k SPORT Mahorokan schrijft geschiedenis Jan Gordijn herkozen René van Dijk kan NOAD niet redden Dan maar zelf een kantine houwen Sunlight ziet de ernst er wél van in m Henry Biedijk derde Zes winnaars op Nationale Evergreen krijgt te weinig Degradatie voor RM DINSDAG 14 NOVEMBER 1978 rafeltenms BM TOG hm* VD/SC/WW4 CION-leden ven terpen fusie Vlaardingen De (eden van CION hebben met grote meerderheid van stemmen een fusieplan van het bestuur met Sun light verworpen. Terwijl Sunlight binnen een half uur de meeste leden ach ter zich kreeg tot een samengaan, kwam de af- delingsciub in de nachte lijke uurtjes tot 59 tegen stemmers en slechts elf voor. De consequentie daarvan is, dat CION we liswaar volgend seizoen overstapt naar het com plex van Vlaardingen, dat naar de Broekpolder verhuist, maar pas 1981 - volgens het investering sprogramma - in aanmer king komt voor subsidie (350 mille) voor de bouw van een was- en kleedac- conunodatie, bv leden erkenden gisteravond zélf, dat de kantine, die voor eigen rekening- jSl voor een be langrijk deel uit zelfwerkzaam heid moet worden opgebouwd Het bouwfonds bedraagt thans SS miUe. Een aantal leden na men het voorzitter Piet Reygers- betg, uit wiens brein het voor stel tot fusie is gekomen, kwa lijk, dat hi j de situatie bij CION, wanneer het op eigen beien zou blijven staan, té negatief had voorgesteld. De leden van CION kwamen in de late avonduren nog tot felle discussies Onduidelijk Zonder naar alternatieven te zoeken in eigen kring. De leden waren het er duidelijk niet mee eens, dat hij maar één weg- zag, een fusie. ïn dit geval mei Sunlight De consequenties zijn intussen niet ie overzien. Piet Reygersberg zei, dat het niet aan de orde is of hij voor deze „grote" nederlaag nog langer verantwoordelijkheid kan dra gen. Gisteravond, op de buitengewo ne algemene ledenvergadering, zei hij in ieder geval wel, dat hij voorlopig niet lastiggevallen wilde worden met vragen over een eventueel vertrek. De voor zitter voelt zich overigens wél gesterkt door het feit, dat een meerderheid in het bestuur po sitief tegenover de fusieplannen stond. Bereid Bij Sunlight is de „boycot" van de fusie als eeu bom ingeslagen. Voorzitter Ab Schotel, die eerst alles nog eens op een rijtje wil zetten: „Wij hebben optimaal onze bereidheid getoond op een fusie te willen aansturen en daarvoor zelfs onze club, die al 54 jaar bestaat, willen opof- door Bas van den Berg feren. Ik vind het jammer dat de leden van CION, in ieder geval de tegenstemmers, dat niet inzien." Onze bereidheid, deeld door noodzaak, om te vertrekken en hoe dan ook, of met een andere club samen te gaan of ergens anders te gaan spelen, is niet meer terug te draaien. Ik heb. het er in elk geval erg moeilijk mee. „Het woord", aldus een diep teleurgestelde Ab Schotel, "is thans aan de sportwethou der.1* Dat Sunlight op de één of ande re manier moet worden gehol pen is een duidelijke zaak, nu de LZM MIJ het huurcontract gaat ontbinden. Een oplossing is wellicht een tijdelijk onderko men op het complex van CION, terwijl een deel van de elftallen bij andere clubs kan worden ondergebracht. In elk geval is de sectie voetbal van de Vlaar- dingse Raad voor Sport en Re creatie nü weer goed genoeg mee te helpen denken aan een oplossing voor Sunlight Vlaardingen Kort, zakelijk en zonder emoties schaarden de Sunlight-Ieden zich achter de door het bestuur uitgestippelde koers. Binnen een half uur kon voorzitter Ab Schotel de hamer laten vallen voor het Jawoord" om met fusiepartner CION verder te gaan praten over de toekomst van het nu met