SPORT VDV grijpt laatste strohalm WF-Hollandiaan hard maar sportief Gerard Waardenburg kampioen SB HVO gelijk Aad Bierhuizen: Over con een tra tie99 Goed debuut van ODÖ Pim van der Burg weer terug Schiedam raakt achterop Van Mastrigt eerste winnaar Leo van Oosten derde op EK Handgemeen MAANDAG 20 NOVEMBER 1978 SC/VD/WW7 Hattrick Schuiten te veel voor Excelsior '20 Schiedam „We begonnen goed met die snelle treffer. Maar, in plaats va» door te drukken, lieten we VFC in rijn spel komen", verklaarde Excel- sior'20-trainer Aad Bierhul2en ca afloop de 1—3 nederlaag. „Dik verdiend", gaf de Schie dammer ruiterlijk toe. Excelsior begon overdonde rend, In de zevende minuut nam John Kloppers van links een vrije trap, die hard en strak voor het VFC-doel kwam. Doel man Rob Brekelmans liep on der de bal door en de lange Schiedamse spits, Fred Clarijs, kopte snoeihard in. Naaldwijk ODO debuteerde ia de micro—korfbalcompetitie in de landelijke derde klas za terdagavond meteen al met een overwinning. En dat nog wel terwijl bet niet in de sterkste opstelling kon uitkomen. Voor Kees van der Kooy en Anja Noordam waren Martin Bosch- ma en Riet van der Borgert overigens gelijkwaardige ver vangers. Hoewel het een thuiswedstrijd was, speelde ODO vanwege ge brek aan zaalruimte in sporthal De Pijl in Naaldwijk. Cees van der Vaart opende van afstand de score (1—0), maar tegenstan der Actief uit Rotterdam maak te niet alleen gelijk maar nam tevens de leiding: 12. Een straf worp van Martin Boschma betekende 2—2, waarna Bram Hanemaaijer (strafworp) en Cees van der Vaart de stand op 4—2 brachten. Dit was tevens de ruststand, omdat Actief in middels al drie strafworpen had gemist. In de tweede helft schoot Martin Boschma ODO naar 5—2, maar daarna kwam Actief sterk te rug. In die periode liep het bij de Maas landers even niet en Actief kon de achterstand om buigen tot een 5—6 voorsprong. Tot geluk van ODO misten de Rotterdammers toen andermaal een strafworp. Een afstandsschot van Martin Boschma betekende 6—6, en toen was ODO meteen int de problemen. Het werd 7—6 door. Janneke van der Vaart, waarna ODO op balbezit ging spelen om goede kansen af te wachten. Die tactiek die slaagde, want uit één zo'n kans bepaalde Bram Hane maaijer vijf minuten voor tijd de eindstand op 6—6. l»~ Enkele minuten later kroop VFC door het oog van de naald, toen Peet van der Hoeven een vrije trap met een hard schot over het muurtje heen mikte. De bal spatte op de bovenkant van de kruising. Excelsior ver zuimde door te gaan, terwijl VFC langzaam maar zeker in het ritme kwam. De Vlaardin gers combineerden soepel tot de rand van het strafschopgebied, maar verder wilde het ook de gasten nog nietlukken. Een sterk moment van Dick van der "Wulp leverde tien minuten voor rust toch de gelijkmaker op. Zijn pass belandde bij Harry Schuiten, die vanaf vijfden me ter de bal over de half-uitgelo- penjan van Veen lepelde: 1—1, Excelsior begon de tweedehelft weer aanvallend. „We rekenden in die fase eigenlijk niet op een Vlaardings doelpunt Eén zo'n uitval en dan gelijk raak. Mijn jongens waren door die treffer behoorlijk aangeslagen". Aad Bierhuizen doelde op de tweede treffer van VFC-spits Harry Schuiten, die in de twaalfde minuut de gehele verdediging omspeelde en vervolgens rustig Jan van Veen passeerde: 1—2, „Dan moet je toch wat gaan doen; Wim Tieman