SPORT De Korenbeurs tóch wisselvallig Alle volleybal clubs winnen Zevenklapper voor Pollux VHB huldigt kampioenen Dames Juventus verstevigen koppositie Eerste verlies Hollandiaaxi en Unitas öws MAANDAG 30 OKTOBEK 1978 tafeltennis LEKKER Sportagenda Heren komen nog routine tekort Basketbal Nieuw systeem B en P slaagt m BS - op VERLIES de valreep winnaar GELUK SC/VD/WW7 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiii tillliiiiiiiiiiDiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiijiiiiimiitiiiiniitiiniiiiiinmiiiiiiiiiiiiiiiiRiiiiniiiiiniuuiiiiHiiimitiiiii iiiiimiiiiimiiMiiiiiiniuiiiiimiiiiiiii üiiiiiiiriiiiiiiiiiiiiiiiimitiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiuimiiiiiiiiinriiiiiiiiiifiiiiiiiiii^y Middelstum Behaalde De Korenbeurs vorige week te- gen Avanti een even verras sende als knappe overwin ning, zaterdag tegen Mid- stars werd het weer een 7—3 nederlaag. De Schiedamse tafeltennissers spelen dit seizoen toch te wisselvallig om achter de „kampioen" Tempo Team een hoge klas sering te bereiken. De ne derlaag tegen Midstars was zonder meer teleurstellend en daarom duikelde De Ko renbeurs weer naar de vier de plaats op de ranglijst. Een wisselvallig team is De Korenbeurs dit seizoen, maar dat geldt dan niet voor Hans Lingen. De ex-international speelt sterk en degelijk en ook tegen Midstars scoorde hij weer twee keer. Daarnaast won hij samen met Hans van den Broek het dubbel, maar meer eer was er voor de Schiedammers dit maal niet weggelegd. „Nu is het daar in Middelstum traditioneel toch moeilijk spe len", aldus Hans Lingen 'zelf. „Dat geldt trouwens voor meer teams. Zoals er meer teams in de ereklasse dit seizoen wissel vallig spelen". Daarom is Tem po Team zo goed als zeker weer de a.s. kampioen. Ondertussen baart Hans Lingen met zijn spel toch wel opzien. Van de tot dusver gespeelde 21 enkelspelen, won hij er 18. Een gelijk aantal als Ronald Rijs- dorp en slechts één minder als stadgenoot Nico van Slobbe- Maar Lingen heeft toch niet meer de behoefte zich weer voor het nationale team be schikbaar te gaan stellen. „Dan zal ik me anders moeten Instel len, meer moeten trainen, niet zo afwachten als nu, wat weer een toenemende kans op mijn oude blessure betekent Zoals het nu gaat", zo vervolgt Lin gen, „gaat het lekker. Ik wacht veel meer af en kan toch sco- Hans Lingen won in Middel stum van Anne Vlieg en Ton Pitstra, maar moest tegen Jan Vlieg de zege inleveren. Zoals Bert van den Ham en Hans van den Broek al hun partijen verlo ren, zij het steeds met klein verschil. Het dubbel daarentegen gaat nog steeds erg goed. Hans Lin gen en Hans van den Broek zijn daarin dit seizoen nog ongesla- gen. Het dubbel bracht de stand ook v/eer gelijk (2—2), maar De Korenbeurs raakte toch weer achter. 3—2. Toen verloor Lin gen van Jan Vlieg (4—2), wat verder in de wedstrijd door-' speelde tot de 7—3 nederlaag. VI aard in gen Het is bij de Vlaardingse Hengelaars Bond een traditie geworden de kampioenen van de reeks door de wedstrijdcommissie georganiseerde con coursen op feestelijke wijze te huldigen. Ook zaterdag gebeurde dat weer in de grote zaal van „Triangel", waar voor een waarde van bijna zestienhonderd gulden aan sierprijzen werd uitgereikt. Hieronder bevonden zich fraaie moderne sculptuur- tjes, zuiltjes en eremedail les. Met de huldiging belast ten zich bondsvoorzitter Jaap Holienberg, tweede se cretaris Aad Dirks en de voorzitter van de wedstrijd- commissie Klaas van der Heuvel van de vereniging VDL uit Maassluis. Alle prijswinnaars kregen bovendien bloemen en dit alles werd muzikaal omlijst door het trio Kosmos, Voor dit prijzenfeest waren