Vlaardingse dames snel op winst Sportschool Vroegh kan concurrentie aan STUNT VAN KORENBEURS-RESERVES Oranje Nassau snel op achterstand MVC versterkt positie Schiedam behoudt hoofdklasser Spirit en ÖDI geen fout Handhaven ^MAANDAG 4 DECEMBER 1978 SCA/D/WW4 Schieda m/VIaardingen Beide standaardteams van de Vlaardingse volleybalvereniging Broleco hebben gewonnen- De dames behaalden de volle winst via een 30 overwinning op het uit Den Haag afkomsti ge Kalinko, terwijl de heren één puntje moesten afstaan asm Tonegido SC. De heren van het Schie damse Both Partners wonnen opnieuw vrij gemakkelijk; deze keer met 3-D van Otte VC. De dames leden verlies met 1—3 tegen het niet eens zoveel sterkere Flits. Ook deze keer ondervonden de heren van het Schiedamse Both en Partners weinig tegenstand van het laaggeplaatste Otte VC 2. In een wat éénzijdige driesetter speelden de Schiedammers zich naar de einduitslag van 3—0, via de setstanden 15—7, 15—6 en 156. Trainer/speler Peter van der Gugten: „Het systeem gaat steeds beter lopen en de combinaties komen vaster te liggen. Iets wat in de eerste klasse vrij uniek genoemd kan worden en ook de reden is van onze gemakkelijke overwinningen de laatste tijd". De dames van B&P zitten evenals aan het begin van het seizoen in een moeilijke periode. Opnieuw werd er deze keer verlies geleden tegen het uit Papendrecht afkomstige Flits, dat tot voor kort nog onder B&P op de ranglijst stond. Aanvankelijk zag het er naar uit dat de Schiedamse dames zich van de nederlagen de laatste tijd hadden hersteld toen de eerste set met 15—6 werd gewonnen. Daarna kon de ploeg niet meer tot effectief scoren komen en week de werklust voor een inspiratieloos spelletje van Schiedamse zijde. Flits dat de veelvuldige aanvallen uitstekend verdedigde, kon daarop de wedstrijd vrij eenvoudig op haar naam brengen in de volgende drie sets. Heren Be beren van het Vlaardingse Broleco hebben het moeilijk gekregen tegen bet Haagse Tonegido. Door een ronduit slechte stop van de tegenstander zagen de Vlaardingers kans om hun voorsprong In de eerste set uit te bouwen naar 8—0. Toen de pass bij Tonegido iets beter kwam te liggen zakte bet Vlaardingse peil echter wegen moest Broleco in de Haagse ploeg hun meerdere erkennen met een setverlies van 1315. Geïnspireerd door de achterstand speelden de Vlaardingers zich in de volgende twee sets naar een 2—1 voorsprong. Profiterend van de vele individuele fouten van de tegenstander werden de tweede en derde set met respectievelijk 15—6 en 154 gewonnen. In de vierde set zakte het Vlaardingse peil echter opnieuw, waarop Tonegido de stand op 2—2 bracht door deze set met 15—10 te winnen. De laatste en beslissende set lieten de Haagse heren het afweten toen Broleco een voorsprong van 6—2 had genomen. Tijdens de veldwisseling bij de stand 84 in het voordeel van de Vlaardingers, werd vernomen dat de tegenstander reeds genoegen nam met het ene punt Hierop wandelde de ploeg van trainer/speler Paul de Haan naar een 15—7 setzege met twee punten als beloning! Weinig last Hoewel de tegenstander als gevaarlijk werd betiteld hebben de Vlaardingse dames vaa Broleco weinig hinder ondervonden van het Haagse Kalinko. „Kalinko heeft reeds haar kracht bewezen door enige sterke ploegen een punt af te troggelen. Daarom.' ben ik dik tevreden over het feit dat de Haagse in de hele wedstrijd maar tien punten hebben weten te scoren", zegt een tevreden trainer/coach Kees Zevenbergen na de wedstrijd- In korte tijd speelde zijn ploeg zich naar een 3—0 overwinning via de setstanden 15—4,15—1 en IS5. - Door de overwinning op het uit Spijkenisse afkomstige Spivo hebben de dames van het Maassluise MVC hun positie in de middenmoot van de derde divisie G versterkt. De ploeg van trainer/coach Kees Vijfvïnkel ging goed van start tegen de volgens i de ranglijst gelijkwaardige tegenstander. Op de 14—4 aangekomen hadden de Maassluise dames echter maar liefst acht setpointS nodig om de eerste set uiteindelijk met 158 op hun naam te brengen. De terugslag hierop kwam