SPORT Beslissingen voor NOAD en MM Mikkie van Dongen jeugd pioen van de VHB I (5s£> Jeugd brevetten JHVO-trainer Wim Visser pa eerste winst: Bemiddeling Uitslagen bowling- competitie Geen dames softbal meer Opleiding leidt tot millieu bewuste sportvissers DONDERDAG 16 NOVEMBER 1978 Verlichting VD/SCflW Vlaardinuen Met vier -punten uit acht wedstrij den staat HVO nog ai tijd onderaan in de zaterdag derde klasse B. Opval lend is echter, dat de .öranjehemden. juist de -laatste twee wedstrijden -drie punten pakten. Met 'ais hoogtepunt afgelopen zaterdag een fraaie 2-0 ^overwinning op koploper Heinenoord. Hetgeen erop wijst, dat de ploeg van trainer Wim Visser zich aan het herstellen is. Wun Visser ziet de toekomst niet zo somber tegemoet Niet dat hij nog een hoge klassering verwacht Maar evenmin een zo hioeiiijk seizoen als vorig jaar, tóen HVO zich maar ternauwer nood handhaafde. Volgens Vis- ser (3© ondervindt HVO nog de 'naweeën van dat slechte sei zoen. Hij: „Er was nog een brok "angst van het lukt toch weer 'niet Ik denk dat die angst van het vorige seizoen nog na werkt". We zitten nog duidelijk in de opbouw'.^ B I groeit... De prestaties van HVO waren aanvankelijk ook niet zo hoop gevend. „En dan valt het niet mee", aldus Visser, „om de ploeg na een nieuwe nederlaag weer op te beuren". De laatste twee wedstrijden verloor HVO echter niet meer en dat geeft de burger moed- De Krimpense oefenmeester, bezig aan zijn eerste seizoen bij HVO: „De conditie Is goed en tegen Heinenoord heeft de ver dediging het erg goed gedaan. Maar het belangrijkste is het zelfvertrouwen, en dat is nn groeiende". KV O brengt dit seizoen een jong team op de been met captain Pan van Reij als routinier. Rin- ke Baaima is er overigens door studie niet meer bij. „Misschien begint Rinke in december weer", aldus Visser. .Hoewelhij natuurlijk kan voetballen, zal hij zich toch weer helemaal waar moeten maken". Wim Visser is content over de ontwikkeling van de jeugd, waarvan hij jongens als Broek huizen en Souhoka al goed kan gebruiken. „Dat zijn echt spe lers met mogelijkheden, maar er zitten meer leuke spelers bij de A-jeugd". Opbouw Maassluis—De sportraad van Maassluis (MSR) heeft de hulp ingeroepen van het district West 2 van de Kon. Ned. Atletiek Unie om te bemiddelen in de kwestie av Maassluis. Zoals bekend heeft het bestuur van deze ailetiekclub onlangs besloten de vereniging op te heffen. Binnenkort zal een delegatie van dat districtsbes tuur een onderhoud hebben met het bestuur van av Maassluis en de sportraad. De kans is echter ook niet uitgesloten dat de Maassluise atletiekclub een afdeling gaat worden van de omnïclub MSV7L Voorlopig heeft de oefenmees ter, vorig seizoen nog als hulp trainer onder Piet van Miert bij Zwart-Wit*28 werkzaam, zich als doel gesteld de midden moot te bereiken. „Dat kan, al zit HVO nog duidelijk in de opbouw. Maar qua spelersarse naal zit er gewoon een derde klasser in". Een derdeklasser in de zin van het zich goed kunnen handha ven. Hogerop kijkt Visser voor lopig nog niet, en dat had hij zich ook niet als doel gesteld- Hij; „M'n doel is om HVO uit de moeilijkheden te helpen. Dat we zonder grote druk kunnen spelen omdat er twee uit moe ten". o Het jeugdig enthousias me van HVO zal tot behoud van het derdeklasserschap moeten leiden. VIaardingen Bij de VI aar- dipgse reddingsbrigade zijn tal yan jeugdbrevetten uitgereikt pa succesvolle examens. De ge slaagden: brevet 3: E, van puun, C. Dijkstra, J. den En