SPORT m 5Nti kan het nog Dermis van Alphen 122 Schieda; blijft winnen CHS The Green eagles maakt geen fout De Ooievaars komt goed terug ÊlmlmÊBÊÊSm Peter Lagerwaard over reis naar Japan: Schiedamse waterpoloër (14) breekt door Winter - programma Vaardig- heidsproeven bij Alliantie 9 9 W S Sensatie bij autocrossers Klein verschil s'i-ï!p Dammen WOENSDAG 1 NOVEMBER 1978 SC 7 Schiedam De Schiedam- se scheidsrechtersvereni- ging, die zaterdag deel neemt aan een zaalvoetbal- toernooi in vlaardïngen, wordt op 9 november ge test op de kennis van de spelregels. Dat gebeurt on der leiding van Harry La- kwijk. Op 16 november gaan de Schiedammers bowlen in „De Kangoeroe" er, op 18 november is er voor de Schiedammers een zaalvoetbaltoernooi in Ze venbergen. Ook in het win terseizoen kunnen de arbi ters last krijgen van sport blessures en daarvoor kun nen zij op dinsdag- en don derdagavond terecht bij Berg Jongste bij PPSC op „Thurledc". Schiedam De gymnastiekver eniging Alliantie houdt zater dag vaardigheidsproeven voor de jeugd. Centraal staat daarin de turnzaal aan de Mgr. Nolen- slaan. Meisjes van 7 tot 9 jaar leggen hun proef af tussen 9.30 uur en 11 uur, daarna tot 12.45 uur de meisjes 7—9 jaar derde graad en basisproef, tussen 12.45 uur en 14.30 uur de meisjes 10—13 jaar eerste en derde graad plus basisproef en tussen 16 uur en 17.45 uur jongens 7—9 jaar en 10—13 jaar. <£\-Lvfc«s me dood v. Peter Lagerwaard: „Over vijf jaar knijper, ze Schiedam In de sport school staat een blikken bus. Het opschrift maakt duidelijk dat een vrijwil lige bijdrage meer dan gewenst is. Peter Lager waard, eigenaar van de betreffende sportschool, bekijkt het glimlachend. Met een reis naar Japan voor de boeg kan hij de steun best waarderen. Gebruiken ook, al realiseert iedereen zich dat het ook een stukje eigen belang is. Want de rijzige leraar rekent er min of meer op na de trainings periode in het Mekka van de judosport terug te komen als vierde dan-er. Over het ontstaan van het idee zegt Lagerwaard: „Ik kreeg een brief thuis van de NBB waarin we tegen een redelijke prijs ais supporters mee konden met de Nederlandse kernploeg naar Ja pan. Omdat ik al jaren met plannen loop om die vierde dan te halen was dit een ideale mogelijkheid. Ik heb daarom ook direct contact opgenomen met mijn oude „gabber" Peter Snijders, die als coach meegaat. Toen bleek dat ik met de kern ploeg rriee kan reizen en mee kan trainen. Hij zei ook dat als ik het nu niet ga proberen, ik over vijf jaar doodgeknepen word door die Japanners." Of Lagerwaard inderdaad exa men kan doen hangrt ook af van de NBB. Zij moeten toestem ming geven. Lagerwaard: „Ik heb daarom gevraagd, maar ook al zou het afwijzend zijn dan nog doe ik het. Want ie mand die in Japan de vierde dan haalt ligt in dc praktijk een eind voor op iemand die het hier doet. Dus ik heb er altijd wat aan." Vanaf het moment dat de judo ka zekerheid had over zijn. reis <die op 12 november begint) is hij intensief aan het trainen geslagen.. „Ik zal er in elk geval voor zorgen dat mijn conditie niet te wensen overlaat", zegt hij. „Ik wil mijn gewicht op SO kilo hebben op het moment dat ik dat vliegtuig in stap. Dus moet er nog dertien af. Het zal zeker met meevallen maar ik heb het er voor over." Peter Lagerwaard is zeker ge lukkig met het feit dat een uitstekend functionerend dan- coliege (een soort bestuur bin nen de sportschool) achter hem staat. „Zij zullen ook de lessen en trainingen overnemen. Ze hebben allemaal de eerste of tweede dan. Dat is dus geen enkel probleem. En het feit dat ze direct hebben besloten mij financieel te steunen waar mo gelijk is, is uiteraard ook een plezierige zaak. Niet zozeer