SPOBT Géén dispensatie voor Martin van Oortmerssen Excelsior M gooit het roer om Winstkansen voor De Korenbeurs I HDVS krijgt uit wéér een dobber Zware opdracht PoUux-heren Margriet Kuiper in selectie FC Vlaardingen gokt op gelijk spel 1 VRIJDAG 27 OKTOBER 1978 ..Ik blijf bij Excelsior '20 00 karpers in viswater van Harga Jong Ajax Waterpolo Juventus uit Topper van PPSC BM TOG haalt in bij Wibats F iTogramraa zaalvoetbal Tafeltennis VFC verdedigt leidersplaats VD/SC/WW c Schiedam Martin van Oortmerssen kan zijn voetbalschoenen dit seizoen aan de wilgen laten hangen, Hij zal geen wedstrijden mogen spelen voor Excelsior *20, He KNVB heeft geen gehoor gegeven aan het verzoek tot dispensatie. Excelsior >20 zou Proberen die dispensatie vóór 1 januari rond te krijgen, maar de bond heeft nu bericht dat niet toe te staan. Zodat dit seizoen voor Martin van Oortmerssen als actief voetballer afgeschreven kan worden. •iiimiiHiiiiiiuiiiiiMiiiinniiiMiiiiüiiiiHiiinë r Schiedam De hengel - vereniging Schiedam en omstreken, die zicb beij- verf voor een verbetering 5= van de binnen visserij, 5 heeft 500 bovenmaatse 5 S karpers aangekocht. Deze H 5 zijn uitgezet in het viswa- 5 5 ter gebied in Harga. De vissen hebben een ge- S wicht van duizend gram s per stuk. De waterpartij S in Harga beslaat twee s hectare en beeft een diep- S te van 1.70 meter. De bo- S öem is vrij van bagger, ff terwijl bet zuurstofgebal- g te goed is en veel water- planten bevat In dit deel S van de gereconstrueerde Poldervaart overwintert ook de zware karper, die vorige week nog wegge- vingen werd uit de vij- vers van het Beatrixpark. Volgend jaar keren deze vissen weer terug. Schiedaxn/\naardingen Ter wijl de A-teams van Ajax en Feijenoord elkaar in Amster dam bestrijden, komt de jeugd in actie tegen SW en FC Vlaar dingen. De Schiedamse ploeg speelt op Varken oord, terwijl de jeugd van FC Vlaardingen de Amsterdamse „talenten" op eigen grond mag ontvangen. Overigens staan de beide jeugd- teaxns van Ajax en Feijenoord precies gelijk op de derde plaats van de afdeling A, ter wijl SW en FC Vlaardingen op respectievelijk de tiende en de twaalfde positie vertoeven. Vlaardingen De waterpo- IcKirs van SZC zullen bij ZPA moeten winnen om aansluiting te houden met de leiders in de tweede klasse. Een moeilijke opgave voor de Schiedammers, omdat zij over een smalle basis beschikken. De beren van WIK spelen zaterdagavond in het Kolpabad tegen Alicante <20 uur), terwijl de beren naar DVZ moeten. De kans is niet uitge sloten dat de VIaar dingers eindelijk eens tot de eerste punten zullen komen. Schiedam Het herenteam van de basketbal vereniging Ju ventus, dat tot nu teleurstel lend voor de dag is gekomen speelt morgen tegen bet gere nommeerde ASVU in Amster dam. De dames, die het heel wat beter doen, hebben de zwa re uitwedstrijd tegen Oiympia Ln Groningen voorde boeg. Het afgelopen seizoen speelde Van Oortmerssen (22) nog als linkerspits bij DHS. De over stap naar de hoofdklasse maak te hij net met mee, omdat er een dag voor de kampioenswed- stri3 een breuk ontstond tussen, hem en DHS. Met als gevolg, dat Van Oortmerssen zijn hd- ma <tschap opzegde. In dat opzeggen zit meteen de reden waarom Martin van Oort merssen dit seizoen niet kan spelen. Omdat hij aanvankelijk het plan had