SPORT A r\ WRW wacht te veel af tegen VDL TSB wijst Maïuka terug FC Vlaardingen: verdienstelijk gelijkspel Spelvreugde tegen m I zam m Dubieuze doelpunten FC Vlaardingen- eugd sterk DRZ: Geen zelfvertrouwen Ursus zakt af MAANDAG 30-OKTOBER 1978 SC/VD/WW5 SVV onherkenbaar Schiedam Dank zij een overdosis aan spelvreugde, tot dusver een toverwoord bij SVV, sloeg FC Amsterdam de schrik om het hart. De ruggesteun van een vroege eigen inzet van Swerissen droeg uite raard veel bij tot de knappe 2—0 overwin ning, het bewijs werd daarmee onomstote lijk geleverd, dat de Schiedammers geen angst meer hoeven te hebben. Ruud van Dijk probeert FC Amsterdam: 2O Co Stout te verhinderen een voorzet (os te laten. Rinus Steenbergen wint het kopduel van Amsterdam mer Cor Swerissen. Aad van der Vlist kijkt bewonderend toe. Pim Visser had er, gelet op zijn heen en weer geschuif en zijn onuitputtelijke stroom adviezen, ngg het meeste last van, maar SW bleef dartelen. Zelfs spelers, die wekelijks met moeite een voldoende halen, speelden de eerste viool. Hoe kwam dat? Pim Visser, na afloop breeduit lachend:Ik voelde dat een vrijdagavond op de training al aankomen. De ploeg was erg geconcen treerd en van pan de schan de van SC Cambuur uit te wissen. Het anders zo plicht matige trainen was er niet bij." Eindelijk de lang verwachte vreugde wat tegen de lieverdjes tot uiting kwam in onuitputtelij ke werklust- Visser: „De klacht werd daarmee tevens weggeno men dat de selectie té veel en té lang moet trainen en daarom Heerenveen „Ik voel me be stolen", gaf trainer Theo Lase- roras na afloop te kennen. „Drie van mijn spelers kregen een gele kaart en Heerenveen bleef blanco**. Scheidsrechter Klint wilde in het laatste halfuur van de feller wordende strijd ken nelijk orde op zaken stellen, want eerst trok hij geel voor Jan Lohm an, vervolgens werd Ron de Vos van Steenwijk op de bon geslingerd, wegens het ten val brengen van een tegen stander en toen Danny Molen dijk zich ltiermee bemoeide, onderging hem hetzelfde lot. Als de 0—0 eindstand zou sugge reren, dat de twee defensies overheersten en de aanvallers haast niet aan bod kwamen, dan klopt dat niet Niet alleen het thuis spelende Heerenveen, maar ook het bezoekende FC Vlaardingen viel naar hartelust aan. Beide ploegen verdienden stellig het punt voor hun ijver en hun positieve spelopvatting. Het hoogtepunt van de eerste fase bestond uit een door Hes- ling tegen de lat geknalde vrije trap, terwijl Molendijk na een half uur een vrije doortocht van de op buitenspel rekenende Friese defensie kreeg. De uitlo pende Reijs redde echter. Heer enveen genoot bij zijn acties weinig ruimte van de attente Vlaardingse defensie, die de zaak goed onder controle hield. Heerenveen zette het tweede bedrijf in met een verwoed of fensief, wat een handvol cor ners opleverde. Pas na een kwartier luwde de Friese storm loop. Trainer Laseroms was van oordeel dat Heerenveen het duel in het eerste kwartier na de pauze in zijn voordeel had kun nen beslissen. Hij voegde daar wel aan toe, dat hetzelfde gold voor FC Vlaardingen in de laat ste twintig minuten. Daarbij trok Wim Koevermans, zowel met twee gerichte schoten als met een flitsende kopbal de aandacht. De voorzet van deze speler werd door Molendijk on benut gelaten. Conditioneel bleek Vlaardingen iets meer in zijn mars te hebben dan Heerenveen, met als gevolg dat de gasten de laatste twintig minuten duidelijk het heft in handen namen. Danny Molen dijk ondernam een fraaie actie, speelde zijn tegenstander Bra- ber met gemak uit en vuurde snoeihard en glaszuiver op de bovenhoek, maar doelman Reijs redde op magistrale wijze. Een kwartier voor tijd belandde een voorzet van links voor de voeten van Wim Tijl, die de bal voor het inleggen had. De man in het zwarte pak temperde de vreug de in het Zuidhollandse kamp, door op advies van zijn grens rechter buitenspel te