SPORT Oud-Beijerland overtroeft Hermes DVS vanaf de Martinit kan Nieuwenhoorn niet verrassen Alleen FCN'66 blijft overeind i Bentzon: „Voor rust moeten beslissen Sportagenda Urstis onverwacht sterk DAG 16 OKTOBER 1978 koelbloedig SVDPW te nonchalant.. Gelijk Weer verlies MW '27 SC/VDAVW6 Oud-Beijerlatid Hans Bentzon had helemaal ge» lijk. Terecht stelde hij dat Oud-Beijerland het Zichzelf v/eer eens nodeloos moeilijk had j dat hij twintig minuten lang op die van Hennes DVS had zitten wachten t Beijeriand toen al lang en breed op drie of vier-nul had moeten staan. »,We hadden het voor rust ai moeten beslissen", stelde de Welbespraakte oefenmeester na afloop. rTDirect na die straf schop kregen we nog twee goe de kansen en ook pal na rust Toen HermeS terug kwam, was er niemand die bij ons achterin Organiseerde. Ben ik zelf maar achter onze goal gaan staan om ze wakker te schreeuwen". Dat Oud-Beijerland-zich via de eerste serie strafschoppen (eindstand 11) alsnog bij de laatste zestien van de districts- Vandaag; Schoolschaaktoer- nooï, Margriethal, 9 UU3*. Sch ooikorfbal toernooi, W W-hal, 9 uur, ^aalvoetbalcompetitie, Mar griethal, 19utir. Dinsdag: Schoolkorfbaltoer- nooi, WV7-hal, 9 uur. V/estlandia-TJVG (d). Westlandia-UVG (h), DHS-Steeds Volharden, Kethel, 19,30 uur. Blauw 2wart»Zwaiuwen, Voorronde vierde klas li fare, ca fé DGL, 19,30 uur. Voorronde vierde klas lib re, ca fé R'dam. 19.30 uur. Woensdag: Schoolkorffaaltoer- Hooi Margriethal, 9 uur. Vergadering MSV '71 (voetbal), S teen dij kpolder, 20 uur. Sportinstuif, Margriethal, 21 Uur. Herfst pupiHentoernooi, Fortu- na, Mar. weg, 10 uur. Donderdag: Schooldamtoer- Uooi, Margriethal, IQ uur. B en P-Schiebaan (h), sporthal Schiebroek, 20.30 uur. Sch ooihand bal toernooi, Olym- Piahak 9 uur- Voorronde vierde klas libre, ca fé De Kroon, 19.30 uur. beker plaatste, was een wat erg late gerechtigheid. Met name in de eerste helft had Oud-Beijer land moeten profiteren van die morele steun na de snelle ope ningstreffer. Al na vijf minuten liet Adriaan van Tiggeïen linksback Peter Boon hielen zien, waarop deze hem even aantikte. Van Tiggelen ging vrijwillig onder uit en scheidsrechter De Wit, die er een one-man-show van maak te en helemaal niets tolereerde, legde de bal gedecideerd op de stip. Cor Troost had vanaf elf meter geen moeite Oud-Beijer land op 1--9 te brengen. Wie verwacht Jhad, dat Hermes wat meer v$$r de aanval zou kiezen na deze tegenslag, kwam bedrogen uit Na een klein kwartier moest Edwin Overdijk gestrekt naar de hoek op een kopbal van Dirk van Ruiven en uit de daarop volgende hoek schop kopte Adriaan van Tigge- len voor een leeg doel centime ters naast De aanvallende aspiraties van Hermes DVS bleven in het eer ste deel tot een minimum be perkt Mini-voetballer" Frans Bouman probeerde zijn voor- waartsen Jeroen Rovers, Teun Komaat en Rob van Vooren rchting Frans Schouten te stu wen, maar de risicoloos spelen de defensie van de thuisclub gaf geen krimp. Het echte offensief van Hermes DVS kwam pas in de tweede helft De Schiedammers acte rend met invallers voor Piet Kleppen, Frits de Nijs en Dick Schaap mochten echter eerst hun handen dichtknijpen, toen Van Tiggelen vrij voor Overdijk vergat de strijd te beslissen. Nadien kwam Oud-Beijerland er niet meer aan te pas. Het middenveld