S PORT i voor WK Schiedam nog niet uit de problemen Winnende goal van Maarten Keizerwaard m PPSC aan de leiding Sunlight zakt weg Na gelijkspel tegen KA VA (1-1) Ongewenste bezoekers in kantines Satelliet onderuit Na 2-2 bij Krabbendijke Knappe overwinning DVO '32 HVO ongelukkig HBSS wint in Maasland: 2-1 MAANDAG 23 OKTOBER 1978 VD/SC/WW4 Zwaluw-en uit impasse Vlaardingen Kantines van verschillende Schie damse sportclubs zijn de afgelopend dagen bezocht door ongewenste gasten. De 67-jarige terreinchef van het Hargapark deed vrijdag aangifte bij de politie van een inbraak in de kantine van de sportvereniging Schiedam. Zo ver bekend wordt niets vermist. Onbekenden namen uit de kantine van de handbalver eniging UVG het koffieze tapparaat en een blikope ner mee, tezamen goed voor een waarde van driehon derd gulden. Bovendien richtte men vernielingen aan voor honderd gulden. Verder werd de deur ver broken van de kantine van de voetbalvereniging GSS, hetgeen een schade bete kent van vijftien gulden. Er wordt niets vermist. Vlaardingen "IVaar het allemaal om begonnen was, is Zwaluwen meteen zaterdag al gelukt. Het trio teruggehaalde routiniers bracht het elftal rust en fysieke kracht. Niet dat Zwaluwen tegen Quick Boys een geweldig fraaie partij speelde. Voor de rufm 1000 toeschouwers liet de wedstrijd als kijkspel te wensen over. Maar het hardwerkende Zwaluwen liet bij vlagen toch weer briljante momenten zien. Met als beloning twaalf minuten voor tijd het door aanvoerder Maarten Keizerwaard gescoorde win nende doelpunt: 10. Vlaardingen in een merk- waardige wedstrijd is Satelliet met 5-^2 onderuit gegaan bij Hermandad. A! twee minuten keken de Vlaardingers tegen een 1—0 achterstand aan, maar door twee gave treffers van Harrie Hartog kwam Satelliet op een 2—1 voorsprong. De Botter dammers wisten nog voor de hervatting opnieuw te scoren, zodat het einde van de eerste helft tnet 2—2 in leek te 'gaan. Kiets was echter minder waar, want vlak voor en vlak na de rust besliste Hermandad de strijd (4—2). Satelliet was uitgeblust en moest zelfs nog een vijfde treffer incasseren: 5Z ..Het terughalen van de routine heeft een duidelijke bijdrage aan het gunstige verloop gele verd", aldus trainer Theo de Waard na afloop. „Er is nu weer leiding in de defensie en op het middenveld". Henme Kuyten had inderdaad weer erg goed kijk op de situaties. „En dat gaf de nodige rust", aldus doelman Ab Nijgh. Henk Nentjes speelde ook weer alsof hij niet weg was geweest. Wel bezorgde hij Zwaluwen voor de rust een uiterst hache lijk moment bij een verkeerde terugspeelbal. Tot zijn geluk én dat van Zwaluwen liep dat nog goed af. Op het middenveld regelde Jos Buitelaar weer alles, waarbij hij wel Leen Pijpers moest corrige ren, Pijpers het Jaap Heerikhui- zen namelijk teveel ruimte, en dat leidde enkele malen tot ge vaarlijke situaties- Toen Buite laar zo'n tien minuten voor de thee van Pijpers overnam, was ook dat gevaar grotendeels be zweken. Niettemin speelde Pijpers toch beter dan tot dusver, maar hij had weinig geluk met zijn scho ten. Voor de rust, na een solo van Ernest Kegel, mikte Pijp ers maar net over de lat, terwijl hij kort na de rust doelman Guyt bijna passeerde. De kei hard ingeschoten bal kreeg een Quick Boys-doelman met veel geluk tegen een been. „Wat we nu nog missen, is een typische vleugelspeler", aldus Theo