SPOUT Judoka's geloven in eremetaal op jeugd-EK Hermest afgang voorkomen bij DHC „Er is voor CION maar één weg, een fusie. Protest van watersporters Winstkansen voor UVG Hans Hoogendijk: „Tijd van ervaring opdoen is voorbij99 SZC niet kansloos FC Vierdingen is gewaarschuwd Topper voor VDL Voorzitter Piet Reigersberg: VRIJDAG 10 NOVEMBER 1978 DHS hoopt op ommekeer bij Aalsmeer SW: oppassen Sfeer VD/SC/WW7 Hans Hoogendijk.altijd een gok. Rob Hoogendijk .aan- Leo van Oosten .bege- gepaste training.leiding belangrijk. Schiedam„Het probleem ligt niet in de aanval. We hebben zelfs", zegt DRS- trainer Rob Jacobs, „meer doelpunten gemaakt dan VUC, de nummer drie in de ranglijst in de hoofd* klasse". In dat verband is het voor de Schiedammers geen kansloze zaak het duel te gen Aalsmeer in winst om te kunnen zetten". Als je alle wedstrijden op een rij tje zet", gaat Rob Jacobs verder, ,,dan zijn er twee opmerkelijke zaken aan de orde. In de eerste plaats is DHS steeds met een achter stand geconfronteerd voor dat het zelf tot scoren kwam- Terwijl we in bijna alle gevallen in de rust een gelijke stand hadden". „Daarom hoop ik nu einde lijk eens dat stramien te doorbreken en juist tegen Aalsmeer met een voor sprong te kunnen beginnen. Dan komt gelijk het zelfver trouwen weer terug", Eén en ander betekent dat DHS in bloembollenland weer met drie man in de aanval opereert Vïaardingen Het eerste wat bij de judoka's Leo van Oosten, Rob en Hans Hoogendijk opvalt, is de eenheid. De drie Vlaardin- gers die, als lid van de Nederlandse judoploeg, worden uitgezon den naar de Europese Kampioenschappen voor junioren in Hongarije (17,18,19 november), zijn bereid de nodige concessies te doen die het bedrijven van topsport met zich meebrengt Aangezien die ontwikkeling er niet één is van bet laatste jaar, geloven de judoka's dan ook resoluut in hun fcangjm op eremetaal. De 20-jarige Hans Hoogendijk, die bij de Europese kampioen schappen voor landenteams in Parijs drie overwinning behaal de legt uit: „Het blijft natuurlijk altijd moeilijk een voorspelling te doen, maar je kunt wel duide lijk zeggen, dat we er niet meer heen gaan om ervaring op te doen- Zijn broer Rob, voor wie het overigens zijn eerste Euro pese kampioenschappen zijn, vult aan: „Alle trainingen zijn volledig op het behalen van succes gericht In mijn klasse (superlichtgewicht tot 60 kilo) liggen er ook duidelijk moge lijkheden". Ete derde en laatste Vlaardingse judoka, Leo van Oosten die volgens zijn zeggen in Parijs nog kracht tekort kwam, is wat voorzichter ingesteld- Hij; „Er zijn natuurlijk veel bekende ge zichten bij zo'n kampioenschap. Als je in een beetje sterke poule wordt ingedeeld met een aantal nieuwe jongens, blijft het altijd een gok. Daarbij heb ik per soonlijk nog een extra nadeel gezien mijn leeftijd. Omdat ik pas negentien jaar ben en de junioren tot eenentwintig gaat, mis ik vooral in mijn klasse (middengewicht) de kracht Om daar enigszins teleurgesteld aan toe te voegen: „Volgend seizoen wordt de limiet verlaagd, dan ben ik gelijk senior". Doorbraak Ondanks die handicap rekent de Vlaardinger, net als Hans en Rob Hoogendijk op een in ternationale doorbraajc op 24 25-jarige leeftijd. De ambitie en de basis zijn in ieder geval bij alle drie in mime mate aanwe zig. Leo van Oosten andermaal: „We hebben bet geluk dat onze doorEmile Schelvis families geheel en al met de judosport zijn verweven- Bij mijn vader, die