SPORT m ?Kf Coen Steenbergen grote man bij Ursus fff De reis was slopend" WÊImm Schiedam volop in de race IlililBfiBii h Martlnit-tramer Joop Schop Ui fftiSH as mm 99 WOENSDAG 15 NOVEMBER 1878 Wmm ESH^hëËM:' -» ^ïSBs! L Posthoorn in DB stichting Margriethal De Ooievaars moeite met Holy Tafelvoetbal Veertien deelnemers Groenoord erg tam Simpel Scherp Peter Lagerwaard vanuit Tokio: Finalisten vierde klas libre sc 5 ,De instelling is aan het vera nderen" ■dlt Si V*-?-. «SSSja i I I Schiedam In het dagelijks bestuur van de stichting Mar griethal neemt sportwethouder Herman Posthoorn het secreta riaatschap over van De Jong. Meer dan vijftien jaar heeft hij zitting gehad in bet stichtings bestuur, maar stopt op grond van zijn leeftijd. Binnenkort wordt het stichtingsbestuur weer aangevuld met twee le den, die gekozen zullen worden uit een lijst van de Schiedamse sportraad. Schiedam Ook in de re- tumwedstrijd tegen het team van Holy 4 zijn de tafeltennissers van de Schiedamse invalidensport De Ooievaars, ongeslagen gebleven. Door een hattrick van de dit seizoen niet te kloppen Wim Vermaas, twee overwinningen van Eonaid Oosthof, een enkele overwinning van Koos van Es en een overwinning in het dubbelspel Wim Ver maas/Ronald Oosthof kwam de uiteindelijke moeizame 7-3 zege tot stand. Het moeizame zat hem dit keer vooral in het feit, dat De Ooievaars voor menige zege drie sets nodig bad. Schiedam De afdeling Rijn mond van de NMVB vervolgde de competitie tafelvoetbal met als resultaten: eerste divisie, Stoop jr.-van der Broek, 24; Nieuws traten-S mi t, 0-0; Tom- brink-Van Gulik, 14; Smit- Stoop sr., 8-2; Tombrink-Osse- waarde, 5-5; Stoop jr.-Nïeuw- straten, 5-3; Van Gul ik-van der Broek, 2-1.2e divisie: Ling-Bus- scher, 14; Gerrits-Meijer, 0-3; Bastiaanse-Van Os, 1-3; Bas- tuanse-Van Unen, 0-2. Vlaardingen/Schle- dam Aan de voorwed- slrijden tweede klas libre biljarten van het district Schiedam nemen veertien biljarters deel, verdeeld over twee poules. De eer ste poule speelt zijn wed strijden in café Rotter dam aan de Parallelweg op 28 november, 12 en 19 december, evenals 2 en 9 januari. Deelnemers: S. Ketting (Apollo "75), J. Knol (Start "75), P. Loenen (Het Oos ten), L. Meyer (Apollo *75), P. Mondt (Wilskracht), A. Redert (Start '75) en H. Zonnebelt van De Waal. Poule twee speelt zijn wedstrijden in café De Kroon aan de Hoogstraat in Vlaardingen op 30 no vember, 7 en 14 december, evenals 4 en 11 januari. Deelnemers: K W. van Dorp (De Kroon), P. Dijks hoorn (Start '75), J. Geert- sema (Start '75), J. A. A. Herts te in (DKC), J. P. de Koning (De Kroon), A. van der Kooy (De Kroon) en J. de Winter van Het Oos ten, Alle wedstrijden be ginnen om 19.30 uur. De districtsfinales zijn op 26, 27 en 28 januari. Schiedam Erg: interessante ontwikkelingen zijn er gaande in de derde klasse C. Er is een viertal koplopers, waaronder ook het Schiedamse Martinit. De overige drie zijn stadgenoot Excelsior'20, VFC (Vlaardingen) en SMV (Rotterdam). Vooral de mel ding van Martinit bij de kopgroep is opvallend. De Schiedammers hadden immers geen beste start met twee nederlagen. Maar in de laatste acht wedstrijden pakte Martinit zomaar "even" dertien punten. Cf 9 Joop Schop Voor die ontwikkeling heeft trainer Joop Schop wel een verklaring. Zeker ook wat be treft de niet beste start, waarin Martinit in twee wedstrijden acht goals tegen kreeg en zelf twee keer scoorde. Die twee goals waren tegen Excelsior'20, dat op "Thurlede" met 24 won. "De start was inderdaad niet best'*, aldus oefenmeester Schop, die bij Martinit aan zijn vierde seizoen bezig is. "We konden nog niet spelen, Martin van Rijswijk evenmin door va kantie, terwijl Ruud van der Horst al snel moest afmaken". Het betekende een aantal om zettingen die het elftal niet ten goede kwamen. Schop: "Toch hebben we ook in het begin op de aanval