SPORT Zwaluwen door het oog van de naald SSS houdt PPSC lang in spanning Monsterseore van WK: 10—1 HVO IÉÉ ft opnieuw met lege handen MW zakt verder weg Ab Nijgh held van de dag Human Brinkman scoort tweemaal MAANDAG 30 OKTOBER 1978 Satelliet middenmoter DVO'32: geen geluk HBSS mist aansluiting Excelsior M. wéér gelijk SC/VD/WW4 Veenendaai Waar Zwaluwen er glansrijk in slaagde DOVO van winst af te houden, en daarmee het herstel verder gestal ie gaf, was dat bepaalt niet alléén de verdienste van de oud-gedienden, die Theo de Waard bals over kop heeft binnen gehaald. Hoewel een Jos Buitelaar, Hennie Kuy- Leen Pijpers ..sterk aan debat ten en Henk Nentjes re delijk konden worden in gepast in de collectivi teit, die de vogels tegen DOVO aan de dag legden doorBasvan den Berg (00), was er slechts één speler die uitbundig kon worden geluk gewenst: doelman Ab Nijgh. In een agressief begin van de thuisclub behoedde hij zijn club tweemaal voor een beslissende achterstand, dankzij een gewel dige reactie. Dat echter ook Emest Kegel voor rust uit een hoekschop de lat haalde, mag zeker niet onvermeld blijven, maar intussen drong de vraag zich wel op, waarom Zwaluwen bleef volharden in een opbouw vanuit de defensie. Juist met gretige spelers op zijn weg, met name op het midden veld, kwamen de vogels nauwe lijks aan aanvallen toe. In plaats van dieptepasses, of situaties waarin de aanvallers wat met de bal konden doen, moest Er- nest Kegel bij herhaling naar eigen helft terug om de ballen op te halen, werd Dick van den Bergh nauwelijks aangespeeld en stond bij voorbaat Dick Kei- zerwaard al op een verkeerde plek, die van rechterspits. Daarmee werd verklaard dat de Vlaardingse aanval, tot dusver nog maar driemaal gescoord, nergens was. Voor het oog was het allemaal even fraai wat een Jan Morel aar, die zich nogal eens blesseerde, opvoerde, maar er kwam geen pass uit Jos Buitelaar hield zich, zonder zich te verheffen tot leider waaraan Zwaluwen zo nodig behoefte heeft bezig met subtie le passes en Leen Pijpers kwam nogal wat snelheid te kort Kwaal Alleen Henk Nentjes haalde een dikke voldoende, in minde re mate ook wel laas te man Hennie Kuyten, maar ook nu wéér speelde zijn kwaal, het plotseling wegvallen van de concentratie, hem parten. Niettemin kreeg dit Zwaluwen steeds meer moed naarmate de tijd vorderde, en niet te verge ten konden Henk Nentjes en juist de hard werkende voor stopper Martin van der Kooy steeds weer de snelle aanvallers in bedwang houden. Na dat kwartier vol sensatie, waarin een 2—0 voorsprong voor het thuisfront niet vreemd zou zijn geweest, ebde alle aanvalslust weg. Bleef over twee gelijk waardige partijen. Ook na rust zou zich dat spel- beeld manifesteren, alleen had Zwaluwen de hulp van de paal nodig, toen Hennie Kuyten de bal tegen zijn lichaam kreeg en de bal weg stiet. DOVO, dal het deze competitie in de meeste gevallen van de langste adem moet hebben, drong echter steeds meer aan. Te nonchalant, hetgeen zou blijken uit de kan sen - counters - die voor Emest Kegel waren weggelegd. Kansen Uit de doorgekopte bal van Dick van der Bergh kwam Er- nest Kegel in vrije positie, maar doelman Van Kranen burg redde en andermaal werd een voorzet van deze speler door een Veenendaals been ge blokkeerd. Tussen de bedrijven noteerde'- arbiter Be2emer Diteweg en Marten van der Kooy in zijn boekje wegens fel aanvallen. In dö laatste fase van de wél boeiende, maar kwalitatief niet hoogstaande wedstrijd, kroop Zwaluwen nogmaals enkele ma len door het oog van de naald... Vlaardingen Twee doelpun ten van Human Brinkman heb ben er onder andere voor ge zorgd dat het Vlaardingse Sun light in de uitwedstrijd tegen Groot-Ainmers met 13 kon