voondtter is van de Nederlandse Budo Bond en bij wie ik in de zaak werk, kan ik altijd vrij krijgen". En Hans Hoogendijk; „De geloof dat onze familienaam genoeg zaam bekend is. Voor ons is het een voor de hand liggende keu ze geweest om met judo te beginnen én door te gaan". De ambitie om door te gaan is bijna on-Nederlands. De drie jongens, die in een groep van een man of tien zo'n twaalf urn- in de week trainen, besloten zelfs een deel van hun vakantie in het judokamp van Robert van de Walle in Zuid-Frankrijk door te brengen. De Vlaardingse ju doka's zouden dan ook geen moment aarzelen, wanneer de Budo Bond, in navolging van het Gymnastiekverbond een in ternaat zou oprichten, waar de jongens geheel en al met judo zouden kunnen bezig rijn. Hans Hoogendijk: „Ik heb nu al ex pres geen vast werk aangeno men om onmiddelijk van de mogelijkheid gebruik te maken. Dat de ambitie niet door iede reen gewaardeerd wordt, be wijst het meest recente voor beeld van Rob Hoogendijk- De negentienjarige superlichtge wicht werd een dag voor zijn vertrek naar Parijs door zijn werkgever (een herenkapper) meegedeeld, dat het absoluut niet kon. Rob zelf: „Eerder had het nooit problemen opgele verd, maar nu kon het ineens niet. Maar aangezien ik er kei hard voor getraind had was ik niet van plan al die arbeid zo maar verloren te laten gaan. Ik ben dus toch meegegaan, met als gevolg dat ik op het ogenblik inde WW loop". Streven Dat de jonge judoka's in hun streven de top te bereiken niet zichzelf voorbij lopen, zal ook in grote mate van de begelei ding afhangen. Hoewel de Hoogvlietse sportschooleigene- naar Chris de Korte de reis naar Hongarije als trainer zal fungeren, is vooral de inbreng van bondscoach Peter Snijders, die de jongens elke zondag op de centrale trainingen in Har derwijk bijeen heeft zeer be langrijk. I^o van Oosten is zeer kordaat wat dat betreft Hij: „Peter Snijders is technisch ge woon de beste die er is. Maar of de begeleiding nu wel zo optimaal is betwijfel ik. Op bet ogenblik heb je binnen bet bonds team een soort groepjes- vorming. Het gevolg was daar onder andere van dat, toen Hans in Parijs op mat A aan een partij bezig was, bijna de gehele kernploeg op mat B naar de andere partij stond te kij ken, in plaats van Hans aan te moedigen". Voordat de drie Vlaardingers inderdaad de top bereiken zul len er op lichamelijk en geeste lijk gebied een aantal hindemis sen van formaat genomen moe ten worden. Nog opmerkelijk is wel dat het streven van de Vlaardingers in eigen land nau welijks wordt gewaardeerd. Schiedam De verhoging van de havengelden van 55 naar 75 gulden per jaar heeft bij de watersporters in Schiedam kwiad bloed gezet „De Schie" heeft al een protestbrief geschreven naar de financiële commissie van de raad, terwijl de zg. „wilde" liggers aan een handtekeningenactie bezig zijn. De dames leden van de watersportvereniging „De Schie" vergaderen maandagavond om een petitie aan B en W voor te bereiden. Schiedam/Vlaardingen De waterpolo-beren van SZC ne men het morgenavond op tegen de formatie van Rotterdam. Na het verrassende resultaat tegen de Ussel zijn de Schiedammers zeker niet kansloos tegen de beweeglijke Rotterdamse ploeg. Voordat de Schiedamse heren bet water in gaan, spelen de SZC-dames in bad West to gen koploper DZV uit Delft. Voor de SZC-dames aal het een moeilijke wedstrijd worden. De heren van het Vlaardingse WIK komen vanavond al voor de competitie