SVV sterk in. de counter: 2-0 SPORT benut 'weggevertjes' van DRZ mm&siSi&M de gelukkigste Hollandiaan toch NELLE WÊg^^s^samuslW- WS0ltmé^mmSpi iff0SÊSi§SiÊ0^g^ liiSSW*.<000Ba£t W0m?\ Vlaardiegen slaagt in opzet Bas van Noortwijk stopt strafschop Ondanks moeilijke tweede helft Schiedam meeste conditie VFC stelt weer teleur Excelsior '20: Ron Seliers: beslissing 's-Gra vencïeel nog onnodig ï|«w»^r in moeilijkheden IlOlI J HJFSTB. 1 V r" - - Almelo FC Vlaardingen is erin geslaagd een punt te veroveren bij Heracles. De Vlaardingers konden net als de Almelose ploeg de in klei ne hoeveelheid aanwezige kansen niet omzetten in doel punten (0—0). Trainer Theo Laseroms kon uiteraard te vreden zijn met het ene punt, al moeten de toeschouwers daar anders over gedacht hebben. Laseroms zelf: „We hebben echt niet 20 negatief gespeeld. Alleen ons eigen .spelletje: met balverlies ge groepeerd op eigen helft en tijdens balbezit er met zijn ailcn uitkomen. En ik ben dan ook niet ontevreden, vooral omdat je ziet dat doel man Peter Eikelenboom nau welijks iets te doen gehad heeft". De Twentse opponent liet wei nig zien, dat een derde plaats in de eerste divisie rechtvaar digde. Alleen ex-FC Twente aanvaller Ron Oosterom bloek een voortdurend gevaar voor zijn directe tegenstander Joop van Dop, die regelmatig op snelheid geklopt werd. Be halve een schot op de lat en een mislukte poging van Oos- terwijk vlak voor rust werd de Heracles-aanvai niet ge vaarlijk. Trainer Theo Lase roms andermaal; „Heracles speelt een soort Engels voet bal, alle ballen dus hoog voor de pot. Nou, Mitrovic had daar niet de minste moeite mee en toen wij een kwartier voor tijd geen risico wilden nemen en de lange Wim Koe- vermant terughaalden naar dc defensie, was het helemaal bekeken". FC Vlaardingen kreeg in de tweede helft zelfs nog de gele genheid om voor verrassing te zorgen, maar alleen voor Rob de Klerk miste Danny Molendijk jammerlijk. Trou wens, ook Wim Kóevermans en Jan Lobman lieten redelij ke mogelijkheden op een ope ningstreffer onbenut, zodat Heracles nog gelukkig kon terugblikken op het duel met Vlaardingen, dat het geduren de de gehele wedstrijd met verdedigen had gered. De hoofdrol van het 00 gelijk spel was niet voor één van de beide teams, maar voor scheidsrechter Severein, die de ontmoeting vlekkeloos leidde. MAANDAG 13 NOVEMBER 1978 VD/SC/WW5 Adrie Nanlohy voor het eerst thuis voor SW in actie. De 27-jarige Rotter dammer vierde dit „de buut" met een gaaf doel punt. beperken. Zo was de Woerden goalie al na vijf minuten kan sloos op een inzet van Ben Floridas, die geheel vrij gelaten uit een corner van Jack Riedijk niet de minste moeite had: 1—0. Ondanks de2e vroege treffer raakte Woerden, op middenvel der Paul van de Lest na, die Ben Floridas buiten beeld van de scheidsrechter even tot de door Emile Schelvis „orde" riep in verband met zijn snelle goal, niet van de kook. Integendeel, binnen tien minu ten was het weer gelijk, toen de snelle John van der Vlist de gehele HoUandiaan-verdedi- ging, incluis doelman Bert Groen, vertwijfeld achterliet; l1Dit was overigens de enige offensieve daad, die dü Woer- dense ploeg in de eerste helft in petto had, want daarna was het één-en-al Hollandiaan wat de klok sloeg. Toch konden de Vlaardingers voor de pauze slechts éénmaal het net vinden. Een schitterende pass van Henk Boomsma werd door Peter van de Waal eerst onder controle gebracht, waarna de lange Hol- iandiaan-middenvelder doel treffend uithaalde; 2—1. Hoe gemakkelijk de eerste helft verliep, zo moeilijk was de tweede. Hollandiaan, dat Jan Tillaard nog teveel last van zijn blessure verwisseld had voor Johan van de Bent, kwam ongelofelijk onder druk te staan en slechts met vee! kunst en vliegwerk kon de Vlaar- dingse defensie met aan het hoofd de goed op dreef zijnde Bert Groen, zich staande