vanwege de centen, die ik wel hard nodig heb, maar ook van wege het feit dat dit aantoont dat ze volledig achter me staan." Zeker is het wel dat Peter La gerwaard de opgedane kermis over zal brengen aan zijn leden. „Vooral nu de jeugd zich zo positief ontwikkeld bij mij, is het enorm waardevol dat ik mijn ervaringen aan hen vertel. Japan is en blijft hét judo-land. Dat ik daar van ga leren is aifeen maar goed voor mij maar ook voor mi jn leerlingen." Maassluis Het Rotterdamse Baros heeft geen kans gezien om het basketbalteam van The Green Eagles te verrassen. Ge heel volgens de verwachting boekte de fllaassluise ploeg een 70-54 overwinning. Dat was te vens de vierde achtereenvol gende zege, zodat The Green Eagles de ongeslagen lijstaan voerder is. Toch liep het tegen Baros aan vankelijk met zo vlot. Aanval lend ging het wel volgens plan, maar de floating-zone, die coach Jaap Boon had voorgeschreven, functioneerde in eerste instantie Schiedam Dennis van Alpben is met zijn 14 jaar één van de jongste talenten van SZC. Hij verkeert echter in een andere positie dan de meeste jongens van zijn club. Want Dennis traint namelijk naast zijn normale uren bij SZC ook bij de nationale jeugdselectie onder 16 jaar van Ivo Trumbic. Dennis, die bij SZC in de aspiranten, en af en toe in het tweede team speelt, is, toen hij vier jaar was, met zwemmen begonnen. Hij werd pas op "latere" leeftijd lid van de Schiedamse Zwemclub. Zegt over zijn begin. "Toen ik een jaar of vier was, ben ik bij de zwemschool van Piet Goederond zwemmen gaan leren. Met mijn negende jaar ben ik pas lid van SZC geworden. Mijn vader was toen al meer dan 30 jaar lid van die zwemclub, vandaar". Dennis is net als bijna alle waterpoloërs in Nederland met weds tri jdzwemmen begonnen. Bij SZC had in die tijd Theo Romijn de touwtjes nog in han den. Dennis: "In Groenoord ben ik bij SZC begonnen. Omdat ik zo jong was kwam ik in het pupillenteam V2n SZC terecht". Dit jaar is Dennis van Alphen pas goed doorgebroken. Met de Schiedam -—Op een glibberig parkoers van de autocrossclub Schiedam in de 's-Gravenland- sepolder, kregen de toeschou wers waar voor hun geld. Zij zagen onder meer auto's de vernieling in gaan, die wegge sleept moesten worden. In de categorie watergekoelde wa gens, werd B. Lugters uit Rot terdam winnaar en J. van Eeten uit Loosduinen tweede. Beker winnaar bij de luchtgekoelde wagens was L. Bouman uit Loosduinen. Vlaardïngen Tegen hef Vlaardingse WIK leek de wi- poio formatie van het 's-Gi r zandse AJieante naar een nederlaag gespeeld te woruen. Fouten m de onzekere verdedi ging zorgden ervoor dat WIK een 3-0 voorsprong kon nemen. Met Beekman in de spits werd deze achterstand geheel wegge werkt. Met een 3-4 stand begon nen de ploegen aan de vierde periode waarin de strijd op en "eer golfde. Uiteindelijk moest Alicante met 7-6 de eer aan WIK laten kringtraining in Barendrecht is het allemaal begonnen: "Ik werd ingeschreven voor de kringtraining onder leiding van Werner Schonberg. Op deze training bleek ik erg goed mee te kunnen en met mij ging het vaak beter dan met de jongens, die zich al bij de nationale selectie onder de 14 jaar van Ivo Trumbic bevonden". Vandaar ook dat ervan S2C-zij- de actie werd ondernomen om Dennis alsnog bij de nationale jeugdselectie te krijgen. Dennis hierover: "Dankzij de inspan ningen van SZC en dan met name die van Nico Kramer Fre- her ben ik toch bij de selectie- groep terecht gekomen". trainingskamp Dennis van Alpben viel direct met zijn neus in de boter, want na vier weken van training ging bij met de groep vier dagen in trainingskamp: "Na vier trainingen op zaterdag morgen in Amersfoort, gingen wij voor het paasweekeinde