pom Sportraad in de greep van poli Mek Schoenen voor Marien van 9t Ho ff Tweede ronde De Ooievaars vliegen op kampioenschap af t-, \:m Mi B en W wil bevoegdheden terug Pollux herstelt zich Schiedam haakt af f c"©rf ort Diane naar Leningrad FREE WCOKDSHOP. 9f 3f k DE GOEDKOOPSTE PLATEN KOOP JE ISAAC HAYES °E^fSS£s CAROLS KING DEiOïMARTIR CHOCOLATE 9 DONDERDAG 23 NOVEMBER 1978 Hockey JUVENTUS BEKERT ftocsMon KgTTHuiAM:nVIU»lflNu(nEG91/*WAANSHAL>36l/mlDDELUUNwPI£IN30,l^ m an» SC/VD/W Frans Oppe stap teïug Vlaardingen Elf jaar na de op richting van de (functionele) Vlaar- dingse Raad voor Sport en Recrea tie, komt het college van B en W tot de conclusie, dat alleen de over heid verantwoordelijk is voor een verdeling van de subsidies, en dat de sectie recreatie losgekoppeld moet worden van de sportraad. Deze standpunten zijn vastgelegd in een gezamenlijke verklaring van PvdA en CDA en verwerkt in een beleid sprogramma 1818-1982. De2e visie heeft intussen nogal wat reacties teweeggebracht bij de leden van de VRSR en dagelijks bestuur, dat juist vonge maand aan een nieuwe penode van vier jaar is begonnen. Frans Oppe, vanaf 1967 hd van het DB, vertolkt dan ook de gevoelens van de leden van dat sportcollege met zijn opmer king, dat het beleid méér weg heeft van een motie van wantrouwen. „Wij hebben als dagelijks bestuur nimmer kritiek gehad op onze werkwijze- Altijd gingen de adviezen waarom men vroeg, naar het college van B en W, en in negen van de tien gevallen werden onze conclusies, die van de sportbestuurders, geaccepteerd", „Wanneer het ernst is met het nieuwe beleid op het gebied van sport en recreatie", aldus Frans Oppe andermaal, „dan moet het ge meentebestuur eerst maar eens met motieven door Bas van den Berg komen. Het lijkt meer op een verkiezingspro gramma dan een beleid, dat voor ons allemaal een stap terug is". Kort gezegd komt het er op neer, dat de Vlaardmgse Raad voor Sport en Recreatie de komende vier jaar met meer zélf mag beslissen welke clubs in aanmerking komen voor subsidie. Het feit dat er een nieuwe recreatieraad moet komen, vindt Frans Oppe minder onzinnig, omdat het niet georganiseerde sporters be treft, maar wel in het kader van de sportieve recreatie nauw verweven is met de georgani seerde sportclubs. Üit dat oogpunt is het niet te begrijpen waarom er een verwijdering tot stand moet komen. Saillant detail is, dat vorige week nog de secretaris-generaal van CRM, mr. Jan van Viegen, zich uitsprak over een verbetering van de relatie tussen beide groepen. De sportieve recreanten en hun beroepskader zullen met name de vrijwilligers van de sportclubs nodig hebben. Andersom ook! „Anders", en ook al noemde hij geen namen, „krijgt men de situatie bij het opbouw-, wel zijns- en buurtwerk, waar bet vrijwilligers korps danig is uitgedund". In Vlaardingen is de relatie tussen de atletiek vereniging Fortuna en die van de sportieve recreatie een voorbeeld waar men niet meer om heen kan. Hoewel de Vlaardmgse Raad voor Sport en Recreatie in eerste instantie nogal lauw heeft gereageerd op de visie van het gemeentebestuur, zijn vooruitlopend op de discussies, die in de secties over dat onderwerp gaan plaatsvinden, een aantal op en aanmerkingen al opgestuurd naar het Vlaardingse college. Nota's Opvallend Is dat het beleidsprogramma van de politieke partijen (PvdA en CDA dus) overeenkomst vertoont met de brochures „Sport en Maatschappij 1956" van Joop den Uyl, toen