SPORT Grote problemen voor Pollux-heren Zeven judoka's Mahorokan in de prijzen LI Henny Steeg districtskampioen Adrie Nanlohy eindelijk SW-er Sterk herstel van UVG For tuna verbetert records DRZ na rust op dreef i M fggfgg|§p De Hoek komt terug Goud voor Ronald Kars DINSDAG 7 NOVEMBER 1978 VAN COVS IN VSV Zilver voor Chita Groff Tafelvoetbal mwmm f i 11188® s8S®ft Hockey Atletiek Wirn Est de held van HBSS VD/SC/WW4 'Over De Gra afschap praat ik niet meer' Schiedam Wat stilletjes zit Adrie Nanlohy ïn de kantine van Helmond sport. Ook hij deelt de algehele malaise die is ontstaan na de gevoelige 2-1 nederlaag van zijn nieuwe club SVV, Gevoelig vooral na het zo positieve resultaat tegen de FC Amsterdam Waardoor het keurkorps van Pim Visser zich tegen Helmond Sport oppermachtig waande. Geen leuk begin voor Nanlohy dus die donderdag vóór het duel werd overgenomen van De Graaf schap. De voorgeschiedenis is zo langzamerhand wel bekend. Na de komst van Pim van der Meent als trainer bij De Graafschap bleek aJ erg snel dat desamewerking tussen de oud-FC Amsterdam trainer en de 26-jarige Nanlohy gedoemd was te mislukken. Het werd zelf zo slecht dat de donkere buitenspeler weigerde onder Van der Meent te komen trainen. „Ach, ik wil er verder niet meer over praten," zegt hij nu. „Hel is niet meer belangrijk. Ik heb voor SW gekozen en dat is nu de club die ik optimaal zal gaan dienen. De periode De Graafschap (na zes jaar Feyenoord speelde Adrie Nanlohy vier jaar voor de Doetinchemse vereniging) is wat mij betreft afgesloten." Lang heeft Adne Nanlohy niet hoeven zoeken naar een nieuwe vereniging. Overigens ook wel dankzij zijn oude club kwam hij alsnog rond met BW. Nanlohy: „Direct nadat ik uit de selectie werd gezet heb ik me laten inschrijven bij de stichting Arbeidsza ken. Dan kom je op een lijst te staan die ook SW heeft gekregen. Omdat ik al eerder te kennen had gegeven graag naar Rotterdam terug te willen en ik ook een aantal SW-spelers kende was het contact snel gelegd." door Martijn Verwaaijen „De train nu twee keer in dc week met De Graafschap mee. Neen, niet met de A-selectie. Dat zou inderdaad een beetje vreemd zijn. Ik train met de C-ploeg. En op vrijdag kom ik naar Schiedam om de laatste training en de bespreking daar mee te maken. Ik logeer dan bij mijn moeder. Tenslotte woont mijn hele familie nog in Rotterdam dus dat is geen probleem." Eén van de voorwaarden die Adrie Nanlohy gesteld heeft is dat - SW een passende baan voor hem zal vinden. .Dat is natuurlijk het meest belangrijke. Tenslotte is het tegenwoordig niet eenvoudig om een baan te vinden. En met name in Rotterdam en omgeving zal dat niet meevallen (Overigens is SW daar geroutineerd in. Tenslotte werd ook voor de Van Heracles afkomstige John Corver indertijd een passende werkkring gevonden.) De kleine buitenspeler debuteerde ongelukkig tegen Helmond Sport Deels omdat hij onverwacht In de basis stond en deels omdat SVV zich bijzonder zwak manifesteerde. Adrie: „Het was inderdaad geen leuk begin. Wat mij betreft is het wat tegengeval len. Vooral omdat het voor mij moeilijk voetballen Is als SW achter komt te staan. Dan gooien ze alle ballen hoog voor de pot. En ik moet het eenmaal van mijn techniek hebben." Ondanks het tegenvallende resultaat in zijn eerste wedstrijd in het SW-shirt kan Adrie Nanlohy zeker een heleboel betekenen voor SW. Zegt hij 2elf: „Al ik nou maar in Schiedam of in de buurt kan komen wonen is al een flink deel van de problemen opgelost Dan kan ik iedere keer met de groep mee trainen Nu is dat onmogelijk. Dan 20U ik drie keer per week honderd zestig kilometer moeten njden. Is niet te doen. Maar met wat meer geluk en wat meer rust ben ik er zeker van dat SW beter kan dan tot nu toe. Het is een fijne ploeg om in te voetballen." .v-'v jK-5 V-s Adrie Nanlohy: „Over