SPORT Hollandiaan: zege met bijsmaak ODI en Vlaa niet te stuiten HBSS weinig last van Roga i mm i SPRT ©TIPS Volleybal- dames glijden uit Eerste nederlaag HOOFDROL VOOR MARIJKE KLOS Kring- record Geen Amerikanen voor Juventus 7%^ Frans Vermeulen speler/ trainer DINSDAG 10 OKTOBER 1978 Moeizaam Eerste nederlaag Schiedam Jos Sparla toeschouwer i/O/SCAVW 4 Alleen heren in de lift Vlaartfingen - De herenteams van de volleybalclubs uit het Waterweggebied hebben opnieuw successen behaald. Nadat vorige week zowel het Vlaardingse Broleco als het Schiedamse Both partners hun eerste competitiewedstrijden in winst wisten om te zetten, waren bet deze keer alleen de herenteams van deze clubs die een overwinning konden realiseren. De dames van Broleco verleren met 3-1 van het Voorburgse Starltft-Z, terwijl het Maassluise MVC met 3-2 ten onder ging tegen het Delftse AV40. Het damesteam van B P verloor met 3-fl van bet Gorichemse Meteoor. Vlaardïngen Een jeugd- estafetteploeg van VZC beeft tijdens zwemwed strijden, in het kader van de nationale ieugdcompeti- een kringrecord ge zwommen. Het kwartet: Marco van Uzerloo, Alex Gerritsen, Robbie Claas ai Adri van der Voorden kwam op het onderdeel 4x50 wisselslag tot 2^5. De „oude" tijd van de zwetn- kring voor Rotterdam en Omstreken stond op n^m van het Barendrechtse ZP- B/Ünico in 2.35.1. Schiedam Juventus, dat van avond tegen Radio Musette spe^k sal n*®t versterkt zijn. pe pogingen van de Schiedam se basketbalclub om enkele Amerikanen in te lijven voor de demonstratie in de sporthal Margriet, zijn op een misluk king uitgekomen. Twee Ameri kanen van BC Werkendam moesten het laten afweten, evenals Hm Parker en Ty Mar- rioneau van BV Amstelveen, flet afgelopen weekeinde gaf sponsor Theo van Kinsbergen daarvoor jeen toestemming. De wedstrijd begint om ld uur en twee nar" later wordt de hal beheerst door de zaalvoetbal lers. De teams van oud-Feye- noord en Ahoy* verschijnen op volle sterkte. Het succes kwam dus zoals gezegd van de herenteams. Bro leco had meer moeite met het Haagse SVC dan de 0-3 uitslag doet vermoeden. Door veel stopfnnten aan beide zijden ging de wedstrijd aanvankelijk gelijk op tot 10-10, waarna SVC verder terugzakte en ^Broleco met 10-15 de set op zijn naam bracht. Met Sinus Barendrecht in de plaats van Leo van Mar wijk kwam Broleco in de twee de set al snel met 9-0 achter. Maar wederom zakte SVC terug en ook nü weer profiteerde Broleco: 14-16. Gesteund door de 2-0 voorsprong draaide Bro leco iu de derde en laatste set met meer zelfvertrouwen, het geen resulteerde in een 9-15 zege: 0-3. Het herenteam van het Schie damse Both Partners, dat vorige week nog probleemloos het Hoofvlietse YUM versloeg, had met het Rotterdamse Liba- non-3 meer moeite dan mocht worden verwacht Vermoede lijk door onderschatting, slaag den de goed spelende Rotter dammers er in de vertwijfeld naar het juiste ritme zoekende team van trainer/speler Peter van de Gugten naar een verras sende 6-15 setnederlaag te spe len. Ook in de tweede set kwam B p niet tot het goede spel van de afgelopen weken. Pas halver wege deze belangrijke set kon Libanon worden bedwong n, waarna de Schiedammers m een ruk doorgingen naar 15-6, In de derde set ging de strijd gehjk op, tot het moment waar op Ron van Lubeck zijn plaats moest afstaan aan de vooral verdedigend sterke Jan van Heerde. De wissel oogstte het beoogde succes, want via ll-ll won B P met 15-13. Hierna gaf Libanon zich gewonnen en greep B P via een overtuigen de 15-1 setzege de winst 3-1 Routine Het jeugdige damesteam van het Maassluise MVC is er in geslaagd het eerste winstpuntje te bemachtigen. Tegen het Delftse AV40 (vorig seizoen een goede middenmoter) werd Vlaardïngen Hoewel de ploeg van Hol landlaan uiteindelijk