FC Vlaardingen bijna ingehaald Mislukte voorzet velt For tuna De Hollandiaan draait goed mee Hard DHS houdt lamg vol Produktie 1 eitsman te weinig voor SVV Peter Eikelenboom reddende engel Jong FC Vlaardingen gelijk Schiedammers tot tweemaal toe gelijk Voetbal- programma M Karei Doesburg uit veld gestuurd ISlSlplf MAANDAG 23 OKTOBER 1978 VD/SC/WW 5 Vlaardingen/Schledam Voetbal programma zater dag 28 oktober: Jong Feye- noord-Jong SW, Jong FC Vlaardingen-Jong Ajax, DOVO-Zwaluwcn, Excel sior Maassluis-WHS, PPSC- SSS, Groot Ammers-Sun- Üght, HVO-Excelsior P., UBSS-Monster, Schevenin- gen-MW *21, Hoekse Boys- 's-Gravenzande, TSB-FC Maluku, Satelliet-Peli kaan. DVO '32-SC Rijn mond, GSS-Smitshoek, SDV-GTB, Puttersïioek- VDL, CION-Flakkee, WK-FC Torarica, Taurus- Hoek van Holland. Zondag 29 oktober: Heeren- veen-FC Vlaardingen, SVV- FC Amsterdam, DHS-DEO, Wilhelmus-Hennes DVS, De Hollandiaan-Schevenin- gen, VFC-Full Speed, For- tuna-Schiedam, HMSH-Ex- ceïsior '20, Martinit-De postduiven, Laakkwartier- Hoek van Holland, SOA- SFC, VDL-WRW. Ursus- Poortugaal, Transvalia- DRZ. SVDPW-Aeolus, FCN '66-Den Toom Boys, Sehie- damse Boys-Real Parbo, The Hurricanes-MSV '71, WF-SC De Roef. Dames: zaterdag 28 okto ber: MW '27-Berkel, 11 uur. Zondag 29 oktober: Varke- noord-VFC en Demos- Zwart Wit om 14.30 uur. Vlaardingen Voor sensatie kon men bij FC Vlaardingen—FC Dordrecht terecht Vanuit een kansloze ppsitie (30) werd het bijna nog gelijk, als doelman Peter Eikelenboom de strafschop van Aart Ooms niet had gekeerd. FC Vlaardingen, dat erg gTetig was en zelfs met vijf man in de aanval opereerde, had trouwens een 33 uitslag niet verdiend. Laseroms: „We zaten allemaal op 40 te wachten, totdat twee fouten in de defensie de ploeg bijna nog fataal werd". De tegentreffer kwam uit een strafschop van Aart Ooms en de tweede uit een scrimmage van Patrick Mijnhard Van Schoot Daarvóór wreef ad interim trai ner Thomas Wemdley zijn ogen uit. Van zijn concept kwam bitter weinig terecht Qua ent housiasme tilden de Dordtena- ren er niet aan, „bovendien", lichtte de assistent toe, „moet je een speler als Danny Molen dijk („hij scoorde tweemaal", red.) geen ruimte geven". FC Dordrecht deed het wél, plus dat het op tijden dat het niet kon de buitenspelvat openzette. FC Vlaardingen kon daar vlak voor rust tweemaal van profite ren. Laseroms: „Onbegrijpelijk dat zo'n ploeg dat kan doen. Spelers als Krol en van Dord van Ajax zijn er, om een voor beeld te nemen, wel toe in staat om op tijd te reageren, FC Dordrecht nog lang niet". Het betekende precies na veer tig minuten 1—0 door Danny Molendijk; uit een -verre pass van Jan Lohman schoof hij de bal langs de ver uitlopende doel man Cock Rijkens. Een minuut later een identieke situatie, maar nu werd de actie afge maakt door Wim Koevermans, uit een pass van Ronnie Schriel: 20. Fluweel FC Vlaardingen genoot er van door Bas van den Berg en zou acht minuten na rust helemaal op fluweel zitten, toen Danny Molendijk de sprint glansrijk won van aanvoerder Aart Ooms en de bal langs Rijkens schuiver de: 30. Wat kon er nog fout gaan'. Maar evenals tegen Helmond Sport („van 2—0 naar 3—2", red.) ver galoppeerde de FC zlch.n Bep de Ruiter pakte Gerrie van Kuyk té hard aan. Gevolg straf schop en dat betekende door Aart Ooms 31. Een tweede fout leverde voor Patrick Mijn hard Van Schoor een treffer op, en een handsbal van Wim Tij!, uit een vrije trap vlak voor tijd, betekende opnieuw een straf schop. Wederom door Aart Ooms genomen en nü prachtig gestopt. Tussen de bedrijven doorkreeg Ronald Klinkenberg, één van de weinige harde werkers bij FC Rommelig Dordrecht, het geel voor zijn ogen („van arbiter Peter Gans", red.) omdat hij de solo van Danny Molendijk té grof had onderbroken. Het commentaar ■.V f-wót&x' in c Danny Molendijk bij herhaling zijn bewaker te snel af. Ronnie Schrier, die voor het eerst meespeelde, zet de bal voor waaruit de tweede goal zal komen. van Thomas Wemdley liet wei nig heel van de ploeg: „Organi satie