SPORT Jaap Klepke: „WK is rijp voor promotie" i Misstap van De Korenbeurs heeft gevolgen i PPSC nog steeds ongeslagen CZi am MVC geen kans tegen Vlaardingers w Zwaluwen opgewekt naar SHO Slechts drie korfbalclubs in actie Nieuw bestuur Schiedam Jeugciderby Wouter Kan traint Pollux I VRIJDAG 10 NOVEMBER 1978- 'Nieuwe trainer maakt er een steerploeg van Volleybal TSB zoekt revanche Rob Korpel: geluk bij een ongeluk Opening budo- instituul VD/SC/WW 6 Schiedam Een voetbalvereniging die de laatste tijd door een aantal opmerkelijke uitslagen in jiet nieuws is gekomen, is net Schiedamse WK. Vooral de forse overwinningen op GSV Sero (6—1) en FC Toricana dO1) bevestigen dat de derde klas afdelingsclub bijzonder goed draait. Opvallend is wel, dat de man die verantwoordelijk is voor de goede resultaten, een betrekkelijk onbekende in de Schiedamse Sportwe reld is- Jaap Klepke heeft overigens pas op het allerlaatste moment voor WK gekozen. Hij: „Ik was juist gestopt als jeugdtrainer van DRZ en van plati vanwege I mijn knieblessure een jaar rust te nemen. Echter, precies een week voordat ik op vakantie ging, werd ik benaderd door de voorzitter van WK, Ruud Kooijmans, of ik geen zin had trainer bij WK te worden- Ik moest daar uiteraard eerst over nadenken, maar een dag voor mijn vakantie hakte ik definitief de knoop door,,. Aangezien de vakantie van Jaap Klepke, die in 1965 nog het doel van DRZ verdedigde toen hij door een ernstige handblessure gedwongen was met keepen te stoppen, al besproken was, moest de Schiedamse vereniging een oplossing voor de voorbereiding vinden. Die vond het in Aad van Hassel, die bereid was de honneurs waar te nemen. Het gevolg hiervan was, dat Klepke eigenlijk bij de eerste competitiewedstrijd maar weinig van zijn selectie af wist. Jaap Klepke hierover: „Toen ik van vakantie terug kwam, ben ik bij een oefenwedstrijd gaan kijken en wist ik eigenlijk al dat er viel bij te schaven op het gebied van balbehandeling en taktisch inzicht. Voorts zag ik dat de sfeer, als gevolg van vorig seizoen, niet zo best was en dat ik daar dus eerst aan moest werken". Hoger Het is duidelijk dat Jaap Klepke, die overigens geen functie hij een eerste klas afdelingsclub ambieert, voor een groot deel in zijn opzet geslaagd is. Hij: „We hebben nu na acht wedstrijden twaalf punten verzameld en ondanks dat een kampioenschap niet primair is gesteld, kan je gerust zeggen dat we meedraaien- Als ik eerlijk ben, hoort WK ook niet in deze afdeling thuis, maar twee klassen hoger". Jaap Klepke, die een verbintenis voor een jaar heeft afgesloten, gelooft ook dat zijn ploeg rijp voor promotie is. De VVK-trainer, die dankzij de medewerking van de afdeling Sportzaken van Schiedam de beschikking kreeg over de trainingsvelden op Harga op de dinsdag en donderdagavond, stelt dan ook terecht: „Ik geef ook de training aan de lagere elftallen, want in feite zijn zij net zo belangrijk voor WK". Een uitspraak die geheel en al bij Jaap Klepke past, die erin geslaagd is zijn enthousiasme op de spelersgroep over te brengen. Scluedam/Vlaartliijgen In de tafeltenrtfscompetitie wordt bet komende weekeinde een volledig programma gespeeld. Wat de ereklasse betreft liggen die beslissingen al vast. Tempo Team wordt kampioen Ravesteijn degradeert Interessant blijft de strijd om de tweede plaats, waavoor De Korenbeurs door de onverwachte nederlaag bij Midstars achterop is geraakt. De dames van B en P in opmars. Zaterdagavond kunnen de Schiedammers weer wat bijko men door thuis van De Veluwe te winnen. Een zege is