zegevieren. Al na vijf minuten spelen kwamen de VlaanRn- gers aan een voorsprong, toen Sjaak Tuwanakotta een voorzet van Bas Post knap afrondde: 01. Hoewel Sunlight bleef aandringen, kreeg het vlak voor de rust toch een tegenslag te incasseren, doordat doelman Leo Verduin de bal door rijn handen Het glippen: 1—1. On danks deze streep door de reke ning bleek Sunlight er niet in het minst Van onder de indruk, want ook gedurende de tweede helft hielden de Vlaardingers het heft stevig 1° handen en doelpunten konden daardoor niet uitblijven- Uiteindelijk was het Human Brinkman die ervoor zorgde dat de verdiende 1—3 zege bij de Vlaardingse derdeklasser terecht kwam. Vlaardingen Het Vlaar dingse Satelliet, dat het zonder de in het ziekenhuis verblijven de topscorer Harrie Hartog moest stellen, heeft tegen het gelijkvvaarüjge Pelikaan een ÉTelijkspel behaald. AI na vijf minuten namen de VJaardin- gers een voorsprong, toen Mar Sijs een doorloopbal van de teruggekeerde Henk Rombouts goed taxeerde: 1—0. Doordat Satelliet middels die zelfde Mar Sijs een aantal moge lijkheden op uitbreiding van de score liet liggen, moest het na twintig minuten de gelijkmaker incasseren: 1—1. In de tweede helft kregen beide teams nog een aantal reéle kansen, maar de weer in doel staande Jan Kramer en de falende Sam Hen driks t«t tweemaal toe vrij voor de keeper zorgden er voor dat de 1—1 stand tot het einde toe gehandhaafd bleef. Door het gelijke spel is Satelliet nu met zeven punten uit even zo vele duels middenmoter ge worden- Schiedam Het gericht van PPSC-trainer Piet de Wolf stond duidelijk weer op zonnig. ,41et ongeslagen record was gehandhaafd, dat is toch het belangrijkste van deze wed strijd", aldus de Schiedamse Oelenmeester na afloop tegen SSS, dat - gezien de krachIsver- houdingen - in een terechte puntendeling eindigde. Niette min had de dreigende „on weersbui" bijna een kwartier lang in de lucht gehangen, alvo rens Aad Goedendorp twee mi nuten voor tijd alsnog de 12 voorsprong van SSS nivelleer de: 22. ..Wél een juiste uitslag, maar er had duidelijk meer voor ons weg te halen geweest", reageer de de teleurgestelde SSS-train er Jon Leermakers, die wel ver klaarde vantevoren voor dit ene punt getekend te hebben. De teleiirsteUing was wel enigszins te begrijpen, want vooral de eerste twintig minuten hadden de Klaaswalers de zaak goed onder controle. PPSC daarente gen acteerde bijzonder zwak en het was eigenlijk gewoon wach ten op de eerste treffer van SSS. In de 22e minuut was het dan zover. Een voorzet van linksach ter Theo Hoek, bereikte langs allerlei missende spelers Jan Rood bol. die de bal via zijn borst simpelweg in het doel werkte: 0—1. door Emile Schelvis Merkwaardig genoeg schrok PPSC na deze treffer pas wak ker, Trainer Piet de Wolf: „We kwamen daardoor niet in ons spel, deels door het sterke 'op de bal spelen' van SSS, deels door het ontbreken van spelers als Hans Vorstenbos en Koen Scheffer. Gelukkig zit de schor sing voor die twee er nu op. Begrijp me goed, de vervangers hebben zeker niet onverdienste lijk gespeeld, alleen mis je bij voorbeeld de aanvallende kwa liteiten van een Hans Vorsten bos". In ieder geval kreeg PPSC na de openingstreffer duidelijk wat meer voet aan de grond, wat na 32 minuten spelen leidde tot een uitstekende gelijkmaker. Ron Carli, naar rechts uitgewe ken, het weer één van rijn schit terende voorzetten los, die dan ook moeiteloos het hoofd van Aad Goedendorp bereikte. Hij kopte de bal door naar Ton van Gert Vermaas komt duidelijk te laat van de grond. Aad Goedendorp kan ds gelijkmaker in de touwen koppen. de Linden, die vervolgens Gert Bons kansloos liet: 1—1- Spektakel In de tweede helft kwam eigen lijk pas het echte