SPORT Karei Doesburg kan straf moeilijk accepteren Piet Roozen; schutter die nog twijfelt De Ooievaars kampioen Trainer Rob Jacobs: 'Schande wat de KNVR ons nu weer flikt' SZC neemt revanche Record deeïitame cross- kampioenscliap Leasing ran Pengeots Sport agenda Hometrainen bij RC Schiedam Kampioenen Jung en Bakker te sterk ïf Van der Hulst winnaar Eigenraamb.v. Ptengeot dealer WOENSDAG 29 NOVEMBER 1978 Karei Doesburg Schiedam De renners club Schiedam start met ingang van vanavond met horaetrainwedstrijden in het gebouw van de Jeugd- haven aan de West frank en- landsestraat 40. Naast wed strijden, die om 19.30 uur beginnen, kan iedereen die Interesse heeft daar aan mee doen. De rennersclub beschikt over een op de hometrainer vastgezette fiets, waarop recordpogin gen over 250,' 500 en 1000 meter kunnen worden ge daan. Schiedam De Postduiven vereniging „De Postduif' be gon haar serie tentoonstellin gen met een show en keuring van jonge duiven. Het waren de duivinnen die nu in het clubgebouw te pronk werden gezet Kampioenen verschillen de klassen: Bevlogen t/m 175 km.: comb. Van Trïcht/Rokers. Bevlogen van 175 t/m 285 km.: I en 2 Ar Héeren en Zn. Bevlo gen van 285 t/m 480 km.: A. Hecren en Zn. Late jongen: A. Boon. De schoonste duivin van bet geheel kwam uit het vlieg- bok van A. Heeren en Zn„ door keurmeester Th. Koom met 925 pnt. gewaardeerd. Schiedam Van Kleef, schaakkampioen van Schie dam, heeft in een simultaan tweemaal bakzeil moeten halen tegen de jeugd. Dat waren Bak ker en Jung. Verder speelde de Schiedammer zesmaal remise. In totaal won hij 27 partijen en dat kwam overeen met een score van 86 procent. Aan de schaaksiinultaan namen 35 huisschakers deel in het clubge bouw van de Schiedammers. Woensdag: B.V. Amstel veen-.! uventus (dames); Ledenvergadering HVO, Zwanen singel, 20 uur; Trimmen. Margriethal, 21 iiur. Donderdag: Juventus-BC Markt (heren); Voorwed strijden tweede kJasse fi bre, café De Kroon. Hoog straat, 19.30 uur; Shell- Viano 2 (dames), Vijfslui zen, 21.15 uur; Hou Stand 3-Holy (dames); Vergade ring SSV, gebouw Irene, Nw. Haven, 20.30 uur; Ver gadering sectie buiten sporten VRSR, Stadhuis, 19.30 uur. Vrijdag: Broleco-Kalinko (dames), WW-hal, 20.30 uur; Broleco-Tonegido Dieren), WW-hal. 20.30 uur; Broleco 4-Shell (heren), WW-hal, 20.15 uur; VDV 2-Charlois 2 (dammen), promotiewedstrijd. Scbaaksimultaan, Prof. Casimir, CL Civiluslaan, 14.30 uur. door EmiJe Schelvis Schiedam De straf die Karei Doesburg van hoofdklasser DHS heeft gekregen ("zes wedstrijden", red) is er één om nooit te vergeten. De 26-jarige Schiedammer heeft er zelf grote moeite mee het, allemaal te begrijpen. Het was de overtreding beslist niet waard, realiseert hij zich. Hij deed intussen alle dappere pogingen de straf opgeschort te krijgen van de strafcommissie van de KNVB, maar kreeg nul op request. Blijft over een stukje ongenoegen, omdat hij zijn recht niet kan zoeken. Niet alleen hij, maar heel DHS, en niet in de laatste plaats zijn trainer Rob Jacobs, zijn erg boos over de behandeling. Karei Doesburg heeft er zelf de meeste moeite mee. Hij: "Kijk, ik ben er al eens meer uitge stuurd en wanneer zoiets te recht is heb ik er geen moeite mee. Maar dit kan werkelijk niet Er wordt een vrije trap van RVC hoog het strafschopgebied ingestuurd, waarna een Rijs- wijkse speler tegen de vlakte gaat Ik stond op dat moment precies op 9.15 meter van die speler die de vrije trap nam. Dus in feite op ruime afstand vanwaar de overtreding gebeur de. Die geblesseerde speler werd opgelapt waarna de scheidsrechter, na eerst overleg te hebben gepleegd met de grensrechter, mij er ineens