uit. In het Ooste lijk zwembad in Rotterdam gaat de strijd tegen Rijnmond. Dit treffen begint pas om 21.45 uur. De dames van "WIK spelen even eens een uitwedstrijd en wel tegen RET. Deze wedstrijd is morgenavond om 18.00 uur in bet zwembad aan de van Maan- enstraat. Vïaardingen Na afgelopen zondag tegen Fortuna SC roet de neus op de feiten te zijn gedrukt, staat er voor Vïaardingen overmorgen te gen Heracles wéér een ont moeting roet één van de ster kere elftallen van de eerste divisie op het programma. De Twentse tegenstander, die een gedeelde derde posi tie bezet, kan in zijn thuis wedstrijden in ieder geval op flinke steun van het meestal in groten getale aanwezige publick rekenen en in Ron Oosterom (ex-FC Twente) heeft de formatie van trainer Hermie HoIIink een veelsco- rende aanvaller, SW-supporters zullen de snelle spits ongetwijfeld nog kennen, want juist deze Oos terom stootte met twee tref fers SW uit de KNVB-beker. De vraag is dus of de ploeg van trainer Theo Laseroms, die duidelijk tijd nodig heeft, de schade in Almelo kan beperken of misschien zelfs wel voor een stunt kan zor gen. Vooralsnog lijkt een puntendelïng het hoogst be reikbare. Schiedam SVV krijgt zondag de gelegenheid zich te revancheren voor de de ceptie tegen Helmond Sport. Op bezoek komt het Noordhollandse Telstar, een ploeg die, na vorig sei zoen gedegradeerd te zijn, thans weer in de hoek is beland waar de klappen vallen. SW, dat nog steeds geen beroep op Wim Mulder kan doen, zal, om enigszins mee te kunnen draaien in de tweede periode, zeker tot winst moeten komen. Trai ner Pim Visser rekent erop: ,,Na de vertoning van afge lopen zondag, waarbij we een vierpuntenpartij ver gokt hebben, moet de thuis wedstrijd tegen Telstar ze ker winst opleveren. We moeten die club natuurlijk niet onderschatten, want ondanks dat het bij hun niet zo geweldig loopt, is het toch opmerkelijk te noe men, dat ze de meeste pun ten in uitwedstrijden bijeen gesprokkeld hebben". Schiedam/Vlaardingen Eersteklasser Hennes DVS staat voor de zware opgave bet Delftse DHC in zijn alles vernietigende opmars een balt toe te roepen. De Peiftcnaren, die onder leiding van trainer Guus Haüi ia een ruk van de tweede klasse naar de hoofdklasse willen doorstolen, hebben tot nu toe slechte één verliespunt te incasseren gehad, Hermes, dat nog niet een punt in een uitwedstrijd heeft veroverd, zal alle zeilen moeten bijzetten om een afgang te voorkomen. Het op de tweede plaats prijkende Hollandiaan ont vangt overmorgen nummer drie van de derde klase B Woerden. De Vlaardingers spelen weer met de schorsingvrije Cees Spruit, maar zonder Rob Maat VFC gaat in de derde klasse C op bezoek bij het Haagse RAVA en de Vlaardingers zullen er alles aan doen, na de onverwachte nederlaag tegen Martinit, twee punten aan hun totaal toe te voegen. Martinit zelf, inmiddels al in het bezit van evenveel punten (12) als de koplopers Excelsior '20, VFC en SMV, maar wel een duel meer gespeeld, speelt thuis tegen dat Rotterdamse SMV. KNVB zondag Het weer in de top terugkerende Excelsior *20 kan bij winst uit op De Postduiven profiteren van eventuele misstappen van de concurrenten. Twee clubs die op de loer liggen ontmoeten elkaar overmorgen in Vïaar dingen, namelijk Fortuna en Full Speed, die beide achter de kopgroep verzeild zijn geraakt Schiedam tenslotte heeft een uitwedstrijd tegen Postalia voor de boeg. Een klasse lager speelt Hoek van Holland in