was er nauwelijks. Al was dat mede het gevolg van de blessure die Henk den Arend in het begin opliep". Schiedam Excelsior '20 won de streekderby tegen Fortima Vlaardingen met 2—0. Waarmee het erg veel kreeg en Fortuna véél te weinig. Want tegen een sterk aanvallend Fortuna kwam Excelsior op bijzonder gelukkige wijze aan een doelpunt Dat bet uiteindelijk in de laatste minuut nog een keer scoorde, was toen nietroeer verwonderlijk. Want de Vlaardingers drongen toen sterk aan, maar kwamen niet aan de verdiende gelijkmaker. Fortuna startte aanvallend, zonder het doelman Jan van Veen erg lastig te maken. Tot daar in de 22e minuut onverwacht en tegen de verhou- „ding in aan de andere kant werd gescoord. Peter van der Hoek produceerde een mislukte voorzet Omdat Fortuna-doelman Hans Verhart die voor zet ook verwachtte, stond hij rijkelijk ver voor zijn doet Precies onder de lat dwarrelde de mislukte voorzet ineens in het doel, want de "teruglopende Verhart kon er niet meer bij: 1—0. Fortuna-trainer Jan Postema vond het een enor me keepersblunder. Fortuna slaagde er echter niet meer in die fout goed te maken. Jammer voor Verhart, die verder betrouwbaar keepte. „We hebben onverdiend verloren" aldus Postema. Fortuna heeft immers negentig minuten voetbal gespeeld". ■Aantrekkelijk -Omdat Excelsior '20 na dat onverwachte doel punt ook beter ging draaien werd het zodoende voor het talrijke publiek een aantrekkelijk kijkspel. Met Fortuna het meest in de aanval, ..maar doelpunten ho maar. „We hadden niet -fflogen verliezen", aldus Postema, „maar winnen ook niet Het loopt in de aanval immers niet. .We waren ongevaarlijk in het strafschopgebied van de tegenpartij". Volgens Postema kwam dat ook, omdat Aad Bicsheuvel een te statische spits is. Omdat Excelsior-aanvoerder Ham Heyster For- tuna's jeugdige rechterspits Ronnie Hofman (17) aan banden legde, moest het voornamelijk vanuit de tweede lijn komen. Hans van Os zag doelman Van Veen echter regelmatig op zijn weg, terwijl diezelfde Van Veen een kopbal van Erik van Wijk schitterend verwerkte. Overigens werd Ex celsior de kans op een tweede doelpunt onthou den, toen John Kloppers binnen de Ijnen werd genomen. Aad Bierhuizen had het daar na afloop niet moeilijk meer mee, evenmin als hij zorgen had gehad om de Fortuna-aanvalsgolven. „Een nauwgezette mandekking en het uitschakelen van die snelle spits (Hofman) maakten die aanvallen ongevaarlijk". Het enige probleem dat de Schie- damse trainer had, was de rust op het midden veld. Om de bal in de ploeg te houden. Alle aanvalsdrift ten spijt, Fortuna kwam in de tweede helft niet gelijk. Zelfs moest Verhart nog naar de hoek om een vrije trap van Van der Hoeven te keren. Kees van der Lugt, het laatste kwartier ingevallen voor Erik van Wijk, was een versterking. Het hielp echter allemaal niet, al kopte Biesheuvel maar rakelings naast en zat Peter Sonneveld er tot drie keer toe wel erg dichtbij. In die tumultueuze slotminuten bleef Excelsior overeind, omdat Heyster op de doellijn een bal van Sonneveld keerde. Zelfs werd het in blessure tijd nog 20, toen bij een uitval Tinus de Vette zo maar kon scoren. „Bij een gelijkmaker hadden we niets te zeggen gehad", erkende Bierhuizen na afloop reëel. „Maar nu blijven we lekker meedoen". Fortima daarentegen heeft nu af moeten haken. Na rust zou hij worden vervan gen door Ruud Hendriks. .Trouwens", aldus Werndley, „ook Loek Bijl, de rechterspits die regelmatig de acties inleid de, raakte geblesseerd. Inzet kan ik de ploeg niet verwijten, maar het ging allemaal erg rommelig". Vlaardingen De jeugd van FC Vlaardingen heeft na een aantal nederlagen eindelijk FC Vlaardingen had zeker, ge zien het krachtsverschil, de Dordtenaren op groter verlies moeten tracteren. Laseroms: „Iedereen was aanvallend inge steld- Zelfs Jan Lohman die voor het eerst na weken weer meespeelde, Ronnie Schrier, de nieuwe aankoop uit Krabben- dijke, die voor het eerst de hele wedstrijd meedeed, heeft nog zelfvertrouwen nodig". Dat hij razend