met 4—2 overGrocne- tveg zegevierde, bad de overwinning toch een bijsmaak. De reden lag ia het feit dat .Cees Spruit na afloop met een officiële waarschuwing werd geconfronteerd, waar van bij niets af wist en dat uitblinker Rob Maat zelfs het veld bad moeten verlaten. Het betekent voor de ploeg van Hans flenirie, die op het ogenblik bijzonder goed draait, weer een gevoelige aderlating. In ieder geval hadden de Vlaardingers in de wedstrijd zelf weinig last van de Goudse tegenstander. Voor de rust zorgde eerst Dick Riedijk met een schitterende lob voor 1-^-0, waarna Groeneweg uit een strafschop gelijk maakte. Op slag van rust zorgde Peter van de Waal uit een combinatie met Rob Maat voor 21. In de tweede helft kwam Holland iaan al snel op 31, toen Ben Floridas een combinatie van Rob Maat en Renë de Vette met het hoofd afrondde. Invaller Wout van de Pijl voerde eerst de score op tot 4—1, alvorens Groeneweg twee minuten voor tijd de 4—2 eindstand op het bord bracht. na een spannende strijd met 3-2 verloren. Voor de ploeg van trainer/coach Vijfvinkel ©en hoopgevend resultaat Vooral in het begin zag het er voor de Maassluise dames goed uit, want met veel inzet werd de eerste set een ruime 15-4 zege. Dat het nu al bereikte niveau nog niet constant is, bewezen de hierna volgende slissende vijfde set niet meer aan te pas: 5-15. Titelkandidaat Het damesteam van Broleco heeft de tweede competitie wedstrijd met 1-3 verloren te gen het Voorburgse Starlilt 2. De tegenstander van de Vlaar dingse ploeg lijkt een van de belangrijkste gegadigden te worden voor de titel in de derde divisie G- Alleen in de tweede set kon de ploeg van trainer Kees Zevenbergen het juiste antwoord vinden op het goede Voorburgse spel: 15-5. In de overige sets kwamen de Vlaar dingse dames er niet aan te pas: 9-15, (15-5), 7-15 en 6-15. Onwennig sets, Eerst kwam AV40 terug tot l-l door de tweede set met 12-15 te winnen terwijl het 1-2 werd door een 7-15 setzege in het voordeel van de Delftse ploeg. Het pleit voor de Maas sluise ploeg dat er in de vierde set opnieuw keihard voor werd geknokt. De beloning bleef dan ook niet uit: 15-13. Door een gebrek aan routine kwamen de Maassluise dames er in de be- Het damesteam van het Schie damse Both Partners heeft het nog steeds erg moeilijk met het nieuwe systeem. Kon de schade vorige week worden be perkt tot een moeizame 3-2 zege, deze keer bleek het Gorincherru se Meteoor te sterk. Hoewel de ploeg van aanvoerster Anneke van Heerde bij vlagen goed aanvalsspel liet zien, kon er toch pas in de derde set enige tegen stand van betekenis worden ge boden: 14-16. De eerste twee sets kwam B P door onwennig heid vooral rust tekort: 4-15 en 7-15. Alleen in de tweede set waren de Vlaardingse da mes (rechts aan het net) zeker van hun zaak tegen Starlift. Een spectaculaire actie langs de grond bij Reeuwijk-Spirit. Vlaardingen Frans Vermeu len *r»aflirt deel uit van de korf- balf onna tie van Vlaardingen. De Rotterdammer stopte dit jaar als speler bij Trekvogels, omdat zoiets niet te combine ren was met zijn trainerschap bij Vlaardingen. Niettemin ont stond een leegte, die hij sinds vorige week zag opgevuld bij Vlaardingen. Dus trainer/spe ler bij de tweede klasser. Schiedam - Het zaalvoetbal team van HBSS beeft Roga geen schijn van kans gegeven. De Schiedammers draaien daardoor aardig In de top van de derde klasse mee- In het sportieve dóe* gaf Tinns Strdjl de Schiedammers het voorbeeld en toen Wim van Boon er 0—2 van maakte, was er geen vuiltje meer aan de lucht. g0pt scoorde zelf de derde treffer en na rast was het Karei Leeuwangh die voor ft—4 zorgde. Kul—vijf werd het door Barry Jonkman en 1—5 uit een strafschop. Schiedam leed zijn eerste verlies dankzij Jaap Jongman, die wegens praten tegen