SPORT NO AD en RM degrade 'en Rob Hoogendijk sterkste lichtgewicht Winst voor volleybal-heren YDV ongelukkig Teamleider Ton Stolk: Grote tegenvaller99 Bram Hanemaaijer 5 maal Uitslagen bowlen Duivenshow De Vrijheid Tafeltennis- toemooi Op Zuidhollandse kampioenschappen MAANDAG 27 NOVEMBER 1978 SC/VD/Ww< 99 Schiedam/Vlaardiiigen Het vonnis voor de tafeltennissers van NO AD en Radio Molenaar is definitief geveld- NO AD de gradeert naar de promotie- hoofdklasse en RM speelt het volgend seiïoen in de over gangsklasse. Een teleurstellen de ontwikkeling voor belde teams, al was de degradatie al geen verrassing meer. Die stond zowel voor NOAD als KM al geruime tijd vrijwel vast. In de overgangsklasse heeft Bow ling Maassluis TOG met nog één wedstrijd te spelen nog een kleine kans op promotie. NOAD heeft thuis tegen Middel burg Zuid geen schijn van kans gehad D« Schiedammers speel den met invaller Herbie Zorge voor Dick de Vaal (tafeltennis- moe). Zorge kwam niet tot sco re, Ran van der Wijk won één partij en René van Dijk won er nog twee. Omdat ook het dubbel verloren ging, werd de eindstand 37 en de degradatie voor NOAD (met nog twee partijen te spelen) definitief. Uit de acht gespeelde wedstrijden kwam NOAD zelfs niet verder dan twee punten. Dat waren twee gelijke spelen, want een overwinning was er zelfs helemaal niet bij. De degradatie laat aan duide lijkheid dan ook geen twijfels ontstaan. Voor de Schiedam mers betekent het intussen wel, dat zij voor de tweede achter eenvolgende keer een stap lager gaan spelen. Speelde NOAD in de promotie-ereklasse dan wat geflatteerd hoog, straks in de promotie-hoofdklasse zal nog moeten blijken of die positie niet geflatteerd is. Afgang ook gebleken", aldus Stolk, „de sterkste indeling van deze klay- se". Het sprankeitje hoop dat er zaterdag nog was, kwam door het betere spelen tegen Avanti 2. Zaterdag echter was het weer helemaal mis en was het vonnis snel getekend. Pas toen het al 0—6 was, slaagde Hans Jaap Oppenheim er in de eer te red den. Het kleine beetje hoop dat Ra dio Molenaar nog koesterde werd zaterdagmiddag in de Lijnbaanhal grof weggenomen. Tegen Phoenix 2 werd het zelfs een complete 19 afgang, waarmee de degradatie defini tief is. „Dat is een grote tegenvaller", aldus teamleider Ton Stolk. „Vorig seizoen hielden we ons met twee spelers in deze klas nog staande. Met Peter van den Broek hadden we ons toch be hoorlijk versterkt, en nu degra deren we'*. Van den Broek is ook niet de grote versterking geweest die verwacht was. Daaraan lag de degradatie overigens nog niet eens zo zeer. Stolk; „Het belang rijkste is de terugval van Aad van Opstal. Die was dit seizoen nergens. Nadelig is uiteindelijk Een punt Bowling Maassluis TOG heeft geen problemen gehad met Tempo Team 3. Het Maassluise trio keerde met een 28 over winning terug uit Amsterdam. Omdat Onkyo 2 echter ook won blijft de achterstand van BM OG één punt. Er is nog een wedstrijd te spelen, en omdat Onkyo tegen BM TOG de beste resultaten behaalde heeft het aan een gelijkspel voldoende voor het kampioenschap. Tegen Tempo Team 3 kwam BM TOG overigens nog met 20 achter. Zowel Nico als Frans Capellen moesten hun partij afstaan. De overige acht partijen werden allemaal ge wonnen, wat betekende dat Wim van der Poort een hattrick scoorde. 