naar de rijkspolitie te gaan (een functie m Hoom, Har linger) of Apeldoorn), vroeg hij namelijk geen overschrij ving aan. Naar wie zou hij ook, als hij hier toch weg zou gaan? Per i oktober had hij zijn nieu we baan zelfs al aangenomen, maar Van Oortmerssen kwam daarop terug. Hij besloot alsnog zijn nieuwe baan niet door te laten gaan, en zit nog steeds bij zijn oude baas (het gemeentelijk woningbedrijf te Rotterdam). Trainen Op 31 mei, de sluitingstijd van de overschrijvingen, had Van Oortmerssen die ontwikkeling uiteraard niet kunnen voorzien. „Daarom heb ik me niet over laten schrijven, en alleen bij DHS als lid bedankt. „Ik zou toch weg gaan". Met het wijzi gen vcan de plannen wilde de vleugelspits ook weer gaan voetballen. Nadat Hermes DVS hem tevergeefs polste kwam Excelsior *20. Die club kreeg zijn belangstelling en zou ook proberen de dispensatie te be werkstelligen. Inmiddels train de Van Oortmerssen al mee. Hetgeen hij 2al blijven doen, zelfs twee keer per week. Zo definitief hangen zijn schoenen dus nog niet aan de wilgen, maar trainen alleen is voor geen speler aantrekkelijk. „Het is al lemaal natuurlijk een grote fout van mezelf', aldus Van Oort merssen. „Een weggegooid sei zoen wat voetballen betreft". De spits had er stellig niet op gerekend dat de dispensatie zou afketsen. „Het betekent dat ik ook niet met oefenwedstrijden mee mag doen". De plannen aartoe waren er al. „Dat risico .s nu veel te groot", aldus Van Oortmerssen. „Gebeurt er wat dan dreigt er een schorsing en ben je nog verder van huis". Daarom traint hij slechts mee en volgt hij wel zoveel mogelijk de wedstrijden. „De echte sfeer Martin van Oortmerssen ...blijven trainen... mis je zodoende wel, en die wil ik toch wel meemaken", erkent Van Oortmerssen. Is dat niet dit seizoen dan het volgende, ik voel me wel verplicht, Excelsior '20 te blijven". „Want om bij Schiedam/Vlaardingen Door het on verwachte verlies tegen de 's-Graven- zandse SV, moet koploper AJtena nu ook Amemuiden en PPSC naast zich op de eerste plaats van de tweede klasse A dulden. De Schiedammers moeten, om dc race vol te kunnen houden, morgen tegen SSS uit Klaaswaal wél tot winst komen. Doet PPSC het bijzonder goed in deze competitie, met Excelsior Maas sluis gaat het zeker niet geweldig. Trai ner Hans Kostense daarover: „Door blessures heb ik nog steeds niet het eerste team kunnen formeren, dat in mijn ogen het sterkst is. Het probleem met het huidige team is, dat we ongeloo flijk veel kansen nodig hebben om een doelpunt te maken. We zullen ook duide lijk van het speelse aanvallen naar „keihard knokken voor de punten" toe moeten. Daar zijn we afgelopen zaterdag al mee begonnen en het zal er morgen tegen WHS thuis opnieuw uit moeten komen". Ook Sunlight, dat nu vijf punten op leider Hetnenoord is achter geraakt, zal tegen het gelijkstaande Groot Ammers (zeven uit zeven) moeten bewijzen dat het bij de beste clubs van de derde klasse B hoort. HVO, nog steeds troosteloos onderaan, kan bij winst op het ook ai met hoog geklasseerde Excelsior P (vier punten uit vijf duels) zich eindelijk wat van de onderste plaats losmaken. De trotste leider van vierde klasse C, TSB, zal weinig moeite hebben het ongeslagen record tegen het onderaan- staande FC Maluku te handhaven. Toch mag de tegenstander