SPORT Grotere derf SHO berecht beloond HVO verrast koploper Heineïioord PPSC kostbare winst CION slachtoffer99 van hard Alexandria HBSS redt het niet Angstig Zwaluwen geeft zich na rust over Paul Vork: niet meer Jan Kramer redt Satelliet Excelsior M. richt zich op mmÊÈm MAANDAG 13 NOVEMBER 1978 Vlaardingen: revanche tegen MW'27 KARAKTER Bas Leeuwenburgh erg gemist Waarsch uwiug Vreugde Acties Ron Carli beslissend TSB herstelt vlug VD/SC/WW Schiedam HBSS heeft het in de uitwedstrijd tegen het laag geklasseerde Scheveningen niet kunnen redden. Hoewel de Schiedammers in de eerste helft de beste kansen kregen, konden zij toch niet tot scoren komen. Ook in de tweede helft leek het slechts een kwestie van tijd, voordat de Oranjehemden het eerste doelpunt zouden ma ken- Begrijpelijk groot was dan ook de teleurstelling, toen juist Scheveningen de leiding mid dels Nico Buys nam. HBSS raakte de kluts kwijt en via dezelfde Nico Buys profiteerde Scheveningen bekwaam (2—0). Hoewel HBSS uit alle macht probeerde de achterstand onge daan te maken, lukte het alleen nog Bas van de Leye om de uitstekende Scheveningen-goa- lie te verschalken; 2—1. Vlaardingen Vlaardin gen heeft op overtuigende wijze revanche genomen voor de 10 nederlaag bij 's-Gravenzande vorige week. Slachtoffer van de Viaardingse prestatie drang was het Maasland- se MVV'27, dat een 4—0 nederlaag moest incasse ren. Na een kwartier in de eerste helft zorgde Ed dy Seymocr voor 10 en ondanks de mogelijkhe den, die de Vlaardingers nog kregen, bleef de2e stand tot aan de twintig ste minuut in de tweede helft ongewijzigd, Toen was het Herman Hooger- boord, die MW opnieuw met een treffer confron teerde: 2—0. De strijd was gestreden en middels Ed dy Seymoer (na een schot van Cees Bouman op de paai) en Cees Bouman zelf (na een voorzet van Karei van de Mark) liep de Viaardingse voorsprong op tot 4—0. Oud-Beijerland Waar een dolblije SHO-trainer Jan de Gier geheel tegen zijn principes in een krat bier liet aanrukken, stond Theo de Waard een tiental meters verder zijn wonden te likken. De oefenmees- ter van het Viaardingse Zwaluwen wenste niets af te dingen aan de 2—0 overwinning van SHO, maar kon zich wel kwaad maken over de wijze waarop SHO diep in de tweede helft de dodelijke stoot had uitgedeeld. „Normaal gesproken heb ik het liever niet over sebeidsreeh- ters", blikte De Waard terug op de tumultueuze tonelen bij de strafschop van SHJO. „Maar ik vind het belachelijk dat hij die Penalty laat overnemen op ad. vies van zijn grensrechter. Bij een strafschop hoef je er als scheidsrechter alleen maar op te letten dat de keeper niet te vroeg weggaat en dan ga je toch niet op je grensrechter af'. Het was inderdaad een komi sche situatie om te zien hoe de wegsprintende Ben Kraayo door een volledig Zwaluwen werd achtervolgd na zijn vlag- signaal bij de misser van Jan Grauss. Grauss mocht echter toch voor de tweede maal pro beren Ab Nijgh vanaf elf meter te passeren en ditmaal faalde hij niet, daarmee Zwaluwen nog verder in de gevarenzone druk kend. In feite was de beslissing in dit regelrechte degradatieduel al veel eerder gevallen. Om pre cies te zijn na een uur spelen, toen SHO de terechte beloning kreeg voor de grotere durf tegen het uitermate behoudend inge stelde Zwaluwen. En het grote talent Wtmpie Kooiman een vrije trap van Cees Visser met een schitterende kopbal SHO naar 10 tilde. Hoewel aan