—0 SPOUT De Korenbeurs beslist over nationale titel V olleybalclubs blijven winnen Veel giften voor „Ooievaarsnest*9 Eerste winst voor WIK^dames Uitstel van executie voor NO AD ilüi Tegen Ravesteijn een „verplicht" nummer ssv RM grijpt laatste kans Postduiven show Vergadering ,- v BBBPH BM-TOG »'u\UAG 20 NOVEMBER 1978 SC/VD/WW6 i Maastricht In Maastricht was het tafeltemusduel tussen Ravesteijn en De Korenbeurs niet meer dan een formaliteit. De Limburgers waren reeds gedegra- deerd, zodat het slechts een verplicht nummer was. Winst voor De Korenbeurs betekende dat de derde plaats in de eindrangschikking definitief werd. Geen moment behoefde daaraan te worden getwijfeld, want De Korenbeurs veegde *avesteijn finaal van de tafel: 1—9. Er zit voor de Schiedammers overigens nog meer in dan een derde plaats. Met nog één wedstrijd te spelen is zelfs de tweede plaats nog haalbaar. En wordt die plek niet behaald, dan beslissen de Schiedammers toch over het kampioenschap van Nederland. Want door de nederlaag van Tempo Team bij Avanti (64 en Tempo Team zonder Nico van Slobbe) is de laatste ronde erg belangrijk geworden. Wint Avanti zaterdag in het Groningse Mid dels turn van Midstars, dan komt het team uit Hazerswoude in punten gelijk met Tempo Team. De Amsterdammers spelen overigens zaterdag niet tegen De Korenbeurs. Zij spelen namelijk in Roemenië voor de Europacup. De wedstrijd tegen De Korenbeurs is daarom uitgesteld tot zaterdag 9 december. Winst van De Korenbeurs zou Avanti dan aan het kampioenschap kunnen helpen. Overigens is de liesblessure van Nico van Slobbe zoverre hersteld, dat hij het komende weekeinde in Roemenië wel mee speelt. En derhalve op 9 december zeker tegen De Korenbeurs. In dat geval is winst van De Korenbeurs op Tempo Team uitgesloten, zodat de Amsterdammers opnieuw de titel behalen. Spaaning Het competitieslot belooft dus nog spanning, en alleen dat al is de laatste jaren niet meer het geval geweest Daarvoor was de hegemonie van Tempo Team te sterk. Géén spanning was er in ieder geval tussen Eavesteijn en De Korenbeurs. Pas toen de stand al 07 in Schiedams voordeel was, wist Peter Taylor in de partij tegen Bert van den Ham de Limburgse eer te redden. De wedstrijd was trouwens geen ereklasse waardig, want in Maastricht waren er slechts twee toeschouwers In een groot aantal sets kwamen de Limburgers zelfs niet eens aan tien punten. Dat Van den Ham van Taylor verloor, kwam voornamelijk ook nog door een kapot geslagen rubber op zijn forehand. Verder was het spel van Koog en Geertsheuvel zeer zwak. De setstanden waren; Koog—Hans van den Broek 12—21,10—21; Taylor—Hans langen 19—21, 21—18, 14—21; Geertsheuvel—Bert van den Ham 14—21, 9—21; dubbel Tayior/Geertsheuvel—Lingen/- Van den Broek 16—21, 321; Taylor—Van den Broek 17—21 19—21; Koog—Van den Ham 13—21,13—21; Geertsheuvel—Lingen 821, 9—21; Taylor—Van den Ham 2119,21—11; Geertsheuvel— Van den Broek 1921,2114,21—23; Koog—Lingen 6—21,10—21. Op de dames van het Schiedamse Both Part ners na hebben de volley balteams uit het Water weggebied alle een over winning uit de strijd ge sleept Vrijdagavond wonnen de standaardploegen van het Vlaardingse Broleco beide met 30; de heren van mede-concurrent Tornado en de dames van het Haagse van Santen/- Leyland 3. Zaterdag behaalden de dames van het Maasslui- se MVC een 3—2 over winning op het Rijswijk- se PVC/Blokkeer en ver loren de dames van het Schiedamse B en P met 03 van Schippers/Ber- kel. De heren wonnen zeer eenvoudig met 30 van het Rotterdamse Jong Pendrecht. „Een gemakkelijke overwin ning", alHus een tevreden trai ner/coach Kees Zevenbergen van Broleco. „De misschien wat jonge ploeg van Van Santen/- Leyland had een redelijk draaiende verdediging, maar miste de aanval om het karwei af te maken. Dat het ons weinig moeite heeft gekost bewijzen de setstanden: 15—3; 158; 15 Broleco Tornado 30 Na de nederlaag tegen het Rot terdamse