SPORT voorsprong uit handen VZC-B VEILIG Juventus onderschat BC Paulus Herstel Aad van Opstal niet voldoende Dames MVC overtuigen Vlaardingers nemen afstand nM - m tweede ODI herfstkampioen Basket Boys gestaakt... MAANDAG 6 NOVEMBER 1978 MVCVan Santen/L 3—2 - fi* m 'mfsé Zwemmen Sportagenda Tafeltennis Gespannen BM TOG SC/VD/WW7 Schiedam Het gaat goed met de volleybal clubs in het Waterwegge bied. Al kwamen de he ren van het Schiedamse Both Partners niet ver der dan een gelijkspel tegen concurrent Hou Stand, de damesteams behaalden overwinnin gen. De meest verrassen de zege was die van het Maassluise MVC, dat het Haagse Van Santen/Ley- land 3 met een 3—2 ne derlaag huiswaarts stuurde. Bij de topper in de eerste klasse tussen Both Partners en Hou Stand bleek dat het Schiedamse publiek de weg naar de nieuwe sporthal Margriet heeft gevon den. De stampvolle tribune zorgde voor een sfeervol duel, dat uiteindelijk een 2—2 eind stand opleverde. Vooral de Schiedammers waren hiermee niet tevreden. „Tot twee keer toe hebben we een ruime voorsprong uit handen gegeven", mokte trainer/speler Peter van der Gugten na afloop van de ruim twee uur durende wedstrijd. De eerste keer gebeurde dat in het begin van het door scheids rechter Plooster streng geleide duel. Na een 6—3 voorsprong kwam Hou Stand terug tot 6—6, waarna B&P ook een voor sprong (10—6) prijsgaf: 11—15. Vanaf dat moment leken de Schcldammers de wedstrijd via een overtuigende 15—3 setzege weer onder controle te krijgen, maar door in de derde set op nieuw een ruime voorsprong te verspelen, 12—6, kwam Hou Stand zelfs op 18—2 via een setzege van 14—16. Het werd uiteindelijk 2—2 doordat Both Partners de laatste set met 15—8 won. Hierdoor bleven de Schiedammers aan kop van de ranglijst met een punt voor sprong op Hou Stand. B PBouw lust 3—0 Het damesteam van Both Partners is duidelijk op de goe de weg. Na de 3—2 zege van vorige week op het Rotterdamse Pendrecht, werd deze keer het Dordtse Bouwlust 3 met 3—0 verslagen. Hierdoor zijn de Schiedamse dames na een onze kere start opgeklommen naar de middenmoot van de promo tieklasse, De tegenstander van afgelopen zaterdag lijkt daaren tegen voorbestemd tegen degra datie te moeten gaan vechten. In amper vijf kwartier maakte B&P het karwei af via de set standen 15—3,15—10,15—9. Het damesteam van het Maas sluise MVC heeft opnieuw voor een verrassing gezorgd. Werd vorige week WW verslagen, deze keer klopte het team van trainer Kees Vijfvinkel het Haagse Van Santên/Leyland 3 met 32, waardoor opnieuw twee kostbare punten aan het totaal konden worden toege- Vierdingen Bet volleybal herenteam van het Vlaar- dingse Broleco heeft ruimer a/stand genomen van concur rent Kulinko, In een spannende wedstrijd viel pas ic de vijfde set de beslissing. Dat het Broleco was, dat die laatste set op zijn naam bracht, was vooral te wijten aan het slechte stoppen bij Kalinko. De minstais gelijkwaardige Seheveningse aanvallers werden hierdoor onvoldoende ge lanceerd. Broleco profiteerde echter bekwaam van deze tekortkoming bij de tegenstander: 3—2. Een duidelijk krachtsverschil is er niet geweest Zo won Broleco de eerste set met 15—7, terwijl Kalinko onmiddellijk weer langszij kwam via een setzege van 3—15, Hierna nam Broleco opnieuw een voorsprong, 15—12, met prompt weer het antwoord van Kalinko: 1416. Vrij eenvoudig kwam Broleco door het slechte stoppen van de Seheveningse ploeg in de laatste set op een 14—6 voorsprong. Hoewel het Seheveningse verweer gebroken leek. Plotseling kwam Kalinko toch terug, om zelfs bij 14—12 weer enige hoop op de eindzege te gaan koesteren. Zo ver kwam het echter niet want een toch wel wat geschrokken Broleco herstelde zich nog net op tijd om het beslissende punt tekunn en scorem 15—12. De smash van de Schiedammers lanas het eenmansblok. i J /S Schiedam De eerste drie weekse cycle-crosscompe- titie, die bij de