gelsman, M. van der Heuvel, N. Huïbers, W. van der Kolk, P, Hoogendoom. Brevet 4: A. Basteleijer, E. Blom, W. BI om, M. Gelderblom, M. Hagestein, M. Hannewijk, S. Jacobs, R- de Jong, J. van der Leo, VL Pelgrim, H. vanSchayk, V. Stevens, P. Srigters, J. Wes- ferman, P. Zwang. Brevet 5: B. de Haan, J. de Haan, J. de Haan, R- Hagestein, I: van der Kolle, H. van Naat, J. Meeke, J. Nouwen, J. Pronk, K. Robbers. Brevet 6: C. Dijkstra, L, de Haas. E. Halkes, Et Halkes, E. Hamerslag, L. de Ligt, S. Per- dijk, H. Priem, E. Schapens, C. Seelen, E. Vink, R. Weideraan. Schiedam In de negende ronde van de bedrijfs bowling competitie nestelde koploper Studio Passage zich nog stevi ger aan de leiding door een klinkende 4-0 zege op concur rent The Strikes. Ook de leider ip poule B, Amstelbron maakte geen fout en wees Stuntelaars mét 4-0 terug. Overige resultaten in poule A: Harga Snellius-Kantoor van Bu ren 1-3; S Z-ETB Kreuger 1-3; The Lady's-Granada 2 1/2-2 1/2; Bouw Chemie Jan se 1-3, Stand kopgroep; 1 Studio Passage 27 pnt pinfall 20636; 2 The Stiikes 2348580; 3 Harga Snellius 22- 19574. Uitslagen poule B: Snackb. Koe- markt-Brandaris 4-0; Team X-B C-'t Hole 3-1; Café de Toren-B- C-Knudde <M; Amstelbron- Slun tel aars 4-0; pall Mall-Musis Sacrum 4-0. Stand kopgroep: 1 Amstelbron 28 pnt, pinfall 22630; 2 Team X 26-22129; 3 Snackb- Koemarkt 25-22634. Vlaardingen Bij de Vlaar- dingse ho nkbalve reni ging VS Vlaardlngen/Holy is de softba- ïafdeling voor dames opgehe ven. Het overgrote derf van de speelsters zag geen heil meer in de Vlaardingse club en be sloot naar Neptnnus en Schie dam over te stappen. Het ge volg was, dat VS Vlaardingen fe weinig softbalstets over hield om een team te vormen. Schïedum/Vlaardingen Hoewel het tafeltenmsteam van RM nog drie en NOAD zelfs nog vier wedstrijden moeten spelen, xs er voor beide teams weinig eer meer te behalen. Met wat geluk zou NOAD de degradatie nog kunnen ontlopen,mnnr voor Radio Molenaar bestaat die kans alleen nog in theorie. Overigens wordt er dit weekeinde een volledig programma afgewerkt Dus ook de ereklasse speelt met voor De Korenbeurs een uitbeurt bij het al gedegradeerde Ravesteynu De verre reis naar Maastricht is nauwelijks meer van belang. Of het zou de derde plaats moeten zijn, waarvoor zowel De Korenbeurs als De Veluwe de gegadigden zijn. NOAD maakt een moeilijk seizoen door, want de zes gespeelde wedstrijden leverden slechts twee punten op. Nadat het team uit de promotie-ereklasse duikelde, dreigt de degradatie opnieuw. En met een plaats in de promotie-hoofdklasse had toch eigenlijk niemand rekening gehouden. Zaterdag speelt NOAD thuis tegen St Aloysius. In de uitwedstrijd werd het 5—5, maar aan zo'n stand heeft NOAD nu niets. Er moet eenvoudig worden gewonnen, anders staat de degradatie vast De wedstrijd in de Koopmansbeurs begint om zes uur. Sterk Radio Molenaar kan zich al gaan opmaken voor de overgangsklas se. Het team staat al voor meer dan driekwart been in deze afdeling, na een wel zeer teleurstellend verlopen seizoen.