Dan les Inventus wisselvallig Martin van der Hidde dwingt Enwe remise af Sunlight óp het Stadhuis r I randstad 'faraniz Sony PhfllBS Sansut Pioneer *«ec2t3 Heren tweemaal onderuit P WÊÊmÊmÊM iMgliÉsÉïïl yg 3*. "Wis»- Ir Vlaardingen blijft ongeslagen k uitzendbureau. I „De Lange HavenI 7 v*ns.J*ber korte hoogstraat 1 tel 34 37'14 vlaardinaeri ■MAANDAG 4 DECEMBER 1978 SC/VD/WW 6 Schiedam Zowel het heren team als het dames team van de basketbal- vereniging Juventus heb ben een zware week ach ter de rug. Het heren team, dat het afgelopen weekeinde met 94--81 verloor van BV Gronin gen, moest eerder in de Margrietbal in het beken de BC Markt/Utrecht met niet minder dan 11681 zijn meerdere erkennen. Het damesteam zag de wedstrijd om de tweede plaats verloren gaan. In en tegen Amstelveen werd het 57—36 voor de thuisploeg. Daarna werd echter wel van nummer vier op de ranglijst ge wonnen. In de Margriet hal werd Parker uit Lei den overtuigend versla gen met 65—38. Al na vijf minuten keek Ju ventus tegen een 238 ach terstand aan door een slecht uitgevoerde 2one verdedi ging. Ondanks het goede spel van guard Roel van de Most zag Ju ventus geen kans deze vroeg opgelopen achterstand teniet te doen, waardoor de Utrechtenaren met 11681 aan het langste eind trokken. De uitwedstrijd tegen BV Groningen liet een heel ander Ju ventus zien. Juventus, dat Roel van de Most en John Heilk moest missen, bleek nu wel in staat om terug te vechten hetgeen eerder nau welijks gebeurde. Ook in de ze wedstrijd liep de Schie- damse ploeg al snel een ach terstand op (17—8 na vijf minuten), maar door een goe de man-to-m an verdediging, waarbij Wim Cordemans de Amerikaan van -onm- gen knap uitschakelde, kwam Juventus terug. In de Z5de minuut nam de Schie- damse ploeg zelfs een kleine voorsprong: 3134, die werd behouden tot vlak voor de rust. Toen moest Juventus gas terugnemen, waarvan de thuisploeg goed profiteerde: 45—42. In de tweede helft nam BV Groningen direkt een ruime re voorsprong. Tot aan' de tiende minuut bleef het ver schil tien punten {6454) maar hierna kreeg Juventus het echter zeer moeilijk, ook al gezien de soms wat matige arbitrale beslissingen. In de 15de minuut had de thuis ploeg dan ook een 83—64 voorsprong genomen. In de laatste minuten kwam Ju ventus toch weer terug, maar de tijd én de routine van de Groningers stonden een be ter resultaat in de weg. Eind stand: 94—81. Topscorers: Harry Sluimer 23, Jaap Boon 20, JRoel Pieper 13 en Peter van der Waal 10 punten. Dames Het damesteam heeft de be langrijke wedstrijd tegen BV Amstelveen verloren. Vanaf de eerste minuut heeft Amstelveen het initia tief in handen gehad. Viaeen 3216 ruststand werd het uiteindelijk 57—36 in het voordeel van de Amstel- veense dames, waardoor Ju ventus de tweede plaats in de eerste divisie moest inle veren. Na deze onverwachte nederlaag moest worden ge speeld tegen Parker uit Lei den, dat zes punten achter stand had op Juventus. De eerste minutens waren bar slecht van beide zijden. Er werd maar wat aangerom meld, wat resulteerde in een 0—0 stand na vier minuten spelen. Juventus hervond zichzelf het eerst en nam dan ook een voorsprong na tien minuten spelen (12—6). Par ker liet echter geen kans voorbij gaan om dichterbij te komen en rond de 15de minuut was de ploeg van trainer/coach Hans van Hoorn toch weer in de pro blemen (23—20). Een felle zóneverdediging zorgde er echter voor dat Juventus met de rust tot nog een 29—21 voorsprong bad geno men. Na de rust een herboren Ju ventus. Vanaf de eerste mi- - mmmm nuten werd Parker volkomen weggespeeld. In de negende minuut had het Schiedamse team een 4026 voorsprong. In de volgende rijf minuten scoorde Parker helemaal niet meer, waardoor Juventus de voorsprong aanzienlijk kon vergroten. Bij het laatste fluitsignaal van de goed lei dende scheidsrechters was de stand 6533 en had Ju ventus, voornamelijk dan in de tweede helft, bewezen wel degelijk in de top van de eerste divisie te behoren. Topscorers: Marijke Klos 13, Sylvie Franzen 10 en An ja Peters 10 punten. Vlaardingen Sunlight, dat volgend jaar van zijn complex af moet en een fusie met Cl ON zag stranden, heeft donderdag een onderhoud met sportwet houder Cees Bot Ook Dick van der Snoek, Jan Barendregt, Jo van der Lugt en Teun Goed- knecht, doen mee aan het ge sprek, dat moet voorzien in een ander complex voor de zater dagderdeklasser. De kans is niet uitgesloten dal zal worden besloten dat niet CION, zoals