Jules Croiset in Teerstoof En verder.., Barbra is born Ted E aston en Swingpop op Vlaardingse toneel Wandkleed en plastiek toon beeld J» Piet van Stuyvenberg krijgt een plaatsje op de Lijnbaan H! mmn mmm' ppji 6w Kamermuziek in Visserijmuseum Wandelconcert in Grote Kerk Herzog-film bij R.V. Centaur exposeert Aenchen van den Bos treedt weer op Koos Bons concerteert 1 Fungus bij Tourix Vroeg werk van Schiedammer DONDERDAG 5 OKTOBiCK itfVtf SC/VD/VW'. o Een wekelijkse pagina vol informatie over exposities, theater, concerten en andere culturele zaken in het Nieuwe Waterweg gebied. Bijdragen moeten uiterlijk dinsdagoch tend binnen zijn. Wie bellen wil: 010-34.32.29. r. Jules Croiset geeft vnjdag en zaterdag 6 en 7 oktober een reprise van zijn veelgeprezen visie op de Franse dichter Comte de Lautrea- mont: een solotoneelversie van de Zangen van Maldoror. De bewerking die Croiset van dit beroemde werk heeft gemaakt is in 1971, toen het stuk in première ging, alleen in het Haagse Hot-theater le zien geweest. De Zangen van Maldoror. voor het eerst in 1869 uitgevoerd, werden door critici uit die tijd een „product van de krankzinnige geest van de Lautréamont" genoemd. Een unieke theaterbelevenis, te ondergaan m de Sehie- damse Teerstoof aan de Nieuwstraat. De toegangsprijs bedraagt 12,-, bezitters van een Pas 65 of CJP betalen 2, minder. Gedurende twee weekenden speelt de Schie- damse toneelgroep Groeton twee Japanse no-spden. De Fluwelen Trom en Mevrouw Oy, m de Teerstoof Deze voorstellingen worden gegeven op 12, 13 en 14 en op 19, 20 en 21 oktober. Kaarten kosten 7,50: voor Pas 65- en CJP-houders is er een korting van anderhalve gulden. Poppentheater De Trekwagen brengt zater dag om 14.30 uur weer een voorstelling voor de jeugd in het Zoldertheater. Het spel heet ..Meneertje PLmpelepim'*. Vier tot twaalf jari gen betalen 3,-, zka - "s'S K. 7.-t%,li\ i ffczri" s>'S S Dertigjarige Fakkel bepaald niet opgebrand Het dertigjarige bestaan van De Fakkel om een rechtzaak, de zaak Karen Audre, De Fakkel heeft echter meer noten op haar laten de leden van deze Vlaardingse toneel- die terecht staat verdacht van moord op zang.Na dertig jaar nog met opgebrand vereniging niet ongemerkt voorbij gaan. Peter Faulkner. Of zij schuldig is of niet zetten de leden van de jeugdtoneelgroep „De Vandaar dat De Fakkel voor dit jaar twee maakt het publiek zelf uit. Achterdeurtjes" aanstaande vrijdagavond extra voorstellingen in het programma Het eigenlijke feest vindt plaats in de Har- in de Stadsgehoorzaal de eenakter „Colet's Iïeeft staan, waar alle Fakkelleden hard aan manie met muzikale medewerking van de wil" onder regie van Herrny van de Berg hebben gewerkt. Eurostars. Een en ander begint om kwart op de planken. De oud-leden van De Fakkel over acht en de toegang bedraagt tien komen vervolgens met „blaffende souffleurs Op zaterdag 28 oktober is het precies dertig guMen. bijten met", een eenakter waarbij het pu- jaar geleden dat De Fakkel werd opgericht. bliek een kijkje achter de toneelschermen Dat geeft aanleiding tot een feestje in de Speciaal voor de bejaarden wordt de recht-" wordt gegund. Na de pauze brengt de Stadsgehoorzaal, hetgeen uiteraard vooraf zaak de maandag daarop nog eens in de toneelgroep „Met gesloten deuren" van Jean wordt gegaan door een