Schiedam gaat person eelsbeleid reorganiseren m Accommodaties en Subsidies moeten meer aandacht krijgen Unieke grafiekinan ifestatie met internationaal karakter Late laatste ronde9 j voor melkman Kramp\ Zomer kampen ■HBn' SgPSSf.. c Concept-werkplan van SSM: Dikke beurs van tap gepakt Na twee jaar hard werken, wikken en wegen: MAANDAG 4 DECEMBER 1978 SC/V0/WW3 -Schiedam Het personeelsbestand van alle gemeen telijke diensten in Schiedam wordt ingekrompen, ;De ambtenaren zullen ook efficiënter moeten gaan werken. Dit blijkt uit de proefnota, samengesteld ■door wethouder Riet Taverne. Deze nota is een Aanzet tot een definitieve personeelsplanning, die tin mei 1979 op tafel zal komen. De inkrimping houdt tniet in dat er ontslagen gaan vallen. Er zullen ^verschillende verschuivingen plaatsvinden, waar- ïdoor de vele vacatures door het huidige personeels- ;faestand vervuld zullen worden. Het houdt ook geen ■personeelsstop in, omdat sommige plaatsen onmoge lijk door eigen personeel bezet kunnen worden, ■bijvoorbeeld doordat de kennis voor een bepaalde tfunktie niet „voorhanden" is. Ambtenaar Van Oers, belast met de uitwerking en"coördina tie van de planning: „De perso neelsplanning is een beleidsnota van het bestuur, uitgedrukt in cijfers, waarbij persoonlijke idealen verwezenlijkt kunnen worden. W-* moeten proberen het juiste aantal mensen op de juiste plaatsen en op de juiste tijd bezig te laten zijn met de activiteiten waarvoor zij het meest effectief kunnen worden ingezet, in het kader van de doelstellingen. Dat kan inhou den dat er intern verschuivin gen gaan plaatsvinden en dat er zelfs nieuwe mensen van Opbouwwerker Gerard Neesen: accommodaties en subsidies verbeteren. Maassluis Het verbeteren van accommodaties voor wijk en buurtwerk en het tot stand brengen van méér wijkcentra is van groot belang. Daarnaast dient er met spoed gewerkt te worden aan een uniforme, dui delijke gemeentelijke subsidie regeling ten behoeve van het wijk- en buurtwerk. Dat zijn de belangrijkste uitgangspun ten, die te vinden zijn in het concept-werkplan van de Stich ting Samenlevingsopbouw Maassluis. Dit concept-werkplan omvat de eerste resultaten van deorienta- tje- en inventarisatiewerkzaam heid van de per 1 september benoemde opbouwwerker in Maassluis, Gerard Neesen- Ge rard heeft in de afgelopen maanden talloze gesprekken ge voerd met allerlei bewonersor ganisaties en mensen in het Schiedam Een portefeuille met een inhoud van 1750 gulden is gestolen uit een café op de Vlaardingerdijk. De 60-jarige ei genaar J.M.W. had de porte feuille even op de tap neerge- ren zich omgedraaid. Toen zich terugdraaide was de portefeuille verdwenen; nie mand van de aanwezigen had iets gezien. Behalve de 1750 gulden bevatte de portefeuille Ook nog een paspoort, een ken tekenbewijs en diverse papie ren. wijk- en buurtwerk en daaruit kwamen de accommodaties en de subsidieproblemen als be langrijkste naar voren. Dat is overigens niet zo heel bijzonder: al in de eerder uitgebrachte motivatienota van de SSM wer den deze urgenties aangegeven. Eigen ruimte Wat de wijkaccommodaties be treft: er zijn er in Maassluis slechts twee: die van D ijkpolder en Flat. Daar moet binnen af zienbare tijd verandering in ko men: volgens de opbouwwerker en daar kunnen velen het met hem eens zijn is het voor het goed functioneren van een wijk of buurtorganisatie van zeer wezenlijk belang, over een eigen ruimte te kunnen beschikken, herkenbaar