ook de nodige ereleden uitgeno digd, waaronder de heren Haddeman (87), M. van Be- veren (83), H. van der Kijl en Frank Tempelaar. Het bewijs dat steeds meer da- De dames Trooster, Van Rees en Van Zet ten in de prijzen. mes aan hengelsport gaan doen, werd geleverd door voorzitter Holienberg door als eerste de dames te huldi gen die tijdens de hiervoor georganiseerde concoursen de beste resultaten boekten. Kampioene hiervan was mevr. Van Rees, gevolgd door mevr. Trooster met op de derde plaats mevr. van Zetten. Maandag: vergadering VRSR, Stadhuis Vlaardingen, 19.30 uur, WOH-FPSC (zaal), Voor waarts—VDL (zaal), WFRSV. Margriethal, 20.30 uur, Exeelsio- r'20-^Zuiderpark, Margriethal, 21.15 uur, BKB-DESV, Lijn baanhallen, 20.30 uur, MV- V27—Afr, Boys, Oiympiahal, 21.30 uur, Spartaan120—Marti- nit(zaal). Dinsdag: Voorronde vierde klasse libre, café DGL, 19.30 uur, voorronde vierde klasse libre, café R'dam, 19.30 uur, voorronde derde klasse libre, café Van der Valk, 19.30 uur, voorronde derde klasse libre, café De Waal, 19.30 uur, Maas dam—HVO dichtwedstrijd) 20.00 uur, cursus VSV, Mamix- laan 7,19.30 uur, DWS—De Hol landiaan (dj, Margriethal, 10.25 uur, NieuwenhoomExcelsior M (lichtwedstrijd) 20.00 uur. Woensdag: Vergadering MSR, Stadhuis te Maassluis, 19.00 uur, voorronde derde klasse libre, café De Kroon, 19.30 uur, Blij- dorpMSV '71 (zaal), Noorder kwartierHBSS (zaal). Donderdag: MSV '71—Holy (h) te Maassluis. 21.15 uur, Sunligh- t-Spivo 2 <h> 20.15 uur, Shell— Krimpen (d), Vijfsluizen 21.15 uur, Sunlight—ZVC 4 (d) 19.00 uur. Voorronde vierde klasse libre, café De Kroon, 19.30 uur, voorronde vierde klasse libre, café Van der Valk, 19.30 uur, voorronde derde klasse libre, café R'dam, 19.30 uur, voorron de derde klasse libre, café De Kroon, 19.30 uur. Schiedam Het eerste heren- team van de basketbal vereni ging Juventus heeft het in Am sterdam niet gered tegen het gerenommeerde AS VU. Het Schiedamse team moest met een 119—96 nederlaag genoegen nemen. Het damesteam daaren tegen verstevigde de gedeelde koppositie door nummer vier van de ranglijst, Olympia, ïn Groningen met 5261 te ver slaan. Het herenteam van Juventus begon de wedstrijd in Amster dam goed. Met eenman-to-man- verdediging- werd ASVU van scoren afgehouden. De Juvem tus-aanval draaide redelijk, wat resulteerde in een kleine voor sprong (810). Toen echter ook de thuisploeg warm gedraaid was, moest Juventus toezien hoe ASVU langzaam maar zeker wegliep. In aanvallend opzicht speelde Juventus toch een goe de wedstrijd, want met de regel maat van de klok wist de Schie damse ploeg de ring te vinden. In de tiende minuut was de stand 23—20. De routine van de Amsterdamse ploeg was voor de dit seizoen debuterende Schiedammers toch te veeL Bij het rustrignaal van de goedlei- dende scheidsrechters was het 57-42. In de tweede helft probeerde Juventus direct al de achter stand wat te gaan verkleinen door over te schakelen op een zonepress. ASVU had echter geen enkel probleem met deze press en bij de stand 75—52 liet trainer/coach Jan Start Juven tus maar weer terug schakelen op een man-to-man-verdedi- ging. Het commentaar na de wedstrijd. „We moeten nog elke wedstrijd Ieren en dan lain je niet verwachten dat we van een ASVU winnen. Belangrijker is nu dat we de komende wedstrij den van de staartploegen pun ten gaan pakken". Topscorers: Harry Sluimer 30, Roel Pieper 16, Wim Cordemans 15, Jaap Boon 11 en Ernst Meinders 10 punten. Dames Het damesteam van Juventus moest helemaal naar Gronin gen om tegen Olympia te spe len. Olympia is thuis altijd erg moeilijk te verslaan en Juven tus kwam dan ook optimaal geconcentreerd aan de