SPORT ver Zwaluwen weinig last V van Nieuwe kantine voor HBSS conflict bij NO AD Wim Vermaas Clary van der Tuyn: „Teamtraining noodzakelijk ZAALVOETBAL 4 DONDERDAG 12 OKTOBER 1978 Coach Jan Bayings terug Tafeltennis VD/SC/WW 5 Vlaardmgen De dames van Broleco staan weer met beide benen op de grond. Aan de overwinningsroes, waarin het voormalige Volley '68 zich anderhalf jaar waande, maakte bet tweede team van Starlift uit Voorburg tnet een 1—3 overwinning een abrupt einde. In de tweede competitiewed strijd struikelde Broleco daarmee uit gerekend over de formatie, die net als de Vlaardingse dames hoge ogen wil gooien in de derde divisie. De debutant uit het Waterweggebied behoeft deze plannen nog niet bij te stellen. Wèl onderstreepte het Voorburgse sestet met drie es-eredivisie speelsters in de gelederen wat Broleco dit seizoen te wachten staat, nu het net als de heren aan het avontuur in de nationale is begonnen. ÏÏRet is niet erg dat we nu al zó duidelijk hebben verloren", ■concludeert Clary van der Tuyn: „Ce-nr zou dat moment toch een keer. moeten komen en wij kunnen er nu tenminste, ons Vlaardinsen Het zaalvoetbalteam van Zwaluwen heft de wedstrijd tegen VDL met 5-1 gewonnen. Bij de rost hadden de Vlaardingers, die vorige week verrasend van nieuwkomer Alexandria verloren al een 44) voorsprong door doelpunten van Klaas Kornaat (tweemaal). Hartin Keizer- waard en Marcel Putters. Het team van Kees Schilder kon het hoge tempo van voor de rust in de tweede helft niet volhouden, waardoor alleen Theo Jufeiinga nog het VDL-, doel kon vinden. Vlak voor tijd redde VDL de eer, zodat de eindstand van dit duel op 5-1 v/erü bepaald. Eind van het seizoen tegen de grond Schiedam Nadat eerder Ex celsior '20 de bouwvergunning voor de uitbreiding van de ac commodatie binnen kreeg, heeft ook HBSS de benodigde papieren om de nieuwe kantine te gaan bouwen in zijn bezit Voorzitter Rien Klink: «De aanvragen zijn fn mei de dear uit gegaan en precies vorige week zaterdag zijn de vergun ningen door de brievenbus ge komen. Aan het eind van het seizoen gaat de kantine plat waarna er een totaal nieuw gebouw zal verrijzen". In de kantine hangt momenteel een tekening boe het er precies uit gaat zien. Net als bij Excelsior *20 zal ook HBSS het grootste gedeelte van doorEmil© Schelvis RIEN KLINK, talen. - zelf be de kosten zelf moeten dragen. Rien Klink andermaal: „Van de kwart miljoen die het project gaat kosten, neemt de NSF met de subsidie een ongeloofliojk klein gedeelte voor zijn reke ning. De vereniging zelf zal dus het geld op moeten brengen- We hebben wel een lening aan gevraagd, maar de gemeentega rantie hiervoor is nog steeds niet binnen. Kijk, voor subsidie hoef je bij de gemeente niet aan te kloppen". HBSS is met zijn ruim dertig elftallen een constante vereni ging. Ondanks de terugval van de tweede klasse naar de vierde klasse is er nimmer een terug gang in het ledenbestand gecon stateerd. Rien Klink:: .Inder daad staat bij ons het echte verenigingsleven nog voorop. De jeugd is voor ons dan ook net zo belangrijk als de seniore- naföeling. Vandaar ook dat het jeugdbestuur een aparte plaats bij de club heeft". De nieuwe kantine betekent bet derde bouwproject bij HBSS in korte tijd. Na de tribune en de dug-outs is na het oog gevallen op één van de belangrijkste plaatsen van een voetbalver eniging: de kanflnr. Of na deze bouwonderneming de kleedka mers aan de ï*ort zijn, valt nog te betwijfelen. In ieder geval riepen de bestuursleden van de Schiedamse vierdeklasser in koor, dat de kleedkamers van latere zorg zUn. Waarschijnlijk jaet In bet achterhoofd promo tie van het eerste elftal. voordeel nog mee doen". De Broleco aanvoerster kan daar" over oordelen, omdat zij als