Beijerlandse zijde na deze treffer de onrust hand over hand toenam, betekende deze treffer de beslissing. Dat had ook Theo de Waard gezien, die ruiterlijk toegaf dat degene die een doelpunt zou maken beslist als winnaar tevoorschijn zou komen. Waarop tevens bleek dat Zwaluwen teveel moeite had om goed te kunnen overschakelen op een aanval lend systeem. Tot aan het doelpunt van SHO had Zwaluwen constant zes man achterin gehouden. Zelfs bij gevaarlijke spelvoordelen had het geen zin daar van af te wijken. Ondanks die mense lijke muur kreeg SHO voor de pauze genoeg kansen om Zwa luwen met een onoverkomelijke achterstand ie confronteren. Trainer Jan de Gier: „Voor rust hadden we het al In onze zak moeten hebben. Kom je snel op 1—0, dan heb je kans dat het weer wat rustiger wordt Het was echt degradatievoetbal. Daar Is meer voor nodig dan alleen goede voetballers. Heb je ook karakterjongens nodig. Zoals Jan Grauss, die op de moeilijke momenten dc ploeg kan dragen". De tegenstoten van Zwaluwen waren in het eerste deel niet van gevaar ontbloot, hetgeen mede te danken was aan de slechte onderlinge coördinatie achterin bij SHO. De Beijerlandse ploeg sleepte zich er ondanks alles toch nog doorheen dank zij de tweede strafschop van Jan Grauss. Eest te vermelden dat Theo de Waard na die 2—0 Dick Keizer- waard en Klaas Kornaat liet opdraven voor Leen Pijpers en Jan Molenaar. Voorts dat Zwa luwen een strafschop miste via Henny Kuytcn na een onbenulli ge overtreding van Jacob Groe nenboom op Dick Keizerwaard en dat Van Riel later een gehei de strafschop wegwuifde na een flying side-kick van alweer Groenboom op de benen van Ernst Kegel, SHO'er Wim Kooiman belaagt Zwaluwen-doelman Ab Nijgh. Later zou Kooiman zijn ploeg aan de eerste treffer helpen Vlaardingen In de achtste competitiewed strijd heeft HVO dan toch de eerste overwinning behaald. En dat nog wel op koploper Heine- noord. In deze wedstrijd was echter geen onder scheid tussen staartclub en koploper. HVO won weliswaar wat fortuintijk, maar onverdiend was de zege zeker niet. Het werd 2—0 voor de Vlaardingers, en Heinenoord-trainer Bert van Veen kon daar niets van afdingen: „Het was tot nu toe onze slechtste wedstrijd". Maassluis Hoewel Excelsior M. eindelijk weer eens een over winning behaalde (2—1 tegen SSC '55) had het verschil groter moeten zijn getuige het krachtsverschil in het veld. De Maassluizers, die vanaf het be gin de strijd dicteerden, kwa men pas na rust goed los. De eerste vijf minuten gingen er overigens kansen verloren voor Lies Kardol en Dick Ver- burgh, de twee aanvallers die hun stempel op de wedstrijd drukten. Vijf minuten na rust opende Lies Kardol eindelijk de score uit een pass van Dick Verburgh, maar een kwartier later was de stand in evenwicht. Tien minuten voor tijd scoorde Lies Kardol, nu uit een solo. Wederom en bijna had hij ook de derde treffer voor zijn reke ning genomen als de scheids rechter niet had afgefloten ■Twee-één dus. Aan HVO-zij de een verheugde trainer Wim Visser, die zijn spelers vorige week ook al een punt zag behalen. Dat bracht het totaal op twee, wat dan nu op slag is verdubbeld. „Het her stel is er", aldus Visser. „Dit komt het zelfvertrouwen ten goede". Wist Bert van Veen dat 2ijn ploeg slecht had gespeeld, Wim Visser was wél content. „HVO is nog in opbouw en de ploeg speelde beter dan tot nu toe. Er werd ook hard gewerkt, ter wijl vooral de