Rijp wetering tegen de gelijknamige club en moet SFC op reis naar Rotterdam om daar de amateurs van Feyenoord te bestrijden. Ook DRZ heeft een uitwedstrijd op het programma staan, namelijk in en tegen 's Gravendeel. Alle drie de ontmoetigen zijn nauwelijks interessant voor de kopposities. Vierde klas In de vierde klasse F is dit wél het geval met het duel tussen VDL en FIOS, De Maassluizers hebben met dertien punten de tweede plaats in handen, terwijl de bezoekers met elf puatcn de derde positie bezetten. De andere twee Waterwegvertegenwoordi- gers, üreus en Rb.WIK, ontmoeten elkaar overmorgen op bet terrein van Ursus op „Harga". De Schiedam mers hebben, gezien de stand op de ranglijst, waar schijnlijk meer vertrouwen in een goed resultaat dan het de laatste tijd wat sukkelende RKWIK. In de afdeling staan de volgende wedstrijden op het pro gramma: SVDPW—Abbenbroek, DemosHillesluis, FCN—ÜSC, Germinal—MSV '71 en WOB-WF. Vlaardingen/Schicdain In de zaalhandbalcompetitie heb ben de teams van Wilton dit weekeinde een zware uitwed strijd voor de boeg. De dames komen in Rotterdam tegen het fysiek sterke ADO in het veld, terwijl de heren in Ridderkerk tegen Sa turn us in aktie komen. Zowel voor de dames als heren geldt &Lt het niet gemakkelijk gaat worden, maar de beide teams zijn beslist niet kansloos. Het Kethelse HVK, dat afgelo pen weekeinde met een 7—8 nederlaag tegen SCO werd ge confronteerd, krijgt in de thuis- beurt tegen Spartaan de gele genheid zich voor het smadelijk verlies te revancheren. Ook de heren die tegen Helius spelen, moeten winst kunnen boeken. De DWS-heren moeten naar het Overijsselse Hengelo om daar tegen het onbekende Olympia-2 de strijd aan te binden. De heren van Unitas ontmoeten mede-debutant Animo-2 in Rijs wijk, terwijl de dames van Uni tas in Gorinchem weinig moeite zullen hebben met Achilles. De beide teams van UVG ont vangen in de Margriethal de teams van het Haagse Hermes. De heren treden in het strijd perk tegen het tweede team van de landskampioen, terwijl de dames het eerste team bekam pen. Voor de dames moeten de winstkansen duidelijk wat ho ger geschat worden dan de he ren, gezien de resultaten van de laatste weken. In de Vlaar dingse Westwijkhal moet hot slecht draaiende Hollandiaan in staat worden geacht tegen het ook al niet 20 sterke Quintus eindelijk eens een positief resul taat te behalen. De heren van Hollandiaan moeten trouwens ook een overwinning kunnen bijschrijven in het duel tegen streekgenoot DWS-2. De WIK- dames, samen met Unitas nog ongeslagen, zullen waarschijn lijk in het uit-duel tegen het Papendrechtse DES dat record niet verliezen. De HVK-verdediging tracht tevergeefs de SCO-aanvoerster van scoren af te houden Het duel ging trouwens met 78 verloren voor de Vlaardingse dames. O VïaardingenDe ledeo ran CION slaan, getuige de reacties, niet enbloc te tnppdsi om farm fitt te geven mm een fusie met Sunlight. Voomtter Plet Beygasberg, uit wiens brein de poging tot ene huwelijk is ontsproten, draalt er dan ook vlak voor de beslissende vergadering niet om heen. JQs aal", eikent hij ruiterlijk, „voornamelijk uit financiële overwegin gen de jwoHmaYitm bij de S3 stemgerechtigde leden weg moeten halen". Om de eerste bladzijde van een lang draaiboek om te kunnen slaan, zullen minimaal 62 leden de koppeling moeten onder- steunen. Zo niet, dan zal CION-praeses Reygereberg daaruit de consequenties trekken en mogelijk opstappen, omdat