enige.destijds' in de overgangs klasse speelde. Dat was bij het Schiedamse SVC, waarvan vijf jaar geleden door interne pro blemen in de herenafdeling de damesteams onderdak zochten bij VoUey *68. Aan de „fusie" met de buurclub hield de Vlaar dingse vereniging een plaats over in de hoogste damesklasse van het district, waarin het van af dat moment één van de toon aangevende clubs werd. „Kampioen werden we pas vo rig jaar", weet de 33-jarige aan voerster: „Met een vrij jong team dat nu al weer drie jaar in dezelfde samenstelling speelt In het begin was het team men taal niet zo sterk, waardoor we steeds in de altijd lastige wed strijden tegen Passage/VCK en MVC op de beslissende momen ten de punten verspeelden. Na dat deze verenigingen kam pioen zijn geworden is dat ver anderd en werd het voor ons in. de promotieklasse een stuk gemakkelijker. Het team kreeg bovendien meer ervaring en kon vooral het afgelopen sei zoen frank en vrij aanvallen." Training „We behoefden nauwelijks een vooisprong Je verdedigen om onze wedstrijden te kunnen winnen." Ongewild werd hier door de verdediging vac de Vlaardingse dames weinig on der druk gezet en nauwelijks op sterkte beproefd. In de na tionale zal dat ongetwijfeld veranderen. „Inderdaad", be kent de volleyballende belas tingbeambte- van de - Vlaar dingse vereniging (120 leden): „Tegen een gevarieerd aanval lend Starlift kostte ons dat de punten. Het stoppen bij-ons ging gewoon slecht Temeer daar het blob aan het net niet goed 'functioneerde en In het achterveld teveel gelopen moest worden om de ballen op te vangen. De buitenmensen hadden geen tijd meer om goed aan te sluiten. Op de trainingen zullen we aan die punten hard moeten werken." Probleem voor de groenwitte dames daarbij is, dat traiher/- coach Kees Zevenbergen niét het,maximale rendement uit de trainingen kan halen. Clary van der Tuyn daarover: „Het is ei genlijk overmacht De wil is er wel, maar de dames kunnen door studie en werk niet net als de heren twee keer per week trainen. Bovendien is specifieke teamtraining niet mogelijk,' om dat onze basis nog té srnal is. Wij trainen samen met .de da mes van het tweede, waarvan we nauwelijks tegenstand heb ben omdat zij in de eerste klasse spelen. Huh tempo is lager en zij spelen trouwens met een ander systeem, waardoor het op vaste plaatsen oefenen weinig zin heeft" Toch zullen de dames van de jubilerende Vlaardingse ver eniging over die- euvels heen moeten stappen om het eerste team van Broleco, makelaardij Het volleybalteam van Broleco, na anderhalf jaar weer eens een nederlaag in olirprixluktcn van eerste ft» re'riteam-speler Leo Ebilie, naam te laten maken in de landelijke volleybalklasse. „Vooral routine is op dit mo ment voor ons team erg belang rijk", stelt aanvoerster en be stuurslid Clary van der Tuyn aan het begin van haar acht tiende volleybalseizoen: „Te gen de eerste de beste tegen stander die ons onder druk zet, mogen we niet zonder meer de punten verspelen. Er moet meer vastigheid In onze slagen komen, terwijl we ook mentaal nog sterker moeten worden. Net' als - Starlift bijvoorbeeld dat tegen ons helemaal niet in papiek raakte toen het achter kwam te staan." In hoeverre overigens het optre den van de Voorburgse dames maatgevend is voor de krachts verschillen in de derde divisie-G is nog een grote vraag voor de Broieco-dames. „Want", licht Claiy van der Tuyn tenslotte toe: „Onze tegenstanders zijn voornamelijk teams waar wij nog nooit tegen hebben ge speeld. Wel hebben wij het voor beeld van MVC en Intermezzo voor ogen, die na het behalen van het kampioenschap in de promotieklasse direct doorgin gen naar de tweede divisie. Of dat ons zal lukken hangt er van af of de verschillen hetzelfde zijn gebleven