^ Met de komst van Peter van den Broek was het team ten opzichte van vorig seizoen versterkt Maar de klasse waarin gespeeld werd was erg sterk. Toch zouden de Vlaardingers zich daarin hebben kunnen handha ven, als Aad van Opstal maar in vorm was geweest De lange Vlaardinger maakte er echter helemaal niets van. Voor Peter van den Broek en Hans Jaap Oppenheim was er daardoor geen houden meer aan. Zaterdag speelt KM thuis tegen Avantï 2. De wedstrijd in de Lijnbaanhal begint 's middags om twee uur. in de overgangsklasse F is BM—TOG nog drie wedstrijden van de promotie verwijderd. Er mag echter geen punt meer worden verspeeld, anders gaat de titel naar Wibats. Het Maassluise trio reist zaterdag naar Haarlem waar Onkyo 2 de tegenstander is, Vlaardingen Tijdens de prijsuitreiking van de Vlaardingse Hengelaars- bond kwam ook de jeug dafdeling weer eens dui delijk naar voren. Enkele jaren geleden opgericht onder de naam „Guppen- club", krijgen jongens zo wel als meisjes een oplei ding met als doel hiervan ware sportvissers te ma ken. Onder leiding van Jaap Hollenberg en Aad Dirks, maar tevens met assistentie van enkele er varen hengelaars, leert de jeugd met de hengel Vlaardingen - Morgen wor den bij de Holland!aan (handbal) de lichtmasten geplaatst op de hoeken van het nieuwe hoofdveld in Holy-Noord. De bouwcom missie zorgt voor de funde ring, terwijl de verwach ting is dat de verlichting binnen enkele weken kan branden- Als bet zo ver is, zal de training voor de selectie op zaterdag komen te Verval Ten en worden ver plaatst naar een doorde weekse avond. Voor het zover is zal ook de selectie zaterdagmorgen 18 novem ber mee moeten helpen de kabels in te graven. omgaan de fijne kneepjes van het vissen. Tevens wórdt de leden bïjge- bracht hoe zij zich aan de water kant moeten gedragen. Het ach terlaten van rommel na de vis partij en het ontzien van de oeverbegroeiing, bomen en struiken is uit den boze. Het gevolg is dat de „guppies" uit groeien tot milieu bewuste jon gelui Elk jaar houden ze een eigen hengelcompetitie met tus sen-en totaalklassementen. De inzet is hierbij het winnen van kostbare hengelsportartikelen. Voor het eindklassement over het lopende seizoen zijn de prij zen ook nu weer uitgereikt en werd de kampioen gehuldigd. Dat was Mikkie van Dongen, die trots de kampioenstrofee metde bloemen kreeg uitgereikt Hans Broere eindigde op de tweede plaats met als derde Hans van der Velde, die tevens de zwaar ste vis wist te verschalken, een brasem van 12 DO gram. Hier voor kreeg hij „de mevrouw Dirks-cup „die door haar zelf aan hem werd uitgereikt. Bij het bereiken van de 14-jarige leeftijd gaan de leden van deze „Guppenclub" over naar de di verse kleine hengel sportver enigingen. Verschillenden hier van hebben reeds zo'n, afgestu deerde" sportvisser in hun gele deren- Afscheid Ze komen regelmatig voor In de kop van de klassementen als er gevist wordt voor de clubse rie. Bij de prijsuitreiking na men drie jongens afscheid van de „Guppenclub" nu ze 14 jaar zijn geworden. Ze kregen alle drie en herinnrringsmedaiTle, geschonken door de bekende beroepsvisser. Van Dijk uit Maasland. Wat zijn de ex-Guppen aan de waterkant waard? De 16-jarige Comelder van der Velden eind igde in de voorselectie voor het landelijke jeugdkampioenschap van de NFS op de eerste plaats, maar wist zich niet voor de finale te plaatsen. Ook VDL in Maasluis heeft een jeugdafdeling. Waarin jongens zitten die een volwassen sport visser nog het nodige kan leren. Het lid Marcel de Ligt wist wel door te dringen in de finale van genoemd jeugdkampioenschap en bereikte een eervolle twaalf plaats. o Links Mikkie van Dongen, kampioen 1978 van de VHB- Guppencfub met naast hem Cornelder van der Velden, die nu bij de senioren vist en het uitstekend doet. O Fortnna VL. benadrukt nog eens, dat het trio „ter rein chefs" Daan Tits, Nelis Janssen en Jan Ploeg ér altijd van uitgaat, dat'er zoveel