schoof naar het middenveld op, waarvan het logisch gevolg is dat je verdediging zwakker wordt Dat is gewoon een gok, die 1 VIaardingen Pim van der Burg moest na een aiveezig- H heid van negen weken als noodoplossing weer „aan de bak" tegen Excelsior '20 zonder dat zijn conditie weer S op voldoende niveau was. De centrale verdediger van 2 VFC blesseerde twee maanden geleden bij een ongelukki- E ge val zijn vinger zo ernstig (verbrijzeld), dat een operatie s noodzakelijk was. S „De artsen hebben mij vrijdag gegarandeerd dat ik weer S voor honderd procent aan sport kan doen. Ik heb de laatste E weken alleen wat op de home-trainer -.geweckt". Het was 5 daarom de bedoeling, dat ik op de i ^vebank zou 5 beginnen". Pim van der Burg vervolgt; „Omdat Paul de Jong geblesseerd is, ben ik toch in de basis opgenomen. Het ging redelijk. Ik ben alleen een paar keer gevallen en H S dat doet toch flink pijn, maar dat zal ook wel overgaan". Pim van der Burg laat rijn krom staande en met een E flink litteken „gesierde" vinger rien; „Die blijft altijd stijf, omdat ze er een complete schroef in gezet hebben. Dat E moet nog wennen". 1 „We hebben er ook een zendertje in laten zetten, zodat E het contact met de dug-out beter wordt", verklapt John g van Fessem, die door de terugkeer van Pim van der Burg g E weer naar rij n vertro uwde backplaats verhuisde. j§ luiinuiimniuiiiiuininiuuuuiiiiiiuiuiiuuiiiiiiiiuuuiiiuimuiiiinuuuiiuiiiuniiiiiiiiuiul echter verkeerd uitpakte", al dus de Schiedamse trainer. Ex celsior^ drukte wel, maar werd zelden gevaarlijk. Alleen een schoonheidsfoutje van Pim van der Burg - een foutieve terugspeelbal - bood een reële kans op de gelijkmaker maar Peter van der Hoeven was net te laat bij de bal. VFC bleef rustig verdedigen en stichtte met snelle uitvallen ge vaar. „Ik speelde met twee spit sen, die geen verdedigende taak hadden. Vanuit het middenveld moest de voeding verzorgd wor den. Het was nog geen door slaand succes, maar bij de voor gaande wedstrijden vergeleken betekende het toch een aanzien lijke verbetering", vertelde de bezoekende oefenmeester Wol ter Bos, Vijf minuten voor tijd had het concept van de trainer weer succes, toen de meest ver- dedigende middenvelder, Peter Bekhoven, een uitgekiende pass gaf op Hany Schuiten. Doel man Jan van Veen beoordeelde de situatie verkeerd en bleef slechts halfuitgelopen kansloos op de inzet van Schuiten, die daarmee rijn persoonlijke pro- ductïe op drie doelpunten bracht Wolter Bos: „We zaten een bee tje in de put na twee nederlagen achter elkaar. We konden daar om de overwinning voor het zelfvertrouwen erg goed gebrui ken. Vorige week hebben we ronduit slecht gespeeld, terwijl het nu wat beter liep. Nog geen hoogstaand voetbal, maar wel een aantal mooie momenten". De trainer vervolgde: „Ik hoop dat we een barrière doorbroken hebben, zodat we met een bijna complete basis - alleen Chris Hendriks ontbreekt nog (schor sing, red.) - sterk voor de dag komen de volgende weken". Aad Bierhuizen riet voor zijn ploeg ook de noodzaak van her stel. „Twee nederlagen achter een. Vorige week was het een erg ongelukkige nederlaag, ter wijl het verlies tegen VFC ech ter wél te denken geeft. De ploeg was misschien wel wat te gecon centreerd". Harry Schuiten haalt uit en opnieuw is de Excelsior-defensie kansloos. Vlaardingen/Schiedan* In de landelijke tweede