SPORT SVV loopt FC Den Bosch onder de voet Maar geen doelpi,nten FC Vlaardingen opvallend aanvallend VDL: half dozijn 's-Gravenzande pakt HBSS aan Vlaardingen haalt opgelucht adem Te laat MAANDAG 9 OKTOBER 1978 gww Gelijkspel tegen Excelsior nog te weinig Arie Boon grote sta-in-de-weg Herstel voor Martinit SFC juicht te vroeg Excelsior '20 gelijk SW-jeugd verrassend Ongelukkig Schiedam Uiteindelijk bleef het 0—0, maar voor SVV, dat Pc Den Bosch voor rust onder de voet liep, klonk het als ver lies. Pim Visser hoofd schuddend: „Weer stak na uitstekende acties, die allemaal niets oplever den, de angst weer de kop op. Iedereen raakt dan zijn hoofd kwijt, de con centratie verdwijnt, maar ook, als een veeg teken aan de wand, raken de spelers ontmoedigd." Na het teleurstellende duel op „Harga" was er daarom gistermiddag maar één die lachte, in derdaad trainer Ad Zon derland, die eenvoudig zat te genieten van de gemiste kansen. Hij: „Wij hebben inderdaad erg slecht gespeeld, daarom ben ik zo blij met dat éne punt. Zelfs toen SVV na rust wegzakte, bleef het offensief van ons uit." Jan Peters, begin deze competi tie nog begeerd door Feye- noord, kwam voor rust erg moeilijk los van Rinus Steen bergen (knieblessure) en daarna Dick Hoogmoedt. „IJzeren" Ri nus echter: „Ik verdraaide mijn knie bij één van de duels met Peters, die ik uiteraard geen moment uit het oog verloor." Visser zorgwekkend: „Omdat Rinus vorige week ook al last had van zijn knie en zelfs du- barts Verhoeven van Sparta raadpleegde, is het woord me niscus zelfs al gevallen." Tegen FC Den Bosch Bep verder Ruud van Dijk, na een charge tegen Ruurd van Loon, een gele kaart op, en liep Wim de Haan op de training een dijbeenblessure op. Malaise Maar goed, normaliter had SV V—FC Den Bosch een één op het toto-formulier mo'eten zijn. Wat gingen de Schiedammers onstuimig van start.' Zelfs de beide backs, John Corver en Jan den Tuinder, waaierden dapper uit, zodat een half urn- lang de Bossche defensie niet wist wie zij aan moest pakken. Zelfs doelman Hans van der Pluym, anders een betrouw baar sluitstuk, deelde volop in de malaise. Het gevolg was dat juist door zijn „missers" SW kansen bij Schiedam SVV onderzoekt de mogelijkheid of het Nan Lohey, de linkerspits van De Graafschap, kan inlijven» De 27-jarige oud-Feyenoorder viel in ongenade bij trainer Pini van der Meent, omdat hij niet op de training verscheen. Pim Vis ser zal in elk geval aanvulling welkom zijn, omdat hij met een té kleine selectie zit. Ook over weegt SVV Manara, de vroege re spits van Heracles, aan te trekken. Afgelopen zomer ver dween hij naar zijn geboorte land Tanzania, maar heeft thans de wens te kennen gege ven in Delft te willen studeren. De „laatkomer" Ronnie de Vos van Steenwijk in duel met AadTeijl. door Martijn Verwaaijen Rotterdam Theo Laseroms was uiteindelijk nog niet eens zo tevreden met het 2—2 gelijke spel in Rotterdanun tegen Ex celsior. „Vte hoeven", meende hij, «zeker geen dankjewel te zeggen, sterker met wat meer durf hadden we hier twee punten weggehaald." Een te rechte opmerking. Want het aanvallend ingestelde FC Vlaardingen tod de beste pa pieren voor een 2ege. Fech en een gebrek aan routine stonden dat echter vooralsnog in de weg, Toch was het knap hoe de FC, onder toeziend oog van ex- bondscoach Ernst Happel, de tegenslag incasseerde. Ëen te genslag omdat Excelsior na vier minuten via een gelukkige tref fer van Tabbernee op 1—0 kwam. Met hard werken, een goede Wim T:jl op het midden veld en Danny Molendijk als constant gevaar, kwam na 20 minuten spelen de verdiende gelijkmaker. Danny Molendijk kon toen alleen doorgaan, doel man Vermunt omspelen en rus tig inschieten: f—1. Ook na rust bleef de FC de betere ploeg. Ondanks het feit dat Peter Eikeienboom met een lichte hersenschudding vervan gen moest worden door Toon