De Graafschap wil in niet meer praten." VI aardingen De COVS. afdeling V)vardingen en omstreken, stelt voor haar naam te wijzigen in Vlaar dingse Scheidsrechters Vereniging. De leden moe ten dit goedkeuren op een buitengewone ledenverga dering op donderdg 9 no vember in het nieuwe club gebouw aan de Mamïx- laan. Voorts dient er een voorstel van het bestuur tot goedkeuring van de nieuwe statuten en huis houdelijk reglement Plus het gevoerde beleid met betrekking tot de nieuw bouw. De bijeenkomst be gint om2ö uur. Schiedam In een niet groots duel beeft DRZ de thuiswed strijd tegen Eureka met 2—0 gewonnen. Voor de rust bleek duidelijk dat het zelfvertrou wen bij de Schiedammers nog ver te zoeken was. Zij verover den wel een veldmeerderheid, maar zagen toch geen kans dat in een doelpunt uit te drukken. Toen in de vijfde minuut na de rust Frans Lansbergen met een kopstoot, uit een hoekschop van Kees Bruinsel, de stand op 1—0 had gebracht, dacht DRZ dat het nu wel verder uit zou gaan lopen. Niets was minder waar, want Eureka bundelde de krachten en speelde „alles of niets", waarbij de verdediging van DRZ goed op zijn tellen moest passen. Tien minuten voor tijd onder nam Landsbergen een solo. In het strafschopgebied werd hij tegengewerkt, listig het Frans zich vallen en de arbiter kende een strafschop toe. Aanvoerder Jan Grootveld deed het nu beter dan vorige week en gaf de keeper geen schijn van kans, waardoor de eindstand op 2—0 werd bepaald. Vlaardingen Chita Groff, judoka van sport school Tino Hoogendijk, is bij de nationale kampioen schappen voor meisjes 16 en 17 jaar op de tweede plaats geëindigd. De Vlaar- dingse verloor in de sport hal van Goirle op een koka. Daarvoor won zij er van de negen partijen zeven op een vol punt. De overige twee Vlaardingse deel neemsters vielen niet in de prijzen. Schiedam In de afdeling Rijnmond van de tafelvoetbal bond zijn de eerste wedstrijden gespeeld in de bekerserie tafel voetbal. Voor de eerste ronde: Wijngaard jr.-Van Gulik 2—6 en Van de Broek-Nieuws traten 3—4. De verrassing in de twee de ronde was de nederlaag die bekerhouder J. Stoop sr. kreeg te incasseren tegen C. Smit (2—5) en hierdoor is uitgescha keld- Overige uitslagen: Wijn gaard sr.-Busscher 0—2; Van Os-Lïng7—1; Ossewaarde-Tobé 5—4; Gerrets-Stoop jr. 0—14 en Bastiaanse-Van Gulik 0—2. De acht finalisten voor de districtstitel driebanden klein vlaard ingen/schiedam - Herrny Steeg van de biljartver eniging De Molenwiek is op ongeslagen wijze distrietsk m- pioen geworden derde klasse driebanden klein. De Schie dammer promoveerde daarmee naar de tweede klasse met een gemiddelde van 0.430. Drie da gen lang werd er in het Vlaar dingse biljartcafé De Griffoen om de titel gestreden. De eindstand was; 1. Henny Steeg (De Molenwiek) 14—0.430 2. Jan Verburg (Het Oosten) 90.313 3. Henk Steenhoek (Tonegido) 80.366 4. Dick van Beek (C-West) 3—0.302 5. Frans Robben (De Molen- vviek) 7—0.299 6. Aad Pronk (De Kroon) 4-0.361 7. Willem Batist (De Molenwiek) 4—0.268 8. Henk van Straten (De Molen wiek) 2—0.276 De prijzen werden na afloop uitgereikt door distrietsvoorzit- ter Aad Stouthandel. C>-v: Henny Steeg ontvangt de beker uit handen van voorzitter Aad Stouthandel. Schïedam/VIaardingen De nederlaag van de heren van Pollux (0—1 tegen VCL) Is het meest opvallende resultaat bij de hockeyclubs. Voor Pollux een zorgelijke zaak, omdat de Vlaardingers hierdoor verder afzakken. Vooral omdat VCL lager geklasseerd stond. Polux viel de hele wedstrijd fel aan, maar tien minuten voor tijd was één uitval van de gasten genoeg om de thuisclub gedesil lusioneerd achter te laten. Beter verging het de Asvion heren die tegen het op de derde plaats staande Groen Geel een 2—2 gelijkspel behaalden. Een goed resultaat, gezien het beeld van de wedstrijd waarin Asvion Mare Jacobs wegens