SPOftT Mieke Dakneijer topscorer Verlies PPSC GSS verrast Zwaluwen „Tino is mijn reis leider" afel- metbal Asvion~ coach Jan Willem Tulling: roos fpENSDAG 22 NOVEMBER 1978 Peter Lagerwaard vanuit Tokio: Zaal Excelsior M langs BKB Bommeer" verdeelt de prijzen SC 7 Tokio Na bet be richt dat Peter Lager waard in Tokio geen examen voor de vier de dag mag doen, beeft dat niet inge- bauden dat hij het bijltje er bij neer gooit. Peter blijft bard trainen, blijft erg veel indrukken opdoen en blijft sa men met zijn „slapie" lino Hoogendijk zo af en toe de boei op stel ten zetten. Zijn ver baal, doorgebeld van uit zijn hotelkamer in Tokio, is als volgt: (lDe Nederlandse selectie is ach op dit moment aan het voorbereiden op de wed strijden die donderdag be ginnen. We hebben de loting gezien die zo op het eerste gezicht zeker niet ongunstig is. De meest gelukkige is Henk Numan, die tegen een volkomen onbekende te genstander uitkomt Peter Adelaar heeft een Cubaan geloot, ook geen land waar judo in de top staat De jongens trainen twee keer per dag, voornamelijk in de poiitiedojo waar aÜe bui tenlanders trainen. In totaal doen 26 landen aan dit toer- i, te vergelijken met de wereldkampioenschappen, mee. Zelf blijf ik ook intensief trainen- Het gekke hier is wei dat je geen les krijgt Je doet je pak aan, maakt je warm en stapt de mat Dan zijn er altijd wel tegenstanders die je even te pazen willen nemen. Het )lijft onvoorstelbaar hoe goed zehet judo hier onder de knie hebben. Dit niveau is ongelofelijk. Met Tino Hoogendijk gaat het uitstekend. We doen al les samen. Vooral ook om dat zijn Engels veel beter is, is hij ook een beetje mijn reisleider. Welachen wat af. Laatst waren me met een groepje in een café. Hebben Tino en Peter Snijders op getreden. Stonden ze liedjes als „Tulpen uit Amster- met een heel vreemde tekst te zingen. Ze vonden hetallemaal prachtig Naast het judo hebben Tino en ik al aardig wat gezien van Japan. Vandaag zijn we met zo'n sneltrein naar Kyoto geweest. Zo'n ding faat met een snelheid van 210 kilometer per uur. Een hele ervaring. Verder zijn wé ook naar de Budokan- hal gegaan, de hal waar Anton Geesink indertijd Olympisch kampioen werd. Daar waren 186 universitei ten aan een kempo-tocmooi bezig. Het gaat dus uitstekend hier in Japan. Mooi weer. een lekker zonnetje en vo lop plezier. Het enige waar ik nu nog tegenop zie is de terugreis. Daar moet ik eer lijk gezegd niet aan den ken". chicdam Uitslagen traipetitie tafelvoetbal, M. Rijnmond NMVB: erste divisie: Ossewaar- «•Vendeloo 3-3; Van Gu- Ik-Tobé 2-2; Smlt-V.d. >wek4-L ïweede divisie: Wijn- wrd sr-Gerrets 2-1; Van MVijngaard jr. 5-5; Bas- isanse-Bnsscher 1-5; '®g-Meijer 0-1. iïedam De biljartclub 1 het dienstencentrum „De r Molens" organiseerde een r twee weken uitgesmeerde 4erlaag$erie, waaraan door - biljarters werd deeJgeno- Voor een waardevol pak- aan prijzen werd vooral in laatste ronde fel gestreden, papioen en winnaar van de ^opioenstrofee was M. Troos, kt 0p de tweede plaats J. «ijs. Als derde eindigde Tb. «ader Linden. Schiedam Het predi kaat „eeuwige tweede" is slechts weggelegd voor een klein aantal sport clubs in Nederland. Een rij die zeker aangevuld moet worden met de he ren van de hockeyvereni- ging Asvion. Drie jaar geleden al leek de defini tieve stap naar de eerste klasse gezet te worden. Toen echter werd in de na-competitie gefaald. Het jaar daarop nestelde Asvion zich andermaal