c Karpers uit Beatrixpark naar winterverblijf Wim Wöhl nieuw schoeisel Vlaardingen geen moeite met Oranje Wit UVG wijst Meeuwen af sgorf -P mm Z> Krediet aanvraag voor uitdiepen vijvers :ort - Martin de Zwart k weer onder vrienden Peugeot, ook al heeft ie 100,000 km gelopen, dan is 1 nog'n auto WOENSDAG 25 OKTOBER 1978 ï&mfp. ODI: voorsprong niet in gevaar De Ooievaars: verlies Eigenraamb.v. Peugeot dealer rJX-z"- JH ^»Vj 'I Si Eén van de zware karpers die naar de Poldervaart ver huisden. Schiedam Afgelopen dagen verhuisden een goede tweehonderdvijftig karpers vanuit de waterpartij van het Prinses Beatrixpark naar een gedeelte van de gereconstrueerde Poldervaart om er te overwinte ren. Hieronder bevonden zich de nodige tienponders, echte „kanjers" onder deze koningen van het zoete water. Het gold hier een ingreep van de Commissie Water- en Visbeheer van de hengelsportvereniging Schiedam en Omstreken, nodig geworden nu het waterpeil bij strenge vorst niet voldoende is (de diepte van de vijvers is nu niet meer dan 60 tot 80 cm) om het visbestand overlevingskansen te geven. Tevens moet regulerend worden opgetreden teneinde de zich snel ontwikkelende brasemstand een halt toe te roepen. In tegenstelling lot de karper, die als een cultuurvis niet vruchtbaar is, vermenig vuldigt de brasem zich bijzonder snel, hetgeen kan leiden tot een té grote concurrentie tussen deze bodemazers bij het zoeken naar voedsel. De werkploeg, versterkt met enkele bestuursleden van de Vlaardingse Hengel aarsbond, viste de vijvers af met een grote kuilzegen die een spanwijdte heeft van 100 meter. Vier trekken met deze zegen waren nodig om de karpers tijdelijk uit het water te halen en over te brengen naar de Poldervaart. Daarnaast kwamen heel wat brasems tijdelijk aan land om te worden geregistreerd en geteld. Aan gewicht ruim 2000 kg, waaronder ook een aantal blieken. Die werden elders uitgezet. Bijna 1500 stuks gingen naar het waterareaal van de VHB en zwemmen nu rond in de verschiUende stadssingels van Vlaardin gen. Ook de nodige roofvissen werden in de zegenkuil aangetroffen. Hieronder grote snoeken en snoekbaarzen. Ze werden eveneens geregistreerd om daarna weer in het water te worden teruggezet. Opvallend veel jonge snoekbaars kwam boven water als een bewijs dat ook deze visssoort zich snel weet te vermenigvuldigen. Uitdiepen Er loopt bij de gemeente een kredietaanvraag om te kunnen overgaan tot het uitdiepen van de vijvers, waarmee men in 1979 hoopt te kunnen beginnen. Enkele jaren terug is dat al gebeurd in het stuk water dat de vódrplas (achter de kinderboer derij) met de achterpias verbindt. Om het terugvloeien van de veenlaag te voorkomen gebeurde dat in compartimenten. Het altijd bewegende laagveen zal ook de nodige problemen opleveren als men er toe overgaat de grote plassen uit te baggeren. Nu jaren achtereen het water van het industriegebied ten oosten van de spoorlijn over de vijvers geloosd is, is een laag bagger ontstaan op de bodem van de vijvers. Kan deze bagger worden weggezogen dan zal dat zeker aan diepte tientallen centimeters gaan schelen. Bomenbestand De dan te voorschijn komende veenlaag is voor de grondazers onder de vissen een heel wat gunstiger voedingsbodem dan nu het geval is. Het uitdiepen van de vijvers is niet alleen een dringende noodzaak voor het visbestand. Na het uitdiepen kan het waterpeil omlaag gebracht worden, wat nodig is om aftake ling van het bomenbestand in het park tot staan te brengen ofte voorkomen. Dan zullen ook de speelweiden aan de rand van de vijvers minder drassig worden. De nu