de Waard. „Eigenlijk is Kegel de enige voorhoedespe ler". Op de rechterspitsplaats *wam Dick Keizerwaard niet tot zijn recht, maar speelde daar bij gebrek aan beter, „Ik zie hem inderdaad liever als half', aldus De Waard, „maar daar heb ik er al acht van". Overigens had De Waard nu bijna hetzelfde elftal, zoals dat vorig jaar zich maar ternauwer nood in de eerste klas handhaaf de. Slechts Jan Merrelaar en diezelfde Dick Keizerwaard zijn de nieuwe gezichten, want Mar tin van der Kooy en Dick van der Berg waren er toen al, Een Dick van der Berg, die zich Naaldwijk Dankzij In hoge mate door Cees Bouman doet Vlaardingen nu al een gooi naar het derdeklasserschap. De oud semi-prof van FC Vlaardingen, die niet tot een financieel akkoord kon komen, voegde zaterdag weer twee goals aan zijn aantal toe. Naaldwijk was daarvan het slachtoffer, ook al had het vlak voor tijd nog een riant uitzicht op een 2—2 gelijkspel. De betwiste strafschop, die Vlaardingen evenwel tegen kreeg, maakte de formatie zó kwaad, dat Cees Bouman na het uitnemen van de bal door Karei van der Mark ineens uithaalde: 2—3, Hoe anders lagen de krachtsverhoudingen voor de rust, toen Vlaardingen zeker op een vier vijf nul voorsprong had moeten staan. Het werd echter maar 2—0 door toedoen van Ron Bongers, die al na drie minuten een. defensiefout afstrafte en Cees Bouman na ruim een half uur uit een solo: 0—2. Er leek voor de groenwitten geen vuiltje aan de lucht, totdat zj het na rust wat té gemakkelijk opnamen. Dat leidde tot een overwicht van de Westlanders, met als gevolg 2—2. De spetter van Cees Bouman daarna, hetgeen 3—2 betekende, gaf de verhouding goed weer. Vlaardingen Dankzij het ge lijke spel tegen De Zwerver is de Vlaardingse derdeklasser Sunlight nu definitie* uit de kopgroep weggezakt. Overi gens hadden de Vlaardingers een minuut voor het einde van de wedstrijd tegen De Zwerver alsnog de volle winst in eigen huis kunnen houden, toen Sun- llght-speler Human Brinkman fraai Inkopte. De paal voor kwam echter dat de overwin ning bij sunlight terecht kwam en dat was, gezien bet speïbeeld voor de rust een wat sterker De Zwerver en na de hervatting een opdringend Sunlight ei genlijk wel op zijn plaats ook. Trouwens, de Vlaardingers mochten zich in de handen wrijven dat de scheidsrechter tien minuten voor het einde bij een gevaarlijke uitval van De Zwerver een zuivere handsbal van Ronald Hassfeld over het hoofd zag. Zodoende eindigde het duel tussen Sunlight en De Zwerver precies zoals het was begonnen: 0-0. volgens ue waarc ook ai meer op het middenveld thuis voelt dan in de spits. Het „gouden" moment voor Zwaluwen viel in de 33e minuut van de tweede helft, een minuut nadat Dick Schouten voor Dick Keizerwaard erin was gekomen, pijpers liet een vrije trap naast de muur d raaien, maar doelman Guyt werkte de bal nog corner. Die corner werd door Henk Nentjes doorgekopt, en via Dick van der Berg kwam de bal bij aanvoerder Maarten Keizer waard. Die nog tijd kreeg zich om te draaien en met het linker been inschoot: l0. „Een vrij gelukkige goal", er kende Keizerwaard na afloop. Het deerde Zwaluwen niet, want het feest werd uitbundig gevierd. En omdat Quick Boys het Zwaluwen verder nauwe lijks moeilijk meer maakte, was de eerste overwinning een feit „Een psychologisch belangrijke overwinning", aldus De Waard. „We raken nu tenminste niet