in de top van de tweede klasse. Met één punt ach terstand op Rotterdam moest ook toen het feest worden uitgesteld. En dit jaar iijkt Delftse Studen ten een onneembare klip te worden. Maar de ach terstand is slechts twee punten. Volop hoop dus in Schiedam. Wellicht heeft ook de instelling met het tot nu toe uitgebleven succes te maken. Asvion, niet vies van een feestje na de wed. strijd, ging erg aarzelend over' op het meer professionele be leid. Pas kortgeleden kreeg de selectie dezelfde trainingspak ken en werd aan de geselecteer de groep spelers wat meer aan dacht besteed. Alleen met bet. aantrekken van international Hans Kruise als trainer (nu drie jaar geleden) leek de club wat verder te zijn dan de rest Jan-Willem Tailing is aan zijn tweede seizoen bezig als coach. Zelf geen talentvolle hockeyer „De eerste klas is haalbaar" Jan Willem Tulling handhaven, - - geweest, maar wel een man die de spelersgroep kan lelden. En iemand die hoe dan ook opti mistisch zal blijven. En dus zegt: „Wc staan er gunstiger voor dan vorig seizoen. Toen hadden we met nog acht wed strijden te spelen een achter- stand van vijf punten op Rot terdam. Knap overigens dat we maar èèn punt tekort kwamen. Maar au is het verschil met Delftse Studenten twee punten met eveneens nog acht duels voor de boeg. En we krijgen ze nog thuis." De motivatie lijkt echter bij verschillende spelers een moei lijke zaak te zijn. Ondanks het feit dat jongens als Ad "Willem Mansoer en Marijn Mentink zich positief hebben ontwik keld. Tulling: „Vergeet niet dat in deze afdeling het verschil niet zo groot is. Niets ten nadele van Pollux hoor, maar als zij in een uitwedstrijd tegen de Studenten gelijk spelen zegt dat genoeg. Wij hebben op die manier ook al punten moeten laten liggen. Het ligt inderdaad nogal eens moeilijk wat die motivatie be treft. Jonge knapen die in het eerste staan zijn optimaal gemo tiveerd, maar degene die naar het tweede wordt verwezen kan dat ineens niet meer opbrengen. Die zakt at" Zoals dat ai drie jaar het geval Is maakt Asvion zich ook dit jaar weer op voor een plaats in de eerste klas. Een afdeling waarin de Schiedammers in feite qua spel thuishoren. Jan Willen Tulling: „Ik geloof stel lig dat we ons zouden handha ven in de eerste klas. Het pro bleem ls echter om uit die tweede klas te komen. We spe len goed maar het onderlinge verschil ls erg klein. Vandaar ook dat je nooit grote uitslagen zal zien,in onze afdeling." De eerste klas blijft vooralsnog een ideaal waar Asvion jaarlijks mee bezig is. Al is de kans dit jaar zeker groter. De combina tie jeugd-routine blijkt met na me dit seizoen goed samen te gaan. Waarbij de dub het geluk heeft in Bas Hesselink een veels- corende spits te hebben. „Geen technisch begaafde speler maar wel iemand die lastig is voor iedere verdediging en een aan val gemakkelijk weet af te ron den," oordeelt Jan Willem Tul- iing. Asvion blijft op het veld zoeken naar het verdiende succes. Iets wat in de zaal wel werd gereali seerd. De geelzwarten spelen in de eerste klas tegen teams van Victoria en hoofdklasser HGC. Tulling: „Allemaal clubss die met eerste elftalspelers uitko men. Dat doen wij ook met uitzondering van onze keeper. Peter Kuxcmer, die op het veld in het derde speelt Maar nou eenmaal in de zaal beter tot zijn recht komt Maar als we het in de zaal wél klaarspelen om hoog te spelen moet dat op het veld ook zeker kunnen. En .ik geloof er ook