SPOBT CS 1 Juventus schrikt op tijd wakker m PPSC walst over Eurosport heen DVO'32 vlot langs MW'27 Juventesspeler Jaap Boon: soort ort Harga steunt op conditie mmm sw DINSDAG 17 OKTOBER 1978 Jeroen Slik schaak* kampioen OPTIMISME VERLIES Arbitrage in het nadeel van de heren tó I 1 r' UI- '-Pr P J* LjÉPbrol i4Si SC/VD/WW4 'Green Eagles is rijp voor promotie' Schiedam Bet schaak- toernooi -voor leerlingken van bet voortgezet onder- Wijs is gewonnen door Je roen Slik (19) van de 's- Gravenlant-scholenge- cneenschap, die in de Mar griethal negen ponten vergaarde. In deze groep eindigde Aad van der En- de met 6 1/2 pont op de tweede plaats, gevolgd door Michel Bocks met zes punten. In de tweede groep won Rudie van der Linden, ge volgd door Jan Noordijk en Robert Burgers. En in de derde groep waren de prijswinnaars Emiel Slik. Leo Verhart en Eduard Klerks. Aan het toernooi, dat ter gelegenheid van de hero pening van de Margriethal werd gehouden (boven zaal) namen dertig scha kers deel. Sportambte naar Gé Rens reikte de prijzen uit en het evene ment stond onder leiding van de schaakvereniging Schiedam. Wedstrijdlei der was Henri Tettelaar. 0 Fortuna staat morgen voor het eerste lustrum van bet pupillen-herfst- tonrnooi Deelnemende verenigingen zijn: DHC, Hennes DVS, Fcyenoord, Volendam en Fortuna zelf. In verband met bet jubileum is er zls attrac tie poffertjes en panne koeken eten. Verder een grote tombola in de kanti ne aan de Marathonweg. Aanvang 10 uur. 0 De honk- en soft balaf deling van Schiedam sluit 2a terdag het seizoen af met een feestavond. Spe ciale gast is Hamilton Ri chardson, terwijl er ver der films zullen worden vertoond. Alles in de kan tine op Harga vanaf 19 uur. 0 BBSS heeft de vergun ning voor zijn nieuwe kantine gekregen. De ge meenteraad vergadert volgende maand over een garantie voor bet nieuwe project op ^Harga". Het veteranen-hockey- toernooi, dat één van de activiteiten was in het ka der van de heropening van sporthal Margriet is bij de heren gewonnen door Rot terdam. De veteranen van Victoria werden tweede, Asvion derde Aeolus vier de, Spirit vijfde en Pollux zesde- De drie dameself tallen eindigden allemaal gelijk. Pollux won door een beter doelgemiddelde. Asvion werd tweede en Spirit laatste. 0 Detafdtenuisformatie van TP uit Schiedam hield aan de ontmoeting tegen 21-Up een 5-5 gelijk spel over. Iq de tweede helft kwamen de Schie dammers aan drie achter eenvolgende overwinnin gen, maar bij verrassing won TP de rest van de wedstrijden. 0 Gerard Bos, de mid denvelder van Excelsior M. die uit de boot viel, mag het komende weekeinde voor bet eerst voor Vlaar dingen uitkomen- De kans is groot dat hij dan in een oefenparüj zal meedoen, omdat de gr oen witten vrij rijn. 0 Bij VZC zijn de trai ningsproblemen bij de waterpolojeugd opgelost Rinus Bmgmans en Hans Arocs hebben die taak op zich genomen. Dat go*, beurt op zondagmiddag* tussen17 en RMmr in bet Kolpabad. Maassluis Halverwege de vorige competitie nam Jaap Boon bij The Green Eagles de training over. Aan het eind van het seizoen kwam de Maassluise basketbalploeg maar net één plaats tekort om te proberen. Dit seizoen is Jaap Boon volledig als trainer-coach in dienst, en trok een plan dat aan het eind van het seizoen tot promotie moet leiden. Want volgens trainer Boon speelt het team in de eerste klas district onder zijn niveau. Jaap Boon (30) draait er niet omheen. „Het doel van de competitie is inderdaad om kampioen te worden". Dan volgt automatisch promotie naar de nieuw gevormde tweede klas rayon. Boon kent echter nog niet al zijn tegenstanders, en weeteven- eens dat er zo'n twintig wed strijden gespeeld moeten worden. Maar toch veel optimisme bij Jaap Boon, want hoewel hij de Eagles nog maar vrij kort onder zijn hoede heeft, kent hij het team door en door. Dat komt doordat Jaap Boon eigenlijk nooit is weggeweest Vanaf de oprichting is hij bij de Eagles betrokken geweest. De eerste zeven jaar al als trainer, daarna als juniortrai ner. En