SPORT Vrees coach Zevenber en ongegrond HERSTEL VOOR NO AD Pluijmers-Bischop hoogste score in bridge-drive Geen verrassing van De Korenbeurs BM TOG op weg naar promotie Beschuit met muisjes bij VLTC MAANDAG 16 OKTOBER 1978 ■t For tuna huldigt leden Instuif Margriethal RM VLAARDJNGEN BM TOG Opening was- en kleed accommodatie B&P zet opmars voort BEKER ï&miï r: *•45?* t sc/vd/ww VI Aar dingen Tijdens de druk bezochte jaarvergadering van de Vlaardingse voetbalvereni ging Fort una zijn geen wijzi gingen opgetreden in bet be stuur. Ook werd niet voorzien in de ontstane vacature na het vertrek van Tom Booy naar elders, omdat hiervoor geen kandidaat beschikbaar was. Feestelijk hoogtepunt was de huldiging van jubilarissen, te weten André Drop, die de gou den speld ontving voor het 50-ja- rig lidmaatschap. Brons kregen de leden Brons en Sterk, die een kwart eeuw aan Fortuna verbonden zijn. In april 1979 bestaat de vereni ging 75 jaar. Om dit op grootse wijze te kunnen vieren werd een jubileumcommissie geïnstal leerd met als leden D. Hadde- man, A. Noordhoek, R. van der Linden en J. Slodt. De aftrap voor het vijfde pupil len heristtoemooi, dat woens dag gehouden wordt, zal rond tien uur worden verricht door sportwethouder CeesBot. Voor af zal de wethouder de officiële opening verrichten van de nieu we was- en kleedaccommodatie. Schiedam In het kader van de sportieve recreatie staat in de Schiedamse Margriethal woensdag de eerste instuif cen traal. Tussen 21 en 23 uur kan men terecht om zijn conditie op peil te houden. Alle sporten, die in de nieuwe hal zullen worden gehouden, staan onder leiding van de landelijke dienst voor spel en recreatiesport. El ke woensdagavond tot en met december kan men in de Mar griethal terecht De toegang is vrij en het dragen van sport schoenen is verplicht .e?' Hans van de Broek in actie tijdens het duel met Tem po Team. Schiedam Waar Avan- ti wel in slaagde om de hegemonie van Tempo Team aan te tasten (55), slaagde De Korenbeurs niet In een bomvolle Koopmansbeurs werden de Schiedammers zater dagavond naar een dui delijke 3—7 nederlaag ge speeld. Een verrassing van tenminste een gelijk spel heeft er eigenlijk geen moment in gezeten- Tempo Team was heer en meester en bleef lijstaan voerder, terwijl De Ko renbeurs van een gedeel de tweede naar de vierde plaats zakte. Als zo vaak in wedstrijden tegen Tempo Team, kampte De Ko renbeurs ook nu weer met pech. Hans van den Broek, de laatste weken juist in vorm groeiend, was ziek geweest en pas zater dagochtend uit bed gekomen. Hij had nog wel even getraind, maar was 's avonds nog verre van fit. Anderzijds leken er voor De Korenbeurs kansen te liggen tegen Han Gootzen. De jeugdige international speelde de laatste weken niet sterk. Juist zaterdag echter had hij zijn grote dag en vooral in de partij tegen Hans Lingenspeelde hij de wed strijd van zijn leven. Hans Lingen verloor die partij dan ook, en zodoende stond De Korenbeurs al met 0—2 achter. Want in de eerste partij verloor Hans van den Broek regelmatig van René Hijne. Die partij van Lingen tegen Gootzen was erg spannend, maar toch heerste er tn de Beurs niet de grote sfeer zoals die er met name tegen Avanti was. Het was overigens het enige verliespunt van Hans Lingen. want van Hijne en stadgenoot Nïco van Slobbe won hij wel. Ook in het derde Schiedamse punt had Lingen een belangrijk aandeel Met Hans van den Broek vormde hij weer een erg sterk dubbel, dat in deze compe titie maar weinig zal verliezen. Zij waren nu ook te sterk voor Gootzen en Van Slobbe. Te weinig Het dubbel was het eerste Schiedamse punt, want in de derde partij was Bert van den Ham door Nico van Slobbe van de tafel geveegd. Opnieuw bleek Van den Ham nog niet dé versterking te zijn, zoals de - s Schiedammers zich van hem *- hadden voorgesteld. Hij scoort, nog te weinig, terwijl hij in het s verleden heeft bewezen beter te kunnen. De uitslagen: Van den Broek3 Hijne 16—21, 16—21; Lrngen— - Gootzen 17-21, 21-18, 1621:1 Van den HamVan Slobbe- 7—21.8—21; dubbel. Lingen/vanV den