SPORT Marijke Klos schiet inventus naar winst Vlaardingers zonder veel inspanning naar zege: 3-0 De Korenbeurs derde plaats W Piet Reitsma wj verrassing districtskampioen Voetbalbestuur MSV'71 afgetreden Behoudend concept opnieuw beloond: 3I IS Gebrek aan vertrouwen nekt Spivo Heren komen routine te kort MAANDAG 11 DECEMBER 1978 F C V] iaardingei slaagt in opzet VIaardingen FC VIaardin gen gaat langzamerhand weer vertrouwen krijgen. Eerst een 0—2 overwinning op streekge noot SW, en nn SC Amersfoort met een pijnlijke 31 neder laag naar huis gestuurd, zijn zaken die trainer Theo Lase- roms bijzonder veel goed doen. Hij: „Ik heb het al gezegd. Vanaf nu spelen we keihard om de punten en ik vind dat het zwakke Amersfoort daar geen antwoord op had". Laseroms had in zoverre gelijk, dat het sterk verjongde Amersfoort op beslissende ogenblikken inder daad geen vuist kon maken, maar had in Vlaardingen wel alles tegen. Ook trainer Hans Alleman, die mistroostig voor ach uitstaarde onderkende dat „Zo'n penalty vlak voor rust, al of niet discuta bel, doet je hele systeem uit elkaar vallen, Dan komt die 2—0 na twintig minuten in de tweede helft. Bert Blauw staat te ver voor zijn doel en de bal gaat precies over hem heen!! Die de het spel op het door de regen bijzonder zware veld. Ben Huls hof, de ex-NEC-speler in Amersfoortse dienst, was de enige die, wanneer hij aan de bal was, ook echt gevaar uit straalde. Daarom was ook hij wat mismoedig door het slechte resultaat „Ja, ik kan nu wel wat méér voetballen, maar ik heb het ontzettend zwaar gehad te gen die nummer 16 (Ronnie de Vos van Steenwijk, red.)". Dat de jonge Amersfoortse aan val er niet aan te pas kwam, lag behalve het gebrek aan erva ring, ook aan het sterke ingrij pen van de Vlaardingse defen sie, die voor rust alle aanvallen gemakkelijk onschadelijk kon maken en waarin Mitrovic ex celleerde. „Mitro" zelf: „Het ging vandaag goed, alleen mis sen de jongens nog routine. Ik heb verschrikkelijk veel moeten praten en ik mag rustig zeggen, dat de jongens goed geluisterd hebben. In het begin liepen de middenvelders een beetje te zwemmen'*, Eén van die middenvelders, Pa trick Jansen zorgde er vijf mi nuten voor rust overigens voor, dat FC Vlaardingen een penalty van scheidsrechter Oetelmans cadeau kreeg. Een solo van de ex-Groote Lindtspeler werd door Jaap Staats op het oog reglementair gestopt, doch Oe telmans zag er een overtreding in. Wim Tijl had vanaf elf meter geen enkele moeite: Z—0. SC Amersfoort kreeg na twintig minuten aanvallend voetbal in de tweede helft, met kansen - voor Jaap Staats en Ben Huls hof, definitief de kous op zijn kop, toen Bep de Ruiter op een ongelooflijke mam'er de tweede Vlaardingse treffer liet aanteke nen. „Het was helemaal niet de be doeling te schieten"» vertelde de Vlaardingse rechtsback eer lijk. „Ik gooide de bal gewoon „hoog voor de pot", maar toen ik de keeper zo ver voor zijn doel zag staan, dacht ik ineens: Bep, die bal gaat erin": 20. Danny Molendijk zorgde op aangeven van Wim Tijl voor 30 en na het onderuithalen van Ben Hulshof tekende Serrie Nieuwhoff uit een penalty, die overgenomen moest worden, voor de 3—1 eindstand. On danks goede mogelijkheden voor Joop Molendijk, Wim Koe vermans en Danny Molendijk Vlaardingen De wed strijd FC Vlaardinge- nAjax, die bij de trans fer van Cees Zwam bom was inbegrepen, wordt nu definitief op zaterdag 6 januari in *s-Gravenzande gespeeld. Het duel, waar bij Ajax met de voltallige A-selectie verschijnt, be gint om 14.30 uur. bleef het 3—1 en daarmee kon Amersfoort zich nog het meest tevredenstellen. o De aanleiding tot de strafschop van FC Vlaardingen. Jaap Staats werkt Patrick Jansen met bal en al tegen het natte gras, maar scheidsrechter Oetelmans beslist niettemin: penalty door Emile Schelvis blunder van de SC Amersfoort- goalie betekende definitief de beslissing en nadat FC Vlaar dingen eerst via Danny Molen dijk op 3—0 