in..." Schiedam De basketbaldames van Juventus blijven na de 78-35 over winning op Wartburgia de eerste plaats delen. Vanaf het begin namen de succesvolle Schiedammers het ini tiatief waardoor zij zich in de aanval helemaal konden uitleven. Anja Pe ters kreeg, evenals de lange dames uit de ploeg, _keer op keer de kans om te scoren. Bij het rustsignaal was de voorsprong al 36-16. Na rust kon Wartburgia nauwelijks tot aanvaard bare acties komen. Daardoor kwam de eindstand op 78-35. Topscorers: Mieke Dalmeijer 18, Anja Peters 18, Marijke Klos 15 en EHy Stans 10 punten. Schiedam PPSC was gisteravond niet opgewassen tegen EDS, dat op het gravelveid veel beter uit de voeten kon. De Schiedammers moes ten het nog zonder Aad Goedendorp en Hans Vorstenbos doen, die beiden tegen SVV geblesseerd waren ge raakt. De kans is trouwens maar heel klein, dat zij er zaterdag tegen De Zwervers wél bij zullen zijn. Na een sneiie voorsprong van de Rotterdam mers, kwam PPSC via Koen Winkel man op gelijke hoogte. Het werd voor rust nog 2-1, eer Ton van der Linden daarna voor de gelijkmaker zorgde. Een kwartier voor tijd nam Cl leiding en stond die niet tr dv Schiedam/Viaardingen De Schiedamse Mar griethal gaf ditmaal slechts een gering aantal zaalvoetbalwedstrijden te zien. OACN-Boys ont ving SVDBR en moest In de brandweermannen met 24 de meerdere er kennen. Na een 01 ach terstand schoot Piet Bou wer de gelijkmaker in (1—1) en daar bleef het voor de rust bij. Na de hervatting weer een ach terstand, en ook nu schoot Piet Bouwer de gelijkmaker in: 2—2. Door nog tweemaal raak te schieten konden de Rotterdam se brandweerlieden toch de winst mee naar huis nemen, vooral door toedoen van hun beste man Janus Bos; 24. WF stond tegenover Rhoon en won erg gemakkelijk met 8—L Peet den Hartog nam de eerste en tweede treffer voor zijn reke ning, waarna Tinus van Loenen en Henny de Gids in de eerste helft WF op een 4—0 voorsprong brachten. Ook de tweede helft gaf een veel sterker WF te zien en in een snel tempo zorgden Ben van de Berg, Peet den Hartog en Peet Verhaal voor 7—0. Eerst toen kwam Rhoon toe aan een tegentreffer, al was daar een strafschop voor nodig. Tinus van Loenen bepaalde de eindstand op 8—1. GSS en Zwaluwen zorgden voor een attractieve wedstrijd waar bij GSS op de valreep de punten pakte. Klaas Kornaat zette een strafschop om in een doelpunt voor de Vlaardingers, maar Ba rend de Reuver bracht de partij en weer op gelijke hoogte: 1— 1. GSS drukte hierna door en kwam na rake schoten van Wil Broekhuizen en Chris van Ger- Co Goudriaan: drie tref fers tegen 't Vierspan. ven op een 8—1 voorsprong bij rust, waarbij Zwaluwen op slag van rust nog een strafschop naast schoot. Klaas Kornaat schoot Zwaluwen toch dichter bij en Kees Boog liet de gelijk maker op het bord verschijnen. Een minuut voor het einde knal de Wil Broekhuizen 43 in de touwen en in de allerlaatste seconde kon Chris van Gerven er zelfs nog 5—8 van maken. Als laatste wedstrijd in de Mar griethal stond de ontmoeting tassen Schiedam en het Vlaar- dingse FC Vecom (uitslag 4—1) op het programma. John de Hoop bracht Vecom nog wel op 0—1, maar een doelpunt in el- gen doel uit een hoekschop bracht Schiedam voor rust nog langszij. In de tweede helft was Schiedam oppermachtig en schoot Jan Krabbendam 3i en 4—1 in het net, waarna Chris Jongman de eindstand op 4—1 bepaalde. In de Vlaardingse Lijnbaanhal len stond de derby RKWIK—FC