tijdelijk uit de vijvers verwijderde karpers worden in het voorjaar van 1979 weer weggevangen uit hun winterverblijf om de vergunninghouders ook m het park weer het volle rendement aan hengelsportgenoegens te geven. Vlaardingcn-Schiedam De korfballers zijn nog steeds actief op de velden, al spelen de weergoden nu een grote rol in het korfhalgebeuren. De natte veld^a maken een aantal partijen een stuk aantrekkelijker. De prestaties van de Waterwegclubs waren het afgelopen weekeinde zeer redelijk te noemen. ODI deed wat verwacht werd en won evenals VLaardingen. Oranje Nassau hield in het ODI het initiatief naar zich toe verre West-Capelle het thuis en middels Louis de Vries, Mar- altijd sterk spelende Stormvo gels op een gelijkspel, terwijl Maassluis een punt veroverde, maar eigenlijk een punt ver speelde. In Ridderkerk moest ODI het opnemen tegen Ten Donck 3, een tegenstander die slechts twee punten achter ODI stond. De Schiedamse formatie heeft echter duidelijk laten blijken, aat het geen enkele tegenstand duldt. In de eerste helft trok Schiedam Het rolstoel- basketbalteam van De Ooievaars heeft de thuis wedstrijd tegen het team van de Delfise invaliden- sportvereniging Redeoss tart 28-46 verloren. De Schiedamse ploeg, die het zonder Peter van der Kreft taoest doen, keek bij de rust al tegen een 13-20 ach terstand aan. De Schiedam- taers, die nog tevergeefs van een zoneverdediging naar een man-to-manverde- diging overschakelden, konden ook in de tweede helft niet meer langs de Delftenaren komen en moesten derhalve een 28-46 nederlaag incasseren. lène Olivier en Chiel Bos bouw de het een S—0 voorsprong op. Plonie Visser en Jaap Blokhuis doorboorden ook de korf nog voor rust, hetgeen' een 5—1 stand betekende. In de tweede helft bleef ODI de rust zelve, terwijl Ten Donck zijn teleurstelling moest afrea geren op de scheidsrechter. De voorsprong kwam niet meer in gevaar en Louis de Vries, Jaap Blokhuis (2) en Ria Zeeuw be paalden de eindstand op 9—5 voor ODI. Sterker Dat Stormvogels altijd een lan ge reis is en dat vele ploegen juist in de eerste fase op een beslissende achterstand wor den gezet, dat wist Nassau en even leek zich dat weer te herhalen. Maar daarna werd Nassau sterker en voor rust zorgde Bram van Ze lm voor 3—1. Na de hervatting ging Nassau door en Coby van Keu len en Jacob van der Kooij brachten Nassau op gelijke hoogte. Daarna ontspon zich^ een boeiende wedstrijd, waarin bei de ploegen elkaar geen enkele ruimte gaven. Stormvogels maakte 4—3, maar Yvonne van der Kooij hielp Nassau aan 4—4. In de allerlaatste minuut miste Stormvogels nog een strafworp, hetgeen betekende dat de strijd in 4-4 eindigde. Omdat Oranje Wit teveel op afstand verdedigde en Vlaar- dingen een goed schot heeft, had de uiteindelijke overwin ning van VIaardingen best ho ger kunnen zijn. VI aar dingen was in deze toch wel matige partij veruit de betere ploegen won dan ook verdiend. Jan van Heteren scoorde 1—0 en kon kort daarna de kleedkamers opzoeken met een rugblessure. Zijn plaats werd ingenomen door jeugdspeler Kik Brouwer. Na een minuut of tien werd het I—1, maar daarna was VI aar dingen aan de beurt. Kien Roo ze n dal, Marijke Strubbe en An drea van der Hulst zorgden voor 4—1. Daarna kon Oranje Wit terugkomen tot 4—3. Maar Rik Brouwer en Rob Krabben zorgden voor de ruststand 6—3- Winst Na de hervatting was VIaardin gen de concentratie even kwijt en dat betekende 6—5. Wakker geschud voerde het de score snel op tot 315 door Dick van Ekelenburg, Marijke Heinsius, Rik Brouwer, Kien Roozendaal en Marijke Strubbe. Oranje Wit deed nog