SPORT Hattrick van Peter van den Broek SP KT Nederland schaart zich onder de zes sterkste judo-naties Uitstekend debuut Unitas Zwaluwen snel winnaar Jubileum 75-jarig Thor FCN '66 bUjft verliezen NOAD wacht nog op eerste winst BEKER- LOTING Bondscoach Snijders: Europese top slechts kwestie van tijd DWS zet stijgende lijn voort DINSDAG 24 OKTOBER 1978 Uitslagen tafelvoetbal Sport-agenda Zaalvoetbal Handbal Gelijk VD/SC/WW4 Schiedam De Schiedam- se gymnastiekvereniging Tot Reil onzer Ribben kast" (THOR) bestaat ia februari 75 jaar. Het KNGVwaarbij de vereni ging is aangesloten, draagt THOR op voor deze gele genheid twee belangrijke evenementen te organise ren* Ia april de ritmische wedstrijden om het B en C kampioenschap van Ne- deriand cd in de ma-tod november de veremgings- wedstrjjdea voor jeogdtor- ners, eveneens met als inzet bet Nederlandse kampioen schap 1979, beide in de sporthal Margriet In deze bal houdt de jubileumcom missie in mei een grove THOR-dag. In de jubileum- maand komt er een reünie voor oud-leden, een jubi- Jeomreceptie en een feest avond voor de leden. Met programma wordt aange vuld met bet organiseren van een fietstocht en een autorally in de maanden juni en september. Schiedam Bij de Scbied&mse tafelvoetbalvereniging Rijn mond, aangesloten bij de Ne derlandse Micro-voetbalbond, draait de competitie weer. In de eerste divisie waren deze keer de ai tslagen: G. v.d. Broek-R. Tombé 1-5; E Osse- waarde-R. Tombé 0-3; R. Tobe- Stoop Sr. 34 en G. v.d. Broek-P. Nieuwstraten 1-& In de tweede divisie" fi. van Os-D. Ling 8-1; P. Meijer-R, Wijngaard $-0; F. Meijer-SL WijngaArd 1-0; J. Bus- scher-F- Meijer 441 en C. Ger- rete-ABastiaanse 1-3. Vlaardiagen/Scbiedam Aan bet bekertoernooi voor xaalvootbalters ne men dit jaar 64 clubs doel jja totaal waren dat er maar liefst 67, zotiat eerst voor speelt!. Do loting, die door Van der Hef den, de voor zitter van de zaalvoetbal- commissie, werden ver richt, leverden voorde (fa- terwegclobs de volgende wedstrijden op. Op 27 november speten te gen elkaar: SVV-WOR, WICO-GWS, Europomt- Schiedam, Verdonk-WF, MVV27-SVDBR, Zwalu- wen lrSC, FC Westpunt- VDL, Gi-ocnoord-Heineken en DOZ-Hermcs DVS- De wedstrijden worden zo veel mogelijk in de sporthallen gespeeld waar de zaalvoet balteams zijn gevestigd. Volgend jaar 17 mei is de finale. Dick de Vaal zorgde pas in de vijfde beurt voor de eerste winst. Schiedani/Vlaardliiges Een schitterende hat trick van Peter van den Broek was de basis van de eerste overwinning van het tafeltennisteam van Radio Molenaar in dit seizoen. Het werd te gen Red Star 6—4, waar mee de Vlaardingers me teen weg zijn van de laat ste plaats. Voor NOAD daarentegen was dat niet het geval De Schiedamse hoofdklasser leed een forse 28 nederlaag te gen Tafeltennishuis en dat was geheel tegen de verwachting. Wegens droeve familie-omstan digheden werd de wed strijd van Bowling Maas sluis TOG uitgesteld. In de Lijnbaanhal bewees Peter van den Broek nu toch, dat hij de verwachte versterking voor Radio Molenaar is. De Schie dammer speelde een sterke wedstrijd en won overtuigend zijn drie partijen in twee gaines. Hans Jaap Oppenheim won twee partijen» maar Aad van Opstal maakt een slecht seizoen mee. Hij won nu maar één partij, voornamelijk omdat hij aanvallend niet draait. Hetgeen zijn zelfvertrouwen dan ook weer aantast Omdat het dubbel verloren ging werd het een 6-4 overwinning. Een erg belangrijke overwin, ning