uit stuurde". Ook trainer Rob Jacobs is onge looflijk kwaad over het genoem de geval. Kij: "Het is gewoon een schande, dat de KNVB de zaak niet mondeling wil behan delen en Karei zo maar voor zes wedstrijden op non-actief zet Ik zeg jé eerlijk, er werd op dat moment een overtreding gemaakt door een speler van DHS, jnaar er Is geen twijfel over mogelijk dat het Karei niet was. Het betekent wel wéér de zoveelste tegenslag voor DHS dit seizoen, want ook Gerard Pluym en Karei Doesburg be gonnen net zo'n beetje hun draai te vinden. Overigens is het wel de tweede keer dat ze ons zoiets flikken, want vorig jaar in het duel tegen Wilhelmus werd Paul Nijs bij een bemidde lingspoging ook al volkomen ten onrechte uit het veld gestuurd, wat hem toen zo maar vier wedstrijden opleverde". Toch was het vorig seizoen niet funest voor DHS, want iede reen herinnert zich het kam pioenschap van de geelzwarten. Karei Doesburg, die overigens werkzaam is bij een expeditie bedrijf, ziet de tegenstrijdig heid met vorig seizoen ook dui delijk, Hij: "We hebben op het ogenblik geen greintje geluk. Bijna elke wedstrijd moeten we tegen een achterstand opbok sen, waardoor het zelfvertrou wen gewoon ontbreekt. Daarbij komt nog eens het verschil tussen hoofd- en eerste klasse tot uitdrukking en het feit dat een aantal spelers (hij noemt Paul Nijs, Jan Kerssemeijer en Martin van Oortmerssen) zijn verdwenen. Ik dacht dat je dan al een aantal oomken hebt opgesomd". "Het is eigenlijk" zo gaat de rasechte Schiedammer verder, "hetzelfde als twee jaar terug. Elke wedstrijd met de rug tegen de muur om proberen de schade beperkt te houden. Ik ben er van overtuigd dat we weer gaan draaien en ons in de hoofdklas se zullen handhaven. Alleen na het eerste seizoen in die hoofd klasse zullen er problemen ko men, want een aantal speler* (Hennïe Sla, Sjaak Lemen en Piet Roozen) hebben te kennen gegeven te zullen stoppen en omdat het tweede elftal té wei nig aanvullingsmogelijkheden biedt, kan het volgend jaar nog wel eens een groter probleem worden. Ook al omdat Rob Ja cobs weggaat". Niet alleen over de toekomst van DHS heeft hij twijfels, ook zelf is hij er nog met uit "Voor lopig blijf ik nog bij DHS spe len, omdat ik het hier erg naar mijn zin heb. Alleen als het gezin Karet is getrouwd en heeft twee kinderen er onder gaat lijden, dan stop ik ermee. Niet eerder! Ik ben destijds van Hermes overgestapt omdat ik er uitgekeken was en om ergens L. .'A, -'„jO ■sr?/- .y, goed te kunnen voetballen, moet ik het naar mijn zin hebben". De sfeermens Doesburg, die on danks zijn energievrctende spel slechts één keer tegen een ern stige blessure aanliep (gebro ken been), is niet Iemand die alles al weet. Integendeel, de Schiedammer is weinig spraak zaam en op het oog zelfs een beetje terughoudend, maar in het voetbalspel dat DHS op de mat legt, kan hij maar moeilijk gemist worden. Vooral als aan gever voor Piet Roozen en als aanvoerder zou het DHS dit seizoen wel eens kunnen opbre ken dat hij er zes wedstrijden naast moet staan. De Schiedammer schuwt de duels niet, zoals in beeld tegen DWV thuis. Schiedam De Iwceweekse veldrit-competïtie van de rennersclub Schiedam leverde meer dan vijftig renners op. In de A-klasse werd Cock van der Hulst winnaar, gevolgd door Ton Steens en Jan Breur. Daarachter volgden weer A. Flokstra en G. van Noord. Bij de junioren werd R, Blokzijl winnaar, gevolgd door C. Rosman, Bij de nieuwelin gen was H. van Straten winnaar en bij de jeugd 8-9 jaar R. Wissekerke. Bij de jeugd 10-11 jaar R. van Nispen en bij de jeugd 12-13-13-14 jaar R. Breestraat. Heren WIK verliezen weer Rotterdam/VI