Tybex genoteerd en die eindig de onbeslist: 22. Jef Nab knal de Tybex naar 0—1, maar Wim Brand zorgde voor een 1—1 ruststand. Zegert van de Struis zorgde voor 1—2, maar ook nu kwam RKWIK langszij en de gelijkmaker kwam op naam van Ed van de Graaf. Aansluitend hierop ontmoette VSV het Rot terdamse Real Par bo en verloor met 2—8. Hans van Willigen schoot VSV nog op voorsprong, maar voor rust al liep Real Parbo uit naar een 1—5 stand, direct na rust bracht Sjaak Vrij uit een strafschop VSV nog op 2—5, maar voor de overige tref fers tel-ende Real Parbo en de eindstand kwam met 28, De Olympiahal in Maassluis was plaats van handeling voor de wedstrijd MSV'71—SC Zuid erpark, die nipt door MSV met 6—5 werd gewonnen. Rob van Put tekende voor 1—0, waarna Philip van de Bosch 2—0 en 8—0 liet noteren. Zuiderpark kwam terug tot 3—2, voordat Piet van Oosten de ruststand op 4—2 bepaalde. Na 43 schoten Rob Koning en Piet Kruyt MSV'71 naar een 6—3 voorsprong. Zuid erpark kwam nog dichtbij, maar omdat slechts één van de vier toegewezen strafschoppen werd verzilverd won MSV nipt met 6—5. Maassluis Excelsior M. was eastheer van het Vlaardingse BKB en won met 4—2. Rob van Vliet brak de score open en Jan de Wit zorgde voor 2—0. Na rust was het weer Rob van Vliet die 30 inschoot. Voor BKB zorgde Van de Merwe voor 31, maar Dick Luijendijk bracht 4—1 op het bord, waarna Van 't Hart zorgde voor de 4—2 eindstand. VDL, trok naar Ommoord om aan te treden tegen WOB en kwam tot een 5—5 gelijkspel. Na een 2—8 achterstand, scho ten Cees de Man en Aad van de Hoek VDL naast VVOE22. Onmiddellijk na de hervatting nam VDL een 2—4 voorsprong toen Cees de Man en George van Kouwenhoven raak scho ten. VVOR zorgde voor 3—4, waarna Aad van de Hoek VDL op 8—5 bracht In de laatste minuten kwam VVOR middels twee treffers toch nog langszij: 5-5. WK trok naar de Energiehal en hield koploper Europoint op een 3—3 gelijkspel. In deze goedgespeclde wedstrijd schoot Leen Valk WK naar 0— 1maar Europoint kwam voor rust nog op 1—l. Uit een vrije trap na rust liep WK een 2—1 achter stand op, maar Peter van de Meer kon voor 2—2 zorgdragen. Weer nam Europoint afstand, maar vlak voor tijd was het wederom Peter van de Meer die de verdiende gelijkmaker in het net deponeerde 3—3. Verlies PPSC kwam in Rozenburg te gen De Rozet niet verder dan een 3—1 nederlaag. Voor rust kwam PPSC niet vertier dan een afgekeurde treffer van Pe ter Bax. Na de hervatting liep De Rozet uit mar 3—0, waar tussendoor Dlck Vos voor PPSC nog een strafschop miste. Kort voor het einde bracht John Ros de eindstand van 3—1 op bet bord. Hermes DVS moest naar Oud- Beijerland en speelde daar te gen *t Vierspan en won deze vrij harde wedstrijd met 5—8. Na een 1—0 achterstand schoten John Beyer, Sjaak Geratz, Co Goudriaan (tweemaal) en Edu Verhuist Hermes naar een 15 ruststand. Na rust bracht een strafschop tegen doelman Hen ny Semeijn en zijn twee minu- tenstraf Vierspan naast HDVS 5—5. Toch besliste Hermes DVS de wedstrijd in haar voordeel door treffers van Co Goudriaan en Edu Verhulst (tweemaal) 58. Ook stond nog de wed strijd Eurosport—Groenoord op het programma. De Schiedam mers wonnen deze wedstrijd met 2—5. VLaar dingen Henk van Beek, voorzitter van de water sportvereniging De Bommeer, reikte het afgelopen weekeinde de prijzen uit aan de winnaars van de verschillende bekerwed strijden en de jaarprijzen. „Aan wind is er het afgelopen jaar geen gebrek