constate ren. Daardoor bleef de stand ook in de rommelige slotfase ongewijzigd: 0—0. door Bas van den Berg té moe is om te spelen. Alleen had ik liever gezien dat we sneller de tweede goal hadden gescoord. De kansen waren er legio voor." Weelde Twee minuten voor tijd was er wederom een Amsterdamse fout voor nodig, nu van doel man Paul van der Mee ren zelf, om SW via Wim de Haan de weg te wijzen naar de tweede winst in deze competi tie. Ongekende weelde! Maar het had ook al kort na rust op fluweel kunnen zitten, wanneer het de gretigheid, maar ook het onstuimige aanvalsspel van de Amsterdammers had gecorri geerd in doeltreffende coun ters. Die waren er, soms wel vijf op eer. rij. Tweemaal kreeg Dick Hoogmoed ideale kansen de Lieverdjes in te pakken, of Aad van der Vlist, die tweemaal Van der Meeren op zijn weg vond. Om dan maar niet te praten over de draomkans van Bart Kreft, één van SWs uitblin kers op het middenveld, cüe handig ver uitlopende doelman Van der Meeren ontweek na een solo, maar alleen vrij voor doel de paal haalde. Dat was SW—FC Amsterdam ten voeten uit: spanning en sensatie, verpakt in een kwali tatief hoogstaand duel in de eerste divisie, maar ook de houding van de Lieverdjes speelde daarin een rol. In de geest van: SVV pakken we ef fen, maar dat liep helemaal uit de hand. Hoewel Cor van der Hart zich op de vlakte hield, slechts een vijftal kansen be sprak, was bet moreel van de Schiedammers niet stuk tekrij- kWkkk gen. Eén ervan was Rinus Steenbergen, die ondanks een verrekte knieband, waardoor hij er in de rust dreigde uit té gaan, bleef spelen en geen enkele moeite had om de corpu lente Joop van Maurik aan te pakken. „Eerlijkgezegd lette ik alleen maar op hem. Liet hij zich zakken, ging ik mee. Hij won dan ook geen enkel kop duel, in tijden dat hij conditie heeft, zijn sterkste wapen," De Schiedammers, zonder Cor- rie Huigen en Wim Mulder, kwa men supersnel op een voor sprong dank zij een voorzet van Bart Kreft, die Swerissen, nadat doelman Van der Meeren de bal had gemist, tegen zijn lichaam aan kreeg en in het doel ver dween. Geen nood, FC Amsterdam maakte zich via Van Bommel waartegen Johnnie Corver geen schijn van kans had, en Co Stout, erg sterk, maar het bleef bij plaagstootjes. Bas van Noortwijk hoefde niet écht in actie te komen. Steeds duidelij ker kwam vast te staan dat de meeste Lieverdjes exponenten waren van individueel voetbal De meeste acties mislukten of hadden te weinig snelheid. In de tweede helft was heel duidelijk dat SW geen angst meer had. Ook al bleef het onbegrijpelijk 1—0, de tweede kwam toch. Wie gedacht had aan een gel ijkspel kwam bedro gen uit. De Lieverdjes mochten nog zoveel aanvallen, er werd nimmer geschoten en alle bal len „hoog voor de pot" had het duo Steenbergen/Van Dijk oc trooi op. Vlak voor tijd scoorde Wim de Haan uiteindelijk. Leo de Leeuw liep tegen een gele kaart op omdat hij Aad van der Vlist in de heupzwaai nam cn Johnnie Corver kreeg «yn boeking voor een handsbal. Spelbederf dus. Hekelingen In een zeer matig iluel van beide kanten hebben de teams van Hekelingen en RKWJK de punten gedeeld. Tn de slotfase van het duel sloeg de vlam in de pan, omdat zowel Marien van 't Hof van RKWIK als Anders van Hekelingen het veld moesten verlaten. Eerder m het duel had Hekelingen met twijfelachtig doelpunt de score geopend en had RKWIK 112 de hervatting met een al even discutabele treffer de stand gelijk getrokken. De me ningen over de bal van Koos rost tegen de onderkant van de lat liepen na afloop dan ook ^r uiteen. Vlaardingen Ondanks een 'egio aan kansen heeft de jeugd lan FC Vlaardingen een ver end 0-0 gelijkspel behaald «Sen Ajax. De Vlaardingers "tegen duidelijk de beste kan- en eigenlijk had er een 1-D [^sprong bij de rust op het moeten prijken. George j miste echter vanaf elf roe- «r en aangezien ook Gardeslen, versteegh en Sen tg ens faalden, de stand