SPOUT HDVS ontgaat gelijkmaker Eerste nederlaag van FCN966 VFC neemt geen afstand van Full Speed Martinit slaat toe: ScMedam verrast Fortima BHS voelt zich bestolen ouman en Kornaat agen aandacht mmmfmsëêM M Hattrick van Henk van Ruiven SVY-jeugd alsnog verrast Él ,aNDAG 30 OKTOBER 1978 Jack Riedijk redt Hollandiaan Buitenspelgoal betekent wéér verlies Excelsior '20 stuit op doelman Rob Korpel houdt verlies klein Dick van der Wulp scoort winnende treffer SC/VDAVW6 iWinmin oorburg Er werd Wilhelmus in de trijd tegen Hermes D VS 1—0) geen enkel risico enomep. De pupillen an trainer Cbiel Jansen erdedigden kun kort rust verkregen oorsprong hardnekkig koren bewust voor kerheid. ua Jansen kenschetste het vrij nuchter: „Ach, met mooi voetbal bereik je ook niet altijd alles. We moesten - om bij te blijven - in elk geval winnen. Dat betekent dat één en ander ten koste kan gaan van de kwaliteit van het spel. Is natuurlijk wel een beetje jammer voor het kijkspel, maar het is niet anders". Overigens kwamen de Voorbur gers de eerste helft bijzonder positief uit de startblokken. Er werd gezocht naar de jeugdige spits Jos Mee u wis se die voor het eerst een plaats in de basis was toebedeeld De lange aanvaller werd nogal robuust aangepakt door Schiedammer Ger Ruse ier, maar bleef toch knap over eind. De belangrijke treffer kwam van de voet van Bert Blans. Met door ChrisWiliemsen een effektvolie lob werd hij aangespeeld door Chris Ein ders, zag zijn schol aanvanke lijk gekeerd door de voortreffe lijke Hennes doelman Edwin Overdijk, maar maakte de te rugspringende bal met een strak schot in de verste hoek af: 10. Daarna kwam Wilhelmus een periode met de rug tegen de muur te staan. Hennes DVS penetreerde massaal door het centrum waar Ton Th oen en organisator Ton van der Veer overuren maakten. De Schie- damse middenvelders Roy den Hartog, Frans Bouman en Teun Kornaat vroegen handenvol aandacht en waren ook enkele malen dicht bij de gelijkmaker. In die fase van de strijd onder scheidde doelman Carry van Rheenen zich herhaaldelijk. Hij kreeg de handen van de ruim zevenhonderd toeschou wers op elkaar en was het doelwit voor de inventieve jeugdige spreek koren van Wilhelmus. De tweede helft was minder positief. Jansen: "We wisten dat Hermes zou gaan aanvallen. Dan is het logisch dat je die jongens uit hun ritme moethale- n".Dat uit het ritme halen ge beurde te vaak, de bal verdween ettelijke malen in het Voorburg- se struweel, en de amusements waarde van de partij zakte aan zienlijk. Jammer van een wedstrijd die zo hoopvol begon, „maar", rela tiveerde Chiel Jansen optimisti sch, „we blijven meetellen". Waarvan akte. Maar het is voor de Wilhelmus-a anh ang wel te hopen dat het „blijven meetel len" negentig minuten per wed strijd positief kan blijven. o Ger Ruseier moest regel- matig fors ingrijpen :a6 f ,r. v' i rA - - >%f< ,-V i «*->• Vlaardingen Het Vlaar dingse Hollandiaan heeft tegen alle verwachting in nog de grootste moeite gehad om het laag geklasseerde Schevenin- gen van zich af te houden. Hoewel de Vlaardingers in de eerste helft een 1—A voorsprong namen (Ben Floridas), kwam de Scheverungse ploeg in de eerste 25 minuten na de hervatting bijzonder sterk terug tot 1—2. Hollandiaan schrok wakker en met man en macht gingen de Vlaardingers in de aanval. Alle inspanningen leken voor niets te zijn geweest, totdat Jack Rie dijk met rijn specialiteit: de vrije trap. vijf minuten voor tijd doeltreffend uithaalde: 2—2. Schi edam/Vl aardingen Van de afdelingsclubs was het al leen FCN