SCHIEDAMSCHE COURANT Nieuwbouw krijgt als naam: De Put 'Onderlinge strijd werkt vertragend igffpiêteatitei «oor €ét gêê to Leerlingen Casimir weten nu hoe 9f zit bij gemeente Zijdeveld over kleine huishoudens: "Bestek '81 ongenuanceerd Panden te duur voor gemeente Partijen kunnen zich in grote lijnen vinden in collegeprogramma Technische bedrijven hebben al geld nodig Podium in de Plantage blijft toch Jo Schriel tegen kamerleden: IS 59 Medicijnen verloren Huisvestings bureau verhuist Stagnatie rijksweg 19 goede zaak Dinsdag 12 december 1978- ONAFHANKELIJK DAGBLAD -103de jaargang no._ 26236-4 PAGINA'S Brocrsvest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 2S2566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Zo zag de put aan de Rotterdamsedijk er een paar jaar geleden nog uit, nadat de eerste huisjes er waren afgebroken. Momenteel is er een kaalslag. Ergens in januari wordt voor De Put de eerste paal geslagen voor 44 woningwetwoningen Schiedam Het nieuwbouwproject van 44 woningwetwoningen in de put aan de Rottendamsedijk heeft een toepasselijke naam gekregen: De Put Deze term is voor het eerst gehanteerd in bet gemeenteraadsstuk, dat in de loop van volgende week in het stadskantoor op tafel komt De Put komt aan de orde, omdat er geld nodig is, in totaal 265.830 gulden. Hoewel er nog geen paal is geslagen en nog geen steen is gelegd, hebben de gemeente lijke technische bedrijven (GTB) al kunnen berekenen dat voor aansluiting op kabelnet, gas, water en elektriciteit dat bedrag benodigd is. Het totale bedrag kan nog iets kleiner wórden-als de mogelijk heid wordt benut om toekomsti ge bewoners meteen een bijdra ge te laten betalen (ook de bouwer, Wilma uit Den Haag, in opdracht van de SSSW, kan dat trouwens doen),maar voor lopig moet de gemeenteraad in stemmen met de kredietverle ning van de ruim tweeeneenhal- veton. Het kan zijn, dat in de loop van volgend jaar de gemeenteraad nog eens geld zal moeten uit trekken voor De Put, waarhij het zal gaan om straatverlich ting. Het advies van de financië le commissie krijgt de gemeen teraad pas tijdens de enkele avonden durende zitting van volgende week te horen. Over de precieze datum, waar op de eerste paal voor De Put zal worden geslagen, heeft de gemeente nog steeds geen uitla tingen gedaan. Als initiatief neemster daarvoor wordt eer der woningbouwvereniging De Eendracht gezien, die als onder deel van de SSSW aan projec tontwikkelaar Wilma de op dracht heeft gegeven. Schiedam -—Het drumbandfes tival en het grote popconcert zullen volgend jaar nog gewoon plaatsvinden op het podium in de Plantage. De commissie voor vorming en rekreatle bracht de vragen rond het ja of nee behouden van het po dium vorige week nogmaals naar voren. Peet van der Lubbe van de PvdA hoorde tot zijn schrik dat bet afbreken van het podium en herstellen van de dan aange richte schade in de Plantage het vijftigvoudige zal kosten van de jaarlijkse onderhouds kosten. Die kosten zijn voor 1979 ongeveer 3050, Van der Lübbe trok zijn voorstel in. Schiedam De stuurgroep alleenstaanden en twee persoonshuishoudens heeft niet optimaal gefunctio neerd. De groep heeft te weinig als eenheid opgetre den en heeft zich teveel laten verleiden tot onderlin ge strijd en het spelen van parlementje. Dat vindt de nieuwe voorzitter van de stuurgroep, wethouder Chris Zijdeveld. Op vrijdag 15 december zal daar door de stuurgroep over worden ge praat tijdens de eerste vergade ring van de stuurgroep die Zij develd zal leiden. Het functioneren van de stuur groep zal op die vergadering van 15 december uitgebreid aan de orde worden gesteld. Elk lid van de groep wordt daarbij gevraagd zijn mening over de stuurgroep naar voren te bren gen. De evaluatie is van belang voor de binnenkort te nemen beslissing over het voortbestaan van de groep, een beslissing die snel moet worden genomen wil men eventueel nog in aanmer king komen voor subsidie in 1975. Staatssecretaris Brokx van volkshuisvesting en ruimte lijke ordening heeft de gemeen te al laten weten dat subsidie in 1979 selectief zal worden toegekend. De eerste voorwaarden, wil men in aanmerking komen, zijn het aangeven van de doelstellingen die men in 79 denkt te bereiken, Vier Haagse parlementa riërs bezoch ten gisteren Vfaardin gen- Van rechts naar links: de tweede ka merleden De Boer, Even huis, Eysink (eerste kamer) en de Vries (allen CDA) in het Visserij museum. deze krant, waarin u al het nieuws uit eigen omgeving kunt vinden, wordt zonder extra kosten bezorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuwsblad noteer voor mij H abonnement per kwartaal f 40.90 H abonnement a f 13,90 per maand, dan geef ik wel machtiging tot automatische alschrijving. Mijn giro/banknr. is de eerste twee weken ontvang fk de krant gratis naam: adres: code/woonplaats: telefoon: r ik wil liever eerst een proef van 14 dagen,daarna zal ik beslissen stuur deze bon in open envelop, zonder postzegel naar antwoord nummer 834, 3000VB Rotterdam Vlaardingen „Bestek »8i js voor wat de Vlaardingse problema tiek van de stadsvernieuwing betreft duidelijk ongenuanceerd te noemen". Aldus CDA-raadsIid Jo Schriel in een toelichting op de Vlaardingse problematiek ten overstaande van enkele CD A-kamerleden. „Wij hebben staatssecretaris Brokx al meege deeld dat het rijk voor bepaalde gebieden in deze stad een hum-garantie af zal moeten geven 300 gulden max lm aal". Schriel noemde Bestek '81 in die zin ongenuanceerd, omdat geen rekening wordt gehouden met de specifieke problematiek van Vlaardingen. „Natuurlijk is het zo, dat iedereen in moet leveren. Maar de globale bezuinigingsmaatregel en zoals nu in het kader van Bestek '81 doorgevoerd geven de Vlaardingse stadsvernieuwing er nog eens een stoot bovenop. Vlak na de oorlog heeft onze gemeente als een razende woningwetwoningen moeten bouwen. In die zin was Vlaardingen wel bereidwillig mee te doen aan de industriali sering. Dat bet daarbij meer om de kwantiteit dan om de kwaliteit van de huizen ging, zal duidelijk zijn. Nu echter zitten we met de gebakken peren". Vlaardingen In het Vlaardingse Hof beeft gistermorgen een Vlaardinger drie buisjes met medicijnen tegen epilep sie verloren. De inhoud van de buisjes is zeer gevaarlijk zeker bij het innemen van grote hoeveelheden tegelijk voor kinderen. De medicijnen zijn afkomstig van apotheek Walrave. Degene die de buisjes vindt wordt verzocht deze af te geven bij de politie aan de Delftseveer* weg. Op de hoek van de Bleekstraat en Dwarsbleekstraat heeft de Vlaardingse politie een plastïcpot met medicijnen gevonden. Dat gebeurde zondagnacht. De pot hevat 75 tabel et ten. Wat voor medicijnen bet zijn is de politie (nog) en een plan van actie dat voor dat jaar dient te zijn opgesteld. Pas als aan die voorwaarden is voldaan, wordt bekeken of een gemeente in aanmerking komt voor subsidie. Chris Zijdeveld ziet het nut van voortbestaan we] in. „Ik hoop dat het lukt", schrijft hij zelf aan. de leden van de stuurgroep. „Een stuurgroep heeft zeker een nuttige taak als men er in slaagt als eenheid naar buiten te tre den met een gemeenschappelijk doel". Op 15 december zal gekeken worden of dat mogelijk is. Vóör 23 december moet dan een ge motiveerd verzoek tot subsidie bij het ministerie binnen zijn waarna wordt bekeken of Schiedam één van de gemeen ten is die in 1979 subsidie zal krijgen voor de stuurgroep al leenstaanden en tweepersoons huishoudingen. Schiedam De gemeente uil twee panden afstoten, die ze in het verleden ge kocht heeft. Het gaat hierbij om het pand aan de Singel nummer 12Q-120b en een pand in de Boterstraat 59. Het pand aan de Singel werd destijds aangekocht in ver band met een op handen zijnde reconstructie. Het zou gesloopt worden. Het pand aan de Boterstraat zou ten gevolge van het bestem mingsplan voor de binnen-, stad in aanmerking komen voor sanering (er zou een parkeergarage vlakbij ko men). Veranderde stede- bouwkundige inzichten heb ben de oorspronkelijke plan nen voor de beide panden overbodig gemaakt, zodat ze allebei in de staat waarin ze verkeren kunnen worden be houden. De gemeente heeft no weinig belang bij het bezit van deze panden. Over- Singel en Boterstraat: <f verstandiger ECacht de bei- de panden maar af te stoten. Ook daar zal de gemeente geen winst bij boeken, maar, zo redeneert men, het is nog altijd beter dan de hoge on derhoudskosten te moeten opbrengen. De toekomstige eigenaar van het pand aan de Boterstraat is verplicht om tot restauratie over te gaan. Hierin voorziet artikel 23 van de verklaring tot het verkrijgen van een perceel bouwterrein. De koper van het pand aan de Singel heeft dezelfde verplichting volgens artikel 14 van de verklaring tot het verkrijgen van een perceel grond ten behoeve van een inrichting met com mercieel en/of industrieel ka rakter. wogen is dan ook de panden te verhuren of af te stoten. Omdat het noodzakelijke on derhoud en verbetering van de panden hoge kosten met zich mee zouden brengen, heeft men het bij de gemeen- In de week van 18 tot en met 21 december zal de gemeen teraad worden gevraagd met een afstoting van de panden akkoord te gaan. Vwo-leer