verdediging het erg goed heeft gedaan". Visser voegde daar meteen aan toe, dat zijn ploeg in eerste instantie op de verdediging en middenveld moest steunen. „Want Heinenoord had bewezen vooral uit sterk te spelen". Vis ser had voor zijn taktiek een uitstekende vondst bedacht, na melijk Cees Schilder op het middenveld. „Om daar het spel van Heine noord te ontregelen en dan te gaan bouwen. Cees moest het spel maken", aldus Visser, die toch ook een compliment voor het hele elftal wilde maken. Maar de hoofdrol was voor Schilder en zo'n man had Heine noord ditmaal niet. Want Bas Leeuwenburgh zat voor een schorsing aan de kant. „En zo'n spelbepaler mis je dan toch wel", aldus Van Veen. Van Veen wilde het verder niet als een excuus aanvoeren, maar hij had wel gelijk te veronder stellen dat scheidsrechter J. M. Hel in gevallen van twijfel het voordeel aan HVO overliet. Wat nog eens werd onder streept door Bram Hazelberg een officiële waarschuwing te geven, voor een opmerking die minder dan onbenullig was. Voor de paar honderd toeschou wers was het overigens geen hoogstaande wedstrijd. Veel hartverwarmends om de kou te verdrijven vv».s er tenminste niet. Zeker voor de rust niet, taen het gelijk op ging. Heine noord was wat bekwamer aan de bal, maar van een overwicht was geen sprake. Zowel Leen Slobbe als HVO-collega Otto Verbruggen kregen nagenoeg niets te doen. Meteen na de aftrap voor de tweede helft kwam HVO op een \-oorsprong. Jacob Storm raak te de bal het laatst en langzaam huppelde de bal over de lijn. Pas toen had Leen Slobbe de bal te pakken, maar tc laat: "0. De vreugde bij HVO over dit gelukkige doelpunt was er overigens niet minder om. In het verdere verloop van de tweede helft creëerde Heine noord zegge en schrijve drie serieuze scoringskansen. Jan Cammers stuitte in de vijftiende minuut op doelman Verbruggen en in de dertigste minuut stond vleugel verdediger Piet Vogel de Heinenoord-geUjkmaker iz\ de weg. De derde kans dan, een minuut later, vond Barry de Wit van afstand de doelplaal op zijn weg. HVO kroop toen even door het oog van de naald, om toch in de zevenendertigste minuut de wedstrijd te beslissen. Jaap Weij hield de rappe Annies Sou- hoka dusdanig vast, dat arbiter Hel er een strafschop in zag. Cees Schilder laaide niet, waar mee de wedstrijd was beslist: 2—0. Piet Vogel in duel met Ad van den Enden. Maassluis Bij Excelsior M. ontbrak afgelopen za terdag tegen SSC'55 nu weer Paul Vork op het appèl. De spits, die ecu week eerder griep had op gelopen, kon er moeilijk tegen dat hij uit de basis was gelaten. Tegen voor zitter Ad van Dijk Het Paul Vork al doorscheme ren bij Excelsior M. niet meer te spelen. De ver wachting is wel dat Ge rard Bos, dcc geen toe stemming kreeg naar Vlaardingen over te stap pen, terugkeert. Zelfs de naam van Tonny Vonk circuleert weer over het complex. Koen Winkelman: gelukkige treffer. Schiedam Na afloop bleek hoe kostbaar dc winst in feite was. Omdat koploper Amemuidcn een punt verloor betekende de 2—0 winst van PPSC op het Zeeuwse WHS een gedeelde eerste plaats in de tweede klasse A. Hoewel PPSC de overwinning verdiende, was het spel van de Schiedammers over de gehele wedstrijd genoden erg rommelig. Het duel werd dan ook beslist door twee individuele acties van „PP"; troetelkind Ron Carli die eerst zelf doeltreffend uithaalde en vervolgens Koen Winkel man in de gelegenheid stelde om 2—0 te