klasse dam men heeft Schiedam moeten afbaken door een 12—8 neder laag tegen Het Oosten. De Lier en Damlust voeren de ranglijst aan met respectievelijk 11 en 10 punten. Schiedam is derde met negen. VDV, dat met 14—6 van Lammerenburg won, staat op een gedeelde voorlaatste plaats met vijf punten, even veel als RDG 2 en Gorinchem. De laatste twee wedstrijden zullen de beslissing moeten brengen voor de Vlaardingers. IIIIIIWIIIllll VI aar dingen Dankzij een grote dosis inzet hebben de Vlaardingse dammers van VDV, die in degradatiezor- gen zitten, afstand kunnen nemen van Lammerenburg. De Zeeuwen hadden niets te verliezen omdat zij kan sloos onderaan staan, maar bij een gelijkspel was VDV Vlaardingen De Vlaardlngse middengewicht Leo van Oosten is bij de Europese kampioen schappen voor junioren in Hon garije op een verrassende derde plaats geëindigd, in zijn ge wichtsklasse wist de VI aar din ger eerst de Zweed Crant met een armklexn op de knieën te krijgen, waarna de Vlaardlngse judoka toch verlies moest in casseren tegen de sterke Oosf- duitser Httbner. In de herkan sing kwam Leo van Oosten tegen Roemeen Torna op de mat, met als resultaat een knap „vol punt", dat hem de derde plaats opleverde. De andere twee Vlaardlngse judoka's, Hans en Rob Hoogendijk stel den teleur, door zich niet bij de laatste acht van hun klasse te plaatsen. Leo van Oosten ...brons... Dammen vrijwel zeker van afhaken in de landelijke tweede klasse. De eerste twee Vlaardlngse punten kwamen op naam van Gerrit van Mastrigt, die erg onbevangen speelde en niets aan het toeval over liet Hij speelde uitermate scherp en won dan ook zeer verdiend. Het 2ag er in het begin naar uit dat óók Biel zou gaan winnen, maar een Zeeuws addertje onder het gras leidde de partij tot een remise. Van Splunter dacht stellig ook aan winst, maar hij tastte in het eindspel even mis en moest daardoor met remise genoegen nemen. De derde VDV'er, Dirk Mast, kwam evenmin tot winst en ook hij moest de punten delen. Cor van Veel en daar entegen liep in een combina tie van zijn tegenstander, die het eindspel correct afwerk te en won. Daardoor kwam de stand op 5—5 en was er weer van alles mogelijk. In de volgende partij kwam Dik van "den Kerkhoff tot winst, terwijl Ron Boïder- heij eveneens op fraaie wijze beide punten kon veroveren: 9—5. Een ongekende weelde dit seizoen! Nog twee punten waren er nodig om winst voor zich op te eisen en daarvan nam Dik Tamboer er één voor zijn rekening, ofschoon hij een iets betere stand had. Maar omdat hij wist dat ook Niestadt en De Heide royale winstkansen hadden, nam de Vlaardinger het zeker voor het onzekere en accep teerde het remise—aanhod. Inderdaad wormen Niestadt en Erik de Heide en daar door kwam de eindstand op 4—6. De kans op degradatie is daardoor wat kleiner gewor den, maar dan zullen de Vlaardingers de duels tegen Charlois op 25 november en Damlust in Gouda op 2 de cember moeten winnen. In deze klasse degraderen er drie teams. Lammerenburg is daarvan het eerste slach toffer. Van de drie teams, waaronder VDV, die daar boven staan, en elk vijf pun ten hebben, moeten er nog twee afvallen. Hollandiaan in de aanval Schiedam-Vlaardingen Het damesteam van WIK heeft de belangrijke wedstrijd tegen Unites door een enorme inzet winnend Weten af te sluiten. Daardoor blijven de Vlaar- dingse handbal-dames ongesla gen