verder achterop". f :j Leen Pijpers probeert tevergeefs de Quick Boys-defensie te verrassen. e Dick van der Berg in een fel duel gewikkeld met een speler van Quick Boys. Krabbendijke Vier minuten voor tijd had PPSC bij het op dat moment fel aanvallende Krabbendijke de winst voor het grijpen totdat Leo Alders noodge dwongen de bal met zijn hand het doel moest uitslaan. Het gevolg was een strafschop, daarom 2-2 in het Zeeuwse land en daar mochten de Schiedammers dik mee tevreden zijn. toch tol betalen voor de daden drang van de Zeeuwen. Precies vier minuten voor tijd waren de partijen weer in evenwicht De positie op de ranglijst werd er zelfs door versterkt, omdat 's Gravenzandse SV zo goed was leider Altena te laten verlie zen. Drie clubs geven thans in de tweede klasse de toon aan: Altena, Amemuiden en PPSC, elk met negen punten. Voor ppSC was het na het mislukte bekeravontuur bij Vlaardingen een verademing zo gretig te kunnen zijn. Daarbij speelde J3n van der Marei, in de plaats van de geschorste Koen Scheffer, een niet onbe langrijke rol. Hoewel de Schiedammers bui ten verwachting een kwalitatief uitstekend Zeeuws team tegen over zich hadden, dat vanuit de defensie secuur opbouwde, was het na negen minuten al raak, toen Ron Calli de bal passie op Ton van der Linden, die de Krabbendijkse doelman kan sloos liet: 0-1. Nauwelijks vijf minuten later was de stand al weer gelijk- Twee kansen van Ton van der Linden na rust te gehaast bleven onbenut, totdat Aad Goedendorp meteen priemende kopstoot voor 2-1 zorgde. PPSC dacht toen in veilige haven te zijn, maar moest uiteindelijk Schiedam/Maassluis/Vlaardingen De meest opval lende uitslag in het zaterdagvcelbal was wel de 60 overwinning die het Schiedamse WK bij het Rotter damse SERO weghaalde. Het was voor de afdelings clubs trouwens toch geen slechte dag, want ook DVO '32 (4—2 tegen WIA), GSS (1—2 bij Den Bommel) en VDL (I—0 tegen ZW) kwamen tot de volle winst. GTB moest thuis tegen DES '67 met één punt genoegen nemen, terwijl het goed draaiende CION onverwacht een 1—0 nederlaag bij RSM moest incasseren. 1 VIA—DVO '322—4. Het Vlaardingse DVO '32 heeft in de uitwedstrijd tegen het sterke WIA eindelijk de verwachtingen eens kunnen waarmaken. Al voor de rust stonden de Vlaardingers middels treffers van Jan de Wever en Gilbert de Wild op 0—2 c-n ook na de hervatting voerde DVO de boventoon. Na twintig minuten in de tweede helft zorgde Bert de Rooy eerst voor 3, alvorens WIA kon tegenscoren: 1—3. DVO'32-speler Jan de Wever zorgde met zijn tweede en DVO vierde treffer dat de Rotterdammers, die overigens vlak voor tijd nog wel een schitterende goal maakten, de moed totaal verging. Bommel—GSS 1—2. Ook het Schiedamse GSS heeft een uitwedstrijd in winst kunnen omzetten. Bij Den Bommel werd het uiteindelijk 12 (na een 02 ruststand) in het voordeel van de Schiedammers, die duidelijk het duel beheer sten. Na twintig minuten tekende Piet van Gulik 0—1 aan en na een vrije trap van diezelfde Piet van Gulik kon Edwin van Til zelfs voor 0—2 zorgen. In de tweede helft viel GSS nog wel sterk aan, maar de Schiedamse ploeg kon evenwel niet meer tot scoren komen in tegenstelling tot Den Bommel, dat tien minuten voor tijd de marge via een penalty tot een goal terugbracht: 1—2. HTB—DES '67 O-O. In vrij' matige wedstrijd met weinig uitgespeelde kansen aan beide kanten, hebben