in de tweede set De Maassluise ploeg zakte volledig weg en verloor deze set kansloos met 4—15. Pas halverwege de derde set ging het weer een beetje lopen. De ploeg hervond haar ritme en schreef deze set met 15—11 op haar naam. j. Dit spelpeil zette zich voort in de vierde set die door MVC meVj 15—9 werd gewonnen: 3—1. Schiedam/Vlaardingen Het tweede team van De Korenbeurs heeft voor een stunt van de eerste orde gezorgd. Het team was uit de overgangsklasse naar de promotiehoofd klasse gepromoveerd. De kansen op handha ving werden klein geacht, maar bet trio Jan Simons, Jan Landsbergen en John Buyk speelde een ijzersterk seizoen, wat de hand having al vrij snel zeker stelde. Afgelopen zaterdag werd de verrassing compleet, want door een 64 overwinning op Phoenix 2 promoveert het team nu zelfs naar de hoofd klasse. Een ontwikkeling, waarop ook De Korenbeurs vooraf zeker niet had gerekend. Voorzitter Jos Clazing: „Dit is werkelijk een complete verrassing. We waren van handhaving uitge gaan, laat staan dat we aan promotie dachten. Hoe anders is dat uitgepakt!" De Korenbeurs-voorzitter toonde zich terecht een beetje trots. „Schiedam is nu immers geen hoofdklasser kwijt geraakt We hebben nu met NO AD stuivertje gewisseld". Clazing wil echter f\ rr aliteit wel onder ogen zien. „Het zal daai in de hoofdklasse wel moeilijk gaan worden". In bijm get-, sport als bij het tafeltennis kunnen de b kens zo snel verzet worden. Promovee, De Korenbeurs 2 twee keer achtereen, het omgedraaide is ook mogelijk. NO AD immers degradeerde niet alleen uit de promotie-ereklasse, maar kon zich ook in de hoofdklasse niet handhaven. OVerigens stonden de Korenbeurs-reserves op de laatste speeldag nog gelijk met Phoenix 2 en Avanti 2. In theorie was er dus nog van alles mogelijk, maar door van Phoenix te winnen besliste De Korenbeurs zelf. Avan ti won ook wel, maar het onderlinge resultaat was met 5—5 en 7—3 winst duidelijk in Degradatie Schiedams voordeel. bij die ene winstpar lS, terwijl Jan Landsber gen twee keer scoortte. „Jan Simons en Jan Landsbergen zijn sterker gaan spelen, zo legde Jos Clazing de promotie uit „Maar ook John Buyk. Dat kwam omdat hij nu vrijuit kon spelen, wat hem een score van bijna veertig procent opleverde". Tegen Phoenix, waar uit nog met 8—2 werd verloren, was het zeer spannend. Tot 44 ging het gelijk op, waarna Jan Simons en John Buyk de zege én de promotie veilig stelden. Simons scoorde trouwens een hattrick, Buyk liet het Niet alleen de Korenbeurs-reserves verlieten de promotie-hoofdklasse. Ook met Radio Molenaar was dat het geval, zij het dat de Vlaardingers degradeerden. Die plaats in de overgangsklasse stond overigens al voor de wedstrijd tegen Red Star vast. Desondanks namen Aad van Opstel, Peter van den Broek Hans Jaap Oppenheim met een 2—8 overwinning waardig afscheit p afscheid van deze ldas- In feite is de degradatie net zo verrassend als de promotie van de Korenbeurs 2. Want met de komst van Peter van den Broek (voor René van Dijk) hadden de Vlaardingers zich zeker versterkt Die verwachtingen kwamen echter niet uit, temeer niet omdat Aad van Opstal een slecht seizoen doormaakte. Bovendien trof RM het niet in een zeer sterke indeling. Wellicht is met de mime winst in de slotpartij een basis gelegd voor een snelle terugkeer. In Goirle was Red Star overigens geen partij. Slechts Aad van Opstal en Hans Jaap Oppen- heim moesten zich één keer gewonnen geven. Peter van den Broek scoorde derhalve drie maal en ook het dubbel bracht winst op. Desondanks zal RM opnieuw in de overgangs klasse moeten beginnen. VIaardingen In de Micro korfbal com petitie zijn Spirit en ODI weer ongeslagen geble-" ven en Maassluis behaalde zijn eerste* overwinning. Spirit bleef gemakkelijk overeind te gen NI O 4 en de ruime 9—2 overwinning was eigenlijk nog maar een magere afspiegeling van het krachtsverschil. Het kostte Spirit wel behoorlijk veel moeite om het goede ritme te pakken, maar omdat NIO eigenlijk weinig tegenstand" bood, kwam Spirit ook niet in gevaar. In de