DVUC houdt vast aai i kunstijshal elftal moet ik bij elkaar houden" ai Grote tegenstand voor Vlaardingen ODO Koos Henneveld krijgt zijn zin Broekpolder-cross 1SI1S ZWALUWEN NOORDWIJK Wél 400-meterbaan voor officiële wedstrijden M - - Betere selectie van judoka's Kerstbazaar Liefste wens van Theo Laseroms WmËm Kaifsbeek in '80 voor zitter af NK-judo Kersttoernooi OPENING TRIBUNE ZWALUWEN VRIJDAG 8 DECEMBER 1978 SCA/D/WW - Vlaardingen Voor de Viaardingse ijselub kan men langzamerhand wel bewondering hebben. Een stichting uit die club, die volgend jaar het eeuwfeest viert, heeft er jaren over gedaan het gemeentebestuur ervan te overtuigen, dat Vlaar- dingen rijp was een kunstijshal te bezitten op een gereserveerde strook grond langs rijksweg 20. De exploitatie van de hal was berekend op een streekfunctie, die ervan uit rpoest gaan. Zelfs de Sportraad, die zich bij herhaling met het verzoek van deze stichting heeft beziggehou den, wist er geen raad mee. Gelet op de afwijzende antwoor den kreeg men stellig de indruk, dat de VRSR-voorzitter Van Mansum en de zijnen niet zo serieus nam. De stichting is intussen opgehe ven, maar het baanbrekende werk is intussen overgeheveld naar het bestuur van de thans 450 leden tellende ijsciub zelf. Secretaris D. Wielaard over de verdere activiteiten: „We heb ben zelfs al Ton Menken gepolst een overdekte hal in Vlaardin- gen neer te zetten, maar hij was méér in voor Dordrecht. Op het ogenblik heeft hij zijn blik ge richt op het oosten van ons land. maar als Rotterdam eenmaal klaar is. zullen wij, is afgespro ken, opnieuw met Menken aan tafel gaan zitten". „De èituatie". aldus Wielaard, „is voor Vlaardingen erg gun stig. Vlak langs rijksweg 20, dus goede aan- en afvoerwegen en dichtbij het Westland, Maassluis en Schiedam". Een ander plan van de DVUC was een blaashal naast de landijsbaan, maar dat vond weer in de ogen van de welstandscommissie geen gena de. Een aanvechtbaar besluit, omdat men steeds meer langs rijkswegen dergelijke hallen tot stand ziet komen. Uniformiteit hierin zou niet misstaan. Kijk in dit verband maar naar de sporthallen van Jan Hoogen- dijk langs dezelfde rijksweg, die zelfs met lichtreclame zijn voor zien. Intussen is de DVUC in zee gegaan met de tennisclub VLTC, wanneer het gaat om een zevental tennisbanen op de landijsbaan aan te leggen. Om de tennisvelden heen is zelfs al een wedstrijdbaan van 400 me ter aangelegd, waarop officiële wedstrijden kunnen worden verreden. Vergadering „Op de eerstvolgende geweste lijke vergadering van de schaatsbond, die in Vlaardin gen wordt gehouden, zullen wij", aldus Wielaard, „niet door Bas van den Berg schromen op de kalender voor gewestelijke wedstrijden te ko men. Die vallen nu meestal te beurt aan clubs in de Alblasser- waard en wijde omgeving. Naast de zeven tennisvelden, die volgend voorjaar klaar moeten zijn, wordt de landijsbaan voor zien van een clubhuis voor zo wel DVIJC als de VLTC. In de winter zullen tevens de tennis banen onder water worden ge zet om ook op het zg. midden stuk te kunnen schaatsen. Naast een garantie voor een geldle ning voor het project van tennis banen en clubhuis, alsmede wedstrijdbaan van 400 meter, vroeg voorzitter Van der Voor den van de VLTC zich onlangs op een vergadering van de sec tie overige buitensporten af, waarom er geen subsidie moge lijk was. Subsidie „Wij willen", aldus Van der Voorden, „de tennisbanen in de winter overdekken. Ik vraag me eigenlijk af aan