SPORT De Korenbeurs Terneder! Ravesteijn: 8-2 NOAD- coach Jan Bayings stapt op Groot veteranen zaalhockey toernooi in Margriethal PolluxAsvion: matig kijkspel Hollandiaan slaat concurrent WF van zich af Wim Cordemans „slachtoffer" bij Inventus RM in de problemen Slechte dag voor Sunlight Herstel Hans van den Broek MAANDAG 9 OKTOBER 1978 RM Waardinnen Tafeltennis Hockéy Dames Basketbal SC/VD/WW 7 Schiedam NOAD zit momen teel zonder coach. Een intern conflict tussen coach Jan Bayings en de spelers leidde er toe dat Bayings afgelopen vrij dag zijn funktie neerlegde. Tij dens een morgenavond te hou den speciale bestuursvergade ring worden de problemen be sproken. Overigens kwam NOAD met een verdienstelijk 5—5 gelijkspel terug van St Aloysius. Wat de overige regio clubs betreft, Radio Molenaar leed bij Avanti 2 een verplette rende 9—1 nederlaag, terwijl Bowling Maassluis TOG aan Onkyo 2 het eerste punt in deze competitie moest inleveren. Het interne conflict bij NOAD handelt grotendeels over de training. NOAD-voorzitter Mar cel Hoogwegt verwacht dat er morgenavond wel een oplossing komt Coach Jan Bayings stelt intussen dat een eventuele te rugkomst van hem geheel van het bestuursbesluit zal afhan gen. Ondanks de problemen keerde NOAD uit het verre Graauw in Zeeuws-Vlaanderen met 5—5 te rug. Het was het eerste eompeti- tiepunt, en juist tegen St Aloy sius was dat niet verwacht Re- né van Dijk stak echter in bla kende vorm en scoorde een hattrick. Ron van der Wijk won éénmaal, wat met het gewonnen dubbel voldoende was voor de deling. Dick de Vaal verloor derhalve alles. Anders had er zeker een kleine overwinning voor NOAD ingezeten. Waar het halverwege de wedstrijd nog steeds naar uit zag, want NOAD had toen een 1—4 voorsprong. René van Dijk won zowel van Vrienhoven, Deumez als Ma- thijsse. Ron van der Wijk zege vierde over Vrienhoven, en slechts in het dubbel met René van Dijk leverde Dick de Vaal een aandeel in het gelijke spel. Hazerswoude dient zich meer en meer aan als tafeltennisstad nummer één. Niet alleen Avan ti 1 met Bettine Vriesekoop gooit ia de ereklas hoge ogen, in de promotie-hoofdklasse doet Avanti 2 dat ook. In Ha zerswoude moest Radio Mole naar dat ondervinden, getuige de forse 9—1 nederlaag. De Vlaardingse eer werd slechts gered door Aad van Opstal, die van Groot won. Overigens ver loor Van Opstal zijn twee ande re partijen maar met klein ver schil. Aan Van Opstal lag het Jan Bayings ...conflict... derhalve niet, maar Hans Jaap Af TOG Oppenheim en Peter van den Broek waren in al hun partijen kansloos. Het dubbel was in drie games ook al voor Avanti, zodat het slechts bij een bescheiden pun tje bleef. Waardoor de Vlaardin- gers ondertussen wel in de pro blemen komen, want de drie gespeelde wedstrijden leverden slechts één punt op. De ver wachtingdat een rol van beteke nis gespeeld zou kunnen wor den, is derhalve al lang achter haald. Handhaving is nog slechts het enige doel. In de derde wedstrijd heeft Bowling Maassluis TOG dan toch het eerste verliespunt moe ten toestaan. Het op bezoek zijnde Onkyo 2 dwong in Maas sluis een 5—5 gelijkspel af. Frans Capellen won twee partij en, evenals de ditmaal verras sende Wim van der Poort. Om dat Nico Capellen slechts één partij won en ook het dubbel voor Onkyo 2 was, kwam de Maassluise ploeg niet verder. De kampioenskansen zijn er voor lopig nog niet door aangetast. Schiedam In de ereklas tafeltennis wordt de competitie interessanter dan ooit tevoren. Dé verras sing is uiteraard Avanti, met Bettine Vriesekoop. Vorige week ondervond De Korenbeurs dat al, en zaterdag moest Tempo Team Avanti een gelijkspel toestaan. De Korenbeurs won zaterdag in eigen omgeving royaal van Ravesteijn (82), zodat de Schiedammers ook nog meedoen. De wedstrijd van komende