SPORT 'Schiedam is een divisieclnb waard' Jeugdselecties verslaan Rotterdam Trainer Peter van Gugten: Dreigende ledenstop voor Green Eagles Ami Hans Lingen Egt liet niet Tegenslagen bij bouw Ursus Ab Bruinekool naar Neptunus Kampioenen f BW-1 Handbaipropaganda in Margrietbal DONDERDAG 5 OKTOBER 1978 Volleybal Stimulans vk.wmin Kader H i m R S B E 0 R U F van BM TOG Heren VD/SC/WWl Ab Bruiriekool „..Ameri kaanse reis Vlaardmgen re talentvolle werper Ab Bruinekool, die eer- der al werd geselecteerd voor Jong Oranje en het Nederlands B-team. ffaat over naar Neptu nus. De 23-jarige honkballer geeft er de voorkeur aan in de hoofdklasse te spelen. Hij: "Ik had er eerst we! vertrouwen in, doordat Bob Sou dijn terugkeer de. Maar eerlijk gezegd zie ik het niet zitten in de tweede klasse te spelen. Trouwens ook Cas Oosterveer (naar Schie dam) en Cock Kriek (naar DOS'32) houden het bij VS Vlaardingen voor gezien". Over de kansen bij de Rotter damse debutant in de hoofd klasse zit Ab Brtiinekool niet in de war- Hij: "Bt moet gewoon op mijn kans wachten. Iri ieder geval was er bij Neptunus nog behoefte een werper en binnenvelder, Het honkballen is daar bijzonder aantrekkelijk, omdat de begeleiding tot in de puntjes geregeld is. Daarbij is het natuurlijk bijzonder aan trekkelijk om in de hoofdklasse te spelen. In maart bijvoorbeeld staat er een reis naar het "mek- ka" van de honkbaisport, Ame rika op het programma en dat is toch iets unieks". Maassluis Tijdens de Zuid hollandse judokampioenschap pen voor 12- en 13-jarigen is Tom van der Berg van Mahoro- kan kampioen geworden. Hij deed tnee in de gewichtsklasse tot 39 Kilo- Jacco Quist van de Maassluise club kwam tot zil ver en hij kwam in de gewichts klasse tot 36 kilo uit Ronald van Buurcn, die bij de jongens tot 48 kilo uitkwam* behaalde eveneens zilver, terwijl er brons was voor Nico Boelrijk tot 43 kilo, p-,et Verbeek tot 48 kilo en Marcel van der Water tot36 kilo. Allemaal van Maho- rokan. Schiedam Peter van der Gngten is energiek bij zijn nieuwe vereniging begonnen. De trainer van het in Both en Partners (B P) omgedoopte Passa ge/VJC ziet duidelijk perspectieven in het Schiedam- se volleybal, dat eens met hetzelfde Juliana furore maakte in de landelijke hoofdklasse, maar daarna weer helemaal wegzakte. Vanaf de eerste klasse in het district lijken de Schiedamse heren betere tijden tegemoet te gaan. Successen zijn er nog niet. "Maar", stelt Van der Gngten: "In Schiedam moet zeker een team in de derde divisie kunnen spelen". Dat is de vaste overtuiging van de nieuwe man achter B P, die daarin de uitdaging zag om een vaste plaats in de selectie van eredivisïonist Gerard de Lange/RC (nu VIANO) om te ruilen voor het trainerschap van de Schiedamse club. Niet ten onrechte kan Peter van der Gugten de zaken voor B P wat optimistischer be kijken. Nu» drie jaar nadat het voormalige Juiiane ineen schrompelde tot slechts twee teams, kan B P het speler sarsenaal putten uit ruim 130 leden. Hiervan komen dit sei zoen vijf heren en zes dames teams binnen de lijnen, terwijl nog naarstig wordt gezocht naar mogelijkheden om nog meer teams in te schrijven. Probleem daarbij is evenwel dat het scheidsrechterbestand (één per ingeschreven team) door de on verwacht grote ledenaanwas niet is meegegroeid om aan de NeVoBo-eisen te kunnen vol doen. "Dat is een kwestie van tijd", voegt de 25-jarige Van Gugten, die zijn transfer naar de club in rijn huidige woonplaats niet als een stap terug beschouwd er aan toe. Hij: "Het is net waar je ambities liggen. Bij Gerard de Lange speel je wel eredivisie