voorstelling van de Stadsgehoorzaal herhaald. Met de bejaar- Paul Sartre. toneelclub. „De nachdt van de 16e januari" denpas in de hand bedraagt de toegang een De toegangsprijs bedraagt bij deze voorstel- 20 heet het toneelstuk van Ayn Rand onder rijksdaalder. Het begint dan om kwart over hng drie gulden en alles begint om kwart regie van Hans Oosterman. Het gaat hier twee. over acht. van Hu-wet en Dowland. De beide fluitistes vormen al sinds 1973 een hecht duo. Zij zullen werken van T. Morley, A. Corelli en Telemann ten gehore brengen. Kees Dirkx fluit), Thera de Clerek en Marijke Miessen (blokfluit) verzorgen volgende week dinsdag, 10 oktober de kamermuziekuitvoering in het Vlaar dingse Visserij museum. Voor de pauze zal de luit te horen zij'n. Kees Dirkx speelt op kopieën van oude instrumenten en houdt zich aan de voorschriften van de 16e en 17e eeuwse luitseholen. Hij brengt werken De toegangsprijs voor het concert bedraa/gt 5,-. Pas-houders betalen de helft. Kaarten zijn dagelijks van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur aan de balie van het Visserijmuseum te koop. Aad Zoutendijk en het ensemble 'Bach en zo' onder leiding van Alex Boessenkool verzorgen het wekelijkse wandelconcert in de Vlaardingse Gro te Kerk, aanstaande zaterdag. Dit concert is het laatste uit de serie, die door de Werkgroep Wandelconcerten in samenwerking met de Culturele Raad is gegeven. Het programma, dat zaterdag tussen 15 en 17 uur wordt afgewerkt, omvat werken van Johann Michael, Johann Chrislsaan en Johann Sebastian Bach en G. Pxemê. De toegang is als gebrui kelijk gratis. De Stichting Rood Vlaardingen ver toont zaterdag 7 oktober in de boven zaal van De Harmonie in Vlaardingen Werner Herzog's film Stroszek. De voorstelling, die om 20 uur begint, is toegankelijk voor ieder die maar ko men uoR Donateurs betalen 3,-, met- donateurs het dubbele. Over het dona teurschap kan men tijdens de avond ook meer te weten komen. De minima le donatie bedraagt 10,-per jaar. Leden van de Vlaardingse teken- en schilderclub Centaur gaan het pu bliek tonen wat ze zoal produceren. Morgen, vrijdag 6 oktober, wordt in het Vlaardingse Hollandia-gebouw aan de Oosthavenkade een expositie geopend van werken van deze uitste kende amateurs. Tot en met 21 okto ber kan iedereen komen kijken. De teken- en schilderclub telt 25 leden. Een van haar doelstellingen is de praktische beoefening van de beelden de kunst en het verdiepen van de kunstzinnigheid van de leden. Een behoorlijke mond vol, die echter in de praktijk uitstekend en dikwijls letterlijk, „uitde verf" komt. Centaur kan overigens best nog wat leden gebruiken. Indien voldoende aanmeldingen binnenkomen wil het bestuur van de vereniging een tweede club-avond instellen. Aanmeldingsfor mulieren zijn in de expositiezaal ver krijgbaar. Wie over de dub meer wil weten kan het beste een kijkje op de tentoonstel ling gaan nemen. Van maandag tot en met vrijdag van 10 tot 12.30 uur, en van 13 tot 18 uur en van 19 tot 22 uur kan men er terecht. Op zater dag is de expositiezaal geopend van 10 tot 12.30 uur. De toegang is gratis. Volksliederen uit allerlei landen vor men de hoofdmoot van het program ma, dat het Aenchen van den Boskoor zal presenteren tijdens het jaarlijkse concert in de Stadsgehoorzaal, zater dag 7 