huisvestingsproblemen geconfronteerde Sun light. De 80 aanwezige, van de 140 stemgerechtigde leden toonden geen behoefte om met het bestuur in discussie te gaan over het voor en tegen van het aangekondigde „huwelijk". In de bovenzaal van de kantine aan de Deltaweg doorgrondde de Sunlight-familie de ernst van de eigen situatie en koos unaniem voor de opheffing van Sunlight en tevens voor de oplossing met de meeste perspectie ven. De uitspraak van de leden betekende overigens nog niet de definitieve liquidatie van Sunlight „Het is de eerste stap naar de oplossing voor onze problemen," benadrukte voorzitter Ab Schotels nogmaals, die in zijn betoog voor de vergadering niet wilde verhullen, dat CION duidelijk anders tegen de fusieplannen aankeek. „Beiden moeten we echter onze eigen identiteit prijsgeven om over een nieuw gezicht, een nieuwe naam en een nieuw huis te kunnen onderhandelen. Na 54 jaar is dat voor ons geen eenvoudige zaak, maar andere alternatieven zijn er niet," aldus de voorzitter. Rond de tafel Slechts één vraag brandde op de lippen van de leden, voordat het bestuur de fusie in stemming kon brengen. Een vraag overigens die na de geruchten over CION duidelijk actueel was geworden. „Maar moest Ab Schoten toegeven, „wanneer CION nee zegt, moeten wij als bestuur weer opnieuw om de tafel om voor ons zelf dc problemen te bekijken. Daarover kan ik nog geen toezeggingen doen." ;vyfS% Het bestuurvan Sunlight Amsterdam Henry Rie- dijk beeft op de Amster damse Volksmarathon een verrassende prestatie gele verd. Hij kwam in een snel le tijd (2-^7.15 uur) als der de van de 350 lopers over de eindstreep. AI snel vormde zich een kopgroep, waarin Riedijk aansluiting kon krijgen. Getraind op het hoge tempo kon hij de derde positie tot het einde vasthouden. De atleet ver beterde *n deze loop zijn persoonlijke record. De tweede Fortuna-atleet die over de meet kwam was Wim Schlarman, die een tijd klokte van 2.48-30 uur, wat ook voor hem een scherper persoonlijk record opleverde. Arie Gog liep zijn tweede marathon, waarbij het hem in Amsterdam beter afging dans in zijn debuut in Maa stricht (Toen haakte hij voortijdig af. Hij zette een tijd van33Ll0uur. Wim O mee kwam op de halve marathon - ruim 21 kilometer - uit en realiseer de een tijd van 1.30.15 uur. Tiny Kalkman liep in Zoe- termeer een afstand van acht kilometer in 46.32 mi nuten. Beusichem Mahorokan heeft op de Neder landse jeugdjudokarapioenschappen geschie denis geschreven In het sportcentrum van Beusichem veroverde de Maassluise vereni ging alle ere-plaatsen in de klasse tot 56 kilogram bij de veertien- en vijftienjarigen. Rick Snellen werd Nederlands kampioen door in dc finale van clubgenoot Rob Henne- veld de kampioen van vorig jaar op koka-voordeel te winnen. De witmaar verras te na twee minuten met een schouderworp, hetgeen hem het beslissende voordeel ople verde. Ondanks felle aanvallen kon Rob Heuneveïd de drie punten voordeel in de resterende twee minuten niet meer ongedaan maken. Peter Lahey kreeg in de halve finale twee maal een koka te incasseren tegen de verlie zende finalist. Via de herkansing kwam Lahey tegen Menkes te staan, die hij één minuut voor tijd met een tiende heupworp vloerde, hetgeen goed was voor een derde plaats. Ook ïn het zwaargewicht (boven 62 kilogram) was de finale een Mahorokan-aangelegenheid, waarbij Anne ten Hoeven al na dertig secon den op drie punten voordeel kwam (koka). Hij verdedigde daarna zijn voorsprong te inactief, wat hem een halve minuut voor het einde een waarschuwing opleverde (shido). Deze vermaning leverde