volleybal, maar daar mis je totaal de verenigingssfeer. Ik ben opgegroeid in een club waarin iedereen bij alles wordt betrokken. Een club waar je meer moet doen dan alleen maar spelen en waarin je ook moet werken aan de opbouw van de club en bijvoorbeeld de jeugd moet trainen. Bij zo'n club vod ik mij veel beter thuis dan bij Gerard de Lange met slechts twee teams". Het bestuur van de Schiedamse volleybalclub klopte derhalve niet tevergeefs aan bij de echt genoot van eerste dames-team speelster Co van der Gugten, toen herentrainer Lex Masten broek te kennen gaf met trai nen te willen stoppen. "Nee", motiveert hij verder: "Ik had natuurlijk paar mijn oude ver eniging San Rival (Utrecht) te rug kunnen gaan. ik heb dat niet gedaan omdat ik bij B 8c P wel mogelijkheden zag als trainer en speler. In de eerste plaats omdat het eerste team nog vrij jong is en beslist kwaliteiten heeft om hoger te spelen. In de tweede plaats omdat B P weer helemaal opnieuw kan beginnen nu sporthal Margriet weer wordt geopend. Voor een volleybal vereniging moet dat zonder meer een stimulans zijn, omdat je in een echte sporthal pas echt volleybal en sfeer kan krijgen". In de laatste jaren heeft het aan die ingrediënten waarschijnlijk ontbroken bij de Schiedamse dub, die plichtmatig de compe titienummers afwerkte en nau welijks tot successen kwam. "Een eerste vereiste daarvoor is dat de zaken goed worden georganiseerd", oordeelt de be snorde trainer: "Volleybal is een teamsport waarbij het er niet alleen om gaat dat één of twee man hard kunnen slaan. Die fout wordt nog al te vaak ge maakt. Er moet effectief en collectief worden gespeeld met vooral aandacht voor het verde digen en op gericht safe aanval len wanneer de tegenpartij de serves heeft. Om dat spel te kunnen spelen moet je de com binaties vastleggen, de spelers vaste plaatsen geven en daar ook op trainen". De nieuwe man. die overigens nog bouwkunde aan de TH in Delft studeert, achter B p propagandeert daarmee een straf systeem dat hem de eerste weken al hei image van een ietwat autoritaire trainer heeft bezorgd. "Toch gaf het tijdens de competitiewedstrijd tegen YUM (15-6,15-5 en 15-13) duide lijke resultaten", weet Van der Gugten: "Van de spelers vraag ik daarom veel zelfdiscipline, w} kri die je alleen maar kan bijbren gen door dit systeem stap voor stap op te bouwen. Voor mij is dat ook de reden waarom ik zelf alle herenteams en zeker de junioren wil trainen Dan pas kan je goed aan een eerste team bouwen en heb je ook meer garantie dat jong talent niet verloren gaat door een gebrek aan begeleiding"- Dat de benadering vaa de voor- malige eredivisie-speler niet zonder meer garant staat voor succes, beseft de trainer/speler zich terdege: "Het zzjn wel mijn uitgangspunten, waarvoor in de vereniging zelf ruimte aan wezig moet zijn. In ieder geval zullen wij over kader moeten beschikken om de jeugd en de andere nieuwe leden op te van gen. Bovendien zitten wij voor wat betreft de trainingen nog met bet probleem dat Schiedam maar over één sporthal be schikt. Ondanks de opening van de Margriethal moeten wij nog steeds in de gymzaal aan de Thomas A Kempisstraat oe fenen. Trainen op hoge ballen en de lange serve kennen wij daar niet. Ten opzichte van andere clubs zijn wij daarom thuis al in bet nadeel omdat we in zo'n grote ruimte gewoon minder ujt de voeten kunnen". Ook voor het sterk uitgedunde supporterslegioen heeft B P nog wensen. "Je moet ze echter wel iets te bieden hebben", is de stelregel van Peter van der Gugten, die om die reden aan een aantal sportinstuiven in de