hou den. Althans tot de 80e minuut van het duel want toen zorgde Koos Wiegeraad, als een vogel zo vrij, voor de gelijkmaker: 22. Hollandiaan, dat eerst al middels Jack Riedijk de paal had geraakt, was gelijk wak ker. En zie, nog geen twee minuten later stond de Vlaar- dingse derdeklasser weer op een voorsprong. Een vrije trap van Jack Riedijk werd door een Woerd en-verde diger volkomen verkeerd ge raakt, waardoor de meegeko men laatste man Cees Spruit ineens een niet te missen kans kreeg. De Vlaardingse verdedi ger, die in het eerste gedeelte van de tweede helft de tegen standers aan alle kanten voorbij had zien suizen, faalde niet: 3—2. Aangezien Woerden ook in de laatste seconden nog een unieke mogelijkheid verprutste, was Hollandiaan na negentig minuten zuivere speeltijd de ge lukkigste. Schiedam In zijn strijd om het bestaan had SVV over geluk weinig te kla gen. Terwijl een sterk gegroepeerd Telstar de Schiedammers bij tijd en wijle onder de voet liep, straften de routiniers Dick Hoogmoed en Adrie Nanlohy kostbare fouten af. Dat doelman Bas van Noortwijk ook nog eens op sublieme wijze een strafschop keerde van Fred Bischot, maakte van Telstar, dat een sur plus aan techniek toon de, een op drift geraakte ploeg. Maar ondanks die daden drang geen goals, zelfs geen reële kansen, omdat de Noordhollanders zich steeds weer in het centrum vastlie pen. SW deed het na rust, na een zorgwekkende eerste helft, véél slimmer. Hoewel qua kijkspel niet attractief voor een thuisclub, putte het moed uit de levensgevaarlij ke counters, waarbij zelfs driemaal achtereen Cock de Zwart in het kielzog van doelman De Groote kwam. Alle keren faalde hij echter, waardoor de rechterspits door Bas van den Berg prompt werd vervangen door Cor Peitsman. Terecht, maar het had ook één van de midden velders kunnen zijn, omdat SW, dat uiteindelijk rijn derde overwinning behaalde (2—0), maar op een deel van zijn selec tie steunde. Pim Visser: „Naast een mentaliteitskwestie, weiger de Johnnie Corver op te schui ven naar het midden, omdat Telstar maar met twee spitsen opereerde en bovendien alle ac ties breedvoerig uitstalde". Snel Daardoor kon het gebeuren dat SVV met een man te veel in de defensie regelmatig onder grote druk kwam tc staan. In het begin leverde dat zelfs een doelpunt voor Telstar op, maar terecht liet Bas van Noortwijk de bal gaan, omdat het een indirecte vrije trap betrof. Ge let op de snelle acties van de Velsenaren was er bij SVV op het middenveld niet één die de acties een halt toe riep. Daardoor was er van voeding voor de aanvallers (Cock de Zwart, Dick Hoogmoed en Adrie Nanlohy) nauwelijks sprake. De eerste reële kans ontstond pas na 25 minuten, toen Cock de Zwart tegen doel man De Groote aan knalde, maar drie minuten later acteer de Dick Hoogmoed schitterend, toen hij een pass van Bart Kreft in de voeten kreeg, nadat Knoop de kopbal had gemist, en de bal onder De Groote door schoof: 0-1. Held Gelukkig, maar dat hoort er nu eenmaal bij, zou Pim Visser na afloop zeggen. „Tegen De Graafschap waren wij sterker maar verliezen, dit nu ter com pensatie". In de tweede helft kreeg Telstar een ideale gele genheid langszij te komen, toen Aad van der Vlist Mols liet struikelen en arbiter Janssen (niet terecht), dat meteen straf schop honoreerde. Bas van Noortwijk werd daaruit de held van de dag. Telstar, nauwelijks bekomen van de „misser", moest in de 25ste minuut toestaan dat_ de geheel vrij staande Adrie Nan lohy met zijn hoofd voor 2—0 kon zorgen. Dat gebeurde uit een pass van Aad van der Vlist. Dick Hoogmoed liep nog tegen een boeking op omdat hij bleef doorspelen toen het spel dood was, maar aan de eindstand veranderde dat niets meer. Telstar, hoe knap ook in de aanval, had geen alternatief om hel lang niet vlekkeloze SW te verslaan. Daardoor doen de Schiedammers nog volop