lingen in de raadzaal van vlaardingen ter afsluiting van het pro- werkt de ge meente "Vlaardingen Ter afsluiting van het project „Zo werkt de gemeente" hebben gisteren in de raadzaal van het Vlaardingse stadhuis 90 leerlingen uit de eindexamenklas- vwo van de Prof. Casimir Scholengemeenschap uit Vlaar dingen vragen gesteld aan een aantal leden van het college van b. en w. Het project was opgezet met de bedoeling scholieren te laten zien hoe de invloed van de gemeente doorwerkt op indivi du en groepen. Deze samen werking tussen de afdeling voorlichting van de gemeente en mr. L. Haverman, leraar maat schappijleer aan het Casimir, heeft geresulteerd in een aantal lessen van diverse gemeente- functionarissen op de school en deze middag was er de afslui ting van. Onder voorzitterschap van loco- burgemeester IJsbrand van der Velden beantwoordden de wet houders Maarleveld, Bot in aanwezigheid van gemeentese cretaris Duinkerken en later wethouder Goudnaan, allerlei vragen van de leerlingen. Vlaardingen Het Vlaar dingse gemeentelijk huisves tingsbureau verhuist op 14 en 15 december van Hoogstraat 220 naar Waalstraat 1. In verband hiermee zal het bu reau op donderdag 14 en vrijdag 15 december voor het publiek gesloten zijn. Vanaf maandag 18 december zal het bureau weer geopend zijn en wel 's morgens van half negen tot twaalf uur. Het telefoonnum mer blijft 010-355888. Allereerst werden er vragen ge steld over het leerlingenparle ment dat nog niet zo erg van de grond wil komen op de Casi mir Scholengemeenschap. Wet houder Maarleveld vertelde de leerlingen dat de cmtwerp-de- mocratiserings-verordemng aangepast moet worden aan het pas door de gemeenteraad goed gekeurde beleidsplan en dat het ambtelijk stuk dan weer terug gaat naar de werkgroep die het eerste ontwerp heeft opgesteld. Arij Maarleveld raadde de leer lingen aan met op deze ambtelij ke grondslag te wachten en alvast te beginnen met regelma tig bij elkaar te komen. In zijn antwoorden maakte wet houder Maarleveld duidelijk dat hij de inspraak van leerlin gen m een aantal zaken binnen de school zeer belangrijk vindt. Het was soms wat teleurstellend voor sommige leerlingen dat de wethouder over specifieke pro blemen op hun school een alge meen antwoord gaf. Vragen werden er verder nog gesteld over de proefafsluitin- gen in Vlaardingen, over rijks weg 19, over de Broekpolder en de golf-course daarin. Opmer kelijk was de vraag van een leerling over persoonsregisters die zouden bestaan op de school en waarin hij graag inzage wilde hebben. Wethouder Maarleveld wees dit aan als een zaak voor een leerhngenraad, maar sprak als zijn mening uit dat hij dit soort zaken in de gaten zou houden. Hans de Boer; Vlaardingen Ook CDA- kamerlid Hans de Boer ge-, looft dat bet een goede zaak is dat de aanleg van rijks weg 19 voorlopig is stil ge legd. Volgens het kamerlid is de zorg voor het milieu, rust en stilte niet alleen iets dat weggelegd is voor PPR- leden, maar wel degelijk een zaak die de christen-de mocratie raakt. Hij moest overigens toegeven dat het aan een alternatief voor rijksweg 19, de stimulering van het openbaar vervoer, onder dit kabinet nogal schort. Aldus het kamerlid in antwoord op vragen van plaatselijke CDA-leden, tij dens een ledenvergadering van de partij in Vlaardin gen. Maassluis In het nieuwe raadhuis van Maassluis vonden gisteravond de algemene beschouwingen van de politieke partijen plaats. De raad had in zijn nieuwe samenstelling te maken met een ander nieuw verschijnsel: een door alle politieke partijen die in de raad vertegenwoordigd zijn, onderschreven collegeprogramma. De verschillende woordvoerders van de politieke partijen gingen dan ook in grote lijnen met het college mee en beperkten ach over het algemeen tot het vragen van verduidelijkingen van in Het programma aangesneden onderwerpen. Veel opmerkingen waren er over zaken die betrek king hadden op stadsvernieuwing en ruimtelijke ordening. Aandacht verder voor de wijkagenten, de positie van de haven, gezondheidszorg en jongerenop- vang. Heel even werd er gegromd door de PvdA over het onderwijsbeleid. Door een aantal partijen werd er ook ingegaan op het overdragen van be voegdheden in het kader van de hinderwet aan Rijnmond- De WD betoonde zich daar geen voor stander van. Interessant kan de discussie worden als aanstaande donderdagmiddag om twee uur 's middags het college antwoord gaat geven op de vele vragen die zijn gesteld door de verschillende partijen. Zie verder pag. 3.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1978 | | pagina 1