Nieuw cl ubgebouw voor HBSS kost gemeente niets i SPORT Voorlopig geen uit breiding sportpark De Commandeur Verplicht99 nummer voor De Korenbeurs VI te sterk voor Groenoord Vlaardings kampioenschap Erwtensoeploop SCHIEDAM EN MARTINIT WINNEN ZES ERELEDEN KEER WEER 99 ortkort DONDERDAG 7 DECEMBER 1978 SC/V D/WW 6 door Bas van den Berg Het houten gebouw van HBSS (uitgezon derd de kleedkamers), dat tegen de vlakte gaat. Schiedam Een simpel berichtje in deze krant; HBSS verplicht zijn leden een x aantal uren te werken. Dat zoiets samenvalt met de goedkeuring van een garantie geldlening voor de bouw van een stenen clubhuis, is wellicht niet toevallig, luidt de eerste reactie. „Mis hoor", roept voorzitter Rien Klink lachend uit, „aan de bouw zullen wij weinig doen. We hebben er gewoon de tijd niet voor, omdat het bouwsel, dat 2 1/2 ton gaat kosten, in twee maanden tijd van de grond moet zijn." We komen als bestuur op de eerstvolgende ledenvergadering pas met een lijst van werkzaam heden, waarvan wij kunnen „ei sen" dat de leden daarvoor de "handen uit de mouwen steken. Wij hebben onder goedkeuring van de leden in de nieuwe Statu- *ten opgenomen, dat elk lid per jaar enkele uurtjes vrij ma3kt voor de club. Het ligt in de bedoeling, wanneer GS even eens zijn goedkeuring geeft aan deze gemeentelijke garantie een geldlening van anderhalve ton, dat het bestaande houten ge bouw, dat aan alle kanten verrot is. mei volgend jaar tegen de vlakte gaat" Twee maanden later moet het nieuwe bouwsel er ai staan. Alles bij elkaar zal de accommo datie van HBSS daarvoor met dertig procent worden uitge breid. Het clubhuis krijgt een vloeroppervlakte van 15 bij 17 meter, terwijl verder bestuurs kamer en keuken worden ver groot Nieuw zijn de aparte toiletgroepen voor dames en heren, en de entree tol het gebouw. De ontbrekende ton wordt door de club zelf inge bracht. Acties Kien Klink weer: „We hebben daarvoor al verschillende ac ties gehad, zoals met T-shlrts waarvan er van de duizend nog 25 over rijn, een bloembollen en boterletteractie en komen er nog meer. Verder zal de NSF worden ingeschakeld." De vraag rijst intussen waarom HBSS, een leefbare zaterdag- club van circa vijfhonderd le den, geen subsidie heeft aange vraagd, Rien Klink grinnekend: ,»Dat vinden wij als bestuur een beetje goedkoop. Overal wordt er tegenwoordig subsidie voor gevraagd hetgeen allemaal ten koste gaat van de wil van de leden om zelf te werken. Wij Rien Klink geen subsidie Vlaardingen Alle selecties van de Vlaardingse voetbal verenigingen, behalve die van RKWIK, zullen op 13 decem ber 3,10 en 20 januari deelnemen aan het zaalvoetbalkam pioenschap van Vlaardingen. Het toernooi, dat georgani seerd wordt door TSB met medewerking van Hans Voets, trainer vac jatelliet, wordt gespeeld in de sporthal De Vijfsluizen. Twaalf verenigingen fSB, CION, Satelliet,.^ VFC, Fortuna, Sunlight, Zwaluwen, Hollandiaan, HVO, VSV en DVO^Z) zullen via een afvalsysteem gaan uitmaken, wie zich de sterkste zaalvoetbal vereniging van Vlaardingen mag noemen. Het toernooi om het Vlaardings kampioenschap, dat drie" jaar geleden voor het laatst doorDVO'32 werd georganiseerd, gaal behalve om de titel ook om een aantal andere prijzen in de vorm van shirtjes, broekjes en kousen. De loting voor" het toernooi heeft vanavond om 20.30 uur in de foyer van De Vijfsluizen plaats. Schiedam/Vlaardingen Het zaalvoetbalteam van Groenoord heeft