mee in de strijd om de tweede perio- de titel.... Dick Hoogmoed tekent de eerste treffer aan. Het protest van Telstar-speler Knoop is tevergeefs. Schiedam Postalia-Schiedam (0-2) was een bijzonder nerveus duel, omdat er nogal wat op het spel stond. Immers, de ver liezer kwam wel definitief ill de hoek waar de klappen val len. Het was dan ook rommelig, waarin Schiedam het meest technisch voetballiet zien. Na de rust viel de thuisclub conditioneel door de mand en door dit alles was de verdiende winst voor Schiedam verklaard. Het r.am in de eerste helft door Nico van Huèt de leiding. Bij een doelworsteling was hij het I die de hal over de doellijn kon werken. i Na de rust was Schiedam heel i wat sterker dan de tegenstan- ders. Daar werd echter bijzon- der stug verdedigd en daarom j was het doelpunten maken voor Schiedam zeer moeilijk. Goed i doorzetten van Ron Beukers i bracht een verdediger 20 in het i nauw, dat deze in arremoede de bal naar zijn doelman terug j speelde. Hij deed dat echter zo ongelukkig, dat het wel het tweede doelpunt voor Schiedam werd: 0-2. Den Haag Na de wedstrijd tegen RAVA stak Wolter Bos, de trainer van VFC, zijn teleur stelling niet onder stoelen of banken. „Het was bar slecht en dat we bet zonder de geschorste Chris Hendriks moesten doen en Schuiten geblesseerd aan de wedstrijd begon, doet hieraan niets af'. RAVA was iets minder slecht en kon dat dan ook uitdrukken in een doelpunt, kort voor de rust gescoord- Na de rust wer den Jan Jansen en Fred de Bruin ingezet voor Schuiten en Salomons, maar ook dat mocht niet baten. VFC bleef in het diepe dal en zag maar geen kans om zich daar uit te werken. Ook RAVA, blij met de voorsprong van 1-0, liet niet veel meer zien en het eindsignaal van de scheidsrechter kwam aan beide kanten als een verlossing. Een wedstrijd om heel snel te verge ten. Den Haag Ondanks de 2-1 nederlaag die Excelsior *20 van Postduiven te slikken kreeg, was trainer Aad Bierhuizen vol lof over rijn spelers. „Zij heb ben alles in het werk gesteld tot een beter resultaat te ko men, maar belaas het geluk kun je niet dwingen". Na tien minu ten spelen was het de thuisclub die tot een doelpunt kwam. Een onverwacht ver schot liet Jan van Veen door de handen glip pen. Postduiven groef zich na dit doelpunt in, om ten koste van alles een doelpunt te voorko men. Een uitval van de duiven en weer een fout van Jan van Veen bracht de thuisclub op 2-0 en dat was wel erg tegen de verhouding in. Na de rust herstelde Excelsior zich keurig van de tegenslagen, maar weer bleef het geluk ach terwege. Peter van der Hoeven vond tot twee maal toe de lat op zijn weg naar een doelpunt, Martin de Vette trof de staan der, een kopbal van Fred Clari js werd van de doellijn gehaaid en eindelijk in de twintigste minuut lukte het Koppers met een kopstoot de stand op 2-1 te brengen en daar moest Excel sior *20 het dan maar mee doen. Hoek van Holland Een knap doelpunt van Ron Seliers heeft Monster in de streekderby Hoekse Boys-Monster (2-1) de das omgedaan. Na het ope ningsdoelpunt van Tom van de Pijl vanaf elf meter en de Wcst- landse gelijkmaker van Nico van Zanten, hadden de beide teams rich al met een gelijkspel verzoend, alleen Kon Seliers dacht daar anders over. Vlaardingen Steunend en puffend kwam Hollandlaan- traïner Hans Remrie van de bank. Zijn ploeg had dan welis waar met 3—2 gewonnen, maar de manier waarop die overwin ning tot stand was gekomen, moet de Haagse oefenmeester toch een kleine hartkwaal op geleverd hebben. „Het is niet te geloven", stamelde bij, „we hebben de wedstrijd volledig in handen bij die 21 ruststand en dan 26'n tweede helft". Het is gewoon dat wij méér doel punten maken dan de tegen stander, anders ga je hier mooi het schip in. En 2eg nou eerlijk, een opponent als Woerden, moet je daar dan van verliezen? Hans Renirie had helemaal ge lijk, want Hollandiaan bracht zichzelf in de tweede helft onno dig in de moeilijkheden. De technisch veel betere Vlaardin gers hadden in het eerste bedrijf gedemonstreerd hoe Woerden het gemakkelijkst in de proble men gebracht kon worden. Ver der mocht de tegenstander zich gelukkig prijzen met zijn doel man John Overbeek. die de schade tot twee doelpunten kon Peter van de Waal zet een Woerden-verdediger de voet dwars. Later zou de Hollandiaan-middenvelder voor een 2—1 voorsprong zorgen. 