zijn voor de bevol king en dient door de wijkbewo ners zelf beheerd te worden. Het concept-werkplan stelt voor, een projectgroep in te stellen die de mogelijkheden rond dit onderwerp moet gaan bekijken. Wat de subsidiëring betreft: dit onderwerp speelt bij alle wijk- organisaties een belangrijke rol. Er moet een duidelijke subsidie regeling komen, met een unifor me normstelling en vaste uit gangspunten, Een dergelijke re geling maakt het voor de bewo nersorganisaties mogelijk, in zicht te krijgen in de eigen Financiële situatie. Op die ma nier is veel gemakkelijker reke ning te houden met activiteiten, die op langere termijn kunnen worden georganiseerd. Ook hiervoor zou een projectgroep moeten worden ingesteld, die een en ander zou moeten bekij ken. Zo'n projectgroep zou ook kader cursussen moeten kun nen geven om het financiële beheer van een organisatie ge makkelijker te laten verlopen. Niet te doen Het begeleiden van een organi satie, die zich speciaal moet bezighouden met de aanpak van de problematiek rond de buiten landse werknemers is voor de Stichting Samenlevingsopbouw niet te realiseren. Wel zou voor de SSM en haar opbouwwerker een voorwaarde-scheppende taak aanwezig kunnen zijn- Wat het begeleiden "van bewo nersorganisaties betreft: de Stichting zal zich voorlopig al leen bezig kunnen houden met het projectsgewijs aanpakken van problemen, bemiddelen bij cursussen en dergelijke en in springen in directe noodgeval len. Om gezamenlijke proble men van wijkorganisaties te verbeteren zullen er project groepen aan het werk gesteld moeten worden. Het concept-werkplan van de Stichting Samenlevingsop houw Maassluis is onlangs door het algemeen bestuur vastge steld. Op donderdag 7 decem ber zal het worden besproken op een discussie-avond, die ge houden wordt in Koningshof. Op die avond wordt een brede kring belangstellenden en be langhebbenden verwacht De leden van de wijk v er en i gïnge n, buurtcomité's en allerlei ande re organisaties en betrekkingen hebben het concept-werkplar van te voren toegestuurd gekre gen. buitenaf aangenomen zullen worden. Bij de eerste opzet zal er inderdaad gedacht worden aan de hoeveelheid mensen. La ter gaan we er hard aan werken de mensen op de juiste plaatsen te krijgen. Dat kan inhouden dat er bijgeschoold moet wor den. Wel op kosten van de ge meente. We kunnen dan tegen iemand zeggen: „Beste man, jij wil dét graag doen, wij denken dat je dit kan, maar als je er nou eens zus en zo bijleert, zijn we allebei tevreden. Er zijn nu al mensen die taken zitten te vervullen, waarvoor ze niet aan genomen rijn en waarvoor de vacatures officiële nog niet „dicht" zijn. Dat noem je zwe vende vacatures. Geen echte open plaatsen dus. Die zullen na de planning niet meer voor komen." Wethouder Riet Taverne van Sociale Zaken vindt dat de richtlijnen van het personeels beleid door het college geregeld moeten worden. „Wij hebben dringende vragen gekregen over een duidelijke beleidsopga- ve van alle afdelingen voor de komende twee jaar, waarop de begroting van het volgend jaar afgestemd kan worden. Op som mige afdelingen wordt een to taal ander beleid gevoerd, waar door bepaalde personen nooit verder komen. Daarom willen wij een integrale en geen secto rale planning. Rond mei 1979 zal een definitieve planning op tafel komen. Misschien is het beter te spreken van een inven tarisatie, waarin alle persoonlij ke wensen naar voren komen en indien mogelijk op