SPORT De ideeën van Wim Verhoom vergen tijd IJVG blijft ongeslagen 'i Inspraak tweede sporthal komt op gang EERSTE VERLIES VOOR DWS De Ooievaars: verlies SZC SUCCESVOL Harga en Vlaardingen niet bij elkaar WOENSDAG 18 OKTOBER 1978 Maassluise sportraad praat over skateboardbanen „HDVS heeft materiaal voor totaalvoetbal Wm Handbal sport korf .SC 9 t Av/ v - J 3* S De sportraad van Maassluis in „conclaaf" over de tweede sporthal. Maassluis De Maassluise Sport- en Rwreatieraad, die naar een volledig beheer streeft van alle sport- en re creatie-accommodaties, krijgt de komende periode te maken met vier belangrijke onderwe«-pen. Prioriteit is de nieuwe sporthal in de Steen- dijkpoldcr, waarvan deze maand nog de bouwtekening klaar is. Snel daarna schui ven de Maassluise sportclubs rond de tafel om met in spraak tot de meest ideale bal - te komen. Naast het recreatie-complex rond de Steendykpolder, speelt de aanleg van een hoe- key- cn tenmscomplex een grote rol De aanleg van de vierbaans tenwshal, met an nex hockey kleed kamers, be vindt zich m oen ver gevor derd stadium. Deze maand is zelfs al de aannnemer bekend die het project gaat bouwen Over de beheersvorm moeten echter gesprekken met de be trokkenen volgen Voor Evergreen komen naast de kleedkamers dno hockey velden en een trainingsveld in de Steendykpolder beschik haar- Een ander belangrijk punt is de subsidie voor de Maassluise sportverenigingen en evenementen Deze miand nog krijgen de clubs een aan vraagformulier in debus voor subsidie. Subsidie Ook clubs die met exploita tie-tekorten werken komen hiervoor in aanmerking. Voorts moeten de subsidies worden besproken voor de Westland-Marathon, school- sporttoernooien, steun aan de zg. ABO-cursussen en de wie lerronden. Vóór 1 maart vol gend jaar moeten de sport clubs hun verlanglijstje heb ben ingediend. Dne leden uit de MSR te weten Piet de Groot, Klaas de Roo en Jos Hollander, zijn gekozen in het bouw team voor de tweede sporthal Zij adviseren onder meer de le den van de sportraad over de stand van zaken Een werk groep, samengesteld uit leden van de MSR en ambtenaren, heeft het college van B on W voorgesteld als laatste „ob *a- kel" zwembad Dol-Fijn over te dragen aan het dagelijks bestuur van de Maassluise sportraad. Een belangrijk on derdeel van de functionele raad. Mevrouw Gerda van Dijk L F M Speel en H. Sanchiort traden toe tot de werkgroep recreatie, die de sportieve rc creatie verder gaat ontwikke len. de groenvoorziening en de trapveldjes in Maassluis De MSR zal verder onderzoe ken in welke wijlden) er een skateboardbaan kan worden aangelegd Een geslaagde handtekenactie onder do Maassluise schooljeugd gaf daar aanleiding toe iiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiii!uiuiii!iiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiii»!iiiiiiiiiiii:niiiiiiiniiiniiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiii!iiiiiiiiiiii v *nsa Schiedam Trainer Wim Verhoom heeft Hermes- DVS nog niet waar hij en met hem de spelers, het bestuur en de Schiedamse aanhang de ploeg graag zou willen hebben. In de eerste klasse B vaart de blauwwitte formatie tot nu toe een merkwaardige koers, door steeds voor eigen publiek de punten binnen te halen en bij uitwedstrijden de winst te laten liggen. Hermes-DVS moet na zes optredens (6 uit 6) van dat patroon af, maar iedere wedstrijd weer lijken de pupillen