start, Ondanks het zeer slechte flui ten van de beide scheidsrech ters konden geen van beide teams uitlopen. Via 15—15 werd het 19—19 in de 15de minuut. Alles wees erop dat ook de ruststand wel gelijk zou worden, maar Juventus dacht daar anders over. Door het aanvallend knappe werk van Mieke Dalmei je r (7 punten op rij te maken) kon de ploeg van trainer/coach Hans van Hoorn met een 19—28 voorsprong kon gaan rusten. In de tweede helft leek Juventus de voorsprong makkelijk te kunnen verdedigen. De scheids rechters dachten daar anders over. Al in de zevende minuut kon Sylvie Franzen met vijf persoonlijke fouten de kant op zoeken, in de 15de minuut ge volgd door Mieke Dalmeijer. In de laatste minuut door Sylvia Gorter. Ook een laatste zone press leverde de thuisploeg niets op en een gelukkig Juven tus kon met een 52—61 overwin ning de verre thuisreis aanvaar den. Topscorers: Anja Peters 10 punten. Vlaardingen Winst voor alle volleybalteams uit het Waterweggebied, met uitzondering van de dam es ploeg van het Vlaardingse Broleco, waar geen scheidsrechter kwam opdagen. D/e heren van het Schiedamse Both Partners versloegen het Rotterdamse Tenaco met 3—1, terwijl het damesteam van B&P eveneens in Rotterdam Pendrecht met een 3—2 nederlaag achterliet Deheren van het Vlaardingse Broleco wonnen zeer gemakkelijk van het Rijswijkse PVC/Blokkeer 3. Ook de dames van het Maas- sluise MVC behaalden een overwinning op het uit Wassenaar afkomstige WW. Aan het begin van de eerste set, namen de Schiedamse-heren meteen al een voorsprong van 8—3; daarna echter zakten ze zover weg, dat de Rotterdammers kans zagen om gelijk te komen en zelfs een voorsprong te nemen. Met vereende krachten slaagde B&P er tenslotte toch in, om van een 11—14 achterstand terug te komen en de set met 1614 opzijn naam te brengen. De tweede set gaf een identiek beeld te zien; hierin kwamen de Schiedammers echter nog verder achter te staan, maar door falen van de tegenpartij kon de set met 17—15 afgesloten worden. Met geconcentreerd spel wisten de Rot terdammers daarna een ruime 8—15 setzege op het bijna wanhopig, naar hun draai zoekende Schiedamse team te behalen. In de wetenschap verkerend, dat er nu gewonnen moest worden concentreerde B&P zich op de laatste set Al snel kwam de ploeg van trainer/speler Peter van der Gugten met 5—0 voor te staan en leek het erop, dat Tenaco zich op dat moment reeds gewonnen gaf. Met een oppermachtig blok en een redelijk draaiende verdediging, speelde B&P in de volgende servicebeurt de laatste nog reste rende tien punten bij elkaar en won de set met 15—0: 3—1. Herslel Het lijkt erop, dat het vernieuwde en vereenvou digde systeem voor de dames B en P uitkomst gaat bieden. Zaterdag wonoen de Schiedamse dames in een weliswaar technisch niet hoog staande wedstrijd van het Rotterdamse Pend recht. De basisopstelling wist in de eerste set een achterstand van 5—8 letterlijk weg te werken en de set met 1510 op haar naam te brengen. In een gewijzigde opstelling ging de tweede set na een verwoede strijd naar Pendrecht (15—12) en ook de derde set moest worden prijsgegeven (159), zodat de Rotterdamse dames met 21 voorkwamen. j Met een rouünieuze spelverdeelster in de gedaan te van Janny Lcpoldcr en de volledige inzet van alle teamspeelsters konden de vierde en vijfde i set met respectievelijk 15—12 en 15—9 in de wacht worden gesleept: 32. Na de senstationele nederlaag van het Vlaar dingse Broleco in de halve bekerfinale lijkt de ploeg zich volledig hersteld te hebben. De Vlaardingers wonnen zaterdag vrij gemakkelijk van PVC/Blokker 3, In een zwakke partij, waaruit bleek, dat PVC te zwak is voor