zaterdag, thuis tegen Tempo Team, is dan ook van groot belang. Ravesteijn wordt de toekomsti ge degradant, want de Maa strichtse ploeg staat nog punt loos onderaan. Zelfs een Peter Taylor kwam er tegen De Ko renbeurs nauwelijks aan te pas; hij scoorde slechts tegen Bert van den Ham. Het tweede Lim burgse punt kwam van Koog, die eveneens van Van den Ham Vlaardingen Sunlight heeft de thuiswedstrijd tegen Groote Lindt volkomen terecht met 1—3 verloren. Hoewel de doel punten op zich wat ongelukkig tot stand kwamen, waren de bezoekers gedurende de gehele wedstrijd sterker. Na een kwar tier spelen verslikte Stanley Nooitmeer zich in de bal, waar van Jan Dittenbroek dankbaar profiteerde: 01. De Vlaar dingse ploeg wist voor de rust toch op gelijke hoogte te ko men, toen Bas Post uit een onoverzichtelijke situatie de bal tegen het net kon drukken: 1—1. De "off-day", waar Sun light mee te kampen had, kwam in de slotfase pas goed tot uitdrukking. Eerst was het Sjaak Tuwanakotte die de bal knap over zijn eigen doelman lobde (1—2) en vijf minuten later moest Sunlight-doelman Leo Verduin lijdzaam toezien hoe Bas Post een voorzet van Groote Lindt-aanvaller Bert Lems van richting veranderde: 1—3. Had Bert van den Ham zijn dag niet, hij won slechts van Anton Geertsheuvel, Hans Lingen en Hans van den Broek scoorden beiden een hattrick. Vooral van Van den Broek een opvallend herstel na een matige competi tiestart, waarin hij tot voor za terdag slechts één partij had gewonnen. Hans Lingen speelt dit seizoen zeer constant; hij verloor tot dusver slechts van Ronald Rijs- dorp. Nu was het echter weer Bert van den Ham die achter bleef. Hij speelde weliswaar met een nieuw bat, maar dat was nauwelijks een excuus voor zijn zwakke optreden. Temeer daar Ravesteijn toch wel een erg zwakke tegenstander was. De uitslagen Korenbeurs—Ra vesteijn: Van den Broek—Tay lor 21-16, 19-21, 21-15; Van den Ham-Koog 17-21, 19-21; Lingen—Geertsheuvel 218, 21—18; dubbel Lingen /Van den Broek—Taylor/Koog 2114, 21—15; Van den Ham—Taylor 19-21, 17—21; Van den Broe- k—Geertsheuvel 21—14, 22—24, 21—15; Lingen—Koog 21—9, Hans van den Broek ...hattrick... 21—7; Van den Ham—Geerts heuvel 21—12,21—10; Lingen Taylor 21—15, 21—12; Van den Broek-Koog 22-20.21—15. Schiedam/Vlaardingen De streekderby tussen de hockey- heren van Asvion en Pollux is in een 0—2 zege voor de Schie dammers uitgelopen. Het werd een rommelige confrontatie waarbij de leiding een negatie ve hoofdrol vervulde. De dames van Asvion wonnen thuis met 3—0 van Voorne. De herenwed strijd Spirit—AMHC eindigde in een 2—2 gelijkspel. In dit duel vielen in totaal drie rode kaarten. Pollux—Asvion werd zeker geen mooie wedstrijd. Daarvoor waren én de zenuwen te groot én de leiding te zwak. Hetgeen ondermeer uitmondde in een gele kaart voor Huub van Rigge- len die later echter weer werd ingetrokken omdat de Scheids rechter de verkeerde speler had gestraft. Ruud Mulder moest na een rode kaart het veld verlaten jegens aanmerkingen op de leiding. Voor rust had Pollux het betere van het spel. Er kwamen kan sen genoeg maar het geluk ont brak. Zo haalde Edward de Wit een strafcorner van Jan Wattez va(n de doellijn. Na de pauze een feller Asvion dat de Vlaar- dihgers onder druk zette. Met Rób Strik als uitblinker werd Póllux ver terug gedrongen. Na tien minuten spelen had het succes. Rob Strik soleerde langs dë Pollux-defensie maar werd in de cirkel afgestopt Er moest wel een overtreding aan te pas komen waardoor terecht een strafbal werd gegeven. Ronald Jacobs benutte de buitenkans: 0-1. Vijf minuten later leek de stand weer gelijk getrokken te worden toen Mare Jacobs in de Asvion-cirkel een overtreding beging. De strafbal werd echter door Hans Donkervoort naast, gepushed. Een tegenslag die Pollux niet meer kon verwer