snel was, daarover kon de Dordtse defensie, incluis een onzekere doelman Cock Rij kens, meepraten. Er waren een kleine duizend toeschouwers en scheidsrechter was Peter Gans. weer een punt aan het tot nu toe wat magere totaal kunnen voegen. In de uitwedstrijd te gen FC Den Haag slaagden de Vlaardingers erin een vroeg opgelopen achterstand nog voor de rust via Frans Stans (na een uitstekende vrije trap) ongedaan te maken. Aangezien er in de tweede helft niet meer werd gescoord, kon het C-team met enige vreugde de 1—1 eind stand begroeten. Den Haag Na een matige competitiestart begint de „motor" bij De Hollandiaan nu soepel te draaien. Celeritas werd op eigen terrein het slachtoffer: 13. De mannen van Hans Kenlrie namen na vijf minuten al af stand. Henk Boomsma ving op de rechterflank een afgeslagen bal op. Zijn voorzet was een prooi voor Ben Floridas, die hoger de lucht inkwam dan de Haagse invaller-doelman. Drie minuten voor rust produceerde Floridas een „identieke" treffer. Het enige verschil was, dat de voorzet van de naar links gezwenkte Rob Maat kwam. De Hollandiaan dacht met een 0—2 rusststand aan consolidatie. „De af spraak in de rust was, dat we het even zouden bekijken", vertelde trainer Hans Renirie. „Dat lukte niet zo goed. Na één minuut scoorde Celeritas al". Aan de Haagse treffer ging een. Vlaardingse overtreding vooraf. De vrije trap werd „half" weggekopt. Doelman Bert Groen kon de inzet van een Celeritas-aanvaller „slechts" van richting veranderen: 1~2. Celeritas zette de gasten onder druk. Het j gevaar kwam echter van De Hollandiaan, dat I de ruimte goed uitbuitte. Drie minuten voor tijd passte Henk Boomsma diep op Jack Riedijk. Na een. viertal ka pbe wegingen was de Haagse verdediging volledig uiteen gereten. René de Vette „mocht" het beslissende tikje I geven, zodat de Vlaardingers met 1—3 zegevier- den. Hadde van de Meijden sluit zijn ogen voor de dreigende Sxcelsior-tackle Rijswijk Trainer Aad de Mos en dus ook RVC leerde in ieder geval weer iets. De Mos, na de misschien iets te ruim uitgevallen 41 marge tegen debutant DHS, ver klarend: „Een dergelijke door Wim de Lange tegenstander hadden we tot nu toe niet gehad. Kwalitatief veel minder dan wij, maar men com penseerde dat met een overdosis aan inzet een hardheid. Het positieve punt van deze wedstrijd is dan ook dat wij in staat zijn om ook derge lijke tegenstanders met succes te bedwingen. De jongens moeten niet klet sen over dat spel van DHS. Wat zijn Schiedamse collega Rob Jacobs beaamde: „Kijk, ikzelf moest het in mijn actieve periode hebben van de techniek. Mijn ploeg moet het meer heb ben van de mentaliteit". Die ontbrak gisteren op het door 1400 toeschouwers gevulde Prinses Irene sportpark zeker niet, maar DHS ging vaak wel eens een stapje te ver. De balans na het keiharde en chaotische duel loog er dan ook met om. Scheidsrechter De Schepper uit Sjaak Lemen van DHS tracht Karei Souwens (m) de doortocht te belemmeren. Karei Doesburg (daarachter), die toekijkt, zal uit het veld worden gestuurd. Hulst noteerde in totaal vijf spelers (Karei Bouwens en Maarten Rog van RVC plus de DHS'ers Gerard Pluijm, Piet Roezen en Ron Dijkstra) en stuurde bovendien luttele minu ten voor tijd de Schiedammer Karei Doesburg uit het veld na een overtreding jegens Bou wens. Jacobs: „Die scheidsrech ter kreeg een verkeerd advies van de grensrechter, want iede reen maakte in het strafschop gebied overtredingen, behalve Doesburg. Hij stuurde dus dui delijk de verkeerde spelers uit het veld". Een rommelig slot derhalve van een even rommelige vertoning, Waann RVC, m ae basis zonder de disciplinair geschorste Gerti B roere (De Mos: „Te laat op de tactische bespreking. Rob van der Bol haalde ik zodoende terug als voorstopperen Gerard van der Mark - schoof ik op naar het middenveld"), al na 45 seconden via Bennie Kleinee scoorde, maar het daarna knap lastig kreeg met DHS. De Schiedammers verdienden na een half uur de door Robert Koorengevel gescoorde gelijk maker