de opmars van VI geen halt kunnen toeroepen. In de Prins Alexanderhal was de koploper té sterk voor de Schiedammers, die na een 0-0 ruststand uiteindelijk met 3-1 het onderspit moesten delven,Oud-Groenoordspeler Slobodan Dutina opende in de tweede helft de score, maar na een uitstekende voorzet van John Wanders kon Cees Bezemer de gelijkmaker aantekenen. Nadat Groenoord had verzuimd een numerieke meerderheid uit te buiten, trok VI aan het langste eind. Via treffers van Piet de Vries en Hermes-speler Frans Bouman werd het 3-1 voor VI. villen 'een nieuw stenen ge bouw, daar is behoefte aan en vinden het dan niet meer dan billijk, dat wij er zelf groten deels voor opdraaien." „Ik vind het eigenlijk treurig gesteld met al die subsidies. Schiedam blijft nog achter, hoe wel die garantie veel eerder had kunnen afkomen, maar als ik naar Vlaardingen kijk, kan daar alles. Bij ons hoeft de gemeen schap niet op te draaien voor het nieuwe clubhuis. Het is in vele gevallen de weg van de minste weerstand. Ik moet wel neggen dat we hoog zitten met de contributie, sinds de laatste jaarvergadering, twee weken te rug, al op 140 gulden per jaar," „Met het verplicht stellen van zelfwerkzaamheid kan worden voorkomen, dat we een schoon maakbedrijf moeten huren om de cantine te reinigen. Maar je kan daarvoor ook subsidie aan vragen bij de gemeente. Weer de goedkoopste manier dus!" Verrot „HBSS is overigens wel hard aan een nieuw gebouw toe. Het houten bouwsel, dat nu twaalf jaar staat, is gewoon verrot", aldus Rien Klink. „Het onder houd gaat daardoor te veel kosten. Met de recente sneeuw val liep het water aan alle kanten naar binnen. Dat is on houdbaar. Je kan natuurlijk wel proberen alleen de muren van steen op te trekken, maar het blijft behelpen. Het wordt nu een gebouw, dat aan de eisen van deze tijd kan voldoen." Schiedam HBSS heeft zijn leden van verdienste benoemd tot erelid. Cees Simon was dat al, en daar zijn thans bijgekomen: Dick van Hermen, Henk Breevoort, Gerrit Boeren, Gerrit van Katwijk en Wim Nieuwstraten, die op de ledenvergadering daartoe werd benoemd. Hij trad tevens af als penningmeester (opvolger Tinus van der Leye) en maakte vijftien jaar deel uit van het bestuur. DJck van Hermen kreeg, omdat hij veertig jaar lid is, de gouden 'verenigingsspeld aangeboden. .Hoewel het door derden wordt Sunlight gebouwd, zal er een zogen a am- de „open" begroting worden overlegd, op welke wijze wij zelf kunnen meehelpen. Dat houdt natuurlijk nauw verband met de afwerking, zoals de electro, die we geheel in eigen hand houden". Aan het einde van het seizoen zal, zoals gepland, de korfbalvereniging ODI naar een nieuw complex trekken. Gelukkig zou men zeggen? Maar HBSS heeft bij monde van voorzitter Rien Klink al gezegd, dat het niet schroomt om Sunlight, dat van zijn vel den af moet volgend jaar, bin nen te halen. Rien Klink: „Ik vind dat je zoiets wel verplicht bent. Je kan zo'n club toch maar niet laten ophouden te bestaan". In Vlaardingen staat men niet in de rij om Sunlight op te vangen, daarom is de poging van HBSS te waarderen. „Alleen," zegt Arie Verlinde, volgende week vice-voorzitter van de Sehiedamse Sportraad, „juichen wij dat niet zo toe. Niet omdat Sunlight uit Vlaardingen komt, maar we zitten toch al met een tekort aan speelvelden, waardoor overbespeling nog verder in de hand wordt ge werkt. Verder geloof ik niet dat de gemeente, van wie de velden