'Ik moet kiezen tussen judo of SPORT Scala van evenementen school' Metro- bosloop SW:alles fit Sleutel wedstrijd voor DHS B en P wijkt uit naar Ommoord HVO nog zonder punten HBSS KANSHEBBER Charles Corver een boeiend verteller voor de SSV PPSC UITGESTELD Joop Huizer eerste Topsporter Liesbeth Beeks: Zwaluwen naar NSW Moet ik mijn hypotheek door een makelaar i laten verzorgen? H3i v/h C. (Se Witte IC», VLAARDINGSE DAMES VANAVOND TEGEN ST AR LEFT Jubilarissen VRIJDAG 6 OKTOBER 1978 VD/SC/WW 7 Schiedam „Het duel tegen DWV is een duidelijke sleu telwedstrijd", zegt Eob Ja cobs, die nog steeds op de eerste winst van zijn team wacht. „Duidelijk is, aldus de oefenmeester," dat we bij verlies definitief naar de on derste regionen afzakken, terwijl we bij winst de aan sluiting met de middenmoot kunnen vasthouden". De Schiedamse hoofdklasser moet dus het spel afstemmen op die overwinning. Rob Ja cobs: „Ik ga met drie spitsen van start, terwijl Karei Doesburg als meest aanval lende middenvelder zich ook constant voorin zal melden"- U moet niets. Maar. als u een hypo- I theek bij een .geldgever afsluit, wat; krijgt u dan? Natuurlijk, de béste hypo theek van die geldgever. Een makelaar is volkófhè'n onafhanke- lijk van welke hypothéékinstélllng dan ook. Hij kan u objectief adviseren welke hypotheek in uwispeciale geval de beste is. WAAR KAN IK DAN TERECHT? Vorw IMswmatle» .-y-O B.V. MjkglAArdlJ in OniWrgnd* t1 «*«7% OOMltUt Vlaar dingen/Schiedam Na een over het alge meen genomen succesvol begin van de competitie voor de volleybalteams uit het Waterweggebied alleen het damesteam van het Maassluise MVC leed een nederlaagspe len vanavond en zater dag de ploegen weer in het tweemaal 81 vierkan te meter grote strijdperk. Vanavond komen de dames van het Vlaardingse Broleco om 20.30 uur in de sporthal aan de Floris de Vijfdelaan uit tegen Star lift 2. Verleden week ver sloegen de Voorburgse dames het uit de tweede divisie gede gradeerde MVC, terwijl de ploeg uit Vlaardingen haar de buut in de nationale competitie begon met een overtuigende ze ge op Be Fair. Morgenmiddag spelen de even eens naar de derde divisie ge promoveerde heren van Brolen- co om 16.30 uur in Den Haag tegen SVC 2, dat net als de Vlaardingers dit seizoen voor het eerst uitkomt in de nationale competitie. De ploeg van traine r/speler Paul de Haan zal, wan neer zij hetzelfde ritme weet te vinden als afgelopen vrijdag tegen Otte VC, dat met een 1-3 nederlaag naar Capelle a/d IJs- sel terugkeerde, zeker in staat zijn het de Haagse heren moei lijk, zo niet onmogelijk, te ma ken om punten te verzamelen. Diezelfde middag zullen de da mes van MVC om 14.30 uur in de Olympiahal te Maassluis aantreden tegen AV40 en trach ten zich te herstellen van het verlies tegen Starlift 2. Morgenavond spelen de stan daardteams van Both Part ners uit Schiedam hun thuis wedstrijden in Ommoord, om dat de Margriethal niet op tijd speelklaar kon worden ge maakt. Om 21.00 uur ontvangen de heren, die afgelopen zater dag op overtuigende wijze het Rotterdamse YXJM met 3-0 ver sloegen, het tevens uit de Maas stad afkomstige Libanon 3. Daarvöór, om 18.30 uur, spelen de dames van B&P tegen het Gorinchemse Meteoor. Na een zenuwachtig begin en een moei lijke overwinning op het Rotter damse Animo, zullen de dames proberen de zenuwen "naar de reservebank te verplaatsen" en het bij vlagen uitstekende spel te handhaven. Vlaardingen/Schiedam Bij de atletiekvereniging Metro staat morgen de Metro-bosloop centraal in het Kralingsebos. De afstanden zijn: vier kilome ter om 14 uur en circa 7 1/2 kilometer om 14.30 uur. De start is nabij het strandbad en de finish is aan de Kralingse Piaslaan. Het inschrijfgeld be draagt drie grilden per persoon en kleed