Broek-Gootzen/Van Slobbe", i 13—21,21—17,21—16; Lingen— i Hijne 21—13, 21—19; Van den Broek-Van Slobbe 17—21, 14—21; Van den HamGootzen - 17—21, 16—21; Lingen—Van 7 Slobbe 21—17, 21—18; Van den Ham—Hijne 2022,16—21Van den BroekGootzen 2123, 21-16,16-21. Schiedam/Vlaardingen/Maassluis Op de vierde speeldag van de tafeltenniscompetitie, kwam NOAD met één punt terug van Middelburg-Zuid. Dick de Vaal en Bon van der Wijk scoorden daarbij ieder tweemaal en René van Dijk won éen partij. Nu het conflict met coach Jan Bayings over de tramingsaan- pak is opgelost, duiden de suksessen van De Vaal en Van der Wijk meteen al op herstel. Het Vlaardingse Radio Molenaar leed opnieuw een nederlaag, en verkeert geheel tegen de verwachting in, in diepe degradatie-zorgen. Bowling Maassluis TOG daarente gen haalde weer eens fors uit, wat de promotiekansen deed toenemen, „NOAD heeft nu alleen nog wat trainingsachterstand", aldus coach Jan Bayings. Volgens het verhelderende gesprek van afgelopen week wordt daar wat aan gedaan, waarvan dan in de tweede helft van de competitie de vruchten geplukt moeten worden. En dat is nodig ook, want het behoud van het hoofdklasser schap is nog verre van veilig. Die trainingsachterstand was bij Middelburg-Zuid nog niet weggewerkt, maar NOAD toonde wel veel inzet. Vooral juist het duo De Vaal en Van der "Wijk, getuige ook hun overwinnin gen. Slechts voor de sterke De Vries moesten zij buigen. Omdat René van Dijk slechts éen keer won'en NOAD ook het dubbel verloor, mocht het achteraf nog blij zijn met een 5—5 uitslag. Weliswaar was er eerst een 4—2 voorsprong, maar bij het ingaan van de laatste partij stond NOAD met 5—4 achter. Ron van der Wijk had het tegen Hofman heel moeilijk, maar slaagde toch. Verloor de jeugdige Schiedammer de eerste set kansloos (21—10), de twee volgende sets waren toch voor hem (23—25 en 2022). Voldoende voor 5—5, en dat was het tweede punt uit vier wedstrijden. De hoge verwachtingen voor Radio Molenaar zijn nog lang niet uitgekomen. Integendeel zelfs, want ondanks het aantrekken van Peter van den Broek verkeren de Vlaardingers in ernstige degradatiezorgen. De uitwedstrijd bij Phoenix 2 kon daar niets aan verande ren, want het werd een 64 nederlaag. Aad van Opstal, Hans Jaap Oppenheim en Peter van den Broek wonnen slechts ieder één partij. Van Opsta!/Oppenheim wonnen dan ook nog het dubbel, en daarmee hield alles op. Al zag het er aanvankelijk nog gunstig uit, want na zeven partijen leidde RM met 34. De laatste drie partijen waren echter voor de Delftse gastheren, die zodoende toch nog met 6—4 wonnen. De Vlaardingers blijven derhalve na vier wedstrijden op slechts één schamel puntje staan. Vooral Aad van Opstal blijft achter met een percentage van slechts ruim dertig procent. Evenveel als Hans Jaap Oppenheim, terwijl Peter van den Broek met ruim veertig procent ook tegenvalt. In Maassluis behaalde BM TOG een eenvoudige overwinning op Tempo Team 3. Het werd 82, met als bijzonderheid dat beide ver liespartijen op naam kwamen van Nico Capellen. Wim van der Poort en Frans Capellen bleven ongeslagen, terwijl Nico Capel len samen met broer Frans toch nog een bijdrage leverde in de eclatante zege. Met zeven punten uit vier wedstrijden gaat Bowling MaasslUis TOG nu ongeslagen en fier aan de leiding. Na alweer enkele jaren op overgangsniveau te hebben gespeeld, is het Maassluise team nu toch in opmars naar promotie. Vlaardingen De standaard teams van de Vlaardingse volleybal vereniging Broleco, die onlangs haar 10-jarig bestaan vierde, hebben bet maximale aantal punten binnengehaald. In ütrecht wonnen de heren in een aantrekkelijke wedstrijd met 3—0 van USS, terwijl de dames vrij gemakkelijk het Delftse AV'40 met 3—0 versloegen. voor Anneke Maat in het veld te brengen, wisten de Vlaar dingse dames de set toch nog met 16—14 te winnen. Gedeprimeerd door dit verlies kon AV40 niet meer voldoende tegenstand bieden en verloor de tweede en derde set met respec tievelijk 7—15 en 5—15; 0—3. De Vlaardingse herenploeg be gon de eerste set met Leo Ebeli