zijn, zoiets goedkeurt." HBSS blijft van mening, ook al is daar nog geen uitspraak van de leden over geweest, dat het Sunlight tijdelijk best kan op vangen. Voorzitter Ab Schotel van de Vlaardingse zaterdag club vindt het een prachtig idee, maar wil eerst afwachten hoe vandaag het gesprek met sport wethouder Cees Bot zal aflopen. Vanmiddag zouden zij zich sa men met leden van het dagelijks bestuur van de VRSR en de voorzitter van de sectie voetbal rond de tafel scharen. In de Margriethal bleef de ba lans gelijk. SW (mt 3-0 tegen Heil evo ets luis) en WK (met 5-3 tegen DJS) verloren, terwijl DRZ en Schiedam gemakkelijk konden winnen. Vooral DRZ had weinig moeite met tegen stander VOC. Via treffers van Frans Lansbergen, Gerrit de Kok (tweemaal), Cock Bruinsel en Piet Bast werd het een ruime 5-1 overwinning voor „De Rooie Zon". Ook Schiedam overtuigde en met maar liefst 5-2 werd tegenstander Unicum naar huis gestuurd. Sehiedamse doelpun ten: Ben Eikman, Leen Kooi man, Chris Jongman (twee maal) en eigen treffer. PPSC, dat vorige week het sterk bezette toernooi in Maasdam voor zich opeiste, kwam tegen ZW niet verder dan een gelijk spel. Arie Bel zorgde eerst voor de gelijkmaker, alvorens Coen Scheffer PP zelfs op een 2-1 voorsprong bracht Vlak voor tijd kwam ZW toch nog op 2-2. Martinit betrad de zaal tegen medekoploper VOB en na een harde en vrij rommelige wed strijd wonnen de Schiedam- 'mers, na treffers van ChielGou- ka. Kees Hoogwerf en Jan Blom, nipt met 3-2. Zwaluwen ging in de Rotterdamse Energie hal onderuit tegen Neptunus, dat met 6-3 de overwinning bin nenhaalde. Voor de Vlaardingse doelpunten zorgden Theo Juis- tenga (tweemaal) en Geert-Jan Bezemer. Uitslagen De overige uitslagen: Demo- s—FC Promenade 2-5 (doelpun ten: Fons van Doom en Ed van Dijk), RKWIK—Trouw/Kwar tet 7-3 (doelpunten: Ed van 3fe Graaf, driemaal, Henk Odljk, tweemaal, Kick van de Starre en Herman Hoekstra), FC Tybe- x—Swift Boys 4-2 (doelpunten: Cock Visser, tweemaal, Sjef Nab en Tinus Weber), VVO- R— GSS 4-2 (doelpunten: Chris van Gerven en Wim Broekhui zen), Afrikaander Boys—DVO 32 3-6, VDL—DOZ 5-2, FC Ve- com—SPSV 0-5, MVV '27Steeds Volharden 1-3. Vlaardingen Zondag 10 december vindt op het sportpark „De Vijfsluizen" weer de traditionele erwtensoeploop plaats. De te lopen afstanden zijn 2 1/2, 5 en 7 1/2 kilometer. De eerste start, die voor 2 1/2 kilometer, is om 12 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 1,50 en elke deelnemer, die de race volbrengt, ontvangt een fraaie herinnering. Na afloop is er volop erwtensoep. In verband met de beschikbare ruimte kunnen maar 90 trimmers aan dat evenement mee doen. 6 De cross-competitie van For tuna bestaat deze winter uit vijf veldlopen. Om te beginnen de tiende Kralingerhoutloop komende zaterdag, zaterdag 13 januari de Nieuwjaarsloop in Hoek van Holland, waarvan deze krant en PAC de organisa tie heeft, en verder de prestatie lopen bij VLTC in Den Haag, PAC in Rotterdam en wederom de Broekpolderloop van Fortu na zelf in april volgend jaar. O Met de aanhoudende vorst zijn de sportvelden erg hard geworden. De hal zit al meer dan vijf cm. in de grond, zodat er alle kans toe is dat er het komende weekeinde voor wat de amateurs betreft, niet zal worden gespeeld. De KNVB neemt echter pas vanavond een beslissing. Vlaardingen Bij de post- duiv enhou de rs vereniging Keer Weer kwam de doffer van de combinatie De Ligt, Boomsma en