SPORT Zwaluwen houdt spanning er in Excelsior M:dieptepunt Vlaardingen vergeet te scoren Dick van der Bergh tweemaal raak Hoekse Boys moeizaam langs HBSS Satelliet: hoofd er niet hij Sunlight verspeelt voorsprong Monster valt tegen MAANDAG 27 NOVEMBER 1978 HOUTWERK MW'27 onderbreekt nederlaagserie HVO krijgt te weinig Tegen Altena op alle fronten zwakker tÈÊBaSH 1 l_o- 1 SC/VD/WW4 Bas van de Leye de ongelukkigste speler Schiedam Het was toch wel sneu voor HBSS. Dankzij Bas van de Leye had de Schiedamse formatie een aantal goede mo gelijkheden op een verrassing tegen koploper Hoekse Boys onbenut gelaten, waardoor de Hoekse vierdeklasser aan twee kansen voldoende had om de maximale winst mee te nemen (0—2). HBSS-oefenmeester Leo van Graafeiland analyseerde de partij als volgt: „Als je zoveel kansen krijgt en ze niet benut, dan verdien je gewoon niet te winnen. De winst is gewoon terecht bij Hoekse Boys terecht gekomen". ■Al snel na het begin kreeg HBSS-spits Bas van der Leye de kans om de score te openen, maar alleen voor Hoekse Boys doelman Hooydonk lobdehij de bal precies in de handen van de Hoekenaar. Nog geen vijf minuten later was het alweer Bas van der Leye die opnieuw een boogschot op de Hoekse goalie losliet, doch ook deze keer maakte hij de poging on schadelijk. Nadat ook Wim van Est een goede mogelijkheid on benut had gelaten, kon de Hoek se formatie eindelijk iets terug doen. Na een onnodige vrije trap, veroorzaakt door laatste man Henk van Scharloc, kon Ron Sellers met een schitterend schot de score openen: 01. HBSS-speler Bas van de Leye moest zich in de rust in de kleedkamer vrij ongelukkig hebben gevoeld, want vlak voor de pauze liet hij alweer een uitstekende kans op een Schiedams doelpunt liggen. Na de hervatting kon Hoekse Boys van weinig geluk spreken, want tot tweemaal toe vond topsco rer Tom van de Pijl de paal op zijn weg. Hoewel HBSS nog met alle macht probeerde de stand gelijk te trekken (de fa lende Rob van Hemen werd vervangen door Wim Venen- daal) werd het duel tien minu ten voor tijd definitief beslist. Uit een hoekschop van Koos Heerschap liet Aad Moerman met een uitstekende kopbal de gehele Schiedamse defensie vertwijfeld achter: 02. Vlaardingen Alsof een regisseur het uitgedacht had, zo speelde Zwaluwen zaterdagmiddag. Een overdonderende start tegen SDCP ieidde al na elf minuten spelen tot een Z—0 voorsprong. Toen echter stokte het bij Zwaluwen, al was er verder niets aan de hand. Want de Puttenaren maakten er niet veel van. Totdat Jos Buitelaar in de tweede helft in eigen doel kop te. SDCP leefde in één keer op ea Zwaluwen werd angstig. Maar de regisseur had het zo bepaald, dat diezelfde Buite laar in de slotfase de overwin ning veilig zou stellen; 31. De bijna 1500 toeschouwers zagen Zwaluwen razend van start gaan. Met als gevolg in de zesde minuut al een voorsprang. Na een vrije trap van Buitelaar was de kans voor Dick van der Bergh: 1—0, In de elfde minuut zelfs op nieuw een goal, toen Henk Nen- tjes een comer van Ernst Kegel doorkapte en Dick van der Bergh andermaal raak schoot: 2—0. Een geweldige start van Zwaluwen en alles had er van weg dat het na de 5—2 zege op WHC opnieuw een grote score zou worden. De mogelijkheden daartoe dien. den zich voor rust volop aan, maar Kegel en Jan Merrelaar lieten vrije kansen liggen. Het bleef zodoende bij een 2—0 rust stand, „en daarom", aldus trai ner Theo de Waard, „heb ik ook gezegd laat je niet in slaap sussen". De Waard was overi gens ook op de hoogte van het feit, dat SDCP bij Spijkenisse van 20 achter nog op 2—2 was geëindigd. SDCP ging overigens stevig spel niet uit de weg, maar Hennie Kuyten kon de tweede helft toch voortzetten. Merre laar kon na een harde aanpak ook doorgaan, maar Kegel moest met een stevige enkel blessure