spektakel. Nadat er in de eerste periode weinig uitgespeelde kansen wa ren geweest, bood het tweede gedeelte een andere aanblik. Over en weer kregen SSS en PPSC de kansen om de score uit te breiden, maar ondanks mogelijkheden van Koen Win kelman (tweemaal) en Ton van de Linden, voor PPSC én André Zegers en Ad Huisman voor SSS, bleef de 1—1 stand in tact. Althans tot een kwartier voor tijd, want toen zorgde Ad Huis man met een fraaie kopbal voor 1-2. PPSC moest toen duidelijk alles of niets spelen, want een thuis nederlaag zou de Schiedam mers zeker bijzonder slecht uit» komen. Voordat Aad Goeden dorp het tweede PPSC-doelpunt in de touwen kon drukken, had de ploeg uit Klaaswaal de hoop op de twee punten alleen maar zien groeien. Want op allerlei manieren - rechtsback Karei Saarloos haalde de bal twee maal van de lijn - leek het doel van de dit seizoen voor het eerst in actie zijnde Gert Bons van een doorboring bespaard te blij ven. Helaas voor SSS zorgde PPSC na een knappe ingooi van Nico de Vries en het niet minder knappe doorkoppen van Rob de Nijs toch nog voor 2—2. SehiedanWlaar dingen Bij de zaterdag afdelingsclubs kwanaen alleen de Schiedamse verenigingen GSS en VVK tot winst, het Vlaardingse CION zag tegenstander Flakkee pas om half vijf arriveren, toen de scheidsrechter alweer naar huis toe was en moesten de overige teams de punten aan de tegenstanders laten. D VO'32SV Kijnm°nd fc—1: De eindstand in deze voor de Vlaardingers zeer ongelukkige wedstrijd, stond reeds na drie minuten op het bord. Wim Post speelde de bal foutief terug op rijn doelman, die op zijn beurt de bal tegen een tegenstander aanschoot in eerste instantie kon de teruggekomen achter- speler Johan Brederveld de bal nog van de lijn halen, maar de Rijnmondspits had geen moeite met de rebound. Alles wat DVO verder nog probeerde leverde geen resultaat op, waardoor Rijnmond opgelucht het eind signaal begroette. GSSSmltshoek 2—1: GSS kwam sterk uit de start blokken en drukte Smltshoek vanaf het beginsignaal van de uitmuntende scheidsrechter De Hollander in de verdediging- Het duurde echter een half uur, voordat Chris van Gerven met een kopbal de Schiedammers verdiend op 1-4} kon zetten. Het wachten was op meerdere treffers, maar toen deze uitble- Schiedam Dankzij een 2—3 nederlaag tegen Monster beeft de Schiedamse vierdeklasser HBSS definitief de aanslui ting roet de top verloren. Bij de rust was de stand nog gelift, doordat Monster de vroeg opge lopen achterstand (Leen Bade- makefS "it een strafschop) via een foutje van Cees Verdan kon gelijk trekken. Jn de tweede helft kwamen de Westlanders vla twee gerichte uitvallen op 1—3, waarna Henny Pieroen in de allerlaatste minuut op wer kelijk schitterende wijze de 2—3 eindstand op het bord bracht ven, wist Smitshock op slag van rust de gelijkmaker in te schieten. Na de thee ging Smltshoek, gesterkt door de onverwachte gelijkmaker, sterk in de aanval en drukte GSS geheel- op eigen helft terug. De Schiedammers bleven echter gevaarlijk in hun counters, en in de 32e minuut viel de beslissing. Invaller Wout Tims profiteerde van een misser en zorgde voor de 2—1 eind stand. SDVGTB1—0: Een veel sterker GTB heeft toch de winst bij SDV moeten achter laten. Op het middenveld bij GTB akteerde na lange tijd weer Jan Blijs, die, hersteld van een me niscusoperatie, rijn rentree vier de. Na 20 minuten in de tweede helft werd hij weer vervangen door een extra aanvaller in de persoon van Anton Weber. Ech ter niet GTB maar de thuisclub pakte de twee punten door het enige doelpunt van de wedstrijd te laten noteren. GTB probeerde nog van alles, maar SDV gaf de minieme voor sprong niet meer priis. j. Puttershoek—VDL 3—0: Al doet de uitslag