daarnaast nog nuttig ook, want dan wordt afstand genomen van de vierde en voorlaatste plaats. Een plaats die het spelen van een degrada tie/promotiewedstrijd betekent. Nu De Veluwe het zonder de geblesseerde Jaap van Spanje moet stellen, heeft deze laatste thuiswedstrijd van De Koren beurs iets aan spanning inge boet, De wedstrijd in de Koop mansbeurs begint om zes uur. Voor NOAD ajn er nog vijf wedstrijden ter spelen, omdat het duel tegen Shot werd afge last Deze wedstrijd wordt nu op zondag 3 december gespeeld. Zaterdag gaat NOAD naar On ly0, waartegen thuis werd verlo ren (4-6). Een nieuwe nederlaag kan NOAD ach nauwelijks meer permitteren. WENST Degradatiegevaar dreigt er ook voor het Vlaardingse Radio Molenaar. Vooral nu van de Korenbeurs-reserves werd ver loren, verslechterde de sltautie op de ranglijst Zaterdag zullen de Vlaardingers moeten win nen om erger te voorkomen, want R en R is de tegenstander. De Goudse ploeg is evenals Red Star mede-kandidaat Dit be langrijke duel wordt in Gouda gespeeld. In de overgangsklasse is het kampioenschap voor BM Maas sluis TOG opgeschort Dat kwam door de nederlaag tegen De Treffers, maar het Maasslui- se trio heeft alles nog in eigen hand. Dan mag er in de laatste vier wedstrijden echter geen fout meer worden gemaakt Tegen NMB/VDO 3 zal dat zaterdag ook wel niet het geval zijn, want uit werd met liefst 10-0 gewon nen. De thuiswedstrijd begint zaterdagmiddag om twee uur in de gymzaal achter de C.A. Bre- derolaan. RM steunt in hoge mate Aad van Opstal.. Vlaardhngen Zwaluwen, dat in de laatste drie wed strijden (tegen DOVO, Quick Boys en DOSK) geen verlies heeft hoeven te incas seren, steat morgen voor de opgave na een lager geklas seerd team te bestrijden. In Oad-Bdjeriand xal de ploeg van S0O (slechts één pont minder dan de Zwaluwen) er alles aan doen de stijgende Ujn van de Vlaardingse eer ste kïasser te onderbreken. Daarom zal het niet alleen voor het zelfvertrouwen, maar vooral geilen de posi tie °P de ranglijst gewoon noodzakelijk zijn dat Zwalu wen, dat in de „suecesforma- tie" van de afgelopen weken aantreedt, tori mirre tens één punt vanuit Oud-Beijerland terugkeert Vlaardïngen Morgenavond vindt in de sporthal aan de Floris de Vijfdelaan te Vlaar- dingen een volleybal streekder- by plaats. Om 20.30 uur ontvan gen de dames van de Vlaar dingse volleybalvereniging Broleco het Maassluise MVC. Ondanks het feit dat de dames uit Maassluis de laatste tijd duidelijk in de lift zitten maken zij volgens trainer Kees Vijfwin kel niet veel kans tegen het goed draaiende Broleco. „Bro.leco heeft steeds een week later de zelfde tegenstander en blijkt toch iets minder moeite te heb ben met de diverse ploegen. Vandaaruit beredeneerd maken wij niet veel kans op een over winning." Vlaardingen/Schiedam Het laatste veldkorfbalweekemde, waarin slechts drie clubs uit het Waterweggebied aan bod komen, staat weer voor de deur. Hoewel het morgen en over morgen een districtsinhaalpro- gramma betreft (er kunnen tot 24 uur daaraan vooraf nog in haalwedstrijden worden gepro grammeerd) is het waarschijn lijk dat alleen de teams van DDI, Harga en Spirit in het veld komen. Herfstkampïoen ODI treedt thuis aan tegen De Spartaan 2, waarvan aangeno men mag worden dat de Schie damse ploeg ook met de Rotter dammer korte metten zal ma ken. Het Schiedamse Harga, dat dit seizoen weer door een diep dal gaat, zal in de thuisbeurt tegen Phoenix moeten laten zien dat de tegenslagen van de afgelopen weken op de juiste manier zijn verwerkt Ook de derde club, die dit