op de bank. Door een goede stop en een voortreffelijke aanval wist het team van trainer/speler Paul de Haan de eerste set met 15—10 op zijn naam tebrengen. In de tweede set werd Eduard Oosterlee in de basis gezet voor Leo van Marwijk, die een paar wedstrijden zal moeten missen i.v.m. een reis naar Amerika. Het weliswaar goed verdedigen de, maar aan het net tekort komende USS kon ook in deze set niet imponeren. Met een slecht werkend blok en een daardoor in de war gebrachte verdediging wisten de Vlaardin gers toch een gemakkelijke 158 setzege te behalen. In de derde en laatste set, met nog steeds twee van zijn beste aan vallers op de bank, kon Broleco het steeds slechter draaiende en het door de achterstand gede primeerde USS moeiteloos met 156 verslaan: 3—0- De vrees van trainer/coach Kees Zevenbergen voor een verdere terugval van de Vlaar dingse dames, na het verlies tegen Starlift 2 verleden week, bleek ongegrond. De dames wonnen in Delft op overtuigen de wijze van AV40. Hoewel Broleco in de eerste set met 1—9 achter kwam te staan en coach Zevenbergen zich ge noodzaakt zag Mirjam Verboef VI aardingen Sportwethou der Cees Bot opent woensdag morgen (10 uur) de nieuwe was- en kleed accommodatie van Fortuna VI. aan de Marathon- weg. Overigens heeft de grond- technische dienst van de KNVB de kleedkamer voor het eerste elftal van Fortuna VI. afgekeurd, omdat die niet aan de eisen, zoals de KNVB stelt, voldoet. Na de opening verricht Cees Bot de aftrap voor het vijfde pupillen herfsttoernooi, waaraan wordt deelgenomen door Fortuna V!., DHC, Volen- dam. Hennes DVC en Feye- noorcL Vlaardingen De heren van de Schiedamse volleybalver eniging Both Partners heb ben hun zegereeks voortgezet door in Oud-Beijerland met 3—8 van Data CfD te winnen. De damesploeg van B&P schijnt het wedstrijdritme nog steeds niet gevonden te hebben. Het team van trainer/coach Hans Soeters moest met een 0—3 nederlaag tegen VC Krim pen genoegen nemen. Ook het Maassluise MVC kon in Gouda tegen Van Ginkel/JB geen pun ten verzamelen en keerde even eens met een 0—3 verlies huis waarts. De heren van Both Partners wonnen in een wat onnodig lang durende wedstrijd van Data C/D. Zoals de laatste tijd gebrui kelijk schijnt te rijn startten de Schiedammers moeilijk. In een gelijkopgaande strijd wist de ploeg van trainer/speler Peter van de Gugten het veel harder werkende team uit Oud-Beijer land bij te houden om aan het eind van de eerste set toe te slaan met een tempoverhoging waardoor de set met 1513 werd gewonnen. In de tweede set was het echter Data dat tempo versnelde; mede door een aantal foute stops aan Schiedamse zijde stond B&P al snel met 1—9 achter. Gelukkig wist het Schiedamse team zijn rust te bewaren en langzaam maar zeker terug te komen tot 12—12. De setzege op de gedesil lusioneerde Oudbeijerlandse ploeg kon de Schiedammers niet meer ontgaan: 15—12. De derde en laatste set gaf een zelfde spel beeld te zien. Even later leek het er op dat Data nog een kans zou krijgen toen spelverdeler Jan van Heerde zijn knie verdraaide, maar op gelapt door de Schiedamse ver zorger Piet Bul, kon hij de wedstrijd vervolgen. De set werd gewonnen met 158:3—0. Wederom heeft het Schiedamse damesteam B en P verlies gele den. De nog steeds naar het juiste ritme zoekende dames verloren in een matige, soms zelfs slechte wedstrijd zater dagmiddag van VC Krimpen. Aanvankelijk leek het erop dat B&P een goede kans zou maken om wat punten mee naar huis te nemen. In de eerste set gin gen beide teams gelijk op tot 66, daarna werd de stop aan Schiedamse zijde door de moei lijke serve van VC Krimpen zo slecht dat de set met 6—15 verloren ging. Dit spelbeeld zette zich voort tot een 5—22 achterstand in de tweede set, waarna coach Soe ters zich genoodzaakt zag de penetratie „eruit te gooien" en over te gaan op eenvoudiger spelsysteem. De Schiedamse da mes haalden inderdaad op tot 1112 maar verloren de set toch met 11—15. De onfortuinlijke en gedepri meerde dames waren nadat aanvalster Jeanette de Jong haar pols had gekneusd, niet