niet onderschat worden, want de Capellenaren, die tech nisch zeer begaafd zijn, kunnen vooreen uitschieter zorgen. Het Vlaardingse Sa telliet, met de topscorer Harrie Hartog (zeven doelpunten) in de gelederen, krijgt morgen tegen Pelikaan thuis een kans zich te revancheren voor de smade lijke 5-2 nederlaag bij Hermandad. Ook in de vierde klasse A gaat een Vlaardingse ploeg aan de leiding, name lijk Vlaardingen, dat overigens morgen met ui actie hoeft te komen. De twee concurrenten van Vlaardingen, 's-Gra- venzande en Hoeksche Boys met topscorer Tom van der Pijl spelen morgen tegen elkaar in Hoek van Hol land. Het Schiedamse HBSS, afgelopen zaterdag verrassend de meerdere van MW27, bindt thuis de strijd aan tegen Monster, terwijl datzelfdeMVV27opreis moet naar Scheveningen, dat afgelopen zaterdag met maar liefst 5-0 werd terug gewezen door 's-Gravenzande. In de af deling staan de volgende wedstrijden op het programma: DVO'32-SV Rijnmond, GSS-Smitshoek, SDV-GTB, Putters- hoek-VDLp CION-Flakkee en WK-FC Toricana. -Het team van PPSC, dat het morgen met gemakkelijk krijgt tegen SSS... ^IIUlli]Mi]!l!l!tt{l!M|lt!ll!flll|EHIIjllIII!llt!llillii!IIUHIIIIilUI)l)llltllülillfltlllHlllftllillillinilMIIMMIIMIIIIlIllllf[flllHlülliill]l[!ft(lllllllllllllllinitlllillllltllllilllllllinilllilllllllHliilllllllIJiillll(lllllillfilllilI!liniUIIIKIlllliIIIIfllllllillllllllilllilllllilllll^ Vlaardingen/Schi*- daxn Zaalvoetbalpro gramma maandag 30 ok tober: WOH-PPSC, Energiehal, 19.45 uur, Voorwaarts—VDL, Ener- giebal, 20.05 uur, WFRSV, Margriet:) 20.30; Excelsior '20— Z ui derpark, Mar grie thai, 21.15 uur BKBDESV, Oude Lijnbaan, 20.30 uur; MW *27Afrikaander Boys, OlympiabaJ, 21.30 uur, Spartaan *20—Marti- nit, sporthal Aster lo, 20-30 nor; woensdag: Blijdor- p—MSV *71, sporthal Schiebroek, 10.45 uur, Noorderkwartier—HBSS, sporthal Schiebroek,21.15 Schiedam/Vlaardingen Zelden was de competitie in de ereklasse tafeltennis zo spannend als dit seizoen. Er wordt namelijk met succes getornd aan de hegemonie van kampioen Tempo Team. De hoofdstedelingen zijn Cut het vertrek van Bert van der Helm (naar Duits land) verzwakt, en daarvan profiteerden tot dusver Avanti en De Veluwe met een gelijkspel. Voor De Korenbeurs v. as er geen succes tegen Tempo Team weggelegd Altijd is er dan wat, ziekte, een blessure of zoals nu een speler uit vorm. Toch spelen de Schie dammers belangrijk mee aan de top van de ranglijst. De Veluwe kwam tegen De Ko renbeurs met verder dan 5-5, terwijl afgelopen zaterdag Avanti (notabene m Razers- woude) werd verslagen. De konsekwentie van eén en aftder op de ranglijst is, dat Tempo Team nog wel bjst- aunvocider is met 10 punten. Daarachter volgt dan De Ve luwe met 8 punten, terwij! Avanti en De Korenbeurs op 7 staan En dat allemaal na zes wedstrijden De ereklasse heeft twee zwakke broeders, Ravesteyn en Midstars Zij komen met m het stuk voor, en Ravesteyn ia nu al bijna zeker van degradatie. Mid stars zal dientengevolge als één na laatste een degrada- oe/promotiewedstnjd moe ten spelen. Datzelfde Midstars is juist morgen de tegenstander van De Korenbeurs. Zo op het eerste gezicht een gewonnen wedstrijd, maar Midstars is met Jan en Anne Vheg en Ton Pitstra altijd wel bereid voor eigen publiek (m het Groningse Middelstum) voor sensatie