SPORT Hans Constense meer psycholoog dan trainer Refoha: gebrek aan concentratie Zwaluwen en SYY uitgeschakeld Eisen jachthaven te hoog99 200-g te lid bij De Bollaecüaan r Excelsior M. nog erg onvolwassen tm HVO- jeugd wil van etiket „haven- club" af In eerste ronde zaalvoetbalbeker: ZELFSTANDIGE CONSTRUCTIE-EN SCHEEPSBOUW- IJZERSTERKERS DONDERDAG 30 NOVEMBER 1978 Dames-comité: Geslaagden VZC Tafelvoetbal Schaakdiploma's SC/VD/VWJ' Schiedam „Heel even", realiseert Hans Costense zich, heb ik gedacht ermee te stoppen. Ik kon er nauwelijks meer tegenop dat drie spelers (Tonny Vonk, Gerard Bos en Paul Vork) er de brui aangaven omdat zij niet werden opgesteld. Die houding typeert in mijn ogen de mentaliteit van de Excelsior-selec- tie: niet weten waar het mee bezig is". In zijn eerste seizoen is Hans Costense op grotere moeilijkhe den gestuit dan hij had kunnen denken. Hij: „*t Is me een jaartje wel. Als ik een vergelijking maak met PPSC, waar ik van daan kom, dan is het verschil erg groot Bij de Schiedamse tweedeklasser kon men waarde ring voor elkaar opbrengen, heerste er een collectieve geest, en werden problemen snel uit gepraat maar bij Excelsior M. speelt iedereen, uitgezonderd dan degenen die wel een goede instelling hebben, voor zich zelf". Voordat we aan de competitie begonnen, dacht iedereen al kampioen te zijn. Het is voor mij inderdaad een erg lange weg, maar de fijne discussie die we dinsdagavond met elkaar hebben gehad, naar aanleiding van de wanvertoning tegen Ah tena, 5-0, zie ik als een eerste nieuwe stap. Misschien dat door discussies, die ik veel meer zal moeten voeren, de weg voor de jeugdige Maassluizers naar vol wassenheid sneller zal gaan". eveneens als trainer, in dienst van het Haagse Quick, en kreeg van de KNVB geen toestem- mingom te voetballen". Hans Costense: „Ik ben meer met problemen rond het voetbal bezig dan met de sport zelf. Dat is beslist niet mijn uitgangs punt". In dat verband zouden opvoedkundige maatregelen niet misstaan. Zoals spelers, die afgelopen zaterdag tegen Alte- na niet hebben voldaan, er ge woon naast te zetten. Vanavond krijgen dan ook als eerste uitvloeisel daarvan een aan tal spelers te horen dat zij er tegen Amemuiden niet bij zul- len zijn. Althans niet in de basis-opstelling staan. Mentaliteit Costense: „Om bij een club als Excelsior M., dat nog altijd door Bas van den Berg duizend man trekt, je publiek te houden, moet er hard ge werkt worden en de wil om te winnen. Juist die twee facetten mis ik gewoon bij de jongens. Het is toch beschamend om te zien, dat er afgelopen zaterdag nog zo'n 250 supporters mee reisden naar Altcna om zo'n afgang te zien- Ik begrijp daar niets van. En dan", gaat Hans Costense verder", de mentali teit. Alsof het géén grote neder laag was geworden tegen Alte- na. Ik zou eens graag willen dat er een speler mij zou opbel len om over zo'n grote neder- m De jeugd van VZC heeft grote kans te promoveren naar de landelijke D-competitie. Za terdag ligt bij zwemclub Blo- kweer in Alblasserdam weer een eerste plaats ïnhet vooruit zicht. Overige deelnemers zijn: .De Hoogwerf, Wiekslag en SCQM. De overgang in januari van zwemmers naar hogere leeftijdsgroepen, heeft voor de VZC weinig consequenties. Nu het gros van de Vlaardingse zwemmers in dezelfde groep mag blijven zwemmen, leeft de verwachting dat zij in de top gaan meedraaien. De verwach tingen van achtereenvolgens Ir ma Voorham, Anneke van der Endc, Marcel Blomsteel, Henri de Boer, Esther Brouwer, Jacq. Claas, Natasja Gerkema, San dra van Dusseldorp enz. zijn hoog gespannen. 