1 fttó V# -- Vlaardingen Het is VDV niet - ;lukt zich los te maken van de onderste drie plaatsen. De daarvoor uitermate belangrij ke wedstrijd tegen Charlois eindigde in een vrij ongelukki ge 11—9 nederlaag, nadat het er gunstig had uitgezien voor de Vlaardingse dammers. Aan bord 1 had Gerrit van Mas tri gt reedb na een uur spelen twee schijven voorsprong, hetgeen ruim voldoende was om VDV op 20 te brengen. Daarna moest Dik van den Kerkhoff aan bord 3 met een nederlaag genoegen nemen maar VDV kwam op 42 dank zij een fraaie zege van Dik Tamboer. Maar het noodlot sloeg toe, toen Van Splunter het loodje moest leggen en de stand 4—4 werd. Heuvelman en De Heide deelden de punten, waar door de S6 stand de verhou ding goed weer gaf. Ron Bolderheij echter koos een onjuiste afwikkeling en daar van profiteerde zijn tegenstan- der, die Charlois op 8—6 bracht en dat betekende een Rotter damse voorsprong, die niet meer ongedaan kon worden ge maakt. Want Niestadt, Biel en Mast kwamen niet verder dan remise, waardoor de eindstand op 11—9 voor Charlois kwam. In de laatste ronde moet de beslissing vallen en dan speelt VDV in Gouda tegen Damlust, dat de laatste kans krijgt om kampioen te worden. De uitslagen van de voorlaatste ronde zijn; Schiedam—Den Haag 13—7, Charlois—VDV 119, Lamme ren burgDe Lier 515, Dam- lust—Gorinchem 128, Het Oosten-RDG2 10—10. De stand luidt thans; De Lier 813, Damlust 812, Schiedam 811, Het Oosten 89, Charlois 8—9, Den Haag 88, HDG 2 8—6, Gorinchem 8—5, VDV 8—5, Lammerenburg 8—2. Aad van Opstalterugval. Dordrecht Ook In de tweede microwedstrijd heeft ODO de volle winst behaald. In Dord recht werd het tegen TOV een 810 zege. Met vier punten uit twee wedstrijden had ODO zich geen beter debuut in de landelijke derde klas kunnen wensen. Grote man bij ODO was Bram Hanemaaijer, die vijf van de tien doelpunten voor zijn rekening rtam. Meteen na de opening bracht Hanemaaijer de stand al op 1—0. Het werd nog wel 1—1, maar het vooral de eerste helft sterk spelende ODO stond al na zes minuten spel op een 1—4 voorsprong. Doelpuntenmakers waren Kees van der Kooy, Anja Noord am en opnieuw Bram Ha nemaaijer. TOV had toen vervolgens weer een keer succes <24), maar ODO bleef het spel bepalen. Dat leidde achtereenvolgens via treffers van Kees van der Kooy, Jacqueline Marijs en Bram Ha nemaaijer tot een comfortabele 27 voorsprong. TOV kwam toen echter wat los- en ODO kon niet verder uitlo-, pen. De Dordtenaren kwamen voor de rust zelfs nog tot 5—7 terug, zodat de wedstrijd nogl geenszins beslist was. Dat bleek" ook wel in de tweede helft, toen TOV duidelijk opdracht had 1 gehad om de zaken harder aan te pakken. Dat ging dan wel ten koste van j het spel, maar dankzij een door 'k Bram Hanemaaijer benutte - strafworp werd het toch 5—8.1 Toen echter kwam TOV tot 7—8 terug en kwam ODO even in - de problemen. De gelijkmaker bleef evenwel uit, en dankzij Gertjan Schol kreeg ODO wat meer lucht: 7—9. Spannend bleef het daarna, ze ker-toen TOV weer tot één doelpunt terug kwam: 8—9. De verdiende overwinning bleef toch bij ODO, toen Bram Hane maaijer zijn vijfde treffer pro duceerde: 8—10. ODO gaf daar na de wedstrijd niet meer uit handen, en in de stand kwam ook geen wijziging meer. Schiedam In het club- en inkorflokaal van de Schiedam se Postduivenvereniging De Vrijheid waren het ditmaal de oude duiven die werden ge keurd en te pronk gezet. Klasse winnaars waren; Onbevlogen doffers comb. Ton van der Ber g/Wen teler 92,5 pnt; duivinnen J. J. van der Vijver en Zn.; doffers bevlogen tot 200 km. C. Ba an vinger en Zn. 93 pnt; dui- vinnen C. L. Zandboer 225 pnt; doffers bevlogen tot 400 km. C. L. Zandboer 925; dui vinnen John Bakker 92.5 pnt; doffers bevlogen van 400 tot 1000 km. D. Bakker 92.5 pnt; duivinnen j. J. van der Vijver en Zn. De schoonste van de 200 Ingezon den duiven kwam uit de vlieg- stal van de combinatie C. Baan- vingerenZn. Schiedam De centrale schoolsportcommissie van de Schiedamse Sportraad houdt In de kerstvakantie een tafelten- nis toernooi voor scholieren. Het toernooi wordt gebonden in de Koopmansbeurs. Op 3 en 4 januari 1979 voor 5e en 6e