de scheids rechter vlak voor tijd de zaal uit moest en daarvan profiteerde EDS. Leen Kooijman zette Schiedam op een voorsprong en na de gelijkma ker was een kogel van Ben Eikmans raak: 1—2. Nadat EDS gelijk had genaakt, scoorde Chris Jongman 2—3, maar weer kwamen de Rotterdam mers langszij. Vlak voor tijd kwam de genadeslag voor Schiedam: 43. Monster In en tegen Monster leed MVV27 de eerste nederlaag in dit seizoen. Na twee gelijke spelen en twee overwinningen, werd het nu een 2—1 nederlaag. Bij de rust leidde MYV overigens nog met 0—1. Dat was een doelpunt van Wim van Aalst, in de 25e minuut koppend uit een comer: ft—1. In de tweede helft was Monster echter de betere ploeg, voorname lijk door meer enthousiasme. Dat resulteerde in de 15e minuut in de gelijkmaker (1—1), en vijf minuten later in een verdiende overwinning: 2—1. MW zag verder geen kans meer nDg iets aan die stand te wijzigen. Het enthousiasme van Monster brak MW'27 op. YT aar dingen/Schiedam De korfbalclubs Vlaardingen en ODI deelden het afgelopen weekeinde rake klappen uit. Evenals Succes, dat zijn eerste winst binnenhaalde, terwijl Oranje Nassau en Spirit de punten deelden. Maassluis en Harga bleven echter zonder punten. Het Schiedamse ODI liet er geen twijfel over bestaan, dat het aanspraken wil maken op de titel. Ondanks het feit dat de ploeg twee invallers telde, had het bij de rust al een com fortabele 5—2 voorsprong. Na de rust werd het snel 11—5. Doelpunten: Ria Zeeuw' (3x), Leon 't Hart (2x), Joke van der Waal (2x), Mariene Olivier, Jaap Blokhuis, Dirk van der Hoeven en Chiel Bos. Vlaardingen liep tegen Jodan Boys van een 9—7 voorsprong uit naar een comfortabele 14—7 overwinning. Doelpunten: Jaap van Heteren (3x), Rien Roozen- daal (3x), Dick van Ekelenburg (3x). Anja van Ekelenburg (2x), Marijke Heinsius (2x), Frans Vermeulen (lx). Maassluis had tegen het Delftse DES weinig in de melk te brok kelen en verloor verdiend met 74. Valto en Oranje Nassau gaven elkaar in deze streekder by weinig toe. De defensies overheersten, waardoor het niet zo vreemd was dat de strijd onbeslist in 3—3 eindigde. Voor Nassau scoorden; Gernt Goed- knegt, Lenneke Verhey en Christine Kok. Spirit kwam ook al een gelijk spel overeen met Reeuwijk; 7—7. Vlak voor tijd hadden de Vlaardingers nog een 7—5 voor sprong, maar een afstandsschot en een strafworp brachten bei de partijen langszij, Succes haalde tegen 't Capproen fors uit: 6—1. De overwinning was al kort na het begin een feit Harga tenslotte had geen geluk tegen het Dordtse ODO waar- Van het met 7—6 verloor. Doel puntenmakers bij de Schiedam mers: Arie Jansen, Bert Kart- stel, Anja Pranger, Ed Pak, Karei van der Linden en Nora Goossen. 0 Tinus Verbruege, de "klus jesman" van DHS, die al meer dan vijftig jaar lid is, ligt on verwacht in een ziekenhuis in Apeldoorn. Voor een kaartje: T. Verbrugge, p/a dhr. Wiegel, Voldersdreef 115, Apeldoorn. 0 Bij TSB doet men aan brand preventie. Het is verboden aan stekelijk te lachen, een gloeien de hekel aan iemand te hebben, elkaar op te stoken, laaiend enthousiast te zijn, zich vöör de wedstrijd warm te lopen en dat supporters de spelers aanvuren. 0 DWS krijgt zaterdag zijn super de luxe disco-avond in het gebouw van de Chr. Soc. Belangen aan de Lange Haven. De toegang is gratis. 0 Bij Excelsior '20 is RVB-trai- ner Harry Vermaan in verband met een knieblessure genood zaakt met de training te stop pen. Martin van Deventer heeft intussen zijn taak overgenomen. Ook keeperstrainer Leen Weeda is gestopt door een blessure, terwijl verder reserve-doelman Nor bert Kleinherenbrink heeft moeten afhaken door een gebro ken pink. 0 Vlaardingen seint dat na inspectie de velden in de Broek polder bespeeld kunnen wor den. De zaterdagclub stond zelfs al op het punt de wedstrij den daar naar toe te verschui ven, toen de terreinen aan de Marathonweg waren afge keurd. 