laten aantekenen. Ondanks het matige spel van PPSC kon trainer Piet de Wolf niet ontevreden zijn. Hij: „Het SchiedamjVlaardingen Voor rust was Oude MaasD- VO'32 een gelijkopgaande strijd met wisselende kansen en matig spei en zonder doel punten. Na een half uur in de tweede helft maakte Invaller Gilbert de Wild zich meester van de bal en zette voor naar Bert de Rooij, die de bal fraai over de keeper van Oude Maas heen in het txet deponeerde: 0—X. Kort hierop kwam Gilbert de Wild nog alleen voor de keeper te staan, maar kon deze niet passeren, waarmee de eindstand op 0—1 bleef steken. Groen Wit R.—GSS 0-2 In de eerste helft kon GS5 moelijk in zij" spel komen, maar kort voor rust was een dieptepass op Leb Hoogvliet de inleiding voor het eerste doel punt, want uit zijn voorzet schoot Wil Broekhuizen raak: 0X. Na de th^ was GSS de betere ploeg en halverwege de tweede helft was een combina tie tussen Ed van Til en Chris van Gerven goed voor de eind stand van 0—2. RhoonGTB 40 GTB speelde de slechtste wed strijd tot nu toe in deze compe titie en ging letterlijk en fi guurlijk de mist in tegen koplo per Rhoon. Twee doelpunten voor en twee doelpunten na rust lieten aan duidelijkheid niets te wensen over. GTB mocht eigenlijk nog blij zijn dat de thuisclub het verder wel geloofde. AlexandriaCION 2—X CION legde een knappe partij voetbal op de grasmat, maar de thuisclub wenste hieraan niet mee tc werken. Het ging er keihard tegenaan, zonder dat de scheidsrechter hier voldoende tegen optrad. De gevolgen ble ven dan ook niet uit, want Rob de Bruin liep twee gebroken ribben op, terwijl drie andere spelers enkelblessures opliepen. Er tussendoor werden er ook nog doelpunten gemaakt, zo niet in de eerste helft die met een dubbel stand werd afgesloten. Tien minuten na rust kwam CION op achterstand uit een kopbal en vlak voor het einde zelfs op een 2—0 achterstand na een uitval. CION speelde hierop alles of niets en dat leverde zowaar nog een doelpunt op, toen Jaap Eigenraam in een scrimmage voor het doel van Alexandria het laatste tikje kon geven en daarmee de eindstand op 21 bepaalde. VDLZuiderpark 32 VDL ging goed van start en kwam op een 2—0 voorsprong door doelpunten van Ruud van dc Berg en Peet Berkhout, maar voor rust kwam Zuiderpark nog langszij. Ruststand derhal- was voor mij een verdiende overwinning dat staat buiten kijf. We hebben in de tweede helft, waarin de kansen toch gekomen zijn, gewoon duidelijk en regelmatig afstand genomen van WHS". Niettemin zag het er in de eerste helft anders ve 2—2. Ruud van de Berg werd helemaal niet zo zonnig uit voor matchwinner voor VDL, door in de tweede helft de winnende treffer in de touwen te jagen: 3—2. VVK-MASC 2—1 Tegen koploper MASC kwam VVK niet tot de scores zoals het de laatste tijd demonstreerde. Toch namen de mannen uit Kethel een 1—0 voorsprong door een co-produktie van de gebroeders Peter en Gerrit van Mil, die door laatstgenoemde al solerend werd afgerond. Nog voor rust kwam MASC langszij door uit een scrimmage raak te schieten: 11. De tweede helft bracht een sterker WK binnen de lijnen, maar mede doordat topscorer Peter van de Meer zijn dag niet had, moest er genoegen genomen worden met een puntendeiing. de Schiedammers, die moeilijk heden ondervonden van het door de mist bijzonder glad geworden veld. Het was WHS, dat langdurig combineerde en veel tijd nodig had om werkelijk gevaarlijk te