SPÖR1 Marjolein van linen: nieuw judotalent HBSS kan stunten Bedrijfscompetitie in tenniscentrum op „Verplicht" nummer hij tafeltennis Sterke toename van vissen zee Debuut op NK bekroond met tweede plaats TALENT CIOS Sunlight-HVO: belangen erg groot Programma Zwaluwen: nu uit nog I SVH-SZC een streekderby vrijdag 1 december 1978 SC/VD/VW» Zwartewaal - Ze heeft een duidelijk onverwicht op haar leerlingen, daar aan valt niet te twijfelen ais men Marjolein van Unen, sinds kort vice- kampioene van Neder land in het zwaargewicht judo, bezig ziet tijdens haar lessen in Zwarte- waal. Een niet geringe prestatie als men be denkt dat zij onder haar discipelen seniorleden van rond de dertig aan treft. Allen volgen zij echter blindelings de vakkundige judo-aanwij zingen van Marjolein op. Haar niet geringe prestaties in wedstrijdverband zullen daar ongetwijfeld ook debet aan zijn. Men kan rustig over een „blik semcarrière" spreken als haar wedstrijdstaat van dienst wat nader bekeken wordt. Dit jaar werd allereerst als de butante in het damesjudo, het kampioenschap van Zuid-Hol land in de wacht gesleept, waar mee het recht verworven werd om in het verre Groningen de strijd om het nationale kam pioenschap aan te binden. Dit geschiedde drie weken gele den en niet zonder succes. Via vijf vlotte onverwinningen stoomde ze zonder moeite door naar de finale. Deze laatste en belangrijkste wedstrijd ging echter op nipte wijze verloren, waardoor de allerhoogste eer haar dit jaar nog ontging. Marjolein over deze voor haar dramatisch verlopen finale: „Het is eeuwig zonde dat ik die waza-ari (half punt red.) niet vast kon houden. Zo'n voor sprong is normaal gesproken winnend, maar er was geen houden aan, dat meisje was ongeveer 15 kilo zwaarder dan ik en dat gaat naarmate de wedstrijd vordert steeds meer meetellen. In de slotfase moest ik dan ook een half punt tegen incasseren, waarop de partij op beslissing van de scheidsrech ters naar haar toeging". Ondanks -het verlies bleek in Groningen toch duidelijk dat er nu al sprake is van een aanslui- ting met de top van het Neder- j Iandse damesjudo. 1 Damesbondscoach Karei Giete- link beaamt dit: „Er was sprake van een teruggang in het zwaar gewicht bij de dames, maar gezien de verrichtingen in Gro ningen is er in dat tekort aan zwaargewichttalent duidelijk voorzien. Ondanks haar verlies in de finale tegen Ans Nicolai, acht ik Marjolein het grootste talent in Nederland in deze klas se. Ze is een .dichte" zwaarge wicht, dat wil zeggen dat ze slechts enkele kilo's boven de grens van 72 kilogram zit. Als ze wat meer wedstrijdervaring krijgt is dat zonder meer een voordeel omdat ze dan veel beweeglijker is dan haar veelal zwaardere tegenstandsters. Het is jammer dat zij zich niet wat eerder heeft aangediend, want nu miste de Nationale damese- quipe tijdens de Europese Kam pioenschappen in het West- Duitse Lu d wigshaf en een zwaargewicht Het was echter onmogelijk om haar mee te nemen, omdat haar voorberei dingsperiode op dat toumooi veel te kort is geweest". Nu echter liggen de 2aken wel wat anders, onmiddellijk na haar verrichtingen in Gronin gen kreeg Marjolein een uitno- diging voor deNationale dames- door Rik Bakker kemploegtraimngen, die twee maal per maand in de Utrechtse dojo van Anton Geesink gehou den worden. Naast die trainingen, is de sport school van de Vlaardinger Rob Hein driemaal per week haar domein. Marjolein: „Het judo neemt de laatste tijd steeds meer tijd in beslag want naast mijn eigen training geef ik sinds kort ook les in Zwartewaal, dit overigens geheel vrijblijvend. Ik zie dat npnelijk als een unieke moge lijkheid om ervaring op te doen in de omgang met kinderen en met mensen in het algemeen. Dit vind ik zeer belangrijk, want na de MAVO, ik zit in mijn laatste jaar, zou ik graag naar