van nieuwe trainer Wim Verhoorn over andere hindemissen te struikelen. In de oefenperiode kwam HDVS tegen Excelsior wel uitstekend voor de dag. Alles is daarbij terug te voeren tot één probleem: Hermes-DVS beschikt wél over kwaliteit, maar het is nog steeds niet in staat om dit in het eerste team te bundelen tot één product, dat garant kan staan voor succes sen. Karakter en overtuiging worden node gemist in de Har- ga-elly die zeker tot de toonaan gevende clubs wil behoren en zelfs voorzichtig denkt aan een rentree in de hoofdklasse. Het is overigens geen „eis" voor Wim Verhoom dat hJj zijn nieu we vereniging dit jaar ten koste van alles weer terug brengt in 1 de hoofdklasse, waaruit het des- tijd degradeerde De opvolger van John Beijer en andere, nu in het betaalde voetbal naam- makende trainers, heeft dat m zijn éénjarige verbintenis met de Schiedamse club met laten Schiedam/Vlaardingen De handbaldames van UVG zijn erin geslaagd ook de laatste speeldag van de veldhandbalcompetitie on geslagen door te komen. De slachtoffers van de Schie damse dadendrang werden stadgenoot DWS, dat ook nog zonder puntenverlies was en het Kethelse HVK, dat na een 5—0 voorsprong bij de rust simpelweg met 9—2 onder de voet werd gelopen. De heren van UVG overtuigden tegen Indus met een 19—11 zege terwijl ook hun colega's van Hol- Iatidiaan vrij gemakkelijk een 15—7 overwinning op DWS 2 behaalden. Zowel de heren als de dames van WIK hebben de laatste speeldag succesvol kunnen afsluiten. Voor de dames was het evenwel een benauwde zege (7—6 op UVG), terwijl de heren van HVK wonnen: 14-3. Vooral van de eerste ont moeting DWS en UVG werd veel verwacht. Helaas zorg de de met ideale weersom standigheden -er voor dat het spelpeil met die van een topper benaderde. In de vierde minuut opende UVG via een strafworp de score, maar DWS had het ant woord snel klaar, Nadat Elly Viergever de stand gelijk had getrokken, liep DWS uit naar 1—3. UVG moest iets terugdoen en met een bij zondere krachtsinspanning jwst de thuisclub middels Elleke Bierhof en Jolanda Bisschop (tweemaal) de ruststand op 43 te bepalen. Na rust kon UVG zelfs uitlo pen tot een 74 voorsprong, maar opnieuw krabbelde DWS terug naar 7—6 De opleving was echter van kor- te duur, want UVG liet het oiet verder komen en beslis te de topper met 8—7 m zijn voordeel Aangezien de b Hen spelmoment uit de topper UVG- DWS. Schiedammers ook de twee de wedstrijd tegen HVK winnend wisten af te sluiten, bleef UVG trotse koploper in afdeling eerste klasse. Overigens hadden de dames van UVG niet zo veel moeite met de Kethelse dames, want na een 50 voorsprong by de rust, hepen de Schie dammers uit naar 9—2 over winning. Gemakkelijk Ook de heren van UVG hebben vrij gemakkelijk hun partij tegen Indus uit Rozenburg in winst kunnen omzetten. Nadat de Rozen burgers eerst goed partij boden, werd het na een 10—6 voorsprong bij de rust uiteindelijk 19—11 in het voordeel van de Schiedam mers. Het Vlaardingse Hol- landiaan heeft het alleen in de eerste helft van de s treekderby tegen DWS 2 moeilijk gehad. De voor naamste oorzaak hiervan was het al vroeg uitvallen van doelman Hans Ouborg, die moest worden vervan gen door de in het eerste team debuterende Piet Heyster. Na een wat magere voorsprong halverwege (8—5), liepen de Vlaardin- gers in de tweede helft uit naar een 15—7 zege. De dames van WIK behaal den een