gespeeld. Toen met Jan Blom als linksbuiten, maar dat scheelt dan weer defensief'. Nu echter heeft Jodp Schop de beschikking over zijn sterkste spelers. Met uitzondering dan van de nog altijd geblesseerde Ron Brush Met als resultaat na die zwakke start nog slechts één nederlaag en één gelijkspel, af gelopen zondag tegen medekop loper SMV (1-1). O Spelers als Chiel Gou- ka, in kopduel gewikkeld, van grote waarde voor Mar tinit wanneer het om keihar de prestaties gaat Inhalen Liefst dertien punten uit acht wedstrijden derhalve. "Het her stel is er dan ook helemaal", aldus Joop Schop. "We doen weer volop race, al is dit wel een competitie waar van alles in zit". Voorlopig staan Marti nit en SMV aan kop, op één punt gevolgd door VFC en Ex celsior'20. Zij het dat Martinit een wedstrijd meer speelde. Daarom ook zal het inhaalpro gramma van zondag met be langstelling worden gevolgd (SMV-HMSH en Excelsior'2(>- VFC). Die hoge klassering heeft Mar tinit intussen aan het denken gezet. "Onze instelling is aan het veranderen", aldus Schop. de instelling bedoelt Schop vooral de prestatiegerichtheid. "Wij voetballen nu nog teveel. Maar als we mee willen doen, kan dat inhouden dat je minde re wedstrijden krijgt". Waar mee Schop bedoelt dat de pres tatie boven het spelpeil gaat. "Het betekent ook", sldus de oefenmeester verder, "dat een andere instelling ten koste van technische voetballers als Ruud Quadt, Ruud van der Horst en Jan Kooiman. Niet direct van Ed Slavenburg, die kan toch al aardig bikkelen". Aan de andere kant wijst Schop op spelers als Chiel Gouka, Martin van Rijswijk en Jan Blom. "Achterin hebben we veel mentaliteit tn de ploeg. Daarop zullen we straks nog meer moe ten gaan steunen". "We willen nu toch wel eens mee gaan doen om de bovenste plaats". Met dat wijzigen van fa C233 ££32 £333 ES®? «5 «gg E23 ea«|jj Schiedam/Vlaardingen In de Rotterdamse Energiehal stonden koploper De Roef en runner-up WF tegenover elkaar en die wedstrijd wist WF na een spannende wedstrijd met 2-3 te winnen. Tin us van Locncn opende voor WF de score, maar uit een vrije trap kwam De Roef langszij: 1-1. Een voorzet van Peter de Hartog werd door Ben van de Berg ingeschoten 1-2, waarmee ook gedraaid werd. WF werd sterker en Henny de Gids schoot WFdatnuweerVanDeRoefWOn schitterend 1-3 in, waarna Peter de Hartog nog op het houtwerk knalde. Enkele minuten voor tijd kwam de Roef nog terug tot 2-3, maar WF gaf de verdiende winst niet meer uit handen. CCO en een gemotiveerd MSV '71 traden elkaar ook hier tegemoet, en weer moest een koploper in het zand bijten, want MSV won overtuigend met 2-6. Philip van de Berg schoot MSV naar 0-1, waarna Rob van Put knalhard 0-2 in de touwen joeg. Weer Rob van Put en Piet Kruyt bouwden de voorsprong uit tot 04, voordat CCO eerst wat terug kon doen en de stand omhoog naar 2-4. MSV voerde het tempo weer op en CCO moest zich definitief gewonnen geven door toedoen van Nico Bosman en Philip van de Bosch. De Maassluise Olympiahal was plaats van handeling voor de wedstrijd tussen MW '27 en Vierspan, die door MW nipt met 2-3 verloren ging. Ook het treffen van Excelsior M. en DESV stond hier op het programma en ook hier geen winst voor de thuisclub. Piet Pleijzior schoot Excelsior nog wel op voorsprong, maar halverwege de eerste helft kwam DESV weer bij: 1-1. In de tweede helft kon de thuisclub niet meer tot scoren komen, maar schoot DESV nog twee bressen in de Maassluise afweer en nam daardoor de punten mee naar huis: 1-3- De Vlaardingse Lijnbaanhal was de plaats voor het treffen fawn BKB en FCN '66, dat door de FCN winnend met 14 werf afgesloten. Een straf schop werd door Peter Friede- rich in het eerste doelpunt om gezet en daar bleef het bij tot aan de rust: 0-1. De tweede helft bracht al direkt een knal van Ger Gauweleeuw op de paal, waarna Rob van de Vliet toch voor 0-2 