aardingen Dankzij een 10—5 overwinning op Zeus hebben de waterpo loën van SZC revanche op zichzelf genomen. Door deze zege hebben de SZC'ers, die met grote inzet speelden, de aan sluiting met de middenmoot te pakken. In het eerste kwart van de wedstrijd ging de strijd ge lijk op. Het was SZC, dat de score opende door Paul Goede roud, maar de Nijmegenaren waren in deze periode zeker niet de mindere, getuige de snelle 1—1, De Nijmeegse ploeg nam zelfs een voorsprong, maar Willem Jan Looman zorgde er voor dat dit niet lang duurde: 2—2. In de tweede periode konden de Schiedammers, die eerst op achterstand werden gezet, enige afstand nemen van hun oppo nenten. Opnieuw Willem Jan Looman zorgde voor de gelijk maker en uit een numerieke meerderheid scoorde Wim de Jong 43 voor SZC. Toen SZC hierna terecht een strafworp toegewezen kreeg was het ver zet van Zeus eigenlijk al gebro ken. Willem Jan Looman schoot van vier meter onhoudbaar in: 5—3. In de laatste seconden was het Zeus dat alsnog 5—4 liet aantekenen. In de derde periode gebeurde er niet erg veel, Ruud Kramer Freher vergrootte de marge voor SZC. Beide ploegen kon den in deze periode daarna niet meer tot scoren komen. Nadat de Nijmegenaren 6—5 hadden gescoord liep SZC tot 105 weg. Door treffers van Wim de Jong, Willem Jan Looman, Ruud Kra mer Freher en Paul Gast kwam de eindstand op het scorebord. De heren van het Vlaardingse WIK hebben opnieuw een ne derlaag geleden. In eigen huls 'bleek de ploeg van RET te sterk voor WIK. En de eerste periode kon WIK een 2—1 voorsprong nemen, door Vlaardingse tref fers van Emlle van Leeuwen. In het tweede kwart verloor WIK de wedstrijd al omdat de Vlaardinger* tweemaal een nu merieke meerderheid kregen waar zij echter niet van wisten te profiteren. RET boog de ach terstand om in een 35 voor sprong. In de laatste twee pe riodes van de wedstrijd ging het bergafwaarts met WIK, vooral toen er een Vlaardingse treffer bij de stand van 4—6 voor BET werd afgekeurd. De heren van WIK lieten hierna de moed geheel Tikken, wat leidde tot het 4—8 verlies. Evenals vorig jaar is s het parcours op het dlj- klichaam van Rijksweg 1 19 erg zwaar. Jan Breur Favoriet Schiedam —Hoewel de Ren- jj= nersclub Harga op het ogen- H blik al 165 aanmeldingen H voor de cycle-crosse heeft, die zaterdag gehouden S wordt op de grens van Vlaar- dingen en Schiedam (dljlcli- 5 chaam Rijksweg 19) is secre- taris Meeuwis Letterman 3 van mening, dat het aantal inschrijvingen nog zal toene- BuiiliiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiKiiiiiiiiuiiiiiiiiiuittig ADVERTENTIE falfe typen) PROMENAOEGARAGE Beethovensingel 124 VLAARDINGEN van Bftethovenwigsl '24, Vtaaroirgen 0'0-3S 7900 men. Hij: „Men moet niet vergeten dat het een Zuid- Hollands kampioenschap be treft. Vastgesteld door de KNWU als een selectiewed strijd voor de Nederlandse kampioenschappen. Vorig jaar hadden we 116 Inschrij vingen, maar nu is de ver wachting dat het er tussen de 175 en 200 zullen zijn. Lr zijn namelijk altijd renners die wachten tot de laatste dag". Ondanks het feit dat namen als Van de Wereld en Schef- ter nog ontbreken, kan de RC Harga toch al bogen op een respectabele deelnamershjst Bij de veteranen en liefheb bers, die om 13 uur van start gaan, zuilen de „oude" cracks Manus Brinkman ei. Cock van der Hulst niet ont breken. Bij de junioren en nieuwelingen geven renners acte de presence, die op eer der gehouden cycle-crossen dit jaar (Eindhoven, Oir- schot, Berg en Dal. Oldenzaal en Enter) al succesvol zijn geweest. Uiteraard vormt de start van profs en amateurs om 14;45 uur het hoogtepunt van de ongetwijfeld „moddigere