was gekomen,- en Amersfoort middels aanvoer der Serrie Nieuwhoff uit een strafschop de 31 eindstand had laten aantekenen, mochten de Amersfoorters zich in de handen wrijven dat FC Vlaar dingen het bij drie treffers liet Theo Laseroms: „In de laatste tien minuten kregen we nog zeker goede mogelijkheden op 4—1 en 51. Zo zie je maar, als je behoudend speelt krijg je ook de kansen en gelukkig be nutten we er nu drie". FC Vlaar dingen, met Kristo Mitrovic als absolute uitblinker, wachtte in derdaad het jonge elftal van Amersfoort pas bij het midden veld op. Zwaar In dat eerste half uur waren de schuivers van Wim Koevermans en Ben Hulshof de enige wapen feiten die de beide keepers enigszins in gevaar konden brengen. Voor de rest verzand- i.' v o Aaf Verbrugge is andermaal het Spivoblok te snel af. Els Dijkshoorn kijkt gespannen toe. Spïjkenisse Terwijl zijn dames zich nog aan het op warmen zijn voor de wed strijd tegen Spivo, zegt Bro- leco-coach Kees Zevenber gen: "Als je de stand op de ranglijst bekijkt, dan moe ten we deze wedstrijd ge woon kunnen winnen". En gelijk kreeg hij. Want de dames van zijn ploeg staan mo menteel in de derde divisie op de tweede plaats, terwijl de opponent in de onderste regio nen verkeert Vandaar dat de Vlaardingse meisjes met zeer vreugdevol spel het Spijkenis- ser Spivo volslagen kansloos lieten Spivo, dat nog steeds één van zijn betere spelers wegens een blessure moet missen, heeft al enige tijd gebrek aan zelfver trouwen, wat ook ditmaal weer overduidelijk tot uiting kwam. Broleco begon het treffen met snelle door het midden opgezeb te aanvallen. Met name Aaf Verbrugge en Clarie van de Tuyn etaleerden zich als goede afmakers. Het blok van Spivo wist tegen deze aanvalskracht niet veel in te brengen, en sloot het blok een keer goed, dan werd er vaak een onnodige fout in het achterveld gemaakt. Een ander groot voordeel, dat de Vlaardingse dames hadden was het bijzonder slecht verwer ken van de opslagen bij Spivo. Hierdoor werd er zelfs al ges coord vanuit de opslag. Zodoen de moesten de gastvrouwen lijd zaam toezien, hoe ze in de eerste set van het veld werden ge veegd, (2—16). Dat coach Karei door Michael Speijer van Aken tot tweemaal toe met een time-out zijn team probeer de op te peppen mocht niet baten. In de tweede set leek Spivo eindelijk terug te kunnen ko men. Met de jeugdige Els Dijks hoorn voor'Nefvan Santen kon Spivo een beetje de aanvallen van Broleco opvangen. Toch was het andermaal de snelheid die de Spijkenissers nekte. Bro leco kon zonder moeite de pa niekerig optredende Spivo- ploeg keer op keer verschalken. Zo ging ook de tweede set ruim naar de Vlaardingsen, (4—15). Routinier bij Spivo Lien Varen kamp probeerde van alles om de mentaliteit wat op te schroe ven, maar haar team leek bij voorbaat al tevreden te zijn met een nederlaag. Toch kon Spivo zowaar een voorsprong nemen op de gasten. Broleco wilde het voor een ogenblik wat rustiger aan doen en de Spijkenissers profiteerden daar goed van. Tot 86 wist Spivo de voorsprong te handhaven, maar toen kwam Broleco weer los. Met een beter inricht en met een grotere sprongkracht werd de achter stand omgebogen ineen uiteind elij ke 815 set-overwinning. Spivo-coach Karei van Aken kent de problemen in zijn ploeg: "Er is momenteel totaal geen vertrouwen in eigen kun- oen. Door het ontbreken van een spel maakster denkt een en keling bij voorbaat dat we moe ten verliezen, probeer ze dat maar eens uit het hoofd te praten". De acht finalisten in beeld. Vlaardingen Dankzij het fa len van de concurrentie is Piet Reitsma van Start '75 de nieu we districtskampioen biljarten derde klasse libre geworden. Drie dagen lang waren de acht finalisten aan elkaar gewaagd, totdat in de laatste partijen de kanshebbers het lieten afweten in het overvolle biljartcafé De Griffioen- In eerste instantie waren er vrijdagavond drie finalisten nog zonder verlies: Piet Reitsma, Bas Bel en Kees Eigenraam. Hoewel Gerard de Graaf op drie punten bleef staan, maakte hij wel de mooiste partij van die avond: één in twaalf beurten uit tegen Dick Meeldijk. 