Margriethal meewerkt om het Schiedamse publiek opnieuw Peter van Gugten achter de tekentafel: "MetB en P helemaal opnieuw begin nen. voor het volleybal te interesse ren. Of Schiedam inderdaad weer achter de club wil gaan staan, moet nog blijken op de competitieavonden (zaterdag) en wanneer op 12, 14 en 15 oktober de deuren van de Mar griethal speciaal openstaan voör aankomende volley balent housiastelingen. Maassluis De basketbals port wint in Maassluis nog steeds aan populariteit Nog kan The Green Eagles al die liefhebbers onderdak bieden, maar het mo ment dat toekomstige basket ballers teleurgesteld moeten worden is dichtbij. Voorzitter Rob van de Kraats: «We tellen momenteel zo'n 160 leden. Daar mee zitten we dicht tegen een ledenstop aan. De Maassluise voorzitter zei dit gisteravond tijdens een intro ductiebijeenkomst van de nieu we sponsor. Bij meer zaalsport- verenigingéh in Maassluis doet zich de behoefte aan een tweede sporthal meer en meer voelen. Ook voor The Green Eagles kan het moment van de bouw van een hal in de Steendijkpolder, daarom niet snel genoeg aan breken. MUSI VUVï 'r- De nieuwe sponsor betekent on dertussen voor The Eagles een welkome extra bron van inkom sten. Niet in de zin overigens dat er daarvan nieuwe spelers aangetrokken zullen women. „Zo ver zijn we nog niet", aldus Rob van de Kraats. „Deze spon soring is ten behoeve van de hele vereniging"- Het is het aan nemersbedrijf Steehouwer en Van de Koppel dat die steun gaat geven, hetgeen met het overhandigen van een nieuwe scorebord werd beklonken. Hoge verwachtingen Schiedam - In de ereklasse ta feltennis staat opnieuw een thuiswedstrijd voor De Koren beurs op het programma. De derde op rij, terwijl er een week later zelfs een vierde thuiswed strijd geprogrammeerd is. Het geen betekent dat De Koren beurs straks in de tweede con> pensatiebelft nog maar één keer voor eigen publiek zal spelen. Zaterdag ontvangt De Koren beurs het Limburgse Raves teijn, een ontmoeting die zo op het oog winst moet opleveren. De Limburgers hebben uit drie wedstrijden nog geen enkel winstpunt, want Peter Taylor kan het in zijn eentje ook niet maken. Winstkansen derhalve voor De Korenbeurs, en dat is nodig om mee te blijven doen. Want na een gelijkspel, een overwinning en de recente nederlaag tegen Avanti, moet het gemiddelde weer eens opgevijzeld worden. Drie punten uit drie wedstrijden is toch teleurstellend. Aan Hans Lingen ligt het overi gens niet Van zijn negen ge speelde partijen verloor hij slechts van Ronald Rijsdorp. Bert van den Ham draagt een bescheiden steentje bij, maar Hans van den Broek blijft hele maal achter. Van zijn negen partijen won hij er slechts één. De wedstrijd tegen Ravesteijn begint zaterdagavond weer op de gebruikelijke tijd van zes uur. De stand in de ereklasse: Tempo Team 3-6, Avanti 3-4, De Veluwe 3-3, De Korenbeurs 3-3, Midstars 3-2, Ravesteijn 3-0. Hoofdklasse In de hoofdklasse wacht NO AD nog steeds op de eerste punten. Het werd twee keer een 64 nederlaag, en ook zaterdag krijgt NO AD het weer moeilijk. De Schiedammers reizen hele maal naar Zeeuws-Vlaanderen, om het in Graauw op te tegen SL Aloysius. Het Vlaardingse Radio Mole- naar heeft na twee wedstrijden in de promotie hoofdklasse één punt Of daar het komende weekeinde verandering in komt, moet nog bezien worden. In Hazerswoude wacht namelijk het reserveteam van Avanti, en dat is een geduchte tegenstan der. Voor Bowling Maassluis is er een thuiswedstrijd en wel tegen Onkyo 2. De broers Frans en Nico Capellen en Wim van der Poort manifesteren zich tot nu toe