u Massaal sportfeest ie Margriethal mmm „Moulin Rouge" in het Tref punt Markt op de Grote Markt Van der Schaarschooï: Ouderwets gezellig" „Vlaardingen geeft 9t goede voorbeeld95 'fmï'ffmm vlaarp»'^^ tzgm/gg. Wijkbijeen komst centrum CJV houdt druivenrit Zijdeveld laat 'n paal liggen Bromfietser tegen boom Illegale zender in beslag genomen MAANDAG 9 OKTOBEB 1978 Vlaardingen heeft nu s'n eigen Carex uitSaatcenter. Carex uitlaten nu met 10% openingskorting. Wijk (sport)- hallen de oplossing voor Schiedam. '%4$£ •.vf&kL &&hL&f (!ll!ljm/jlllfll|||l]tl[|llllllllll[)l!llllll!(lllli Maasland In Maasland is morgen de bekende film „Mou- lin Rouge1' te zien. Deze film van John Huston gaat over het tragische leven van de schilder Henri de Toulouse Lautrec. De film wordt gedraaid in het ka der van het programma van de cultuurkring Maaslant, en be gint 's avonds om acht uur in het Trefpunt Heeft John Huston de regie» in de film spelen bekende artiesten mee als José Ferrer, Zsa Zsa Gabor, Suzanne Ion en Colette March and. De muziek is van Georges Auric en het scenario van Anthony Veiler en John Huston. De hoofdrol wordt gespeeld door José Ferrer, die van deze rol een onvergetelijke creatie maakte. Niet alleen door de i treffende gelijkenis, maar door fchet zich volkomen inleven in de ï-figuur die hij moest uitbeelden. Colette Marchand speelt de dra- 1 matische rol van het straatmeis je dat zo'n grote invloed heeft 4 gehad op het leven van Lautree» i terwijl de rol van Jane Avril wordt vertolkt door Zsa Zsa t Gabor. I John Huston liet decors ontwer pen waarvoor schilderijen als model dienden, en kleuren-tech- nicï ïorgden ervoor dat de kleu ren volkomen de sfeer weerge ven van Parijs omstreeks 1900. De Moulin Rouge, het rokerige café chantant met beroemde 4 artiesten van die lijd: La Gou- lue, Jane Avril en Patou. Bij het zien van de filmbeelden van deze „love story" is het of de schilderijen tot leven komen. Een terugblik in die tijd is een indrukwekkende gebeurtenis. Het is een film die in de figuur van Lantrec een kunstenaar laat zien van grote betekenis. De film wordt gedraaid in het Trefpunt en begint 's avonds om acht uur. De toegangsprijs voor leden van Maaslant is gra tis. nieWeden betalen 3 gulden. Schiedam „Betrek ook de Grote Markt bij de week markt". Dat voorstel heeft be- wonersvereniging Schiedam- Centrum gedaan aan het colle ge van burgemeester en wet houders. Twee voordelen zou den volgens de vereniging met die maatregel kunnen worden bereikt- Ten eerste wordt de veiligheid van de voetgangers vergroot, omdat de Hoogstraat dan zou aansluiten op de Lange Kerk straat (De Lange Kerkstraat zou dan wel moeten worden afgeslo ten voor het verkeer). Ander voordeel is volgens het Centrum een veel gezelliger op zet van de markt. De Grote Markt zou dan plaats kunnen bieden aan de zogenaamde dro ge spullen waarbij dan gedacht wordt aan onder andere boe ken, platen en andere spullen, waarbij de mensen op hun ge mak willen kunnen uitzoeken. Je zou dan, zoals de bewoners- vereniging het omschrijft, een scheiding kunnen bewerkstelli gen tussen de droge spullen en de natte spullen (groenten en andere etenswaren). Die schei ding is voor de klanten veel fijner. Iemand die bijvoorbeeld boeken op de markt wil kopen hoeft niet het hele stuk .matte markt" over, maar kan zich meteen naar de Grote Markt begeven. Erdge problemen lijkt het trou wen op marktdag, wat immers in het stadhuis op de Grote Markt gebeurt Groot verkeer zou door de markt het stadhuis niet goed kunnen bereiken. Jan Hagendoorn, plaatsvervangend voorzitter van de bewonersver eniging, ziet dat echter niet als een groot probleem: De mensen, die uitzonderlijk willen trouwen en wat ongewoon vervoer kie zen, kunnen dan dat laatste stukje over de Grote Markt best te voet afleggen. Vlaardingen „Ouderwets ge zellig," zo typeert hoofdonder wijzer H. M. La wal a ta zijn J. F. van der Schaarschool aan de Wilhelminastraat in Vlaardin gen. En met name dat ouder wets klopt uitstekend: het be treft hier immers de oudste schoolaccommodatie in Vlaar dingen. En om dit extra te benadrukken wordt in de school op vrijdag 13 oktober voor de feestelijke viering van haar 75-jarige be staan door Jan Anderson van het gelijknamige streekmuseum een klasje ingericht, dat een beeld vormt