eerste helft zorg den Jolanda van de Velde, Jan de Visser en Leo Vermeij voor. een 3—0 voorsprong, waarna Geert Moerman de ruststand op 4—1 bepaalde. Na de hervatting liep Spirit regelmatig weg van NIO, al was het vertoonde spel niet bepaald hartverwarmend. Jan Visser, Mari van de Krans, Conny Onk (2) en Jacqueline Oppe zorgden voor een 9—2 eindstand. Ook het ongeslagen ODI had na een lange periode van rust, in eerste instantie behoorlijk moeite met Sagitta 3. In de eerste helft hielden de teams elkaar in evenwicht (3—3), maar in de tweede helft was ODI iets -sterker: 6—7. In de Maassluise hal moest Maassluis toch nog alle registers opentrekken om Weidevogels op afstand te houden. De ope ningstreffers kwamen voor re kening van Leo van der Vaart (2—0). Even leek het erop, dat het een gemakkelijke Maasslui se overwinning zou gaan wor den, maar het pakte anders uit Door Wilma Nieman en Loe van der Vaart werd het 42, maar" door onnodige fouten en slor-; digheden kon Weidevogels ge lijk komen: 44. Het was Mart ha van der Gaag, die met twee gave treffers Maassluis de goe de weg wees: G4. Kort voor rust maakte Weidevogels er 6—5 van, doch op slag van rust werd het door Wilma Nieman toch nog 7—5. Direct na rust kwam Weidevo gels goed terug en al snel was het 77. Daarna doorbrak Joke de Vries de Bleiswijksc defen-' sie en daarmee ook het verzet: 87. Door Wilma Nieman, Mie- ke Montizaan en Theo van Vecl- en werd het alsnog een ruime 117 overwinning. Harga veroverde gistermiddag het eerste punt in de zaalcompe titie. Maar als 20 vaak had Harga geen greintje geluk. Door keihard te werken bouwden de Schiedammers via Arie Jansen, Ron van Nielsen en Karei van de Linden een 3l voorsprong op in de eerste helft. Nel Majoor, leek Harga zelfs de beslissende voorsprong.te geven van 4—1. Maar Ten Donck kwam terug. Bert Karstel zorgde nog voor 53 en 6—5, maar hierna kreeg Harga, dat nog enkele fraaie* kansen vlak onder de korf zag' verloren gaan, de rekening ge-' presenteerd: 6—6. te, zeven Vlaardingers telde. Mezelf als voorzitter meegere kend, evenals verzorger Jan Kamp en coördinator Ary Hoogendijk". Opvallend is dat Schiedam tot dusver weinig topjudoka's heeft voortge bracht Vlaardingen was en is wat dat betreft een wereld je apart "Allemaal jouw werk. Jan van Gorsel", beoordeelde de nog steeds grote judogemeenschap in Vlaardingen hem. Met de nieuwbouw van Schiedams enige sportschool komt daar misschien mettertijd verande ring in. De lessen die Gerard Vroegh destijds van leermees ter Jan van Gorsel kreeg, bij wie hij zelfs in dienst trad als man usje-van-alles, kunnen daarbij in de praktijk worden gebracht Gerard Vroegh zelf vond het zaterdag tussen alle geschen ken en bloemen door het einde. Niet zozeer de belangstelling van de genodigden, dan wel de waardering voor zijn moed om juist in Groenoord een sportschool te laten bouwen. "Het klinkt als water verko pen in de woestijn", aldus Jan van Gorsel, die namens zich zelf sprak en daarom geen portefeuille van CRM op zak had. "Eigenlijk", aldus Van Gorsel, "is het uniek, dat een sportschool, waarvan elke In de nieuwe sportschool zullen ook de kleintjes aan bod komen. Zaterdag ga ven ze daar al een voor- poefjevan. Henk van Oosten bewijst dat hij voor Gerard Vroegh te sterk is. De lachende gezichten verraden echter de opzet in het spel. stad er wel één heeft, (Schie dam dus nu eindelijk ook) zich kan handhaven naast zoveel sportverenigingen". Het aantal leden, plusminus 800, bewijst het Ik vraag me dan ook af of een sportschool méér te bieden heeft Naast allerlei soorten judo en jiu jit- su, behoren thans trimmen en door Bas van den Berg conditie-training tot de behoef tige sporten". "Misschien", vroeg hij zich verder af, "is het de wijze van lesgeven. Ik be doel zó goed, dat het bij de jeugd aan slaat Hoewel", moest ook Jan van Gorsel toe geven, "de animo voor presta tie-judo aan het teruglopen is". Gerard Vroegh in dit verband: "Tien jaar terug wilde iedereen in een zg. selectieploeg, dat bestaat thans niet meer. Hoe wel