weekeinde in actie komt, heeft een thuiswedstrijd op het programma. Het Vlaardingse Spirit, dat na een succesvolle competitiestart wat terugvalt, ontmoet de ploeg van Vrienden schaar uit Bodegraven. Schiedam Bij de voetbal- en honkbal vereniging Schiedam zijn een flink aantal bestuurs wijzigingen doorgevoerd. De nieuwe bestuursleden zijn José Bergmans (secretaresse), Leen de Gids (bestuurslid), Harry Reyngoud (bestuurslid, tevens voorzitter afdeling zomer sport), Leen de Gids (bestuur slid) en Cees van Pelt (bestuur slid afdeling voetbal)- Ook werd Piet Voorwald gekozen tot de nieuwe wedstrijdsecreta ris. De afgetreden bestuursle den zijn: Dicy de Gids, Jan van de Waal» Gerard Voorwald en Hennie Heesbeen. Alle vier blij ven actief in de vereniging. Vlaardïngen De jeugd teams van FC Vlaardïngen en SVV gaan morgen uitmaken wie van de twee het sterkste jeugdelf tal van het Waterweggebied heeft FC Vlaardingen, dat met 02 over Dordrecht zegevierde, beeft in ieder geval betere pa pieren dan SW, dat een 1—3 nederlaag tegen Telstar te slik- 1 ken kreeg. CION waarschijnlijk voor het laatst dit seizoen in deze samenstelling. Zaterdagmiddag spelen de he ren van Broleco om 13.15 uur in de sporthal aan de Gerdesia- weg te Kralingen tegen Viano 2. Het zal voor de Vlaardingers geen moeite zijn de volle winst te behalen op één van de laagst geplaatste ploegen op de ran glijst De standaardteams van het Schiedamse Both Partners vertrekken zaterdagavond geza menlijk naar Brielle. Om 19.15 uur spelen de heren tegen Kan goeroes en zullen zich trachten te herstellen van het gelijke spel afgelopen week tegen concur rent Hou Stand. Zij zullen zeker moeilijkheden ondervinden te gen de Brielse ploeg, die tot voor kort een evengrote concurrent vormde als Hou Stand. De dames komen om 20.30 uur eveneens uit tegen Kangoeroes. De goed draaiende ploeg van trainer/coach Hans Soeters moet in principe weinig moei lijkheden hebben met de Brielse dames, die zich in de onderste regionen van de ranglijst op houden. SrïüedamrVlaardmgen Het Schiedamse PPSC, in middels de enige club uit het Waterweggebied die nog ongeslagen is, zal om zijn kandidatuur voor de eerste plaats veilig te stellen, mor gen tegen WHS (negen uit acht) tot winst moeien ko men. De Schiedammers, die afgeiopen zaterdag „geluk kig" een puntendeling uit het gevecht tegen Lyra sleepten, kunnen rekenen op een gemotiveerd WHS. Het Maassluise Excelsior moet tegen SSC '55, na een reeks gelijke spelen, einde lijk eens een overwinning kunnen neerzetten. Zo niet. dan kan het wel eens een heel moeilijk seizoen voor de Maassluizers gaan wor den. In de derde klasse krijgt het nog steeds onderaan vertoe vende HVO bezoek van het leidende Heinenoord, dat af- ien zaterdag verras send thuis verslagen werd door De Aiblas. Misschien kan de ploeg van Wim Visser het niet in actie komende Sunlight de helpende hand toesteken. In de vierde klas se A gaan door het verlies van Vlaardingen nu 's-Gra- venzande, Monster en Hoek se Boys aan kop. De twee e gelopi send laatste clubs ontmoeten el kaar morgen, terwijl het achtervolgende Vlaardingen (11 uit 7) thuis het Maasland- se MW'27, dat met negen punten een goede midden moter is, ontvangt. Het Schiedamse HBSS gaat vol goede moed naar Sehe- veningan met de thuiswinst tegen Semper Altius en de lage klassering van Sche- veningen (4 uit 7) in het achterhoofd. De absolute topper in de vierde klasse C is het duel tussen Herkin- gen en TSB. De Vlaardin gers, die het voordeel van een thuiswedstrijd hebben, zoeken na de