juist omdat er de laatste tijd zoveel junioren door stroomden, kent Jaap Boon ben beter dan wie ook. Braken eer der jongens als Maurits Verha gen, Daan Sperling en Aad Hoogendam at door, dit seizoen behoren ook Lieuwe van Loon, Peter van Balen, Robert Wever en Ton Thomassen tot de groep van 13 spelers die het dit sei zoen moeten gaan maken. Die groep bestaat dan verder uit gevestigde krachten als Pe ter Kloet en Henk van der Vaart, alsook uit de van Sjoet afkomstige 19-jarige center John van Dongen ook junior Wim Kannegieter hoort er bij. Een erg jeugdige groep. „Het leuke van dit team is", aldus Jaap Boon, „dat je kan zeggen dat de oudste pas zo'n 26 jaar is. Het grootste deel zit rond de 20 jaarDie oudste speler is dan Henk van der Vaart, die al jarenlang voor het eerste uitkomt. „Het is een team met veel belof te", zo weet Jaap Boon, die zelf nog voor het in de eerste divisie spelende Schiedamse Juventus speelt „Bijna bij iedereen zit er nog groei in zijn spel. Wat de jeugd betreft moet die ook fysiek en taktisch nog groeien". Juist vanwege die nog geringe fysieke kracht en dientengevol ge nog bij te stellen mentaliteit, zat Jaap Boon tijdens de eerste competitiewedstrijd toch als coach aan de kant. Want toeval lig moest gelijkertijd ook Juven tus spelen. Boon liet zijn werk bij de Eagles echter prevaleren. „Het was een moeilijke keuze.. De eerste wedstrijd van de Eagles was echter toch te be langrijk. Mentaal vooral". Me de door de aanwezigheid van Jaap Boon werd er gewonnen, zoals ook de tweede en de derde wedstrijd winst opleverden. „De start zijn we in ieder geval Jan Boon.Eagles rijp voor promotie. goed doorgekomen", Reden voor Boon de toekomst opti- mistischte bezien. Wat dat betreft heeft hij voorlo pig ook geen problemen meer met het kiezen tussen The Green Eagles en Juventus. „Ge lukkig komt dat in de eerste helft van de competitie niet meer voor". Het dienen van twee verenigin gen betekent intussen wel, dat het leven van Jaap Boon vaor een groot deel door basketbal wordt beheerst. Ruim twee keer per week trainen bij Juventus, twee keer per week met The Green Eagles, plus dan nog de wedstrijden van beide teams. Ook bij Juventus heeft de in Maassluis wonende trainer/- coach het als speler naar rijn zin. „Juventus is een fijne club" zegt hij. Dat er geen sponsor is, blijkt geen enkel bezwaar. „We betalen gewoon alles zelf aldus Jaap Boon. „Ook de reis kosten". En die reizen van de Schiedammers reizen dit sei zoen helemaal tot in Groningen. Vlaardingen/Schiedam Dick van Ekelenburg bracht in de laatste secon de van de wedstrijd met een wan" VI aardingen op voet tegen Blauw Wit 51. Zijn standsschot op de Dordtse korf betekende een 9—9 eindstand. Vla ar dingen liet zich het harde spel van Blauw Wit opdringen, hetgeen al snel in een 40 achterstand resulteerde. Vlaardingen kwam sterkterug en met nog vijf minuten speel tijd bedroeg de negatieve mar ge twee doelpunten: 9—7. Frans Vermeulen zorgde voor de „aansluiting", waarna Van Ekelenburg het punt veilig stelde. Marijke Strubbe, Emie Streefkerk, Rien Roozendaal en Jan van Heteren kwamen ook tot treffers. Een spannende ontknoping was er ook in het korfbaltref- fen tussen Succes en het be zoekende USV. Lenie Alblas zette Succes op een voor sprong. De thuisploeg ver zuimde ondanks riante moge lijkheden (twee strafworpen) de marge uit te bouwen en liet USV voor rust zelfs langszij komen. In de tweede helft zette Chris Niehot Succes weer op een voorsprong, waarna even als in de eerste helft een straf- worp werd gemist USV buitte dit falen in de afwerking uit en maakte kort voor tijd ge- Vlaardingen alsnog gelijk lijk: 2—2. Harga deed het thuis tegen De Bermen beten 9—4. In de eer ste helft waren beide aanval len onmachtig. Harga bereikte een magere voorsprong bij de rust: 4—3. De Schiedamse con ditie gaf in de tweede helft de doorslag. Doelpuntenmakers waren: Arie Jansen (twee maal), Karei van der Linden (twee maal), B. Karstel (twee maal), Ed Pak, Nel Majoor en