SPORT Twee kandidaten voorzitterschap Harg; Geslaagde proeven by „Alliantie" De Ooievaars blijft leider Doelp iw tenfees t bij Martinit Jaap de Bruijn stuurt aan op fusie met Schiedam sport :ort Van der Spoel wil naar DHS IMaralhonl (bowlen in| 1 De Walvis I WOENSDAG 8 NOVEMBER 1978 Tafeltennis SW geen geluk SC 7 Streven naar één sterke wielerclub In Schiedam. Schiedam Jaap de Bruijn, de geschorste secretaris van wielerclub Harga, stuurt aan op een fusie van die club met de rennersclub Schiedam. Om dat te bereiken ambieert hij het voorzitterschap van Har- ga, waarover morgenavond zal worden beslist. De tweede kandidaat is de huidige (interim) voorzitter van Harga, Jan Gordijn, die samen met nog twee bestuursleden tijdelijk is aangebleven. Het vormen daarvan was nood zakelijk geworden, omdat de leden van deze wielerclub het niet eens waren met het schor sen van Jaap de Bruijn als secretaris. Het bestuur zag dat als een motie van wantrouwen en dreigde op te stappen, totdat het KNWU-lid John Lakerveld adviseerde, dat er een tijdelijk bestuur moest worden gevormd om de lopende zaken af te handelen. Het bestuur van Harga dat na een „intem" conflict tot de slot som kwam dat De Bruijn moest opstappen, vindt de geschorste secretaris wél een beste man, alleen deed hij in het bestuur alles op zijn eigen houtje. Jan Gordijn: „Hij heeft zeker grote verdiensten, maar die liggen toch meer op het vlak van jeugdleider". Op de buitengewone ledenver-* gadering morgenavond wil men overigens Jaap de Bruijn zeker niet kwijt als jeugdleider, omdat hij de enige In de club is die over het vereiste diploma beschikt om jeugd te mogen trainen. Een sgnu commissie van goede diensten, waarin on der andere De Bruin (sponsor) John Lakerveld (KNWU-lid), Jan Gordijn en Jaap de Bruijn zaten, heeft nog getracht de breuk te lijmen, maar de pogin gen hadden vooralsnog niet het gewenste resultaat De tegenaanval van Jaap de Bruijn, om voorzitter te worden, moet het huidige (tijdelijke) be stuur als een dolkstoot in de rug Harga al jaren een ingrijpende renovatie van de wielerbaan claimt". Eén grote wielerclub staat altijd nog sterk tegenover de gemeen te, wanneer het gaat om subsi die. Duidelijk is intussen en begrijpelijk dat sportwethou der Herman Posthoorn en Arie Verlinde, voorzitter van het da gelijks bestuur van de spor traad, positief tegenover de plannen staan. Overigens is de zelfde Jaap de Bruijn afkomstig van rennersclub Schiedam. Hij werd bij die club zelfs ge royeerd toen htj met een nieuwe club, Harga dus, op de proppen kwam. Ook Jan Gordijn, die eveneens afkomstig is van Schiedam, was dat lot bescho ren. De hamvraag is intussen of een royement ongedaan gemaakt door Bas van den Berg Schiedam Bij de gymnastiekvereniging Alliantie hebben 300 jongens en meisjes deelgenomen aan de zg. vaardighei dsproeven in de gymnastiekzaal aan de Mgr. Nolenslaan. Naast de zg. basisproef voor de jeugdige Schiedammers werd er gewerkt aan de eerste, tweede en derde graad. Uitslagen: Meisjes 10-13 jaar eerste graad: 1. Annemieke v.d. Leye 38,5 pnt., 2. Astrid van Gogh 38, 3. Simone Batenburg 37,8. Meisjes 10-13 jaar tweede graad: 1. Bianca Kinegin 41,3 pnt., 2. Linda Spruit 40,2, 2. Annemarie van Kas teren 40,2, 3-HseBreman 39,1. Meisjes 10-13 jaar derde graad: 1. Yvonne Krabbendam 38,3 pnt.. 2. Miranda den Houting 36,5, 3. Anita van Vel zen 28,3. Meisjes 10-13 jaar: basisproef: 1. Bianca v.d. Lee 34,9 pat, 2. ElIyvanEyk34. Jongens 10-13 jaar eerste graad: 1. Johan Kentson 40,3 'pnt, 2. Bram v.d. Water 39,4, ."3. Werner v.d. Meer 39.2. Jongens 10-13 jaar tweede graad: 1. André Heesbeen 40,2 pnt, 2. Arthur v.d. Geer 40,1, 3. Edwin Zagwijn 38,7. Jongens 10-13 jaar derde graad: 1. Arie Villerius 36,7 pnt, 2. Pieter