welke eisen men moet voldoen om voor subsidie in aanmerking te ko men. De overige clubs gooiden eveneens hun grieven breeduit op tafel, vooral in het licht gezien van de vraag waarom, de voetbalverenigingen vrijwel allemaal subsidie krijgen voor steeds mooiere sportparken. Centraal stond op die bijeen komst, die door nieuwe voorzit ter Peter Spek werd geleid, de vraag, wat nu eigenlijk het sub sidiebeleid van de Viaardingse raad voor Sport en Recreatie is. Oranje Nassau kan het zelfvertrouwen wat opvijzelen. maassluis Het toekennen van punten zal moeten leiden tot een betere selectie van judo ka's, die opgenomen worden in de Nationale ploeg. De talent volle judoërs kunnen die beha len op voortoernooien, waar van de Nationale titelstrijd, het komende weekeinde in Henge lo, er één van is. Trainer Koos Henneveld, die bij de clubtrainers en bondsbe- stuur lang genoeg heeft aange drongen op een selectiesysteem, is er erg blij mee. „Hoewel de vergadering van 8 januari tus sen bondsbestuur en trainers pas een definitief standpunt in gaat nemen, ben ik nu al van mening, dat er een stuk duide lijkheid is gekomen. Ik heb daar altijd naar gestreefd. Vooral omdat het ook een deel van de leerlingen van mijn school Ma- horokan betreft". De Maassluizer verder: „Ik heb zelfs in het verleden de dames van mijn club, en andere judo ka's die voor jong Oranje waren geselecteerd, thuis gehouden, omdat er op het gebied van de organisatie weinig meer van ldopte. Op de centrale training in Utrecht maakten de meisjes van Mahorokan zelfs mee, dat anderen, die de Maassluizers nog nooit op zo'n training had den gezien, uitverkoren werden voor de Nationale ploeg". In het nieuwe beleid van de judobond zal verder, op verzfoek van Koos Henneveld, tot uit drukking gaan komen, dat de jeugd zowel in sportief als gees telijk opzicht optimaal begeleid dient te worden, tot aan de selecties voor landenteams toe. Koos Henneveld .begeleiding. s i WËÊÊËÈËÈÈ Vlaardingen Na drie ronden kunnen de korfballers van Vlaardingen en ODO nog steeds vol trots rondlopen, want tot nu toe leden zij geen verlies. Ook de twee afdeling steams: Spirit en ODI, delen mee in die vreugde. De overige teams hebben één of meerdere punten verlies opgelopen. Mor genmiddag begint Maassluis de wedstrijdenreeks. De microp- loeg moet het opnemen tegen IJsselvogels in Moordrecht. Een uiterst lastig karwei, waar aan Leo van der Vaart en zijn team de handen vol zullen heb ben. Toch zal winst erg gewenst zijn, want dit is misschien wel één van de belangrijkste wed strijden. Vorig seizoen gipghet mede door het verlies in Moord recht mis met de kampioens- plazmen. Om 20.00 uur moet ODO zijn ongeslagen record verdedigen in de Usselmondeha! tegen Eu reka Zoals elke wedstrijd een moeilijk karwei. Maar mis schien geeft de winst uit drie wedstrijden ODO vleugels. Voor de tweede maal achtereen „mogen" Spirit en Oranje Nas sau acteren m de Viaardingse hal. Voor beide is te hopen, dat men er nu een betere uitvoering van maakt. Spint ontmoet WION 4 en zal ook nu weer een royale overwinning kunnen boeken. Oranje Nassau krijgt ook kans om het geschonden zelfvertrouwen op te poetsen Tegenstander is 't Waterschip en die club moet Nassau onder normale omstandigheden wel kunnen vers laa n. Zondag Zondag komen de andere drie teams uit het Waterweggebied in actie. Om 12.00 uur speelt Harga tegen O verkan ters. Een ploeg, waartegen het beslist wel kansen heeft, maar toch ook een ploeg die