gelegenheid is op het complex aan het Langepad. El ke volhouder ontvangt een me daille, terwijl er verder extra prijzen zijn te verdienen. Onder alle deelnemers wordt een he ren- en damesfiets verloot al smede een kinderfiets. Schiedam Internationaal scheidsrechter Charles Corver had gisteravond bij de SSV over belangstelling niet te klagen over het onderwerp Argentina '78. Voor een volle kantine („bij Martinit", red.) kon de Hage naar veel verhalen over het zinnige en onzinnige van het WK-voetbal. Hij sprak onder andere over zijn verblijf in een hotel, waarin hij niet tot tevredenheid was gehuisvest, en waar men op zijn klachten onop houdelijk reageerde men „man'ana". Het onzinnige omdat de vaderlandse pers hem als een teleurgestelde afschilderde. „Maar", aldus Corver, „er waren maar liefst 38 arbiters voor 35 wedstrijden". Uiteraard kwamen in Argentinië ook de spelregels aan de orde, evenals het optreden van de arbiters 2elf. Charles Corver kreeg voor de door hem geleide wedstrijd een negen, maar toch moest hij antwoord geven op de waag, waarom hij in een bepaalde situatie zo dicht bij de nemer van de strafschop was gaan staan, Corver: „Ik antwoordde toen öm op de foto te komen, maar dat viel niet in goede aarde". Over het Argentijnse volk had Corver een eigen mening. „Het is erg sportief, soms wat overdreven vaderlandsliefde, maar bij winst, waarbij iedereen de straat op gaat, ontaardt het niet in een chaos. ïk heb", aldus de FIFA-man, „geen fietskettingen gezien en ook geen gegooi met flesjes". Voor de Schiedamse scheidsrechtersvercniging was Charles Corver duide lijk een voltreffer. Schiedam De (herope ning var de Margriethal gaat zaterdag gepaard met een groot aantal evenemen ten. Een omlijsting wel te verstaan, die in totaal vier uur in beslag neemt. De hal gaat om 12 uur open voor genodigden en een uur la ter verricht sportwethou der Herman Posthoorn de étfiiciële opening. Daarna is er een show van majorettes van OBK en mu ziek van dat harmonie-or kest. Na een toespraak door architect Van Pelt zang van het Sencctutekoor on der leiding van mevrouw E. Meskes, is er muziek door Sint Radboud. Om 14 uur volgt er een toespraak door stichtingsvoorzitter Th. Janse, gevolgd door zang door het jeugdkoor Eupho- nia onder leiding van Dick Stam. Om 14.38 uur volgt een op treden van de ritmitsche keurgroep van het KNGV en daarna is er een optre den van de zangroop Har monized Compony onder leiding van René Fons. Om 15.15 uur zijn er gymnas- tiekdemonstraties door de gezamenlijke Schiedamse gymnas tiekvereni gingen, wat afgesloten wordt met muziek en een show van de drumband en majorettes van Harpe Davids. Om 16 uur is er een tennis- demonstratie tussen Wou ter Fok en Rolf Thung, wederom gevolgd door een gymnastiekdemonstratie van de Schiedamse vereni gingen. Na het optreden van de boerenkapel St. Am- brosius is er nog een recep tie van de stichting Mar griethal. Schiedam In verband met het overlijden van een bestuurslid van 's-Gravenzandse SV, is de ontmoeting van die club tegen PPSC morgenmiddag uitgesteld. De Schiedammers, die bovenaan staan, oefenen nu .-en spelen volgende week dinsdag tegen Zwart Wit *28 op De Vaan. Schiedam Ondanks het feit dat SW-doelman Bas van Noortwijk afgelopen zondag geblesseerd moest uitvallen, is de Schiedamse goalie er tegen FC Den Bosch toch weer bij. Ook Cor Peitsman, die drie weken geleden tegen SC Amers foort een gebroken rib op liep, is weer fit "Ik kan over mijn gehele selectie beschik ken," zegt SW-trainer Pim Visser, die wel op twee pun ten tegen FC den Bosch re kent „Het moet toch moge lijk zijn, uiteraard onder schatten we de Brabanders, die wel een wat andere ploeg hebben dan vorig jaar. Nie- t.De Bosschenaren, die voor het begin