Eggers. Eikelenboom: „Ik wil de blijven staan maar later bleek dat ik me een kwartier lang niets kon herinneren." Toch was het weer Excelsior dat na acht minuten via good-old Jacques Roggeveen op een voorsprong kwam. Een listige lob van Frans Struis werd toen door de oude meester achter de verbouwereerde Vlaardingers xn het doel geplaatst: 2—1. Laseroms reageerde direct door de tegenvallende Joop Molen dijk te wisselen voor Ron Schrier. Met een gebroken hand (zijn gipshand werd zelfs nog even ter discussie gesteld) werd de FC aanvallend sterker maar kon vooralsnog niet scoren. Pas in de 32ste minuut was het raak toen Ted Hesling een vrije trap na een overtreding van Van Tour contra Danny Molendijk, onhoudbaar in de bovenhoek plaatste: 2—2. FC Vlaardingen: Eikelenboom (Eggers), Van Dop, De Ruyter, Mitrovic, De Vos van Steenwijk, Hesling, Tijl» Janssen, D. Molen- dijk, J. Molendijk (Schrier), Koevermans. de vleet kreeg. Vrijwel iedereen uit de middenlinie en de aanval, waarvan ongetwijfeld de moois te kans was toebedeeld aan Dick Hoogmoedt, die alleen voor open doel, notabene vlak voor rust, de bal over knalde. Pizn Vissen ,,Dan maar na rust, maar evenals tegen De Graaf schap en Willem II dreef de angst weer snel boven." Hoog moedt drukte de bal nog wél op de vuisten van een zich goed herstelde Van der Pluym, maar het was vrijwel het enige wa penfeit voor de Schiedammers. Niettemin bleef FC Den Bosch twijfelen of het massaal in de door Bas van den Berg aanval zou gaan. Het kreeg er wél alle kans toe, maar zelfs Jan Peters moest bij herhaling de ballen zelf gaan ophalen. Slechts enkele gerichte schoten kon de weer herstelde doelman Bas van Nbortwijk („er zitten nog acht krammen in m'n hoofd") niet verrassen. Hoewel de SVV'ers niet met gebogen hoofden het veld verlieten, mochten zij zich een klein beetje schamen. Dit had bij de rust al 3—0 moeten staan. Zelfs Ad Zonderland was daarvan over tuigd, en daarom bleef hij lache- n In de tweede helft maakte Cor Peitsman, die aan niemand de bal kwijt kon, zijn rentree ten koste van Rinus Steenbergen. Zaterdag speelde De Peits al een halve wedstrijd bij de jeugd mee, waarin hij tweemaal tegen FC Dordrecht scoorde. Dick Hoogmoed moest de tweede helft van de spits naar de achterhoede ver huizen. Het betekende stoom afblazen. Maassluis VDL heeft in de thuiswedstrijd tegen Poortu- gaal flink uitgehaald, Na een 2—0 ruststand liep de ploeg van Cor Nieuwenhuizen uit naar een 6—1 overwinning. Voor de pauze zorgde Charles Ebellng, na een voorzet van Marcel van der Vaart en „dumpi" Houwen- hoven, voor de beide treffers. In de tweede helft kreeg de Maassluïse vierdeklasser eerst een tegenslag in de vorm. van een Poortugaal-doelpunt te ver werken, alvorens er orde op zaken werd gesteld. Het was Huib Bos, die keihard alle illu sies van de Rotterdammers aan flarden schoot en derhalve de stand op 3—1 bracht. In een tijdsbestek van een kwartier besliste VDL de strijd volledig. Andermaal Charles Ebeiing en Huib Bos en nog een treffer van Jan van Altena bepaalden de eindstand op 6—1. Het moet gezegd worden dat de Poortu- gaal-doelman zijn team voor nog grotere afgang behoedde, doordat hij in de laatste twin tig minuten op werkelijk formi dabele wijze zijn doel verdedig de. Vlaardingen Trainer Wim Koppelaar is met Vlaardingen uitstekend op dreef. Ook al werd het maar 1—6 tegen Maas dijk, het feit dat de groenwitte formatie harder werkt dan ooit, geeft veel voldoening. Na een zwakke start tegen HBSS heeft Vlaardingen zich goed hersteld. Niettemin was Maasdijk zater dag aan de Marathonweg een moeilijk te bestrii den tegenstan der. Wim Koppelaar: „Wij kwa men wél na twaalf minuten met 10 voor, maar dankzij doel man Dick Bos werden we be hoed voor een achterstand". Tot driemaal toe kwam de Maasdijkse spits voor de Vlaar- dingse doelman. Het doelpunt