vier dagen weg. Dit was in de buurt van Nijmegen, aanslui tend aan dit kamp speelden we enkele wedstrijden tegen de jeugdploeg van West-Duits- land". Met de kringploeg werd het seizoen ook succesvol afgeslo ten. De ploeg van Werner Schónberg, waar Dennis ook deel van uitmaakte, behaalde het Nederlandse kampioen schap. Hij over dit resultaat: "In Leiden bleken wij over het sterkste kringteam van Neder land te beschikken. Ik vind het een goed resultaat, daar er 13 ploegen aan de strijd deelna men". Dit seizoen traint Dennis op nieuw bij de selectiegroep van Ivo Trumbic. Er doet zich echter dit jaar een moeilijkheid voor, want hij is nu ingedeeld bij de jongens onder de 16 jaar. Den nis zijn mening: "Het is dit jaar erg moeilijk om er bij te blijven, omdat ik één van de jongsten A ben. Ik zal er echter hard voor blijven werken, zodat ik op dit punt niet af kan vallen, want Ivo Trumbic houdt niet van mensen, die zich niet voor hon derd procentgeven". De trainingen bij Trumbic zijn volgens Dermis altijd erg leer zaam. "Er wordt hoofdzakelijk gewerkt aan de verbetering van de baltechniek en aan een beter spelinzicht Ivo Trumbic vindt dat wat wij bij hem leren door ons overgedragen moet worden aan de spelers bij onze club". Over de begeleiding door de KNZB is de vader van Dennis, Gerard van Alphen, erg te spre ken: "Het feit dat Trumbic vindt dat school altijd voor het polo gaat, vind ik een geweldig plus punt Merkt hij dat het op school slecht gaat, dan kan zelfs de beste speler vertrekken". Over de toekomst kan Dennis niet erg veel zeggen dan alleen: "Ik hoop dat ik nog eens voor het eerste team van SZC zou mogen uitkomen. Ik zou dat een hele eer vinden. Voorlopig denk ik daar nog niet aan, want ik ben nog twee jaar aspirant". Tiny Mous... voorsprong... Schiedam De damclub Schiedam bleek na de vier weken rust, in verband met het wereldkampioen schap, beslist niet uit vorm te zijn geraakt. In de vierde competitiewedstrijd was Schiedam gastheer voor het Haagse RDG-2. De thuisnederlaag uit de tweede ronde, 911 tegen Damlust Gouda, vroeg nog steeds om wraak, hetgeen een felle strijd beloofde. Toch boden de Hagenaars lang tegenstand, want pas na drieë neenhalf uur spelen verdween de nul—nul van het scorebord. Leen Lijklema zette Schiedam op een voorsprong, die door Wim Vrijland en Tmy Mous meteen tot 60 werd uitge bouwd. Na enkele welkome re mises van Ron Heusdens en Joop van der Schalk werd de voorsprong tot vier punten te ruggebracht door het verhes van Rob van Eijk. Peter Lansbergen stond even wel een schijf voor en Let zich met meer van de winnende wijs brengen. Stand: 10—4 en Schie dam zat op rozen. Piet Meinster en Cees den Boer voegden twee puntendelingen aan het score bord toe, waarna alleen Piet Bastiaanse nog overbleef. Deze was al bijna vijf uur aan het zwoegen om zijn uitzichtloze stand (alweer) naar remise te slepen. Na de tijdnood-fase bleek dat de schade nog aardig meeviel, zodat het zinkende schip de remisehaven reeds naderde. Ui- teindelijk bood de RDG'er te leurgesteld een punten deling aan. De eindstand op het score bord werd zodoende 14—6. SCHIEDAM—RDG-2 14—6; Ron Heusdens—F. v.d. Velde 11, Leen Lijklema—J. Veen- stra 2—9, Rob van Eijk—M. Mokiem 0—2, Wim Vrijland—P. Scheeres 2—0, Piet Bastiaan seR. Lindemans 2—0, Piet Meinster—J. Baktawar 1—1, Ti ny Mous—E. de Jong 20, Peter Lansbergen—W. Mondt 2—0, Cees den BoerP. v.d. Lem 1—1, Joop van der Schalk—H. Vroom 11. niet donderend. Met als gevolg dat Baros in de score kon bij- blijven en zelfs na elf minuten een 16-18 voorsprong had. Nog niet eerder in deze competi tie hadden de Eagles achter - gestaan, maar er was niets aan - de hand. de wedstrijd