zorgde. BKB kwam terug en Martin van de Merwe kon 1-2 inschieten. Weer een strafschop voor FCN werd ook nu door Peter Friederich in een doelpunt omgezet 1-3, waarna Ger Gouweleeuw 14 inknalde. Jaap Oudenaarde schoot voor BKB oog op de paal, maar daar bleef het bij want ook de uit blinkende BKB-doei wachter Henk Roodenburg stond geen FCN treffers meer toe. Sporthal Margriet in Schiedam had weer een omvangrijk pro gramma af te werken. HBSS beet het spits af tegen SVO en kwam niet verder dan een 2-2 gelijkspel. Erik Kooii bracht 1-0 op het bord, maar SVO kwam voor rust nog langszij: 1-1. In de tweede helft nam HBSS we derom een voorsprong, nu door Jaap Verwei j, maar weer kwam SVO terug en liet de gelijkma ker noteren: 2-2. Hier bleef het bij in deze vrij harde wedstrijd, waarin nog een speler van SVO werd weggezonden wegens ruw spel. Ook Ursus stond vroeg in dc avond op de vloeren wel tegen over Real Par bo en won simpel met 9-1. Coen Steenbergen werd „de man" bij Ursus, want met drie treffers in de eerste helft en twee treffers in de tweede helft nam hij alleen 50% van de produktie voor zijn reke ning. Ook John Huigen (voor rust), lïenk Verweij en Krijn Rietveld (tweemaal) schoten voor Ursus nog raak, waar Real Parbo slechts één tegengoal te genover kon stellen: 9-1. Hoofdklasser Groenoord speel de een tamme wedstrijd, maar won toch nog op het nippertje met 2-1 van Germinal. Karei Bronsgeest klopte 1-0 in de tou wen uit een fraaie pass van Piet Romeyn, waarna weer Karei Bronsgeest solerend voor 2-0 zorgde. De tweede helft kwam Groenoord stevig in de verdruk king te 2itten, maar een uitblin kende doelman Jos van der Veen (van origine handbalkee per bij WF) en Piet Romeyn stonden de Rotterdammers slechts één treffer toe, eind stand derhalve 2-1. Wim Vrijland ...eerste winst... Schiedam Dankzij een over winning op Lamm eren burg (14- 6) is de damclub Schiedam sa men met De Lier op de eerste plaats gekomen van de landelij ke tweede klasse. Om voor de titel in aanmerking te komen wachten de succesvolle Schie dammers nog drie moeilijke wedstrijden. Het duel tegen Lammerenburg was niet één van de gemakke lijkste. want pas na drieënhalf uur spelen kon de eerste score worden genoteerd, winst voor Wim Vrijland. Schiedam hield daarna deze winst rustig vast door remises te noteren van Tiny en Leo Mous, Ron Heus- dens en Leen Lijklema. Rob van Eijk vergrootte de voorsprong tot 34, waarmee het duel beshst was. Jan van Stigt zag kans zijn stand in evenwicht te houden, waarna Piet Bas- tiaanse en Piet Meinster hun partijen wonnen. Het laatste punt werd gescoord door Peter Lanns bergen. Martinit schoot weer eens met scherp en veegde St Lodewijk van de mat me t maar 1 iefst 17-1. De eerste helft werd afgesloten bij een 5-0 stand door doelpun ten van Jan Blom (viermaal) en Kees Hoogwerf. Na de her vatting werd het arme St. Lode wijk volledig onder de voet gelopen door de ploeg van coach Joop Schop en, dat lever de nog eens 12 doelpunten op van Jan Kooijman, Herman de Brinker, Ed Slavenburg, Jan Blom (driemaal) en Kees Hoog werf (zesmaal) cn slechts één tegentreffer: 17-1. BFC stond tegenover Noorder kwartier en sloot dit treffen met 5-1 winnend af. Ab Weber zorg de voor 1-0, waarna uit een strafschop Noorderkwartier op gelijke hoogte kon komen in de le helft: 1-1. BFC pakte het karwei in de tweede helft ener gieker aan en liep door Frans de Munruk, Ed van Rossem, Ab Weber (uit een strafschop) en weer Frans de Munnik naar een onbedreigde 5-1 zege. Hennes DVS sloot de rij van zaalvoetballers m de Margriet hal die avond en vond Acüvitas ais opponent, en liet de punten mee naar Rotterdam nemen: 24. John Beyer schoot HDVS nog wel op 1-0, maar Activitas snel de voor rust al naar 1-2. Na rust bracht Co Goudnaan de partij en weer op gelijke voet, maar nogmaals twee doelpunten van Activitas