kon op naam van Herman Hoogerboord worden geschre ven, die de bal van de doelman ontving, nadat Eddy Seymoer hem op een hard schot had getracteerd. Tot aan de rust bleef Maasdijk aandacht vragen. Trouwens, ook daarna, toen Wim Koppe laar zijn selectie voorhield üe Westlanders minder vrijheid te geven. Toen echter na een klein half uur het overwicht wegebde, kreeg Vlaardingen nog een serie fraaie kansen. Maar daar bleef het bij. Theo Jansen werd in de tweede helft gewisseld voor Han van Leeuwen. Schiedam „Je kan wel twee maal drie kwartier in de aanval zijn» maar als je ze er dan niet inschopt, houdt natuurlijk alles op". HBSS-trainer Leo van Graafeiland raakte meteen de kern van het Schiedamse pro bleem: de afwerking. Want on danks dat de verdediging van 's-Gravenzande over het geheel door Emile Schelvis genomen de weg naar eigen doelman Arie Boon goed af sloot, kreeg de Schiedamse vierdeklasser toch een aantal reële mogelijkheden op een treffer. Een treffer, die overi gens pas in de slotfase, toen 's-Gravenzande al een 02 voorsprong genoot, via een strafschop werd gerealiseerd. Al direct in de eerste minuten van het duel werden de aanval lende bedoelingen van de thuis club duidelijk. Hoewel HBSS op papier met slechts twee spitsen van start ging, doken vooral de technisch knap onderlegde mid denvelders Leen Rademaker, Tom Gunter en Ronald Pols regelmatig in de aanval op. Het doel van de Westl and se sluitpost Arie Boon, die al na acht minu ten bijzonder knap reageerde op een vrije trap van Henny Pieroen, kwam dan ook goed onder druk te staan. Leen Dijkshoorn passeert Leo van Paassen, Later zou de 's-Gravenzandespits voor de tweede treffer zorgen. HBSS had eigenlijk de zaak onder controle en het wachten was op de eerste goal Welnu, die kwam dan ook, maar wel aan de andere kant Via Peter Burg, die vervolgens Henny Langenberg op maat bediende buitte 's-Gravenzande fouten van de Schiedamse defensie goed uit: 6—1. Uiteraard voelde HBSS zich nog niet verloren en opnieuw kozen de Oranje-Zwarten de aanval. Maar zonder succes! De 's-Grvenzandse verdediging, die veelal het principe van „lange halen snel thuis", hanteerde, kreeg het moeilijk. Een keihar de vrije trap van Henny Pieroen belandde op de kruising van paal en lat en de Westlanders mochten zich gerust in de han den wrijven dat Leen Radema ker vlak voor de rust twee uitgespeelde kansen op de ge lijkmaker liet liggen. Omklemming In de tweede helft zette HBSS, alsof er totaal geen pau2é was geweest, de omklemming voort Echter met weinig overlsg, want tegen allé voetbaïprinci- pes in, bleven de Schiedammers het door het centrum proberen. 's-Gravenzandetrainer Koos Grootscholten daarover:.Juist bet centrum ia het sterkste gedeelte van de ploeg. We kun nen daar nu eenmaal veel kracht op de been brengen. Kracht, die ook in resultaat kan worden omgezet". Ondanks het verzoek van Leo van Graafei land om de vleugels meer in het spel te betrekken, bleef HBSS in he centrum wrieme len. De Schiedammers kregen zelfs een tweede tegenslag te verwerken, toen rechterspits Henny Pieroen, verreweg de gevaarlijkste speler van HBSS, na een botsing met Fred van Dam geblesseerd moest uitval len. „Dat was de genadeslag", ver telde Leo van Graafeiland na afloop. Toch zocht HBSS, met Peter de Pijper, op dat moment in de plaats van Henny Pieroen, Wér de aanval. Maar nadat Henk Scharloo en Jan van Tii- borg goede kansen op de gelijk maker hadden verbruikt, fabri ceerde 's-Gravenzande een tweede doelpunt Een hoek schop van Henny Langenberg, ontstaan na één van de spaarza me uitvallen, belandde precies op de kruin van Leo van Paas sen: 0—2. Hoewel HBSS twee minuten voor tijd via een discu tabele penalty van Leen Rade maker nog op 1—2 kwam, haal de de tweede 's-Gravenzandse treffer alle overtuiging, voorz over aanwezig, bij de Schiedam