van Oud-Beyer- m m Benny Odljk, de trainer van SVDPW, was zeker niet tevre den met het gelijkespel van zifa „Gezien het spelbeeld hadden we hier veel meer uit moeten halen". SVDWP was veel beter dan de thuisclub, maai- het speelde té nonchalant en nam bet té gemakkelijk op. Het kreeg legio kansen, maar als door een wonder kon er maar één in een doelpunt omge zet worden. Dat gebeurde in de eerste helft door Chris Verwiel uit een voor zet van Leo Alberts. Na de thee bleek SVDPW het middenveld prijs te hebben gegeven en daar door kon. het heel niet sterk spelend Dilettant gevaarlijker worden. Uit een vrije trap kopte Olympiaan Gerard van der Draaij wordt achtervolgd door Ger Ruseier, de voorstopper van Hermes DVS. land, met een tegenvallende Theo Hi wat en Dirk van Ruiven (later gewisseld voor Ame Vos), kwam handen en voeten tekort om Hennes DVS bij te benen. Maar evenals in de competitie, blonk Hennes DVS deze keer niet uit in koelbloedig afwerken. De gehaaide Rob van Vooren kanjerde rakelings naast, zag een doelpunt wegens duwen af gekeurd en had beslist pech toen hij de bal langs Schouten tikte, maar vervolgens Kruy- thaff op de doellijn zag verschij nen. De op dat moment verdien de gelijkmaker kwam er toch. Frans Schouten kon een hoek- schop niet goed verwerken en in de rebound tikte Roy den Hartog 1—1 binnen. Vreemd genoeg was het initia tief daarna weer voor Oud-Beij erland. Cor Troost stuitte op Overdijk en opgerukte voor stopper Huug Kruythoff kopte de bal op de paal. Aan een verlenging viel evenwel niet te Door Donald Bax ontkomen, waarin beide ploe gen gerede mogelijkheden kre gen om het niet op strafschop pen te laten aankomen. In deze apotheose was de hoof drol weggelegd voor OSV-doel- man Frans Schouten, die (welis waar te vroeg gestart) de penal ty's van Ger RuseJer en Roy den Hartog stopte. Bij Oud-Beijer land was de produktie aanzien lijk beter verzorgd. Cor Troost, Cees Orgers, Adriaan van Tig gelen en Teun Komaat namens Hennes zorgden voor 31, waarna het na de succesvole inzet van Gerard van der Draaij voor Hermes DVS was afgelo pen. Hermes-trainer Wim Verhoom was na afloop niet best te spre ken. Verhoom wenste de oorza ken van het mindere spel van Hennes niet in de openbaarheid te brengen. „De „problemen" die er eventueel zijn, moeten in de groep worden uitgepraat en niet via de krant", aldus Ver hoom. Schiedam De resultaten van de afdelingsclnbs zijn niet «au over naar huis te schrijven. Alleen FCN kwam tot de volle winst. Het werd na een erbar melijke vertoning toch nog een 31 overwinning op het bezoe kende VND. SVDPW kwam In de uitwedstrijd tegen Dilettant tot een verdienstelijk gelijk spel (1—1) en de rest verloor. Demos thuis van Progress. Schied2inse Boys in een uit wedstrijd tegen ASB (3—0), MSV moest met 2—1 de meerde re erkennen in Dirksland en WF moest thuis het hoofd buigen voor Hoogvliet (0—4). Cijfers liegen niet Ook de 0—4 waarmee WF het hoofd moest buigen voor Hoogvliet niet Er zal wat moeten gebeuren bij de Schiedammers, went het kwam tot nu toe maar tot 2 punten uit 5 wedstrijden. In de eerste helft bleek al dat het voor WF moeilijk is om tot een doelpunt te komen. Er kwamen wel kan sen, maar De Hartog, De Gids en De Hooy zagen geen kans om die te verzilveren. Na de thee nam Hoogvliet de leiding: 0—1. Even