klassen van het lager onderwijs. Voor leerlingen vv an het voortgezet onderwijs eveneens op 3 januari en boven dien op 4 januari. De deelne- mers(sters) worden naar leeftijd in klassen ingedeeld. Hierbij wordt zoveel mogetijk rekening gehouden met jeugd die lid is van een tafeltennisvereniging. Naast persoonlijke prijzen is tevens een schoolprijs beschik baar gesteld. Schiedam In de bedri jfscom- petitle van Bowling Musis Sa crum kwam weinig wijziging in de kop van heide poules. In poule A pakte Studio Passage de volle winst, terwijl In poule B Amstelbron door een draw één puntje verspeelde maar nog stevig aan de leiding gaat Uitslagen poule A: Bouw Che mie S. Z. 9—4; Granada Harga SneUius 3—1; ËTB Kreu- ger—The Strickes 1—3; Studio Passage—The Lady's 8—1 en KTB van Duren—Janse 2—2, Stand aan de kop: 1. Studio Passage; 3. KTB van Buren. Poule B: Amstelbron—BG 't Ho le 2—2; Brandaris —Musis Sa crum 04; Café de Toren—Pali MaH 3—1; B. C. Knudde—Stun telaars 3—1; s. B. Koemart Team X 2—2. stand aan de kop: L Arostelbron; 2. Team X; 3. S.B. Koemarkt Het blok van Spivo weerstaat de aanval van B&P 's-Gravcnzande Opnieuw zijn de Zuidhollandse judokam pioenschappen, selectiemiddel voor een plaats in het toernooi om de Nederlandse titel, uitge groeid tot een machtsstrijd tus sen de twee sterkste judo-orga nisaties van het district, name lijk Budokai Rijnmond (Hoog vliet, Vlaardingen en 's-Gra- venzande) en judoclub Den Haag. De prestigestrijd is dit jaar echter duidelijk in het voordeel van laatstgenoemde organisatie uitgepakt gezien de (5) eerste, (2) tweede en (2} derde i plaatsen die door vertegen- woordigers van Den Haag wer- den binnengehaald. Budokai j moest zich met de resterende drie titels (de Vlaardingse ge- broeders Hoogendijk en Leo I van Oosten), cn 3 tweede plaat- j sen tevreden stellen. In de categorie tot 60 kg liet Rob Hoogendijk er geen twijfel over bestaan wie erin Zuid-Hal land de sterkste superlichtge wicht is, gedecideerd besliste hij al zijn partijen met een vol punt. Zijn stadgenoot, de Vlaardinger John van Eerdenburg vergezelt hem naar de nationale kam pioenschappen. Bij de halflichtgewichten even aarde Hans Hoogendijk de pres tatie van zijn broer met het grootste gemak. Slechts rijn clubgenoot Fred de Geus wist rich gedurende de gehele wed- strijdduur staande te houden, waarmee hij de tweede plaats in de wacht sleepte. Verreweg de zwaarst bezette gewichtsklasse was het lichtge wicht (65-71 kg) waar 42 deelne mers elkaar bestreden om de twee, op deelname aan de natio nale kampioenschappen recht- gevende plaatsen. Uiteindelijk bewees de Hagenaar Hans Den kers met rijn eerste plaats dat de titel van vorig jaar geen toevalstreffer is geweest De pas 18-jarige Hoogvtieter Tom Wi tjes, maakte het Denkers in de finale echter knap moeilijk. De Brielse judoka Düc de Hoog zag zijn debuut temidden van dit geweld tot zijn vreugde en die van rijn trainer Maarten Heyn- dijk bekroond met een schitte rende derde plaats. Tot 78 kg bleek Rik Bakker na het mindere seizoen van vorig jaar weer helemaal terug met uitsluitend volle punten. Alle binnen de minuut trok rij de titel naar rich toe door in de finale de Hagenaar Hans de Brabander terug te wijzen. De Vlaardinger Leo van Oosten bleek de Europese kampioen schappen voor junioren (20 jaar) van de voorgaande week nog in rijn benen te hebben gezien zijn moeizame overwin ningen. In de finale bleef hij de Hagenaar Peter Knetemann uiteindelijk de baas. Henny Pleizier veroverde voor Den Haag maar liefst twee titels, één bij de half zwaar gewichten (tot 95 kg), en één in „Alle Catego rieën". In rijn finales troefde hij respectievelijk de Hagenaar Erik Hoenders en de Rozenbur ger Iman Kars af. De