kortere of langere termijn zijn ingepast. Riet Taverne ziet duidelijk de moeilijkheden van zo'n plan in: „We moeten ons blijven realise ren dat we niet alles tegelijker tijd kunnen doen. Het plan dat in mei uit zal komen, zal niet exact nageleefd kunnen wor den, maar het is in ieder geval toonaangevend. De Raad van Bestuur en het ambtelijk appa raat hebben de laatste discussie over het plan nog niet achter de rug. Kijk, alles kost geld en dat maakt het geheel niet een voudiger. Het blijft wikken en wegen, ook als alles op papier vaststaat." Naast alle moeilijkheden over de inhoud van het plan, bestaan er nog steeds problemen over de vorm van de organisatie die het plan zal uitvoeren. Uit de commissie personeelszaken ko men stemmen die vinden dat de hoofden van de afdeling zelf moeten kunnen aanvullen in het personeelsbestand, waarbij een geregeld overleg tussen alle hoofden natuurlijk belangrijk blijft. Volgens ambtenaar Van Oers moet er op elke afdeling een personeelsman 2itten die een centraal overleg kan voeren over de personeelsplanning. Loopbaanplanning moet dicht bij de betrokken ambtenaren en ander personeel liggen, maar de centrale inventarisatie moet in één lijn blijven liggen. De richt lijnen moeten door het college geregeld worden. Piet Roosen van het CDA zag dit allemaal niet zo zitten, omdat iedere chef zichzelf volgens hem een Godje in zijn eigen gemeen schap zou voelen. „Ze willen vaak niet meeparticiperen met andere diensten. Ik vraag me af of zo'n overleg wel zal lukken. We mogen dan wel gaan werken aan een eenheid binnen alle diensten. Er moet een centraal figuur boven blijven staan, die zorgt dat er niet geritseld wordt. Het blijft haat en nijd, ook binnen de gemeentelijke dienst en." aiiiiiiitiiiiiHiliiiiiiMiiiiniiiiiuiHiiirimiifNiUiniHiinniiirimniHiHiimmimiiiiiiiiiriiiiiiiimiHiiiniiiiuiiiiiiiimiHiHUiiiiiHiiiiHiiniiiiiiiiiifiiy ■■'Ai s Piet Kramp: afscheid van de wijk. 1 „Het be<rin was liet zwaarste" i Schiedam De van melk- boer tot melkman 'êeeva- Iueerde, Piet Kramp, nam zaterdag j.l. afscheid van zijn uitgebreide klanten kring waarvan het zwaarte punt ligt in het centrum van Schiedam. Een afscheid, dat gepaard ging met een 'gou den handdruk', want Piet kan bogen op een grote popu lariteit onder zijn afnemers. Hij gaat nu met vervroegd pensioen en wordt opge volgd door Peet Greten (22). Het is aan deze jeugdige knaap om in Piet's voetspoor verder te gaan. Tot aan het uitbreken van de wereldoorlog had Piet Kramp een broodwijk in Rot terdam te verzorgen. Zodra dit na de bevrijding mogelijk was kwam hij in dienst bij de R.M.I. Die inrichting ging na een tiental jaren over naar de Nederlandse Melkunie. „Nieuwe stijl", noemt Piet de toen plaats hebbende reorga nisatie, de zoveelste concen tratie in de verkoop van zui velproducten. Vraag je melk man Kramp naar zijn indruk over het bijna 33 jaar rijden van een melkwijk, dan ver telt hij: „Het begin was uite raard het zwaarst. De wijken werden toen gereden met de zogenaamde duwkarren. In de zomermaanden was het gebruik van ellebogenstoom I nog wel te doen. Ging het I winteren en viel er sneeuw was het echter minder lollig. Dan bracht een auto als trek paard drie melkwagens te- genlijk naar de wijken. Er ging ,n slee alles mee die, telkens volgeladen, bij de be zorging dienst deed. De laat ste tijd kwam de elektro-rij- dende winkel, uiteraard een hele verbetering. Ik heb in mijn wijk kinderen zien op groeien, die