het beslist niet mag onderschatten. Een gemotiveerd Harga met een beetje geluk moet toch mini maal tot een gelijkspel kunnen leiden. Na drie zeges op een rij staat Vlaardingen fier aan kop. maar vanaf nu zal elke tegenstander proberen Vlaardingen het eer ste verlies toe te brengen. In de Energiehal krijgt het team het tegen Rozenburg dan ook zwaar te verduren. Rozenburg zal Vlaardingen het vuur na aan de schenen leggen en alles in het werk stellen de wuist m eigen huis te behouden. Voor Succes staat er weer een. duel tegen een oude bekende op het programma, Hoogvliet. Een moeilijke opgave voor het team van Kooijmans, want tegen Hoogvliet kan Succes vaak moeilijk tot winst komen. Vlaardingen De atletiekvereniging Fortuna houdt zaterdag 23 december haar jaarlijkse Broekpolder-cross. Deafstanden zijn: 3064, 5955 en 7984 meter. De start en finish zijn nabij de landijsbaan in Vlaardingen. Het inschrijfgeld bedraagt'drieenhal= ve gulden en men kan inschrijven vanaf 12.30 uur in het clubgebouw van dp atletiekvereniging aan de Mamixlaan. De eerste start is om 14,15 uur. Elke deelnemer, die de race volbrengt, ontvangt een herinneringstegei. Hoek van Holland Op 16 december houdt de beheers- Vlaardingen „De situatie is niet veranderd," zegt Theo Laseroms zeer gedecideerd na de 0-2 overwinning op SVV, „Ik heb op het ogen blik maar dertien A-spelers, waarvan Frans Fiers, René Duyster, Wim Koevermans en Patrick Jansen zelfs nog amateurs zijn. Door het ver trek van Kees Zwamborn, Jan Lohman, Cees Bouw man, Pre drag Drapic en Dick Beek heb ik zelfs een heel nieuw elftal moeten op bouwen met jongens als Ronnie de Vos van Steen- wijk, Wim Koevermans en Patrick Jansen, Kijk," stelt Laseroms vast, „dit team heb ik in tien weken tut een eenheid kunnen smeden, maar als er nu weer spelers verkocht gaan worden, kan ik weer opnieuw beginnen." Het is op het ogenblik moei lijk werken voor Theo Lase roms, die voor het gevoerde beleid van het bestuur van FC Vlaardingen overigens wel begrip kan opbrengen. „Natuurlijk kan ik het beleid begrijpen, we hebben aan het begin van dit seizoen zelfs afgesproken wanneer een speler (zoals Zwamborn en Lohman) zich kon verbete ren, dat wij (FC Vlaardingen) hem daarin niet zouden be lemmeren. De club kan het geld ook goed gebruiken, al was het alleen maar om het gedonder met die betalingen, zoals we vorig jaar hebben gehad, te vermijden. Nu is gelukkig alles perfect gere geld." „Maar," zo gaat de Braban der verder, „het is wel frus trerend werken. Het zit er dik in dat aan het eind van. het seizoen weer een aantal bin nen en buitenlandse clubs de vruchten van mijn arbeid komen plukken. Als ik eer lijk ben, dan zie ik de ontwik keling van Ronnie de Vos van Steenwijk, Wim Koevermans en Patrick Jansen ook die kant opgaan. Het zou voor de club veel beter zijn, als dit elftal eens een tijd bij elkaar bleef." door EmileScherlivs Theo Laseroms, aan zijn der de seizoen bezig bij de Viaar dingse eerste divisieclub, hoopt dat met de morele overwinning op SVV ook de prestatie-curve weer om hoog gaat. Hij: „Voor de jongens is het ook Wennen. Niet alleen door de verko pen, maar ook door ziekte en blessures (Ronnie Schrier, Frans Stans, Patrick Jansen en Ted Hesiing) is het elftal bijna wekelijks gewijzigd. Toch blijft de groep het steeds positief ingesteld en misschien met de op papier wat lichtere wedstrijden in het vooruitzicht tegen Amersfoort en Veendam, kunnen we eindelijk eens wat punten