9 Johnnie Corver meldt te recht dat hij tegen PPSC de bal niet verkeerd terugspeelde on zijn doelman, waardoor de a. terdagclub aan de leiding kwam- Corver speelde namelijk helemaal niet mee. 9 De Vlaardingse scheidsreck- ters mogen op dinsdag- en don- derdagavond gebruik maken van het voetbalveld op het aüe- tiekcomplex. „Alleen moet het terrein", aldus de sportraad „beschikbaar blijven voor z.g. losse verhuur, zoals h# straatvoetbal. Zaterdagclub Vlaardingen heeft het plan om lichtreclames op de lichtmasten op het com plex in de Broekpolder te plaat- sen, herzien- Zoals bekend was er in de club een gulle gever die lichtmasten cadeau gal, en deze worden zelfs langs hef nieuwe hoofdveld geplaatst 9 De gymnastiekclub Testo hield in de turnzaal aande Geert Grootelaan haar onder linge wedstrijden. Totaal slag: jongens 6-9 jaar: 1. Edwin Stigter, idem meisjes: 1. Sonja Krul. Meisjes 10-13 jaar: 1. Nien." ke Korpershoek. Dames en ad- spirant dames: 1. Diane van der Ven. Siske Struik wen de wissel-' beker als lid van de selectie^ ploeg. c Gerard Bos (I) ...weer in training... laag te praten. Maar niémand neemt initiatieven. Alles gaat gelaten". „Terwijl ik er van overtuigd ben dat het bestuur van alles doet om het de selectie naar de zin te maken. Maar het wordt alle- jeugd „Vergeet een ding niet", zegt hij, „dat de gemiddelde leeftijd nog maar 21 jaar is. En in het elftal ontbreekt het aan een leider. Dan had misschien een groot deel van de problemen ondervangen kunnen worden. Ik denk aan een figuur zoals Ferrie Groeneweg er een was, De Maassluise leraar Is echter, maal geaccepteerd alsof het de gewoonste zaak van de wereld is. Deze week tracht Excelsior M. weer na de trainingen de selectie bij elkaar te houden door te tafeltennissen. Er moet", zegt Hans Costense, „een stukje collectieve sfeer komen. Maar af en toe lijkt het wel een „praathuis". In de geest van: Moet dat nou, en waarom moet ik links of rechts spelen". Het moet Hans Costense ook van het hart dat zijn selectie aardig verschilt met die van het begin van de competitie. Jan van Dijk, de vonrstopper, liep een zweepslag op. Eric Schef- fers tobt nog steeds met een' achillespeesblessure en nu weer heeft Wout van Vuuren ge kneusde ribben opgelopen. Rob van Leeuwen is aan zijn lies geblesseerd, terwijl met het ver trek van de „dissidenten'*: Vork, Bos (intussen weer terug) en Vork, de selectie aardig is ver anderd. „Ik heb nu zelfs nog maar veer tien spelers over. Dat is ook weer niet goed, omdat iedereen gewoon zeker is van zijrt plaats. Ook al heeft hij slecht ge speeld". In dat verband is het niet vreemd dat Hans Costense vanavond drie spelers laat val len. Alleen maar om de motiva- tie voor het duel tegen Arnemui- den hoog op te schroeveri- De selectie van Excelsior M. Vlaardingen Het aantal ge- slapten bij de Vlaardingse Z «o t lub is op 512 gekomen. De kar is daardoor groot dat het aantal van 550 vorig jaar wordt overschreden. Het exa men in het Kolpabad werd afgenomen door KNZB-gedele- geerde mevrouw Van der Lin den en de dames H. Maas-Van Opstal en G.H. Edelijn-Maas- sen Van den Brink. Vlaardingen Ongeveer 65% van de HVO-leden heeft gereageerd op de enquête van het hoofdbestuur. Initia tiefnemers Pleun Onderde- lïnden en Anton van Marion ondervroegen de leden of zij wel of niet voor een naams verandering van de Vlaar dingse zaterdag derde klas- ser waren. Anton van Ma rion; „Van die 65 procent is bet grootste gedeelte zonder meer de jeugd, die bijna In zijn totaliteit gereageerd heeft". De uitslag dat 80 procent vóór verandering is en 20 procent tegen is voor ons dus geen verrassing. De jeugd wil nu eenmaal van dat etiket „havenclub" af". De uitslag van de enquête wordt nu door het hoofdbe stuur in behandeling geno men- Anton van -Marion an dermaal; „Uiteraard moeten ook de hoofdbestuursleden, die destijds zo enthousiast „ja" hebben