het CIOS gaan. Alle leservaring die je dan al hebt is meegeno- Marjolein van Unen brengt zeer gedecideerd haar technieken over op de jeugd. men, werkt alleen maar in je voordeel". Doelbewust werkt Marjolein naar haar toelatingsexamen voor het CIOS toe, daarin bege leid door de gymnastiekleraar van haar school, die hiervoor tweemaal per week een speciale „ClOS-tranining" heeft inge last Ook voor wat betreft haar toe komstplannen in het judo is zij vastbesloten: „Ik wil me graag vast in de Nationale damesploeg werken om zodoende de volgen de Europese kamioenschappen wel mee te pakken. Dat is voor lopig mijn ideaal in het judo. Als ik eenmaal op het CIOS zit zie ik wel weer verder". Vlaardingen/Schiedam Zaalvoetbaipro- gramma maandag 4 de cember: Steeds Volhar- den-MW ^7, Om moord, 21.20 uur; WOR-GSS, Pr. Ale xander, 19-45 uur; VI- Groenoord, Pr. Ale xander, 20.30 uur; Nep- tonos-Zwal uwen. Energiehal, 20.45 uur; VOB-Martmit, Ener giehal, 2L30 uur; De in os-FC Promenade, Margriethal, 19 uur; DRZ-VOC, Margriet- hal, 19.45 uur; SW- Bellevoetsluis, Mar- griethal, 20.30 uur; WK-DJS, Margriet- hal, 2L15 uur; Schie- dam-Unicum, Mar griethal, 22 uur; RKWlK-Trouw, Lijn- baanhaJIen, 20.30 uur; FC Tybex-Swift Boys, Lijnbaanhallen, 22 uur; VDLrDOZ, Olym- pialial, 2L30 uur; FC Vecom-SPSV, Olym- piahal, 22.15 uur; Afri kaander Boys-DVO *32,AsterIo, 19 uur; ZW- PPSC, Asterio, 20.30 uur. Scbiedam/Vl aardingen PPSC dreigt door de afgelastin gen steeds verder achterop te raken. Aangezien de Schiedam mers drie punten achter staan op leider SSS, maar ook twee wedstrijden minder gespeeld hebben, staat de tweedeklasser zaterdag relatief aan kop van de tweede klasse A. PPSC, dat morgen SSC'55 uit Sprang-Ca- pelle ontmoet, heeft wel het geluk dat de blessures van Hans Vorstcnbos en Aad Goe- dendorp de tijd hebben gehad om te genezen. Excelsior M, afgelopen zaterdag ongenadig afgestraft door Al te na (5-0), krijgt opnieuw een titelkandi daat als tegenstander. In de Lavend el straat treedt de for matie van de veel gepijnigde formatie van Hans Costense aan tegen Amemuiden. In de derde klasse C staat er de onvervalste derby Sunlight- HVO op het programma. Sun light, ondanks de thuisneder laag togen De Zwerver nog niet kansloos voor een van de toppo sities alle ploegen staan zeer dicht bij elkaar en ontlopen elkaar weinig en HVO, nog steeds op de onderste plaats hebben beide de winst hard nodig. De verwachting is dan ook een keiharde wedstrijd. Nadat HBSS afgelopen zater dag r koploper Hoekse Boys heeft moeten bekampen, krijgt de Schiedammers morgen op nieuw één van de sterke ploe gen uit de vierde klasse A op bezoek, VI aar dingen. HBSS met waarschijnlijk toch Bas van der Lcye in de gelederen, kan, wanneer het de kansen nu eens benut, misschien voor een stunt zorgen. De tweede streekderby in de vierde klasse A gaat tussen MW27, dal afgelopen zaterdag eindelijk de reeks van nederla gen kon onderbreken en Maas dijk, dat zich in de middenmoot bevindt. Hoekse Boys, door de schitterende doelpunten van Aad Moerman en Hon Sellers legen HBSS alleen op kop geko men, moet de leiderspositie zien vast te houden in de uitwed strijd tegen Scheveningen. Leen Boon (aan de bal) in ve le gevallen aangever voor de doelpunten van TSB, ze ker weer pa raat tegen WGZ. - - v ï'ksy-- V/-><-V C 4 i"'*} s A.f Het Vlaardingse Satelliet, hard onderuit gegaan bij Herkin gen, kan in de ontmoeting tegen Hiliegersberg bewijzen die klap te boven te zijn. TSB, nog steeds op de vierde klasse C, rekent in de return tegen WGZ (de oerste ontmoeting leverde een 2-1 overwinning op voor de Vlaardingse ploeg) op een punt. Vooral Zwijndrechter Rini van de Boogaert, een veel belovende middenvelder, zal goed in de gaten moeten worden gehou den. Het programma in de afde ling: GSS-Berkel, NN-GTB, CION-VDL, NRC/Ommoord- WK VIaardingen Zwalu wen heeft bewezen thuis een volwaardige eerste klasser te zijn, alleen de resultaten in de uitwed strijden baart Zwaluwen- trainer Theo de Waard nog al eens zorgen. Vooral die duels tegen lager ge klasseerde teams als SHO en NSW gingen eigenlijk volkomen onnodig verlo ren. Morgen, wanneer de Vlaardingse eersteklasser in Almelo tegen het onder- aanstaande Oranje Nas sau aantreedt, moeten „De Vogels" in staat worden geacht met deze hatelijke traditie te kunnen breken. De Vlaardingers kunnen rekenen op een fel gemoti veerd ON, dat gezien de huidige degradatierege ling in de eerste klasse in feite, nu al bezig is voor zijn laatste kans te vech ten. De vermoedelijke op- stelling van Zwaluwen: Ab Nijgh, Maarten Keizer- waard, Hennie Kuiten, Martin van de Kooy, Henk Nentjes, Leyn Pijpers, Jan Merrelaar, Jos Buitelaar, Dick Keizerwaard, Diek van de Bergh en Ernst Kegel. Schiedam/VIaardingen Het komende weekeinde wordt de laatste ronde van de najaars tafeltenniscompetitie gespeeld. Van de teams uit de Waterwegregio komt ereklasser De Korenbeurs niet in actie, omdat bet uitgestelde duel tegen Tempo Team pas op 9 december wordt gespeeld. NOAD, Radio Molenaar en Bowling Maassluis TOG spelen wel; voor NOAD wordt het zelfs een dubbelprogramma. Morgen speelt het uit bij Tafeltennis- huis, terwijl zondg in Schiedam de inhaalwedstrijd tegen Shot wordt gespeeld. Voor NOAD zijn beide wedstrij den niet meer dan een formali teit, omdat de degradatie reeds vast staat Voor RM is er ook al geen eer meer te behalen. De Vlaardingers degraderen naar de overgangsklasse na een wel zeer teleurstellend seizoen. Hoe veel de kansen op behoud zich in enkele wedstrijden toch aan dienden werden die niet aange grepen. De Vlaardingers spelen hun laatste wedstrijd op dit niveau in het Brabantse Goirle bij Red Star. In dezelfde afdeling als RM is De Korenbeurs 2 overi gens nog in hevige promotie- strijd. Samen met Phoenix en Avanti 2 staan de Schiedammers met nog een ronde voor de boeg boven aan de ranglijst. Voor De Korenbeurs 2 is dat zaterdag in eigen omgeving tegen mede kandidaat Phoenix. Daarom is er vanaf twee uur veel spanning te verwachten, waarna het af wachten wordt omdat Avanti pas om zes uur speelt. Voor BM—TOG wordt het op nieuw een seizoen waarin de tweede plaats wordt behaald. Na een sterke start volgden er twee nederlagen, met als gevolg dat Onkyo 2 met één punt voor sprong aan de leiding gaat. BM TOG speelt morgen om twee uur (gymzaal achter de G. A. Brederolaan) tegen Wibats2, Bij een Maassluise zege is een ne derlaag van Onkyo nodig om alsnog kampioen te worden. Reëel is te veronderstellen, dat BM TOG tweede zal worden. VHB constateert: Vlaardingen Tijdens de alge mene ledenvergadering van de VHB vond een bestuurswisse ling plaats. Penningmeester M. Termijn stelde zich wegens ver trek naar elders niet meer be schikbaar. In zijn plaats werd benoemd W. Coolen jr. Het staat vrijwel vast dat ook in 1979 een ploeg sportvissers de bond gaat vertegenwoordigen in de hengel wedstrijden om het landelijk kampioenschap vis sen in diverse categorieën. Opnieuw is een wedstrijdcom missie geformeerd, die in het seizoen 1979 weer op grote schaal hen gelsporteve nemen ten voor iedereen gaal organiseren. Geconstateerd werd dat dit jaar de deelname aan het serie-con cours om het hengelkampioen- schap van Vlaardingen 1978 minder was dan in voorgaande jaren. Een oorzaak hiervan kan zijn de sterke toename van het vissen op zee. De vangsten van platvis, n^a- kreel of jonge kabeljauwtgul) zijn een welkome afleiding in het dagelijkse menu van de hengelaars en hun gezinnen. Uit door sportvissers uitgewisselde gegevens over het vissen op zeevis is gebleken, dat het water in de Nieuwe Waterwag on danks het zoutgehalte van betere