nog wethouder van Amsterdam, en de nota „recreatie" van de gemeente Vlaardingen in 1963. De politieke invloed op het verlenen van subsidies was in de ogen van Van Mansum, lid van de VRSR, maar een griezelige zaak. Op de bijeenkomst van de sportraad had hij grote moeite met de politieke uitgangspunten- Hij: „Ik zie het er niet in, ik geef er veel liever de voorkeur aan de uitgangspunten te trekken in het kader van de jeugdontwikke- ling, bevordering van de volksgezondheid en volksontwikkeling". De meeste leden waren op de vergadering van de VRSR van mening, dat het beleidsprogramma eerst maar eens goed gelezen dient te worden. Het dagelijks bestuur heeft het intussen al op de agenda gezet op de eerstvolgende bij eenkomst Sehiedam/viaardÏBgen Pol lux lijkt zich sinds het afgelo pen weekeinde uitstekend te herstellen. Het zwakke begin leverde een laatste plaats op. Maar de recente successen, met het gehjke spel tegen koploper Delftse Studenten als hoogte punt, beeft de Vlaardingse hoc- keyformatie afstand genomen van de laatste plaats. Ook komende zondag moet Pol lux het herstel kunnen voortzet ten, Het ontmoet op eigen veld AMHC'65, een ploeg die even eens ruet al te hoog geklasseerd staat. Pollux hielp Asvion vorig Weekeinde, ditmaal kan Asvion iets terugdoen. De Schiedam mers spelen namelijk tegen hek- kesluiter VCL. Bij winst houdt dat in dat Pollux nog meer adempauze krijgt Spirit heeft zich ondanks het verlies van afgelopen week in de middenmoot genesteld. De wedstrijd tegen Groen Geel zal daar zonder twijfel geen veran dering in kunnen brengen. Ook voor de dames een volledig programma. Metals belangrijke ontmoeting Spirit—Leonidas. De Asvion-dames toonden al aan dat Leorudas niet in vorm is, maar het blijft één van de kanshebbers voor de titel. As vion heeft het gemakkelijker. Winst op eigen veld tegen Aeo lus is zeker mogelijk, hetgeen zou betekenen dat Asvion veilig zou staan- Koploper Pollux in de vierde klas krijgt Hoekse Waard op bezoek en zal daar wel niet al te veel moeite mee hebben. Het hockeyprogramma is: Heren: polluxAMHC, VCLAsvion, Spirit—Groen Geel, Ring Pas s—Evergreen. Dames: Spint- Leonidas, Asvion—Aeolus, Pol lux—Hoekse Waard, Barend- recht—Evergreen. Schiedam de zevende ron de waren de dammers van Schiedam voor een te zware opgave gesteld. Met 128 trok Het Oosten aan het langste eind. Voor de Rotterdammers betekende dit de verlossing van degradatlezorgen, voor de -Schiedammers een verkleining van de kampioenskansen. Zowel Schiedam als Het Oosten hadden, enkele tactische wijzi gingen in hun opstelling, waar- .van de Rotterdammers het meeste profijt trokken. Hoewel -Schiedam in eerste instantie -zelfs op voorsprong kwam door een winstpartij van Ron Heus- deas, viel op datzelfde moment te constateren hoe moeilijk het zou gaan worden. Jan van Stigt Thans deed zijn uiterste best, maar had aan Peter Poot ^doodgewoon een veel te sterke tegenstander. Leo Mous kwam niet tot de gehoopte overwinning en bracht de stand op 3—3, Nog maals proefde Schiedam het zoet van een voorsprong, toen Wrm Vrijland beide punten bin nenhaalde. En toen begon het jachtjes te regenen". Peter Lansbergen was het tweede „slachtoffer" van de Rotter damse opstelling; verliezen van ex-kampioen van Zuid-Holland Sally dé Jong. Nog teleurstellen, der waren echter de nederlagen van Tiny Mous en Piet Meinster tegen „geofferde spelers" aan bord twee en drie. Remise van Rob van