overigens, want RM kwam in de vorige vier wedstrijden slechts tot één punt. De situatie op de ranglijst zag er dan ook somber uit, maar daar is nu een wijziging in gekomen. Red Star staat nu onderaan met 2 punten, terwijl Radio Molenaar en R en R elk 3 punten hebben. Voor de aanvang van de tweede helft van de competitie hebben de Vlaardingers zich dus net op tijd in een gunstige uitgangspo sitie gespeeld. Vooral dank zij Peter van den Broek, die zowel van Stabel als van de twee pure verdedigers Boer en Nieuwen- huizen won. Van den Broek smaakte tevens het genoegen de winst veilig te stellen, want na een 5—2 voorsprong kwam Red Star tot 5—4 terug. In de slotpar- tij tegen Stabel stelde Van den Broek de overwinning erg over tuigend veilig. Wat vow NOAD de eerste over winning had moeten zijn kwam totaal anders uit Het op bezoek zijnde Tafeltennishuis maakte korte metten met de Schiedam se voornemens. De 2—8 uitslag zegt genoeg en na vier partijen keek NOAD al tegen een 0-^1 achterstand aan. Pas tegen San Ajins scoorde Dick de Vaal het eerste tegen- punt (21—15,15-21,21—17). De volgende vier partijen waren echter weer voor Tafeltennis huis, zodat het 1—8 werd. In de laatste partij van de wedstrijd maakte Ron van der Wijk de stand nog iets dragelijker. Hij won van Claussert (22—20 en 21-19). Het betekent dat René van Dijk helemaal niet tot scoren kwam. De Brabander is momenteel to taal uit vorm. Opvallend was ook, dat de al 46—jarige Ab .Reinders ongeslagen bleef. Hal verwege deze competitie kampt NOAD nu toch duidelijk met degradatiezorgen. Er werden tot dusver slechts twee punten behaald, zodat het hoofdklasserschap in gevaar komt. NOAD heeft nog vijf wedstrijden om dat veilig te stellen, maar dan zal er nu toch wat moeten gebeuren. Parijs „Natuurlijk zijn we geen kampioen van Europa geworden, dat was van deze jonge ploeg in dit sta dium ook nog niet te verwachten. Het is echter een zeer aangename verras sing dat Nederland zich in dit geweld tussen de zes sterksten heeft weten te dringen" Judobondscoach Peter Snijders blikte na afloop van het toernooi om dc Europese judotitel voor landenteams nog eens tevreden terug op de behaalde resultaten van zijn ploeg- „Het is wel eens slechter gesteld geweest met het Nederlandse judo. Overwinningen op gerenom meerde judolanden als Zwitserland en Joego-Slavie en een nipte 43 neder laag tegen de latere nummer drie West-Duitsland, demonstreren dacht ik duidelijk de grote vooruitgang van de jongens in het laatste jaar. Als ik deze ploeg bij elkaar kan houden en er wordt met de huidige inzet en dit enthousiasme doorgewerkt, garandeer ik een terugkeer van Nederland naar de Europese judotop". Peter Snijders baseerde deze optimisti sche woorden op het inderdaad verras sende optreden van Nederland tijdens de voor het eerst los van de individuele titelstrijd georganiseerde team-kam pioenschappen. Ingedeeld in een poule van zes, tezamen met Zwitserland, Rusland, Oostenrijk, West-Duitsland en Joego-SIavié, was Nederland in dit tweedaagse toernooi erg dicht bij een plaats bij de eerste twee van de poule Nu was het West-Duitsland, dat samen met Rusland de halve finales binnen stapte, Nederland achterlatend op de derde plaats in de poule. De Westduit sers zijn echter door het oog van de naald gekropen getuige de krappe 4—3 zege die zij tegen Nederland bewerk stelligden. De sleutelpartij in deze ont moeting lag in het middengewicht (78—86 kg.) waar de