Viano hebben de he* ren van het Vlaardingse Broleco zich goed hersteld. Reeds in de eerste set tegen Tornado werd de vrees op nog een nederlaag door een goed en enthousiast spelend Vlaardingse ploeg di rect weggenomen. Met een ge blesseerde Leo Ebeli, die nu als coach fungeerde, op de bank gingen de Vlaardingers zo over donderend van start, dat Torna do binnen enkele minuten tegen een 5—1 achterstand aankeek en binnen dezelfde tijd met 9—3 achterstond. In een voor de tegenstander onmogelijk tempo haalde Broleco de eerste set met 155 binnen. Even leek het er op dat Tornado zich zou gaan herstellen (Brole co stond tot 99 constant een aantal punten achter), maar wist de tweede set toch nog vrij gemakkelijk met 1510 te win nen. De derde set was nog wel spannend, maar er bestond geen twijfel over wie deze set zou gaan winnen; met 15—12 beëindigde de ploeg van traine r/speler Paul de Haan zijn wed strijd. MVC—PVC 3—2 Bijna hadden de dames van het Maassluise MVC hun wedstrijd tegen het Eijswijkse PVC/Blok keer verloren. Na verlies van de eerste en tweede set, met respectievelijk 1315 en 11—15, begon de ploeg van trai ner/coach Kees Vijfvinkel aan een moeilijke derde set. Beide teams gingen gelijk op tot 14—14 in de ruim 30 minuten durende set waarbij MVC voor al conditioneel de sterkste bleek. „Vier maal hebben we op matchpoint tegen gestaan en zijn we door het oog van de naald gekropen", aldus een op geluchte coach na een, Iet wel. 20—18 overwinning in de derde set. Daarna bood de Rijswijkse plpeg weinig tegenstand meer en konden de Maassluise dames de vierde en vijfde set (15—8 en 15—10) op hun naam schrij ven en zodoende toch nog twee punten binnenhalen. In een vrij matige wedstrijd verloren de dames van het Schiedamse B en P zaterdag avond van het uit Berk el en Rodenrijs afkomstige Schip pers (7-—15; 8—15; 1115), ter wijl de heren op sensationele maar toch gemakkelijke wijze over hun tegenstanders heen walsten. Het Rotterdamse Jong Pendrecht had niets te vertellen tegen het zo vast als een huis spelende B&P, dat zijn sets met 15—6, 1511 en 15—4 won en zodoende zijn eerste plaats op de ranglijst behield en zelfs versterkte. Met de dames van de Vlaar dingse volleybalvereniging Shell gaat het niet goed. Na een leegloop van speelsters moet nu in feite het tweede team de boontjes in de eerste klasse A doppen- Dat zij hierin niet erg best slagen bewijst het feit dat zij met nul punten onderaan de ranglijst staan. De heren doen het heel wat beter. Met slechts drie verlies punten tot nog toe draaien zij mee in de bovenste regionen van de derde klasse E. Zoals te verwachten was won nen de Vlaardingse heren van Vierpolders. In een spannende wedstrijd, waarbij Shell door onwennigheid met de zaal al snel met 0—5 achterstond, wis ten de Vlaardingers zich te be wijzen met de setstanden: 15—5, 15-10 en 15-12:3-0. Applaus voor burge meester Arie Lems om dat hij met de goekeu- ring van GS voor de bouw van een nieuw clubhuis kwam aandra gen. Schiedam Met een druk bezoch te receptie herdacht de Schiedam se Invaliden Sportvereniging De Ooievaars zaterdag zijn 121/2-ja rig bestaan. Dat mondde uit in een waar feest toen burgemeester drs. A. Lems, als eerste spreker, het bestuur vertelde dat bij de ge meente de toestemming binnen was gekomen voor de inrichting van een nieuw clubgebouw. Met de bouw hiervan ïs twee ton ge moeid. De gemeente neemt negen tig procent voor haar rekening. De rest moet de vereniging zelf beta len. Lems bracht tevens een cheque, groot duizend gulden, mee. Bij de officiële ope ning van het sportcomplex van de voetbal verenigingen WK en Wilton Feijenoord, kreeg Lems dit mooie bedrag aangeboden, bijeengebracht via inzameling onder de leden van belde verenigingen. Doelend op de lopende aktie ten bate van de invalidensport merkte Arie Lems ter loops op, dat het sporten door gehandicap ten steeds meer de aandacht krijgt „Ook de invalide