SPORT Fortuna SC snel op winst IS SVV: kwestie mentaliteit van WF met moeite gelijk: 3-3 Vlaardingen geeft 's-Gravenzande de ruimte m HVO op de valreep gelijk VFC slachtoffer zwakke leiding MAANDAG 6 NOVEMBER 1978 'mm FC Vlaardingen na rust wél sterker, Fortuna niet in gevaar Adrie Nanlohy aanwinst Pech voor Excelsior M Gerard Bos krijgt geen toestemming Winst SC/V0/WW5 Vlaardingen FC Vlaardingen zit aan het plafond van zijn moge lijkheden. Neem daarbij het vertrek van een vier tal spelers, een slechte trainingsaccommodatie („afgelopen week twee maal in donker moeten trainen", red.) de geringe interesse van het pu bliek, en de motivatie ontbreekt om Fortuna SC, de trotste leider uit de eerste divisie, te be strijden. Z6 erg was het gelukkig ook weer niet, getuige het enthousias me in de tweede helft, zelfs bij een verdiende 2-0 achterstand, maar wat de Limburgers lieten zien, viel onder het kali ber: klasse. Fortuna SC raasde in een half uur tijd langs FC Vlaardingen alsof het niet bestond. Lase- roms, niet eens teleurgesteld, maar meer in de wetenschap levend dat het aanmodderen is: „Wat moet je er tegen doen? Voor hetzelfde geld is het 5-0". Op alle fronten was Fortuna SC, uitgezonderd overigens een door Bas van den Berg betrouwbare verdediging, waarin Ronnie de Vos Van Steer.wijk uitblonk, sterker. De formatie van Joop Castemil- ler had zelfs tweemaal een uit stekende afmaker in Robbie Hutting, terwijl, aldus Lase- roms weer, „Hans Engbersen, de topscorer uit de eerste divi sie, nog op gang moet komen". Met uitzondering van Wim Tijl, die overal ter plekke was, was het Vlaardingse middenveld eenvoudig genoeg niet opgewas sen tegen de zeer soepel lopende acties van Fortuna SC. Laseroras: „We werden dan ook eenvoudig genoeg overklast". Binnen tien minuten had FSC zich al van een riante voor sprong kunnen verzekeren, wanneer Joop van Dop en doel man Peter Eikelenboom de kopbal en kogel van Hans Zuid ers ma niet hadden gekeerd. De vele schoten van Robbie Hut ting als vierde aanvaller moe ten de Vlaardingers een nacht merrie hebben bezorgd. FC Vlaardingen had deze ta lentvolle speler, waarvoor Roda JC al belangstelling aan de dag legde, moeten aanpakken, maar voordat iedereen daar erg in Danny Molendijk tracht twee Limburgers te ontwijken De gemoederen raakten in de slotfase nogal eens verhit. had, was het al 0-2. Laseroms opnieuw: „In feite was het de taak van Johnnie Jansen op Hutting te staan, maar het ging allemaal véél te snel voor ons. Fortuna SC speelde erg collec tief en daar had een ploeg als FC Vlaardingen, dat volledig in de opbouw zit, niet van terug". Kortom: Het ging allemaal véél te professioneel. In de 22ste minuut maakte Bobbie Hutting uit een geweldige schuiver in de uitsterste hoek 0-1 en zes minuten later stelde hij de winst al veilig uit een indrukwekken de kogel: 0-2. Initiatief FSC was niet te verzadigen, maar langzaam maar zeker kreeg de thuisclub toch meer greep op het snelle spel. Dat leidde zelfs na rust, toen Ron nie Schrier en Ted Hesling wa ren ingeruild voor Joop Molen dijk en Frans Stans, tot een initiatief, waaruit zeker de eer had kunnen worden gered. Schoten van Ronnie de Vos Van Steenwljk en Krsto Mitrovic leverden voor Bram Geil man veel problemen op. Zelfs moest Hans Pfennings de bal nog een keer van de doellijn halen. Laseroms: „Met een bee tje geluk is het zelfs nog 2-2 ook". FC Vlaardingen bleef de kansen houden, alleen was het grote verschil met FSC, dat alle