Westduitse kracht mens Franck een sensationele achter stand tegen de in deze wedstrijd ver rassend sterke Vlaardinger Leo van Oosten pas op het laatste moment met een muurvaste houdgreep goed kon maken. De overwinningen van Henk Numan en Europees kampioen zwaar gewicht Peter Adelaar waren toen niet genoeg meer om de opgelopen 4—1 achterstand te nivelleren. Voorafgaande aan de ontmoeting met de Westduitsers had Nederland drie overwinningen, respectievelijk tegen Joego-Slavie, Zwitserland en Oosten rijk, behaald. Slechts Rusland bleek een duidelijk veel te zware opgave. Alle wedstrijden gingen in deze ontmoeting verloren. Slechts Peter Adelaar en Theo Knegjens (schitterende arm worp) wisten zich staande te houden. Veelbelovend was het judo van Vlaar dinger Hans Hoogendijk, die met twee afgetekende overwinningen zijn visite kaartje in Parijs achterliet. Dit opent perspectieven voor de Europese kam pioenschappen voor junioren, die over een maand in Hongarije afgewerkt zullen worden. De laatste twee weefcemcfeQ van dit jaar zal er geen voetbal in de afdeling zijn. Dos op 23 en 24 december en op 30 en 31 december. De O-junioren en D-pupillen hoeven zaterdag 2 december niet te spelen voor de competitie, wanneer de clubs uitstel vragen. In december en januari start de afdeling Rotterdam van het NHV met een cursus handbal, trainer A. De lessen zijn deels op woensdag- en vrijdagavond. Kosten 110 gulden en dat komt overeen met 34 uur praktijk en 14 uur theorie. De jubileum-commissie van Demos houdt een groot kezst- klaverjasconcours, waarvan de sluitingsavond op 22 december is. De vijf avonden, die per keer vijf gulden bosten, zijn: 3 en 1? november, 1,15 en 33 decem ber. De Hollandïaan krijgt toe stemming om twee lichtmasten te plaatsen op het nieuwe com plex in Holy-Noord, alleen moe- ten de installaties slechts op het westen van het fietspad gelegen hoofd veld worden gericht 9 Fort una houdt zaterdag 25 november weer zijn traditio neel clubkampioenschap in de Westwijkbal. Ook de pupillen doen. er met een drickamp aan mee. Als extra programma is een estafette 8 x 100 meter toegevoegd. Aanvang van bet festijn 19 uur. De schakers van HVO zijn in de nieuwe competitie uitste- kend begonnen. Het eerste team speelde met 5—5 gelijk tegen EBSV. Overige uitslagen: HVO—Volmac/R 5 6-4, Het Zwarte Paard—HVO 3 2 1/2—5 1/2, HVO 4De Ussd 2 5 1/2-2 1/2, De Pionier-HVO 5 4—4. Donderdagavond ont moeten de schakers Spangen 3. Vanavond: Vergadering RO VS, Vijfsluizen, 19.30 uur. Biljarten vierde klasse libre, café DGL, 19.30 uur, Biljarten vierde klas se libre, café R'dam, 19.30 uur, Biljarten derde klasse libre, café Van der Valk, 19.30 uur, Biljarten derde klasse libre, café De Waal, 19.30 uur. Woensdag: Vergadering sectie voetbal van de VRSR, bestuurs kamer Fortuna, Mar. weg, 19.30 uur. Biljarten derde klasse li bre, café Dc Kroon, 19.30 uur. Afscheidsavond honkbal/Schie dam, Harga, 19 uur. Vergade ring GSS, clubhuis Harga, 20 uur. Donderdag: Tenaco—B enP(hX Shell-Data C/D (d), Vijfsluizen, 21.15 uur. Biljarten vierde klas se libre, café De Kroon, 19,30 uur. Biljarten vierde klasse li bre, café Van der Valk, 1930 uur. Biljarten derde klasse li bre, café R'dam, 19.30 uur. Bil jarten derde klasse libre, café De Kroon, 19.30 uur. FCN '66 moest Kort voor tijd weer bakzeil halen. Nu werd het een 3—2 nederlaag tegen DJS. VlaardingenySchiedam De heten van Unitas heb ben een uitstekend debuut gemaakt in de