geweest Het ge middeld aantal deelnemers van 55 moet in de toekomst nog wel groeien", aldus de voorzitter in zijn inleiding. De prijswinnaars varieerden in leeftijd van dertien tot zeventig jaar. Maarten Eenjert was de oudste. Hij liet tijdens de beker wedstrijden in de Valkenklasse de jeugd zijn kielzog zien. De bekerwedstrijden werden ver der gewonnen door M. Hoek fSch akeiR. te Mebel (Vrijheid), P. Breukel iFinn), H. Bezemer' (zestien-kwadraat), H. Rij kuiter (FD) en F. Gast (Windsurfers). De jaarprijzen voor 1978 gingen naar H. van Beek (gemengde klasse I), de zeilster Rijkuiter (gemengde klasse II) H. de Boer (jeugdklasse), K. de Vries (Scha kel), J. Tettelaar (Finn), R. te Mebel (Vrijheid), H. Korving (Kolibrie), J. A. den Os (zestien kwadraat), K. de Goede (Val ken) en F. Gast (Windsurfers). De eerste startprijs was voor Van Fessem, terwijl P. Visser de tweede startprijs voor zich opeiste. O De korfballers van Vlaardingen houden zater dag hun haring- en bier feest, Dat houdt in dat er die dag volop haring en witbrood, zure haring en rolmops gegeten wordt De leden, die op die avond vanaf 20 uur worden ver wacht kunnen ook hun lie velingsplaten meenemen om op die muziek te dan sen. Voor degenen die geen haring door hun keel kun nen krijgen zijn er bitter ballen verkrijgbaar. 0 Bij WK worden schoon makers gevraagd voor can- tin e on kleedlokalen. Dat moet gebeuren op de maan dagochtend en dinsdagmid dag. Opgaven bij Rob van der Berg. 0 Het bestuur van de bad mintonclub Holy *77 heeft een wijziging ondergaan. Penningmeester Tri* Berk hout en algemeen commis saris Ans Zoutendijk zijn tussentijds afgetreden. Re- né Kruit neemt thans het p enningm cestera chap waar. Ook wedstrijdsecre taris Bert Berkhout Is er mee gestopt. Opvolger is Albert Tieken. O Dezelfde club bedankt de leden hartelijk voor het ver- zinnon van een naam voor het clubblad. Niemand rea geerde namelijk en dat vindt de jonge club erg triest. De fles wijn voor de winnaars heeft de redactie daarom maar zelf opge dronken. Met als gevolg dat er in het laatste clubblad veel onzin te lezen stond. 0 Vlaardingen is drie zwe monderwijzers rijker. In Rijswijk slaagden Ger Ede- lijn-Maassen van den Brink, instmctrice en zwexntrainster van VZC, en baar zoon Frits Jan, die trimtramer en instructeur bij die club is. De derde Vlaardinger was Josien Baas, instructrice in het Holybad. 0 ÏIVO vergadert 29 no vember over de goedkeu ring van de nieuwe statuten en huishoudelijk reglement. De bijeenkomst vindt plaats in het clubgebouw aan de Zwanensingel en begint om 20.00 uur. O De intocht van St. Ni co laas in Hoek van Holland was er de schuld van dat de Coopertest bitter weinig aandacht kreeg. Slechts 25 inwoners verschenen aan de start en die toonden aan dat de lichamelijke condi tie varieerde van slecht tot goed. Op 3 februari vol gend jaar wordt de test herhaald. Bij de handballers van De Ho 11 andiaan verwacht men dat 28 november het dak van het nieuwe club huis er op gaat. Daarna komt de afwerking aan de beurt en daarvoor heeft men allerlei specialisten no dig. Zelfs tuinlieden. Iede reen die komt krijgt gratis koffie, Bij de korfbalclub Harga iai men het in het vervolg zonder Min Smid moeten doen, omdat zij een knieo peratie heeft ondergaan. Het resultaat daarvan is dat zij nooit meer mag spe len. Voor trainer Freek Veer een grote teleurstel ling,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 7