acties té „schimmig" werden opgezet. Daarbij ontbrak ook nog eens de fysieke hardheid. Nadat Hans Engbersen had over gekopt, later de lat had gehaald, moest een inzet van Wim Tijl van de lijn worden gehaald. Hans Zuiders ma kreeg van de uitstekend leidende arbi ter Manuel nog een boeking, omdat hij de bal in het gezicht wilde gooien van Frans Stans. Daar bleef het allemaal bij. Sdhiedamse Boys weer onderuit Schiedam/VlaardlngenIn het Waterweggebied hebben de clubs, die uitkomen in de afdeling, niet veel succes gehad. Vier gelijke spelen en een nederlaag. Demos ontving VOB en na een bijzonder sportief duel werden de punten gedeeld: 1—1. Minder sportief was het bij WF—Dirksland» waar het vooral na de rust bar en boos was en tenslotte in de laatste seconde WF de dik verdiende gelijkmaker scoorde. SVDPW kwam in Rotterdam tegen Pechvogels ook al niet verder dan een 1—1 gelijkspel. MSV 71 speelde in Rotterdam 0—0 tegen WOH en Schiedam- se Boys tenslotte moest met 04 zijn meerdere erkennen in WI- CO. Demos—VOB 1—1 In een eerste helft, waarin aan beide kanten kansen kwamen, werd er toch niet gescoord. Me de daardoor bleef het duel bij zonder spannend, temeer daar er goed gespeeld werd. In de tweede helft aanvankelijk het zelfde spelbeeld, totdat VOB uit een hoekschop de leiding nam. Vanaf dat moment dicteerde Demos het spel en met succes, want het kwam door Wim Osta gelijk: 1—1. Het laatste kwartier gaf weer van beide kanten goed spel te zien, maar de doelpunten bleven uit. ff F—Dirksland 33 Het begon voor WF goed tegen kop loper Dirksland, want na vijf minuten stond het met 1—0 voor door een kopbal van Hen- ny de Gids. Tien minuten later was het weer gelijk met een verrassend ver schot Een straf schop wegens hands werd door Slem van L oenen in een doel punt omgezet, waardoor WF op £—1 kwam. Kort voor rust kwam Dirksland weer gelijk •ht een vrije trap. Ttwn na de rust Dirksland mid dels een buitenspeldoelpunt tot 2—3 was gekomen sloeg de vlam ui de pan. Het werd bar en boos *n de scheidsrechter hield alles uiaar moeilijk in de hand. In de allerlaatste seconde van de wedstrijd, in de blessuretijd, lukte het Cor Speijer om bij een doelworsteling toch nog de ge lijkmaker binnen te halen: 3—3. Schiedamsche Boys—WIco 0—4 Bij Wico stond de twee meter lange Spiering in het doel en hij was de grote sta-in-de-weg voor de Boys, dat nog steeds niet weet hoe het de veelvuldige aanvallen In een doelpunt moet om zetten. Trainer Jan Post werd er moedeloos onder, te meer daar Wico na de rust liet zien hoe het wél moest. Niet minder dan vier maal konden zij het net vinden. WOHMSV 71 <M) Gezien het vertoonde spel was de 0—0 voor MSV een tegenval ler. Het was in de tweede helft steeds maar in de aanval- Maar zelfs geen uitgespeelde kansen. Voor een groot deel moet dat terug te vinden zijn op het middenveld, waar te speels en te traag wordt gespeeld. Meer felheid naast het goede voetbal zou gewenst zijn. PechvogelsSVDPW 1-1 Reeds na zeven minuten spelen keek SVDPW tegen een achter stand aan. De thuisclub had toen namelijk door Van Vliet de leiding kunnen nemen. Toch kwam SVDPW met goed spel naast de bezoekers, toen in de twintigste minuut Karei Brons- greest daarvoor zorgde. Na de rust bleven doelpunten uit, al werd er één kort voor tijd van Pechvogels afgekeurd. Dat had de matig leidende scheidsrech ter kort na het hegln ook gedaan bij een doelpunt van Karei van de Berg. Rotterdam Fortuna heeft te gen EDS een regelmatige over