1 Zaterdag stevende Reitsma op j De eindstand; L Piet Reitsma, Start'75 2. G. de Graaf, Start'75 3. K. Eigenraam, 't Oosten 4. B. Bel, De Kroon 5. P. Hartog, De Kroon 6- C. Qualm, DGL 7. C. Roozenboom, De Kroon 8. D. Meeldijk, De Kroon de titel af door de derde en vierde partij voor zijn rekening te nemen (tegen Qualm en Meel dijk). terwijl hij echter op het laatste moment van Eigenraam verloor. Na twee dagen was daardoor de stand: 1. Reitsma 58, 2. De Graaf 5—7,3. Eigen raam 56, Bel 56. In de zesde partij tekende zich herstel af voor Reitsma, maar verloor weer de zevende partij van De Graaf. Maar omdat ook Eigenraam van Bal verloor, kwam de titel alsnog bij Reits ma terecht Niettemin zal De Graaf het district vertegen woordigen op de gewestelijke strijd, die volgend jaar februari in de Krimpenerwaard zal wor den gehouden. 10 523 221 2.36 15 9 506 174 2.90 29 8 523 221 2.36 16 8 473 211 2.24 23 8 492 234 2.10 14 7 478 217 2.20 20 4 466 196 2.37 34 2 393 202 1.94 13 Juvenilis in de aanval tegen DAS. Schiedam Het herenteam van de basketbalvereniging Ju venilis heeft in de belangrijke wedstrijd tegen Hertogballera uit Den Bosch een nederlaag 'geleden. In de Energiehal werd het 74—75 voor de gasten. Het damesteam behaalde een nipte overwinning op DAS. In Delft werd het 58—59 voor de Schie- damse ploeg, overigens pas in de verlenging. De herenwedstrijd had een zeer moeizame start Omdat Juven- tus moest uitwijken naar de Energiehal was ook de aanvang van de wedstrijd een uur ver vroegd. Iets wat Hertogballers over het hoofd had gezien. Een kwartier lang was er nog geen speler op het veld van de Bos sche ploeg. Hetgeen normaliter inhoudt, dat de wedstrijd niet meer gespeeld mag worden en dat de ploeg twee punten in mindering krijgt Ondanks het feit dat trainer/coach Jan Start daarop gewezen had wilde hij de wedstrijd toch spelen Aan het einde van de eerste helft zag Hertogballers kans een kleine voorsprong op te bou wen. In deze laatste minuten straften de gasten de fouten van Juventus af: ruststand 39—44. Direkt na de rust kwam Juven tus echter goed terug. De ach terstand werd geheel wegge werkt, maar een voorsprong werd niet verkregen. Door het geringe verschil werd het steeds spannender, maar echt goed basketbal was er niet te zien. In de laatste minuten leek de Sclnedamse ploeg de wedstrijd in zijn voordeel te gaan beslis sen. De routine van Hertogbal lers gaf echter toch nog de doorslag. Verschillende malen had de ploeg van Jan Start de kans de wedstrijd in zijn voor deel te beslissen, maar steeds werden er kleine foutjes ge maakt en kon de ploeg uit Den Bosch profiteren. Hertogbal lers kon zich zelfs nog permitte ren om twee straf worpen te missen in de laatste minuut Bij het laatste fluitsignaal was de stand 74—75. Topscorers: Roel Pieper 31 en Jaap Boon 12 punten. Ook het damesteam van Juven tus had een zeer slechte start, zodat de ploegen elkaar goed in evenwicht hielden. Ook hior was nauwelijks te genieten van goed basketbal. Er werden erg veel fouten gemaakt maar geen van beide ploegen was bij mach te om daarvan te profiteren. Aanvallend speelde de Schie dam se ploeg veel te statisch, zodat alleen van afstand kon worden geschoten. Tegen het einde van de eerste helft was het echter DAS dat een verdien de voorsprong nam. Aanvallend ging het helemaal mis en de verdediging werd er ook niet beter op. Bij de rust keek Juven tus tegen een hopeloze 32—18 achterstand aan. Herboren In de tweede helft was er echter een herboren Inventus. Vooral door het stuwende werk van Tineke Konmans liep de ploeg van trainer/coach Hans van Hoorn snel in. Twee time-outs van de coach van DAS konden niet voorkomen dat Juventus weer aansluiting kreeg. DAS kon aanvallend ook weinig meer uitrichten, omdat