ziekte moest missen. Asvion was voor rust veel sterker, hetgeen door treffers van Rob Strik en Ro nald Jacobs ook werd uitge drukt: rust 0—2. De betere conditie van Groen Geel echter was teveel voor de Schiedammers. Tien minuten na rust resulteerde dat in een 1—2 stand, terwijl tien minuten voor tijd Groen Geel via een strafbal gelijk kwam. Vlak voor het einde werd Asvion een straf- push onthouden. Hans van Woerkom kwam nog binnen de lijnen voor Ad-Willem Mansoer. De dames van Pollux blijven het goed doen. Nu weer werd AMHC met de duidelijke cijfers 4—1 met de neus op de feiten gedrukt. Pollux speelde sterk aanvallend, hetgeen na een kwartier spelen beloond werd. Een goede combinatie tussen Mieke Meerhof en Els Schoen makers werd door laatstge noemde in een treffer omgezet. Kort na de openingstreffer ac centueerde Mieke Meerhof het Vlaardingse offensief nog eens extra door er 2—0 van te maken. Hetgeen ook de ruststand was. Sterker Ook na de pauze was Pollux sterker. Uiteindelijk was hef Heieen dc Gorter die met twee treffers voor een ruime Pollux- produktie zorgde. AMHC kor» pas toen wat terugdoen, maar verder dan een doelpmi» "twa- men dc tegenstandsters niet. Slechts het dames-earn van Dordrecht vormt nu nog een bedreiging voor de Pollux-for- matie in de vierde klasse. Door een doelpunt van Han van Duiken speelden de heren van Evergreen met 1—1 gelijk tegen Aeolus terwijl de dames uit Maassluis uit tegen Dordrecht niet verder kwamen dan een 30 nederlaag. Vlaaxdingen/Schiedam De handbalheren van UVG hebben zich uitstekend hersteld. Van het tot dusver ongeslagen SOS wonnen zij met 20—13. Bij de rust was de voorsprong voor dc Schiedammers nog maar 9—7, maar daarna was het snel gebeurd met de Hagenaars, De dames van UVG leverden eveneens tegen het nog ongeslagen An co ra 2 een uitstekende prestatie en wonnen met 97. De heren van WIK hebben de traditioneel moeilij ke wedstrijd tegen Indus met een 13—11 overwin ning afgesloten. Ondanks het wegblijven van de scheidsrechter werd er tóch gespeeld. Het was een harde wedstrijd, waar Indus niet tegen op kon en reageerde dat af op de scheidsrechter. Dat kwam het spel van Indus niet ten goede en WIK profiteerde daarvan. Via een 6—5 rust stand werde het uiteindelijk 1311, waarbij doelman Don Vredenbregt de absolute uitblinker was. Ook de dames van WIK bleven aan de winnende hand, nu weer tegen Saturnus, hoewel de Vlaardingers een trage start hadden. Dat resulteerde allemaal in een 3—1 achterstand, maar zij hadden zich bij de rust weer hersteld in een 6—3 voorsprong. Na rust werd de opgaande lijn voortgezet en dat resulteerde in een 12—7 overwinning. De heren van Unitas blijven het op landelijk niveau goed doen. Hoewel er in het begin tegen Atomium sprake was van onderschatting, werd het duel in een 20—16 overwinning afgesloten. De dames van de Maassluisse dub wonnen 2onder veel moeite met 19—6. De dames van de Hollandiaan leden hun derde nederlaag in successie, nu weer tegen Hermes, dat veel meer kwaliteit in huis had. De eindstand was 179. Monster De atletiekvereni ging Olympus hield in Ter Hei de de jaarlijkse halve mara thon, waarop Fortuna-atleten getracht hebben de persoonlij ke records te verbeteren. Sjaak Hoogendijk was goed op dreef. Hij hield het tempo hoog, wat resulteerde in een scherp er per soonlijk record van 1.22.03 uur. Bram de Jong kwam ruim een minuut later over de meet: 1.23.18 uur. De derde Fortuna-atleet, Sch- larcnann, klokte 1.24.12 uur. Kees van de Velden en Arie van Embden vochten een felle strijd uit, waarbij het de laatste niet lukte een gat van honderd meter te dichten. Arie van Embden kwam daardoor 42 seconden later (1.30.47 uur) over de streep. Luc Dumont liep na lange tijd weer een wedstrijd. Hij had het erg zwaar en kwam vermoeid tot 1.34.05. Wijnand Riemeyer (1,44.01 