dat de twee punten prijs moest geven en wel aan Den Toom Boys. Schiedamse Boys had geen af werker in de frontlinie en moest daarom te gen Real Par bo genoegen ne men met een puntenverdeling: 1L Dit moest ook SVDPW doen tegen bet achtervolgende Aeolus. Het Werd 00. WF kwam tot de eerste overwin ning (3—2) thuis tegen De Roef. MSV71 tenslotte pakte een overwinning in de uitwedstrijd tegen The Hurricanes. FCN-Den Toom Boys 1—2 Ondanks het verlies speelde FCN een goede wedstrijd. Het zag alleen geen kans het over wicht in doelpunten uit te druk ken, en omdat doelman Dolf de Ruiter enorm blunderde is het begrijpelijk dat de wedstrijd werd verloren. Campen, Offenberg en Van Gu- lik misten in de eerste helft kansen om van te dromen en toen Dolf de Ruiter bij een volkomen ongevaarlijke aanval blunderde betekende dat een 10 achterstand. In de tweede helft was FCN sterker, maar weer een blunder van De Ruiter betekende 0—2. Het daarna met vier spitsen spelende FCN kon toch niet verder komen dan 1—2 door een doelpunt van Heezen, Paal en lat stonden de gelijkmaker in de weg. WFDe Roef 3—2 Eindelijk kwam WF tot een overwinning en het was De Roef dat het slachtoffer werd. Een totale omzetting: Piet Groot veld weer in het doel, Peet Verhaal terug en Siem van Loenen weer in de spits, bracht succes. Toch moest het aan de tegenstanders het eerste doel punt toestaan, maar Jan Ver dam zorgde voor de rust voor de gelijkmaker. Vijf minuten in de tweede helft stond WF weer achter, maar in dezelfde minuut zorgde Verdam weer voor de gelijkmaker, 22. Het verdiende winnende doelpunt kwam van Peter den Hartog. Schiedamse Boys—Real Parbo 11 Piet van Trigt weer terug en Leen Hersbach uit het tweede gehaald, maakte de verdediging van de Boys bijzonder sterk. Jammer was het dat juist een foutje van Van Trigt aanleiding moest zijn tot het eerste doel punt van de bezoekers. De Boys bleef na de rust sterk aanval lend, maar verder dan een doel punt, gescoord door Hans van Held, kwam het toch niet Weer kreeg Schiedamse Boys niet dat wat het toekwam. The HurricanesMSV'71 1—3 Henk van Ruiven was bij MSV de grote man. Tot drie maal toe wist Henk van Ruiven het net te vinden, waardoor zijn ploeg zegevierend naar Maas sluis terug kon. Het was een leuk duel met een beter spelend MSV, dat de eer ste helft afsloot met een 1—0 voorsprong, het eerste doelpunt van Henk van Ruiven uit een ver schot. Na de rust kwam de thuisclub terug tot 1—1, maar daarna deelde MSV de lakens uit. Twee gave treffers van Van Ruiven brachten de eindstand op 1—3. SVDPW—Aeolus 0—0 SVDPW heeft de aanval van Aeolus op de leiderspositie af kunnen slaan door de Rotter dammers op 0—0 te houden. Het was een enorm spannend duel, waarbij aan beide kanten sco ringskansen kwamen, maar niet in doelpunten omgezet konden worden. Het was en bleef 00, waardoor SVPDW koploper blijft. Schiedam Martinit heeft in de thuiswedstrijd tegen Post duiven toegeslagen. Met niet minder dan 5—1 won het. Toch zag het er erg lang naar uit, dat de clubs elkaar In even wicht zouden houden. Martinit sloot de eerste helft dan wel af met een 1—0 voorsprong door een doelpunt van Slaven* burg, maar reeds ca vijf minu ten in de tweede helft, kon de gelijkmaker aangetekend wor den. Op dat moment nam Postdui ven het heft in handen. Geluk kig voor Martinit zag het geen kans om dit alles in een doel- punt uit te drukken. Toen Marti nit het initiatief weer tot zich kon trekken, was het meteen raak. Ruud Quadt zorgde met een schitterende kopstoot voor 2—1. Toen na een