Pedaalrid ders In de Spaanse Polder werd verreden, heeft een verwachte overwinning voor de routinier Cock van der Hulst opgeleverd- Met drie achtereenvolgende ze ges liet de Leidenaar er geen twijfel over bestaan, dat hij samen met de Schie dammer Ger Mak, die drie maal een tweede plaats voor zich opeiste, de top van de gisteren aanwezige renners vormde. Ook Ton Steens (Harga), een renner die het crossen als speciali- teit heeft, moest het onder spit delven, hoewel zijn derde plaats in de eind rangschikking genist veel belovend genoemd kan worden. Bij de nieuwelin gen nam Rob Huisman (Harga) een tweede positie in achter John Kleiendorst Een set-up in wording bij B P voegd. Via 158, 1115 en 14—16 (in die derde set ging een 13—g voorsprong alsnog verlo ren!), slaagde MVC er in de 1—2 achterstand weg te werken. Dat gebeurde via de overtuigende setstanden 15—11 en 15—7. WWBroleco 03 Ook het damesteam van het Vlaardingse Broleco heeft tegen het Wassenaarse WW een over winning behaald. Alleen in de laatste set kwam Broleco wat in moeilijkheden, nadat de voor gaande sets met 415 en 5—15 overtuigend waren gewonnen. Het verdedigend goed spelende WW slaagde er pas in die laatste set in om ook aanvallend wat terug te doen. Even liet Broleco zich hierdoor verras sen, maar de V.aardingse ploeg kwam via een 9—3 achterstand terug tot 13—13 waarna WW toch nog verslagen werd: 13-15. Vlaardingen De zgn. tweede keus van V2C is in de ZRO-competitie op de zesde plaats geëindigd. Die stand was al bereikt voordat de laatste (zesde) ontmoeting werd verzwommen. Poseidon *65 promoveerde overtuigend naar de A-afdeling ten kosten van SCOM uit Hoogvliet. Zeehond '73 kon zijn positie in de B-afdeling niet vasthou den en verdween weer naar de C-afdeling, samen met het Rotterdamse De Spartaan, Nieuwelingen in de B-afdeling zijn: Wiek slag uit Capelle aan de Ussel en De Lansingh 2 uit Krimpen aan de IJssel. Ondanks de Akragontraining is nu alleen nog maar zwemclub R vertegenwoordigd in de hoogste regionen. Voor de Vlaardingers is het verheugend, dat zij zich zonder veel moeite hebben kunnen handhaven, )Sen groot aandeel in de handhaving had Monique Brug mans, die in de laatste ontmoeting weer een derde plaats op de 100 vlinder (1.21.9) voor zich opeiste. Joke van Vliet werd tweede op de 100 school in 1.25.5, die samen met Ilse Verhey (1.34.4) de punten op die afstand veiligstelde. Marino Tomaello zorgde voor een tweede plaats op de 50 vlinder in 44.1 sec.;terwijl er verder een stroom van persoonlijke records was. Onder andere van Henry de Boer op de 100 vlinder in 1.16 (was 1.23) en Ronnie van der Schaft in 1.41.9 (was 1.44.2). Esther Dijkshoorn zwom een goede 100 school getuige haar tijd van 1.42.1. En die was 1.45. Op de 50 meter vlinderslag waren er verbeteringen voor Tom Zwanenburg <48.4) en Sandy van Dusseldorp (54.4), alsmede Natasja Gerkema die er 57.3 voor nodig had. Uitslag zesde ontmoeting: 1. Poseidon'56, 2. Strijen, 3. Merwede, 4. PCG, 5. De Geul, 6. VZC 2, 7. Zeehond '73 en 8. Spartaan. Totaalstand: 1. Poseido- n'56, 2. Strijen, 3. Merwede, 4. PCG, 5. De Geul, 6. VZC 2,7. Zeehond '73 en 8. Spartaan. Schiedam De Schiedamse korfbalvereniging ODI is door een overwinning op stadgenoot Succes 3 ongeslagen herfstkampioen geworden. De Schiedammers, die uitkomen in de tweede klasse van de afdeling Rotterdam, hadden niet de minste moeite met Succes: 123. Vlaardingen Het eerste team van Basket Boys was opweg naar de eerste sei zoenzege tegen Hurricanes (48—21) toen de scheidsrech ter de strijd staakte. Eric Zorgdrager van Basket Boys slikte op een gegeven mo ment enkele scheldwoorden. maar omdat ook de arbiter die hard gehoord. Het hij inrukken. De coach van Hur ricanes, Fred Zonneveld, oud-coach van de Vlaardin gers, hoopt op overspelen van het duel, maar gezien de grote voorsprong van Basket Boys zit dat er niet in. Via een snelle 144 voorsprong werd het bij de rust 24—8 in bet voordeel van de Vlaar dingers. In de tweede helft kon coach Mike Schulz veel vuldig wisselen, zonder dat bet een nadelig effect had. In de Vlaardingse aanvat j kwam Guido de Ruiter vele j malen tot scoren. Maandag: Ledenvergade ring Hoekse Boys, Har- wichweg, 19.30 uur. Zaal voetbal: DESV—Ursus (Ommoord). 