in de 17e minuut van de tweede helft afhaken. Een minuut eerder was SDCP overigens tot 2—1 terug geko men. Jos Buitelaar kopte rich ting eigen doel, maar omdat Ab Nijgh op het verkeerde been stond en bovendien nog weg gleed, dwarrelde de bal over de bjn: 21. Buitelaar: „Dat risico zit er als verdediger in, want' ik speel nu op het middenveld in een teruggetrokken rol". Na dat presentje bleken de man nen van trainer Henk Jonker ineens wel te kunnen voetbal len. Zwaluwen kwam onder druk en had vooral rust en tijd nodig voor herstel. Nijgh moest in die periode ook handelend optreden. De keeper zelf: „In die fase zat de gelijkmaker er zeker in, want het was bij ons knap angstig". „Dat kwam ook", aldus De Waard, „omdat Kegel uit moest vallen. Er loopt veel over hem, omdat hij de enige buitenspeler is. Nu konden we aan de voor ste lijn bijna geen bal meer kwijt, wat er op duidt dat we aanvallend nog kwetsbaar zijn als er iemand uitvalt". Nadat de voortreffelijk leidende Schipluidense arbiter Van der Engel SDCP-verdediger Kuit had bekeurd voor een grove Maasland Voor het eerst na vijf achtereenvolgende nederlagen in de competitie en één nederlaag voor de beker behaalde MW'27 weer eens een punt, Op eigen veld werd tegen het onderaan staande Devjo een <M) eindstand bereikt. Voor de Maaslanders een belangrijk puntje, omdat de afstand met Devjo nu drie punten blijft. Uit de tien gespeelde wedstrijden in de eerste helft van de competitie, behaalde MW zeven punten. Een teleurstellend aantal! I omdat de eerste vier wedstrijden zes punten opleverden. v De wedstrijd tegen Devjo was er één, waarin beide partijen wel hard voor een goed resultaat werkten. Dat was ook het enige, want werkelijk uitgespeelde kansen deden zich de gehele wedstrijd niet voor. Dick van der Bergh. charge jegens de op rechtsdoor- gebroken Martin van der Kooy, maakte Zwaluwen kort voor tijd aan alle onzekerheid een einde. Diep in blessuretijd liep een aanval via Pijpers en Van der Bergh uiteindelijk tot een uitge speelde kans voor Jos Buitelaar, die zodoende zijn „misser" goed maakte: 3—1. Theo de Waard alsook collega Jonker waren het er ook over eens, dat Zwaluwen die zege toekwam. Zwaluwen: Ab Nijgh, Maarten Keizerwaard, Hennie Kuyten, Henk Nentjes, Martin van der Kooy, Jan Merrelaar, Leen Pijp ers, Jos Buitelaar, Dick Keizer waard, Dick van der Bergh en Emest Kegel (Jan Molenaar). Fout van doelman Verbruggen noodlottig Vlaardingen HVO-trainer Wim Visser was uiteraard bij zonder teleurgesteld over de minimale nederlaag bij Groote Lindt (1—0). „Het is toch jam mer dat als je een punt in handen hebt en zelfs ten volle dat punt ook verdient, op zo'n manier een kwartier voor tijd nog de boot In gaat", aldus de Vlaardingse oefenmeester, die daarmee doelde op de font van HVO-goalie Otto Verbruggen. De Vlaardingse doelman maak- Maassluis Excelsior M kon zich nauwelijks meer een grote nederlaag herinneren. De laat ste keer was dat tegen IJssel- meervogels (60), maar de af gelopen zaterdag werd de for matie van Hans Cons tense weer eens met de nens op de feiten gedrukt, 5—0 tegen Altena. Veel individuele fouten waren het gevolg van de 'afslachting', "maar ook", verduidelijkte Hans Cons tense na afloop, "de inzet van verschillende spe lers". Eén en ander leidt er toe dat morgenavond de spelers na een pittige training rond de tafel worden verwacht voor een ver helderend gesprek. Het liefst zou Hans Constense wat meer routine in zijn elftal hebben, maar een Eric Scheffers is al geruime tijd geblesseerd Cachil- lespees', red), terwijl Wout van Vuuren vermoedelijk een paar gebroken ribben heeft opgelo pen op de training en er daarom zaterdag ook niet bij was. In tegenstelling tot deMaasslui- zers was Altena één brok collec tiviteit Hans Constense: "Een