EUy van Leeuwen. In de uitbeurt tegen Vrien denschaar bleef Maassluis zonder winstpunten. Na een matige eerste helft leverde een goed herstel na rust toch een 9—7 nederlaag op. Bij Maassluis waren de doelpun ten afkomstig van Leo van der Vaart, Bert Montizaan, Theo van Veelen (twee maal) Wilma Nieman en t inda Vonk. Oranje Nassau zette Avanti met een bliksems tart op een ruime voorsprong. Na 25 mi nuten stonden de Vlaardingers met 4—0 voor, waarna in de derde opstelling de doelpun- tenproduktie bleef steken Avanfi kwam voor rust zelfs terug tot 4—2. In de tweede helft bouwde Oranje Nassau vervolgens een 7—3 voor sprong op. Het sterkste aan- valsvak van de bezoekende ploeg zorgde voor een 7—5 eindstand. De gemakkelijke overwinning van Oranje Nas sau kwam tot stand door doel punten van Coby van Keulen (drie maal), Peter van Brand wijk (drie maal) en Jacob van der Kooij. *t Waterschip heeft door veel inzet gewonnen van het bezoe kende Spirit, dat in deze wed strijd een eindschot miste. Frans van der Krans, Martin Lokker en Jolanda van der Velden scoorden tegen, zodat een 7—3 eindstand resulteer de. Het Schiedamse ODI had tegen Vlaardingen 4 weinig moeite. Met name door rustig spel in de tweede helft bouw den de Schiedammers een 0—3 ruststand uit tot een duidelijke 2—7 zege. Jan van der Eijck, Ria Zeeuw, Dick van der Hoe ven, Joke van der Waal, Jaap Blokhuis, Marlène Olivier en Louis de Vries waren produk- tief. I ANJA PETERS. topscorer... 4,"? z i.'i ■ï.v* V* f 'i -f WF beet in de u Margriethal het 'X spits at en won f verdiend met 6-4 van Steeds Hoog- er. Schiedan!/Vlaardingen In Schiedam konden de zaalvoetballers voor het eerst weer beschikken over de vernieuwde Margriethai en stonden er voor gisterenavond vijf wedstrijden op het programma. WF 'beet het spits af tegen Steeds Hooger en won met 6-4. Ben van de Berg opende de score en zorgde ook voor 2-0. Steeds Hooger kwam op 2-1, waarna Peter de Hartog voor 3-1 tekende, en Henny de Gids SlcSSUVe stand zorgden. Jan de Jong van Eurosport liet doelman Coen Meeder voor de eerste maal vissen, waarna Koen Scheffer uit een corner Dick Vos en Ruud de Wit voor een 8-1 zorgden. uit een strafschop WF op 4-1 bracht Nadat de bezoekers op 4-2 gekomen waren, schoot Ben van de Berg raak, waarop Steeds Hooger direkt voor 5-3 zorgde. Henny de Gids knalde de laatste WF-goal in de touwen, voordat Steeds Hooger de eindstand op 6-4 Liet bepalen. Excelsior'2ü moest aantre den tegen The Harvards en delfde met 3-4 het onderspit Al snel liepen de bezoekers uit naar 0-3, waarna Hans fpiT»1**tcor\nr'^eL. We&T liet The Harvards de Excel sior doelman vissen, waarna de thuisclub nog sterk terug kwam en door Wim Uyde- willigen en Martin de Vette nog tot 3-4 kon komen, maar de gelijkmaker zat er niet meer in. PPSC walste op het andere speelveld ~wer Eurosport heen en wi onbedreigd met 8-2. Peter Bax brak de score open en Hans Krommen hoek liet 2-0 noteren, waar na weer Peter Bax en Frans Prnnd f2 meall vnnr eer* 5-0 Enkele minuten voor tijd werd de Eurosportkeeper door een schot van Frans Brand ongelukkig in bet gelaat getroffen en vervan- fen door veldspeier Jan chenk. Deze oogste een ovatie van aile aanwezigen, toen hij als een vliegende keep na een rush over het gehele .ld ook doelman Coen Meeder kansloos liet en de eim'score liet noteren op 8-2. SVDPW -of in Hillegers- bere pptt 7\ pkke tpppnstap- der en degradeerde deze te genstander tot een figuran tenrol en won afgetekend met maar liefst 11-0. Ko- ningsschutter bij SVDPW werd Henny Bras die voor zes doelpunten .kende ter wijl Cock Korporaal (2 maal), Pim Gumach (2 maal) en Wim Klein de overige lit kwam in de laatste wedstrijd van de avond uit tegen MSA en kwam moei zaam tot een 6-3 winst Jan Blom was de grote man bij Martinit, want hij nam de gehele Martinit-produküe voor zijn rekening, waarbij hij eenmaal de hulp van een MSA verdediger kreeg, die de bal in eigen doel schoot SVV moest op bezoek bij Zwart WifM m de Rrmrfhal Asterlo en nam