19.45 uur: Actl- vitas—MW *27 (E-hal), 20.45 uur; VOB—SVV (E- hal), 21.30 uur; DVO '32—Heineken (E-bal), 22.15 uur; DJSExcelsior M (E- hal), 21,30 uur; FCN '66—Europoint (Margriet hal), 19 uur; DRZ—Oldi (Margriethal), 19.45 uur; Martmit—Zwart Wit *28 (Margriethal), 20.30 uur; WK—Nes to ro (Margriet hal), 21.15 uur; Demos Trouw (Margriethal), 22 uur; FC Tybex—CKC (Lijn baan), 20.30 uur; VS- V—BKB (Lijnbaan), 22 uur; Air, BoysHDVS (Aster- lo), 19.45 uur; Hoogenboom* Zwaluwen (Brielle), 22.15 uur; Apollo—Shell (dames). Dinsdag; Voorronde vierde klasse libre, café DGL, 19.30 uur; voorronde vierde klasse libre, café R'dam, 19,30 uur; voorronde derde klasse libre, café Valk, 19.30 uur, voorronde derde klasse libre, café De Waal, 19.30 uur. Woensdag: Voorronde der de klasse libre, café De Kroon, 19.30 uur. SVD- P—BFC (Alexander), 21.30 uur; VOC-RKWIK (Schie- broek), 21.15 uur; Xerxes— Schiedam (Schiebroek), 22 uur; Vergadering Schie dam, Harga, 20 uur; Feye- noord-jeugd—Vlaardingen, Varkenoord, 19 uur. Trim men, MargTiethal, 21—23 uur. Schiedam Het eerste heren- team van Juventus heeft een belangrijke kans op de over winning l&ten liggen. BC Pau- lus won in de Margriethal met 8394. Ook het damesteam werd bijna geconfronteerd met een nederlaag. Een goede twee de helft voorkwam dit echter. Coppens Eagles uit Den Bosch werd met 64—51 verslagen. Hot eerste herenteam had een moeizame start. Dit was één van do wedstrijden die Juventus zou kunnen winnen en dat leek te veel te drukken op het Schie damse team. Toch zag BC Pau- lus geen kans om van de thuis ploeg los te komen. Aan beide 2ijden werd erg vee! balverlies geleden. Dankzij Harry Sluimer kon Juventus dan ook weer langszij komen. Natiën minuten spelen 14—14. Geen van beide ploegen wist een definitieve voorsprong te nemen. Vlak voor rust zag het team van trainer/- coach Jan Start toch kans om een kleine voorsprong te nemen. Rust 35—32. Na de rust leek Juventus de wedstrijd regelrecht te gaan be slissen. De voorsprong groeide al gauw naar tien punten, maar verder kwam Juventus niet. In de 16e minuut nam echter BC Paulus een time-out en ging over op een man-to-manverde- diging over heel het veld. Met één klap werd de voorsprong toen nog elf punten: 75—65, weggevaagd. Voordat trainer/coach Jan Start een time-out kon nemen was het 79—79. BC Paulus was in de winning-mood gekomen en daardoor was eigenlijk toen al voor Juventus de wedstrijd ver loren. Jan Start probeerde zijn team nog wel tot een zonepress aan te sporen, maar het geloof in eigen kunnen was volledig verdwenen. Damea Ook het damesteam had een moeilijke wedstrijd. Coppens Eagles zwerft ergens in de mid denmoot en dat mag voor het team van trainer/coach Hans van Hoorn geen probleem zijn. Het beweeglijke Coppens Eag les stelde de te statische verde diging van de thuisploeg echter voor onoverkomelijke proble men. Keer op keer werd door middel van drives Juventus geklopt In de aanval zette Ju ventus het goede afstandsschot van Anja Peters en de lengte van Marijke Klos tegenover. Lange tijd ging de strijd gelijk op, maar vlak voor de rust was het toch Coppens Eagles dat verdiend de leiding nam. Rust stand: 26—29. Juventus heeft dat echter wel vaker meegemaakt en alles wees er dan ook op dat in de tweede helft de zaak wel recht getrokken zou worden. Het felle Coppens Eagles liet zich echter niet zomaar opzij zetten en het spel van de thuisploeg werd dan ook steeds zenuwachtiger. Pas in de 14e minuut kwam Juven tus enigszins op een voorsprong (4946). Toen ook ging