werd al weer snel naar eigen hand gezet, en in een paar minuten werd een riante voorsprong bereikt van tien punten. Tot de rust bleef dal gehandhaafd: 35-25. In de tweede helft namen de Eagles de gelegcheid de defen sie te organiseren. Met als ge volg veel overleg in de aanvals- - systemen en een laag tempo. Coach Jaap Boon gaf daarbij aile spelers de gelegenheid om i le spelen. De wedstrijd verliep zodoende - zeer kalm naar zijn einde. The Eagles wilden niet sneller en Baros kon niet sneller. Tot de 14e minuut bleef het verschil rond de 10 punten, maar ui teinde Lijk kwam er toch nog een tem po-versnelling. Daarom liepen de Eagles, die zaterdag vrij zijn en op 17 rso- vember naar Flush in Barend- recht gaan, toch nog uit naar een ruime overwinning. Bij het laatste fluitsignaal was de stand tot70-54 opgelopen. De (cricket) jeugdafde ling van Excelsior *20 heeft plannen om volgend jaar een uitwisseling met Enge land tot stand te brengen. Dat gaat dan zonder Anton van Son, was hij werd gèj?' kozen tot algemeen secreta ris van deze club. iC Q Henk Schutten, de re? dacteur van het Ursus^ weekblad, heeft een positief-' woord over voor de nieuw?' weekbrief van FCN '66,- Misschien, schrijft hij, kur&X nen wij in de toekomst arti- kelen van elkaar oveme-; men. j Asvion is het van hart?^* eens met de instructies diL de bondsscheidsrechters/ hebben gekregen over bet" gedrag van de hockeyers/? Ieder wangedrag zal thang/ worden bestraft met groen,-* - geel of rode kaart. De/ Schiedamse hockeyclujr, doet daarom een beroep op"- haar spelers (en speelsters)/"" een grote mate van zelfbe- - heersing aan de dag te leg- gen. Op 10 november staat" heel Excelsior *20 weer pa-* raat voor het zgn. Prmsem- bal. Alle Narren en Narrini? nen worden opgeroepen dRT. feest mee te maken. Ver^*- kJeed is niet verplicht, docKU wel gewenst. Wie wordt", voor 1979 prms Carnaval?- Bij judoclub Kai zijn op/ de algemene leden vergade-/ ring op woensdag 15 no-' vember alle bestuursleden"/ herkiesbaar. De bijeen komst op „De Vijf sluizen?/ begint om 29.30 uur. Een/ dag eerder vergaderen de/ tennissers van de ROVS./ Hier stellen mevrouw Rem mers en de heer Saers zich' niet herkiesbaar. 6 De spreuk van de week," ingeseind door HDVSi' „Waar geen scheidsrechte*/, is kan men niet spelen?, „Wie oren heeft, die hore'T, e FCN '66 begint op 24/ november weer aan zijn traditioneel klaverjasCkep.': st)toemooi. Overige data- zijn: 1,8,15 en 22 decern ber/ Er wordt gespeeld met vas te koppels. Alle wedstri> den beginnen om 20.30 uur. Schiedam Het rolstoelbas ketbalteam van SIS De Ooie vaars slaagde er niet in tot een overwinning te komen. In Arn hem werd tegen ISV Arnhem met 2824 verloren, ondanks een IJzersterke tweede helft De Ooievaars moest het ook ditmaal doen zonder trainer/- coach John Heilker, die met Juventus in Amsterdam moest spelen. Arnhem nam vanaf de eerste minuut het initiatief. De zeer jeugdige thuisploeg speelde met een enorme snelheid, waar tegen De Ooievaars nauwelijks enig verweer had. De Schiedammers hielden het op een zéneverdedigmg, terwijl Arnhem het weer in een f uil- co urtpress zocht, waarmee nog eens benadrukt werd dat de gastheren zo snel mogelijk wil de spelen. Bij de rust leek de Schiedamse ploeg op een hope loze achterstand te zijn gespeeld (22—6), maar in de tweede helft bleek echter de routine van De Ooievaars toch nog voor een verrassende wending te gaan zorgen. Arnhem had rich in de eerste helft danig verkeken op del gen conditie en viel dan ook ver terug. Met de minuut kwam De Ooievaars dichterbij. Het eind signaal hield de Schiedammers echter van de overwinning af.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 7