éénmaal wat terug, hetgeen de stand bepaalde op II-6. In de thuiswedstrijd tegen KOAG heeft Maassluis een goe de gelegenheid gehad om weer eens het genoegen van de volle winst te mogen smaken, als het de eerste helft in de tweede helft had vervolgd. In de eerste helft opende Maassluis traditioneel door een treffer van Leo van der Vaart en in het verloop van die eerste helft bouwde Maas sluis een 3—1 voorsprong op door Ronnie Moerman en Hen- rue Niem an. Maar in de tweede helft ging KOAG wat meer fysieke kracht in de strijd gooien, terwijl Maas sluis geen geluk meer had en er niets meer lukte. Via 3—2 werd het nog wel 4—2 door Wilma Nieman, maar, daarna kwam KOAG langszij: 4—4. Schiedam De schoenen van de weck, de actie van deze krant in samenwerk ing met sporthuis Passage, zijn deze week voor Schiedam-aanvoerder Wim Wöhler. De 32-jarige Schiedammer, die overigens al achttien jaar voor Schie dam uitkomt, was afgelopen zondag verantwoordelijk voor de gelijkmaker in het competiteduel tegen RA VA. Die treffer leverde Schiedam, dat het vorig seizoen uit de tweede klasse degradeer de, pas het tweede punt van de nieuwe competitie op. De vrees dat Schiedam dezelfde weg als Slikkerveer en TOGB (twee seizoenen achter elkaar degrade ren) zou gaan bewandelen, lijkt dus bewaarheid te gaan worden. Toch ziet Schiedam-trainer Jan. Burki lichtpuntjes, ondanks de onverwachte lage klassering. Hij: „Ik heb aan het begin van het seizoen gezegd, dat we keldering, zoals TOGB en Slikkerveer hebben moeten doormaken, ten koste van alles moeten zien te voorkomen. We spelen echt redelijk voethal, alleen het komt er qua resultaat nog niet helemaal uit". Wim Wöhler valt zijn trainer bij: „Het gaat inderdaad eigen lijk helemaal niet zo slecht We missen op het ogenblik gewoon een klein beetje geluk, dat we klaarblijkelijk maar niet kunnen afdwingen". De eigenaar van de nieuwe schoenen, die hem trouwens werden uitgereikt door Ooievaars speelster Mar ja Wolthuis, tenslotte: „Het moet met ons materiaal zeker mogelijk zijn om ons tenminste in de derde klasse te handhaven". O Bij de handbalvereniging WIK worden degenen die als laatste vertrekken, geacht ervoor te zorgen dat het gebouw afgesloten wordt. Plus dat de verlich ting niet blijf t branden. VS Vlaardingen, dat voor het nieuwe seizoen Bon Sou dij n als trainer aan zich heeft gebonden, heeft er op het complex een slagtunnel en scoorderseabïne bijge- kregen. Bovendien staat er nog een scorebord op stapel. Zaterdag 31 november ste ken de leden de koppen bij elkaar om een nieuwe op bouw te beginnen. Eén en ander is verwerkt in de alge mene ledenvergadering die om 11 uur begint. O Ron Heusdens, lid van Schiedam, is dam kampioen van Rotterdam geworden. Overigens was daar wel een herkamp voor nodig met Aad Prins en Jan van Stigt Thans. De Schiedammer komt nu uit in de finale om de Zuidhollandse titel. O Een avondsimultaan in Rozenburg, ter gelegenheid van het vijftig jarig bestaan van damclub DOS, leverde voor de Waterwegdammers overwinningen op. G. Meyer van Cbarlois, H. Schippers van Maeslantsluys en Nico Knoops van Schiedam. Re mise was er voor F. Pauw, A. de Jong en W. Vrijland van Schiedam en T. Lenting van Maeslantsluys. 