leek het er op dat na een combinatie tussen Verhaal en Van Bockum de gelijkmaker zou komen, maar de paal bracht redding. Direct nam Hoogvliet de aanval weer over en het had resultaat 0—2. Toen zakte de moed bij WF. Het werd 0—3 en zelfs de kans om uit een strafschop de eer te redden liet Ben de Rooy liggen. De afgang werd compleet toen het zelfs 04 werd, Demos—Progress 02 Het loopt bij Demos niet best. Met een waarschijnlijk op pa pier sterker elftal dan verleden jaar wil het nu maar niet luk ken. Ook nu weer veroverde het tegen Progress een veldmeer- derheid, maar evenals in vorige wedstrijden bleek ook nu dat in de voorhoede een afmaker wordt gemist Een fout van doel man Luc van Schïjndel bracht de stand op 0—1 en bij aandrin gen van Demos was het een snelle counter waaruit het twee de Rotterdamse doelpunt kwam: 02. Hoewel na de rust het elftal was veranderd en Demos tot een grote veldmeer derheid kwam, in de stand ver anderde niets. FCN—VND 3-1 Hoewel het team van FCN bij zonder slechts draaide, zag het toch kans de volle buit binnen te halen. Het moest daarvoor wel eerst een achterstand van 01 wegwerken. Dat lukte voor de rust door Hans van Campen na een voorzet van Gulik. Na de rust ging het wat beter. In John Segsar.., kanslOOS.. de vierde minuut was het Offen- berg die goed werk van Van der Windt en Lely in een doelpunt om kon zetten: 2—1. Van Cam pen zorgde voor 31 en daarna viel FCN terug. Het kroop her haalde malen door het oog van de naald, maar kon de winst toch in handen houden. ASB—Schiedamse Boys 3—0 In de eerste helft van deze ontmoeting konden de Schie dammers het allemaal nog wel bijbenen. Die periode werd dan ook afgesloten met een 0—0 stand. Na de rust ging het mis. Uit een strafschop (hands) bracht Snellenberg de stand op 10. Dreve en Van Gelder zorg den dat de eindstand op 3—0 kwam. DilettantSVDPW 1—1 Twist de gelijkmaker in en daar moest het betere SVDPW het meedoen. DirkslandMSV712—1 Hoewel het goed speelde moest MSV in Dirksland toch de meer dere erkennen in de dub met die naam. De thuisclub nam in de eerste helft door twee doel punten van Koppelman de lei ding. In de tweede helft schudde MSV alle schroom van ach af en kwam tot gevaarlijke situatie voor het doel van de thuisclub. Helaas slechts éénmaal, Jan van Bruggen, was het raak, ook al omdat een inzet van De Waal van de doellijn werd gehaaid. MSV verloor dus met 2—1 en kreeg daarmee niet wat het verdiende. Schiedam-Nïcuwenlioorn- linksbuiten Gert Waalboer moest het ook erkennen. „We hebben deze bekerwedstrijd ge- Wooq wat té licht opgevat. De meesteh van ous waren waar schijnlijk al met hun gedachten hij de competitie topper tegen, Oud-Beijerland. Je kunt wel zeggen dat met de winst bet geluk aan flnze_ zijde is ge weest". De kleine aanvaller doelde daarznee op het feit dat het zeer fel spelende Martinit een aantal reele kansen om zeep had geholpen. Aangezien de tweedeklasser de vlak na de rust verworven l2 voor sprong ook niet kon uitbreiden, bereikte de club uit Voome en Putten met een doelpunt ver schil de volgende ronde van de KNVB-beker. Martinit-trainer J oop Schop, die het nog steeds zonder drie vaste basisspelers moest stellen, was .er neit echt rouwig om. Hij: „Ja, door Erriile Schelvis we hadden iri de tweede helft wel een doelpunt verdiend. Daar