de punten mee naar huis door een 3-11 overwinning. Hier was Maarten van Beek goed op schot» want hij verzorgde vier doelpunten, waarbij ook Bert van Lith met drie rake schoten tot de hoge score bijdroeg. De overige Schiedamse treffers kwa men op naam van Driekus Nels, Aad Putters en Ed Weenink 2 maal). SW- sluitpost Cees van de Hoek speelde een prima partij. DVO'32 en MW27 moesten aantreden in de Energiehal, waarbij DVO'32 de punten mee naar Vlaardingen nam door met 5-3 te winnen. De Viaardingse 1 produktie kwam tot stand door Coen Dey (3 maal), Peter Dey en Frans Klein, terwijl voor de Maaslanders Jan Kapteyn tekende voor alle treffers. In „De Enk" in Rotterdam be gon Juventus niet slecht Ar rows, dat het voornamelijk van snel spel moet hebben, werd goed opgevangen. De door trai ner/coach Jan Start uitgedachte taktiek slaagde voortreffelijk. In de aanval speelde Juventus vertragend. De dertig sekonden werden volledig gebruikt en Ar rows werd goed uit zijn ritme gehaald. Het was dan ook Ju ventus dat een voorsprong nam. Met name Peter van der Waal toonde rich erg trefzeker. De Rotterdamse ploeg raakte wat geïrriteerd door het goede spel van de gasten, maar de scheids rechters hadden de situaties goed in handen. Met de rust had Juventus een 3543 voorsprong opgebouwd. In de tweede helft ging de Schie damse ploeg over op een zone verdediging om de drives van Arrows aan banden te leggen. De taktiek van Juventus bleef verder hetzelfde en er leek dan ook weinig aan de hand. Lange tijd bleef de voorsprong van acht punten gehandhaafd. Ar rows gaf rich echter niet gewon nen. Inderdaad kwamen in de laatste minuten de Rotterdam mers toch nog langszij; 63—63. Fouten Om beurten kwamen de beide ploegen nu voor te staan. De spanning in het veld werd dui delijk voelbaar. Vreemd ge noeg waren de scheidsrechters daar niet tegen opgewassen. Heel de wedstrijd was er goed gefloten, maar in de laatste minuten ging het font en wel in het nadeel van Juventus. Onverwacht keek de Schiedam se ploeg tegen een vijf ponten achterstand aan. Een laatste wanhoopspress haalde weinig uit en daardoor werd weer de Schiedamse ploeg met een ne derlaag geconfronteerd: 77—74. PFrtl" .".v. TiTim-nfrx. Schiedam Ook ditmaal heeft het eerste herenteam van de basketbalvereniging Juventus het niet gered. Tegen het Rotterdamse Arrows leed het een 77—74 nederlaag. Het damesteam deed het in Soest heel wat beter. Met 59—70 wist de ploeg van trainer/coach Hans van Hoorn de ongeslagen positie te behouden. had in Soest tegen Red Stars een zeer slechte start. Hoewel Juventus nog geen wedstrijd had verloren en Red Stars nog geen wedstrijd gewonnen, was het toch de thuisploeg die zich nadrukkelijk liet gelden. In de eerste minuten kon de Schie damse ploeg het nog wel bijbe nen, maar naarmate de eerste helft vorderde liep de thuisclub langzaam van Juventus wegJn de twaalfde minuut had de thuisclub de grootste voor sprong te pakken: 2011. Toen ook nam Hans van Hoorn een time-out Het effect hiervan was onverwacht groot In één. ruk haalde Juventus op tot 20—20. Met veel kunst- en vlieg werk wist Red Stars erger te voorkomen. Bij het rustsignaal van de zeer warrig fluitende scheidsrechters was het 26—27. De tweede helft gaf een heel ander Juventus te zien. Vanaf de tipoff nam Juventus het initiatief om het niet meer af te staan. In de zesde minuut had Red Stars nog steeds niet gescoord: 26—35. Time-outs van de coach van de thuisploeg mochten niet baten. Met voor namelijk Tineke Koumans en Anja Peters, die goed op schot waren, als uitblinksters stelde Juventus de overwinning ze- ker. Alle speelsters hadden hierin hun deel en Hansvan Hoorn kon dan ook veelvuldig wisse len. De eindstand werd uiteinde lijk bepaald op 50—70. Topsco rers heren: Peter van der Waal 22, Roel Pieper 18, Harry Slui mer 16 en Wim Cordemans 12 punten. Topscorers dames: Anja Peters 17, Tieneke Koumans 14, Mieke Dalmeijer 11 en Sylvie Franzen lOrmnten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4