0 Het zaalvoetbalteam van SVDPW doet het uitstekend in de derde klasse. De vijfde overwinning kwam tegen WIA tot stand en wel met 8-2. Topscorer was Hen Bras met vier treffers. De rust stand was 5-2. Totale score: 30 voor en 6 tegen. O Onze medewerker Willem de Bruyn, die een uitsteken de relatie heeft met de Schie damse sportclubs, verzoekt in het vervolg de berichtge ving, of het nu verslagen of clubbladen zijn, te richten aan sportredactie RN/regio- bladen, Brede Havenstraat 6 te Vlaardingen, t.a.v. Wil lem de Bruyn. Telefoonnum mer: 010-345209. O De Vlaardingse raad voor Sport en Recreatie verga dert maandag 30 oktober over tal van onderwerpen. Eén van de voorstellen is een verhoging van de tarie ven en een bespreking van het beleidsprogramma. O De Coureur is op de 29ste plaats geëindigd in een lan delijke competitie van Skol- brouwerijen. Daaraan de den 130 clubs uit heel Neder land mee. De prijs bedroeg voor de Vlaardingers, op grond van het aantal over winningen m nationales, 125 gulden Winnaar werd De Windmolens met een be drag van 1500 gulden. Schiedam Met een knappe 18-21 overwin ning: op Meeuwen heeft het herenteam van de handbalvereniging: UVG nu al een belang rijker concurrent voor de titel in de derde divisie op afstand ge zet. Toch keek de Schiedamse ploeg bij de rust van het duel in Rotterdam nog te gen een 9-6 achter- stand aan, maar in de tweede helft bleek de Schiedamse demarra ge voldoende voor de overwinning: 18-21. De dames van UVG leden een nederlaag tegen Oase. UVG, dat het tot aan de rust aardig kon bijbenen (5-5). moest lijdzaam toezien hoe Oase in de laatste se conden alsnog met 10-9 de winst naar zich toe trok. I Martin de Zwart... meerterug... niet Schiedam „Als er iemand langs de lijn warm liep, dan wist ïk al dat ik er weer uitgehaald werd. Altijd ik, en nooit iemand anders. Daar ging ik aan onder door". Martin de Zwart is zwaar teleurgesteld op het „oude nest"Hermes DVS teruggekeerd. Zijn kortstondige verblijf bij SW, dat de jeugdige aanvaller dit seizoen contracteerde, heeft hem weinig goed gedaan. Martin vervolgt rijn relaas: „Ik begreep er niets van. Er hepen in het C-team jongens die er geen cent voor kregen. Ik had een contract en ik verdiende geld, terwijl ik niet de kans kreeg te laten zien wat ik waard ben- Dat vrat aan mijn zelfver trouwen. Ik gmg naar het veld toe met de gedachte, dat ik er toch weer uitgehaald zou wor den". Martin de Zwart kon de tegen vallers mentaal niet verwerken, hetgeen ook invloed op 2ijn lichamelijke gesteldheid had. „Ik kreeg daardoor last van mijn maag, een zweertje aan de twaalf vingenge darm. Ik ben toen naar het bestuur toegegaan om te zeggen dat ik het niet meer aankon en dat ik wegwil- de. Ze hebben nog met me gepraat. Een vent wilden ze van me maken. Dat hoeft niet zo nodig van mij. Ik ben pas zeven tien jaar", aldus de voetballer. Gezondheid Het SW-bestuur had begrip voor de moeilijkheden van de jongen. Secretaris Cor de Vries: „Die jongen kon niet wennen, bij ons. Op een bepaald mo ment zie je in dat het niet meer gaat. Je mag zo'n jongen dan niet onder druk zetten. Zijn gezondheid gaat natuurlijk voor". Het SW-bestuurslid vervolgt: „We hebben hem daarom ont heffing verleend van. zijn con tractuele verplichtingen en hem toestemming gegeven elders te trainen. De overschrijvingsbe palingen laten echter niet toe, dat hij dit jaar nog speelt voor een andere vereniging". Bij dc beslissing van het SW- bestuur speelde ook een andere reden mee. „De problemen van Martin hadden ook hun door werking kunnen krijgen op zijn broer Cock (speelt in het eerste elftal van SVV - redactie)", al dus Cor de Vries. Martin de Zwart tilt er met 20 zwaar aan, dat hij een jaar niet mag spelen „Ik ben nu m ieder geval weer onder mijn vrienden terug. Ik denk echter niet, dat ik de stap nog een keer waag", aldus Martin. von &6tihot»eri8ifigel MA, -yioofo.ftgefi 010 -35/900

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 7