hij in dat geval geen verantwoordelijkheid meer durft te nemen voo reen club die steeds meer in financiële zorgen raakt Maar ook is de kans niet uitgesloten dat door een flinke portie emotie de stemming moet worden verdaagd. In tegen stelling tot Sunlight, dat zonder accommodatie dreigt te komen, is er bij CION geen sprake van een noodsituatie. „Alleen", zegt Piet Reygersberg, „hebben wij maar een kleine kans te groeien. We hebben inderdaad een jeugdafdeling, maar moeten van alles doen om het de jeugd naar de zin te maken. We zitten zelfs met de contributie voor de jeugd onder het Vlaardingse gemiddelde". door Bas van <ësn Berg „Dat de leden vol met sentimenten zitten en uitgebreid willen discussiëren over een fusie kan ik me levendig indenken. Een groot aantal leden is afkomstig van andere Vlaardingse clubs, waar zij het blijkbaar niet zo erg naar hun zin hadden. Bij CION, is hun uitgangspunt, is sfeer, iedereen kent eikaar, waardoor de persoonlijke invloeden groot zijn". Dezelfde leden gingen enkele jaren terug al niet akkoord met een „overstap" naar de Broekpolder, omdat de kosten veel te boog zouden worden. De Investering voor een nieuw clubhuis was toen al 125 mille. Omgerekend per lid zou dat op een bijdrage van duizend gulden rijn gekomen. Geen denken aan dus! Met veel zelfwerkzaamheid kwam er een gebouw aan de Samuel Esmeyerstraat, dat voor de kleine groep leden erg in „trek" is. De clubavonden en trainingen worden druk bezocht „Ik zelf', aldus Reygersberg, „zie mij ook niet alleen als voorzitter, maar sta tussen de leden in. Dat we de kans hebben om in de nabije toekomst over te stappen naar het complex van Vïaardingen, dat naar de Broekpolder verhuist, is prach tig, maar we hebben er geen geld voor. Bovendien onbetaal baar als we de huur van meerdere velden, een verhoging van de onroerend-goeö belas ting enzovoort er nog bijkrijgen. De nieuwbouw van een stenen clubgebouw blijft zeker niet op twee ton steken. Met maar enkele tienduizenden guldens in kas is er volgens mij geen denken aan. En in mijn driejarige periode als voorzitter heb ik het ook niet meegemaakt dat de leden bij tientallen binnenstromen. Wij zullen als we zo door gaan, een kleine dub blijven. Daarom groter, samen met Sunlight, dat evenals wij wordt opgeheven". „We zullen zeker niet", aldus de praeses, „in de armen van Sunlight gaan vallen, dat is in de gesprekken tussen beide besturen goed tot uiting gekomen. De nieuwe fusieclub met een nieuwe naam zou een heel wat professioneler beleid kunnen gaan voeren. Het is langzaam maar zeker uit den boze dat onze penningmeester Jaap van Saus met een boekje moet blijven rondlopen voor de contributies, en dat secretaris Cees Goudswaard „manusje van alles" is. De zakelijke argumenten die ik maandagavond zal aanvoeren, moeten de sentimenten kunnen doorbreken. Hoewel ik zeker wel strijd verwacht, denk ik nu nog aan een fifty-fifty kans, een fusie te bereiken". „Wanneer de balans positief doorslaat, voorzie ik wel een duidelijke weerslag op het verenigingsleven de rest van het seizoen. Vooral voor de selectie die nog in aanmerking komt voor promotie". Piet Reygersberg tot slot: „Ik kan nu wel proberen de oudere leden, die rdet meer midden in de club staan, mee te slepen, maar dat is niet fair. De leden moeten aan de hand van een pleidooi dat ik houdt, zelf zien dat er voor CION maar één weg is.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 7