te zorgen Constant Als het echter werkelijk op tafeltennissen aan komt, is De Korenbeurs zeker win naar. Vooral nu Hans Lingen dit seizoen weer zo'n con stante en sterke vorm de monstreert. Lïngen beeft be wezen nog altijd tot de Ne derlandse top te behoren. De overige landelijke afde lingen hebben vnjaf en be ginnen op 4 november aan de returns. Wel speelt Bow ling Maassluis TOG het ko mende weekeinde een inhaal wedstrijd bij Wibats. Afgelo pen zaterdag kon deze wed strijd door omstandigheden met doorgaan. BM TOG is gebaat bij een overwinning, waarmee de fraaie toppositie in de overgangsklas F ge handhaafd blijft Hans Lin constante vorm ^iiiiiiiiiiiii]jiiiimiij!iijiiiijtiiiiitjtiitiiiiiifiiiiiiji[i(nfjitiiiiiiiiMiiii!i!iiiH!iMiii[iMiiiiiiiitiiiutiiiiHiiii(iHijüi]jiijiiiiijii!iiiinimtinuiiiiiiiiij{iii]iiii]iiui(iiijin!iii[iiiiiiiuiiiiHiiniiiniiiiii{iiiitii!fiiijiiiHiiiiiiiiiiiiiiHiiimiMmmiiiiiiiiiiiiii[ii]iiiiiiH Maassluis Margriet Kuiper van. de basketbalvereniging The Green Eagles heeft zich een plaats verworven in het nationale joniorteam. Het in Maasland wonende meisje maakte baar debuut in een wedstrijd tegen Finland. Margriet Kuiper (18) heeft bij de Eagles een dubbelfunctie. In die zin dat zij zowel in het junior als damesteam speelt. De Maassluisse dames spelen eerste klas district Rotterdam, terwijl de junioren regionaal spelen. In beide teams speelt Margriet op de centerplaats. Haar verkiezing in het nationale team kwam niet helemaal onverwacht. Nadat zij al voor de districtswedstrijden was geselecteerd, traint zij nu al bijna een jaar met de nationale selectie. Schiedam/Vlaardingen Een week na de tumultueuze ontwikke lingen rond het heren hockey-elttal van Pollux staat andermaal een belangrijk weekeinde te wachten voor het trainerloze Vlaardingse team. Pollux namelijk speelt zondag de derby tegen het Schiedamse Spirit, dat in de middenmoot van de tweede klasse saat genoteerd. Een duel waarbij het met name voor Pollux van groot belang is dat er gewonnen wordt. De selectie van de voormalige trainer Siliakis behaalde vorige week het eerste maximale aan tal punten door te zegevieren. Onverwacht, maar wel een te ken dat het herstel zich heeft aangediend. Vandadr dat de kans groot is dat het op papier sterkere Spirit een erg zware middag tegemoet gaat. Maar ook voor de Poll ux-dames zal het wekelijks moeilijk wor den. Niet vanwege dreigende degradatie, maar omdat de Vlaardingsen bovenaan staan. Een reden voor de tegenstan ders om juist dit elftal een gevoelige nederlaag toe te bren gen. Ook de Waele zal zondag op eigen veld die plannen heb ben. Nog altijd wachten de heren van Asvion op een misstap van con current Delftse Studenten. De overige tegenstanders lijken voor de Tullingformatie geen probleem te vormen al zal ook tegen Leonidas (uit) onderschat ting een geduchte tegenstander kunnen zijn. De dames van As vion spelen uit tegen Tempo '34. Het volledige hockeyprogram- ma; Heren: Leonidas—Asvion, Pollux—Spirit, Evergreen—Fo- rescate. Dames: Tempo '34As- vion, Victoria—Spirit, Ever green—Krimpen, De Waele Pollux. Schiedam/Vlaardingen Hennes DVS, dat merkwaar dig genoeg nog geen enkel punt in een uitwedstrijd ver overd heeft, moet in de uit beurt tegen Wilhelmus be wijzen dat het niet alleen thuis een te vrezen tegen