0 Bij WF begint men vrijdag 27 oktober met de eerste bingo in de nieuwe kantine. En dan verder elke laatste vrijdag avond van de maand. Alles in overleg met de familie Zuydam, die de leiding heeft. 0 Binnenkort verschijnt er bij Excelsior '20 een nieuw club blad. In de nieuwe opzet past ook een nieuwe naam, die de leden kunnen kiezen. Prijs 25 piek. 0 Vrijdagavond 20 oktober kent Spirit zijn ritsel- of blader- feest Het begint om 21 uur en daarna vindt de uitreiking van de Ton Jacobs-trofee plaats. De beker is voor degene die zich het nrest verdienstelijk voor Asvion heeft gemaakt 0 De korfbalvereniging Vlaar dingen heeft in bet bedrijf van Henk GonJag uit Maassluis een sponsor gekregen. Hij speelde zelf jarenlang in de hoogste teams van Vlaardingen mee. 0 Bij de volleybalvereniging B en P heeft bestuurslid Janny Lepolder haar functie neerge legd om studie-redenen, intus sen is zij al opgevolgd door Joke Koudenburg. 0 Van der Struijk en Van der Linden, twee Vlaardingers, die uitkomen voor de biljartvereni ging Nieuw Rubroek, doen mee aan het kampioenschap derde klasse kader 38/2 in het Rotter damse café Electric. 0 De dames en heren van UVG bereiden zich al voor op de zaal (handbal) competitie. Dinsdag 17 oktober spelen zij tegen de top van Westlandia in sporthal "De Pijl" in Naaldwijk (20 en 21.30 uur). 0 SW verzoekt het pubhek dringend niet meer op de strook tussen het eerste en tweede (amateur) veld te lopen, maar achter de hekken de wedstrij den te volgen. De KNVB heeft al toegezegd hier streng tegen op te treden. 0 De Vlaardingse ijsclub, die mee kan profiteren van het clubgebouw van de VLTC, krijgt in de winter de beschik king over een aparte krabbel- baan en een baan voor kunst en scboonrijden. Allemaal Op de 1 andijsbaan. Schiedam Jos Sparla maakte de wedstrijd tussen DHS en DWV als toeschouwer mee. Voor het eerst in zijn toch al lange voetbalcarrière moest de DHS-doelman wegens een schorsing aan de kant blijven. Ondanks zijn blanco straf roister leverde de officiële waarschuwing, die arbiter Schönhage tijdens UVS—DHS toebedacht, hem toch een wedstrijd schorsing op. Waarover Jqp Sparla in hoge mate verontwaardigd is. Begrijpelijk ook wel. „Want", aldus de doelman, „in diezelfde wedstrijd kreeg ook Kees van Kralingen een waarschuwing. Hij heeft toch een aardige straflijst, maar kreeg slechts een voorwaardelijke straf'. Van Kralingen speelde derhalve wel mee, terwijl Sparla door Rob Hoppe werd vervangen. Nog steeds met van de partij bij de Schiedamse hoofdklasser waren Nol Roozen en Hans Vermeer. Zij kampen nog met blessures, terwijl trainer Rob Jacobs juist zo om middenvelders verlegen zit Schiedam Het damesteam van de basketbalvereniging Ju ventus heeft ook tegen De Ger maan de zegereeks kunnen voortzetten. Na een ruststand van 29—23 in het voordeel van de Schiedamse dames, die hun thuiswedstrijd in de Rotter damse sporthal De Enk afwerk ten, werd het uiteindelijk 59—47 voor Juventus. Toch is het geen gemakkelijke over winning geworden voor Juven tus. Na het sterke begin vielen de Schiedamse dames wat terug, waardoor de Germaan sterk kon terugkomen. Slechts de lengte van Marijke Klos en de afstandsschoten van Anja Pe ters behoedde Juventus in die periode voor een achterstand. In de tweede helft was het vooral Sylvie Franzen die Ju ventus in de race hield en na een kwartier moest de Amster damse ploeg het verzet toch opgeven. Met Marijke Klos in een hoofdrol kon de Schiedam- se ploeg uitlopen naar 59—*7. Topscorers bij Juventus: Anja Peters 12 punten, Sylvie Fran zen 12 punten eiv Marijke Klos., 18 punten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4