benauwde overwin ning op UVG 2. De Vlaardm- gers, die bij de rust UVG nog op gelijke hoogte moes ten dulden (2—2), hadden dat evenwel aan zichzelf te wijten, want bij twee break outs en een strafworp toon den zij zich niet koelbloedig genoeg. Hierdoor kwam WIK onnodig in de moeilijk heden en kon de Vlaar dingse ploeg pas vlak voor tijd via treffers van Marijke van Vliet en Wilma Stins de volle winst (7—6) naar zich toetrekken De heren van WIK hadden het heel wat gemakkelijker, doordat de traag spelende ploeg van HVK de Vlaardmgers met voor al te veel problemen stelde. Via een 6—1 rust stand liep het team van Julia Ramos dat nog ongeslagen is uit naar een ruime 14—3 overwinning. vastleggen „Wel heb ik", aldus Verhoom, „aan het bestuur ken baar gemaakt hoe ik het voetbal benader en met de ploeg wil werken Het bestuur heeft mij vnj gelaten in de uitvoering van die ideeen Voor mij is het duidelijk dat men wel hoopt op een hoge klassering Ik heb toegezegd daar in de praktijk aan te zullen werken". Mentaliteit Tot nu toe heeft de oefenmees- ter nog geen duidelijk eigen stempel op de verrichtingen van zijn pupillen kunnen zet ten. Althans voor de buiten staanders is dat niet zichtbaar, al krijgt de Hennes-selectie wel gepeperde oefenstof te verwer ken van de trainer, die zes jaar in dienst was bij huidige twee deklasser Naaldwijk. „Dat komt", is de mening van Ver hoom, „omdat het bij Hermes voornamelijk een kwestie van mentaliteit is. De laatste sei zoenen zijn er bij ons een aantal trainerswisselingen geweest, waardoor de spelers nogal met verschillende benaderingen zijn geconfronteerd. Het gevolg daarvan is dat men met zo gemakkelijk meer van de eigen ideeën afstapt en Iets van zich zelf inlevert om weer gezamen lijk aan de opbouw van het team te werken". Een duidelijke taak voor de ambitieuze trainer uit Hoek van Holland, die daarvoor de per soonlijke benadering laat pre valeren boven het met krac-ht termen tegen de groep aanpra ten Een methode overigens die veel tijd vergt voor het resulta ten kon afwerpen Verhoorn beaamt dat „Ik heb zeker nog een paar maanden nodig om alles er uit te krijgen Het pro bleem is namelijk dat het bij de eén dieper zit dan bij de ander Het zijn bovendien indi viduele zaken waar met iede reen even makkelijk overheen stapt Toch zie ik op dit moment vooruitgang in de groep, waar van het merendeel nu achter mijn ideeen staat" Eén van de actuele problemen bij Hermes is de angst om te falen, waardoor het elftal te krampachtig speelt Wim Ver hoom daarover „Daar moeten we zo snel mogelijk vanaf, om dat het maken van doelpunten tot nu toe teveel op een paar spelers wordt afgeschoven Voor Teun Komaat bijvoor beeld is dat een té zware belas ting. Het hele elftal moet zich daar verantwoordelijk voor voelen. Niet één, maar alle spe lers bepalen de kansen van een team en wanneer je het voorbe reidende werk met goed kan afronden, mag je daar met één persoon voor aankijken, maar moet je verder zoeken naar de oorzaken". Individueel In dit opzicht werken de wed strijdresultaten niet in het voordeel van de nieuwe man achter Hermes. Dus winst zou het beste medicijn zijn voor de Verboorn-elf, maar het is een bekend gegeven dat matige prestaties de problemen ver sterken. Zo hebben de eerste zes wedstrijden niet alleen aan Wim Verhoorn kan er gelukkig nog om lachen. In de competitie is nog veel mogelijk, het