Eïly Stans de enige goede schutter uit de Delftse ploeg volledig aan banden legde. In de eerste helft maakte dit meisje zestien punten in de tweede helft nul. Pas in de zeventiende minuut had Juventus voor het eerst een voorsprong: 5152. Toch leek het erop dat Juventus ging verliezen. Negentien secon den voor tijd tekende Manjke Klos voor de gelijkmaker uit een strafworp. Eindstand 5555 en dus een verlenging. In de verlenging nam Juventus direct een voorsprong. Elly Stans bracht de stand al in de eerste minuut op 58—55 via een lay-up en een bonusstrafworp. De ze nuwen kregen toen de overhand en beide ploegen stapelden fout op fout In de vierde minuut van de verlenging kwam DAS weer langszij: 58—58. Weer was het Marijke Klos die via een straf worp Juventus de leiding gaf met nog tien seconden te spelen: 59—58. DAS kwam nog wel tot een schot, maar dat mislukte, waardoor Juventus de overwin ning kon gaan vieren. Topsco rers: Marijke Klos 13 pat en SylvieFranzen 12 punten Maassluis Het voetbalbe- stuur van de oranivereniging MSV*71 is en bloc afgetreden. De reden is het feit, dat de voetbalbestuursleden rich niet konden verenigen met de zoge naamde' personele bezetting van het hoofdbestuur. De voor zitter van het hoofdbestuur, Gerard Wolfs, wil de proble men overigens nog wel eerst intern bespreken, alvorens de zaak In de publiciteit te bren gen. Hij: „Neen, ik ga nu geen namen noemen, ook al gezien het feit dat sommige afgetre den leden nog benaderd moeten worden voor het interimbe- stuur wat nu gekozen moet worden. Dat interimbestuur gaat dan met zijn werkzaamhe den beginnen als de buitenge wone algemene ledenvergade ring zijn instemming daarmee heeft betuigd". Amsterdam ïn de ereklasse tafeltennis is ook de laatste wedstrijd afgewerkt Tempo Team zegevierde in Amster dam met 8—2 over De Koren beurs. De wedstrijd was niet meer dan een formaliteit Tem po Team had de najaarsfitel al binnen, terwijl de derde plaats in de eindrangschikking van De Korenbeurs ook al vast stond. Omdat er helemaal niets meer op het spel stond, was het een slechte wedstrijd. De entourage was daar trouwens ook naar, want er was nauwelijks een handjevol publiek. .Het was eigenlijk zonde van je dag", aldus Hans Lingen. „Je kon je afvragen wat we aan het doen waren". Tempo Team—De Korenbeurs was dan ook een inhaalwed strijd, omdat de Amsterdam mers voor Europacup-verplich tingen in het Roemeense Pitesti verbleven. „Het betekende dit seizoen voor ons", aldus Hans Lingen, „de derde uitgestelde wedstrijd wegens het meedoen aan de Europa-Cup". Eerder was dat namelijk al het geval met Midstars en De Veluwe. De Korenbeurs daarentegen wilde de competitie geen geweld aandoen, en speelde derhalve de Europa-cupwedstrijd tegen het Hongaarse Vasutas Cegledi doordeweeks. Langen: „Nu was er eindelijk een regelmatig pro gramma in de Nederlandse competitie, maar door die uitge stelde wedstrijden ging de aar digheid er toch weer af'. De twee Schiedamse tegenpun- ten tegen Tempo Team kwamen van Hans Lingen zelf en van Bert van den Ham. Zij scoorden beiden tegen Han Gootzen. Een wat bescheidenere nederlaag dan 82 zat er overigens wel in. Een aantal partijen werden namelijk pas in het slot van de derde game beslist. Zo verloor Lingen van stadge noot Nico van S Lob be in de derde game met 21—18, terwijl bet tegen Bené Hijne 21—17 in de derde game was. Het dubbel verloren de Schiedammers in de derde game pas bij een 24—22 stand, terwijl Hans van den Broek tegen Gootzen la de derde game bij 22—20 moest bulgen. Voor de eindrangschikking was de 8—2 niet meer van belang, hoewel De Korenbeurs en De Veluwe op 11 punten eindigden- Het onderlinge voordeel was namelijk voor de Schiedam mers. De eindstand ziet er als volgt uit: 1. Tempo team 10—16, 2 Avanti 10—13, 3. De Koren beurs 1011, 4. De Veluwe 10—11, 5. Midstars 10—9, 6. Ra ves leijn 10—0.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 5