Kabeltelevisie blijft uit ■«•■rï? Moderne ambulance voor Hoek van Holland Met lager inkom en eerder koopwoning W. Oomen leidt PvdA Bijna zeer duistere heropening kerkgebouw Afscheid b»j Schiemond In Maas land Vriendin Ingebroken in twee scholen. Onwel Kethel op kleurenfilm Peuter (3) speelt met lucifers Gemeente komt weer eens met informatie Woudhoek-Noord: VOLVO GESTOLEN Kelderbrand Gemeentestop slaat door Nieuw lid voor de raad voor de V olkshuisvesting Glaasje op; rijbewijs kwijt Jubilarissen bij gemeente Maassluis DINSDAG 5 DECEMBER 1978 SC/VD/WW3 Maasland De bewoners van Maasland worden niet op korte termijn aangesloten op kabelte levisie. Dit blijkt oit antwoor den van het gemeentebestuur van Maasland op vragen van de CD A-fractie. Op de vraag of Maasland op het gebied van kabeltelevisie een achtergebleven gebied was geworden antwoordde burge meester J. van den Brink; „Ja, eigenlijk wei Maar niet alleen Maasland, ook het hele West- land is daartoe te rekenen". Nagenoeg het hele Westland moet de kabeltelevisie nog ont beren. Aanleg van een net in Maasland alleen en het bouwen van een ontvangststation is niet haalbaar, terwijl aansluiting op het Maassluise net ook niet tot de mogelijkheden behoorde. Toch kon de burgemeester nog enkele positieve geluiden naar voren brengen. „Rijswijk en Rotterdam zouden eventueel als &a doorgeefstation kunnen dienen. De besprekingen met de PTT daartoe zijn geopend. En de indruk bestaat, dat zij wel me dewerking wil verlenen. In het Westland zijn metingen verricht met een helicopter waaruit is gebleken, dat er met een straalverbinding tussen het Westland met Rijswijk of Om moord (Rotterdam) betere re sultaten rijn te verwachten dan met één centrale mast in het gl astuinenbouwgebied. i De nieuwe ambulance. Hoek van Holland Sinds zaterdag beschikt Hoek van Holland over een uiterst moderne ziekenauto. Niet alleen is de achtcyUn der Chevy Van (nog) uniek in zijn soort maar ook van de inrichting kan dat worden gezegd. De auto heeft een speciaal ge- van de nieuwe type brancards, veerd chassis voor het vervoer Het interieur biedt plaats aan Naar aanleiding van uw publi catie „Leerling slaat leraar" van vrijdag jongstleden, wil ik u meedelen dat niet ik, maar me vrouw B.R., de vriendin van de heer Gerringa, een aanklacht bij de politie heeft ingediend en tevens naar de directie van de LTS is gestapt Dit om verdere moeilijkheden zoals brieven en telefoontjes te voorkomen. G. J. Gerringa-Lub king Schiedam Maassluis In twee Maasslui se scholen is zaterdag Ingebro ken. Door vernieling van ruiten heeft men zich toegang verschaft tot de Panta Rhei en de Paulus- school, respectievelijk gelegen aan het Dennendal en Wevers kade. Vermist worden een radio, een fototoestel, een stopwatch en een cassetterecorder. De totale waarde bedraagt 650 gulden. Schiedam De 35-jarige W. X van der S. is in de nacht van zaterdag op zondag onwel ge worden op dc Boerhaavelaan. Door de GGD is hij vervoerd naar het gemeenteziekenhuis, waar opname noodzakelijk werd geacht. Schiedam Amateur-cineast Henk Lansbergen heeft een kleurenfilm gemaakt van Ke thel, waar hij rijn jeugd heeft doorgebracht Op donderdag 7 december gaat hij zijn rolprent vertonen voor een groepje geïn teresseerden in het Schiedams® gemeentearchief. In de film rijn shots opgenomen van nog bestaande rustieke plekjes in Kethel, tevens van wat door opspuitingen van wei degebieden het vroeger land schap ontsiert en - mogelijk - alsnog verloren dreigt te gaan. Een knappe beeldwisseling maakt een en ander bijzonder suggestief. Het is een appèl ge richt tot de plaatselijke over heid om toch wat er van het landschap van het vroegere- agrarische gebied over is te sparen en te conserveren. Schiedam Het driejarige zoontje van de familie B. uit de Goereesestraat heeft zondag een binnenhuisbnmdje veroor zaakt en is, geschrokken van de hevige rookontwikkeling, zonder iets te zeggen weer zijn bed ingekropen. Veel vroeger dan rijn vader en moeder was het knulletje zonda gochtend rijn bed uitgestapt. In de huiskamer trof hij resten van schrootjes aan, die hij met luci fers in brand probeerde te ste ken. Geschrokken van de enoi- me rookontwikkeling en waar schijnlijk bang om van rijn vader en moeder op rijn kop te krijgen is het jongetje zonder iets te zeggen weer het bed ingekropen. De overburen van de familie B. zagen de enorme rookontwikke ling en probeerden de familie via de telefoon te waarschuwen. Toen dat niet lukte werd de politie gewaarschuwd en kon de brand met emmers water wor den geblust De schade be draagt 500 gulden. Schiedam De „lagere inkomensgroep" komt het eerst In aanmerking voor de 124 koopwonin gen, die in deelplan 1-B voor Woudhoek-Noord zijn opgenomen. Met dat criterium komt het inlor- matieteam Schiedam- Noord op de proppen, na een lange periode van stilte. „Er was een tijd lang niets te melden," zegt Henk Lamphen, secretaris van het informatie- team. „Pas nu deelplan 1-B er is, nadat vorig jaar 1-A op tafel kwam, worden wij weer de hele dag door om informatie opge beld door mensen die interesse hebben in een woning in Woud- hoek." Nadat vorige week bekend werd dat in opdracht van de NV Bouwfonds Nederlandse Ge meenten 124 eengezinswonin gen gebouwd gaan worden ten westen van de Har re weg, waar van 86 in de premiekoop- en 38 in de vrije sector, hebben zich bij de gemeente al tientallen gegadigden gemeld. De eerste paal wordt door wet houder Chris Zijdeveld,naar verwacht begin 1979 geslagen. Maar het ligt voor de hand dat met de bouw van de 304 wonin gen van deelplan 1-A wordt begonnen; over dit plan-Hoorn vindt woensdag 20 december in Den Haag een hoorzitting plaats, en het wachten is offi cieel op de uitslag daarvan. Intussen kunnen de kandidaten voor het tweede deelplan door de gemeente worden gekozen. Voorwaarden zijn wel aan de toewijzing gesteld. Het informa tieteam benadrukt, dat deze cri teria alleen gelden voor 1-B en dat voor alle volgende deelplan- nen andere normen kunnen gel den. Maar bij 1-B gaat het erom, dat bij de toewijzing voorrang wordt gegeven aan inwoners van Schiedam en aan mensen die in Schiedam werken, aan Schiedammers die een geschik te doorstroomwoning achterla ten en aan die „lagereinkomens- groep". Bovendien wordt een relatie gelegd tussen gezins grootte en woninggrootte. Brief weg De werkgroep ruimtelijke orde ning van de SSSN is er haast verwonderd over, dat er einde lijk weer eens informatie is gekomen van het speciale team in het stadskantoor. Bij de stich ting samenlevingsopbouw Schiedam-Noord had men vóór de zomer al enige kritiek geuit op de karige berichtgeving van de ambtenarij op de Woudhoek- plannen. Zo is er een brief van 19 mei, die de werkgroep naar het infor- matieteam stuurde, die nooit is beantwoord. Deze brief is de mist ingegaan: Lamphen zegt het schrijven nooit te hebben ontvangen. Daarom heeft de SSSN-werkgroep zich voorge nomen het met een tweede brief nog eens te proberen. In de Be- drijfsgemeen- schap „Schie mond" is vrij dagmiddag of ficieel afscheid genomen van werknemers die dit jaar vij fenzestig jaar zijn geworden. Dit gebeurde in de kantine in tegenwoordig heid van hun echtgenoten, leden van de ondernemings raad en stafle den. Het waren de heren G. A. Janse. 