adders ver moeden, toch heeft VDL alle kansen gehad om de wedstrijd winnend af te sluiten. In de eerste helft werd het 1—0 voor de thuisclub en hiermee brak ook de rust aan. Na de thee viel VDL verwoed aan, «naar zag geen kans een bres te schie ten in de hechte Puttershoekse defensie. Vijf minuten voor het einde kreeg VDL de genade slag, toen Puttershoek via twee uitvallen op 2—4 en 3—0 kwam. WK—FC Toricana 10—1: De mannen uit Kethel zorgden opnieuw voor een monsterseore door de Surinaamse tegenstan ders met duidelijke cijfers te verslaan. Al na zes minuten brak Peter van de Meer de score open en dezelfde speler zorgde ook voor 20. Uit een vrije trap kwamen de gasten terug tot 2—1, maar alweer Peter van de Meer zorgde er voor dat VVK met 4—1 kon gaan rusten. Na de thee kwam WK via Hans Ouwerkerk (uit een strafschop.) Peter van de Meer en Gerrit van Mil op 7—1, waarna in het laat ste kwartier Jos van de Meer en Peter van Mil (tweemaal) de 10—1 eindstand op het bord brachten. De doelman van VDL is de situatie dit keer meester. De Maassluis© goalie zou later drie keer gepasseerdtworden. Maassluis Excelsior M. komt de laatste tijd niet meer veider dan gelijke spelen. Ook tegen WHS was dat het geval, al had het nu zelf de hulp van de Zeeuwen nodig om aan het l-l gelijke spel te komen. Na een kwartier nam WHS al een voorsprong (foutje van de defensie) om op de valreep zélf de gelijkmaker te produceren. Excelsior M. was geen enkele maal in staat een vuist te ma ken. Hoewel het na rust veel sterker was. In deze helft wer den Jilles van Dam en Mart van der Pol nog gewisseld voor Wim Klein en Ment de Jong, maar dat hield geen enkele verbete ring in. In dit duel stond i'rank Vork wederom laatste man met naast hem Paul Husslager. Mor genavond oefent de Maassluise selectie bij Nieuwenhaom (20 uur). Vlaardingen Het gaat niet best met HVO. De Vlaardin gers, die tot nu toe slechts é6 punt hebben verzameld, wer- den ook in de thuiswedstrijd tegen Excelsior P weer eens met de neus op de feiten ge drukt. Hoewel HVO voor de rust via Henny Brouwer en Cor van de Boogert mogelijkheden op een voorprong had, was het toch Excelsior P dat bij de pauze een 0-1 voorsprong ge noot. In de tweede helft probeerde HVO uit alle macht de zaak gelijk te trekken, maar het risi co was te groot. Na een kwartier kwam Excelsior P via een uitge kiende vrije trap op 0-2 en na twee verdedigingsfouten kon der» de bezoekers de eindstand zelfs op 4-0 brengen. Vooral de laatste treffer was illustratief voor het HVO van dit moment Laatste man Pim van Rey knal- de de bal op zijn eigen voor stop per José de Jongste, waarna de Exceisior-spits moeiteloos kon scoren. Seheveningen MW ^7 is na een goede competitiestart te ruggevallen, Behaalden de Maanlanders uit de eerste vier wedstrijden 6 punten, drie wed- strijden verder staan zij nog op 6 punten. Derhalve gingen de laatste drie wedstrijden verlo ren. Ook die tegen het bijna onder- aanstaande Seheveningen. MW kwam met een 2-1 neder laag, naar huis, na een vooral slecht gespeelde eerste helft Seheveningen nam in de 12e minuut de leiding met een kop bal, die via Walter Gritter doel trof: 1-0. In de tweede helft een agressie ver MW, maar door dat opdrin gen kwam Seheveningen op 2-0. Vervolgens kreeg MVV veel kansen om te scoren, maar zo'n vier keer werd het houtwerk geraakt. Bovendien liet doel- man Rinus van de Wetering nu een strafschop onbenut. Eerder in deze competitie schoot de doelman al twee keer raak van elf meter, maar nu werd rijn schot gestopt In de 32e minuut kwam MVV door een kopbal van Arie van Aalst nog wel op 2-1, maar een beter resultaat zat er niet meer in- --

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4