licht gebracht dat de doel- puntenmachine „op de brug" moet, ook is gebleken dat de blauwwitte defensie niet in alle opzichten bestand is tegen pres sie van een tegenstander. Zo lang Ilermes vrij kan aanvallen en de defensie nog geen schade heeft opgelopen, is er voor de Schiedammers geen vuiltje aan de lucht Dan ook manifesteert zich bij Hennes duidelijk de individuele kwaliteit, die de supporters vertwijfeld doet af vragen of het Hermes HDVS waaraan Verhoom sleutelt wel op de goede weg is. De 37-jange trainer, in het bezit van een B licentie, heeft daar echter w el vertrouwen m „Her mes heeft het spelersmateriaal om totaalvoetbal te spelen", oor- d eelt hij „Ik kan op dit moment geen garanties geven dat dit resultaten geeft, maar men moet beseffen dat een verande ring in benadering tijd kost Ik hi b mij met te veel verdiept in de systemen waarmee Hermes- DVS nu toe heeft gespeeld Voor mijzelf ben ik hier helemaal opnieuw begonnen en ik ben van mening dat de taken onder ling en de patronen van het elftal voor de spelers duidelij ker moeten worden gemaakt Men moet bereid zijn om voor elkaar te knokken en de fouten van anderen op te vangen Op dit moment gebeurt dat nog te wei mg en iaat men te snel het hoofd hangen". Stand van zaken Of het bestuur van Hennes zich in de nieuwe benadering („ir. ieder geval een investering op langere termijn", vindt Ver hoom) kan vinden, of dat het voor de vereniging verantwoor delijke college toch eerst resul taten wenst, Is voor Wim Ver hoom nog een open vraag. „Al hoewel", geeft hij toe: „Ik streef er natuurlijk ook naar om aan beide te voldoen, In ieder geval ga ik binnenkort met het bestuur daarover pra ten en hen informeren over de stand van zaken. Persoonlijk vind ik het nu nog te vroeg om conclusies te maken of om over kampioenschappen en dergelij ke te speculeren. Volgens mij 15 er in deze competitie nog veel mogelijk. Ook voor Hermes- DVS". Schiedam Het rolstoelbaskelbalteam van De Ooievaars leed een forse nederlaag in een oefenwedstrijd ter gelegen heid van de opening van de vernieuwde sporthal Margriet. De toekomstige Nederlandse kampioen, Rowtc, gaf de Schiedammers geen enkele kans: 16117. Rowic, met de internationals Henk Makkenze, Frits Strcijl, John van dc Starre en Frits Wiegman, speelde van begin tot het undo op winst, als was hot een belangrijke competitie- wedtryd Een duidelijk teleurgestelde Joop Simons ,We kregen geen enkele kans. Wij hadden er graag een aantrekke lijk kijkspel van willen maken, maar dat gaat over als de tegenstander met meewerkt". Huizen In de eerste competitiewedstrijd heeft de waterpolop- loeg van SZC het team van IJsselmeer met 3—6 teruggewezen. In de eerste periode wisten de Schiedammers, die met veel inzet speelden, een 1—0 voorsprong te nemen doordat Frank Ruseier een numerieke meerderheid goed uitbuitte. SZC, dat in de tweede periode eerst via Paul Goederond naar 0—2 uitliep, kreeg een tegentreffer te incasseren, maar Willem-Jan Looman vergrootte de marge weer tot twee doelpunten verschil. Opnieuw kwam de thuisclub dichterbij, doordat het een numerieke meerderheid kon uitbuiten. Aangezien beide ploegen in het derde kwart een treffer wist te produceren, bleef de marge tussen de beide teams één punt (3—4). In het laatste periode zorgde SZC middels Willem Jan Looman, Dieter Kros en Paul Gast ervoor dat de eerste zege in de nieuwe