sterk, getuige de overwin ningen van 7-3 en 10-0. Bij een derde zege kan er zeker aan een hoge eindklassering gedacht worden. De wedstrijd wordt ge speeld in de gymzaal tussen Mgr. Bekkerslaan en G_A. Bre» derolaan en begint om twee uur- Schiedam op de tweede hanahalavohfl in de heropende Sporthal Margriet kwamen de jeugdhandballers handhaJ- sters aan bod. De hoofdmoot was de wedstrijd tassen Rot- terdahase txt Schiedamse jeugdselecties tassen 16 en 21 jaar, P£ benaming Rotterdam se en Schiedamse selectie ging echter niet geheel op, doordat alle teams waren samenge steld oit speler» en speelsters die aangemeld waren voor de afdelingaselecties van de afde- ling Rotterdam. Bij de samen stelling van de teams was toch xkog enigszins rekening gehou den met plaatselijke indeling, zodat zeker bij de heren toch wel gesproken kon worden van een Schiedams team- De dames kwamen het eerst in het veld- A! snel bleek dat het peil van de jeugdige talen ten vrij hoog was. En vanaf het begin ontwikkelde zich een verbeten strijd. De hele wed strijd werd er in hoog tempo gespeeld, waardoor er vele spannoide momenten aan de cirkels ontstonden. Bij de rust was de stand 4-2 in het voordeel van Schiedam. Na rust kwam Rotterdam even terug tot 6-4, niaar datzelfde team bleek als gevolg van slechts twee centra le trainingen, in de verdediging te weinig organisatie te hebben- Na de tempoverhoging halver wege de tweede helft moesten de speelsters blijkbaar even op adem komen wat resulteerde in een aantal gemiste kansen. De eindstand werd op IW stand bepaald. Bij de beren mi ex wc! sprake van een geheel Schiedams team. En dit team waren spe lers van DWS en TJVG verte» geawootdigd terwijl bij Bot- terdam ook nog Bob Foneke van DWS meespeelde. De eer. ste helft verliep vrij rustig. Nadat Schiedam door drie doelpunten van Bert Beurling eat 3-1 voorsprong had geno men, waa bet de beurt aan Botterdam dat door fraaie doelpunten van Bon van de Wonde en Thomas Gerrissen tot 33 terug kwam. Aan Schie damse kant wist Simon Weer- denburg oog twee maal te sco ren, maar daarna nam Botter dam voor bet eerst een voor- Op slag van rust zorg de Theo van Geene evenals Bert Keurling en Simon Weer denburg spelend bij DWS voor een 6-6 ruststand. Ne rust brak er een ware doel» puntenregen los, want er wer den in dertig minuten handbal maar liefst eenendertig doel punten gescoord. Door twee doelpunten van Henk Bakker namen de Rotterdammers op nieuw een voorsprong, die zij echter door scores van. onder meer Berry Rens en Robert van Gent (UVG) weer moesten af- staan- Mede door goed werk van UVG-speler Erik Bisschop, die enkele fraaie doelpunten scoorde, hield Schiedam de voorsprong vast en behaalde derhalve een 22-21 overwin ning. 0 De selectie van TSB beeft een broodmaaltijd aangeboden gekregen van café Botterdam. Eigenaar daarvan is Baas Voets trainer van concur, ren tSatellie t Sport verbet» Dick Verburgh, de spits vaa ExcelsiorM, staat weer opnon- acticf. Op zijn werk ging bij door zijn rug been. Hij trainde al een week niet meer mee. Ook Jan van Dijk doet dat niet door een kuitbeenblessure. De voor stopper traint wel op zichzelf. 