ik nu nog regel matig aantreft bij hun ou ders. Kinderen, die mij vaak assisteerden bij de bezor ging. Het opnemen van be stellingen vooraf en het na brengen van zuivelproduc ten. Dé attractie hierbij was dan het meerijden in de cabi nevan de elektro-car". IMct plezier kijkt Piet Kramp terug naar al die jaren en hij zal, nu hij stopt, de gezel ligheid aan de deuren zeker missen. In deze gezelligheid heeft Piet Kramp zelf een groot aandeel gehad. Een opgeruimd karakter, altijd bereid iets voor de mensen te doen. Op de trappenhui zen geplaatste vuilniszakken werden even mee naar bene den genomen. Ook waren er onder zijn afnemers mensen die het béd moeten houden. Piet kreeg de sleutel en keek zelf hoe het in de koelkast stond met de voorrad zuivel, die dan zo nodig aangevuld werd. Een kwestie van vertrouwen, ge groeid in een reeks van jaren. Zijn laatste ronde, zaterdag is voor Piet Kramp een pa tertje" geworden. Overal moest hij afscheid nemen, waarbij veel geschenken rijn deel werden. Zijn afnemers deden de aanbieding hiervan persoonlijk dan wel collec tief. Wat hij allemaal kreeg voor rich zelf en voor zijn vrouw kan terecht doorgaan voor een „gouden hand druk". Plet heeft het ver diend, dat staat bij iedereen als een paal boven water. Wat Piet gaat doen met z'n vrije tijd? Voor de zomer maanden beschikt hij over zijn caravan. „Wat het gedu rende de wintermaanden zal gaan worden, dat zien we wel", zegt de nog vitale Piet Kramp, die bij benadering zelfs niet weet te zeggen op hoeveel bellen hij in bijna 33 jaren heeft gedrukt of ge trokken. Evenmin hoeveel trappenhuizen hij heeft be klommen, iaat staan de tre den van trappen binnens huis. Dan praten we nog niet over de aantallen kopjes koffie of thee die hij, met andere ver snaperingen, in die tijd kreeg te consumeren. friuiiiiiiEiuiiiuiiuiituiiiiiHtimiiiiiiuiiiuiiufiiiiiiuuiKuinuiiiiEimiiiiiiiiiiiiliiluiiiuiiiiimiNiEiiuiiiuiiimumiitiiimiiiiiiiiiuiiiiiiiiuiiHiiiiim Schiedam Na twee jaar hard werken, hangt de gra- fiektentoonstelling eindelijk in het Stedelijk Museum in Schiedam. Niet alleen de directeur van het museum, Hans Paalman, hoopt dat het een terugkerende, twee jaarlijkse manifestatie zal worden, maar ook Sief Hen- derickx en Albert verkade, leden van de museumcom missie en tevens degenen die het plan opperden voor deze expositie. Omdat geen enkel ander Neder lands museum ooit op het idee was gekomen om alle recente Nederlandse grafiek te organi seren, stond een brede, maar moeilijke weg open voor het benoemde werkcomité. Dit co mité, bestaande uit Piet Fioole, een graficus uit Breda, Sjef Hendricloc, beeldend kunste naar en lid van de museumcom missie, Ko Oos ter kerk, graficus uit Amsterdam, Hans Paalman de directeur, Aat Verhoog grafi cus uit Den Haag, stelde een lijst samen van vooraanstaande maar ook levende grafici in Nederland, van wie zeker was dat hun werk in de expositie moest voorkomen. Ren graficus, zo vonden rij, is niet iemand die rich zomaar eens heeft uitgeleefd in de gra fiek. De grafiek moet juist een grote plaats innemen in het geheel van alle werken die hij ooit gemaakt heeft Bovendien ging het comité ervan uit dat het werk het gericht van de Nederlandse grafiek moet bepa len en dat de graficus met rijn of haar werk naar voren moest zijn gekomen en eventueel Ne derland internationaal verte genwoordigd moest hebben op bijvoorbeeld buitenlandse ten toonstellingen. Geen kleine wensen van deze