ken. En Asvion in staat stelde via een treffer van Rob Strik de zege binnen te balen. De dames van Asvion speelden tegen Voorne een goede wed strijd die een 0—0 ruststand kende. Na de pauze waren het Marina Mansoer (2x) en Jacque line Breimer die de 3—0 eind stand op het scorebord zetten. Het was een sportieve wedstrijd waarin Asvion niet of nauwe lijks in gevaar is gekomen. Mare Jacobs ontfrutselt de bal van een tegenstander. Broer Ronald heeft een overtreding geconstateerd. Vlaardingen/Schiedam De heren van de Vlaar dingse handbalvereni ging Hollandiaan hebben de eerste helft van de veldcompetitie zonder puntenverlies afgeslo ten. Dat werd bereikt door een knappe 18-12 overwinning op naaste concurrent IVilton. In de eerste helft van deze heren konden het in Papend- recht niet bolwerken tegen DES. In de eerste helft hadden zij weinig vat op het aanvalspa- troon van DES en daaruit kwam een achterstand van 10-2 halver wege. Schiedam In het kader van de heropening van de Margriethal vindt woensdagavond een groot zaalhockey- toernooi voor veteranen plaats. Aan het toernooi, dat wordt georganiseerd door de Schiedamse hockeyvereniging As vion, nemen bij de dames de teams van Spirit, Pollux en Asvion zelf deel. Bij de heren ziet de poule er als volgt uit: Asvion (Schiedam), Spirit (Schiedam), Pollux (Vlaardin gen), Victoria (Rotterdam), HC Rotterdam en Aeolus (Rotter dam). De wedstrijden in de Margriethal, waar twee zaalhoc keyvelden kunnen worden uitgelegd, beginnen om kwart voor negen. Het zaalhockey is de laatste jaren steeds populairder geworden. Met het verschijnen van de zaalbockeymogelijk- heden in de Margriethal zijn de perspectieven voor de teams uit de regio om gebruik te maken van deze unieke zaal bijzonder gunstig. De voorzitter van de hockeyafdeling van Asvion, Aad van Meurs, hierover: „Wij hebben de zaal ook drie avonden in oktober en wij zullen zekerde gelegenheid aangrijpen om bijvoorbeeld de jeugd kennis te laten maken met deze bijzondere tak van de hockeysport. Kijk, het Rijnmondtoernooi, zoals het toernooi voor de veteranen teams met een mooi woord heet, heeft natuurlijk niets uit te staan met het komend hockeyseizoen". Het zaalhockeyseizoen, dat begin december van start gaat, is eigenlijk de ideale manier om de winterstop door te komen. Aad van Meurs van Asvion, dat overigens 2elf in de eerste klasse vertoeft, andermaal: „De indeling is nu nog niet bekend, maar als het even kan, willen we graag gebruik maken van de Margriethal. We zijn echt blij met het verschijnen ervan, want het zalentekort is in Nederland nog steeds schrijnend. Straf worp wedstrijd werd er erg afwachtend gespeeld met overheersende ver dedigingen.-Wilton start te goed en nam al vrij snel een 0-3 voorsprong. Hollandiaan herstelde zich echter en halverwe ge de eerste helft was de stand weer gelijk. Deze 3-3 stand bleef geruime tijd op het scorebord staan, want de afstandsschoten had den weinig richting. Bovendien werden er weinig kansen aan de cirkels geboden. In de laatste p aar minuten vielen er weer een paar doelpunten en dat bracht een 5-5 ruststand op het score bord. Na de thee was Holland iaan duidelijk sterker en liep vrij gemakkelijk weg van Wil ton. De Vlaardingse ploeg wist de fouten in de Wilton-verdedi ging goed af te straffen, vooral ook doordat het baltempo in de tweede helft hoger lag. Holland iaan kon daardoor vrij gemak kelijk weglopen tot 15-10. Tij dens een korte opleving kwam de Schiedamse ploeg nog terug tot 15-12, maar de verdiende overwinning voor Hollandiaan kwam met 18-12 De dames van Hollandiaan heb ben volgens de verwachtingen verloren tegen Oase. Toch héb ben zij een goede wedstrijd gespeeld, want iu deze wed strijd hebben zij aangetoond toch doelpunten te kunnen ma ken. In het begin hebben de