van de wijze waar op de oudsten onder ons rond de eeuwwisseling onderwijs ge noten. Om het geheel te comple teren wordt een aantal huidige leerlingen van de school in bij passende kleding gestoken. Sinds dat de eerste steen in 1903 werd gelegd, is het gebouw nau welijks aan bouwkundige ver anderingen onderhevig ge weest Rond de zestiger jaren werd een centrale verwarmings installatie aangebracht en kre gen de onderwijzers een aparte kamer. Luisterend naar de woorden van hedendaagse ar chitecten van schoolgebouwen dan lijkt het soms wel alsof de kwaliteit van het onderwijs uit sluitend afhangt van de accom modatie waarin wordt lesgege ven. Hoofdonderwijzer Lawala- ta denkt daar het zijne over: „Renovatie van het gebouw is wel nodig ja, maar we kunnen momenteel ook heel goed op de moderne manier lesgeven. In de grote hal kunnen we alle 135 leerlingen van de lagere school en 28 kleuters bijeen brengen. Goed, velen zitten dan wel op de trap maar dat maakt het juist reuze gezellig." Vlaardingen Burgemeester en wethouders nodigen bewo ners van het centrum uit voor de wijkbijeenkomst die morgen avond om acht uur wordt ge houden. De bijeenkomst vindt plaats in buurtcentrum ,J3e Ha ven", Weeshuisplein 18 links. Vlaardingen Onbekenden hebben een poging gedaan, om een auto die geparkeerd stond op de le Van Ley den Gaelstraat in de Oostwijk, open te breken. De schade die hierbij werd aan gericht bedraagt vijfhonderd gulden. De heerKrul opent de tentoonstelling. Vlaardingen Ieder jaar orga niseert de Vlaardingse CJV „Liefde en Vredê een fietstocht door het Westland. Dit jaar zal deze rit, die de naam „Druiven- rit1* heeft meegekregen, worden gehouden op zaterdag 14 okto ber. Onder het thema Puur Natuur kunnen de jonge en oudere deel nemers die niet verplicht CJVJid hoeven te rijn aan de tocht deelnemen. Onderweg dienen diverse op drachten te worden uitgevoerd. Halverwege staan de druiven te wachten, waar het gebeuren haar naam aan ontleent Wie mee wil doen dient zich voor 13 oktober op te geven bij een van de volgende adressen: Jonker Fransstraat 40, tel. 340766, Drs. Stijkelstraat 28, tel. 348927 of Brusselweg 59, tel. 746459. De start vindt op 14 oktober plaats om 12 uur bij Middelhuyse aan de Koningin- nelaan. De prijsuitreiking is 's avonds om 19.30 uur in de bo venzaal van de Ichtuskerk. Dan wordt ook een film vertoond. Vlaardingen Met het omschakelen van een handle waarna uit twee grote speakers een oorverdovend kabaal klonk, heeft regionaal inspecteur drs. W. E. M. C. Krul van de volksgezondheid de tentoonstelling „Geluid, wat doe je ermee.." geopend in de scholengemeenschap Groen van Prinsterer in Vlaardingen. In zijn openingswoorden prees hij het gemeentebestuur voor de wijze waarop het verschillende kvormen van milieu-overlast bestrijdt. Over het anderhalf jaar geleden ingestelde nachtelijk rijverbod, dat indertijd de nodige voeten in de aarde had, zei de heer Krul: „Vlaardingen heeft laten zien, dat deze vorm van geluidsoverlast aan te pakken was vóórdat daar de juridische paden geheel voor geëffend waren." Geluidsoverlast, een vorm van milieuvervuiling, noemde de inspec teur, die namens de minister van volksgezondheid en milieuhygiëne was gekomen, een tol die we voor de huidige bereikte welvaart hebben betaald. „Dat we ons daar niet bij moeten neerleggen blijkt wel uit recente gegevens over de milieuhygiëne in Vlaardin gen,zo sprak hij. Wethouder drs. IJsbrand van der Velden sprak rijn hoop uit, dat de tentoonstelling een bijdrage zal leveren aan een bewustwor ding van vele vormen van geluid. Wat het veroorzaken van overlast betreft, zei hij: „Kijk eerst naar jezelf. Iedereen doet eraan mee." SC/VD/WW3 Schiedam Niet wethouder Chris Zijdeveld zal op maandag 4 december de eerste paal slaan voor de 44 etage woningen in de „put" aan de Rotterdamsedijk, naast de Oosterkerk. Ook al wordt de wethouder voor stads ontwikkeling misschien bena derd door woningbouwvereni ging De Eendracht, zelf is Zijde veld van mening dat het eens iemand anders moet zijn die op die officiële wijze een stadsver- nieuwingsproject start. Zijdeveld wordt het slaan van palen niet moe, integendeel zelfs, „ik heb er reuze lol in", zegt hij, maar hij heeft weinig behoefte aan elke eerste paal die in Schiedam geslagen moet worden. Overigens