ruimschoots omdat RVC op dat moment werd meege trokken in hot DHS-spel. Na de rust propageerde De Mos het zoeken van de vleugels en op die strijdwijze had DHS min der antwoord. Toch duurde het nog een half uur voordat het veelvuldig opkomen van de vleugelverdedigers Frits Borg- hart en Maarten Rog rendement opleverde. Laatste man Karei Zuidema vond precies op tijd Han van der Walle, die in twee de instantie doelman Sparla het nakijken gaf: 2—1. Het verzet van uhs was gebro ken, waardoor Ger Oosterveen en Gerard van der Mark met twee fraai ogende treffers RVS alsnog aan een ruime victories hielpen: 41. Bij DHS viel Be- kelaar na de rust in voor Van der Pluijm, De Mos haalde in de loop van de tweede helft Hakim Bra bam en Han van der V/alle naar de dug-out ten voor dele van respectievelijk Maup Martens en Broere. De Mos: „Mede do or het verlies van EDO hebben we nu plotseling een leuk uitzicht op do eerste perio de titel gekregen. Maar laten we niet juichen voordat die ook werkelijk binnen is". Leeowarden Driemaal kon een Cambuur-speier de bal ongehin derd achter keeper Bas van Noortwijk koppen, en als gevolg deze verdedigingsfoutcn ging SVV met 3—2 het schip in. a w ^weemaal toe wist de slagvaardige Cor Peitsman een achterstand ongedaan te maken, maar toen Cambuur met nog win minuten spelen voor de derde keer dc leiding nam was OCt pleit in het voordeel van de Friezen beslecht. Aan het spel «ri wel te merken dat er geen hoogvliegers uit de eerste divisie 2**° «et werk waren. Door beide ploegen werd zwak geacteerd -en veel halverlies geleden. -Meteen na de start toog Cambuur ten aanval. De Schiedamse ver<Iedigmg, met Ruud van Dijk als libero, Rlnus Steenbergen als voorstopper en Jan Corver en Jan den Tuinder op de flanken, werd spoedig onder stevige druk gezet. Het rammelde enigszins in de Schiedamse achterhoede. In het begin ontsnapte SW dan ook op het nippertje aan een achterstand. Libero Groote trof dciel met een enorm afstandsschot Maar tot geluk van de gasten vlagde de grensrechter echter voor buitenspel. Na 16 minuten was het echt raak. Bij een hoge voorzet van Claus Roosenburg bekommerde zich niemand om de kleine aanvoerder Gerrit de Jonge. Het hoofd van hem was iets sneller dan de hand van Van Noortwijk: 1—0, Ook na dit doelpunt bleef Cambuur de aanval zoeken. Keeper Van Noortwijk kreeg enkele malen gelegenheid zich te onderschei den. In de eerste helft stelden de aanvallende acties van SW niet veel voor. De twee spitsen, De Zwart en Peitsman, stonden tamelijk geïsoleerdd en de gelijkmaker in blessuretijd kwam dan ook als een donderslag bij heldere hemel. De op rechts aangespeel de Cock de Zwart omspeelde zijn directe tegenstander Ferwerda en bediende Peitsman op maat. Met een welgerichte tik bracht Peitsman de ba! langs keeper Roorda: 11. In de tweede helft keerde bij de thuisclub Schouwenaar niet terug. Trainer De Ruiter had hem vervangen door Hazelof- Een gou len greep, want deze invaller zou twee keer de roos treffen. Reeds drie minuten na de wisseling rondde Hazelof met het hoofd een hoge voorzet van Ferwerda af: 21. Cambuur behield voorlopig een meerderheid, maar acties van SW waren in deze periode niet van gevaar ontbloot Zo ontfutselde Lopez nog maar net de bal aan Peitsman nadat keeper Roorda als was gepasseerd. Aan de kant verrichtte Van Noortwijk een knappe redding op een kanonskogel van Groote. Halverwege de tweede helft werd de ware geest van SVV duidelijk en de ploeg van trainer Visser viel met alle kracht aan. Zestien minuten voor tijd beloonde Peitsman, die kordaat twee bewakers van zich af schudde en de bal tegen het nylon joeg, SW voor de aanvalsdrift: 2—2, Peitsman had zijn taak volbracht en Huigen loste hem af. Cambuur bundelde alle krachten samen en had geluk. Met een berekende voorzet stelde Ferwerda opnieuw Hazelof in staat de eindstand op 3—2 te bepalen. In de emotionele slotfase speelde SW het niet klaar nogmaals naast Cambuur te komen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5