goede aanval Hoogwerf het derde Schiedam se doelpunt op het scoringsbord had kunnen brengen, stortte Postduiven in elkaar. Heel mak kelijk liep toen Martinit van de bezoekers weg en via Den Brin- ker en weer Hoogwerf werd het tenslotte 5—1. Vlaardingen Schiedam 7/org- c!i in Vlaardingen voor een bijzondere verrassing. Het ver sloeg Fortuna, in eigen huis: 1fa Een verzachtende omstan digheid voor de thuisclub was de schorsing van laatste man Van der Meyden, waardoor nu Kees van der Lugt het elftal completeerde. Dit alles had tot gevolg dat het elftal van Fortu na op tal van plaatsen gewij zigd moest worden. Toch deed dit niets af aan de overwinning van Schiedam, dat in doelman Kees Schuurhuizen een be trouwbare sluitpost had. Het eerste half uur ging de strijd aardig gelijk op, maar het was Schiedam dat tot een treffer kwam. Een dubieuze vrije trap van Schiedam ging daar aan vooraf. Het was Nico van Huët, die zich achter de bal plaatste en de Vlaardingse doelman vol komen verraste. Het betekende wel een voor sprong voor Schiedam. Een voorsprong, die het met hand en tand verdedigde en.., ook niet over gebrek aan geluk had te klagen. Kort voor rust bijvoor beeld had Mary Visser de bal maar voor het intikken, maar schoot echter naast Schiedam Ook Hcnnie Sla kon zjjn emoties nauwelijks bcdv.tr,gen. Opnieuw had DHS een nederlaag moeten incasse ren, maar de manier waarop stemde de toch altijd rustige DHS-verdcdiger tot grote boos heid. Het liefste wilde hij eigen lijk grensrechter Van den Berg te lijf, want deze 'goede man' had volkomen ten onrechte twee minuten voor tijd gewei gerd rijn vlag voor een duidelij ke buitenspel goal van invaller Jan van Egmond in de lucht te steken. De ongemeen sterke lucht van buitenspel die deze beslissende treffer had, was ofik bij de ED O-aanhang door gedrongen, want bet was een en al bescheidenheid, die de Haarlemmers na afloop aan de dag legden. Duidelijk was wel dat die be scheidenheid enigszins op zijn plaats was, want EDO, dat tot één van de topploegen van de hoofdklasse gerekend mag wor den, acteerde bijzonder zwak. Misschien door het ontbreken van twee belangrijnse spelers (Raschit en Verstrakten), maar ook vooral door de goede aan pak van DHS. Vooral verdedi gend Sjaak Lemen en terug- gekeerde Jan Kerkhof hielden de gevaarlijke spitsen Lloyd Headly en John Burke uitste kend in bedwang wisten de Schiedammers een prima in druk achter te laten, maar in de aanval kwam het, zoals al tijd, geheel en al op de schou ders van Piet Roezen terecht zorgde, maar weinig effectieve aanvalsopbouw regelmatig pro beerde de verdediging van DHS in moeilijkheden te brengen, maar verder dan een redelijke mogelijkheid voor aanvoerder Leo van de Lubbe kwamen de Haarlemmers eigen niet Fout Op de keper beschouwd was het een merkwaardig duel Zon der ongelogen woord waren er twee teams aan het werk die elkaar in sportief en speltech- nisch opzicht weinig ontliepen, met als gevolg dat de defensies van zowel EDO als DHS weinig moeite hadden de zaak dicht te houden. Toch was er juist o De van vakantie terugge keerde Jan Kerhof beteken de een duidelijke verster king van de DHS-defensie. DHS-trainer Rob Jacobs was toch wel enigszins tevreden. Hij: "De jongens hebben allemaal een goede wedstrijd achter de rug, vooral tactisch is het uitste kend gelopen. Ik ben, ondanks de nederlaag, dan ook van me ning dat er voor ons duidelijk méér had ingezeten". Rob Ja cobs doelde daarmee op het feit, dat DHS in de eerste helft niet voldoende het hoofd koel had gehouden