mers eruit Schiedam Zonder doelman Nagelhout en Ruud van der Horst, waardoor Joop Lupker weer in de ploeg was opgeno- men, heeft Martinit de thuis wedstrijd tegen Po:*alia met 2—0 gewonnen. Nagelhout (een gekneusde rib) was vervangen door Lammer* en met Joop Lupker weer als laatste man verhuisde Giel Gouka naar de vuurlinie. Het bleek dat in de voorhoede geen afmaker liep, want de kan sen die Martinit kreeg waren zeer talrijk. Daarom ookduurde het een half uur eer de thuisclub tot het eerste doelpunt kwam. Een schot van Hoogwerf werd van richting veranderd en ver dween onhoudbaar voor de doelman in het doel: 10. Vijf minuten voor de rust trok Kees Hoogwerf er alleen op uit Hij passeerde drie verdedigers en gaf ook de uitlopende doel man het nakijken: 2—0. Na de rust trachtte Postalia met een veranderde opstelling de ba kens te verzetten. Het veroverde daarmee wel een veldmeerder- heid, maar de kansen bleven' voor Martinit Zij werden echter- ongebruikt gelaten. Berkel Na een aantrekkelijk voctbalduel hebben TOGB en SFC de punten broederlijk ge deeld: 1—1. Deze uitslag gaf de verhoudingen in het veld goed weer. Voor de rust waren er al enkele kansen voor de Schie dammers geweest, maar de af werking van de meestal goed opgezette aanvallen liet veel te wensen over. Toen in de tweede helft uitblin ker Weeda na een combinatie met Lïekendiek SFC de leiding had bezorgd, leek het er op dat de Schiedammers een gewon nen wedstrijd speelden. Niets was minder waar. Tien minuten voor tijd onstond er, nadat doel man Korpel de bal had wegge- stompt, een daelworsteling en daaruit werd de gelijkmaker geboren. Het werd na dit doelpunt onge woon spannend. Wie zou het winnende doelpunt gaan ma ken? Het bleef uit, derhalve bleef het 1—1 en dat gaf de ve rho uding goed weer. Den Haag RAVA en Excel sior '20 deelden de punten, 1—1 en daar was Aad Bierhuizen, de trainer van de Schiedam mers, niet ontevreden mee. Al in de eerste minuut zat Excel sior bijna op winst. Clarijs zag de bal net naast de verkeerde kant van de paal gaan. Excelsior bleek in die periode iets sterker, maar toch bleven de goed uitgevoerde aan vallen van de thuisclub ver schrikkelijk gevaarlijk. Vijftien minuten voor de rust werd het met een schitterend schot van de op het middenveld spelende Peter van der Hoeven toch 0—1. Na de rust een heel ander beeld. Een fel aanvallend RAVA plaat ste Excelsior met de rug tegen de muur, maar de verdediging hield echter goed stand. Een sliding van Verspeek'kwam op een strafschop te staan. Daaruit werd het 1—1. Vanaf dat mo ment was het weer Excelsior dat de toon aangaf, maar Clarijs en Tieman zagen geen kans om dit alles in een winnend doelpunt uitte drukken. Rotterdam Ron de Vos van Steenwijk, het nieuwe verdedi gende talent van FC Vlaardin gen, kwam pas erg laat op Woudestein aan. De Hagenaar was waarschijnlijk een beetje de kluts kwijt zodat hij om 13.00 uur In de kleedkamer, van... FC Vlaardingen zat Met een taxi kon hij alsnog een half uur voor de aanvang van Excel sior—FC Vlaardingen trainer Theo Laseroms gerust stellen. Schiedam Het jeugdelftal van SVV heeft na de wat min dere resultaten van de vorige weken, eindelijk eens een be hoorlijke uitslkg kunnen neer zetten, Slachtoffer van de Schiedamse dadendrang wem de jeugd van FC Dordrecht, die met een 4—0 nederlaag naar huis werd gestuurd. Bij SVV zorgden Cor Peitsman (twee maal), Fred Meerhof en Henk Salari voor de treffers. Vlaardingen Het jeugdteam van FC Vlaardingen heeft op nieuw een nederlaag geleden. Deze keer was het de jeugd van AZ'67 die Vlaardingen in een thuiswedstrijd met 1—2 de das omdeed. Bij de rust hadden de Alkmaarders al een 0—1 voor-, sprong, waarna in de tweede helft AZ eerste verder uitliep, alvorens Jasper Kwak de eind- stand op 1—2 bepaalde. J

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4