mensen behoren tot de samenle ving. Wij als samenleving hebben er met z'n allen voor te zorgen, dat hiervoor in alle bestaande behoeften wordt voorzien", aldus de burgemeester. Geschenken Van de zijde van de Sportraad waren wethouder Posthoorn en de heren Verlinde en Eens aanwezig. Gelukwensen, vergezeld van geschenken "onder couvert, kreeg het bestuur In ontvangst te nemen van een deputatie van de Lionsdub, afdeling Schie dam waaronder voorzitter notaris mr. C. P. Sneep, de plaatselijke afdeling van de Vereniging van Huisvrouwen en ouders van de leden. Telegrammen en brieven kwamen binnen van sportverenigingen en organisaties van binnen en buiten Schie dam. Ook hierbij waren toezeggingen van giften voor de inrichting van het nieuwe „Ooievaarsnest". Veel bloemstuKKen waren bovendien ge schonken als een bewijs van sympathie voor de doelstelling en het werk van de vereni ging. Het bestuur heeft de nodige aanvragen voor subsidie uitstaan bij diverse stichtin gen, hetgeen de hoop wettigt het nieuwe home bij de viering van het 15-jarig bestaan te gaan betrekken. Vl aar dingenDe Postduiven- vereniging De Luchtbode hield samen met een Maassluise ver eniging een tentoonstelling van jonge duiven. Tweehonderd van deze snelvliegertjes zaten te pronk, nadat ze door een keurmeester op conditie en kwaliteit waren beoordeeld. In de onbevlogen klasse doffers werd winnaar W. Bel; bij de d ui vinnen dr. C. Moerman. Be vlogen tot 150 km doffers comb. Van Hulst; d ui vinnen C. Ringel- berg, Maassluis. Bevlogen tot 300 km (tevens mooiste doffer van het geheel) combinatie Zandpad, Maassluis; duivinnen dr. C. Moerman. Bevlogen bo ven 300 km: doffers W. Bel; duivinnen combinatie Van Hulst (tevens schoonste van het geheel). Late jonge doffers P. van Dorp, Maassluis; duivinnen D, Bakker. Schiedam De Schiedamse Scheidsrechters Vereniging vergadert 30 november over een wijziging van de statuten en huishoudelijk reglement. Het betreft hier een buitenge wone algemene ledenvergade ring. -:.V- «O De Shell- heren kwa men er in de kleine zaal nauwe lijks aan te pas. Woerden De waterpoloërs van SZC hebben hun derde nederlaag van dit seizoen geleden. In Woerden werd van de gelijknamige vereniging met 5 verloren. De Schiedammers, die het zonder hun aanvalsleider Willem Jan Looman moesten doen, lieten in Woerden duidelijk een aantal mogelijkhe den liggen. In het eerste kwart van de wedstrijd ging de strijd gelijk op, maar het waren toch de gastheren, die de score in die periode openden. Ondanks dat Ruud Kramer Freher de Schiedamse formatie naast Woerden bracht, werd het eerste kwart toch met een voorsprong voor Woerden afgesloten: 3—1. In de tweede periode heeft SZC eigenlijk de wedstrijd verloren. Nadat Dieter Kros SZC weer op gelijke voet met Woerden had gebracht, liep de thuis spe lende ploeg naar 6—2 weg. De middenvoor van de Woerdense Dloee, Jan Oudelang, had een groot aandeel in deze voor sprong, daar hij lang door mocht spelen van de scheids rechters Van Erk en Van Kam pen. In de derde periode werd het zelfs 72, alvorens SZC het heft weer in handen nam. Wim van der Kolk en Frank Ruseier zorgden ervoor, dat SZC wat dichterbij kwam: 7—4. En in de laatste periode van de wedstrijd scoorde Frank Ruseier uit een numerieke meerderheid zelfs fraai: 7—5. Het leek er even op dat het nog spannend zou wor den, echter het doelpunt dat Paid Gast maakte werd afge keurd, waarmee het gelijk afge lopen was. De dames van het Vlaardingse WIK hebben, nadat zij vorige •weck hun eerste punt hadden behaald, nu de eerste overwin ning binnen. In het Kolpabad werden de dames van De Lan- singh met 4—2 teruggewezen. EU in Kochi scoorde in de eerste periode voor de Vlaardingse ploeg en in de tweede periode maakte tij er ook 2—0 van. De Lansingh kon in deze periode wat terug doen, door de goed keepende Jannie van de Heuvel te passeren, maar in de derde periode was het opnieuw Ellin Kochi, die