landelijke derde divisie. Tegen het Haagse Idem - Hellas 2, dat vorig seizoen degradeerde uit de tweede divisie, werd een 16-15 zege behaald. Vooral in de eerste helft van deze aantrekkelijke wedstrijd liet de Maassluise ploeg goed spel zien Unitas nam meteen het initiatief en dat resulteerde in de tweede minuut at in een strafworp die echter naast werd gegooid. In de daaropvolgende minuten kon Unitas echter door twee doelpunten van Theo van Vugt een 3-1 voorsprong nemen. Hel las dat de score eerst nog gelijk kon trekken, moest lijdzaam toezien hoe het daarna 7-3 werd. De Haagse ploeg kwam terug en zelfs toen het een speler minder op het veld had kon het nog scoren waardoor de 8-6 stand op het bord kwam. Het werd zelfs nog 8-7 maar Kees van Zon, die alleen de eerste helft meespeelde, zorgde met twee doelpunten voor de 10-7 ruststand. Na de pauze duurde het erg lang alvorens beide ploegen een tref fer konden produceren. Unitas kreeg het toen na tien minuten erg moeilijk wat resulteerde in een 12-13 voorsprong voor Hel las Unitas kon de vermoeidheid echter op tijd overwinnen en kwam vooral onder aanvoering van Theo van Vugt weer aan de positieve kant van de score. Hellas bleef echter aandringen en het was toen vooral doelman Eddie Marcus die zijn ploeg op de been hield met een aantal fraaie reddingen. Schjedam/VTaitrdingcn De zaalvoetbal teams van FC Tybex en Demos stonden in de Lijnbaanhal tegenover elkaar en Tybex, dat over de gehele linie de betere Ploeg was, won verdiend met S4- Sjef Nab brak de score open, waarna Tintel voor Demos de stand weer gelijk trok. Sjef Neb (tweemaal). Tin us Wber (tweemaal) en Cock Visser zorgden voor een 6—1 rust stand. Ook na rust een doelpunt van Sjef Neb, die op bet veld actief is bij hoofdklas ser CW, waarmee hij zijn totaal deze avond op vier doelpunten bracht. Coen de Ruiter voor Demos liet 1—2 aantekenen, waarna Zegert van de Struis voor Tybex raak schoot Tybex liet de teugels wat vieren en Demos profitesrfe daar direkt van om via Van de Vorm en Kuil terug te komen tot 84, maar meer zat er niet 'in. In de spwtbal Margriet stónd FCN '66—DJS als eerste ontmoeting op bet programma, en weer moest FCN met een kleine nederlaag genoegen nemen: 2—3. Uit een weggegeven corner kon DJS de stand op 0—1 brengen, waarna nog voor rust FCN langsad kwam uit een strafworp. die benut werd door Ger Gouwe leeuw. Na rust was een handsbal van FCN-keeper De Jong goed voor een DJS-doelpurst en kwamen beide partijen wederom op gelijke hoogte, toen Rob van Vliet doeltreffend uithaalde. Kort voor het einde trok DJS toch aan het langste eind, door een misverstand in de FCN-defensie af te straffen: 2—3. WK trad aan tegen Real Parbo en speelde voor de vierde maai gelijk, nu met 4—4. Leen Valk kun reeds snel tot scoren komen, waarna Peter van der Meer er 2—0 van maakte. Hierna was het alles Real Parbo wat de klok sloeg: en stond het met de rust reeds 2—2 en vlak na rost zelfs 2—3. Gelukkig voor VVK was een doelpunt in eigen doel bij Kcal Parbo goed voor 3—3 en zorgde en Wïm van Mil met een droge knal voor 4—3. Real Parbo kwam geheel in overeenstemming met de krachtsverhouding kort voor bet einde tot 4i. Ursus speelde m Vlaardingen tegen BKB en zag geen kans om de punten mee naar Schiedam te nonen: 43, Henk Verweij schoot Ursus nog wel naar 0—1, maar BKB liep voor rust door Pijl en Van Mergen uit naar 21. Weer Pijl en Wijstger deden Ursus tegen een 4—1 achterstand