gezegd de resul taten eerst goed bekijken, alvorens tot een beslissing te komen". Dordrecht - Het badmintonteam van Refo- ba is door het 62 verlies in de uitwed strijd tegen Nosvri Z op zeven wedstrijd- punten blijven staan, hetgeen een vijfde plaats op de ranglijst betekent De Vlaar dingse middenmoter deed het in de thuis wedstrijd beter met een 53 zege. Eén van de oorzaken van de tegenvallende prestatie was het griepvirus, dat Joy Wijnen Riems in de ban had. De badmintonspeler boekte geen enkele, partij-zege. Zo verloor hij zijn single tegen C, de Bruin in twee games; 156, 153. Thuis had hij dezelfde tegen stander met de omgekeerde cijfers versla gen. Samen met Lida de Jong verloor de verzwakte Joy Wijnen Riems het gemengddubbelspel in 15—8,15—8. De herendubhel resulteerde in een spannende, maar teleurstellende ontknoping. Refoba stond met 5—11 in de derde game op het punt de partij in hun voordeel te beslissen. De voorsprong was met name te danken aan de conditioneel sterke partner Bert Bouman. Gebrek aan concentratie in de eindfase werd door het Dordtse duo C. de Bruin I W.A. Seth Paul afgestraft. Vooral de technisch sterke Seth Paul - oud-Nederlands kampioen - zorgde voor het 15—12 verlies van de beslissende game. Bert Bouman leverde met zijn enkelspel zonder grote problemen het eerste Vlaardingse punt. Zijn sterkere conditie dan tegenstander R. Kom leidde tot een eenvoudige 9—15, 10—15 zege. Jannie Bouman en Lida de Jong verloren hun singles verrassend met respectie velijk 12—10, 11—2 en 11—2, 11—7. De Hefoba-dames konden in hun dubbel niet meer tegenstand bieden, zodat deze ook in twee games uit handen gegeven werd. Bert Bouman zorgde samen met echtgenote Jannie voor het tweede tegenpunt. Schiedam/Vlaardingen In de eerst ronde van de zaalvoetbalbe- kercompetitic hebben de ploegen uit het watergebied over het algemeen goede resultaten behaald. Hennes FC Tybex, Schiedam, MVV'27, PPSC en Groenoord bereikten de volgende ronde, terwijl Zwaluwen, IVF en SVV werden uitgeschakeld. De Vlaardingse eersteklasser hield zijn tegenstander USC tot 5-5, middels treffers van Geert-Jan Bezemer (tweemaal), Theo Juistenga, Klaas Kor- naat en Marcel Putters goed bij, maar na de vijfminuten straf van Zwaluwenspeler Kees Boog, nam USC een beslissende voorsprong; 5-7. Ook SW moest het onderspit delven. In de Sporthal Margriet bleek de ploeg van Aad Putters, die zelf tweemaal voor alleen de doelman faalde, niet opge wassen tegen WOR, dat met 2-3 aan het langste eind trok. De SW-treffers kwamen van de voet van André Oosterwaal- De spanning in de Margriethal kwam vooral in de wedstrijd PPSC-Overmaas tot uiting. Na een gelijke eindstand (2-2, door goals van Tonnie van der Lin den en Arie Bol), moesten straf schoppen de beslissing brengen, PPSC scoorde in een reeks van drie slechts eenmaal via Coeir "Winkelman, maar deze ene goal bleek toch toereikend te zijn voor de volgende ronde, aange zien „PP"-doelman Coen Mee- der alle Overmaas-strafschop pen uit zijn doel ranselde. Zowel Groenoord als Hermes DVS hebben in hun bekerwed strijd weinig tegenstand onder vonden. Her mes trad in IJssel- monde aan tegen DOZ en via Schiedamse doelpunten van Piet van de Burg, John Beijer, Co Goudriaan, Sjaak Geratz en Bert Sleeuwenhoek, kwam de eindstand uiteindelijk op 3-11. Groenoord had in de Margriet hal geen enkele moeite metHei- neken, die zijn. naam eer aan deed. Via treffers van Karei Bronsgeest (driemaal), Rob Noordzij (driemaal), John Wan ders (tweemaal) en Cees Beze mer liep de Schiedamse hoofd klasser over de „brouwers" heen: 9-3. Ook het Vlaardingse FC Tybex noteerde een grote uitslag en wel tegen eersteklasser Zwart- Wït, dat ondanks het meespelen van enkele ex-profs