vergaren. Eén ding is duidelijk, van nu af aan spelen we keihard voor de punten, en niet meer, zoals aan het begin van het seizoen, fris voor de lever weg. Dat komt wel weer als we wat hoger staan." Mocht het bestuur van FC Vlaardingen desondanks be sluiten vóór het eind van het seizoen een speler te verko pen, dan ziet Theo Laseroms toch nog wel mogelijkheden. „Maar dan moet het geld in het elftal gestopt worden. Een middenvelder van het type Jan van Dijk of Henk Veldmate van FC Groningen zouden wij goed kunnen ge bruiken. Het is niet uitgeslo ten dat ik een beroep ga doen op Jan Bouman, die welis waar geen hele wedstrijd meer mee zou kunnen spelen, maar bij een voorsprong ver dedigen bijzonder nuttig kan zijn." Of Laseroms zijn wensen ge honoreerd ziet, blijft nog de vraag. Voorlopig weet de oe- fenmeester, dat hij zijn „een mansbedrijf", dat FC Vlaar dingen heet, tot aan het einde van het serioen zal voortzet ten. „Met alle inspanningen van dien," verzekert Theo Laseroms," Ik ga wel weer op zoek naar talent Kijk, dat is het niet alleen, je moet verder ook alles in je eentje doen. Nou ja, iedereen weet de omstandigheden: gebrek kig licht, bijna geen trai- ningsaccommodatie, het ge harrewar met de amateurs club, hoewel dat nu wat min der schijn te zijn, en dat zijn alleen nog maar de hoofd punten, Ik vind het heus ruet erg om zo'n beetje alles te regelen, maar als je na«r andere clubs kijkt, zoals een FC Groningen en FSC, dan is het gewoon armoedig." Om het te illustreren, zegt Lase roms, die zijn plannen voor het nieuwe seizoen nog niet wil loslaten: „Bij FC Vlaar dingen krijg je in de rust van een wedstrijd ruzie met de terremknecht over een bal om de keeper in te schieten." Danny Molendijk knalt de tweede treffer tegen SVV erin. Theo Laseroms hoopt dat met de overwinning het getij voor FC Vlaardingen zal keren. 8Ü priori commissie van de Hoekse Sportvereniging een kerstba zaar, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de nieuwe kan tine. Vanaf 13 uur tot en met 23 uur zijn er met een grabbel ton, rad van avontuur en de sjoelbak aardige prijzen te win nen. Vlaardingen Klaas Kaifs beek treedt in 1980 af als voor zitter van de badmintonclub Refoba. Hij vindt een periode van vijf jaar voldoende. Het liefst zou Klaas Kaifsbeek vol gend jaar al een assistent zien die hij kan inwerken. Ook pen ningmeester R. Heesemans is van plan in '80 af te treden. Vlaardingen Op de Ne derlandse kampioen schappen judo voor senio ren zuilen de Viaardingse judoka's Rob Hoogcndijk, Leo van Oosten en Hans Hoogendijk acte de pre sence geven. Jimmy Kars van sportschool Mahoro kan uit Maassluis, die oor spronkelijk morgen in Hengelo ook zou deelne men, heeft om persoonlij ke redenen afgezegd. Maassluis De damvereniging Maeslantsluys uit Maassluis houdt op maandag 18 december een kersttoernooi. Behalve voor de eigen leden Is het toer nooi dat 's avonds om 19.45 uur in het ontmoetingscentrum Ko ningshof begint, ook toeganke lijk voor leden van de wijkver- cniging Dijkpolder. De opgave dient voor zaterdag in het bezit te zijn van de heer G. van de Meijde, Weverskade 24 te Maas sluis. ADVERTENTIE Officiële ingebruikneming van de tribune voorafgaande aan de wedstrijd om 14.00 uur. Competitiewedstrijd 1 e klasse KNVB a.s. zaterdag 9 december. Aanvang 14.30 uur aan de Zwaluwenlaan. Toegangsprijs 2,- Jongensen65-plussers/ 1,- Wedstrijd-informatiFtel. 74.13 03

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5