24 •dienstjaren, werkzaam ge weest bij cul tuurtechnische objekten: J. O. Frings. 23 dienstjaren in hetzelfde ob ject. Ook de heer J. E. Tahey heeft hier 11 dienstjaren achter de rug. De heren L. Ei kenbroek en A. Wendrich slo ten een dienst- periode van acht jaar af, respectievelijk bij interne za ken en de Raad voor het plaat selijke Bejaar- denwerk. Een dienstverband van twee jaar beëindigde de heer J. D. Sche- we, werkzaam geweest bij in dustriële objec ten van de WSV. Twee van de scheidende werknemers waren bij het afscheid niet aanwezig. Net als de vier over igen krijgen zij ais herinnering aan de WSV een foto-aibum, eigen fabrikaat van de afdeling papierbewerk ing, voorzien van foto's ge maakt tijdens dit afscheid. Na het officiële ge deelte volgde een open re ceptie voor alle werknemers en verdere belang stellenden. SchiedamHans van der Vlist is als voorzitter van de PvdA in Schiedam opgevolgd door Wim Oomen. Dat heeft te ma ken met de dubbelfunctie, die ir. Van der Vlist al enige tijd bekleedde. Naast het voorzitterschap van de Schiedamse afdeling van de PvdA had hij, sinds de lente, zitting in de socialistische frac tie in provinciale staten van Zuid-Holland, en deze bestuurs functie gaat hem nu te veel tijd kosten. Van der Vlist blijft wel bestuurslid van de PvdA-Schie dam. Wim Oomen woont in Schie- dam-Oost, evenals Hans Bak ker, die secretaris van de Schie damse PvdA blijft. Penning meester is Hans Konings gewor den. Truus de Nijs blijft optre den als contactvrouw van de Rooie Vrouwen in het PvdA-be- stuur. De overige bestuursleden rijn Wil Kraan, Netty Leeman, Yvonne SUjee, Wil Spoor. Ben Stuiven be rg en Maureen Verlin de. Daardoor bestaat het PvdA- bestuur uit zes vrouwen en vijf mannen. twee liggende patiënten en twee verplegers of eventueel ook aan drie zittende patiënten en een verpleger. De ambulance beschikt aan bei de rijden over zuurstofappara- tuur volgens het Medumat-sys- leem. Het hele zuurstof-circuit kan worden afgekoppeld om het ook buiten de wagen te kunnen gebruiken. Daarnaast is er een extra aansluiting voor hartbe- wakingsappara tuur waarover de Hoekse huisartsen reeds be schikken. Een speciale „schep- brancard" biedt de mogelijk heid om patiënten die op straat gewond zijn geraakt, op de brancard te leggen zonder ze beet te pakken. In de wagen kunnen de brancards omhoog worden gebracht zodat de ver plegers betere mogelijkheden hebben om hulp te bieden. Met een verplegersstoel in de rijrich ting en voorzien van veiligheids- gordels. Tegelijk met de inge bruikname van de nieuwe zieke nauto heeft het taxi- en ambu* lancebedrïjf Rooney ook de ga rage gemoderniseerd- Natuur lijk verlangt niemand naar een nt in de ambulance, maar dat neemt niet weg dat de zekerheid van een goede verzorging in noodgevallen toch wel prettig is. Gezien de grote belangstelling tijdens het „open huis" zater dagmiddag is men zich in Hoek van Holland terdege bewust van de noodzaak van goed verzorgd ziekenvervoer. Maassluis Vanaf de Maas sluise Schubert laan is in de nacht van donderdag op vrij dag een dure Volvo-personen auto gestolen. De wagen heeft