de routi ne van de Schiedamse ploeg een woordje meespreken en werd alsnog een ruime voorsprong verkregen. Bij het laatste fluit signaal was de eindstand 64—51 en wist Juventus zich verzekerd van de gedeelde koppositie. Topscorers: heren: Harry Slui mer 25, Peter van der Waal 14 en Jaap Boon 12 punten; dames: Marijke Klos 18 en Anja Peters 16 punten. Vlaaitlingen/SehipHnm in het Waterweggebied een klein tafeltennisprogramma. De ereklasse had vrijaf, terwijl de wed strijd van NOAD werd uitgesteld wegens het meespelen van Shot-international Wim de Bruin aan een toernooi in Italië. Radio Molenaar en Bowling Maassluis TOG speelden wel. De Vlaardin gers met belangen onderaan de ranglijst, de Maassluise ploeg met belangen bovenaan. Beider kansen namen af, want zowel RM als TOG verloren met 6i. ïo de promotie hoofdklasse was De Korenbeurs 2 voor de tweede maal te sterk voor Radio Molenaar. Evenals in Schiedam werd het nu in een druk bezochte Lijnbaanhal een 64 zege voor de Korenbeurs-reserves. Een uitslag, waarmee de degradatie van de Vlaardingers opnieuw dichterbij kwam. Uit de zes gespeelde wedstrijden scoorde RM tot nu toe slechts drie punten en daarom "wet er met R. en R. en Red Star uitgemaakt worden wie zal degraderen. Een lot dat de Vlaardingers met nog vier wedstrijden te spelen, overigens nog wel in eigen tend hebben. In de wedstrijd tegen De Korenbeurs 2 kwam dan eindelijk het herstel van Aad van Opstak Voor het eerst in deze competitie benaderde hij zijn vorm van vorig jaar. Hij won twee keer, van John Buyk en Jan Landsbergen. Jan Simons, achter de tafel te keer gaan met praten, opmerkingen en uit het spel halen als een prof liet zich echter niet verrassen. Simons won ook van Peter van den Broek en Hans Jaap Oppenheim. Omdat Van den Broek en Oppenheim ook van Jan Landsbergen verloren, kwamen beiden niet verder dan één keer winst (op John Buyk). Het dubbel was ook al voor de Schiedam mers en daarom was het herstel van Van Opstal niet eens voldoende voor een gelijkspel. Speelde Van Opstal dan wel sterk, ditmaal liet Peter van den Broek het afweten. De ex-ereklasser maakte een te gespannen indruk om tot succes te komen. In de slotpartij tegen Landsbergen had Van den Brode de stand van 45 op 5—5 kunnen brengen. Van den Broek kon de druk echter niet aan, zodat Landsbergen zich doorzijn teamgenoten kon laten feliciteren. De setstanden: Van den Broek—Simons 20—22,22—24; Oppenhei- m—Landsbergen 13—21,16—21; Van Opstal—Buyk 22—20,13—21, 21—16. Dubbel: Van Opstal/Van den BroekSimons/Lar.dsbergen 21—17, 1821, 1821; OppenheimSimons 15—21, 1521; Van den Broek—Buyk 21—17, 21—14; Van Opstal—Landsbergen 12—18, 19—21, 21—16; Oppenheim—Buyk 21—11,21—9 (44); Van Opsta- 1Simons 14—21, 1921;: Van den Broek—Landsbergen 13—21, 17-21(4-6). Wist BM TOG de eerste wedstrijd tegen De Treffer met 7—3 te winnen, ditmaal in Roelofarendsveen werd het een 6—4 nederlaag. De promotiekansen verminderden op slag. want zowe1 BM TOG als De Treffer staan nu met negen punten uit zes wedstrijden bovenaan. Winnen beide koplopers verder ai hun wedstrijden, dan is het Maassluise trio toch kampioen vanwege het onderlinge voordeel van twee sets. Daarover is echter pas over vier wedstrijden meer zekerheid. Het team mag dan tegen De Treffers een deuk hebben opgelopen, van ontmoediging is volgens captain Nico Ca peil en nog geen sprake. Aan Nico Capellen zelf lag de nederlaag overigens niet. De oudste Capellen bleef in de enkelspelen zelfs ongeslagen. Bij het totaal van die drie punten kon echter slechts één punt van broer Frans worden toegevoegd. Zowel Frans Capellen als Wim van der Poort, die derhalve niets won, maakten in deze wedstrijd een veel te gespannen indruk. En omdat Nico en Frans Capellen ook het dubbel in drie sets niet aan konden, was de eerste nederlaag in deze competitie een feit

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 7