van het sei zoen als een belangrijke kan didaat voor de bovenste plaats werden getipt, kam pen op het ogenblik met problemen omtrent de inpas sing van de nieuwe spelers in het eerste elftal. Vandaar ook dat FC den Bosch, dat afgelopen zondag vrij was, uit zeven wedstrijden pas zes punten heeft verzameld. Schiedam Bij de snelschaakwedstrijden in de heropende Margriethal heeft de Schiedammer Joop Huizer de eerste plaats voor zich opgeëist. De snelschakers, die om geldprijzen streden, waren onderverdeeld in vier groepen, waarin elke schaker zeven partijen afwerkte. voor een volle kanti ne aan het woord. Schiedam Bij de Schiedamse voetbalvereniging Martinit zijn dertien jubilarissen gehul digd. Bij de vïjftigjarigen wa ren er gouden speldjes voor J. van de Bout, H. Braadsen., J, van de Jong en W. H. F. van de Kant. De veertigjarigen: W. Koogje, J. Pieterse, G. A. Zon neveld. De vijfentwintig jari gen: A. Bleecke, H. Braad jun., C- Koster, M. Koster, F, van Pelt, E. van Wieringen. Schiedam/Vlaardingen Het Maassluise Excel sior, dat verrassend met een overwinning uit Zeeland terugkeerde, is weer in de middenmoot van de tweede klasse A beland. De Maasslulsers krijgen morgen de gelegenheid de stijgende lijn voort te zetten als SSS uit Klaaswaal op bezoek komt. In de derde klasse B ontvangt Sunlight Groote Lindt, dat afgelopen zaterdag in tegenstelling tot de Vlaardingers, die gelijk speelden tegen Heine- noord, niet in actie behoefde te komen. De andere Vlaardingse derde klasser, HVO, had ook een vrij weekeinde, wat inhoudt dat de Vlaardingse ploeg nog steeds troosteloos onderaan bungelt. Wellicht levert de uitwedstrijd tegen De Zwerver, dat ook al niet hoog op de ranglijst staal, het puntje op. In de vierde klasse A staan er een aantal streekderby's op het programma. Allereerst moet het Maaslandse MVV27 op bezoek bij Monster, dat afgelopen zaterdag de winst in 's Gravenzan- de moest laten. De Maaslanders, die zelf met 3-0 de baas waren over Semper Altius, kunnen een gemotiverde tegenstander verwachten. Het Schiedamse HBSS krijgt de eer de overwinnaars van Monster ('s-Gravenzande dus) thuis te ont vangen. Een andere streek-derby is die tussen Hoekse Boys, dat een knappe overwinning op Maasdijk (0-1) als laatste resultaat heeft staan, en Naaldwijk, dat dit weekeinde niet hoefde te spelen. Vlaardingen tenslotte, nog steeds de lijstaanvoerder van de vierde klasse A, moet het thuis opnemen tegen Maasdijk. Het Vlaardingse TSB moet in staat worden geacht het ongeslagen record ook in de thuiswed strijd tegen Hermandad te handhaven. Zowel de Vlaardingers als de Rotterdammers behoef den het afgelopen weekeinde niet in actie te komen. Wie wel in actie kwam, was de andere Vlaardingse vierde klasser Satelliet, die niet verder dan een gelijkspel bij Stellendam kwam. De Vlaardingers krijgen een moeilijke tegen, stander in Hoogvliet om zich thuis voor het matige spel bij Stellendam te revancheren. In de afdeling staan de volgende wedstrijden op het programma: GOZ-GSS, GTB-Zinkwegse Boys, DBGC-WK, PGS-Hoek van Holland, VDL, CION ea DVO'32 zijn vrij- Sunlight zoekt ritme Maassluis Meisjes van zeventien in de nauwe lijks door prestaties op vallende judotop. In ons land kan dat, omdat men het standpunt huldigt dat ervaring op interna tionaal niveau de beste leermeester is. Daarom deden de topsporters vlak voor de EK massaal mee aan een Europees toernooi in Wenen, waar zelfs de Maassluise Lies beth Beeks het brons kreeg omgehangen. Tussen de absolute top een re- gelrechte uitschieter, niettemin voor de judoka van llahorokan het bewijs dat zij talent heeft Vooral het gegeven dat er een groot verschil bestaat in trai ning sdu ui- sprak haar erg aan. „Ik had er wel wat extra op getraind („conditie", red.), maar het ging er mij voornamelijk om hoe de technieken in de ver schillende landen lagen. Dat door Bas van den Berg was groter dan ik dacht! Maar het mag ook wel als men de Franse Fouillé ziet, een dame van dertig die de Europese titel op zak heeft en gemiddeld vier uur per dag traint". „Frankrijk, het judoland bij uit stek, doet er ontstellend veel aan. Waar blijf ik dan met m'n vier uur per week. Ik moet gewoon kiezen: een behoorlijke maatschappelijke carrière of ju do. De oplossing is voor mij niet zo moeilijk, maar ik val het zoveel mogelijk combineren, omdat ik na de HAVO naar de sportacademie in Den Haag wil1". Eindexamen Liesbeth Beeks, van oorsprong een Brabantse, die al zo*n twaalf jaar in Maassluis woont, kan nóg zoveel plezier hebben in haar hobby, de school gaat voor. „Ik ben", komt zij er eerlijk voor uit, „maar een mid delmatige leerlinge, maar ik zit nu eenmaal in de eindexamen klas, en dat vraagt tijd. Op school zitten de leraren ook niet te juichen dat ik weer iets in de judosport heb gepres- Corver Vlaardingen—„Ik verwacht een uitermate geladen Zwa luwen aan de start". Het zijn de woorden van Zwaluwen- trainer Theo de Waard, die er zelf van overtuigd is met twee punten uit Numans- dorp te vertrekken. Hij; „Zo wel NSW als Zwaluwen hebben dc punten hard no dig. Ik kan in ieder geval bechikken over een topfit elftal, dat de nederlagen te gen IJsselmeervogels en Nunspeet goed heeft ver werkt". Liesbeth voor de goedgevulde prijzenkast. teerd. Waar ze gelijk in hebben want de school gaat voor". Het betekent onherroepelijk dat de Maassluise voor het laatst (voorlopig) internationale erva ring heeft opgedaan. Zij: „Al leen op de zondagen, zoals de Zuidhollandse kampioenschap pen komende zondag in Rotter dam, de Nationale over twee weken in Groningen red ik het wel, maar het moet geen week einden in beslag gaan nemen. Daar heb ik té veel huiswerk voor". In de ruim zeven jaar dat Lies beth aan judo doet, is haar ster aardig gaan stralen. Zij werd al een keer Nationaal kampioen bij de dames, ondanks het feit dat zij nog maar junior is. Bo vendien zit zij samen met Yo- landa van Meggelen en José Ham in de nationale selectie van Karei Gietelink. Elke gelegen heid grijpt zij aan om te trainen. „Ik moet wel", erkent zij, „om m'n conditie op peil te houden. Mijn techniek is redelijk, maar ja, de achterstand op de top van Europa blijft". In dit verband spreekt Liesbe th, leerlinge van het Spiering- hoeklycetim in Schiedam, zich nog niet helemaal uit voordeel- name aan de EK in Keulen volgende maand. „Ik moet het allemaal nog bekijken of Ik er wel tijd voor heb. Vergeet niet dat ook m'n leeftijd een rol speelt. De gemiddelde leeftijd tijdens die wedstrijden ligt er gens in de twintig jaar, in de Nationale selectie is die ook al 25, wij komen pas kijken". Zij met de overige Maassluise toptalentjes dus! „Geestelijk is het af en toe een beetje moeilijk te verwerken, vooral op dat toernooi in Wenen zie je eigen lijk waarmee je bezig bent Ik leerde veel technieken, maar ook werd er ontzettend snel gestraft". Liesbeth Beeks bleef in haar gewichtsklasse gemakkelijk overeind in een poule van vier ontmoetingen en moest uiteind elijk een Oostenrijks en Ita liaans meisje voor laten gaan. Yolanda van Meggelen lootte ongelukkig in haar poule en kwam er niet door heen. Het geen ook het geval was met José Ham. Beiden troffen als eerste tegen stander een Frangaise en daar bij was de uitslag bij voorbaat ai bekend. Naast Liesbeth ne men nog vijf Maassluise meisjes deel aan de Zuidhollandse kam pioenschappen in Rotterdam. Dat zijn: José Ham, Yolanda van Meggelen, Hélène Henne- veld, Gobi Hartman en Nel Eie- hoom.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 7