tegenstander Ronald Kars drie punten op, zodat een in punten gelijke 3—3 uitslag resulteerde. Omdat in zo'n situatie een straf zwaarder aangerekend wordt dan een voordeel, werd Ronald Kars door de scheidsrechters als nationale jeugd kampioen aangewezen. In de klasse tot 51 kilogram behaalde Jan Willem de Nie een tweede plaats. Hij verloor de finale van Eliazer, die hem de vereiste dertig seconden in een houdgreep hield. De zes medaille-winnaars worden automatisch voor .Jong Oranje" de nationale jeugd- ploeg geselecteerd. Trainer Koos Henne- veld: „Of ze er echter voor uit zullen komen, moet nog worden bezien. Dat hangt af van de begeleiding, waaraan we eisen stellen. 30 november wordt er door ons met het hoofdbe stuur en de nationale trainers over verga derd". In Beusichem werd ook door twaalf- en dertienjarigen gevochten om het eremetaal. In de klasse tot 45 kilogram bereikte Nico Boelrijk een tweede plaats, terwijl Ronald van Buuren (tot 48 kilogram) en Jaco Quist (tot 36 kilogram) brons wonnen. Maassluis De hockey-heren van Evergreen verdienden meer dan de 2-1 nederlaag die zij kregen te slikken tegen Tem po 34. Op een slecht bespeel baar veld zette de Maassluise ploeg de thuisclub onder druk, wat al in de tiende minuut tot een treffer had moeten leiden* De strafbal van Peter de Lange werd echter door de doelman gestopt. Ian McWirth zorgde echter toch voor een verdiende 0-1 ruststand. Na rust bleef Evergreen de strijd beheersen zonder echter definitief afstand te nemen. Tempo 34 bracht via een schaar se uitval de gelijkmaker op het scorebord. De Evergreen-pro testen voor buitenspel hadden geen invloed op de scheidsrech terlijke beslissing: 1-1. Tien mi nuten voor tijd besliste Tempo de wedstrijd: 2-1. De Evergreen dames maakten uit tegen De Waele twee maal gelijk, waar door een gelijkspel (2-2) het resultaat was, Froucke Snoeck en Els de Wilde zorgden voor de Maassluise treffers. Schiedam Met grote meerderheid van stemmen (205) hebben de leden van de wielerclub Harga Jan Gordijn herkozen als voorzitter. De periode Jaap de Bruin, de geschorste secretaris, die zich eveneens kandidaat had gesteld, is daarmee voor goed afgesloten. Op de buitengewone alge- me ledenvergadering kreeg hij maar vijf stemmen. De Bruin had als verkiezingsstunt een fusie met Schiedam te willen bevorderen om daarmee tegen over de gemeente sterker te staan wanneer het gaat om aanvraag van subsidies ed. Op de bewuste bijeenkomst kwamen de leden er echter achter, dat ook Jan Gordijn niet afwijzend stond tegenover een fusie met Schiedam, maar dat zoiets niet van de één op de andere dag kan gebeuren. Een speciale commissie, bestaande uit: Lou Moelker, voorzitter van de districtscommissie van de KNWU en John Lakerveld van de sportcommissie, zal binnen afzienbare tijd de beide voorzitters, Jan Gordijn en Henk Breyr dus, rond de tafel roepen. In ere Verheugend voor Harga is dat sponsor Sint Maar tensdijk zijn diensten (financiën) blijft aanbieden, terwijl het voltallige bestuur, op Jaap de Bruin na, in ere werd hersteld. Het dagelijks bestuur riet er thans als volgt uit: voorzitter Jan Gordijn, secretaris Aad van der Zalm en penningmeester Huub deRuyter. Een van' de eerste activiteiten van Harga is de organisatie van de cross-kampioen van Zuid-Holland op zaterdag 2 december. Hoewel de advertentie pas vorige week donderdag in „De Wielersport" is ver schenen, waren er tot gisteravond al 51 aanmeldingen. Het evenement vindt plaats om en nabij rijksweg 19 op de grens van Vlaardingen en Schiedam en staat open voor alle categorieën. Dus voor