uur) en Aart Kuit (1.55.03) deden het rustiger aan, terwijl een aantal niet Fortuna- lopers in Ter Heide tot de vol gende tijden kwamen: Johan Kijne 1.12,07 uur, Marïus de Snaayer 1.14.35 uur, Daan Dijksma 1.20.40 uur en Nico Terlouw 1.28.27 uur. Hoek van Holland Het zondagteam van Hoek van Holland moest tegen hekkesJuiter Randstad Spert drie keer een achter stand wegwerken om tot het 3-3 gelijke spel te komen. Randstad Sport scoorde al snel, waarna Marcel Grootenboer voor een gelijke ruststand zorgde. Na rust trachtte De Hoek met hetzelfde spel te ver doorgevoerde combinaties een treffer te forceren. Randstad •Sport had meer succes: 1-2. De thuisploeg schrok wakker en de volgende pressie leidde tot 2-2 (Hans den Boer). Weer kwamen de gasten op een marge van één doelpunt. Peter Rooney hield bet hoofd koe! en haalde toch nog een punt binnen voor Hoek van Holland: 3-3. Schiedam HBSS heeft de thuiswedstrijd tegen Semper Altius met een op schot zijnde Wim van Est met 2-0 gewonnen. In een ontmoeting, die van Schiedamse zijde gekenmerkt werd door onderschatting, kwam HBSS pas ca de nist aan kansen creëren toe. Na vijf minuten in die tweede helft was het al raak. Via de arm, de borst en het gezicht van Wim van Est caramboleerde de bal in het doel: 1-0. De Rijswijkse ploeg trachtte hierna met man en macht de achterstand ongedaan te maken, maar de paal stond een gelijkmaker in de weg. Een kwartier voor tijd werd de tegenstand definitief gebroken, toen wederom Wim van Est die daarmee de held van de dag werd, doeltreffend uithaalde: 2-0. Dordrecht Zeven jeugd ju doka's van Mahorokan zijn op de Zuidholiandse judokam pioenschappen voor veertien en vijftienjarigen in de prij zen gevallen, hetgeen recht geeft op deelname aan de na tionale kampioenschappen, die zondag in Berlichem ge houden worden. 1 De hegemonie van Mahorokan I in de lichtste klasse van voor gaande jaren is in Dordrecht verbroken. - Rob Koelewijn, kanshebber voor een derde plaats, werd ongelukkig „ge wipt". In de klasse tot 51 kilo gram veroverde Jan Willem de Nie een zilveren plak. In de finale verloor hij op beslissing van Arno van Buren, waarmee hij een week eerder geen moei te had. Een gewichtski as a e hoger (tot 56 kilo) was de overheersing van de Maassluisse vereniging duidelijk: alle ereplaatsen wa ren voor Mahorokan. Rob Henneveld won in de halve finale van clubgenoot Peter Lahey met gering verschil, waarna in de finale de andere Mahorkan-judoka, Rick Snel len van Vollehove, ook op be slissing verloor. De tweede plaats resulteerde voor Rick Snellen van Vollehove, terwijl Peter Lahey beslag op de der de plaats legde. Martin Speyer (tot 62 kilo) die in de leeftijdsklasse en de ge wiekts klasse debuteerde, werd in de derde Tonde door de talentvolle Ronald Axks met vol punt verslagen. Martin Speyer Wam via de herkan sing toch tot een tweede plaats. Boven de 62 kilogram was Ronald Kars veruit de sterk ste. Anne ten Hoeve verloor in de kwartfinale, maar kwam met een sterke serie van vijf partijen via de herkansing toch tot een derde plaats. Ook van sportschool Tino Hoogen- dijk deden vier judoka's aan het kampioenschap mee. Atie van der Struis kwam daarvan met vier overwinningen het verst, terwijl Bram Dekkeren Marco Ruiter drie partijen wonnen. Peter Dekker won in de laagste gewichtsklasse twee partijen. Naast de nationale kampioen schappen in Berlichem voor veertien- en vijftienjarigen (zondag), worden zaterdag de Nederlandse kampioenschap pen voor de eerste maal voor twaalf- en dertienjarigen ge houden. Voor Mahorokan doen daaraan in ieder geval Jacco Quist, Tonny van der Berg, Nico Boelrijk, Ronald van Buren en Pieter Verbeek mee. Marcel van der Water is reserve, maar het is waar schijnlijk dat ook hij van de parfcj zal rijn. 9SSS

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4