deceptie afge lopen zaterdag (4—0!) onget wijfeld revanche. Satelliet hoopt de terugkeer van Harrie Ilartog tegen „TSB-kilIer" TOGK met een overwinning te vieren. Vast staat wel dat de Vlaardin gers, die met negen punten uit acht wedstrijden aardig meedraaien, bij het verwe zenlijken van dit streven de nodige oppositie van de Rotterdammers zullen on dervinden. De duels in de afdeling zijn; Oude Maa- sDVO'32, Groen Wit Rot terdamGSS, Rhoo- n—GTB, Alexandria CION, VDL—Zuiderpark, VVK-MASC. Vlaardingen In verband met het vertrek van trainer Jaap Sleliakus worden de technische trainingen van de hockeyverenlging Pol lux vanaf zaterdag overge nomen door Wouter Kan. De nieuwe trainer, die in het eerste herenteam van Klein Zwitserland speelt en zelfs tot de selectie van het Nederlands elftal be hoort, gaat de kerngroep van de heren I onder han den nemen. De conditie training wordt overgeno men door gymnastiekle raar Rien van de Houdt. Schiedam Hoewel de SFC-doelman Rob Korpel op ongelukkige wijze ver antwoordelijk was voor de nederlaag tegen Oli- veo, heeft de sportredac tie van deze krant hem toch uitgekozen voor „de schoenen van de week". De 20-jarige Schiedam mer, die de schoenen kreeg uitgereikt uit han den van Wilton-handbal ster Bea Teeuw, is bezig aan zijn tweede seizoen bij SFC, na zijn junioren- tijd bij Schiedam te heb ben doorgebracht On danks het feit dat SFC nu de voorlaatste plaats in de vierde klasse D in neemt, gelooft Rob Kor pel wel degelijk in overle vingskansen. Hij: „We hebben gewoon teveel kwaliteit in het elftal om er nu al na een seizoen weer uit te kieperen. Het is een kwestie van tijd, voordat de resultaten, die tot nu toe nog wat tegen vallen, gaan komen". Q Woensdag 22 november wordt voor de tweede maal vanuit Maassluis een schaatstrip georgani seerd naar „De Uithof". Dat is bestemd voor alle scholieren tussen 8 en 14 jaar. Kaarten d vijf gul den bij sporthuis Wim de Graaff en bij de "VVV. De bussen vertrekken om 13.30 vanaf station Maas sluis en om 13.20 uur van af station Maassluis-West. 0 Hier is-ie weer, de spreuk van de week bij HDVS: „Wie speelt om te leren, houdt de fluiters in ere". Deze spreuk is in het B kader van. de actie; scheidsrechter, bedankt. O RKWIK duikt van avond in een ongedwon gen party, waarin de le den héérlijk zonder strop das kunnen genieten van een heerlijk avondje ont spanning. De bijeenkomst begint om 20 uur in het clubhuis. Q Maandag geeft Schie dams schaakkampioen Mario van Kleef een si multaan voor huisscha kers en jeugd. De bijeen komst is in het clubge bouw WF, ingang Ruben slaan, vanaf 19 uur. Op 20 november kunnen we weer diploma's worden behaald. Het gaat bij de schaakvereniging Schie dam om de pionnen- of koningdiploma. O In samenwerking met de VRSR houdt de av. Fort una morgen een spor tieve recreatiedag. Tus sen 10 en 12 uur zijn er op het complex aan de Marnixlaan een aantal ac tiviteiten, die als basis de atletieksport hebben. I Kosten per persoon voor j deelname/ 1,25. De ledenvergadering I van zaterdagclub HBSS is verschoven naar 28 no vember, omdat het be- I stuur nog volop bezig is J de nieuwe notulen en huis houdelijk reglement sa- J men te stellen. De wet eist I nu eenmaal dat deze statu ten door de vergadering moeten worden goedge keurd. Schiedam Henk van Oostenvoorzitter van de budobond, opent zaterdag 2 december het nieuwe budo-instituut Schiedam aan de Peter van Anrooy* laan. Dat gebeurt om 12 uur. Tussen 14 en 18 uur j daarna is er een receptie.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6