v.d. Schalk 34,1, 3. Jeroen van Treyen 34. zien, vooral omdat de leden wel achter Jaap de Bruijn staan. Wanneer inderdaad De Bruijn zal worden gekozen zal één van zijn belangrijkste taken zijn een fusie voor te bereiden. Fusie Jaap de Bruijn zelf: „Ik heb al een informeel gesprek gehad met voorzitter Henk Breur van rennersclub Schiedam en die staat er niet afwijzend tegen over. Het gedrag van de leden zal altijd nog moeten worden afgewacht. Eigenlijk", aldus Jaap de Bruijn, „is het bittere noodzaak dat twee wielerclubs samengaan. Van Schiedamse zijde loopt er al drie jaar een verzoek op een eigen terrein In de 's-GravenlandscpoIder In clusief een clubhuis, terwijl Schiedam De tafeltennissers van de Schiedamse Invaliden Sportvereniging De Ooievaars zijn de eerste helft van de competitie ongeslagen gebleven. Bij Elan 8 werd een krappe 46 overwinning behaald, zodat de fraaie koppositie gehandhaafd bleef. Wederom bleek Wim Vermaas niet te verslaan en scoorde een hattrick. Ton van Balveren volgde goed met twee keer winst. De uit vorm zijnde Ronald Oosthof zag alles verloren gaan. Wel won hij samen met Wim Vermaas het dubbelspel. Wim Vermaas had in de eerste makkelijk te bespelen en won game tegen Peekstok veel moei te om tot winst te komen- Dit gebeurde in de extra verlenging met 2224. In de tweede game wist hij zijn tegenstander ge nu met 13—21. De 01 voor sprong werd weer geheel teniet gedaan door veriiespartijen van Ronald Oosthof tegen De Bak ker, 21—13 en 21—8, en Ton van Schiedam De S W-spel er Rinus van del- Spoel heeft overschrijving aangevraagd naar de Schie damse hoofdklasser DHS. De Schiedammer, die al eerder overschrijving aanvroeg vanwege een meningsverschil met trainer Jan van de Vélden van het jeugdteam, heeft nu wél goede kans op een realisering van zijn plannen SW te verlaten. Dit omdat de KNVB, in tegenstelling tot het begin van dit seizoen, op het verzoek van DHS om overschrijding dit maal wel positie ve geluiden heeft laten horen. De definitieve beslissing valt binnen enkele weken. ^llllllilUlliflIlllllllllllliniUIIIIIllllllllllillië s Schiedam Het bowlingcentrum „De 5 Walvis" in Schiedam S houdt vrijdag 24 en 5 zaterdag 25 november S 2 een bowlingmarathon ten bate van de stichting Lentefeest. Aan deze marathon doen mee spelers van g oud-Feyenoord, artiesten S van muziekgroepen, g S waaronder Champagne s 5 en The Internationals Funny Face. "Voorts acht 5 bowlingteams van elk zes man die om S sport prijzen gaan 5 strijden. Het begint 5 allemaal om 23 uur die EE vrijdagavond met een .Moonlightbowling", in gi 5 aanwezigheid van Schiedams burgemeester 5 Ane Lems en de S wethouder van S sportzaken Herman ee Posthoorn. S 5 Eddy Treytel, doelman 2 van Feyenoord, werpt de 2 5 eerste bat Naast de 2 bowlingmarathon 2 5 worden er 5008 loten 5 3 aan de man gebracht, 5 S evenals er verschillende 2 3 prijsvragen zijn voor de 5 S bezoekers, die gratis 2 S toegang hebben bij deze 2 g marathon. j§ ^anniHiuiiuiiuiiiiiiiiiittiimiiiiiJiiiiiiufim Balveren tegen Van der Does. Ronald Oosthof had tegen Van der Does niets in te brengen en verloor met 21—19 en 21—16; 3—4. Veel geluk had Ton van Balveren tegen De Bakker. Na verlies van de eerste game, 21—14, won hij ternauwernood. na verlenging, de tweede game, 2022. Met dezelfde cijfers won hij ook de beslissende derde game: 3—5. Geen enkele moeite had Wim Vermaas met Van der does, die heel eenvoudig in twee games, 11—21 en 10—21, werd weggespeeld: 3—6. In de slot- partij bleek Ronald Oosterhof met tegen Peekstok te zijn opge wassen en verloor met 21—9 en 2114, waarmee de eindstand op 46 kwam. Scbiedam/VIaardingen m de Sporthal Martgriet stond voor de zoveelste een groot aantal zaalvoetbalwedstrijden op het programma. FCN '66 opende de avond tegen Euro- point en weer werd het met één doelpunt verschil geklopt Voor rust liep de tegenstander uit naar een 0—2 voorsprong, waarna FCN na het 'wisselen van doel door Theo Dedrog tegen scoorde: 1—2. Weer liep Europoint uit, maar Rob van Vliet en Ger Gouweleeuw brachten FCN op gelijke hoog te: 33. Maar weer moest FCN de tegenstander voor laten gaan en verloor met 3—4. DRZ kwam uit tege OLDI en won moeizaam met 5—4. Gerrit de Kok schoot raak, waarop Piet Bast voor 2—0 kon zorgen. Enkele foutjes in de defensie betekenden 2—2, maar Frans Landsbergen zorgde met een kopbal voor een 3—2 ruststand. Na de hervatting liep DRZ snel uit naar 5—2, toen Piet Bast tweemaal doeltreffend kon uit halen. DRZ geloofde het verder wel, waarop Oldi nog dichtbij kon komen tot 54. Martinit zorgde voor een waar doelpuntenfeest,.door met maar liefst 152 te winnen van ZWART WIT '28. Voor rust bleef de score steken op 50, door doelpunten van Chiel Gou- ka. Herman de Brinker, Ed Slavenburg en tweemaal Jan Blom. In het tweede gedeelte brak Martinit definitief het Rot terdams verzet, waarbij Jan Blom (viermaal), Herman de Brinker en Ed Slavenburg (elk driemaal) produktief bleken, terwijl tussendoor Zwart Wit'28 niet verder kwam tot twee tref fers, eindstand dus 15—2. Ed Slavenburg (Martinit)—vier doelpunten - WK moest aantreden tegen NESTORO en verloor met 4—6. Nestoro kwam op 8—1, maar William Heijdra knalde de ge lijkmaker in: 1—1. Weer kwam WK achter, maar Leen Valk schoot WK weer naast Nesto ro: 2—2. Toch brak de rust aan met een 4 stand, die na de hervatting zelfs nog werd ver groot met 2—5. WK zette een hevig offensief in en Leen Vslk bracht eerst 3—5 op het bord, waarna een toegekende straf schop door Peter van de Meer verzilverd werd: 4—5. Inplaats van de verwachte gelijkmaker pakte Nestoro met een uitval definitief de winst: 4—6. In de Vlaardmgse Lijnbaanhal stonden FC TYBEX en CKC tegenover elkaar en die wed strijd wonnen de Vlaardingers met 7—1. Hans de Keijzer zorg de voor 1—0, Cock Visser schoot 2-^0 achter de Rotterdamse kee per, waarna Hans de Keijzer weer tekende voor 3—0 en 40. CKC scoorde tegen, waarop Ze- gert van de Struis de ruststand op 51 bracht. Hierna deed FC Tybex het wat rustiger aan, maar kwam toch nog tot twee treffers, eerst van Wil Schwei- ger en de laatste treffer weer van de voet van Hans de Keij zer, die zijn totaal hiermee op vier bracht. Uitslag 7—1. In de sporthal Ommoord stond DESV-URSUS op het program ma, die in de tweede helft voor Ursus verloren ging met 4—3. Ursus startte goed, want Peet Mulder en Henk Verwey scho ten de Schiedammers naar een 02 stand. DESV kwam terug tot 12, maar John Huigen bracht het verschil weer op twee doelpunten: 1—3. Na de rust kwam DESV sterk opzetten en brak driemaal door de Ursus- verdediging. Ursus zette nog wel een stevig slotoffensief in, maar vermorste alle kansen en verloor hierdoor met 4—3. De Energiehal was plaats van handeling voor de wedstrijd tussen VOB en SVV, die voor SVV verloren ging met 4—2. Voor rust hielden de ploegen met aanvallend voetbal elkaar goed in evenwicht, waarbij voor SVV Bert van het Llth tekende voor beide treffers en de rust aanbrak met 2—2. In de tweede helft had VOB wat meer geluk dan SVV en scoorde nog tweemaal en liet hierdoor SVV met lege handen, MW '27 werd naar een regel matige 51 nederlaag gespeeld door Aetivitas. De bezoekers kwamen op 2—0, waarna Bas Verbruggen voor de Maaslan- ders doel trof: 2—1. Hier bleef het bij voor MW *27, want Aetivitas liep na rust naar een kan worden, wanneer een fusie met rennersclub Schiedam se rieuze vormen aan gaat nemen. Op de buitengewone algemene ledenvergadering morgens'zond is hot punt van de agenda een nieuw bestuur voor Harga te kiezen. De bijeenkomst in de cantine van de wielerbaan be gint om 20 uur. De overdekte tribune van Fortuna die hardnodig gerenoveerd moet worden. De leden van de biljart vereniging De Molenwiek 2ijn gestart met een balpe nen-actie om de clubkas te spekken. Zij kosten een piek per twee stuks. 