toch met 9-3 onderuit ging. Voor de Vlaardingse treffers tekenden Arie Bel (PPSCJ gelijkmaker Tinus Weber, Cock Visser, Sjeb Nab en Hans de Keizer. De Europoint 4-2 (vier treffers van Chris Jongman), W-Verdonk 1-5 (doelpunt Jan Boon) MW27-SVDBR 3-2 (Maaslan- dese goals van Hans Bakker, Aad Alblas en Jan Kapteijn. Schiedam De dames van een 'actie-comité van de water sportvereniging De Schie heb ben burgemeester Arie Lems van Schiedam een petitie over handigd, waarin zij stellen, dat de gemeente Schiedam té hoge eisen stelt voor de nieuwe jachthaven De Schie, hetgeen voor, de meeste mensen een onmogelijkheid is. „Als wij de eisen moeten opvol gen", aldus de inhoud van het stuk, „zullen de meeste leden van onze vereniging hun bootjes moeten verkopen, omdat een groot deel van de leden AO- W'ers is, en daarom tot de laagst betaalde categorie behoren". De dames vragen zich verder af waarom het havengeld ver hoogd wordt met twintig gul den, terwijl voor de watersport vereniging De Schie de rolbrug drie jaar gratis is. „Waarom", vragen de dames zich af, „wordt de klok terug gezet. Zoals ïedef reen weet betalen de eigenaare' van boten in Rotterdam en' Vlaardingen en de buitenhaven van Schiedam geen havengeld. Maar in Rotterdam en Vlaardiiv- gen gaan wel ieder weekeind! de bruggen en sluizen open voor de directe verbinding met de Nieuwe Waterweg". „"Wanneer wij onder protest uiteraard het nieuwe haverf-' geld moeten betalen, willen wij daar ook iets voor terug hebbeL Ook verzoeken wij", aldus hel dames-comité, „Schiedam zijn- medewerking vaar de aanvraag* aan de gemeente Rotterdam om de openingstijden van de Hoge Brug in Overschie aan te passen aan de tijden van de sluis in het Schiekanaal. Dit vragen wij ook ten behoeve van onze water* sportvrienden in Delft en om* streken, daar wij hiermee moge lijkheden scheppen voor de wa tersport in West-Nederland". Vlaardingen De handbalvereniging De Hollandiaan heelt zijn 200 ste lid ingeschreven. Het is Angela de Vries, die bij de meisjes welpen gaat spelen. Op 22 december, wanneer De Hollandiaan voor de beker tegen Gewa Ancora speelt, zal zij worden gehuldigd. Bij deze handbal club vordert de bouw met rasse schreden. Intussen is het dak op het clubgebouw in het nieuwe sportpark in Holy-Noord gezet Schiedam De spelers in de competitie tafelvoetbal van de afdeling Rijnmond worden nooit geconfronteerd met afge keurde velden. Ze vervolgden nu de competitie met de uitsla gen: eerste divisie: Smit-Stoop jr, 0—4; Vendeloo- Van Gulik 4—3; Tombrink-Tobé 3—6; Stoop sr. -Tombrink 8—2; Osse- waarde-Nieuwstraten 2—4; Van der Broek-Vendeloo 3—2; Stoop jr.-Stoop sr. 4—4; Nieuw- stratea-Van Gulik 0—5, Stand aan de kop: Tobê leider met 11 pnt met als tweede Stoop sr., eveneens 11 pnt. en tevens met 37 treffers topscorer van de eerste divisie. Uitslagen tweede divisie: Bus-' soher-Van Os I—1; Ling-Bas-' tiaanse 1—2; Van Os-Meijer. 4—2; Gerrets-Ling 1—3. Hier gaat Van Os ongeslagen aan de leiding met 12 pnt Ook Bus- Scher is nog ongeslagen en bezet de tweede plaats met 11 pnt evenwel met één wedstrijd min der gespeeld. Topscorer met 33. pnt. is Van Os. Schiedam Bij de schaakvereniging Schiedam slaagden zeven' jongens en drie meisjes in de leeftijd van 8 tot 14 jaar voor- het schaakdiploma. Het zg. pionnendiploma ging naar Petra" Berkhout, Ingrid Brouwer, Karin Royers, Wiko Kampïng, John! Kentson, Jim-ie van Pelt en Ron den Uyl. Het zg. torendxploma; naar Siegfried Koning en Dick van Pelt en het zg. koningsdiploma; naar Eric Gunnewegh. Gevraagd voor direkt of tater met min. 6 jaar ervaring Persoonlijk aanmelden aan onze fabriek. Jan van Riebeeckweg 12, Schiedam, telefoon 154506.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6