en of wij ons snel genoeg kunnen aanpassen." De tijd en de wedstrijden in de sporthal aan de Floris de Vijfde laan zullen dat moeten uitwijzen voor de Broleccndames. Kees Zevenbergen kan door studie en werk zijn dames niet optimaal laten trainen Schiedam Het conflict tussen NOAD-coach Jan Bayings en de spe lers van het eerste team is uit de we reld. Tijdens de za terdag te spelen wedstrijd Middel burg Zuid-NO AD reist Jan Bayings weer mee als coa ch/begeleider. Vori ge week vrjdag had Bayings zijn func tie neergelegd, maar een gesprek tussen hem en het bestuur en spelers heeft een eind ge maakt aan het con flict Jan Bayings was het vooral niet eens over de wijze van training van Dick de Vaal en Ron van der Wijk. „Zij toon den tijdens hun trai ningen geen 100 procent inzet", zo licht NOAD-voorzit- ter Marcel Hoog wegt het ongenoe gen van de coach toe. Voorzitter Hoog- wegt benadrukt dat er wél voldoende trainingsgelegen- heid is. ,Maar wij als bestuur wisten niet dat de inzet tij dens de training te wensen over liet". Die onvoldoende trainingsarbeid was volgens Jan Bayings oorzaak van de tot dusver tegenvallende pres taties van het eerste team. De Schiedamse hoofdklasser kwam tijdens de eerste drie wedstrijden slechts tot één scha mel puntje. Pikant detail is, dat dat puntje juist tijdens de afwezigheid van Bayings werd be haald. De derde NOAD- speler Kené van Dijk was niet bij het conflict betrok ken. Van Dijk, hoofdcompetitielei- der senioren, woont in Goirle. Hij traint derhalve niet bij NOAD, maar traint twee keer per week bij het Tilburgse Irene, Volgens voorzitter Hoogwegt - hebben De Vaal en Van der Wijk hun te geringe inzet wel erkend. „Het gesprek is zeer positief geweest", aldus- Hoogwegt „We hebben afspra ken gemaakt die tot een 100 procent in zet leiden. Daarbij zal het onderlinge contact worden ver beterd. Ook Jan Bayings heeft dat toegezegd". VI aardingen/Schiedam Zaalvoctbalprogramma maandag 16 oktober Energiehal: DVO '32-IMW '27, 20.30 uur; Oude Lijnbaan te Vlaardingen: FC Tybex-FC Prome nade, 20.30 uur; Olympiahal te Maassluis: MSV '71-DOTO, 2L30 uur. Sporthal Asterlo: Zwart Wit *2&-SW, 21.20 uur; Margriethal te Schiedam: WF-Steeds Hooger, 19.45 uur; PPSC-Eurosport, 29.30 uur; SVDPW-SC Hillgersberg, 21.20 uur; Martinit-FC MSA, 20.05 uur, Excelsior '20-The Harvards, 20.30 uur; Woensdag 18/10, sporthal Schiebroek: Heiuefeen-HDVS, 2L15uur. Schiedam Tegen TD 4 waren de tafelten nissers van de Schiedamse invaliden sport vereniging De Ooievaars maar net opge-' wassen. Na veel tegenstand werd tenslotte in de thuiswedstrijd een 6-4 overwinning behaald. Wim Vermaas bleek wederom niet te verslaan en scoorde een hattrick. Ton van Balveren en Ronald Oostüof kwamen ieder tot één zege. Het koppel, Wim Ver maas en Ronald Oosthof, kwam na drie games ook tot winst. In de openingsset startte Wim Vermaas met een kleine overwinning op Jan Zuidgeest, 21—16 en 21—14, waarmee een 1-0 voorsprong werd genomen. Door een nederlaag-van-Ronald Oosthoi werd deze tegen Nico Janssen te niet gedaan. Ternauwernood werd de eerste game met 20-22 uit handen gegeven, maar in de tweede game had hij niets meer in te brengen en verloor dezemet 10-21:1-1, Na een regelmatige overwinning van tweemaal 21-14 van Ton van Balveren op Rob Ortega, werd weer een 2-1 voorsprong genomen, dienaar later bleek niet meer uit handen-werd gegeven. Het dubbelspel tussen Wim Vermaas met Ronald Oosthof tegen Jan Zuidgeest en Nico Jansson resulteerde, na drie games, in een zege. Weliswaar ging de eerste game met 15-21 verloren, maar in de volgende games herstelden De Ooievaars zich voortreffelijk door 21-15 en 21-18 winst: 3-1. Ronald Oosthof had tegen de sterk spelende Jan Zuidgeest niets in te