de derde divisie, serveerde Broleco zich naar een 3—0 overwinning (setstanden: 6—15; 7—15; 6—15). In een matige maar toch spannende wedstrijd wisten de dames van het Maassluise MVC het uit Wassenaar afkomstige WW te verslaan met 3-1. Hoewel er maar 6 van de 7 basisspeelsters L aanwezig waren en de ploeg in een andere opstelling moest draaien, gingen de dames pas j spelen, toen ze tegen een 410 achterstand j aankeken. Door sterk serveren van o.a. Karin Boelaars kon de eerste set met IS11 gewonnen worden. Door rommelig spel van Maassluise zijde ging de tweede set met 815 verloren. De derde set gaf een identiek beeld te zien, als de eerste. Bij een 714 achterstand bleek MVC mentaal sterker te zijn en slaagde er in de derde set alsnog met 1614 te winnen. WW, dat hierdoor merkbaar aangeslagen was, kon in de vierde en laatste set geen tegenstand van betekenis meer bieden: 15—5 (3—1). si*! Êmxï De persoonlijke dekking van WF had een averechtse uitwerking DWS liep snsl uit naar een 5-1 voorsprong Vlaardingen/Schiedam De handbaldames van Uni tas hebben een uitstekende prestatie geleverd. Tegen het sterke Meeuwen uit Bot terdam werd er in de Olym- piahat een 13-6 overwinning behaald. Werd er op het veld nog moeizaam gelijk gespeeld tegen Meeuwen, Schiedam/Vlaardingen Verrassingen in-het hockeyweekeinde, waar de heren van Asvion een gelijkspel behaalden tegen Leonidas en de derby tussen de heren van Pollux en Spirit onbeslist bleef: 0—0. Beter deden de PoIIux-dames het. Met maar liefst 7—1 werd De Waele teruggewezen. De heren van Evergreen speelden verdienstelijk met 33 gelijk tegen Forescate. Asvion heeft onverwacht erg veel tegenstand gekregen van Leonidas. Na een 0—0 ruststand werd het 11. Een duel waarin Asvion Ruud Mulder door een schorsing moest missen maar waarin Jan Rip zijn rentree vierde. Asvion keek tien minu ten na rust wel tegen een 1—0 achterstand aan toen Van Ache- len uit een scrimmage scoorde. De omzetting Huub van Bigge len naar het middenveld en Aad Sehuddebeurs in de voorhoede had succes. Nadat eerst Rob Strik een ideale kans miste was het Bas Hesslink die de verdien de gelijkmaker intikte. pe derby Pollux-Spirit bij de heren kende een bijzonder spannend verloop waarin geen doelpunten vielen. Spirit "had wel een voortdurend offensief maar kon dat niet in doelpunten uitdrukken. De Vlaardingers speelden erg defensief en zagen in hun doelman Edwin Boo gaard de absolute uitblinker. De Pollux-dames bewezen ook tegen De Waele dat ze verdiend op kop gaan. Met 7—1 werd de tegenstander op eigen veld met de neus op de feiten gedrukt Voor rust zorgden Patricia van Doom, Mieke Meerhof (2x) en Els Schoenmakers voor de Vlaardingse treffers. Alleen toen kon De Waele via een tegentreffer de eer nog een bee tje redden. Mieke Meerhof, He- leen Gorter en Patricia van Doom bepaalden de eindstand uiteindelijk op 7—X. Tegen koploper Forescate heb ben de heren van Evergreen een ogenschijnlijk onoverkomelijke 03 achterstand weggewerkt: 33. De treffers kwamen op naam van Peter de Lange, Cor de Grauw en Johan Wolthuis. De Evergreen-dames kwamen thuis tegen Krimpen niet verder dan een 00 gelijkspel Het gezwoeg van de da mes van Evergreen ten spijt kwamen zij niet verder dan 0-0. nu was de Rotterdamse ploeg kansloos. De Maas sluise dames speelden met veel inzet en enthousiasme en dat kwam tot uitdruk king in het doelpuntenver- loop. In de eerste helft kon Unitas nog niet veel afstand nemen, waardoor de rust inging met een 6-4 voor sprong voor Unitas, Na rust ging het beter en Meeuwen kwam er bijna niet meer aan te pas. Mede dankzij goed keeperswerk van Mar- jo Nobel en Ciska Waserkon