als kenteken 32-XF-70. Maassluis Brand gepaard gaande met een explosie heeft zaterdagmorgen voor enige consternatie gezorgd aan de Maassluise Da Costaplein. De eigenaar van een crossbrom mer was in de kelder bezig met het schoonmaken van zijn twee- wieler. Op een gegeven moment stroomde er benzine uit de brommer dat terecht kwam op een primitief aangesloten gas kacheltje. Door de explosie ging een ruit aan diggelen. Persoonlijke on gevallen deden rich niet voor. Hoek van Holland Terwijl tientallen belangstellenden zich vrijdagavond in de hal van de vernieuwde gereformeerde kerk in Hoek van Holland ver drongen, sloeg buiten de ge meen testop door. Dat gebeurde kort voor het moment dat dc officiële (her)o- pening van het kerkgebouw zou plaatsvinden. Enige consterna tie was het gevolg, vooral toen bleek dat deskundigen uit Rot terdam moesten komen om het euvel te verhelpen. Gelukkig bleek de ambtelijke molen in noodgevallen nog wel eens snel te kunnen malen, want binnen een half uur waren er inderdaad mensen uit de Maas stad en was de nieuwe stop geplaatst. Daarna konden de inmiddels weer in aantal gegroeide aanwe zigen zien wat er allemaal in de gereformeerde kerk was ge beurd. Op de eerste plaats is het inwen dige van het gebouw honderd tachtig graden gedraaid, dat wil zeggen dat de preekstoel en de stoelen een andere kant op staan. Een bijzonder effect geeft ook het orgel dat achterin de kerk aan de muur is opgehangen. Het donkerrode „hangende" plafond, in combinatie met de grijze vloerbedekking en de ro bijnrode bedekking van de kerkbrede kansel, geeft het ge heel een warme uitstraling. Vertegenwoordigers van kerke- raad en bouwcommissie toon den zich dan ook erg blij met de vernieuwbouw die werd uit gevoerd door het aannemersbe drijf Kleïjwegt B.V. tnHoek van Holland. De heer H. Kleijwegt, toch wel geschrokken van het feit dat het licht plotseling wegviel, bood de kerkgemeenschap twee prachti ge zilveren kandelaars aan die door dommee A. Haaima dank baar werden aanvaard. Na een lange periode van inwo ning bij de hervormde kerk kon zondag de kerkdienst weer in eigen huis worden gehouden. Maassluis De heer L. van Reeuwijk is benoemd tot lid \An de Maassluise raad voor dc Volkshuisvesting. Hij volgt de heer ing. L. F. M. Speel op. Omdat raadslid Speel in nog twee andere functionele raden is benoemd en deze raden op dezelfde data vergaderen als de raad voor de Volkshuisvesting, verzocht hij om het totale vergadersche ma te herzien. Dit is echter niet mogelijk gebleken. In verband hiermede heeft de CDA-fractie medegedeeld dat de heer Speel rijn plaats vrij maakt voor raadslid Van Reeuwijk. V7 aar dingen Tegen de 20-ja rige R, v. G. uit Vlaardingen terdagnacht proces-ver- uitgemaakt wegens het rij den onder invloed. Omdat hij gevaarlijk reed en het niet de eerste keer was dat hij hiervoor werd aangehouden, werd rijn rijbewijs in beslag genomen en de bloedproef ge daan. De auto werd overge bracht naar het Vlaardingse po litiebureau. Maassluis De heren M. Buy- nink, L. Koorneef, K- Molendijk en S. Touw, medewerkers van het Bedrijf voor Gemeentelijke Sociale Werkvoorziening, zijn 25 jaar werkzaam bij de ge meen te Maasssluis. Op vrijdag 3 december om 14.30 uur worden de jubilarissen ge huldigd tijdens een feestelijke bijeenkomst in de kantine van het BGSW aan de Industrieweg Na deze huldiging vindt vanaf 15.30 uur een receptie plaats.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 3