brengen en verloor in twee games, 17-21 en 10-21; 3-2. Wel vergrootte Wim Vermaas de voorsprong tot 4-2, maar de overwinning op Rob Ortega in drie games, 21-18,19-21 en 21-4, kwam uiterst moeilijk tot stand, omdat hij geen vat had op het spel van zijn tegenstander. Tegenstand Felle tegenstand ondervond Ton van Balveren van Nico Jansson. "Wel wist hij de eerste game ternauwer nood met 21-38 te winnen, maar in de tweede en derde game waren de rollen omgedraaid en gingen met 18-21 en 15-21 verloren 4-3. Ook Ronald Oosthof had weining antwoord op het spel van Rob Ortega, maar wist toch in twee games, 23-21 en 21-18, te winnen: 5-3. Tegen veteraan Jan Zuidgeest had Ton van Balveren geen enkel antwoord, wat ook duidelijk in de score bleek, 12-21 en 19-21: 5-4. In de laatste set. had Wim Vermaas geen moeite met Nnico Jansson en zegevierde in twee games, 21-10 en 21-14, waarmee de 6-4 overwinning een feit was. O Groenoord houdt woensdag 25 oktober zijn halfjaarlijkse ledenvergadering bij voorzitter Smit thuis. Bij kleine vereni gingen kan dat nog, maar het probleem schuilt eerder in het feit dat de honkballers geen eigen clubhome hebben O Het district Schiedam van de biljartbond raakte Entre Nous kwijt, maar kreeg er De Kleine Confiance voor terug. Overi gens is versterking in Schiedam hard nodig, omdat het meren deel van de clubs uit Vlaardin gen komt Zelfs in Maassluis is de biljartclub opgeheven. P Het tienjarig bestaan van Volley '68, intussen gewijzigd in Broleco, houdt zaterdag een groot toernooi voor oud-leden en leden. Tussen 12 en 18 uur in de Westwijkhal in Vlaardin gen. Daarna is er tegen een kleine vergoeding een maaltijd en daarna, tussen 19.30 uur en 21 uur een receptie. Als klap op de vuurpijl een feestavond in gebouw „De Rank". O Bij de honk- en softbalafde- ling van MSV '71 zijn de be stuursleden Don, Van Speyk en Van Wondergem niet herkies baar. De functie van materiaal commissaris (L, van Speyk) ver valt zelfs. De vergadering is 18 oktober in het clubgebouw van de Sleendijkpolder (20 uur). O De oud voorzitter van VFC, G. A. C. van der Windt, is bij zijn afscheid als commissielid van de strafcommlssie van de KNVB tot bondsridder gesla gen. De geelzwarte club is te recht een beetje trots op hem. O Mevrouw Benjert, die de kle ding van de spelers van het eerste team "van VFC verzorgt, heeft ontdekt dat er na vier wedstrijden af vijf kousen en drie broeken ontbreken - - O Ia het kader van de herfst vakantie organiseert de Maas- sluise sportraad op 19 en 29 oktober het traditionele hand- baltoemooi voor scholieren. Plaats van handeling de Olym piahal. O De ballonnenwedstrijd van de ROVS, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het sportpark De Vijfsluizen, is een groot succes geworden. Van de 250 werden 35 kaartjes retour gestuurd. Drie ballonnen kwa men zelfs in Joegoslavië terecht, waarvan één zelfs in een klein plaatsje dicht bij de Roemeense grens. Saillant detail was dat de ballonnen die in Joegoslavië terecht kwamen, er twee dagen over hebben gedaan. O Bij de korfbalvereniging Spirit wordt zaterdag de staal constructie voor het nieuwe clubhuis overeind gezet. De vrijwilligers die willen verven, worden om 10 uur verwacht. De rest twee uur eerder. O Zaterdag houden de gym nastiekverenigingen Alliantie en Thor een sportinstuif in de Margriethal. Met volksdansen, lange mat springen en mini trampolinespringen. Alles on der bekwame leiding. Aanvang 11 uur. O De handbalclub WIK kent tegenwoordig bestuursvergade- ringen met spreeKuur voorat Bij dezelfde dub is er zaterdag 20 oktober een grote disco avond metjHonoloeloe", en dat betekent benen van de vloer en watten in je oren. Aanvang 20 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6