waterpolo-compeütieeen feit werd: (3—6). O VFCTs laatste man Pïm van der Burg stond tijdens het bekerduel tegen Delft noodgedwongen langs de lijn. Van der Burg is her stellende van een operatie aan zijn vinger, die volle dig verbrijzeld is ten gevol ge van een ongelukkige val enige weken geleden. De artsen vonden Firn van der Burg nog te jong om een kunststof- kunstvingerkoo- tje aan te brengen. Gekozen werd daarom voor het aan brengen van een stalen plaatje. O De VFC-speler hoopt zo sooed.g mogelijk weer mee te spelen „Je staat je langs de bjn natuurlijk te verbij ten Maar", vertelde hij, „of ik terugkom hangt af van het oordeel van de artsen Als het een zwakke plek blijft, die bij een volgende val weer gevaar loopt, dan zal het voetbal eraan moe ten geloven'1. O Bij Hermes DVS stopte broer Piet van der Burg het afgelopen seizoen. Hij be sloot toen niet al het voet bal op te geven, maar voor de Schiedammers zaalvoet bal te gaan spelen. Het zaalvoetbal valt de ex-laat ste man van de blauw-w't- ten echter tegen, zodat een definitieve stop overwogen wordt. O RK Wtk genoot zondag hoog bezoek" De Vlaar dingse burgemeester Wim Kieboom wilde wel eens zien hoe „zijn onderdanen" het er af brachten. O Bij de jeugd van SVV was de verwarring groot toen het tot de ontdekking kwam op Woudestein dat Excelsior, de tegenstan ders, naar „Harga" was af gereisd. Weer thuis moest snel bet bijveld in orde worden gemaakt omdat het hoofdveld zonder lijnen zat. O Eén van de alleraardig ste attracties in het kader van de809015570ng van de Margriethal was een serie zaal voetbalwedstrijden van pupillen De resultaten Ex celsior '20-HBSS 0-1Marti- mt-SW 1-3, Hermes DVS- SVDPW 0-0, Excelsior '20 2-PPSC 1-1. HBSS 2-Marti- nit 2 0-1, SW 2-HDVS 2 1-7. O Vanuit Maassluis wor den woensdag 25 oktober weer schaatstrips georga niseerd naar „De Uithof' in Den Haag. Het gaat om scholieren tussen 8 en 15 uur. De kaarten kosten vijf gulden en men vertrekt om 13.30 uur vanaf station cen trum en om 13.20 uur vanaf station West. O De races van de auto crossclub Schiedam trok ken op het circuit in de 's-GravenlandsepoIder veel belangstelling Het terrein moest echter eerst via een pomp van een grote water massa worden ontdaan. Winnaar bij de waterge- koelde wagens was J. van Eeten uit Monster, gevolgd door H Brok uit Den Haag By de luchtgekoelde wa gens was de klassering 1. N van der Steen uit Rotter dam en 2 L Bouman uit Loosduinen Vlaardmgen/Schiedam De beide korfbalclubs Harga en Vlaardingen, die in de tweede klasse an de micro spelen, zijn niet bij elkaar ingedeeld. De Schiedammers komen in de nieuwe competitie uit in afde ling C, samen met: Albatros uit Zwijndrecht, Animo uit Sou burg, Kwiek uit Den Haag, De Overkanters uit Rotterdam, De Regenboog uit Dordrecht en Ten Donck uit Ridderkerk. Vlaardingen speelt in de afde ling D, samen met' De Bermen uit Capelle aan de IJssel, Blauw Wit '51 uit Dordrecht, ELKV uit Etten-leur, Olympiaan uit Den Haag. Rozenburg uit Rotter dam, Vitesse uit Barendrecht en Vlaardingen zelf ODO uit Maasland is onderge bracht in de derde klasse C, by: Actief uit Rotterdam, Eureka uit Rotterdam, HSV int Den Haag, Juliana int Oud-Gastel, Ons Huis uit Rotterdam enTOV uit Dordrecht De overige korf balclubs uit het Waterwegge bied zijn ondergebracht in de afdeling micro-competitie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 9