bij de kansrijke twee tegen één situaties. Daarbij dient wel opgemerkt te worden, dat EDO roet rijn goede ver door Emile Schelvis Den Haag Excelsior^» heeft tegen HltfSH een veer moeten laten door een 1—1 gelijkspel toe te staan. Trainer Aad Bier huizen, kon daarom niet hele maal tevreden rijn- "Wellicht 'omdat in tweede helft de gevaarlijk® *n snelle counters van de Schiedammers geen doelpunten opleverden. .Nu moet wel gezegd worden, dat 'de Haagse doelman de wed- "strijd van rijn leven speelde, .want hij het in feite die .Excelsior van de overwinning ^afhield. Sen defensief out, een misverstand tussen Gudde en Verstraten, gaf HMSH de kans om op 1—0 te komen. Excelsior herstelde zich goed, want vijf minuten daarna was het gelijk door Peter van der Hoven. Na de rust een fel spelend HMSH, dat Excelsior in de ver dediging drong, maar toch niet gevaarlijk kon worden, omdat vooral Jan van Veen en rijn mannen dat niet toestonden. De counters van Excelsior bleven echter verschrikkelijk gevaar lijk, maar de Haase keeper bracht fraaie redding bij akties Van Wouters, Jon Kloppers en Peter van der Hoeven. een verdedigingsfout voor no dig om EDO vijf minuten na de rust op 0—1 te zetten. Voor de zoveelste maal in deze com petitie zorgde Hans Berens vrij simpel voor een streep door de Schiedamse rekening en DHS, de gezichten van de spelers te zien, leek de wanhoop nabij. Met een karaktervolle vastbera denheid kwam de Schiedamse hoofdklasser toch nog naast EDO, al moest daar wel een strafschop aan te pas komen. Opnieuw bewees Robert Koo rengevel het gemak van rijn gewicht, want hoewel het geval op zich een duidelijke menge- liiig van "bewust onderuit lo pen" en "theater" was, gaf de overigens uitstekend leidende arbiter Buck DHS het voordeel van de twijfel. Piet Roozen (wie anders) had vanaf elf meter geen enkele moeite: 1—1. DHS had de wedstrijd in han den en waarschijnlijk door dit gegeven kwam het discutabele winnende doelpunt van EDO vlak voor tijd ondubbelzinnig hard aan. Rob Jacobs tenslotte: "Ik ben wel blij dat we hebben laten zien dat het met goed voetbal ook kan. We rijn de laatste weken duidelijk té nega tief afgeschilderd, het tegenbe wijs ligt in deze wedstrijd". Het is in ieder wel voor DHS te hopen, dat het volgende week thuis tegen Dpendam hersteld zal rijn van de morele klap, uitgedeeld door grensrechter Van den Berg. Rotterdam Tot dertig minu ten voor tijd heeft de jeugd van SVV de hoop op een stunt tegen het sterke Feyenoord gehad. Tot dat eerste kwartier in de tweede helft hadden de Schie-* dammers via Henk Salar een 01 voorsprong genomen en Feyenoord had duidelijk last van het zwakker geachte SW. Toch wisten de Rotterdammers na de gelijkmaker SW alsnog te verassen, zodat de Schiedam se ploeg uiteindelijk met een 41 nederlaag genoegen moest Kijkduin SFC heeft van de verre reis paar Kijkduin niet veel plezier gehad. SOA, de tegenstander van gisteren, de monstreerde een stug en felle partij voetbal, dat SFC volko men verraste. Rob Korpel, de Schiedamse doelman, kwam de eer toe zijn club voor een grote re nederlaag dan 3—1 te hebben behoed. Het spel over de vleugels, met verre dieptepasses van de thuis club, stelde de verdediging van SFC voor vele problemen en het was dan ook niet vreemd dat de thuisclub de eerste helft af sloot met een 1—0 voorsprong, door een doelpunt van Thljssen. Te zacht terugkoppen van Smit was er na de rust de oorzaak van dat De Wit rijn ploeg op 2—0 kon brengen. Vanaf dat moment pakte SFC de zaken wat energieker aan, maar Broe- re