kwaliteit is. In Europoort wordt zelfs veel bot gevangen; een vissoort die zich zowel in zee als in grote rivieren kan handhaven. Ook de steur krab, een zoetwater gar naal, te gebruiken als aas voor onder andere het vissen op baars, wordt in de Nieuwe Wa terweg veelvuldig met netten gevangen. Ook wijting, een roofvis ui zee. wordt door Vlaar dingse en andere sportvissers dichtbij huis in de Nieuwe Wa terweg gevangen. Vlaardingen Tenniscentrum II oog en dijk is van plan volgend jaar een bedrijfscompetitie lawn tennis te houden. De wed- Strijden hiervan worden op de zaterdagen gespeeld. Jan Hoog- endijk hierover: „Het plan is ontstaan omdat steeds meer bedrijven banen huren om met personeelsleden een avondje collectief te kunnen tennissen. Het zijn uurtjes sport, maar ook om gezellig samen te zijn. Wij zien ons centrum tevens als een oord voor recreatie. De bezoe kers van ons petit-restaurant kunnen van hieruit de indoor- ban en overzien". „Hoewel wij pas in april van dit jaar met ons centrum zijn gestart", aldus Jan Hoogendijk, heeft er nu al een interne ver bouwing plaats gevonden. Hier door is meer ruimte gereser veerd voor partijen en andere gezelschappen. Bovendien be schikken wij nu over een gezelli ge bar-bistro" Over het jeugdtennis zegt Jan Hoogendijk: „Op de woensdag middagen is een deel van onze banen speciaal voor de jeugd gereserveerd. De jongens en meisjes krijgen hier de eerst beginselen van het tennis bijge bracht Ze doen aan conditie training en komen zo geleidelijk tot de wedstrijdsport Dit alles kan natuurlijk alleen met volle inzet van ons team te muslera ren, waaronder ook dames. Veel moeders komen tijdens de les sen naar ons centrum. Hierdoor ontstaan onderlinge contacten, terwijl de dames er vaak een theekransje van maken". Na de Waterwegcup, een toernooi van korfbal lers, is de kans groot dat er ook één voor de hand balclubs gaat komen. Op het nieuwe complex van De Hollandiaan zouden de wedstrijden gespeeld worden. Ook dit toernooi staat weer onder auspi ciën van de sportredactie van deze krant. De spreuk van de week, afkomstig van HDVS: „Scheidsrechters en St Nieolaas zijn beiden de baas, de één in het veld, de ander op het dak, jon- gens, doe je best en houd jegemak". Excelsior *20 gaat een club van honderd oprich ten. Met die honderd plek zal mede het clubgebouw worden uitgebreid, alsme de het feit, dat ïn lengte van jaren over de leden die in de club zitten, met respect zal worden ge sproken. 6 Het Hoekse HSV '46 houdt zaterdag 16 decem ber een kerstbazaar in De Hoekstee". Centraal staat een rad van avontuur met prijzen als kippen en ko nijnen. De opbrengst komt ten goede aan de bouw van de kantine aan de Hillweg. O De eerste contactavond van de handbalvereniging UVG ging onverwacht niet door, omdat het per soneel van boerderij „Landvreugd" de datum dubbel had geboekt. UVG neemt het uiteraard de leiding van de „Land- vreugd" erg kwalijk. Op die bewuste avond moes ten de UVG'ers tot 's j avonds half tien de leden van het feit op de hoogte brengen. O Twee jeugdspelers van j DVO '32, Jan Struis en i Rob de Roo, zijn in het •kader van het jeugdplan Nederland voor het dis- irict Rotterdam doorge- j drongen tot de laatste zes- tien, i Schiedam/VI aardingen De heren van SZC krijgen dit weekeinde het Rotterdamse SVH als tegenstander. Het zal voor de Schiedammers een las tige opgave zijn om uit deze streekderby als winnaar te voorschijn te komen. Maar als de SZC'ers met dezelfde inzet en zelfvertrouwen spelen als tegen ZEUS, mogen zij niet kansloos worden geacht. De wedstrijd in het Rotterdamse zwembad aan de Van Mannen- straat begint om 28.00 uur. De dames van WIK spelen «en uitwedstrijd tegen AZL. D&e ontmoeting wordt eveneen* morgenavond gespeeld.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 8