Vlaardingse dames zelfs regel matig voorgestaan, wat resul teerde in een 4-4 ruststand. De laatste paar minuten braken Hollandiaan echter op, want door een paar foutjes in de verdediging moesten zij de overwinning aan de tegenstan der laten. De heren van Unitas hebben in Rotterdam tegen Atomium een regelmatige overwinning be haald. Nadat de wedstrijd rich in gunstige zin voor Unitas ging ontwikkelen, werd de strijd een beetje onaangenaam, want Ato mium ging tegenstander en scheidsrechters provoceren. De Maassluise ploeg hield het hoofd echter koel en had bij rust een voorsprong van 7-11. Na rust bouwde de ploeg, die wederom aangevuld was met enige spelers van het tweede, verder aan de zege die uiteinde lijk op 16-23 werd bepaald. De beide teams van HVK hebben hun wedstrijden verloren. De Na rust zat de verdediging goed dicht en had meer inzicht in de aanvatsopzet van DES. De achterstand werd daardoor niet groter en de eindstand was 15-7. De dames hebben een wis selende wedstrijd gespeeld. In de eerste helft werden zij over donderd door de aanvallen van SCO, waardoor zij met de rust met 3-6 achterstonden. In de rust werden de zaken goed doorgesproken, HVK ging toen goed spelen waardoor het met 8-6 voor kwam te staan. Toen verslapte de aandacht, waar door de opdrachten niet meer werden uitgevoerd en door een strafworp in de laatste minuten verloor HVK met 9-10. De dames van "WIK hadden in Rotterdam tegen Ancora 2 een eenvoudige dag. Ancora is voor deze klasse een veel te zwak team en WIK had er totaal geen moeite mee. Via een 0-6 rust stand speelde het ondanks het harde spel van Ancora naar een 1-12 zege. Schiedam Ook nu hebben de heren van de basketbalvereni ging Juventus het niet gered. Orca's uit Urk won in sporthal De Enk met 68—84, Het dames team deed het beter. Het Am sterdamse Germaan werd dui delijk overmeesterd: 59—47. Het juniorenteam leverde ook een goede prestatie door mede koploper Blitz te verslaan. In de wedstrijd van het heren team werd duidelijk dat het meespelen van Amerikanen de zaak nogal scheef trok. Orca's heeft namelijk een Amerikaan en op het kritieke moment was hij het die de beslissing forceer de. Na vijf minuten spelen keek de Schiedamse ploeg al tegen een 4—13 achterstand aan. Ook werd duidelijk dat de scheids rechters niet al te zeker waren van hun zaak. Met name Harry Sluimer werd hier van het slachtoffer. Na een wilde bewe ging van één van de Orcaspelers ging hij knock-out. In de verde diging was Win» Cordemans de grote uitblinker. De Amerikaan van Orca's, Russell Chapman, werd doorhem zelf aan banden felegd. In de 17de minuut kreeg uventus aansluiting: 31—32 en bij het rustsignaal was de voor sprong negen punten: 45—36. Ook in het begin van de tweede helft was het echter weer Orca's dat de klok sloeg. Binnen drie minuten was het 4544 en leek Juventus weer op achterstand te komen. De Schiedamse ploeg gaf zich echter niet zo maar gewonnen en in de zevende minuut was de voorsprong weer negen punten (48—57). Toen echter kreeg Wim Cordemans een technische fout voor het maken van aanmerkingen op de leiding. r Het moet gezegd worden dat Juventus zich- daar nogal eens schuldig aan maakte, maar nu werd wel de verkeerde speler „gepakt". Deze „misser" kwam Wim Cordemans op vier fouten te staan en daar kon Chapman weer moed uit putten, want tot nu toe was deze Amerikaan nergens. Aan de lopende band kon Chapman scoren en toen In de 16de minuut Wim Corde mans zijn vijfde fout behaalde speelde Juventus een verloren wedstrijd en kon Chapman uit groeien tot de topscorer van de wedstrijd. Via 66—68 in de 15de minuut werd de eindstand 6884. Topscorers: Peter van' der Waal 16—7, Harry Sluimer 13—6, Wim Cordemans 7—4. Or ca's Chapman 11—24.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 7