junioren, nieuwelingen.amateurs, profs en liefhebbers. Het geheel begint om half twee 's-middags. Schiedam/VIaardingen NOAD en Radio Molenaar kun nen degradatie vrijwel niet meer ontlopen. Hoewel de Vlaardingers nog drie wedstrij den hebben te spelen en NOAD zelfs nog vier is de situatie vrijwel hopeloos. Radio Mole naar staat Zelfs al voor 90 procent In de overgangsklasse. Uit diezelfde overgangsklas overigens ook gunstige berich ten van Bowling Maassluizers TOG. Met oog drie wedstrijden te gaan, rijn de Maassluizers hard op weg die afdeling te gaan veriaten middels promo tie. In Haarlem verloor NOAD de belangrijke wedstrijd tegen me dedegradatiekandidaat Onkyo roet 6-4. Zelfs eon fraaie hattrick van René van Dijk kon NOAD niet redden, want daarnaast scoorde Dick de Vaal slechts één maal, kwam Ron van der Wijk niet tot winst en ging ook het dubbel verloren. Voor NOAD wordt de situatie nu penibel, temeer daar Dick de Vaal ver achter blijft- Kwam hij bij zijn vorige optreden in de hoofdklasse nog tot 80 pro cent, nu is bet nauwelijks 30 procent Van debutant Ron van der Wijk was ingecalculeerd dat hij incidenteel zou winnen. Een poging van NOAD om Peter van der Wijk wekelijks uit Engeland over te laten komen leed schip breuk, omdat Van der "Wijk daar bindende wedstrijden had ge speeld. NOAD knokte zich tegen Onkyo weliswaar helemaal leeg, maar behoudens bij René van Dijk leverde dat verder nagenoeg niets op. Competitieleider Van Dijk won verrassend ook van de sterke Prorok, waardoor NOAD weer tot 4-4 gelijk kwam. De laatste partijen van Van der Wijk en De Vaal gingen echter verloren, zodat NOAD nu op de rand van degradatie balanceert Wonder Aad van Opsta! en Hans Jaap Oppenheim wisten RM het af gelopen seizoen ia de promotie hoofdklasse te houden. Met de komst van Peter van den Broek werd daarom geenszins reke ning gehouden met degradatie. Maar na de nederlaag tegen R pn R kan nojr slechte een won der het Vlaardingse team red den. De terugval van RM komt voor namelijk omdat Aad van Opstal aan een erg zwak seizoen bezig is. Hij scoort nauwelijks, terwijl Peter van den Broek en Hans Jaap Oppenheim toch ook wat tegenvallen. Maar Van Opstal maakt er niets van en scoorde slechts één punt. Evenals trou wens Oppenheim, terwijl Van den Broek nog twee partijen won. Maar ook het VI aar ding se dub bel werd voor de tweede achter eenvolgende maal verloren, en dat begint nu lelijk op te breken- Want juist daardoor werd het twee keer een 6-4 nederlaag. Het team kan zich nu op gaan ma ken voor de overgangsklasse, en dat is een ontwikkeling die in de verste verte niet was ver wacht. Zelfs tegen de zwakke Zwart kon Van Opstal in de laatste partij geen gelijkspel bewerk^ stelligen. Hoewel Zwart van' Van den Broek en Oppenheim kansloos verloor, zegevierde hij zowaar over Van Opstal. Het betekende meteen dat het doek voor Radio Molenaar vrijwel is gevallen. BM-TOG behaalde thuis tegen het zwakke NMB/VDO 3 een 8-2 overwinning. In de uitwed strijd was de overwinning overigens zelfs 10-0. De over winning kwam zeer regelmatig' tot stand. Na 3-0 en 3-1 vanwege het verloren dubbel, ging de stand in één rush naar 8-1. Nico Capellen moest toen nog een partij afstaan (8-2), zodat hij twee keer won. "Wim van der Poort en Frans Capellen scoor den derhalve een hattrick, ter wijl het dubbel zowaar met 19-21 en 16-21 werd verloren. Van veel belang was dat niet, want BM TOG was verder veel te sterk en behield de goede kans op promotie. René van Dijk.,...verras send sterk..... 5 settiaafcst»? Bul»?-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4