stander is. Overigens gaat het Delftse DHC nog steeds fier aan de leiding in de eerste klasse B en kijkt Her mes na zeven wedstrijden ai tegen een achterstand van vijf punten aan. Het Vlaar dingse Holland!aan, dat met een 3-1 zege bij Celeritas terugkwam, speelt overmor gen thuis tegen het onderaan staande Scheveningen, dat toch al vijf punten heef ver zameld. Zowel het leidende Velo als Hollandiaan hebben er negen. In de derde klasse C staat de topper VFC-Full Speed op het programma. Tot aan af gelopen zondag hadden de Delftenaren de leiding, maar door het verlies tegen Marti- nit hebben de Vlaardingers de koppositie over genomen. Het Schiedamse Martinit is door de overwinning opge klommen en bezet nu de vier de plaats. Het moet zeker mogelijk zijn deze plaats in de thuiswedstrijd tegen het niet bijster hoog geklasseer de De Postduiven vast te houden, zo niet te verbeteren. Dat laatste zal vooral afhan gen van de prestatie van Excelsior'20 uit tegen HMSH en de s treekderby Fortuna- Schiedam. In de vierde klasse B speelt Hoek van Holland, dat de eerste winst kon noteren, uit bij Laakkwartier, terwijl SFC. dat toch maar leider VOC met 3-0 terug wees, op bezoek moet bij SOA. Het Schiedamse DRZ, dat afgelo pen zondag thuis werd ver slagen door HWD, kan zich revancheren voor de neder laag door Transvalia te ver slaan. In de vierde klasse F moet RKWIK, dat even als VDL het afgelopen week einde niet in actie kwam, op bezoek bij Hekelingen. Winst is voor de Vlaardingers zeker noodzakelijk, willen zij niet verder afzakken. Het Maas- sluise VDL, met negen pun ten uit zes wedstrijden nog steeds in de „running" voor de eerste plaats, ontvangt het Brielse WRW, dat zeven pun ten uit evenzovele wedstrij den heeft verzameld. Ursus tenslotte moet tegen het laag geklasseerde Poortugaal - drie uit zeven - tot winst kunnen kamen. In de afdeling staat er over morgen in de eerste klasse A een belangrijke wedstrijd op het programma: SVDP- W—Aeolus. De overige duels zijn: FCN'66Den Toom Boys, Schiedamse Boys Real Par bo. The Hurricane- s—MSV71 en WF-SC de Roef. VlaardingenFC Vlaardingen hoeft na de 3-2 tegen FC Dord recht beslist niet te wanhopen bij Heerenveen. Voor het eerst deze competitie was iedereen fit en kon Theo Laseroms even eens voor de eerste maal de open gevallen plaatsen (voor Drapic, Beek, Zwambom en Bouwman) goed bezetten. Het gevolg is er van dat het midden veld, bestaande uit Wim Tijl, Jan Lotman en Johnnie Jan sen, aan loopsnelheid heeft ge wonnen. In dat verband kon het gebeu ren dat de Vlaardingers tegen FC Dordrecht met vijf man konden aanvallen. Datzelfde systeem zal tegen Heerenveen niet op gaan. FC Vlaardingen mag content zijn met een pun tje, en daarom is een versterkt middenveld, omdat het huidige aanvallend is ingesteld, op zijn plaats. De ploeg is volledig fit Laseroms ziet overigens nog - volop mogelijkheden dat de., ploeg gaat draaien, „Ik heb," redeneert hij, „niets anders dan pech gehad." Heerenveen doet het dit seizoen minder goed dan was verwacht De Friese forma- tie scoorde zelfs nog maar zeven^ maal, té weinig om een rol vanM betekenis te spelen. Zij staat dan ook met zeven punten en tien wedstrijden vlak boven FC Vlaardingen, dat er zes uit ne-T gen heeft.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6