de teams van GTB en DES'67 elkaar in evenwicht weten te houden. De improduktiviteit kwam vooral door het feit dat GTB- speler Aad Hoogstads DES-topscorer Knop goed uit schakelde en dat GTB weinig aan aanvallen toekwam. RSN—CION I—0. CION-traïner Bert van Hees wüde in de wedstrijd tegen RSM een aantal 2aken uitproberen en hoewel CION een I—0 nederlaag moest incasseren, viel het experiment - John Goudswaard op üe rechtbackplaats en Gerard Huis in 't Veld als aanvallende middenvel der - niet eens mislukt te noemen. Hoewel de Vlaardin gers vooral in de eerste helft een aantal uitgespeelde kansen kregen, konden zij niet tot scoren komen. In de tweede helft kreeg CION de rekening hiervoor gepresenteerd, doordat piet Prins kansloos was op een van richting veranderde vrije trap: 1—0. VDLZW 10. De topper in de tweede klasse B is in een 1—0 overwinning voor de Maassluise ploeg geëindigd. In de eerste helft was het nog wel een redelijke wedstrijd, maar na de hervatting werd hst rpel, waarschijnlijk door de „grote" belangen, duidelijk hard. Het was dan ook illustratief dat de be&iissende treffer uit een strafschop gescoord moest worden. Na een knappe solo van Wijnand van Onselen, die ruwweg onderuit gehaald werd, mocht Cees Blauwe vanaf elf meter raak knallen: 1—0. Overigens moest de ploeg van Gerrit van Gijzen de wedstrijd met tien man besluiten, omdat Jan Reitsma door de scheidsrechter wegens slaan naar de kleedkamers werd gestuurd. SERO-VVK 0—6. Drie treffers van Peter van de Meer van VVK zorgden er onder andere voor dat Schiedamse afdelingsclub afstand nam van het onderaanstaande SERO. Hoewel de Schiedammers voor de rust niet tot scoren hadden kunnen komen, werd de tweede helft een catastrofe voor de thuisploeg. Naast de drie doelpunten van Peter van de Meer, lieten ook nog Piet Bijl en Peter van Mil (tweemaal) nog treffers aantekenen. Schiedam Schiedam fa voorlopig nog niet uR d« zorgen. Dat werd wel duidelijk tegen het Haagse RA VA, dat de Schiedammers evenwel het tweede coropetltiepunt opleverden. Hoewel de Schiedamse ploeg vooral In de tw«<^e helft bijzonder goede kansen op de volle winst kreeg, mocht bet eigenlijk niet eens zo ontevreden rijn over het uiteindelij ke resultaat (I-i). Schiedam-trainer Jan Burfci typeerde problemen van Schiedam van de laatste weken als volgt: „Het rit op het ogenblik alle maal een beetje tegen. We spelen echt niet zo slecht alleen de slaevaaMie- held missen we. Deze wedstrijd is toch ook weer een mooi voorbeeld". Toch had de Schiedamse oefenmees- ter niets te zeggen gehad als RAVA de zaak voor de rust had beslist Want hoewel Schiedam, gedwongen door de laatste positie op de ranglijst voortdurend aandrong, had de Haag se ploeg niet de minste moeite de Schiedammers op afstand te houden, de pogingen van Nico Huêt en Wim Wchler ten spijt. De keren dat RaVA énjit brak waren niet talrijk, maar wel levensgevaarlijk. Zo kon rechter spits Herman Koopman in de twintig- TrirtiT'rt «IWn man cees Schuurhuizen kansloos passeren: Ö-i, Na het onnodige onder uithalen van RAVA-spits Ron Jansen, mocht Fnts van Leeuwen vijf minu- door Emiie Schelvis ten voor rust van elf meter aanleggen, maar gelukkig voor de Schiedamse ploeg faalde de Haagse linksbuiten en bleef de schade tot slechts één Onmiddellijk na de hervatting kreeg Schiedam opnieuw een waarschu wing. Na een snelle aanval