9 Bij Ursus bestaat geen record over het ongeslagen thuisrecord. Wel - of hoog stens - in de alcoholische sector. Bij dezelfde zondag vierdeklasser verwacht men op 25 november een knal van een disco-avond. Voor Ursus is het de laatste gelegenheid dat het van de bestaande kantine voor dergelijke even ementen gebruik maakt. Het is echter niet bekend of op die avond ook al met de sloop wordt begonnen. Ook bij MW *27 gaan de beentjes van de vloer en wel op zaterdag 18 november. Zowel voor senioren als do nateurs, De muziek is in handen van Trio '76. VFC heeft ter gelegenheid van haar 65-jang bestaan twee nog in leven zijnde op richters een bloemstuk gege ven. Dat waren Jan van der Steen en Jaap Bos. Fortuna en FC Vlaardin- gen ontwikkelen plannen om tot een renovatie van de oude opstallen te komen. De kans is groot dat er subsidie bij de gemeente moet wor den gevraagd. Bouw-en wo ningtoezicht van Vlaardin- gen heeft intussen de over dekte tribune afgekeurd, omdat het beton langzaam maar zeker aan het loslaten is. Nieuwe voorzitter Ben van Haren van RKWIK voelt zich „bekocht" met de medede ling van de voorzitters van Sunlight en CION om tot een fusie over te gaan. Terecht stelt de praeses, dat op een vorige bijeenkomst van de sectie voetbal van de VRSR uitgebreid was gesproken over een oplossing voor huis vesting van Sunlight Plus de greep die Sunlight in de bouwkas had moeten doen omdat de gemeente het on derhoud aan de velden aan de Delftweg niet wilde beta len. „Toen we daarover spra ken", aldus de RKWIK-voor zitter, „wisten beide voorzit ters van Sunlight en CION al dat er een fusie in de lucht hing. Ze hebben er toen ons helemaal niets van ver teld. Niettemin veel sterk te en succes in de toekomst". RKWIK zal zich tot het dagelijks bestuur van de VRSR wenden met bet ver zoek dp nieuw te bekijken wie de kabels voor de ver lichting in park'tNieuwlant moet betalen. Uit een speci ficatie van het GEB blijkt thans, dat de door RKWIK voor een derde betaalde 3900 gulden aan reparatiekosten voor een zeer groot deel be- sataat uit vernieuwing van kabels. RKWIK is het daar niet mee eens. 0 De korfbalselectie van Vlaardingen presenteert zon dagavond 12 november haar nieuwe outfit. Dat gebeurt in de Westwijkhah waar dezelf de avond micro (oefen) wed strijden zullen worden ge speeld tegen Ten Donck. Trainer Frans Vermeulen, die de club gat verlaten, geeft,,, die bijeenkomst zijn. visjku- over de kansen voor ur Vlaardingers. él Bij Demos groeit het da mesvoetbal gestadig. Voor het eerste elftal zijn er al te veel speelsters, niettemin is de eenheid bij de dames groot. Het bestuur is er een beetje trots op dat de dames een geheel eigen commissie hebben, die zelfstandig werkt en goed functioneert. De plannen om VDL kre diet te geven voor de aanleg van een baüevanger en een wijziging van het trainings veld zijn goedgekeurd. De sportraad had er geen enkele moeite mee, maar het laatste woord is aan de gemeente raad. De kans is niet uitgesloten dat Maassluis meerdere ska- teboardbanen gaat krijgen. De situatie ervan wordt op, het ogenblik onderzocht. Er zijn al offertes binnen dat. zo'n baan 25 mille kost Het. mooiste zou zijn in elke wijk zo'n baan aan te leggen. 6 Het bestuur van de bow-„ lmgbond Schiedam, dat pas, js opgericht, ziet er als volgt uit. Voorzitter K. Melkert». secretaris F. van Viegen en penningmeester A. van Driet

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 7