Geerlïngs als mooiste voor de dag. Dat gebeurde op een show van 175 ingezonden duiven. De overige tien beste doffers: 2. mevrouw K. Beekman, 3 en 4. J. Heijndljk, 5. com binatie T. J. B„ 6. C. G. Fre- hé, 7. A Engelaan, 8. H. de Goede, 9. A. Engelaan, 10. L. Hurksman. Maasland Burgemeester en wet houders en de gemeenteraad van Maasland zien geen noodzaak voor een snelle aanpak van de volgende fase in het sport- en recreatiepark J)e Commandeur". De financiële lasten wegen nogal zwaar, en bo vendien zijn nog niet alle bestem mingen in een volgende fase be kend. Een tijdstip van realisering voor fase 3 is gr, derhalve nog niet. Wel krijgt Scouting I f Maasland daar in 1979 een plaats en wordt er begonnen met de aanleg van waterpartij en en het creëren van een puinhoop. Dit alles zou dan in 1950 gereed moeten zijn- Voor fase 3 wordt vervolgens de aanleg van de korfbalvelden voor ODO noodzake lijk, temeer daar MW '27 meer en meer behoefte heeft aan een vierde veld. Dat ligt er ah maar daar speelt ODO momenteel op. In die derde fase wordt eventueel nog gedacht aan een hoefslag en tennisbanen- Achter de aanleg van een ijsbaan staat nog een groot vraagteken. Ook de pas opgerichte volkstuinvereniging krijgt ruimte in „De Commandeur". Vol gens wethouder Kwakkelstein zal dat echter niet op korte termijn zijn. De volkstuintjes zijn pas gepland voor 1982, in fase 4. De plaats van de volkstuintjes staat overigens nog niet vast Vooralsnog denken Burgemeester en Wet houders aan een terrein tussen de begraaf plaats en het mobilisatiekamp aan de Hof singel. Die grond is echter geen eigendom van de gemeente. De onderhandelingen daartoe moeten nog worden geopend, ter wijl bij een eventueel akkoord de financiële middelen er nog maar moeten zijn- Schiedam Zaterdag wordt het restant in de tafeltenniscompetitie verspeeld. In de ereklas se is dat nog de wedstrijd tussen Tempo Team en De Korenbeurs. Op 25 november werd dit duel uitgesteld wegens de Eu ropacup-verplichtingen van Tempo Team in Roe menië. Juist in dat weekeinde werden de Amsterdammers toch op nieuw weer kampioen in de Nederlandse competitie. Avanti verspeelde toen namelijk bij Midstars een punt, en beëindig de de competitie met 13 punten. Terwijl Tempo Team er toen al 14 had. Voor Tempo Team is de wed strijd tegen De Korenbeurs dus enigszins de verlate kampioens wedstrijd. Zij het dat de titel al binnen is. want ook in deze competitie (zonder Bert van der Helm) was er voor de Amster dammers nog te weinig tegen stand om de eenzame positie aan te tasten. Voor De Korenbeurs is de laat ste wedstrijd ook al niet meer van belang. De Schiedammers beëindigen deze competitie op een derde plaats. Winst of ver lies tegen Tempo Team veran dert daar niets meer aan. Een overwinning van De Koren beurs brengt het puntentotaal ook op 13, gelijk met Avanti. - -M Het eerste duel tegen TT leverden de Amsterdammers ook al winst op. De club van Bettine Vriesekoop is echter in het voordeel vanwe ge de onderlinge duels met De Korenbeurs. Weliswaar werd het zowel in Hazerswoude als in Schiedam een 6-4 zege voor de thuisspelende club, maar het game-voordeel is voor Avanti. Derhalve is de wedstrijd tussen Tempo Team en De Korenbeurs voor de ranglijst in geen enkel opzicht meer van belang. Een teleurstellend slot van de com petitie derhalve, met het spelen om de eer als hoogste inzet

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 6