doel trof: 3—1. De marge werd door De JLansingh echter toch weer verkleind, doch in de vierde periode bracht Cora Bakhuis WIK defi nitief in veilige haven; 4—3. De aanval van De Lan- singh zal door de WIK-da- mes worden verijdeld. Schiedam/YIaardingen In de tafeltenniscompeti» tie dienen, de beslissingen zich aan. Wat Radio Molenaar en Bowling Maassluis TOG betreft zijn er nog twee wedstrijden, terwijl NOAD nog drie Jseer achter de tafel komt Het zijn voor NOAD overigens de laatste wedstrijden in de hoofdklasse; slechts in theorie zijn de Schiedammers nog niet gedegradeerd. Radio Molenaar greep de laatste kans voor behoud in de promotie-hoofdklasse, terwijl Bowling Maassluis in de overgangsklasse de kans om te promoveren vrijwel verspeelde. NOAD degradeerde uit de promotie-ereklasse naar de hoofdklasse, maar ook daarin kan het zich niet handhaven. Er werd zaterdag in de Koopmansbeurs met 3—7 van St Aloysius verloren. NOAD heeft de strijd kennelijk al opgegeven, want uit werd het legem tegenstanders tenminste nog 5—5. Dat was ook één van de twee punten die NOAD tot dusver wist te scoren. Louter omdat NOAD nog drie wedstrijden moei spelen, is de degradatie uitgesteld. Geen moment kon NOAD zich tegen St Aloysius sterk maken, hoewel de Schiedammers toch alleen met winst gebaat waren. Na zes partijen had NOAD al een 1—5 achterstand. Het werd nog wel 2—5, maar toen St Aloysius eenmaal 2—6 had gescoord was de 37 eindstand snel een feit De Schiedamse punten werden gescoord door Dick de Vaal 2x en René van Dijk lx. Vlaardingers Het VLairdinjst Radio Moteaaar £rt*p de laatste kans op behoud ia de promotie-hoofdklaaae. De achterstand op R en R is Weliswaar nog drie punten, maar gezien het programma van deze Goudse ploeg kan EM nog bijkomen. Dan mag er In de twee resterende wedstrijden geen punt meer verspeeld «orden. Die tit er wel in, want voor het cent m deze competitie draaiden de Vlaardingers zoals tij het kunnen. Dat betekende tegen het sterke Avanti 2 een 5—5 eindstand, wat gezien de 9—1 uitnederlaag erg knap is. Voor RM zat er zelfs wel iets meer in dan 55, want enkele -partijen gingen in de slotfase ongelukkig verloren. Anderzijds had Avanti wel een 03 voorsprong weten op te bouwen, zodat alles bij elkaar een gelijkspel wel de verhouding was. Peter van den Broek won twee partijen. Hans Jaap Oppenheim en Aad van Opstal scoorden één keer, en het dubbel was ook voor RM. Na die 0—3 achterstand kwamen de Vlaardingers overigens sterk terug. Zelfs tot een 43 voorsprong, maar Avanti wijzigde dat toch weer tot 4—5. In de slotpartij tegen Van Wetten stelde Peter van den Broek het gelijke spel veilig: 5—5. De stand: 1. De Korenbeurs 2 8—12, 2. Phoenix 2 8—11, 3. Avanti 2 8—11, 4. R. en R. 8—7,5. Radio Molenaar 8—3,6. Red Star 8—3. Deze stand geeft al aan dat het gepromoveerde De Korenbeurs 2 het in deze afdeling onverwacht goed doet Al viel de 5—5 deling zaterdag tegen staartclub Red Star dan weer tegen. Jan Simons scoorde 2 keer. Jan Landsbergen en Johun Buyk ieder één keer, en het dubbel was ook voor de Korenbeurs-reserves. In de overgangsklasse leed Bowling Maassluis TOG voor de tweede keer in de returns een nederlaag. Ditmaal was dat in Haarlem tegen Onkyo 2, dat daardoor meteen de leiding over nam. Onkyo heeft nu 10 punten, BM TOG en De Treffers nn beide 9. En dat alles met nog twee ronden te spelen. De promotie kan BM TOG derhalve al vrijwel zeker vergeten. In de beslissende fase van de competitie en de wedstrijden, kunnen Wim van der Poort en Frans Capellen de spanning toch niet nan. Laat staan als zij eventueel toch zouden promoveren! Nico Capellen heeft daar minder last van en heeft trouwens ook meer routine in huis. Hij scoorde dan ook twee keer, waaraan slechts Wim van der Poort nog een punt kon toevoegen. Frans Capellen verloor derhalve alles, terwijl ook het dubbel voor Onkyo was.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6