hebben we gewoon aan vegend genoeg voor gespeeld. Als je de gehele wedstrijd be kijkt kun je zeggen, dat eigen lijk alleen het eerste half uur voor Nieuwenhoorn is geweest". Ixïderdaad hadden de bezoekers de zaak Ln de eerste dertig minuten kunnen beslissen, maar Martinit kon de opgelopen averij, vooral via de uitstekend keepende John Nagelhout, tot slechts één doelpunt beperken Nadat de Martinit-goalie eerst- Cor OostdijK van een zeker schijnende treffer had afgehou den, was hij na 16 minuten wel kansloos op de harde inzet van Geri Waalboer: 0—1, De om klemming van Nieuwenhoorn bleek niet sterk genoeg om de Martini t-def ens ie nog meer schade te berokkenen. Integen deel, Nieuv/enhoom-doehnan .Cees Heydra moest zelfs al zijn, talenten aanspreken om de ïn- ze.tien van J311 Kooiman en Pajiny Kooyman goed te kun- n^ai verwerken- Martïnit-aanvoer der Chiel Gouka fn duel met Nieuwen hoorn laatste man Martin Klomp. De ge spannen gezichten zijn van Martin van Rijswijk en Lex van de Berg. HOV pas in verlenging langs Schiedammers Schiedam Met opgeheven hoofden verlieten de voetballers van Ursus het veld. Weliswaar werd de bekerwedstrijd tegen HOV met 1—3 verloren, maar de Rotterdamse eersteklasser had toch maar de verlenging nodig gehad om het drie klassen verschil gestalte te geven. Vooral door bet ongeconcen treerde spel van het centrale verdedigingsduo Martin Klomp en Lex van de Berg kon Martinit steeds sterker aan dringen* wat dan ook resulteer de in wat gelukkige gelijk maker vlak voor de rust. Een vrije trap van Jan Blom, toege kend na het neerleggen van de iets te agressieve Kees Hoog werf, werd door de muur van Nieuwenhoorn zodanig van richting veranderd, dat doel man Cees Heydra de bal alleen nog maar vertwijfeld kon nas taren; 1—L Zo gemakkelijk Martinit aan zijn gelijkmaker kwam, precies even simpel zette Martin Klomp dne minuten na de hervatting zijn ploeg weer op voorsprong. Uit een hoekschop van Arie van Meurs kon de laatste man, ge heel vrijgelaten, de bal bij de eerste paal in het net koppen: 1—2. Wat Martinit ook in de resterende 43 minuten probeer de - Trainer Joop Schop ge bruikte, evenals zijn collega Aad Lagrand trouwens - allebei de wisselspelers, doch de Schie dammers kwamen niet meer langszij. Wel dient gezegd te worden, dat naast de kansen van achtereen volgens Danny Kooyman (over), Jan Kooiman (tegen de keeper), Aad Zuidgeest (naast) en Martin van Rijswijk (van de doellijn gehaald door Leo Waalboer), ook Nieuwenhoorn middels dé teveel geïsoleerde aanvallers Gert Waalboer en Cor Oostdijk uitstekende mogelijkheden op een ruimere marge onbenut lieti Dat het amateur-bekervoetbal door iedere vereniging anders wordt benaderd, kwam in de ontmoeting Ursus tegen HOV sterk tot uiting door de uit spraak van HOV-trainer Jan van Loon. „Natuurlijk heeft mijn collega van Ursus, („Hans Schinkel", red.) helemaal geen moeite om zijn jongens, wan neer zij tegen een eersteklasser spelen te motiveren. Dit in te genstelling met mijn spelers, die ik het onderschatten van deze tegenstander maar niet uit het hoofd kon praten". Met vijf invallers was de Rotter damse ploeg naar „Harga" ge komen, in de duidelijke overtui ging dat deze vierdeklasser hun niet voor al te grote problemen zou stellen. Met een viermans middenveld wist Ursus het de