erg inzetrijk elftal dat op alle fronten sterker was. De winst had zeker ook 80 kunnen zijn". Excelsior M had weinig in de melk te brokkelen. Per soonlijke fouten zorgden er voor dat er al snel een 20 achterstand was, en toen zakten de Maassluizers helemaal weg, De schade bleef bij de rust nog wel beperkt tot 2—0, maar daar na kwamen de tricolores er wederom niet aan te pas. "Het falen", aldus Hans Costen- se, "is een groot deel een gevolg van het feit, dat ik niet elke week de selectie bij me heb op de training. Rob van Leeuwen zit in militaire dienst en traint bij AG OVV, Jilles van Dam en Ben Hoefsloot studeren op CIOS en Paul Husslager is aan een studie bezig voor fysiother apeut. Dat verklaart in grote lijnen waarom het elftal geen eenheid Is". In de wedstrijd werden tussen tijds "Wim Klein en John Bas- tiaanse ingezet voor Rob van Leeuwen en Jilles van Dam, maar dat zette geen zoden aan de dijk- In plaats van weer aansluiting te kunnen vónden bij de koplopers in de tweede klas se, moet het Maassluise team weer oppassen niet in degrada tiegevaar te komen... te namelijk de fout een hard afstandsschot van een speler van Groote Lindt te willen pakken, in plaats van te stom pen, waardoor de bal door zijn handen glipte: I—0. De Vlaardingse derdeklasser, door het verlies weer wat vaster op de laatste plaats vastgepind, had de wedstrijd goed onder controle. In de eerste helft was het een vrij vlakke vertoning, waarbij de bal veelal op het middenveld werd rondgespeeld. Gevaarlijk werd het echter niet in die eerste periode, omdat de TrainerHans Costense: ...persoonlijke fouten... beide verdedigingen niet de minste moeite hadden met de spaarzame offensieve acties. In het eerste kwartier na de her vatting had HVO de strijd kun nen beslissen, maar het geluk was aan de kant van de thuis club. Al na vijf minuten soleerde Annies Souhoka knap door de Groote Lindt-defensie maar de snelle HVO-spits had niet vol doende kracht over om ook de doelman nog te passeren. Ook Jacob Storm kreeg hierna mo gelijkheden om de score te ope nen, doch alleen voor de doel man faalde de aanvaller echter tot tweemaal toe. De eerste po ging ging voorlangs, waarna de goed keepende Groote Lindt- goalie het tweede schot knap onschadelijk maakte. Geen doelpunten voor HVO derhalve, ondanks het feit dat de Vlaar dingse ploeg ook in het laatste kwartier na de winnende treffer dus met man en macht probeerde alsnog een gelijkspel uit het vuur te slepen. Herkfngen Een onverwacht slecht gemotiveerd Satelliet ging in de uitwedstrijd tegen titelkandidaat Herkiagen met 30 onderuit. Hoewel de for matie van Hans Voets middels Harry Hartog en Sjaak Verhoe ven een aantal reële kansen kreeg, was het Herkingen dat veel koelbloediger was. Al in de eerste helft kon de thuis ploeg een 1—4) voorsprong ne men, waarna het die score in de tweede helft tot 3—0 kon uitbouwen. Vooral de derde goal, die recht streeks uit een corner van Leens van As ontstond, illustreerde de zwakte bij Satelliet De hoge bal werd door doelman Jan Kramer verkeerd beoordeeld, waardoor de bal via zijn lichaam in het doel verdween. Eerder hadden I Paul Molenaar en Sjaak Kievit de lange Satelliet-goalie al ge passeerd. De wedstrijd in Her kingen begon overigens 25 mi nuten te laat, omdat Satelliet in de veronderstelling leefde, dat" het duel in plaats van half drie om drie uur zou beginnen. ËiuiiiiuiiiiiinuiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiinuijniiiiiiiiuiiiuiitiintiiriitiiiiiiiniiiijiiuiiiiiuEi VlaardingenZelfs doelman Leo Verduin die in de aanval 1 liep, kon Sunlight niet meer helpeu. Hoewel de Vlaardin- s gers uit alle macht probeerden de 1—2 achterstand gelijk g te trekken, mochten ook de pogingen van Boudewijn Groen niet meer baten. De gehele wedstrijd had