winning geboekt: 0—2. Aad Biesheuvel nam beide treffers voor zijn rekening. Na twintig minuten was het voor de eerste maal raak, toen Hans van Os uit een vrije schop Aad Bies heuvel op maat bediende. Bies heuvel rondde met een harde schuiver af. Vijfentwintig mi nuten in de tweede helft speel de Ron Hofman zich op links vrij. Hij bracht Aad Biesheuvel in stelling, die zich geen mo ment bedacht en de eindstand op het scorebord bracht. CV Cees van der Ende kopt de bal weg voordat Herman Hoogerboord (11) gevaarlijk kan worden. 's-Gravcnzande 's-Gravenzande heeft dankbaar kunnen profite ren van een „terugval" van Vlaardingen (1—0), maar gelet op de „verhoudingen" was die winst nauwelijks verdiend. Onder het motto: de gelukkigste won, werden juist de Westlanders voor rust finaal onder de voet gelopen. Maar alle Ingewikkelde acties van toen nog leider Vlaardingen ten spijt, werd er niet gescoord. Enerzijds weet de formatie van Wim Koppelaar dat aan verre gaande nonchalance, maar bo vendien was doelman Arie Boon een té grote sta-in-de-weg, waardoor hij zijn ongeslagen thuisrecord vasthield. Zeker schijnende doelpunten van Ed dy Seymoer, Ron Bongers en Herman Hoogerboord hield hij knap uit zijn doel. Maar wat niemand voor moge lijk hield gebeurde! Terwijl Vlaardingen kort na rust Her man Hoogerboord nog een keer zag falen bij een ideale kans. Vlaardingen De moeite werd tóch beloond. Gedurende de gehele tweede helft had HVO «vergeefs geprobeerd de verdediging van Piers- hil, dat op dat ogenblik een 1—0 voorsprong koesterde, te doorbreken, maar in de allerlaatste «nnuut werd het offensief vaa de Vlaardingers dan toch in klinkende munt omgezet. Een schot van Jacob Strom werd door een op doellijn staande verdediger met de band gekeerd, wat uiteraard een strafschop opleverde. Cees Schilder voltrok het vonnis feilloos: 1—1. HVO, dat nu twee punten verzameld heeft, kwam eerder in het duel op achterstand, toen Piershil een fout van Henny Drop goed afstrafte. Ondanks het voortdurend aandringen na deze treffer, wat mogelijkheden opleverde voor Jacob Storm (tweemaal) en Andries Souhaka, kon HVO alleen via de elf-meter trap van Cees Schilder tot scoren komen moest het langzaam maar zeker stoom afblazen. Trainer Koos Grootscholten: „Het verschil was toen pas groot. Inderdaad toonde Vlaardingen na rust ge brek aan conditie, maar vergeet niet dat wij veel vinniger speel den. In ieder geval veel beter dan die onbenullige eerste helft". Hoewel het duel in de tweede helft veel forser was, slaagde door Bas van den Berg de zeer matige fluitist Berkhout er desondanks in de baas te blijven. Wél gaf hij Cees Bou- man, die op het middenveld nauwelijks opviel, een officiële waarschuwing wegens aanval len van de doelman. Gerien de situatie onterecht! Bij Vlaardingen, dat voor rust de winst veilig had moeten stellen („zeker 2—-0", red.) kwa men er weinig passes meer uit. De defensie van 's-Gravenzan de, met Fred van Dam aan het hoofd, was In die fase, in tegen stelling tot voor rust, de situa tie weer helemaal meester Het verschil in leeftijd van de middenvelders: bij 's-Graven zande pas negentien, gaf in feite de doorslag, waarvan Hennie Langenberg zeven minuten voor tijd knap profiteerde. Het middenveld van de thuisclub was ver opgedrongen, laatste man Sjaak Jansen tastte mis op een pass en toen Langenberg heel nuchter doelman Dick Bos had omspeeld, was de onver wachte winst binnen. Vlaardingen, nt^floop diep ont goocheld, had het