0 Bans Boslooper, floretspeler van „Iron" van de RÖVS blijft eersteklasser en mag daarom meedoen aan de strijd om dc b oofdklasse-titel Tijdens wed. strijden in die eerste klasse in Den Haag slaagde hij, ondanks bet feit dat ijn conditie nog s door een opera- niet op peil n flCL O FretKoozen van DHSenFrits de Nijs van Hermes DVS zijn geselecteerd voor het districts- elftaJ, dat 11 oktober een eerste testwedstrijd speelt op het com. plex van SHO in Oud-Beijer- land. 0 Op de 62 ste jaarvergadering van de Vlaardingse damclub werden Heuvelman, Lucassen en Van Veelen wél herkozen, maar de functies in het bestuur werden anders verdeeld. Het secretariaat ging naar D. Ner fjes. terwijt Heuvelman tweede voorzitter werd. 0Na Vlaardingen beeft ook de Maasslnise sportraad zijn dage lijks bestuur geko en. Naast voorzitter Koos Smit (sport wethouder) zitten daarin Piet de Groot, tweede voorzitter, Liesbetb Snoek, Gerda Van Dijk en Klaas de Boo. 0 Paul Meijninger, oud speler van Ï5B, kan voorlopig niet voor de klas staan als onderwij zer, omdat hij met zijn nieuwe club PFC tegen WBW geveld werd door een linkse directe. Bij raakte daardoor vier voor tanden kwijt en moest met een kaap-fractuur in bet ziekenhuis worden opgenomen en zelfs geopereerd worden. WBW beeft zijn speler Cees Hoovers) in afwachting van maatregelen van de KNVB voor de rest van dit seizoen geschorst. 0 Maarten van Bergen, oud bestuurslid van CKC Maassluis heeft overschrijving aange vraagd naar afdelingsclub Spi rit Waarmee hij is terugege- keerrf ophef oudenesi Bet algemeen bestuur van deROVS vergadert dinsdag 34 oktober over de benoeming van een erelid. Daarnaast staat er opening cu sluiting op de agen da. De ledenvergadering Is in de bobbyruimte vanaf 4! uur. 0 Vanavond spreekt Charles Corver voor de Schiedamse scheidsrechters over zijn erva ringen tijdens de WK in Argenti nië. Plaats van handeling het clubgebouw van Martmit op Thurlede om 20.30uur. 0 Bij BBSS beeft de actie reclameborden al zes stuks op geleverd. Maar ook andere kar weitjes zijn afgemaakt Zoals de twee dug-outs, terwijl thans de laatste hand aan de tribune wordt gelegd. 0 Schi edamsch e Boys openthet winterseizoen met een grandio ze feestavond onder leiding van The Dancing Rollers. Tijdstip 14 oktober op .Harga" vanaf 20 uur. 0 De honkballers van Grve- noord nemen zondag deel aan een groot toernooi bij Wüson/S. tags. Deelnemende clubs zijn: Neptunus, Wilson/Stags, een club en Groenooid zelf. Schiedam Het blijft Ursus niet meeritten. Nadat al eerder door vernielingen de bouw van de nieuwe accommodatie aan de Parallelweg vertraging heeft opgeleverd lijken ook nu weer de problemen zich ap te stapelen. Volgens een functionaris van de verantwoordelijke bouwmaatschappij heeft de jeugd nu al gezorgd voor een flinke extra onkosten-last door raamkozijnen te vernielen en muren die net gemetseld waren om te trekken. „Het kost ons of wie dan ook duizenden guldens", aldus de functionaris. XJrsus-voorritter Krijn Wijnstekers weet echter nergens van. De gisteren herkozen praeses: „We hebben in principe met zowel de politie als de plantsoenendienst afgesproken dat het hek aan de noordzijde niet zal worden afgesloten. Zodat de jeugd uit de buurt toegang heeft tot het terrein en rustig kan voetballen op ons veld. Ik heb nog niets gehoord van het omtrekken van een muur of het slopen van stellingen. Het enige wat we tot nu toe hebben meegemaakt is dat er ingebroken is in de bouwkeet Daar werd bier en frisdrank weggehaald". „Het veld wordt wel behoorlijk vernield", erkent Wijnste kers. „Laatst hebben we een dame gezien die met een paard het veld als renbaan gebruikte. Dat kan natuurlijk niet. Maar met zowel de gemeente als met de politie hebben we al afgesproken dat de zaak goed zal worden afgesloten als de bouw vordert. Binnenkort zal tevens extra gecontro leerd worden door de politie en de eigen leden. Maar nogmaals, volgens mij wordt de bouw tot na toe met rust gelaten".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6