worden, anders had het duel wel eens op een deceptie kunnen uitlopen. Vast stond wel dat de tweede helft in schril contrast stond met de eerste. Dat was maar gelukkig ook, want op een vrije trap van Koen Winkelman, die de doelman niet helemaal onder controle kreeg, na, deden er zich in dat eerste bedrijf geen moge lijkheden voor. Na de hervat- ting kwam PPSC opmerkelijk gemotiveerd de kleedkamer uit, wat na vijf minuten tot de eerste kans leidde. Uit een slim tikje van Hans Vorstenbos kon Nico de Vries alleen op doelman Wim Fase afgaan, maar de PPSC- middenvelder faalde jammer lijk. Toch kon Nico de Vries zich acht minuten later revancheren, toen een uitstekende ingooi van hem door Aad Goedendorp knap werd meegenomen en ver volgens hoog voor het doel be landde, waar Ron Carli vernieti gend uithaalde: 10. De tik die PPSC met deze tref fer uitdeelde, bleek teveel voor de ploeg uit Sint Annaland. Hoewel WHS manmoedig ver der streed, was de overtuiging er toch uit Dat de Zeeuwen in die fase niet met meer doel punten werden geconfronteerd hadden zij te danken aan hun grensrechter, die tot drie maal toe PPSC-spelers ten onrechte voor buitenspel „ulfvlaede. Dc gevolgen hiervan bleven niet uit, want bij een „scherpe" aan val van PPSC mocht Ron Carli van scheidsrechter Debbaut wel doorgaan, omdat hij blijkbaar niet meer op zijn grensjager vertrouwde. Hoewel Carli zeker twee meter buitenspel stond, kon de PPSC-linksbuiten met zekerheid een voorzet loslaten, die door Koen Winkelman werd benut. Het schot dat de Schie- damse aanvoerde losliet, was duidelijk houdbaar voor Wim Fase, die echter de traditionele keepersfout maakte (door de benen): 20. Na de tweede tref fer kreeg PPSC nog een aantal reële mogelijkheden om de sco re uit te breiden maar ook de Schiedammers hielden het met 2—0 wel voor gezien. Vlaardingen Een opper machtig TSB heeft er in de topper tegen Herkingen geen twijfel over laten be staan wie de meeste aan spraak op de koppositie In de vierde klasse maakt Na dc deceptie tegen TOGR vorige week, kwam de ploeg van Dirk Hoogenboon nu wél gemotiveerd het veld in, wat dan ook leidde tot een verdiende 3—12ege. Al bij de rust had TSB een 20 voorsprong doordat Peet van Leeuwen, op aan geven van Wim Stoevelaar, en Hans van Bommel het net hadden kunnen vinden. Hoewel TSB ook na de her vatting goede kansen op een uitbreiding van de score kreeg, moesten de Vlaardin gers tot een kwartier voor tijd wachten voordat Ton Roovers de marge kon ver groten: 30. Een minuut voor tijd redde Herkingen, dat geen vuist kon maken, alsnog de eer; 3—1. Vlaardingen De grote held bij SatellietTOGR (2—0) was doelman Jan Kramer. Hoewel de Vlaardingers middels Sjaak Verhoeven al in de eerste mi nuut op een voorsprong kwa men, moest de lange Sateïliet- goalie tot zes -roer toe de snelle TOGR-aanvallers van zeker schijnende treffers afhouden, liet hoogtepunt was het stop pen van een strafschop, die Jan Kramer stijlvol •uit de hoek haalde. Satelliet, dat eindelijk in z'n sterkste formatie kon aantreden, kreeg hierdoor zo veel zelfvertrouwen, dat het de hele wedstrijd in zijn voordeel besliste. Na een kwartier in de tweede helft gaf Harrie Hartog, de teruggekeerde topscorer, een voorzet die door Sjaak Verhoe ven tegen de lat gekopt werd. De terugspringende bal was een prooi voor Mar Sijs, die de stand naar 20 tilde.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4