oktober. Voor deze traditionele uitvoering heeft men de medewerking gekregen van het dansensemble Ra- dostan. Het koor zal worden begeleid door het eigen ensemble. Na afloop van het eoncert wordt een bal gehouden in De Harmonie. Dit bal wordt muzikaal ondersteund door The Vee Bees. Kaarten, die 5,50 kosten (pas-houders betalen S 4,-), zijn bij de leden van het koor en bij het Vlaar dingse VW-kantoor. In de Immanuelkerk in Maassluis wordt zaterdag een concert gegeven door Koos Bons. Het programma zal tn zijn geheel gewijd zijn aan de componist Johann Sebastian Bach. Bons maakt een keuze uit de program ma's van zijn Bach-concerten uit de periode 1956-1958, gegeven in Rotter dam. Aan het concert wordt meegewerkt door de Maassluise fluitist Gert van der Endt, die een fluitsonate zal uit voeren. Het concert begint om 20.15 uur. Toegangsprijs: 4,-. Jeugd be taalt de helft. Ted Easton: volgende week in Stadsgehoorzaal. Het programma, zoals dat wordt geboden door de Stadsgehoorzaal voor de komende dagen, ziet er bijzonder aantrekkelijk uit Hoogtepunten worden gevormd door een op treden van de jazzband van Ted Easton, volgende week vrijdag en de musical Swing pop, volgende week dinsdag. Om met het laatste te beginnen: de nieuwste Nederlandse musical is geschreven door Seth Gaaikema: een vrolijke komedie met een knipoog naar de Faust van Goethe. Het heden daags egoïsme staat centraal gedurende de musical. Medespelenden: Lex Goudsmit, Syl via de Leur, Robert Long, Nelleke Burg en Leen Jongewaard. Het verhaal gaat over een met sluiting bedreig de fabriek, geleid door meneer Camille en zijn rechterhand, juffrouw Teunissen. Een jonge poppenontwerper ontmoet Marieke, het nieuwe koffiemeisjeen de duivelachtige super accountant. Dat levert heel wat verwikkelin gen op, die zorgen voor een avondje onvervalst amusement, maar dan wet met enige „body**. Swmgpop is dinsdag 10 oktober in de Stadsge hoorzaal te zien. De voorstelling begint om 20.15 uur. De kaartverkoop (prijzen variëren van 20,— tot 15,—) is gisteren reeds begon nen. Ted Easton's jazzband is volgende week vrij dag te zien en te horen in de Stadsgehoorzaal. Ook die voorstelling begint om 20.15. Het sextet, bestaande uit Bob Wulffers, Henk van Muyen, Pirn Hogervorst, "Sidney" Pfefïer, Jacques Kingraa en Ted Easton, speelt nog altijd de prettige, ongecompliceerde jazz die door een groot publiek begrepen en gewaar deerd wordt. De voorverkoop (kaarten kosten f 12,50 en 10,start zaterdag 7 oktober. Twee internationaal zeer beken de films zullen de komende week le zien zijn in het Schte- damse Passagetheater. Het gaat hierbij om „A Star is born", met Barbra Streisand en Kris Kri- stofferson en om „Last Tango in Pans", met in de hoofdrollen Marlon Brando, Maria Schnei der en Massimo Girotti. De eerstgenoemde film is een zoveelste uitvoering van hetzelf de thema: een jong beginnelin- getje dat aan de hand van een' veteraan naar de toppen der roem wordt geleid. Zullen veel ouderen zich nog de verfilming van „A Star is Bom" herinneren met in de hoofdrollen James Mason en Judy Garland: in de uitvoering die vanaf vandaag m het Passage-theater te zien is schitteren Barbra Streisand en Kris Kristofferson. Met name voor de muziek is in de füm een grote rol weggelegd en dat bleek 20 succesvol uit te pakken dat