ongewijzigd: .1' Peter van Leeuwen is Maluku-doeSman Martin Latukolan te snel af en brengt de stand op 3—0. Vlaardingen TSB is ook na zaterdag nog ongeslagen. Op het Shell-sportpark werd een 42 overwinning behaald op FC Maluku, zodat de Vlaardin gers met elf punten uit zes wedstrijden de ranglijst aan voeren. Voor Maluku daarente gen werd de situatie er alleen maar somberder op. Zij speel den nu zeven wedstrijden, en dat werden even zoveel neder lagen. Het debuut in de vierde klas had niet slechter kunnen zijn. Waar het Maluku vooral aan schort is fysieke kracht en leng te in de ploeg. Ook tegen TSB werd praktisch geen kopduel gewonnen. Technisch gaat het allemaal best, maar het levert nauwelijks rendement op. Toch had TSB nog wat problemen., .Maluku is snel", aldus trainer Dick Hoogenboom. „En het lijkt alsof ze allemaal door elkaar lopen. Dat gaf bij ons wat pro blemen met de organisatie." Voor de rust had Maluku vrij wel niets in te brengen. Het eeste schot dat TSB-doelman Peter Schaap kreeg te verwer ken, viel pas in de 38e minuut TSB leidde toen al met 20. In de 19e miuut kopte Leen Boon een voorzet van Hans van Bom mel schitterend in. Het tweede doelpunt was eveneens van Boon, toen doelman Martin La tukolan een corner verkeerd beoordeelde en Boon maar voor het intikken had. Tussen de bedrijven door knal de Boon dan ook nog een keer onbesuisd over, haalde Ron Wo- rung een schot van Ger Stam van de lijn en. schoot Wim Stoe- vei aar op de paal. TSB vermor ste zo nogal wat kansen, zodat het slechts met 2—0 kon gaan rusten. Fout In de tweede helft had Maluku een sterke start. TSB moest in de verdediging en Maluku kreeg kansen. Maar scoren is eea groot probleem, al was Eddy Patty er erg dicht bij. Zijn vrije trap werd echter goed verwerkt door doelman Schaap. Het offensief van Ma- I uku was nog niet voorbij, daar om was een doelpunt aan de andere kant onverwacht. Het was dan ook een kadootje van rechterverdediger Dave Latu kolan, die in de tiende minuut fout terugspeelde op zijn broer en keeper Martin. Peter van Leeuwen was present ©ra dit buitenkansje af te werken: 3—0. Toch kwam Maluku na die vrij wel hopeloze achterstand nog terug. Zelfs tot 3—2. In de twin tigste minuut ging TSB-doel man Schaap twee keer in de fouL Eerst stuiterde de bal nog over zijn doel, maar even later greep hij niet in toen Cor van den Beemt nog riep. Nico Pie- terson had het gezien en het was 3—1. „Dat is nog de onervaren heid", aldus Hoogenboom over zijn jonge doelman. „Hij moet nog erg veel leren". Zo*n acht minuten voor tijd kwam Malu ku zelfs nog op 3—2 en dat was een bijzonder fraaie goal. Een vrije schop van Charles Hetha- ria werd in glijvlucht ingekopt door Daan Tuhumury: 3—2. Houtwerk In de problemen kwam TSAB echter niet meer. Er werd snel orde op zaken gesteld en Stoe velaar had pech dat zijn schot op de lat kwam. .Jammer voor Stoevelaar", aldus Hoogen boom. „Hij tobt nog een beetje met zichzelf en die bal had hem daar overheen kunnen helpen". In de vierde goal had Stoevelaar toch wel een groot aandeel. Op links speelde hij de defensie uit, inclusief doelman Latukolan. Zijn voorzet was op maat en Peter van Leeuwen bracht de stand, vijf minuten voor tijd, op 42. Een verdiende overwin ning voor TSB, want dit Maluku mist in de vierde klas nog erg veel. Maassluis Wit Rood Wit nam tegen VDL een afwach tende houding aan. De Eriellenaren hadden de op zet om de thuisploeg het spel te laten „maken" en zelf met tegenstoten gevaar te stichten. Dat lukte de ploeg van trainer Aad de Held met name in de eerste dertig minuten van de twee de helft. Het VDL-doelpunt in de 29e minuut betekende echter een ommekeer voor de thuisploeg, dat in het resterende kwartier met meer geloof iri eigen kunnen op doelman Theo van der Meer hij speelde een soli de partij afging. Drie minuten voor tijd bracht Jan van Altena dankzij een fout van scheidsrechter