allemaal aan zichzelf te danken. Want juist voor rust waren de Westlanders nergens. Kwamen nauwelijks aan aanvallen toe omdat Leo van Paassen de „vierde" mid denvelder was. Alleen Hennie Langenberg, hoewel hij op links erg geïsoleerd stond, slaagde er wel in langs Jaap Westenberg te komen. Na rust zou hij zelfs succesvol in het midden opere ren. Na de beslissende goal was het voor Vlaardingen té laat om nog gelijk te komen. Zelfs verscheen het met Sjaak Jansen in de aanval, maar van soepel lopen de acties, zoals voor rust, geen sprake meer. Het zou ook, inclu sief de schoten, het enige alter natief zijn geweest om alsnog gelijk te komen. Met de ballen „hoog voor de pot", was er met het duo Fred van Dam/Cees van dei Ende geen doorkomen aan- Helmond Zelfs Adrie Nanlohy bon nauwelijks iets veranderen aan SVV, Een ploeg die zo verschrik kelijk ongeïnspireerd speel de tegen Helmond Sport (vandaar ook het 2—1 ver lies) dat trainer Pim Visser vertwijfeld uitriep: „Ik snap er niets meer van. Die mentaliteit wordt steeds onbegrpijpelijker. Het ver velende is dat je er niets aan kan doen." Maassluis Excelsior M had de pech dat het op de valreep werd ingehaald door De Zwervers (2—2), dat daarmee nog volop in de race zit. De Maassluizers maakten vooral voor rust een uitstekende Indruk en zagen hun overwicht ai na twintig minuten beloond met een doelpunt van Wim Klein. Daar was dan wel een fraaie een-twee combinatie tussen Paul Huslager en Dick Ver- fa urgh na ruim een half uur uit een vrije trap en kopbal op gelijke hoogte. Elf minuten na rust omspeelde Lies Kardol twee verdedigers en het was 2—1. Lang konden de Maassluizers die voorsprong vasthouden, tot dat uit een scrimmage de- stand alsnog gelijk (2—2) werd. Bij Excelsior M werden tussentijds Ron Broekhart en Wim Klein gewisseld voor respectievelijk Jilles van Dam en Adrie Vos. Vlaardingen Gerard Bos krijgt op korte termijn geen overschrijving naar zater dagclub Vlaardingen. De middenvelder van Excel sior M, die bij Hans Kosten- se uit de boot viel, vroeg daarom overschrijving aan, maar kreeg die niet van de KNVB, omdat hij minder dan vijftien kilometer van zijn nieuwe club woont. Vlaardingen, dat Gerard Bos goed kan gebruiken, is niet van plan in beroep te gaan. Dordrecht Het jeugdteam van FC Vlaardingen heeft In de uitwedstrijd bij de jeugd van FC Dordrecht een 0—2 overwinning behaald. Bij de rost hadden de Vlaardingers al een 1—0 voorsprong door een doelpunt van Joop Molendijk en na hervatting wist ook Ru- dolfo Gardeslen het net te vin don #—2. Het verschil na de uitstekende prestatie tegen FC Amsterdam van vorige week met dit duel tegen de hekkesluiter was er één van dag en nacht Want SVV speelde eigenlijk maar twintig minuten echt goed. Het nadeel was echter dat de eerste twintig waren, waardoor de onder schatting alleen maar ergere door Martijn Verwaaïjen vormen aannam. Visser: „De hele week heb ik ze er voor gewaarschuwd. Dat ze het niet makkelijk op moesten nemen. Dat ze niet moesten denken dat we er zijn na de wedstrijd tegen Amsterdam. En dan krijg je dit." Adrie Nanlohy, afgelopen don derdag uiteindelijk toch van De Graafschap overgenomen, moest onverwacht toch in de basis opdraven. Dankzij Cor Peitsman eigenlijk, die zülke problemen met zijn auto had dat hij niet op tijd op „Harga" was om in de bus te stappen. Derhalve op eigen gelegenheid kwam en er naast kwam te staan. Nanlohy is zeker een aanwinst voor dit SW. Vooral wanneer met name mannen