Eïjk zorgde voor een hopeloze 10—8 achterstand. Met nog een uur bedenktijd overzag Leen Lijklema de fraaie eind- spelwinst, die de toeschouwers hem wel in het oor hadden willen brullen. Weldra moest dan ook een punten deling wor den toegestaan, waarmee de ne derlaag een feit was. Voor Piet Bastiaanse zat er toen weinig anders meer op dan zijn partij remise te houden of nog een paar uur voor joker doorspelen. Terecht koos hij voor het eerste, hetgeen de eindstand bepaalde op 128 voor Het Oosten. Schiedam Het basketbal herenteam van inventus speelt vanavond voor de be lter tegen Orcas uit Urk. Plaats van handeling is de Margriethal (20 our) tegen de ploegt die in de competitie eerste divisie boven aan staat. De dames van Juven ilis hebben intussen besloten niet voor promotie in aan merking te willen bomen. De Schiedamse basketbalploeg bestaat voor een groot deel cit jeugd, en zal eerst vol gend seizoen een poging wil len ondernemen voor een plaats in de eredivisie, wan neer er meer speelsters zijn bijgekomen. Vlaardingen Omdat hij zonder twij fel de enige RKWIK-aanvaller was die de 'VDL-defensie daadwerkelijk in ge vaar bracht, kan Marien van 't Hoff deze week een paar nieuwe voetbal schoenen in ontvangst nemen. De 21-ja- rige Vlaardinger heeft dit seizoen, net als zijn team trouwens, weinig succes. Op het ogenblik hangt hen naar aanlei ding van zijn gedrag tegen Hekelingen zelfs een schorsing boven het hoofd. De al vanaf zijn achtste jaar voor KKWIK uitkomende Marien van 't Hoff zelf: „Het loopt bij ons gewoon niet, dat zag men tegen VDL ook weer. Wc kunnen het geluk maar niet afdwin gen, ook blijkbaar niet met hard wer ken. Misschien was dat ook wel de reden waarom ik tegen Hekelingen zo stom gedaan heb". Mocht hi j inderdaad geschorst worden, dan zit er niets anders op dan de schoenen, die hij uit handen van Fortuna-atlete Yvonne Smit kreeg uitgereikt en die beschik baar zijn gesteld door Sporthuis Passa ge, maar op de training in te lopen. Vlaardingen/Schiedam Na de eerste hoopvolle resultaten in de micro- korfbalcompetitie staan in de tweede ronde weer een aantal pittige ont moetingen op het pro gramma. ODO. ais debutant in de derde districtsklasse, dat gestart is met een fraaie overwinning, zal in Dordrecht de degens kruisen met TOV, een voor de Maaslan- ders totaal onbekende tegen stander. Het Schiedamse Harga, niet bepaald geweldig begonnen in de tweede klasse C (10—7 nederlaag), zal met veel inzet moeten trachten het sterke Am mo, dat het voordeel van de thuiswedstrijd heeft, van het lijf te houden. In de tweede klasse D startte Vlaardingen onverwacht met een winstpartij op het sterke Regenboog, en ook m de tweede wedstrijd tegen Blauw Wit*51 ontmoesten de Vlaardingers op nieuw een titelpretendent Na het wat teleurstellende spel te gen streekgenoot CKC Maas sluis, knjgt Oranje Nassau mor gen de gelegenheid om zich tegen Vriendenschaar in Wad- dinxveen wat te herstellen van de slechte streekderby. Voor Harga inzet een vereiste Schiedam De tafelten nissers van De Ooievaars zijn dankzij een 64 overwinning op Perfek nog steeds ongeslagen en het kampioenschap iigt binnen hun bereik. Wim Vermaas was wederom niet te verslaan en scoor de een hattrick. Ronald Oosthof kwam tot twee overwinningen, terwijl Ton van Balveren faalde en alles verloren zag gaan. In de openingsset startte Wim Vermaas met een grote over winning op Jan Zuidgeest (8—21 en 15—21), waarmee een 8—1 voorsprong werd genomen. De ze we.