Unitas regelmatig scorend uitlopen naar een ruime 13- 6 zege. De heren van WIK hebben ook hun tweede wedstrijd met in winst kunnen omzetten. Tegen het tweede team van UVG kwa men ze niet verder dan 14-14. In de eerste helft waren er nogal wat verdedigingsfouten en daardoor kon UVG via een voorsprong van 1-4 een rust- stand bereiken van 6-7. Na rust kwam WIK echter sterk opzet ten en bleef in de tweede helft steeds een voorsprong behcu- den, vooral door het goede doel- verdedigen van Dom Vreden- bregt. Vlak voor het einde wees het nog 14-13, maar door een strafworp te benutten wist UVG toch nog een punt te pakken. De dames van WIK hebben het ook moeilijk gehad tegen UVG. Voor rust was UVG beter en pas vlak vor de thee kon Wilma Stins de 0-2 achterstand iets terug brengen. Na rust kon WIK door de break-outs te benutten de zege pakken met 5-3. De heren Van Unitas hebben de eerste nederlaag geleden in de derde divisie. Zaterdagavond hadden zij nog een oefenwed strijd gespeeld tegen eerste divi sie ploeg AHC'28 en de inspan ningen van die wedstrijd had den hun weerslag op het spel van de Maassluise ploeg. Al vrij snel nam EHC een 5-1 voor sprong die Unitas niet meer kon inhalen. Met de rust was de stand 11-6 en EHC kon deze voorsprong in de tweede helft slechts met een doelpunt ver groten en de eindstand was 20-14. De heren van Hollandiaan heb ben hun eerste nederlaag gele den. Tegen Roda uit Rotterdam werd een krappe 15-14 neder laag geleden. Het harde afbre kende spel van Roda gaf de Vlaardingse ploeg geen kans om in het eigen spel te komcr. en daardoor kwam de eerste competitienederlaag tot sland. Trainer Arnold Peek vond het een pluspunt dat rijn eigen ploeg zich goed had weten te beheersen. De heren van UVG hebben een teleurstellende wedstrijd ge speeld tegen Animo 2, UVG speelde in het begin afwachtend en daardoor kon Animo de voorsprong nemen die het niet meer afstond. Na een ruststand van 8-10 speelde UVG daarna wel beter maar de kansen wer den slecht afgemaakt Animo bleef gevaarlijk met zijn sprongschoten uit de tweede lijn en het behaalde dan ook de overwinning met 13-21. De dames deden het beter tegen Hollandiaan. Vrij snel nam UVG een 3-0 voorsprong, maar goed vechtend wist Hollandiaan die achterstand weg te werken. Toch bleek UVG veel beter, want het liep daarna van de Vlaardingse ploeg weg. Halver- wege de tweede helft stond het 11-3, waarna Hollandiaan nog even opveerde. De duidelijke zege voor UVG kwam echter pas met 12-7. De DWS-heren hebben een punt moeten afstaan aan Aalsmeer 2. In de eerste helft hebben zij voortdurend moeten opboksen L tegen een achterstand, die zij pas na de rust (5-7) konden i omzetten in een voorsprong nl. 1 9-7. De strijd ging toen gelijk op en eer minuut voor het einde stond het nog 14-15. Leo de Mik bezorgde DWS toch nog een punt door een fraai doelpunt te scoren uit de hoek. De derby tussen de Schiedamse damesteamsvanDWSen Wilton is spannender verlopen dan ver wacht. Het begin van de eerste helft was duidelijk voor DWS, want na een gelijke stand van 1-1 liep het team van Loss Schaap uit tot 5-1. Wilton vocht toen goed terug en wist terug f te komen tot 54, wat ook de 3 ruststand was. Na rust kon DWS nog even uitlopen maar daarna ging het gelijk op. Toen DWS kort voor het einde op 8-7 j kwam, ging Wilton over op man- ij dekking, wat echter een aver-' echts effect had, want DWS bracht de eindstand op 9-7. De, dames van HVK hebben meer lopen spelen tegen de scheids rechter dan tegen Atomium. Het was een vervelende wedstrijd die door de Kethelse dames met 9-5 werd verloren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 7