als Bart Kreft, Dick Hoogmoed en Wim de Haan wat meer inspiratie op kunnen brengen, kan de donke re buitenspeler van groot be lang worden. Technisch krap, erg begendig en met wat meer conditie een goede snelheid. Dat zijn de positieve punten van Nanlohy die over zijn debuut zei: „Het viel met mee. Ik moet nog erg wennen aan het spel van SW. Zeker in zo'n wed strijd." SVV startte zeker sterk. Kreeg verschillende kansen, maar be nut werden ze niet. Vooral Adrie Nanlohy zorgde in die periode met wervelende acties voor gevaar maar Hoogmoed, De Haan en de statische Cock de Zwarte wisten ze niet te benutten. Dat deel Helmond Sport na het S W-offensief wél. Want na vijf en twintig minuten konden de 1500 toeschouwers voor het eerst juichen. De SW-defensie keek toen ademloos toe hoe Gerrie van Melis een één-twee combinatie aanging met Van de Ven hetgeen doeltreffend door eerstgenoemde werd afgerond: 1—0. „Zo'n doelpunt kan na tuurlijk nooit vallen", aldus een geïrriteerde Pim Visser. „Ze staan rustig naar die combinatie te kijken. Niemand deed ook maar iets". De definitieve genadeklap kreeg SVV vijf minuten voor rust toegediend. Een handsbal van Rlnus Steenbergen (Hei- mond Sport heeft lange tijd interesse in de lange verdediger gehad) werd door scheidsrech ter Bakker gehonoreerd met een strafschop die Van der Ven verzilverde. Pas tien minuten voor tijd, toen Cor Feitsman al in het veïd was gekomen voor de uitgebluste Nanlohy, kopte de SVV-schutter Peits man een hoge voorzet van Wim de Haan achter doelman Wil- lerase. Visser wisselde Bart Kreft nog voor Jos Zoetmuldér maar zonder dat het resultaat opleverde. Martini! rukt op Vlaardingen Vcor de zoveelste maal dit seizoen stond de scheidsrechter weer eens centraal in een competitiewedstrijd. In de streekderby tussen VFC en Martïnit was bet arbiter Baak uit De Lier die met de pittige partij, die twee ploegen op de mat legden, duidelijk de nodige moeite had. Het gevolg was, dat Van der Horst (Martinit). Peter Jeup (VFC) en Harry Schuiten (VFC) om onduidelijke redenen in het boekje van de leidsman verdwenen en VFC'er Chris Hendriks, die om zijn ongenoegen te uiten zijn broek liet zakken, zelfs het veld moest verlaten. Hoewel deze zaken het spel danig beïnvloedde, kon er aan het eind van de, aan beide kanten wat geïrriteerde, strijd we! een verrassende einduitslag worden genoteerd. De 01 overwinning kwam overigens al vrij vroeg in de wedstrijd tot stand. Na ongeveer een kwartier m de eerste helft, bleek VFC-doelman Rob Brekelmans kansloos tegen een verwoestende vrije trap van Jan Blom: 0—1. Martinit ontsnapte op slag van rust wel aan de gelijkmaker, toen een keihard schot van Harry Schuiten door de paal werd gekeerd. Het Schiedamse Martinit verdedigde in de tweede helft de met veel moeite verkregen voorsprong met verve. Hoewel de Schiedammers daar ook allerlei ongeoorloofde middelen voor gebruikten, lukte het om VFC lam te leggen. De Vlaardingers, vooral ontstemd door het zwakke optreden van de scheidsrechter, probeerden gedurende de gehele tweede helft langszij te komen, maar precies zoals Martinit gehoopt had, was VFC het spoor naar het doel van Martinit volkomen bijster geraakt Het is te hopen voor de Vtaardin- gers, die nu ook een aantal schorsingen aan hun broek krijgen, dat ze deze tegenslag goed verwerken. Voor Martinit ziet het er na de matige start van deze competitie ineens een stuk zonniger uit

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5