meer Ln staat enige tegenstand te bieden wat resulteerde in een 151 setzege voor VC Krimpen: 3-0. Het gaat er op lijken dat het Maassluise MVC in een voor haar té sterke klasse zit- Op nieuw zagen de dames geen kans punten te verzamelen. De ploeg van trainer/coach Kees Vijfwinkel verloor in Gouda met 0—3 van Van Ginkel/JB. De Maassluise dames begonnen goed maar moesten zich in de eerste set toch met 1215 ge wonnen geven. Daarna stortte het team kompleet in wat resul teerde in een verlies van de tweede en derde set met respec tievelijk 8—15 en 315: 0—3. „Om nog een kans te maken zouden we eigenlijk een behoor lijke speelster van buitenaf moeten aantrekken", aldus coach Vijfwinkel. Vanavond spelen de heren van Both Partners in Gorinchem de halve bekerfinale tegen het Rotterdamse Schietbaan. B&P bereikte deze finale door een overwinning op het in de pro motieklasse spelende Target 2, terwijl Schietbaan dit reali seerde door een verrassende overwinning op het eveneens in de promotieklasse uitkomen de Intermezzo. De symbolische eerste paal voor het clubgebouw van VLTC gaat de grond in... Vlaardingen De eerste paal voor het clubhuis van tennisvereniging VLTC op het terrein van de landijsbaan ging vorige week de grond in, Omdat slechts een klein gedeelte van de leden hierbij aanwezig kon zijn, werd zondag een symbolische eerste paal geslagen: een oranje geverfde houten paal met een lengte van bijna drie meter. Voorzitter Rien van der Voorden deelde de eerste klappen uit, waarna overige VLTC-leden het karwei afmaakten. VLTC maakte van het "eerste paal slaan" een feestelijke dag. Op Soenda waar de vereniging veertien seizoenen huisvesting vond werd tijdens een gezamenlijk ontbijt via een aantal toespraken afscheid genomc-n van het park, waarna met spandoeken naar het nieuwe terrein gelogen werd. De "geboorte" werd daar opgeluisterd met de bekende "beschuit met muisjes". De werkzaamheden aan het park in de Broekpolder (op het middenterrein van de landijsbaan) zijn al volop in uitvoering. Zo zijn de grondwerkzaamheden het storten van een laag zand van een halve meter al achter de rug en. werd ook de basis gelegd voor de volautomatische sproei-inrichting. Verwacht wordt, dat voor de aanvang van het nieuwe termisseizoen (1 aprü) de zeven banen (gravel) en het clubhuis oppervlakte 220 vierkante meter gebruikskl aar zijn. Schiedam Het bridgen als onderdeel van de denksport zit in Schiedam behoorlijk in de lift. Dat valt af te leiden uit de grote belang stelling voor de in het kader van de heropening van Sporthal Margriet gehou den bridge-drive. De boven zaal kon de 88 bridgeparen nog maar net een plaatsje bicden. Enkele bestuursle den van de Nederlandse Het was bijzonder druk bij de in het kader van de heropening van de Mar griethal gehouden bridge drive. Bridge Bond en de voorzit ter van de afdeling Vlaar dingen namen deel aan deze massale drive. Er werd gespeeld in elf lijnen, waarvan de twee hoogst geklas- seerden voor een prijs in aan merking kwamen. Die werden na afloop uitgereikt door de organisator en wedstrijdleider W. Seip van de Schiedamse bridgeverenip:Ag Schiedam- West De hoogste score bereikte in lijn B. het bridgepaar Pluymers-Bi- schop (90 punten) met een ge middelde van ruim 75 procent. De tweede prijs was voor het echtpaar Gorter met 78 punten. Het kampioenspaar kreeg als extra prijs een door de Stichting Sporthal Margriethal beschik baar gesteld erevaantje. Winnaars overige lijnen: 1. Ha- geman-Van Benthem; 2. Van Berhelder-Van Diggelen en ver volgens de bridgeparen Smit- Van Gelderen en de dames Pop- ma-Huiswaards; echtpaar Van der Hoeven en Vredenbregt- Jansen; Janse-Scholte en Post- Steijl; Spierman-Crama en Kleute-Van der Lisse; Salo- mons-BIakmoor en L. A. Leen- der; de dames Kloos-Kars en de dames Hooydonk-Moll; Burger- fj Touset en de dames Mulder- BrUssé; echtpaar Meerwaldten Dekker-Van Toledo; de dames Otten-Pieterse en Van Hattem- Wapenaar. De poedelprijs werd toegewezen aan het echtpaar Bakker.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 7