-d tot 0—2 vergroot, omdat Ronald Oosthof over Nico Jans- son zegevierde. Ton van Balve ren verkeek zich op Rob Ortega. De eerste game won hij met 15—21, maar de tweede en derde game gaf hij, met 21—17 en 21—15 verlies, deze partij uit handen; 1—2. Het dubbelspel tussen Wim Vermaas met Ro nald Oosthof tegen Jan Zuid geest en Nico Jansson resulteer de na drie games in een zege. Felle tegenstand bood Ton van Balveren tegen Nico Janssan, maar de nederlaag in twee ga mes (21—18 en 24—22) was voor hem niet te ontlopen: 3—5. Door een grote overwinning van Wim Vermaas op Rob Ortega (3—21 en 1521) stond de eindzege al vast. In de slotpartij bleek ook Ronald Oosthof niet tegen Jan Zuidgeest te zijn opgewassen en verloor met 21—9 en 21—15, waarmee de eindstand op 4—6 kwam. Q Voor de eerste landelij ke ronde om de handbalbe ker spelen de heren van De Hollandiaan op 22 decem ber tegen Gewa Ancora. Plaats van handeling is de Westwijkhal vanaf 18.45 uur. Q De bouwcommissie van Zwaluwen is nog steeds be zig een club van honderd op te richten. Het verzoek luidt zich te verplichten één gulden per gescoord doel punt in de pot te stoppen. O Alliantie houdt maan dag 27 november onderlin ge wedstrijden voor jon gens en meisjes van 14 tot 16 jaar, evenals voor dames en heren. Ze worden gehou den in de gymnastiekzaal van de prins Willem Ale xander MAVO aan de Wil. lem Pastoorstraat De gym- nastiekwedstrijden begin nen om 18.15 uur. O De korfbalvereniging Vlaardingen gaat een knip selkrant uitgeven, waarin naast wedstrijdverslagen in de pers, het noodzakelijke nieuws van deze snel groeiende dub zal staan. Men kan zich zelfs abonne ren op het gestencilde blad, hetgeen betekent dat het voor iedereen betaalbaar is. O Twee leden van dezelfde club hebben de ledenverga dering twee plannen voor gehouden voor de bouw van een kleed accommoda tie op het complex aan de Willem de Zwijgerlaan. Een duidelijke voorkeur voor één van de projecten, werd niet uitgesproken. In verband met een renovatie van de kleedkamers zijn tijdelijk de douches buiten gebruik. De selectie die op" donderdagavond traint, zal daar uiteraard veel last van ondervinden. O Excelsior M. vraagt de bestuurders van auto's deze niét meer voor de ingang van het complex te stallen. Vorige week moest er een ambulance door, omdat één van de jeugdspelers hart klachten had. Gelukkig viel het achteraf nogal mee, maar anders.. Q Volgende week dinsdag woensdag- en. donderdag avond kan men de nieuwe huisvesting van de hoofd afdeling welzijnszaken in het nieuwe stadhuis van Maassluis gaan bekijken. Die afdeling is onderge bracht in twee kamets, de nummers 101 en 102. Wel zijnszaken is onderver deeld in sport en recreatie, en jeugd-, cultuur-, samen- levings-, opbouw- en wijk- 4 aangelegenheden. Vlaardingen Diane Edelljn heeft een uitnodiging gekregen en aanvaard om deel te nemen aan zwemwedstrijden om de USSRrcup begin decem ber in Leningrad- Samen met haar gaan nogMaritzka van der Linden en Kees Vervoorn. Henk Elzerman heeft in ver band met studie moeten bedan ken. Diane.eervol. HOT CHOCOLATE 1 GREATEST HTIS TJTï OP Black Moses S2 1 A Xin slechts Simple Things 20 Greatest Hits o.a. Hard Hock Café Ans o.a. Houston en UUJQC van 21.50 voor BFa DetroiiCity M VaPO van 19.95 voor m 9 Greatest Hits o.a. So you win again ^j|95 B van 21.50 voor 53- 9 fl

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6