op kop, hoewel WIK nog tegen het eveneens ongeslagen Treffers moet spelen. Voor Uni tes betekent dit resultaat een tegenvaller, want het liep de laatste tijd erg goed bij de Maassluise ploeg. Toch zag het er in de eerste helft voor Unites goed uit, want al snel namen de Maassluise dames een 4—1 voorsprong. WIK wist deze ach terstand echter weg te werken, maar moest toch toestaan dat Unitas met rusteen 6—5 voor bad. Bijna de gehele helft ging het gelijk op, echter de eindsprint van WIK was beter en sloot de wedstrijd met 8—11 af. Unitas-heren hebben opnieuw een thuisoverwinning behaald. Ditmaal werd Hermes 2 in een spannende wedstrijd overwon nen. Unitas wist vele kansen te creëren maar veelal bleek de uitstekende Hermes-keeper een te groot obstakel. Op snelheid kon Unitas in de tweede helft toch tot scoren komen, alleen kon het toch niet verhinderen dat Hermes zeven minuten voor het einde voor kwam met 12—14. Een Maassluise opleving sprong tweedel Handbal zorgde daarna toch voor een 16—14 zege. De WIK-heren hebben totaal geen moeite gehad met de reser ves van Unitas. Een collectief WIK zette Unitas snel op achter- Stand en die voorsprong werd door de Vlaardingers regelma tig uitgebouwd: eindstand 6—12. Bij DWS hebben de da mes een punt moeten afstaan aan HVK. Bij DWS liep het in de eerste helft helemaal niet en HVK kon daar simpel van profi teren. DWS had daarnaast de pech dat keepster Greta van der Berg met een blessure moest uitvallen en speelster Linda Koomgevel haar plaats moest innemen. Haar uitstekend op treden inspireerde DWS om bet goedspelende HVK in te gaan halen. HVK moest lijdzaam toe zien hoe DWS de achterstand geheel wegwerkte waardoor de eindstand op 6—6 kwam. De haren deden het beter. Tegen het Utrechtse UD werd na een afwachtend begin een ruime voorsprong opgebouwd die re sulteerde in een 11—7 voor sprong bij rust Halverwege de tweede helft kreeg DWS even een inzinking, waardoor UD te rug kon komen tot 13—13. Te gen het einde trok DWS toch aan het langste eind en overwon met 16—16. Topper i De acht finalisten van het districtstoemooi in beeld. Vlaardlngen/Schiedain Gerard Waardenburg be- reikte in de finale van het districtskampioenschap biljart (vierde klasse) een verrassende hoog moyen ne, betgeen hem naast het kampioenschap ook de promotie naar de derde klasse opleverde. De laatste partij voor Gerard Waardenburg ging tegen Aad van Weert, die op dat moment nog één wedstrijdpunt voor stond. Van Weert had dus aan een remise voldoende. Hij bleef Maassluis Het eerste team van de Vlaardingse schaakver eniging HVO is er niet in ge slaagd met de volle winst uit Maassluis terug te keren. Na de eerste winstpartijen van A. van Dam en A. de Jong én de remise van P. Sodderland leek HVO regelrecht op een over winning af te stevenen, doch het verlies van B. Kwindan, H. Uithof en J. van de Griend zette de Vlaardlngse ploeg weer op verlies. Door de winst van P. de Kort en de afgebro ken partijen van B. van Driel, C- Smeekes en P. Kornaat, die respectievelijk tweemaal remi se en eenmaal verlies oplever den, kwam de eindstand toch op 55. echter steken op 52 caramboles, terwijl Gerard Waardenburg de partij volmaakte. De belde biljarters probeerden te veel op overhouden te spelen, wat erin resulteerde dat onno dig kansen weggegeven werden. Joop Wijsbroek, op grond van zijn sterke spel