de animo voor judo in rijn totaliteit blijft bestaan. Maar het krijgt steeds meer de vorm van recreatie-judo". Niet in de laatste plaats was er waarde ring van de rijde van de leerlin gen. Een actie van toevallig de oudste leerling van de school, Bertus de Vette (54) ("vroeger voorzitter van SV De Holland- iaan", red) stencilde een brief met het verzoek geld te storten voor een mooi geschenk voor de sportschool. Het werd ui teindelijk een geluidsinstalla tie, die zaterdag naast de muzi kale medewerking van Harpe Davids, werd getest Voor Ge rard Vroegh betekent het in elk geval dat met de sportschool voor hem een jongensdroom in vervulling is gegaan... staatssecretaris Wallis de Vries van CRM, haalde dierbare her inneringen op, en Gerard Vroegh besefte dat hij met ruim 800 leerlingen een "har de" ondernemer was gewor den. Tussen de bedrijven door Henk van Oosten: "Vorige maand in Parijs maakte ik mee dat de nationale ploeg, waar eens Ge rard Vroegh deel van uitmaak- Oranje Nassau in de aanval tegen Nieuwerkerk. Het mocm ecmer met uaie,,, uo Vlaardingse ploeg verloor kansloos. Vlaardingen Na een afwezigheid van drie jaar mocht de korfbalformatie van Oranje Nassau eindelijk weer eens spelen in de Vlaardingse sporthal. Dit betekende vele Nassauers op de tribune. Het team zelf was van plan er wat van te maken, want flitsend kwam het uit de startblokken en in een hoog tempo probeerde het Nieu werkerk onder druk te zetten. Dit resulteer de in een verre treffer van Peter van Brandwijk: I—0. Maar daarna werd het spel nerveuzer en van beide kanten te gejaagd. Beide ploegen konden moeilijk in hun ritme komen, omdat scheidsrechter Troost een dominerende rol wenste en alle speelsters en spelers soms tot wanhoop bracht met zijn eigen interpre tatie van de spelregels. ïn het verloop van de wedstrijd bleek Nieuwerkerk het meest geroutineerd en AnhtprGtnnsl bespeelde deze te beïnvloeden scheidsrech- ter handig. Daardoor kreeg Nieuwerkerk keer op keer het voordeel van de twijfel bij arbitrale beslissingen. Ondanks het goede spel van de eerste aanval van Nassau vergat het één ding, nL te scoren. Nieuwerkerk deed dat wel: 1—1. Toen brak voor Oranje Nassau een fatale periode aan. Nieuwerkerk had in de tweede opstelling het sterkste damesduo en nam daardoor het initiatief. Dit resulteerde in een snelle voorsprong van Nieuwerkerk van 15, Dit betekende tegelijk de genadeslag voor Oranje Nassau, want daarna vloeide het geloof in eigen kunnen geheel weg. De rust ging in met een dramatische 1—6 stand. Na 1—7 verving Wim de Koning Peter van Brandwijk voor Hans Landman, een jeugd speler. Dit om hem nu reeds wat ervaring op te doen in het eerste team. Nieuwerkerk bleef scoren, al had het voor 1—8 en 1—9 de hulp van de arbiter nodig om via de stip te scoren. Vooral de negende tegentref fer was zeer aanvechtbaar. Dieuw van der Windt stond haar plaats af aan jeugdspeelster Anthoinettte Vermey. Even veerde Oranje Nassau weer op, toen Leo van der Bie er middels een strafworp en een ver schot 3—9 van maakte. Maar het waren de laatste wapenfeiten van Nas sau. Het duel ging uit als een nachtkaars en Nieuwerkerk bepaalde de eindstand op 3—11. cabines en een bar met soos- ruimte bevat, keerde de sfeer van vroeger weer even'terug. Henk van Oosten was gelukkig dat hij met het openingscere monies 1, een tai-o-tossï (li chaam groot laten vallen) worp Gerard Vroegh had kunnen verslaan, die hem eens ont troond had als kampioen van Vlaardingen, Jan van Gorsel, thans één van de adviseurs van Schiedam Eenglur.de- alles om draaide. Voor rende Jan van Gorsel te de ogen van een deel van midden van zijn vroege* de Schiedamse sportge- re leerlingen: Rob Hein, meenscbap werd zijn Chris de Korte, Henk sportschool in Groe- van Oosten, voorzitter noord, dat alleen aJ een van de budobond, Siem dojo heeft van 200 vier- Kat testaart, intematio- kante meter, officieel naai arbiter en... Gerard geopend. Vroegh, waar zaterdag In de school, die verder kleed-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 4