maakte van Hermes DVS een verslagen ploeg: 24. Tokio Het is zondagmiddag 14.00 uur als Peter Lager waard zich met de Nederlandse judo-kernploeg opmaakt voor een lange en zeer vermoeiende reis. Tokio is het einddoel waar de selectie een aantal wedstrijden tegen Japan zal houden. Zonder Lagerwaard overigens, die de aantrekkelijke maar kostbare reis aangreep om ïn het „Walhalla van de judosport" zijn kennis te vergroten. En daadwerkelijk bezig is, daar te proberen zijn vierde dan te halen. Wekelijks heeft deze krant contact met de Schiedamse sportschoolhouder om zijn ervaringen aan het thuisfront mede te delen. De eerste keer: een telefoontje op dinsdag om 14.00 uur Hollandse tijd. Aan het woord is Peter Lagerwaard: „Het Is hier in Tokio nu half elf 's avonds. Ik zit op mijn hotelkamer die ik deel met Tino Hoogendijk. Een schitte rend hotel overigens ivaar wc het best naar onze zin hebben. De reis was enorm vermoeiend. Vooral het tijdsverschil is slor pend. Toen we hier in Japan aankwamen hadden we zo'n vreemde tijd doorgemaakt dat je eigenlijk niet meer wist waar je aan toe was. Mijn eerste training heb ik al achter de rug. Die werd vanmiddag (dinsdag) gehouden in de Kodokan-ha! hier. Een schitterende accom modatie. Erg groot cn enorm luxe. Wanneer U dit leest heb ik ook al in de politie-dojn getraind. Het is enorm zwaar al doen we het op dit moment nog erg kalm aan. Iedereen moet duidelijk wennen aan de omschakeling. Vooral na zo'n slopende reis heb je nogal wat tijd nodig om even op verhaal te komen. De eerste training duurde dan ook maar twee uur. Lang zat overigens. Voor de rest ontspannen we tot nu toe alleen maar. De eerste dc beste avond al hebben we in het hotel op de grond op een kussen gegeten. Inderdaad, met de wel bekende stokjes. Erg gelachen, natuurlijk want niemand kon er mee overweg. Wc hebben uiteindelijk toch wat binnen gekregen omdat twee dames het ons in alle rust hebben uitgelegd. Je zit dan aan zo'n tafel, niet hoger dan 25 centi meter. Het hotel heeft op dit moment trouwens behoorlijk wat bekende gasten. Dit omdat hier in de Kudokan-hal een songfestival wordt gehouden. Voor Nederland deed Dcedee mee. Ze was geloof ik wel goed maar dat hebben we niet kun nen zien. Ik heb nog even met haar gesproken. Ze liet me een Samera zien die ze gewonnen had. Ook de Guys cn Dolls zitten in dit hotel. Ik heb ze overigens niet gesproken. Wat mijn examen voor de vier de dan betreft: ik heb nog steeds geen zekerheid of Ik het wel of niet mag doen. Ik blijf er gewoon over trainen en het ziet er naar uit dat ik wel een positieve reactie zal krijgen. We zullen er in elk geval alles aan doen om het te Tealiseren. Zeker is voor mij dat in de korte lijd dat ik nu hier ben ik al een heleboel heb geleerd. En ervaringen opdoe die ik mijn leven lang niet meer zal vergeten. Daarom zal ik er in volle teugen van blijven genie» ten". Vlaardingen/Schicdam - Het komende weekeinde worden in café „De Griffioen" de wed strijden om de districlstitel vierde klasse gehouden. De acht finalisten zijn: Joep Wijs broek (Tonegido) gemiddelde 1.71; Aad van Weert (DVK), gemiddelde L69; Wim Lanschot (Tonegido), gemiddelde 1.65; Gert Waardenburg (Tonegido), gemiddeld 1.63; Bram vaaUffc- ien (Flard inga), gemiddelde 1.62; Auto on Kers (Centrum West), gemiddelde 1.54; Joop van der Bruggen (DKC), gemid delde 1.47; Joop Koetsier (Apol lo 75), gemiddelde 1.36. Eerste reserve is Adrie Janse van Flardmga en tweede reser ve Job van Eijk van DGL. In de voorwedstnjden is Joep Wijsbroek van Tonegido al ge promoveerd naar de derde klas se. De partijlengte is 60 caram boles. Vrijdagavond beginnen de wedstrijden om 19.30 uur, zaterdag om 13.30 uur en zon dag om 13 uur. De moyenne- grenzen zijn 1.20 tot 1.63. Aan de voorronden deden 27 biljar- j ters mee.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5