's-Gravendeel Te laat kwam DRZ er achter hoe kwetsbaar de defensie van rs-GravendeeI onder een grote druk was. Pas bij de stand 2—1 voor 's-Gravendeel, met nog ongeveer een dik kwartier te gaan, werd de Schiedamse ploeg rich van zijn eigen mogelijkheden bewust De druk op het doel van de thuisclub werd steeds immenser, maar toch wel terecht bleven de beide punten tenslotte in 's-Gravendeel. „Twee weggevertjes waren bet", meende DRZ-trainer Koos teen end aal. 's-Gravendeel was toch helemaal niet de bete re. Gewoon een ongelukkige ne derlaag. We hadden minstens gelijkspel verdiend. Ik ben m ieder geval wel blij dat de vorm weer een beetje terug komt". Dat laatste geldt ook voor 's- Gravendeel, dat nu uit de laatste drie wedstrijden vijf punten beeft verzameld met de doelcij- fers 8-2. Niettemin is oefenmees- ter Cees Klein nog niet helemaal tevreden. „Het begint er nu een door Donald Bax beetje op te lijken", sprak hij. „Door alle blessures en proble men hebben we onze speelwijze drastisch moeten veranderen en dat gaat niet één, twee, drie". Voor het publiek was 's-Graven deel—DRZ in ieder geval het aankijken beslist waard. Vooral in de eerste helft bleek 's-Gra vendeel met uitstekend combi natievoetbal, afgewisseld met lange passes op beweeglijke centrumspits Harry Gerritse, in staat DRZ onder druk te zetten. Hoewel het openingsdoelpunt uitgerekend in de fase viel dat DRZ zich uit de omklemming wist los te werken. Forse Schie damse vaorstopper Piet van Os legde bij een hoge voorzet van Wim van der Wulp de bal pan klaar voor Harry Gerritse. On houdbaar voor Ton Colié bete kende dat 10. Een toch wel terechte beloning voor 's-Gravendeel dat de tech nisch beter onderlegde tegen stander ook met een niet afla tende ijver aftroefde. De enige kans die DRZ kreeg, kwam via een directe vrije trap van Piet van Os. Doelman Jaap van Leij- den liet de kogel los, maar Rob Slavenburg vond slechts het zij net. Hetzelfde beeld gaf ook de be ginfase van de tweede helft te zien. Een sterker 's-Gravendeel, dat nu toch danig op moest passen voor de counters van DRZ. Zo blokkeerde en antici peerde Van Leijden voortreffe lijk bij een gevaarlijke door braak van Kees Bruinsel. Schitterend Uit een werkelijk schitterende aanval verscheen de tweede treffer van *s-Gra.vendeeI op het scorebord. Henk van Twist stuurde Rinus Everaars in dc diepte. Deze trok de bal scherp voor, waar DRZ's laatste man Jan Grootveld rich half ver slikte en Harry Gerritse zijn tweede doelpunt aantekende. Prompt schoof alles een linie op bij DRZ. Keeo Bruinsel ma nifesteerde zich meer en meer in de spits en Piet van Os werd de vierde halfspeler. De strijd werd harder. Ammerstolse arbi ter De Jong floot evenwel veel, maar verzuimde adequaat op te treden bij keiharde en onbesuis de acties van Jan van der Wulp en Bert Heister. Voor DRZ viel de 'Anschlusstor' evenwel te Iaat. Een van rich ting veranderde vrije trap van Kees Bruinsel zeilde onder de lat in de touwen. DRZ probeer de nog van alles, maar de ach terhoede van 's-Gravendeel hield stand, zij het met kunst en vliegwerk. DRZ's laatste man Jan Grootveld springt op wat al te gevaarlijke wijze voor de aanstormende Harry Gerit- se. De bebaarde spits van 's-Gravendeel nam tegen DRZ beide treffers voor zijn rekening.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5