Rotterdammers zo moeilijk te maken dat er zelfs langs de lijn, het publiek zich afvroeg, welk team er nu in de eerste klasse speelde. Met fris aan vals spel werd regelmatig het HOV-doel opgezocht waarin Cock Roos het in eerste instantie wist te klaren, al had hij wel veel steun aan Fred Lezer die elke hoge bal met zijn lengte wist te beroe ren. Toch waren beide spelers kansloos, toen Cock van de Tuyn, bij het nemen van een vrije schop, net zo lang wachtte, tot de opgestelde muur uiteen viel waarna zijn inzet, in de uiterste hoek, achter de wanho pig vallende Cock Roos beland de: 1—0. De Schiedammers ro ken de winst op hun aangesla gen en weinig geïnspireerd spe lende tegenstanders, en ware het niet dat Henk van Loenen iets meer geluk had gehad bij zijn schoten, dan was de marge bij het rustsignaal zeker groter geweest dan dit ene doelpunt. Na de hervatting verscheen een geheel ander HOV, dat de don- derspeach van trainer Jan van Loon waarschijnlijk nog in de oren had binnen de lijnen. Nu was het Ursus dat terug moest In eerste instantie wist de Ur- sus-defensie het werk nog keu rig te klaren, maar het was jammer, voor de op dat moment foutloos spelende Ursus-doeh man, dat hij de inzet van HOVer Leen van de Weel niet onder controle kon krijgen, waardoor de bal via zijn handen achter de doellijn verdween: 1—1. HOV ging nu door maar liet wel de mooiste kansen onbenut. Vooral Wil Scheepbouwer on derscheidde zich door tot twee maal toe de bal van de doellijn te halen. Tot aan het einde van de officiële speeltijd kwam er geen verandering meer in de stand zodat er verlengd moest worden en in de tweede minuut van de verlenging wist HOV al direct gebruik te maken van het concentratie-verlies bij Ursus. Uit een hoekschop sprong Ton Roderijs hoger dan de Ursus- verdediging en doelman John Segaar was kansloos: 12. Vanaf dit doelpunt speelde HOV eigenlijk een gewonnen wedstrijd, het offensief van de Schiedammers ten spijt Zo ver scheen onder andere Bert Raay- maker nog in de voorste linie, maar zijn schot belandde tegen de paal. Dat HOV de voor sprong vlak voor tijd nog mocht uitbouwen was het gevolg van het fel opdringen van Ursus. De afmaker was nu HOV-aanvoer- der Arie Huizen die alleen voor John Segaar gekomen, het kar wei beheerst afmaakte: 13. De trainer van de Schiedammers, Hans Schinkel, blikte toch te vreden terug. „Ik weet zeker dat het publiek zich niet heeft ver veeld en het was zeker propa ganda voor het bekervoetbal. Al vond ik de eindstand toch wel geflatteerd". Maasland De laatste drie keer dat MW '2? tegen ABC speelde, werd het steeds een I—0 nederlaag. Vorig jaar bete kende dat voor ARC in Maas land het kampioenschap en de promotie. Nu voor de beker was ARC zaterdag in Maasland op nieuw winnaar, en wéér was de uitslag 1—0. MW '27 is zodoende opnieuw snel uitgebekerd, al kreeg het zaterdag toch wel kansen. Met de rust was het nog steeds 00, maar in de tweede helft werd ARC sterker. Toch viel het doelpunt juist in een periode, dat MW aan het terugkomen was. In de 28e mi nuut was het Jan van Soest, die een vrije trap op schitterende wijze inkopte: 0—1. MVV gooide toen alles op de aanval, en kreeg ook kansen op de gelijkmaker. Wim Bos- schaert en Cees van Buuren benutten die echter niet

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6