rijn dat er nou niet zóveel... Vlaardingen Een 28-jarige bromfietser is donderdag tegen een boom gereden. Het ongeval gebeurde op de Maassluisse- dijk, ter hoogte van de afrit naar de Dijklaan. De bestuurder moest met ernstig hersenletsel naar het Rotterdamse Zieken huis Dykzigt worden vervoerd. Vlaardingen Tegen een Vlaardtnger, die 2onder zend machtiging een zender in huis had heeft de Vïaardingse politie eind vorige week proces-ver baal opgemaakt. De apparatuur werd in beslag genomen. Turndemon- straties van de ge zamenlijke Schie dams gymnastiek- vereningen Carex Vlaardingen: Schicdamscweg l l.Tcleloon (010) 35 4279. Carex heefi nog 6 andere vestigingen o.a.in Ruircrdam Wcsi, Vïcrhavcnsirajt 13. En u kunt er binnenrijden zonder afspraak In ongeveer een halfuurtje monteren de snelle specialisten van Carex uw nieuwe uitlaat onder uw auto. Zonder arbeidsloon te berekenen. Maar wèl met 1 jaar garantie. Het stichtings bestuur in vol or naat in de nieuwe sporthal ADVERTENTIE Schiedam Met de ver nieuwde sporthal Mar griet behoren ledenstops tot het verleden. Maar als men de groei van de sport clubs wil bevorderen, heeft Schiedam (80.000 in woners) nog minstens twee hallen nodig. Sport wethouder Herman Post hoorn wil daar, getuige zijn beleid, aan tegemoet komen, door z.g. wijkhal- len te gaan invoeren. De centralisatie dus, waarbij in eerste instantie wordt gedacht aan Woudhoek- Noord, een gebied dat naast woningbouw en een scholencomplex twee gymnastiekzalen moet krijgen, waarvan tevens een semïsporthal kan worden gemaakt. ,3ovendien", hield Posthoorn tijdens de opening van de sporthal Margriet rijn mas saal gehoor, voor, „zijn er aanvragen van particulieren voor tennishallen binnen ge komen. Wij staan daar niet afwijzend tegenover, maar stellen wél als eis, dat er voor zo'n project een optimale sa menwerking tussen de tennis clubs moet zijn". De veel gehoorde kreet: „In Schiedam kan niets", aldus Adrie Vertinde, voorzitter van het dagelijks bestuur van de sportraad, „is daarmee geloo- chenstraft als iedereen maar meewerkt. De instelling van een functionele sportraad zal daarbij een mooi voorbeeld kunnen geven. Voordat de sporthal Margriet een feit werd versleet het project vier wethouders. Door eikaars werk over te nemen was er sprake van samenwerking. „Die heeft", aldus Verlinde, „de Schiedamse sportwereld door Bas van den Berg hard nodig. Daarom: blijf bij de tijd", en dat betekende voor de nieuwe hal een fraaie klok van de sportraad. Van de rijde van Asvïon kwam een kunstwerk (beeldje), terwijl Loes Pairing, die daarvoor was uitgeloot, een sportuitrus- ting kreeg. Met het luiden van de bel door Herman Posthoorn be gon zaterdag een groots opge zet sportfeest in de beide hallen. Vooraf gegaan door een défilé van Schiedamse sportclubs met bun jeugd, gevolgd door muziekkorpsen en koren uit Schiedam, ten- nis- en gymnastiekdemon- straties. De bevolking genoot er van. Dat deels de geluid sinstallatie uitviel, werd af gedaan met een schoonheids foutje. Het stichtingsbestuur nam af scheid van de 75-jarige Aad de Jong, die er vijftien jaar op had zitten. Posthoorn: „Door rijn vertrek gaat de gemiddelde leeftijd van de bestuursleden van de stich ting Margriethal wat omlaag. Gelukkig maar, want ik moest voor deze (her)opening zo no dig in het zwarte pak". De sporthal Margriet kwam via een bouwstenenactie, die geld opleverde voor een vlieg- tuighangaar, aan 4.5 miljoen subsidie voor een drastische uitbreiding. Thans helemaal geschikt voor topsport, waar mee deze week nog de Schie damse bevolking kan kenni smaken. Maar ook enige kritiek van de rijde van het genootschap van masseurs. In een schrij ven vroeg het district West 2 van dat genootschap zich af waarom er niet aan een mas sageruimte is gedacht. Piet Bul, voorzitter daarvan: „Al is het maar een klein hokje van 3 bij 2 meter. Het is zelfs de uitdrukkelijke wens van de NSF, dat elke sporthal zoiets bezit". De stichting liet weten dat er geen geld meer voor beschik baai' was, terwijl op de openingsdag Herman Post hoorn voorhield dat men bin nen het bouwkrediet was ge bleven. Cees Bockx, de voorzitter van As- vion, overhandigt stichtingsvoorzit ter Theo Janse (1 een kunstwerk, voorstellende een beeldje.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3