Sik- king de 20 eindstand op het scorebord. In de eerste helft lag het initia tief volledig bij VDL, dat eon ruim aantal kansen croeerde. Hans Bos, Jan van Altena en Charles Ebehng waren dicht bij treffers, terwijl aan de andere zijde Bas van der Velden naast een leeg doel kopte. WRW kwam na rust herboren in het veld. Met ruim opgezet aanvalsspel werd het jeugdige talent Gijs Bout aan het werk gezet, die de2e keer een minder onzekere Henk Kloppenburg in het VDL- doel vond. Zo schoot hij, nadat Jos Passender de bal „gebracht" had. in kansrijke positie op de doelman. In die fase kreeg ook Eddy de Knegt een goede mogelijkheid, toen Anton van der Stelt de bal ver ingooide en Gijs Bout de bal doortikte. Eddy de Knegt schoot gehaast en over. Dumpy Kouwenhoven legde de basis voor het herstel van VDL. Eerst zette hij een drietal Bnellenaren op het verkeerde been, waarna uiteindelijk HuibBos de voorzet verzilverde, nadat de inzet van Marcel van der Vaart van de doellijn was afgehaald. ment kreeg ik steeds meer het idee, dat er winst inzat voor ons. Misschien waren de jon gens op dat ogenblik wat over moedig". Ook VDL-trainer Cor Nieuwen- hurzen wist dat het eerste doel punt de beslissing kon brengen. „We waren aan elkaar gewaagd. Ik heb in de rust daarom ook gezegd, dat als we één doelpunt konden maken de punten voor ons waren". De VDL-trainer vervolgde: „Met een geweldige inzet is dat de jongens gelukt. Er zat tempo in de wedstrijd, Overmoedig „Dat doelpunt heeft ons ge nekt", realiseerde WRW-trainer Aad de Held zich. „Hij ging er veel te gemakkelijk in. Er mo gen natuurlijk nooit drie man op rij gepasseerd worden. En als dat dan gebeurt, kun je altijd nog ruimen. Maar ook dat verzuimden we. Tot dat mo- Rotterdam Het zonder zelf vertrouwen spelende DRZ beeft in de uitbeurt bij het Rotterdamse TrausvaJia met 3—1 verloren. De Schiedam mers, die bij de rust ai tegen een 2—0 achterstand konden bij een 3—0 stand iets terug doen. Het doelpunt van Kees Bruinsel kwam echter te Iaat om nog iets van het verlo ren gegane prestige te redden. Marcel van der Vaart in een fel duel gewikkeld met Jan Groen van WRW. wat ook de verdienste van WRW was, dat met een positieve in stelling hier naar toe kwam. Ik heb echt genoten van het spel, waarin ik eindelijk een aantal nieuwe openingen heb zien toe passen". Voordat de tweede treffer van Jan van Altena een feit was scheidsrechter Sikkïng zag de handsbal van Ger van Altena die de beslissende pass gaf over het hoofd stopte Theo van der Meer een strafschop, die slecht genomen werd door Mar cel van der Vaart Jan Groen veroorzaakte liggend de straf schop, waarover de scheids rechter: „De bal stuitte ongeluk kig van zijn knie, tegen de boven het hoofd geheven handen. Als hij zijn handen langs zijn li chaam gehouden had op dat moment was er misschien nog van een ongeluk sprake ge weest, in deze situatie niet. De handsbal van de VDL-verdedi- ger (Ger van Altena) heb ik niet kunnen waar nemen". Schiedam Het onderaan de ranglijst bungelende Poortu- gaal heeft het thuisspelende Ursus verrast met een fris en 1 iart veroverend spelletje voet bal: 12. Van Ursus kant was het, zeker voor de rust, een zeer matige vertoning en het was dan ook niet verwonderlijk dat de bezoekers de eerste helft afsloten met een 10 voor sprong. Na de thee trachtte Ursus fel aanvallend tot een beter resul taat te komen en in de twintigste minuut had het succes. Een lange pass over de verdediging heen was voor de op volle snel heid liggende Van Oers vol doende om de stand op 1—1 te brengen. Na dit doelpunt zat er steeds een tweede goal in voor Ursus, maar kort voor tijd was het toch Poortugaal dat de winnende treffer scoorde, via een lob over doelman Segaar heen. Hoewel Ursus nog in de aanval ging, mocht het niet meer baten om een gelijkspel uit het vuur te slepen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5