er zelfs een elpee met de muziek uit de film op de markt werd gebracm. iten elpee die nog goede verkoopcijfers wist te boeken ook. Toch is de film „A Star is born" niet alleen muziek; er zit wel degelijk een verhaal in, een verhaal dat vooral de meer ro mantisch ingestelde kijker aan zal spreken: de film is dan ook het beste te omschrijven als een mengsel van liefde, romantiek, bravour, tragiek en muziek. Da gelijks om twee en om acht uur en zaterdag alleen om acht uur is „A Star is bom" te bezichti gen. In Passage-Bio draait de ko mende week „Last Tango m Paris". Ook deze wereldbeken de film is te bezichtigen om twee en om acht uur elke dag behalve op zaterdag, zondag en woens dag, wanneer de voorstelling van twee uur komt te vervallen. Voor de jeugd draait dan om twee uur de film „Batman '66", een film over de bekende mis daad bestrijdende stripfiguur Batman. imwMmmSm Veel muziek van Barbra Streisand in „A Star is bom". De Vlaardingse folkgroep Fungus, die als mjfmEinsformatie grote belangstel ling heeft in ons land zowel als daar buiten, treedt morgenavond op bij Assurancetourix aan de Hoflaan m Vlaardingen. Het optreden begint om 22 uur. Leden van Tourix betalen uiteraard niets, niet-Ieden rijn welkom als ze 3.- betalen. „Vader en zoon" heet het beeld van de 77-jarige Schiedamse beeldhouwer Piet van Stuyven berg, dat gistermiddag op de Lijnbaan in Rotterdam is ont huld. Het is een vroeg werk van Van Stuyvenberg. het beeld van hard steen dateert uit 1925. Van het Rotterdamse gemeentebe stuur heeft de 25-jarige winke liersvereniging van Lijnbaan het kunstwerk cadeau gekre gen Wie vanuit Schiedam met lijn 8 naar Rotterdam gaat, komt er langs: vlakbij de Bijenkorf staat het, tn een bloemperkje, op een sokkel die het beeld meer recht doet dan het werk van Van Stuyvenberg, dat op de Grote Markt in Schiedam staat Ook dat beeld is een cadeau geweest, van Rotterdam, Vlaar dingen en Maassluis aan Schie dam, dat in 1975 zeven eeuwen als stad bestond. Piet van Stuyvenberg is zeer in rijn nopjes met het feit, dat een van zijn eerste beelden nu nog in aanmerking komt als cadeau van een gemeente Ouk de plaats, waar „Vader en zoon" nu staat, geeft de beeldhouwer de eer waar hij recht op heeft Toch leek het beeld eerst op een andere plaats in Rotterdam te worden geplaatst, maar Cees van der Geer uit Schiedam, medewerker van de Rotterdam se Kunststichting, heeft daar eigenhandig een stokje voor ge- Stoken. De Schiedamse „link" is symbolisch en bestaat daarin, dat lijn 8 erlangs rijdt. Van Stuyvenberg exposeerde dit jaar nog in het stedelijk museum van Schiedam, als late hulde aan hem. De tentoonstel ling werd gehouden ter gelegen heid van de „Schiedamse ate liers". Zulke evenementen doen Piet van Stuyvenberg plezier, maar als „man van wijze uit spraken" relativeert hij het le ven op aarde, en de dagelijkse beslommeringen. Dat geeft hem nu moed: hij heeft kanker ■Wiës#fV; In het Gemeentemuseum m Maassluis, aan de Zuiddijk 16, wordt zaterdag 7 oktober een expositie geopend van wandkleden van Kopie de "Wijs en plastieken van Lucien den Arend. De tentoonstelling, die tot 29 oktober zal duren, is van dinsdag tot en met zondag van 14 tot 17 uur en op donderdagavond van 19 tot 21 uur te bekijken.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5