en Krien van Gerven hadden weinig geluk. Het was uit een strafschop (hands) dat Jan Lïe- kendiek SFC terug bracht tot 2—1. Kort voor tijd ging het doek van SFC definitief neer, toen Bob Weede een strafschop veroorzaakte, waaruit de thuis club de stand op 3—1 bracht Vlaardingen Wat een kansen heeft VFC nodig om te scoren! Mensenlief, de ruststand tegen Full Speed had wel 4-0 kunnen zijn. Een voor de rust werkelijk subliem spelende Vlaardingse ploeg benutte er tegen de Delft- se gasten slechts één. En omdat VFC ia de tweede helft gas terug moest nemen en Full Speed eigenlijk nauwelijks ge vaarlijk kon worden, bleef het bij 1-0. Een verdiende zege, dat wel, maar in de cijfers slechte mager uitgedrukt! „Als zo'n ploeg dan zo met de kansen omgaat en ze niet benut, kan ik toch wel stellen dat wij nog een gelijkspel hadden ver diend". Aldus Full Speed-trai ner WIm Tetteroo. „In de twee de helft waren wij toch de betere ploeg". Een niet helemaal reële opvatting, want al speelde Full Speed in de tweede helft inderdaad beter, het was toch niet beter dan VFC. Maar de magere 1-0 voorsprong van de Vlaardingers betekende wel dat de wedstrijd angstig bleef. Eén verkeerd moment immers, en weg was de zege. Wat vier minuten voor tijd nog bijna gebeurde ook. Even lette de defensie onvoldoende op, zo dat Wim Poortvliet kon aanleg gen. De lat stond echter de Delftse gelijkmaker in de weg. Over het spel voor de rust, was VFC-trainer Wolter Bos razend enthousiast „Het ging dit sei zoen nog niet zo goed als nu. De ploeg heeft de mogelijkhe den voor de rust kunnen zien". Daarom kwam VFC bij rust zeker een ruime voorsprong toe, maar dan moeten de kansen wel benut worden. Vooral Harne Schuiten verprutste er nogal wat Zoveel dat hij er door aangeslagen raakte en in de rust zelfs wilde wisselen. Bos hielp hem echter over dat punt heen, terwijl Schuiten toch zijn ge noegdoening wel had. 'êÊmÊÊÊÊËM o Dick van der Wulp ontwijkt de sliding van de Delftenaar. Voorsprong In de tiende minuut van de wedstrijd immers, stond de Vlaardingse spits aan de basis van de enige treffer. Op links speelde hij Ruud de Boer uit, inclusief doelman Aad Spïero. Zijn voorzet werd door Dlck van der Wulp fraai ingekopt: 1-0. Het doelpunt viel op een mo ment. dat laatste man Thijs Kwakkemaat net even naar vo ren was. Van dit voornemen moest de ex-semiprof verder dan ook afzien, wat de aanvals- kracht van Full Speed weer niet ten goede kwam. Voor de rust kwam Full Speed helemaal niet aan aanvallen toe, die rol was erg duidelijk voor VFC. Maar Van der Wulp schoot over, en vervolgens kwam Schuiten tot drie keer toe niet langs sterke doelman Spier o. Omdat VFC voor de rust de wedstrijd niet had afgemaakt, bleef de strijd open. VFC-doeJ- man Rob Ere keimans moest tien minuten na de thee uitlo pend Henk Hermans van de gelijkmaker afhouden. „Het spel van voor de rust vergde kracht", aldus trainer Bos. „Dat konden wij nooit volhouden". Daarom wat meer kansen voor Full Speed, waarbij Brekel- mans een knappe schuiver van Nico Rogaar even knap stopte. Verder zat de Vlaardingse de fensie, behoudens dan bij die bal kort voor tijd tegen de lat, goed dicht In die laatste lijn ontbreken overigens nog altijd Pim van derBurgenMarBenjert. „Zoals het nu gaat", aldus Bos, „groeit de organisatie achter nog steeds" Waarbij de oefenmees- ter terecht John van Fessum een compliment toedeelde. De VFC'er Chris Hendriks liep nog tegen een officiële waarschu wing op wegens shirtje trekken

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6