aankijken. Bij het vierde doelpunt van BKB liep doelman Joop Kuiters tegen een vijf minuten straf op, waardoor Ben Tas de keeperstrui overnam. Ook John Huigen van Ursus werd bestraft met twee minuten, maar BKB zag geen kans deze numerieke meerderheid in doelpunten om te zetten. Ursus was weer compleet en kwam terug» eerst door Ben Tas die voor 4—2 zorgde, waarna Henk Verweij de stand naar 4—3 tilde. De tijd was voor Ursus te kort omnog tot de gelijkmaker te komen. Zwaluwen kwam in de Energiehal te Rotterdam uit tegen SCR en won onbedreigd met 4—2. Theo Juistinga en Klaas Komaat zorgden voor een 2—0 ruststand, waarna Martin Keizerwaard er 3—0 van maakte. SCR bracht 3—1 op het scorebord, maar Jan Boog deed Zwaluwen weer uitlopen naar 4—1. De SCR er uiteinde lijk nog 4—2 van maakte, was van geen enkel belang meer. PPSC trok naar de sporthal in Ommoord om aan te treden tegen Germinal en moest met een 4—3 nederlaag genoegen nemen. Teuns schoot Germinal naar 1—0, waarop Tonny van de Linden de gelijkma ker liet aantekenen. Germinal bracht de ruststand op 3—1, maar voor PPSC brachten Tonny van de Linden en Dick Vos de stand op 3—3, alvorens een dreun van Van de Kouwen de goed keepende Coen Meeder te machtig was en de Rotterdammers met 4—3 de punten pakten. Scheidsrechter Van de Raay was de beste man van bet veld en floot een uitstekende wedstrijd. MSV .71 verloor kansloos in Maassluis met 6—0 van het Schiedamse Excelsior 70, BFC—SVDBR eindigde in een gelijkspel 33, evenals VSVDESV, terwijl WF in sporthal Asterlo met <W> won van SC A. *vwf- De dames van De Hollandiaan gingen bij het ne men van strafworpen de mist in. Van de negen werden er maar drie gemaakt. De beide teams van het Schie damse DWS hebben het goede spel op het veld in de zaal doorgezet. De dames hadden het tegen debutant Spartaan alleen in het begin van de eerste helft even moeilijk. Toen de Rotterdamse ploeg een 3-1 ach terstand ongedaan maakte kon DWS echter vrij simpel het doe! vinden. Na een ruststand van 6-3 kwam Spartaan pas weer tot scoren toen DWS bij een 13-3 stand even de teugels liet vieren Uiteindelijk werd het 14-6. De heren hebben het moeilijke be gin in Haarlem goed volbracht. Met grote inzet en een geweldige concentratie wisten zij. De Blin- kert op een 0-6 achterstand te zetten. Bij de rust was de voor sprong altijd nog 4-9. Na de hervatting kreeg de beste DWS - schutter Kees Schop mandek king en liep het even iets moei lijker, zodat de tegenstander tot 9-11 terug kon komen. DWS maakte het karwei echter goed af en de verdiende zege werd met 9-15 een feit. De Hollandiaan-daraes zijn in de zaal slecht begonnen. Tegen debutant Snelwiek moest een 5-9 nederlaag worden geïncas seerd dit verlies was niet nodig geweest als de Vlaardingse ploeg alle strafworpen had be nut. Van de negen strafworpen, die aan de ploeg werden toege kend, werden er slechts drie benut. De heren die met de treffers erg weinig moeite had den, deden het daarentegen een stuk beter. Na ongeveer vijftien minuten stond het weliswaar 6-6, maar daarna liep het team van Arnold Peek over de tegen stander heen. Na een ruststand van 12-7 kon Hollandiaan goed samenspelend rustig de wed strijd uitspelen en het werd uiteindelijk 19-8. De dames van Unitas hadden in Papendrecht een gemakkelij ke competitiestart tegen DES Het werd uiteindelijk een ruime 16-5 overwinning voor de Maas sluise dames.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4