middag". Bij de profs doen onder andere mee Jan Breur, Jan Brinkman, Bert Pronk en „dolle" Dries van Wijhe. De favorieten rijn Jan Breur en Rob Huisman. Bij de ama teurs zijn bekende namen Rinus Groenendaal, Frans Sissen en jas Lammert ink. Meeuwis Letterman op nieuw: „Er zijn behalve de utels ook een aantal geldprij zen te winnem. Er is 1200 gulden voor uitgetrokken, waarvan de winnaar er 130 opstrijkt Eerlijk gezegd hoop ik met dat het gaat vriezen, want dan blijft er in feite weinig van het spekta kel over". Rotterdam Ook nu weer leek het er op dat Piet Rooien een goede „ambassadeur" is van DHS. Vandaar misschien dat het jammer is als de topscorer van de hoofdklasse aan het eind van dit seizoen waarschijnlijk afscheid zal nemen als actief voetballer. Een verlies .sportief gezien voor de kersverse hoofdklasser maar ook voor het voetbal op zich. Al moet nogmaals worden gezegd dat het afscheid nog lang niet zeker is. Gelukkig twijfelt Piet Roozen nog. Tijdens de uitreiking van de maandprijs van de RN-topsco- rerscompetitie, vertelde de DHS-spits over zijn eventuele vertrek: „Ik voel na iedere wedstrijd en ook na elke trai ning zowel mijn enkel als mijn knie. In feite heb ik wel genoeg van iedere week een1 wedstrijd spelen. Al moet ik er wel bij zeggen dat de hoofdklasse me enorm boeit. Maar ondanks dat geeft hel toch wel de nodige problemen als ik zo doorga". Ook zijn ambitie als trainer (Piet Roozen heeft het B-di ploma) heeft met het eventue le vertrek te maken. De veels- corende spits: ,,Op dit moment train ik de jeugd van DHS. Maar vorig seizoen al kreeg ik aanbiedingen van ondermeer FC Dordrecht om daar als C-trainer te komen. Dat heb ik afgeslagen omdat de hoofdklasse me toch wel trok. Ik wil echt wel trainer worden maar zeker met bij DHS. Daarvoor is de binding met die club veel te groot." DHS staat op dit moment niet al te best geklasseerd in de hoofdklasse. Een zo op het eerste gezicht niet zo best de buut derhalve. Toch is Piet Roozen mede-topscorer in de landelijke hoofdklasse- „Doel punten maken is en blijft voor mij het fijnste wat er in het voetbal :s." zegt hij. „Daarom ook zal ik nooit het zij lager hetzij in de verdedi ging gaan spelen. Ik wil het voetbal zoveel mogelijk relati veren en kan dat alleen maar als ik ook blijf doen waar ik zin in heb. En dat is nog al tijd spelen m de voorhoede." Samen met elftaUeider Van Vliet was Piet Roozen toch weer even de ambassadeur van DHS. Een taak die hij dankbaar aanvaardt al heeft hij het er soms moeilijk mee. Voorlopig zal de nieuwe hoofdklasser nog kunnen pro fiteren van de diensten van de vaak verkeerd begrepen schutter. Of dat ook volgend jaar het geval zal zijn blijft nog een open vraag... Schiedam De tafeltenoi se rs van de Schiedamse in- validensportvereniging De Ooievaars zijn door een 2—8 overwinning op het team van Radio Molenaar 7 onge slagen kampioen geworden, waardoor promotie naar de derde klasse een feit is ge worden. Ook in de laatste wedstrijd heeft De Ooievaars weinig tegenstand ondervonden. Weliswaar kwamen de Schie damse tafeltennisers op een 2—1 achterstand, maar door winst van het dubbel Wim Vermaas en Ronald Oosthof en door de winst in het enkel spel van Wim Vermaas be reikten De Ooievaars een voorsprong: 3—2. Na de zege van Koos van Es, die voor Ton van Balveren inviel, en de nipte overwin ning van Ronald Oosthof. was de strijd in feite gestre den. Met grote verschillen wonnen achtereenvolgens Koos van Es, Wim Vermaas en Ronald Oosthof hun par tijen, waarmee de 2—8 over winning én het kampioen schap een feit was.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 7