mensen, maar alleen door hoge eisen te stellen kan een expositie van landelijk niveau worden samengesteld. Er werden ongeveer 2600 grafici aangeschreven, waarvan er 490 reageerden. Van 90 kunstenaars werden 293 werken uitgekozen na uiteraard een enorm lange tijd van keuren, wikken en we gen. De vier zalen die nu volhan gen zijn gekeurd naar oorspron kelijkheid. consequente aan pak, zorgvuldigheid en gevoel voor het materiaal. Offset en fotografie zijn geweigerd. „Wij spreken de wens uit dat de bezoekers van deze grafiek- manifestatie de aangeboden verscheidenheid van techniek en stijlen als verrijkend zullen ervaren en wij hopen dat vele grafische werken hun weg zul len vinden naar particuliere zo wel als openbare verzamelin gen". Dit schrijft Hans Paalman in rijn catalogus, die helaas nog tien dagen op zich zal laten wachten. Volgens de enthousiaste samen stellers is ook de catalogus een uniek bewaar boek geworden. Mede dankzij de financiële hulp van diverse instanties. Dat blijft nog even afwachten, maar de deuren van het museum staan vanaf afgelopen zaterdag al open. De prijzen van de etsen, lino's, houtsneden, zeefdruk ken, enzovoorts zijn gelukkig ook betaalbaar gebleven. Ze va riëren van 80 tot 3930, maar de gemiddelde prijs ligt rond de/ 300. Vlaardingen De traditionele zomerkampen voor de jeugd, die de Vlaardingse CJV „Liefde en Vrede" al tal van jaren houdt in de zomervakantie,zul len zich in 1979 concentreren op Eerbeek. De boerderij „Her- minahoevc", die de laatste ja ren al op diverse punten dras tisch werd verbeterd, zal in het kampgebeuren centraal staan. De kamp-accommodatie in Laag Keppel, die door „Liefde en Vrede" ook al aardig wat jaartjes werd bezocht, wordt dus definitief afgestoten. Een- financiële kwestie. Henk van! Goor, CJV's jeugdwerkadvi-. seur: „Zo langzamerhand begon.' het prijsverschil wel erg groot te worden. Niet dat dat voor de deelnemers te merken was, want die betaalden voor Eer beek en Laag Keppel hetzelfde. Ach, en er is langzamerhand zoveel verbeterd in Eerbeek, dat die kampruimte zeker niet slechter meer genoemd kan worden." Inderdaad hebben de medewer kers van dc CJV er hard aan gewerkt, dit jaar. Dc keukenac commodatie werd drastisch ver beterd en uitgebreid, evenals de toiletgroepen Waarschijnlijk zal dit jaar nog het een en ander verbeterd worden aan de was ruimten en wellicht ook de slaapzolders. De data voor het nieuwe kamp- seizoen 2Ïjn inmiddels bekend. Het begint op 7 juli met een meisjeskamp voor de 12- tot en met 14-jarjgen. Op 14 juh start het jongerenkamp voor 14- tot en met 16-jarigen, terwijl een week later het tentenkamp voor dezelfde groep begint Tussen 14 en 28 juli is er een jongens- eombmatie-kamp: de deelne mers kunnen dan aan het „schuurkamp" of aan het „ten tenkamp" deelnemen. Het kan ook alle twee: dan duurt het kamp dus twee weken. Tussen 21 en 24 juli is er weer een jongenskamp, ditmaal voor 12-, 13- en 14-jarigen. De junioren kampen, voor jongens en meis jes van 8-, 9- en 10 jaar, begin nen respectievelijk op 28 juli, 4 en U augustus. De bestem ming van het gemengde kamp voor 16 tot en met 20-jarigen in het buitenland is nog niet bekend. Begin volgend jaar verschijnt de kampfolder van „Liefde en Vrede", waarin alle data en prijzen staan vermeld. De prij zen van de Eerbeek-kampen, zullen iets hoger liggen dan dit jaar: gemiddeld rond de 115 gulden per week.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3