in de voorron den, als één van de kanshebbers getipt kon niet aan de verwach tingen voldoen. Hij bleef met' een moyenne van 1.49 steken op zes wedstrijdpunten, wat hem een vijfde plaats opleverde. In de voorronde bereikte hij een moyenne van 1.71, zodat hij volgend seizoen toch een klasse hoger speelt Joop Koetsier hij biljart dit jaar voor het eerst in verenigingsverband be haalde in „De Griffioen" een opvallende derde plaats. De uit slagen: 1. Gerard Waardenburg 12 (1.88), 2. Aad van Weert 11 (1.64), 3. Joop Koetsier 8 (1.54), 4. Albert Kers 6 (1.53), 5. Joop Wijsbroek 6 (1.49), 6. Bram van Uffelen 5 (1.33), 7. WH Lanslots 4 (1.43), 8. Gerard van Bruggen 4(1.27). De heren top per Wi Kon-Ho 1- landiaao is in een Vlaardingse zege geëindigd. Het was een" harde maar sportieve wedstrijd waarin Wilton een snel opgelo pen achterstand wist Lu te ha len tot 4—5. Na de rust, die trouwens inging met 7—8, gaf Hollandiaan Wilton de genade slag door weg te lopen naar 7-12. De Hollandiaan-dames hebben opnieuw een nederlaag moeten incasseren. Tegen Northa wa ren het vooral verdedigingsfou- ten die de nederlaag veroor zaakten. Bij Hollandiaan stond Marleen Bakker na lange tijd weer in het doel maar ook zij kon de 69 nederlaag niet ver hinderen. De beide UVG-teams hebben hun wedstrijden winnend afge sloten. De overwinning van de heren is echter wel zeer moei zaam tot stand gekomen. Idem- He li as werd al erg snel op een 6—1 achterstand gezet, maar daarna liep het niet meer zo goed bij de Schiedamse ploeg. UVG ging echter toch nog met een comfortabele voorsprong rusten (9—6). Na rust heeft UVG lange tijd dit verschil in stand weten te houden, maar ïdem- Hellas kwam op het laatst ech ter goed opzetten en wist de stand net voor het einde gelijk te trekken. Met nog vijftien seconden te spelen zorgde Jim my Halcorps er voor dat UVG toch de winst kon incasseren. De dames hebben in Gouda Vires verslagen. In een goede wedstrijd ging de strijd tot 3—3 gelijk op, waarna Vires voor het eerst een voorsprong nam (5—3). Met vier doelpunten vlak voor het einde van de eerste helft ging UVG toch met een voorsprong rusten. In de tweede helft ging de Schiedamse ploeg in eerste instantie goed door en bereikte daardoor een 5—12 stand. Toen week de concentra tie even, waardoor Vires toch nog even gevaarlijk kon wor den. De eindoverwinning was met 7—14 echter voor UVG. De heren van HVK hebben stadge noot DWS 3 duidelijk verslagen. Een snel opgelopen 3—0 achter stand werd vrij vlot weggewerkt en dat resulteerde in een 6—9 voorsprong bij rust. In de twee de helft werd de snelheid opge voerd waartegen DWS geen ver weer had. De eindoverwinning kwam met 14—22 voor de Vlaar dingers. Vlaardingen Enkele spelers van FC Vlaardingen hebben zich zaterdagavond in de trein moeten verdedigen, toen zij In de restauratie werden lastig gevallen door reizigers. Dat ge beurde op het traject Utrecht- Gouda. De inzet was een bestelling waarvan het aantal consump ties niet klopte, omdat enkele reizigers zich die hadden toe- geëigend. Na een handgemeen moesten de spelers van FC Vlaardingen, die tegen de Go Ahead Eagles in Deventer had den gespeeld, zich in Rotterdam verantwoorden bij de spoor wegrecherche. Omdat er rich geen persoonlijke ongelukken hadden voorgedaan, werd er geen aangifte gedaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 7