gepland, maar Sun light over zal stappen naar het complex van Vlaardingen, dat zelf volgend jaar naar de Broek polder verhuist. Afhankelijk van een dergelijke beslissing heeft Piet Reygersberg, de voor zitter van CION, eveneens - in een later stadium - een gesprek met de plaatselijke overheid. De jeugd in diep gepeins verzonken Dr. Euwe moest één remise toestaan VI aardingen Het korf balteam van De Bennen uit Capeiie aan den IJs- sel heeft de sterke korf balploeg van VIaardin gen geen halt kunnen toe roepen. In de sporthal Westwijk moesten de Vlaardingers een snel op gelopen 1—3 achterstand eerst ombuigen tot een gelijke stand, die bij 44 dan ook bereikt werd. Voor de Vlaardingse tref fers zorgden Dick van Ekelenburg, Frans Ver meulen, Rian Roozendaal en Marijke Hcinsius, On middellijk na de eerste gelijke stand demarreer de Vlaardingen en via doelpunten van opnieuw Marijke Heinsius, Rien Roozendaal, Frans Ver meulen, en Marieke Bos huizen en Anja van Eke lenburg bereikten de bei de ploegen" een 95 rust stand. In de tweede helft vielen er heel wat minder doel punten te noteren. Na een snel doelpunt van Marij ke Strubbe (105) zakte Vlaardingen wat weg, waarvan de Capelse ploeg onmiddellijk profi teerde: 108. Zo ver lie ten de Vlaardingers de bezoekers nu ook weer niet komen, en middels Rien Roozendaal en Diek van Ekelenburg kwam de 128 stand op het bord. Een alles of niets offen sief van De Bermen lever de tenslotte de 1210 eindstand op.- Vlaardingen Martin van der Hidde, leerling van de Openbare Scholengemeen schap Prof. Casimir, heeft hef gepresteerd de oud-we reldkampioen schaken, Dr. Ma* Euwe een remise af te dwingen. Hij deed dit tij dens een door Dr. Euwe gespeelde schaaksimultaan, waaraan nog andere sch olieren het de grootmeester trachtten moeilijk te ma ken. Alleen Martin slaagde erin de halve winst binnen te halen, de overige spelers moesten tegen ArsTT NOQTEBOOM autobanden BV ZwJluwlaanM SÖiiëdam/Kethel -. Tel. 700069-708970 b:g'.0- 708328 zaterdags,; tot 13.00 uur geopend direct industrie werk voor: BANKETBAKKER m.t.v, zo spoedig moge lijk voor hele dagen voor een relatie in Vlaardingen voor onbe paalde tijd. PROMOTE- MEDEWERKERS de werkzaamheden worden verricht in een 3-ploegendienst (week end vrij), enige jaren LTS is een goede voor opleiding. Hij moet voor onbepaalde tijd be schikbaar zijn voor een bedrijf in fl'daro-Zutd. INPAXSTERS Dr. Euw» de vlag strijken. Naast oud-voorzitter van de FID was ook mevrouw M. C. Vreeken- Bouman te gast in het gebouw van de Vlaardingse Scholenge meenschap. In de periode 1962/1972 was zij schaakkam pioene van Nederland en maak te deel uit van de schakers die ons land bij de wereldkam pioenschappen in Argentinië vertegenwoordigden. Mevrouw Vreeken speelde eveneens een simultaan met jongens die al snel tegen Dr. Euwe het schaakloodje moesten leggen. Zij deed dit echter onder het geven van voorlichting tij dens het spel. Na afloop bracht rector L. J. Ph. Maas namens de jongens Dr. Euwe en me- vrouw Vreeken dank voor deze leerzame middag. Hij deed dat onder het aanbieden van een presentje. Dit jaar is de Scholengemeen schap begonnen op de vrijdag middag de gebouwen open te stellen voor de leerlingen. Met de buitensporten mee gerekend zijn er de nodige activiteiten. Op het gebied van de sport doet men aan boksen, hockey, voet bal, handbal en tafeltennis en uiteraard ook aan schaken. De sporten zijn ondergebracht in de vereniging „Universia". Ook aan creativiteit wordt het nodige gedaan, onder meer het artistieke etsen en pottenbak ken- Rector Maas hierover: „Het is een grandioos succes en voor ziet blijkbaar in een bestaande behoefte om met elkaar bezig te zijn op verschillende gebie den. Niet minder dan twintig docenten zijn eveneens enthou siast bij deze vorm van ontspan ning betrokken. De Scholenge meenschap heeft momenteel 1200 leerlingen, verdeeld over de onderwijssectoren: MAVO HAVO en VWO. Hoeveel er hiervan aan de activiteiten we kelijks deelnemen is zelfs niet bij benadering vast te stellen", aldus de heer Maas. •jCdwSKf *jCö*<5ks «/3*3K> SPECIALITEITEN RESTAURANT tevens beschikken wu over SFEERVOL INGERICHTE ZALEN VOOR HET VERZORGEN VAN AL UW DINERS EN PARTY'S n»9»m) .Geopend ranal 11-30 uur Zaterdag vanal 17.00 I,ur ej i ZONDAGS GESLOTEN i SCHIEDAM-LANGE HAVEN 99 TEL. (010)73.20.33.73.23.69 p *xsi«sp"Ngi«3r»«<(S)i»e»,,«<e»3y»rNSii«ay"^'i'iae' "ür ■><7

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6