kon Cees Schuurhuizen een kopbal van Peter Duikers ternauwernood over de lat tikken. In tegenstelling tot de eerste helft, had Schiedam ditmaal wel een antwoord klaar, alleen aanvaller Roy Meulemans kon de voorzet van Chris Jongman net niet bereiken. Opnieuw drong Schiedam sterk aan en het offensief leidde zelfs tot een sensatio nele gelijkmaker. Na een mislukte vrije trap van Nico Huêt kwam de bal voor de voeten van Roy Meule- inknallen. Via het hoofd en de voet van Peter Zerstegen, verdween de bal over het doel en de schitterende kans leek verloren. Gelijk Bij de daaropvolgende hoekschop van Ton Verwey stond de RAVA-de- fensie blijkbaar nog wat na te genie ten van „al dat geluk" en Wim Wöhler kon daardoor volkomen on gehinderd alsnog de gelijkmaker in het net prikken: I-L Na de Schiedam- doel nog groter en RAVA was Inder daad, zoals trainer Jan Burki op merkte, „rijp voor de slachtbank". Maar ondanks de vertwijfelde pogin gen van Nico Huet en Rob Beukers, wenste RAVA-doelman Sjaak Burg, die vanwege een blessure aan de hand zelfs geblesseerd uitviel, niet te capi tuleren. Schiedam mocht zich zelfs gelukkig prijzen, dat Peter Duikers vijf minuten voor tijd niet koelbloedig genoeg was en dat Bram Scholte met een wanhoopspoging Schiedam voor een afgang en definitieve terugwij zing naar de laatste plaats in de derde Rotterdam Anne de Jong probeerde in de laatste minuut vallend de gelijkmaker voor HVO in te koppen. De Fhoenfa- doelman kreeg echter assisten tie op de doellijn, zodat de 2-1 voorsprong ook de eindstand betekende. HVO had meer ver diend. In de eerste helft had de Rotter damse ploeg wel een veldover- wicht, maar was zelden gevaar lijk. Een hoge voorzet in de 22ste minuut was daarop een uitzon dering. Leen van Diggelen legde de bal met zijn hoofd op maat terug op Jos de Leeuw, die van zeven meter afstand Otto Ver- fa rugge kansloos liet. HVO-er Jan AJderlieste bracht de Vlaardingers vier minuten voor rust op gelijke voet Na eerst een aantal spelers uitge speeld te hebben kwam zijn afstandsschot (30 meter) te on verwacht voor de Rotterdamse doelman: 1-1. Twaalf minuten voor het einde van de wedstnjd dacht HVO het puntje binnen te hebben. Een verslapping van de concentratie was de Vlaardingers fataal. De Phoenix- linksachter André Montijn kon daardoor ongehin derd de winnende treffer in schieten: 2-1. Maasland Het alles of niets spelen van MVV '27 tegen HBSS draaide voor de Maaslan- ders op niets uit Zelfs niet op een gelijkspel, dat tot vijf mi nuten voor tijd nog het uit gangspunt leek. Via een snelle counter, vanaf het middenveld ingezet door Leen Rademaker en afgewerkt door Hennie Pie- roen, nam HBSS de volle winst mee naar huis: 1—2. Beide partijen wogen goed te gen elkaar op, maar na een 0—4) ruststand nam HBSS halverwe ge de tweede helft de leiding. Een kwartier voor tijd kwam MVV gelijk, toen doelman Si nus van de Wetering een straf schop verzilverde, zijn tweede dit seizoen: 1—1. MW vond 11 te weinige ging voluit in de aanval Pe counter was een gevaarlijk wa pen van de Schiedammers, en dat werd MW noodlottig. werd zodoende geen 2—1, maar 12 en dat was de derde neder laag op rij voor dc MaaslandeYk Bovendien werd Koos Roden rijs twee minuten voor tijd "tnt het veld gestuurd, nadat hij rijn tweede officiële waarschuwing

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4