eenzelfde spelbeeld te zien gegeven. Een aanvallend Sunlight cn j=j een behoedzaam en gevaarlijk counterend De Aiblas. H In de eerste helft kon de Vlaardingse ploeg het loon voor s 3 al die aanvalsdrift incasseren, toen Eugène Sordam, na s een handsbal van een Alblasverdediger op een schot van E 3 Sjaak van Heiten, vanaf elf meter mocht raak schieten: 1 3 Ook in de tweede helft zette Sunlight het offensief voort, ff 5 maar De Aiblas, dat in de eerste helft al zijn visitekaartje ff had afgeleverd in de vorm van een keihard schot op de E ff paal, had niet de minste moeite de Vlaardingse aanvalsgol- ff ven in te dammen. Hun spaarzame offensieve acties waren veel gevaarlijker en het wachten was eigenlijk op de S beslissing. Die kwam in de 20e en 30e minuut van de tweede helft, toen topscorer Paul Lekkerkerker tweemaal doeltref- 5 fend uithaalde, waarmee de 1—2 nederlaag voor de Vlaar- dingse derdeklasser een feit was. iiiuniiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiinnfiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiuiüiniiiiiiiiDiiiiiiiiiHüiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiil- Monster Gezien het verloop van de wedstrijd kwam Vlaar dingen met een verkeerde ge dachte naar Monster, Voor het duel lieten de bezoekers door' schemeren wel degelijk blij te zijn met een punt als resultaat. Achteraf bezien hadden bet er best meer kunnen zijn, gewoon omdat Manster ver beneden zijn kunnen speelde. Vlaardin gen profiteerde er niet van, vermorste de mooiste kansen waardoor de stand bleef zoals ermee was begonnen (0—0). Beide ploegen schuwden de aanval niet en dat leverde een wisselend spelbeeld op. De eer ste de beste keer dat de gasthe ren richting Dik Bos gingen was het al raak. Maar scheidsrechter Heli keurde de treffer van Kees Quak af wegens hands. De meeste kansen kwamen echter toch wel voor Vlaardingen dat Cees Bouman door een schor sing node moest missen. Zoals toen Koos van der Kruk miste en Eddy Seymoer alleen op doelman Hans Geleynse af kon gaan. Te lang treuzelen stelde Nico de Hoog in staat de bal alsnog voor zijn voeten weg te glijden. Vlaardingen bleef echter druk ken, maar pogingen van Ger van der Lek en Theo Jansen verdwenen aan de voor de gas ten verkeerde kant van de paal. Toch moest de ploeg van trainer Wim Koppelaar defensief op passen want de tegenstoten van Monster waren niet van gevaar ontbloot Zo werd Jaap Westen berg door een breedtepass van Nico de Hoog uitgespeeld, kon Han Verkade alleen doorgaan en de bal op het hoofd van Nico van Zanten plaatsen. Die echter net naast kopte. Een kwartier voor rust kreeg Vlaardingen de mooiste kans van de wedstrijd. Nadat Bert van der Kruk in de fout ging, passeerde Theo Jansen zeer be heerst goalie Hans Geleynse. De middenvelder moest iets teveel uitwijken, trok vanaf de achter lijn voor waar Eddy Seymoer maar voor het inschieten had. De spits knalde echter over. In de tweede helft was er sprake van twee ploegen die opnieuw maar 'niet tot scoren konden komen. Vlaardingen had duide lijk het beste van het spel tegen de wat tegenvallende thuis ploeg, maar verprutste weer de nodige kansen. Zo schoot Sey moer in na getreuzel in de Mon- sterse achterhoede, maar Hans Geleynse tikte de bal comer. Ook moest Koos van der Kruk zijn doelman een keer te hulp schieten. Uit een door Herman Hogerboord doorgekopte cor ner kreeg Ron Bongers een schietkans, maar Van der Kruk haalde de inzet van de lijn. Vlaardingen slaagde er niet in om Monster op afstand te zet ten. Dat betekende dat de bezoe kers Monster wel op de ranglijst achter ach hielden, maar het winnende Hoekse Boys een punt zagen uitlopen. Ger Kornaat en Theo Jan sen werken gezamenlijk Monsters Aat Maat tegen de grasmat

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4