mogelijk wedstrij den aan de Marathonweg moeten worden gespeeld. Alleen zijn er normen, zoals bij het betaalde voet bal, dat altijd voorrang heeft wanneer het op af keuren van wedstrijden aan komt. O De kans is groot dat een jeugdelftal van HBSS vol gend jaar een tegenbezoek brengt aan het Israëlische Hapoel-Nathanya. In dat zelfde jaar willen de Israë liërs weer een tegenbezoek brengen aan Schiedam. Alleen", schrijft voorzitter Rien Klink terecht, „van de 500 leden waren er toen maar enkele tientallen die slaapplaats konden bie den". O De korfbalclub Harga houdt zaterdag een dag var handenarbeid. De jeugd wordt verzocht zoveel mo gelijk materiaal als wol, lapjes en karton naar het clubhuis mee te nemen. O Bij UVG wórdt het club blad slecht gelezen getuige het feit, dat steeds meer spelers niet komen opda gen. Dat brengt met zich dat er meer en meer schorsin gen gaan vallen. Een groot probleem is de z.g. zaal wacht op de zaterdagen bij wedstrijden. Leden blijven gewoon weg, terwijl het van bondswege verplicht is dat er zulke mensen zijn. O Bij UVG, dat nog steeds j één van de grootste hand- balclubs van ons land is, heeft men plannen vooreen nieuw stenen clubgebouw en verharde velden. Voor dat laatste is al geruime tijd geleden een verzoek ingediend, maar van de sportwethouder is nimmer iets gehoord. Voor het club gebouw zullen grote acties op touw gezet moeten wor den. O Bij HVO heeft terrein chef Ruud de grootste moei te de uitgereikte speelballen weer terug te krijgen. Er raken er steeds meer zoek. Een nieuw systeem is dat alleen aan de leiders van jêugdelftahen en de aan voerders van de senioren teams twee ballen worden uitgegeven. Die er dan ook verantwoordelijk voor zijn. O De dammers van Schie dam, die in de tweede klas se de ranglijst aanvoeren, ontmoeten zaterdag in ge bouw „De Ark" Het Oosten waarvan gewonnen moet worden. VDV, dat via een 10-10 gelijkspel tegen RDG 2 van de laatste plaats is gekomen, ontmoet Lamme- renburg, dat onderaan staat. Ook dat gebeurt za terdag en wel in het ge bouw aan de Emm astraat. De reserves van VDV zijn op de eerste plaats"geëind igd en moeten thans pro motie-wedstrijden met als. inzet een plaats in de pro vinciale klasse. - O Dat de smaak van een overwinning veel vergoedt, bewezen de gebroeders Wim en Jack Riedijk van De Hollandiaan in de wed strijd in de wedstrijd tegen Woerden. De Vlaardingse derdeklasser kwam door de toenemende druk van de ploeg uit Woerden zodanig in de problemen, dat een nederlaag na de gelijkma ker op handen leek. Niet" alleen aanvallend draaide het niet, ook op menselijk gebied was het niet alle maal koek en ei. Wim Rie dijk, met het bekende wis- selgebaar naar de dug-out „Of hij (Jack dus) of ik". De reactie van trainer Hans Renïrie: „Allebei je smoel' houden, stelletje Ouwe Wij ven". Dus toch geen vervan ging. Dat was maar goed ook, want uit een vrije trap van Jack Riedijk kon Cees Spruit voor de 3-2 zege zoiv gen. O Ouders van aspiranten bij de Vlaardingse korfbal vereniging Spirit bij verre vijftien cent per kilometer vergoed. Blijft alleen de vraag, wat Spirit onder ver verstaat. s. O Voor degenen die/aan een coopertest (12 minuten hard lopen) willen deelne men, bestaat zaterdag de gelegenheid aan de Maas sluise Koningin Emmaweg, nabij het helicopterveld aan de Nieuwe Waterweg. De kosten van het loopevene ment, dat wordt georgani seerd door werkgroep Sport en Spel, bedragen driegulden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6