bedroevend slecht bezette zwaargewichtklasse (boven 95 kg) werd tenslotte een overwin ning voor de Hagenaar Hans van Ginkel. De Spijkenisser ju doleraar Tan van Kooten vierde met rijn tweede plaats een niet onverdienstelijke comeback. Van de volleybalteams uit het Waterweggebied hebben de bei de herenploege» van het Vlaar dingse Broleco en het Schie damse Both en Partners hun wedstrijden gewonnen. In Zwijn dr echt versloegen de V laar dingers Delta met 31, terwijl de Schiedammers in spïjkenlsse korte metten maak ten met hun "tegenstander" Spivo. Van de dames won al- I leen het team van Broleco met 3—0 van P VC/Blakkeer en ver- loren de ploegen van B&P en MVC met respectievelijk 30 van Spirit en 3—1 van Kallnko. In een matige, soms zelfs rom melige, wedstrijd hebben de he ren van Broleco de volle winst weten te behalen op tegenstan der Delta. De ploeg uit Zwijnd- recht maakte het de Vla ardin gers vooral in het begin erg moeilijk en dwong via 9—15 en 15—13 een 1—1 stand af. Ook in de derde en vierde set had de ploeg van trainer/speler Paul de Haan moeite met het geroutineerde Delta, dat in dit seizoen al veel 32 einduitsla gen had geboekt en daarmee rijn kracht bewees. Desalniette min hield de Vlaardingse ploeg waarin Leo van Marwijk voor het eerst weer een hele wed strijd meespeelde, het hoofd koel en schreef de laatste twee sets op zijn naam met 1115 en ID—15. De ploeg uit Spijkenisse had niets in te brengen bij het over donderende krachtspel van de Schiedammers. Op sensationele wijze wonnen de heren van B&P afgelopen zaterdag van Spivo in een wedstrijd die door verkeerde planning een uur te laat begon, maar binnen 40 mi nuten weer afgelopen was. Met een sterke serve, een voortreffe lijk blok en een bekeken aanval, schreef de ploeg van trainer/- speler Peter van der Gugten weer twee punten bij rijn totaal (setstanden: 15—5,15—3,154). Dames Waarschijnlijk omdat de Vlaar dingse dames wat makkelijk tegen hun tegenstander opke ken waren rij niet in staat het punt en verschil in de setstan den hoog te houden. Met wissel vallig spel versloeg Broleco het Eijswijkse PVC/Blokkeer, dat alleen in de derde set nog even terugkam. Nadat de Vlaardin- gers in deze laatste set een II—1 voorsprong hadden genomen kon de ploeg uit Rijswijk terug komen tot 1011. Herstel aan Vlaardingse rijde leidde echter tot de eindoverwinning via de setstanden: 15—8, 15—5 en 15—10. "Ditmaal was de tegenstander echt te sterk voor ons. Hoewel ons peil niet slecht was konden we toch niet tot scoren komen tegen het goed verdedigende Sprit", aldus trainer/coach Hans Soeters na de 3—0 neder laag die rijn ploeg leed tegen het Barendrechtse Spirit Via de setstanden 6—15, 6—15 en 1015 verloren de Schiedamse dames hun wedstrijd waaruit bleek dat sommigen nog wel wat routine tekort kwamen. KalinkoMVC 3—1 "Waar ik voor vreesde is uitge komen", vertelde trainer (co ach Kees Vljfvinkel na de wed strijd. "Tegen dit soort ploegen die op papier net iets minder rijn dan wij, kunnen we de kracht nog niet opbrengen die we ten toon spreiden tegen betere ploegen Ik geloof dat we wederom een overwinning hebben laten liggen". Na de eerste set verloren te hebben met 1315 liet MVC op een stand 15—14 in haar voor deel tot tweemaal toe de kans liggen om de tweede set te pakken, waardoor deze set met 17—15 naar Kalinko ging. De derde set werd door MVC met 15—9 gewonnen en het leek er op dat rij de vierde set ook zouden kunnen winnen toen ze met 6—0 voorkwamen. Vanaf dat moment ging echter alles fout en stonden de Maassluise dames al gauw met 136 achter. Katinko maakte daarop de wed strijd uit door deze laatste set met 158 op haar naam te brengen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6